Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

Καλημέρα Ελενα με γεια τα πράγματά σας. Τελείωσες τα ψώνια?

Εγώ όλο και θυμάμαι και ψωνίζω. Είμαι ακόμα σε αναζήτηση νυχτικιάς και θέλω να παραγγείλω και αφρόλουτρα για τη μικρή. Τελικά κατέληξα στα weleda και λέω να τα πάρω από το ecobaby. Έχει πάρει καμιά από εκεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τελικα δεν ειμαι η μονη που δεν μπορω να κοιμηθω...

Θεη μου κι εγω ελπιζω να μην σκασει μυτη νωριτερα ο μικρουλης ...

κοριτσια εχετε παει h&m ???? χθες πηγα παλι μετα τον γιατρο μου και σηκωσα ποσα πργματακια για τον μπεπμη ..μονο παπουτσια μας εμειναν να παρουμε ..

Ελενα μεγια τα πραγματακια σας ..

tweety τα welada ειναι απο τα καλυτερα απο οτι εχω ακουσει ..απο το eco baby δεν εχω παραγγειλει κατι ..ισως καμια αλλη κοπελα να εχει παρει κατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω απο τα h&m πήρα όλα μου τα ρούχα εγκυμοσύνης και καταβολευτηκα.Τωρα απο παιδικά ρουχαλάκια πήρα λίγα γιατί όλα αυτη την εποχή είναι κοντομάνικα και εμείς που γεννάμε Σεπτέμβρη πόσο καιρό θα τα φορέσουμε ?Θα χρειαστούμε πιο πολλά με μακρύ μανίκι.Καλές εκπτώσεις και ρούχα έχουν τα benneton αλλά και εκεί τα ίδια όλα καλοκαιρινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!

πρωινες πρωινες μου εισαστε....

κι εγω ξυπναω κατα τις 6 αλλα δεν σηκωνομαι παρα μονο για τσισακια.. περιμενω ποτε θα με ξαναπαρει και τελικα κατι καταφερνω :P

βλεπω ωραια νεα απο τα μπουμπουκακια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα συνονοματη...

καλα κανεις και κοιμασαι ..μαζευε δυναμεις για αργοτερα!!!!

τα h&m tweetako εχουν φερει εδω και λιγο καιρο και μακρυμανικα ..

τα οποια ειναι φοβερα ..

κι εγω του πηρα πολλα απο τα benneton εσωρουχακια περισσοτερο επειδη

απο μακρυμανικα δεν ειχε τιποτα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

jenny bill mou sta dimosia ama den exeis diki sou maia apla einai paketo, se analamvanoun sinithos eidikeuomenoi kai oxi mono enas

na pw tin alitheia egw ti maia ti thewrw to simantikotero giati auti einai pou sou stekete apo tin arxi mexri to telos, o giatros distixos sinithos erxete stin teleutaia eksothisi

na tonisw oti de kserw ti isxiei sta idiotika

καλημέρα.

Συμφωνώ πως η μαία μπορεί να κάνει & όλη τη δουλειά μόνη της αν είναι έμπειρη & πως είναι σημαντική.Απλώς στα ιδιωτικά (για την Πάτρα μπορώ να πώ μόνο) είναι χαζό να έχεις τη μαία σου,διότι ο γιατρός είναι δίπλα σου απο την αρχή μέχρι να πάρεις εξητήριο,το ίδιο & οι μαίες.

Θα είχα θέμα να είμαι ειλικρινής αν ο γιατρός μου ήταν σε δημόσιο στην Πάτρα γιατί η κατάσταση είναι απαράδεκτη! Ντροπή μας δηλαδή,λες & δε φορολογούμαστε να είμαστε αξιοπρεπείς.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι καλα που πατε για ψωνια...

εγω λεω ευτυχως που τα εκανα ολα νωριτερα.... λες και ηξερα οτι δεν θα μπορω να παρω τα ποδια μου :P

τωρα τελευταια οπου εχω παει, οχι να γυριζω.. με πανε κατευθειαν σε ενα μαγαζι παιρνω αυτο που θελω και σπιτι...

εεε τα φτυνω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

καλημερα συνονοματη...

