Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το περίμενα πως θα με αποκαλεσουν ακληρη!!!


Recommended Posts

Ξερω τι θα κανω το σκεφτηκα καλα.Θα το παιξω τρελιτσα και θα τις σπασω τα νευρα και φυσικα μακρυα απο το σπιτι μου!!!!!ΓΙΑΤΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΔΑΓΚΩΝΕΙ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!

Είμαι σχεδόν 3 χρόνια παντρεμένη και παιδί γιοκ..... Έχω κάνει κάποιες εξετάσεις και όλα δείχνουν ότι δεν έχω τπτ. Ο άντρας μου όμως αρνείται να ψαχτεί γιατί θεωρεί ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι τον τελευταίο καιρό όλοι μου πετάνε σπόντες γιατί δεν έχω μείνει έγκυος ακόμη. Η μάνα μου - με το δίκιο της - λέει ό,τι λέει γιατί θα είναι το πρώτο της εγγονάκι - αν ποτέ! αν- και το περιμένει πώς και πώς. Η πεθερά μου δε που έχει ήδη 4 εγγόνια από τις κόρες της συνεχώς το κάνει θέμα: " Εσύ πότε θα κάνεις παιδί;". Μέχρι και το μεγάλο τον εγγονό της έχει επιστρατεύσει να με ρωτάει συνεχώς και να μου σπάει τα νεύρα.

Στην ερώτησή της της απάντησα λοιπόν και εγώ ότι "γιατί δε ρωτάτε το γιόκα σας γιατί δεν έχουμε παιδί ακόμα;" "μόνη μου θα μείνω έγκυος;" μου απαντάει:" εσύ θα το έχεις μέσα σου. Ο γιος μου ό,τι είναι να κάνει, το κάνει".

Αμ δε, λέω εγώ! Η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη και μαζί με αυτόν και εμάς. Έρχεται τρομερά κουρασμένος από τη δουλειά και που όρεξη για... Όταν βέβαια συζητήσαμε για το θέμα της μάνας του και ότι αισθάνομαι πιεσμένη, μου απάντησε ότι η μάνα του απλά ενδιαφέρεται και ότι εγώ έχω ψύχωση με το θέμα γιαυτό και δεν έμεινα έγκυος τόσο καιρό. Ούτε για εξωσωματική να ακούσει, ούτε για τπτ άλλο! Λες και το παιδί θα μας έρθει από τον ουρανό, μόνο του!

Τα χρόνια μου πέρασαν (έκλεισα τα 36) και νιώθω ότι ο κύκλος κλείνει. Πραγματικά έχω πάθει ψύχωση με αυτό το πράγμα.... Θα χαρώ να μου πείτε τις απόψεις σας μπας και απεγκλωβιστώ λίγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω πως μονο με τον αντρα σου θα βρεις την λυση...ουτε πεθερα ουτε ανηψια ουτε κανενας!!!Κατσε κανε μια σοβαρη κουβεντα για τον αν πραγματικα θελετε και οι δυο παιδακι και αν ειστε διατεθημενοι να κανετε τα παντα.Εγω ετσι καταφερα τον αντρα μου να κανει σπερμοδιαγραμμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia 32

Ο άντρας μου δεν είναι και ο πιο ομιλητικός άνθρωπος που υπάρχει! Ιδίως σε θέματα πολύ προσωπικά κλείνεται στο καβούκι του και δεν τα μοιράζεται με κανέναν ( Καρκίνος γαρ!).

Ξέρω ότι θέλει παιδί. Το έχουμε συζητήσει.... αλλά αρνείται να κάνει την οποιαδήποτε εξέταση. Ξέρω ότι τον προβληματίζει και τον αγχώνει όλη αυτή η κατάσταση....αλλά άμα τον αφήσω να το αντιμετωπίσει όποτε νομίζει ότι είναι η κατάλληλη ώρα....εγώ θα έχω περάσει τα 40!