καλα κανεις και κοιμασαι ..μαζευε δυναμεις για αργοτερα!!!!

τα h&m tweetako εχουν φερει εδω και λιγο καιρο και μακρυμανικα ..

τα οποια ειναι φοβερα ..

κι εγω του πηρα πολλα απο τα benneton εσωρουχακια περισσοτερο επειδη

απο μακρυμανικα δεν ειχε τιποτα ...

κορίτσι της benneton είναι πολύ ωραία αλλά & ακριβά,εγώ έχω πάρει 3-4 για δείγμα :laugh: τα άλλα τα έχω πάρει απο Mothercare έχουν πολύ καλή ποιότητα (τσεκαρισμένα & απο την κόρη μου) & μετά πολύ καλά αλλά πολύ ακριβά τα Petit bateaux.Α! καλά φανελάκια έχουν & mark's & spenser's όσο & αν δεν το πιστεύετε.

τα υπόλλοιπα σε λίγο. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Αναστασία μου :unsure: Μάλλον δε σου λέει και πολλά αυτό τώρα μες στον πόνο σου και στην αγωνία και την απίστευτη ταλαιπωρία, αλλά σε σκεφτόμαστε πολύ πολύ. Εύχομαι να τελειώσει όσο γίνεται συντομότερα και την επόμενη φορά που δεν θα σε δούμε μέσα και θα αναρωτηθούμε μήπως γεννάς... να έχουμε δίκιο!

Χρύσα, περαστικά σας και καλές εξόδους! Τι ράμματα βρε; Εμένα δε μου είπε κάτι για κόψιμο :huh: Νομίζω είναι εσωτερικά (δεν τα έχω δει :blush: )!

Αννούλα, λες να είναι από το συμπλήρωμα; Προσπαθώ γαμώτο να τη θηλάσω αποκλειστικά, αλλά το γάλα μου είναι ελάααααχιστο κι αν θυμάσαι έχουμε θέμα με το βάρος. Έτσι της δίνω και λίγο μπουκάλι, αν και πάλι πίνει πολύ λίγο και μετά... κοιμάται. Πριν την έκανα μπάνιο για να ξυπνήσει... Έχουμε βγει τέσσερις μέρες τώρα και η ζυγαριά τη δείχνει μόλις 40 γραμμάρια βαρύτερη :ohmy: Μεθαύριο θα έρθει τελικά η παιδίατρος και βλέπουμε. Πόσο ζηλεύω την κοπέλα δίπλα μου στο μαιευτήριο που πραγματικά... έσταζε!

Σόρι για το παραλήρημα, αλλά στενοχωριέμαι πολύ. Έχω περισσότερο χρόνο απ' όσο φανταζόμουν, όμως σκέφτομαι μήπως κάτι δεν κάνω καλά...

Καλημέρα. Μην στενοχωριέσαι για το θέμα του φαγητού. όταν λες πίνει λίγο πόσο δηλαδή? Η δικιά μου όσο ήμασταν μέσα στο νοσοκομείο δηλαδή 4 μέρες, έπινε 30 γραμμάρια κάθε 4 ώρες κι αυτά με το ζόρι. Τώρα που γυρίσαμε σπίτι και είναι πλέον 8 ημερών, πίνει 60 και καμιά φορά 70. Θέλουν κι αυτά το χρόνο τους να προσαρμοστούν. Επίσης, άνοιξα λίγο την τρύπα της πιπίλας για να μην ζορίζεται και κουράζεται όταν ρουφάει. σε λίγες μέρες δοκίμασέ το κι εσύ, με προσοχή όμως, μην τις κάνεις μεγάλες και πνιγεται το μωρό. Δοκίμασε πρώτα με μία και βλέπεις. όσο για τον ύπνο και η δικιά μου έτσι κάνει. υπνοσάκουλο. και που την πλένω ξανακοιμάται. Αλλά είμαι σίγουρη ότι αυτό είναι το φυσιολογικό. άλλωστε νεογέννητα είναι, τι να κάνουν ξύπνια :):)

Και με το θηλασμό μην το παίρνεις τόσο βαριά. Θα ήταν η καλύτερη επιλογή βέβαια, αλλά αν δεν φτάνει το γάλα σου, δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρείσαι αλλά να ταλαιπωρείς και το μωράκι. Χαλάρωσε, ηρέμησε και είμαι σίγουρη ότι θα βρεις σιγά σιγά το σωστό τρόπο για όλα!

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα. Πολύ ζέστη και σήμερα, δεν παλεύεται.

Βάσω να σου ζήσει ο γιος. Η περιγραφή φοβερή! χαρά στο κουράγιο σου βρε. Τρομερή ψυχραιμία. Έπρεπε να πεις στο σύζυγο να βγάλει μια φωτογραφία την υπάλληλο των ΚΕΠ. Είμαι σίγουρη ότι θα γελάγαμε πολύ!

Κατερίνα, εγώ είχα ράμματα και στις δύο καισαρικές. Είναι ένα συρματάκι περασμένο από τη μία άκρη ως την άλλη. Ο γιατρός όμως που πήγα χτες, μου είπε ότι πλέον μπορείς να κάνεις εσωτερικά ράμματα που απορροφούνται από τον οργανισμό και να μην έχεις και σημάδια. Τώρα, τι να πω, σε κρατικό νοσοκομείο γέννησα, ας το πιω με το ζουμί μου!

όσο για την ψυχολογική διάθεση κορίτσια, μην κρύβομαι και πίσω από το δάχτυλό μου. Ένα κλαματάκι μέσα μέσα χωρίς λόγο το ρίχνω. Απλά είμαι συνειδητοποιημένη, ξέρω γιατί μου συμβαίνει και προσπαθώ να μην αφήνω να με καταβάλλει.

Αυτά τα νέα μου. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Σας διάβασα όσο μπορούσα,είχα και 2 μέρες να μπώ και καταλαβαίνετε...

Τα βασικά που θυμάμαι είναι:

Aναστασία μου υπομονή,είπαμε η καραμελίτσα σου θέλει να κάνει θεαματική έξοδο και ταλαιπωρεί λίγο παραπάνω τη μανούλα...Ελπίζω ακόμα και τώρα που γράφω να έχεις γεννήσει μπουμπού μου!

Βασούλα να σου ζήσει κι από εδώ ο κούκλος σου! Γερός και καλότυχος!

Ντοράκι ελπίζω να πήγαν όλα καλά. :kiss:

Εμείς πήγαμε γιατρό εχθές το πρωί.Η μπέμπα 2.970 και δεν έχει όρεξη να βγεί πιά...ούτε μια σύσπαση δεν καταγράφηκε,παρ'όλο που την προηγούμενη στο ταξίδι ο άντρας μου νόμιζε πως θα γεννήσω απ΄τις πολλές συσπάσεις και τους πόνους,με το ζόρι κουνιόμουν.Το χέρι τελικά το γλύτωσα,ραντεβού την επόμενη Δευτ...Αμνιακό φυσιολογικό και πλακούντας 2 προς 3.Κρίμα,ήθελα τόσο πολύ να μου πεί ο γιατρός,"φύγαμε για μαιευτήριο αμέσως" :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Άλλα..σε λίγο θα πάω Τρίκυκλο να πάρω το καθισματάκι αυτοκ/του,δώρο μου το κάνει μια φίλη.Και η ξαδέλφη το καθισματάκι φαγητού της Perego που είναι και κούνια. Επίσης από ψώνια μου λείπουν παντόφλες για το μαιευτήριο,τι ακριβώς πρέπει να πάρω?

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω...

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γιατί έχω την εντύπωση ότι η καραμελίτσα έκανε την εμφάνισή της; Wishful thinking ή ισχύει; Η Αναστασία πάντως έχει να μπει από χθες. Εύχομαι να επαληθευτεί το προαίσθημα και όλα να πάνε όσο καλύτερα γίνεται, να τελειώνει η ταλαιπωρία και να αρχίσουν τα ωραία :kiss:

Κατερινοσουπίτσα, την παιδίατρο δεν μας τη σύστησε κάποιος. Τη βρήκα στη λίστα των συμβεβλημένων γιατρών του ταμείου μας. Οι περισσότεροι έχουν ιατρείο δίπλα μου! Σκεφτόμουν να το ψάξω πριν τη γέννα, αλλά μην κάτσεις να αγχωθείς. Στο μαιευτήριο σίγουρα θα πάρεις τουλάχιστον μια κάρτα παιδίατρου, να τον έχεις ως σημείο αναφοράς γι' αρχή κι αν δεν σου κάνει τον αλλάζεις.