Άσε πάω να σκάσω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 έγραψε:

Ξερω τι θα κανω το σκεφτηκα καλα.Θα το παιξω τρελιτσα και θα τις σπασω τα νευρα και φυσικα μακρυα απο το σπιτι μου!!!!!ΓΙΑΤΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΔΑΓΚΩΝΕΙ!!!!!!

Τώρα είσαι σωστή φιλενάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tanya έγραψε:

Γεια σας και από εμένα!

Είμαι σχεδόν 3 χρόνια παντρεμένη και παιδί γιοκ..... Έχω κάνει κάποιες εξετάσεις και όλα δείχνουν ότι δεν έχω τπτ. Ο άντρας μου όμως αρνείται να ψαχτεί γιατί θεωρεί ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι τον τελευταίο καιρό όλοι μου πετάνε σπόντες γιατί δεν έχω μείνει έγκυος ακόμη. Η μάνα μου - με το δίκιο της - λέει ό,τι λέει γιατί θα είναι το πρώτο της εγγονάκι - αν ποτέ! αν- και το περιμένει πώς και πώς. Η πεθερά μου δε που έχει ήδη 4 εγγόνια από τις κόρες της συνεχώς το κάνει θέμα: " Εσύ πότε θα κάνεις παιδί;". Μέχρι και το μεγάλο τον εγγονό της έχει επιστρατεύσει να με ρωτάει συνεχώς και να μου σπάει τα νεύρα.

Στην ερώτησή της της απάντησα λοιπόν και εγώ ότι "γιατί δε ρωτάτε το γιόκα σας γιατί δεν έχουμε παιδί ακόμα;" "μόνη μου θα μείνω έγκυος;" μου απαντάει:" εσύ θα το έχεις μέσα σου. Ο γιος μου ό,τι είναι να κάνει, το κάνει".

Αμ δε, λέω εγώ! Η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη και μαζί με αυτόν και εμάς. Έρχεται τρομερά κουρασμένος από τη δουλειά και που όρεξη για... Όταν βέβαια συζητήσαμε για το θέμα της μάνας του και ότι αισθάνομαι πιεσμένη, μου απάντησε ότι η μάνα του απλά ενδιαφέρεται και ότι εγώ έχω ψύχωση με το θέμα γιαυτό και δεν έμεινα έγκυος τόσο καιρό. Ούτε για εξωσωματική να ακούσει, ούτε για τπτ άλλο! Λες και το παιδί θα μας έρθει από τον ουρανό, μόνο του!

Τα χρόνια μου πέρασαν (έκλεισα τα 36) και νιώθω ότι ο κύκλος κλείνει. Πραγματικά έχω πάθει ψύχωση με αυτό το πράγμα.... Θα χαρώ να μου πείτε τις απόψεις σας μπας και απεγκλωβιστώ λίγο....

Κοριτσάκι μου........

Αφού λες πως έχεις κάνει όλες σου τις εξετάσεις κι είνσι ΟΚ....... αν δεν ψαχτεί κι ο αντρούλης σου....... πώς??????

Το βλέπουνε πολύ εγωϊστικά........ "γιατί να έχω πρόβλημα εγώ?????"

Τους καταλαβαίνουμε...... δε λέω..... αλλά όταν υπάρχει δυσκολία στη σύλληψη...... δεν ευθύνεται πάντα η γυναίκα!!!!!!!!

Άντε μην τα πάρω τώρα!!!!!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA έγραψε:

anastasia32 έγραψε:

Τώρα είσαι σωστή φιλενάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:2zkx1xa7]

ΕΕΕΕ μα τα πηρα κρανιο τωρα!!! :angry: Και απο σημερα ξεκινησα και τα τεστακια ωορηξιας, θελω να ειμαι ηρεμη γιατι θα το πιασω το μπεμπακι και μετα να δεις τι εχει να γινει!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεμα αυτο βασανιζει πολλες γυναικες .Δεν φτανειπου εχομε τη λαχταρα να αποκτησουμε ενα παιδι αλλωστε για αυτο το λογο κανουμε και παντρευομαστε η πληοψηφια τουλαχιστον των γυναικω αν ηταν να μην ηθελα να αποκτησω οικογενεια θα εμενα σε μια σχεση η οποια θα ηταν οσο κραταγε κατω απο υγειης συμβιωση αν αυτο σταματαγε θα σταματγε και η σχεση σε αντιθεση με τογαμο στο οποιο επειδη υπαρχουν παιδια μερικες φορες εθελοτυφλουμε καλο η κακο αυτο ειναι αλλο θεμα .