Μαία έλεγε ο γιατρός ότι αν κάναμε φτ θα έφερνε τη "δικιά του", αλλά δε χρειάστηκε λόγω κτ. Με όλο το θάρρος, 400 ευρώ ακούγονται πολλά γι' αυτά που σου λέει. Η κοπέλα δίπλα μου στο θάλαμο είχε δώσει 300 για μαία, η οποία περνούσε γύρω στη μισή ώρα την ημέρα να τη βοηθήσει και καλά με το θηλασμό... Τα υπόλοιπα ακούγονται ψιλοπεριττά από την άποψη ότι αν δυσκολευτείς, σου τα δείχνει και ο παιδίατρος. Μπανάκι, άλλαγμα και τέτοια σου τα δείχνουν και στο μαιευτήριο. Αν δεν ψαρώσεις ("αχ θα μου πέσει το κεφαλάκι" καταστάσεις), δεν θα έχεις πρόβλημα.

Αννούλα, μια διόρθωση για το Μητέρα. Δεν πληρώσαμε 2200 για το δωμάτιο, όπως σου είπα, αλλά 2100 επειδή μείναμε 4 ημέρες αντί για 5.

Χρύσα, καλημέρα και σ' ευχαριστώ πολύ! Με ηρέμησες :) Ναι, στα ίδια περίπου είναι και η μπεμπούλα! Κάθε φορά πρώτα τη βάζω και στο στήθος και βλέπω το στόμα της να γεμίζει :ohmy: Μετά αν πεινάει κι άλλο και αρνείται το στήθος... πέφτει μπουκάλι. Αν πάει καλά από πλευράς βάρους, βλέπουμε! Εσύ κάθε πόσες ώρες περίπου την ταΐζεις τώρα στο σπίτι; Ήσυχο μωράκι ακούγεται, ε; Να τη χαίρεσαι!

Κι εσύ κλαματάκι ε; Εγώ λέω στον εαυτό μου "ορμόνες" και... ελπίζω για το καλύτερο :P

Α για τα ράμματα κι εμένα μου έκοψε κάτι τη μέρα που έφευγα. Ήταν οι ακρούλες λογικά. Τι έμεινε... θα το δούμε σε 2-3 μέρες που θα βγει το τσιρότο-τέρας :dry:

Σταυρούλα :kiss:Θέη :kiss: Υπέροχα τα νέα για τον μπεμπούλη σας. Στην τελική ευθεία :)Βασουλίτα :kiss: Σούπερ βάρος, και του μπέμπη και της μαμάς. Μην ανησυχείς. Το έλεγα και στις κοπέλες. Πέρα από τα κιλά που θα χάσεις στο νοσοκομείο, μετά χάνονται εύκολα. Δεν είναι πολλά άλλωστε! Έλενα, με γεια σας :kiss:

Και μια "συμβουλή": κορίτσια, όσες δεν πήρατε, πάρτε κουνουπιέρες για καλαθούνες/πορτ μπεμπέ/κούνιες/whatever! Κυκλοφορούν κάτι ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ εκεί έξω μιλάμε. Την μπεμπούλα την τσίμπησαν δύο (ενώ της έχω κουνουπιέρα)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill καλημέρα!

Ελπιδάκι μου, τι βιάζεσαι βρε; Κάτσε να κάνεις τις δουλίτσες σου και να ρίξεις κανένα υπνάκι. Δεν έμεινε και πολύ άλλωστε! Παντόφλες πρόσεξε πολύ να μη γλιστράνε. Θα χρειαστείς οπωσδήποτε κι ένα ζευγάρι σαγιοναράκια για το μπάνιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσιαααα!!!

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!

Στα ΚΕΠ πήγα άνετη γιατί δεν είχα καθόλου πόνους! :P

Φωτό θα βάλω αργότερα να δείτε τι κούκλο έκανα!!!Κατερίνααααα να δεις τι γαμπρό θα σας δώσουμε!ΚΟΥΚΛΑΚΙ η Αλκμήνη!Εγκρίνωωωωω!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Απ'οτι κατάλαβα η Αναστασία μας δεν γέννησε ακόμα...Αναστασία μου υπομονή καρδούλα μου!Σε λίγο θα την κρατάς αγκαλίτσα και θα τα ξεχάσεις όλα!

Ρόζι και Χρύσα να σας ζήσουν τα κουκλάκια σας!!!

Κατερινάκι έχω κι εγώ θέμα με το θηλασμό...Δεν έχω πολύ γάλα και ο μικρούλης μου δεν κρατάει καλά τις θηλές.Σε βοήθησε η μαία,ε;

Χθες πήγαμε στον παιδίατρο και ο μικρούλης μας έχασε βάρος...Είναι που είναι μικρούλης, έχασε κι άλλο...Μπορεί να αφυδατωθεί μου είπε...Οπότε πρέπει να του δίνω ξένο γιατί δυσκολεύεται πολύ.

Πήρα θήλαστρο αλλά μου πλήγωσε περισσότερο τις θηλές :( και εκτός αυτού θα μου ελαττώσει το λίγο μου γάλα... :S

Ουπςςς...Ξύπνησε ο γλύκας μου!

Πάω για μια ακόμα προσπάθεια θηλασμού... :unsure:

Θα τα πούμε αργότερα!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι καλημερα!!

να σε ρωτησω βρε κοριτσι, ακομη δεν κανει να κανεις μπανιο που εχεις τσιροτο στην τομη????

ποσες μερες πρεπει να πλενεσαι σαν το γατι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδάκι για την μπέμπα να πάρεις μόνο ρούχα εξόδου,απ 'ότι ξέρω στο Λητώ στα παρέχουν τα υπόλλοιπα για το μωρό.

Για τον εαυτό σου οτι έχεις σε βαμβακερό απο φορεματάκια ή νυχτικάκια,εγώ τις τελευταίες μέρες έβαλα & πυζαμάκια για να είσαι άνετη,πολλά εσώρουχα γιατί λερώνοντε... σερβιέτες του νοσοκομείου είναι τεράστιες & άβολες.Πάρε όποιες φοράς κανονικά.

Πετσετούλες ,καλλυντικά & τσιμπιδάκι & λίμα!Μπιστολάκι για τα μαλλιά (αλήθεια λέω χρειάζοντε!),αν θυλάσεις επιθέματα στήθους & για το μωρό πάρε καλού κακού & 2πιπίλες,εμένα έτρεχε ο Νικόλας να πάρει,γιατί δεν ήξερα πως θα χρειαστούνε στο μαιευτήριο & τις είχα σπίτι :laugh:

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σου πώ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα :kiss: Ακριβώς τα ίδια με το θηλασμό... Ακριβώς. Η μικρή δεν έχει πάρει βάρος (κάτι γραμμάρια απ' όταν βγήκαμε) και το θήλαστρο το μόνο που έκανε ήταν να μου πληγώσει τις θηλές. Ο άντρας μου τρόμαξε! Σκεφτόμουν πάντως ότι και αποκλειστικά να μην κάτσει, ακόμη κι αν παίρνουν ό,τι μπορούν από εμάς, καλό είναι δεδομένων των συνθηκών. Απίστευτο μου φαίνεται που γεννήθηκαν ακριβώς με το ίδιο βάρος :P

Βασιλική μου, δεν πλένομαι σαν το γατί βρε. Είναι αδιάβροχο αυτό και δεν περνάει τίποτε. Από την επομένη της γέννας κάνω κανονικά μπανάκι :) Φαντάζεσαι να μην...; Μπλιαχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

είπα να σας διαβάσω και μετά να σας χαιρετήσω.

απότι είδα σήμερα δεν εμφανίστηκε η Αναστασία :huh: ΄λέτε να... :dry:

για να δούμε.

καλέ τα μπυμπούκια σας μεγαλώσανε πολύ, ειδικά της ελπίδας έφτασε τα 3 κιλά! φτου φτου φτου μια κοράκλα που θα βγάλεις!

εμείς σηκωθήκαμε σήμερα να πάμε στον γιατρό μου ο οποίος είναι και στο ΙΚΑ να μου γράψει κάτι φάρμακα.τελικά ήταν σε άδεια και μου τα έγραψε μια άλλη! ο άντρας μου δεν έχασε την ευκαιρία να ρωτήσει για την... "αναπηρία" μου και η γυναικολόγος μας είπε,πως θέλει ξεκούρασει και να κοιμάμαι από την άλλη πλευρά για να αλλάξει θέση το μωρό,καθώς σε αυτή την θέση πλακώνει κάποιο νεύρο και δεν μπορώ να περπατήσω. μου είπε πάντως πως το παθαίνουνε πολλές εγκυμονούσες! τι να κάνουμε λοιπόν...υπομονή!

Μπέλλα,κάτσε στ΄αυγά σου :blush::blush: κι εσύ γιατί όλο χαζομάρες κάνεις :blush::blink: βρε πουλάκι μου,τι σε πιασε τώρα να βάφεις και να κάνεις τέτοιες δουλειές?! εεεε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kalimera :kiss::kiss::kiss:

anastasia mou makari glikia mou, na exeis gennisei twra pou grafw, polu exw stenaxwrithei me tin katastasi sou

polla filakia :kiss::kiss::kiss:

jenny bill mou de kserw katholou gia ta idiotika, pantos sta dimosia tis athinas ama den exeis maia kai einai mono tis vardias den einai toso kala prepei na eisai polu tuxeros as poume kai na petixei kali gynaika kai oxi kanena vourlo strimeni :angry:

as poume i dikia mou maia douleuei kanonika sto nosokomeio alla me to na tin exw, eksasfalizw oti tha einai mazi mou apo tin arxi ws oses wres parei :) oson afora tous giatrous edw distixos opws eipa kai xtes erxontai teleutaia stigmi :(

kuoula mou polla polla :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

vasoula ama kai sy pou exeis toso kompsi koilitsa de vrikes nixtikakia ekei na mi perasw katholou egw :P:blush:

na sas pw kai ta neakia mou, eimai polu anxomeni, prepei sinexeia na metraw tis kiisis tis mpempas mou :dry:

telos pantwn xtes mou eferan ta dwrakia mou, na nai kala ta ksaderfia mou, mou piran ton apostirwti, to rilax kai to mpanaki allaxiera, ta exw paketarismena alliws tha ta evgaza foto :dry:

kai i mama mou simera mou pire gia ti mpempa dyo panemorfa forematakia auta isws ta vgalw meta foto ;)

filakia polla se oses ksexnaw kai sygnwmi gia to TERASTIO post :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Βασούλα :kiss: Ακριβώς τα ίδια με το θηλασμό... Ακριβώς. Η μικρή δεν έχει πάρει βάρος (κάτι γραμμάρια απ' όταν βγήκαμε) και το θήλαστρο το μόνο που έκανε ήταν να μου πληγώσει τις θηλές. Ο άντρας μου τρόμαξε! Σκεφτόμουν πάντως ότι και αποκλειστικά να μην κάτσει, ακόμη κι αν παίρνουν ό,τι μπορούν από εμάς, καλό είναι δεδομένων των συνθηκών. Απίστευτο μου φαίνεται που γεννήθηκαν ακριβώς με το ίδιο βάρος :P

Βασιλική μου, δεν πλένομαι σαν το γατί βρε. Είναι αδιάβροχο αυτό και δεν περνάει τίποτε. Από την επομένη της γέννας κάνω κανονικά μπανάκι :) Φαντάζεσαι να μην...; Μπλιαχ!

εμενα μου ειπε δεν θα κανω τις πρωτες μερες... :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες και από εμένα , έχω φοβερή υπνηλία και δεν έχω διαβάσει τα νεάκια σας, θα πάω να ξαπλώσω λιγάκι, εύχομαι όλα να είναι καλά για όλες :)

Σας βάζω ένα βινετάκι για τον θηλασμό :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου, ίσως σε κάνουν οι νοσοκόμες. Κι αυτό καλό είναι! Εντάξει, άλλωστε μη φαντάζεσαι ότι έχεις αμέσως ΤΗΝ άνεση να κάνεις μπάνια και τέτοια, αλλά... ό,τι γίνεται για να νιώθουμε λίγο καλύτερα.

Κορίτσια, η λίστα μου έχει ελλείψεις σοβαρές. Αν δεν σας βλέπετε, πείτε μου το να σας προσθέσω πλιζ. Χρύσα madre 27/07 σε έβαλα. Εκείνη την ημέρα γέννησες ή την επόμενη; :blush::blush:

EDIT: Έστειλα τον άντρα να πάρει χάπια μαγιάς μπύρας, τσάι θηλασμού και άλλα τέτοια. Έχετε κανένα ματζούνι άλλο να προτείνετε; Σούπες και γάλα τα έχω ταράξει :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυάκι βιάζομαι να αγκαλιάσω το φραουλάκι μου! Δεν μπορώ άλλοοοο,το θελω!!! :P Ασε που όυτε υπνάκο ρίχνω πλέον...ούτε έχω παρέα στα ξενύχτια μου!! :laugh:

Τζένη μου έχω φτιάξει τη βαλίτσα μου,τα έχω όλα μέσα όσα είπες εκτός από λίμα+τσιμιδάκι! :woohoo:

Επίσης έχω φτιάξει κι ένα βαλιτσάκι με πράγματα της μπέμπας αφού έχουμε ταξίδι μόλις βγούμε ή την επόμενη ημέρα.Της πήρα ένα ζευγάρι σεντονάκια,πάνες,πενατεν,3 φορμάκια,2 κάλτσες,πετσετάκια φαγητού(κόλλησα τώρα).Πιπίλες δεν πήρα! :dry: Αν θυμηθείς τπτ άλλο πες! :kiss:

Θέκλα όντως η μπέμπα είναι μεγαλούτσικη και έχω αρχίσει να φοβάμαι ρε γμτ μην με ταλαιπωρήσει.Τεσπά ας είναι καλά και ψηλή(σαν κι εμένα :huh: ) και δεν πειράζει!! :laugh: Περαστικά σου αγαπάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδιαααα. Ουυυφφφφ, τι ζέστη είναι αυτή! Δεν έχουμε και A/C :( Αν δεν δροσίσει έγκαιρα θα πάθω :ohmy:

Άργησα να μπω γιατί είχα πάει για εξετάσεις. Την Παρασκευή έχω ραντεβού με τον γιατρό, αλλά όχι τον δικό μου (Μαρία έφυγε και ο δικός μου :angry: )Πυρ και μανία ο άντρας μου. Έπεσε σύρμα στον πεθερό μου για να κανονίσει αυτός :dry:

Συμπεθερούλα, Βάσω και Σταυρούλα, τα ζουζουνάκια σας μεγάλωσαν πολύ! Βάσω μου στα κιλά κάπως έτσι ήμουν κι εγώ στην εβδομάδα σου. Έχω κάποιες ελπίδες πλέον με αυτά που μας είπε η Kuo. Συμπεθερούλα, είδαμε και το :blush::blush::blush: χαχαχαχαχαχα. Φαντάζομαι καμάρι ο μπαμπάς :woohoo: :woohoo:

Οι φρεσκομανούλες μας βλέπω μοιράζονται τις ίδιες ανησυχίες και τα ίδια προβλήματα. Ααααχχχ, πότε θα έρθει και η σειρά μας :woohoo: Κοριτσάκια μου. το κλάμα που σας βγαίνει το αισθάνεστε σαν κλάμα συγκίνησης και χαράς ή σαν κλάμα απελπισίας; Δεν ξέρω βέβαια αν μπορείτε να το προσδιορίσετε :dry:

Έχω μεγάλη ανησυχία για την Αναστασία και την Ντόρα. Λέτε να είναι μέσα και οι δύο; Ας είναι καλά.

Βλέπω η παρέα συνεχίζει τα ψώνια της. Με γεια σας κοριτσάκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...