Λοιπον οσο αφορα το γεγονος οτι η πεθερα της Αναστασιας εχει παθει τρελα δεν θεωρω οτι πρεπει να αφξνομε τα πραγματα να φτανυν εκει .Και τι εννοω ; συμβαινει σε ενα ζευγαρι ενας απο τους δυο να εχει προβημα και να μην μπορει να αποκτησουν ευκολα παιδι δνε μπορω να καταλαβω για ποιο λογο πρεπει να θεωρειτε θεμα ταμπου να μην μιλησουμε ανοιχτα απο τη στιγμη που ανακατευετε η μανα του η οποιοσδηποτε αλλος δυστυχως αυει το θεμα να αφρα εσας τους δυο μονο δυστυχως στην ελληνικη κοινωνια αναμεσα στην κρρεβατοκαμαρα το ζευγαριου κρυβονται και ενα σωρο αλλοι κυριως τα πεθερικα επειδη εγω συνανυτηση και απο την μερια ων γυναικων να υπαρχει αναλογη σταση οχι τοσο κραυγαλεα αλλα υπαρχει .

Αν λοιπον εχι ο νατρας μου προβλημα και δνε μπορουμε να αποκτησουμε παιδι για ποιο λογο πρεπεινα τον λυπαμαι ; εννοω για ποιο λογο να δωσω οικτο ; σε αυτο δνε ειναι μονος του ειμαι μαζι του μια και το δικο μου σωμα θα υποβληθει σε ενα σωρο ταλαιπωριες ; εμενα δνε θελω ναμε λυπουνται καικυριως ο ναθρωπος που επελεξα για να κανω οικογενεια αρα απο κοινο παρανομαστη με το που μαθαινετε ποιος παο τους δυο εχει προβλημα η απλα δνε το νακοινωνεις σ εκανενα αποτο συγγενικο -φιλικο περιβαλλον αρα δβε σε νοιαζει και τη θα λενε η αποτη στιγμη που εισια ναθρωπος με αισθηματα και ηδη εχεις τα δικα σου το να ακους και τη πεθερα η τη μανα η το φιλο να λεει τα δικα του ειναι απλο λες :δνε μπορουμε να αποκτησουμε ακομα παιδι επειδη ο Νικος 0 τακης ο μηνας εχει χαμηληξ κινητικοτητα σπερματος η αυτο το προβλημα και βρισκομαστε στη φαση θεραπειας δνε θελουμε λοιπον απο κανεναν να μας ζαλιζει αλλωστε δε ειναι δικο σας θεμα .Σκασιλα μου αν θα με αποκαλεσου σκληρη γλωσσου η οπως αλλιως και κατ ακομα αληθεια αναρωτιεμε γιατι εμιες οι γυναικες πολλες φορες λεμε αχ το εχει ο ανδρας μο το θεμα και δεν θελω να τον στεναχωρησω ; τι παει να πει αυτο ; εμεις ειμαστε εξω απο αυτο ; οχι αν ειχε ο αντρας μυ το προβλημα δνε θα τον λυπομουν σε καμια περιπτωση απλα θα του ελεγα οτι ξερις κατι ετυχε μαζιθα το φροντισουμε αρα ποσοι αντρες συμπεριφερονατι με λυληση στις γυναικες τους ; γιατι η ατεκνια να ειναι σον καικαλα προβλημα τν γυναικων ; εχω γιο και ειλικρινα δνε μπορω να φανταστω τον ευατο μου να υποβαλλει σ εκατι τοσο οδυνηρο την γυναικα του γιου μου .

Κοριτσια χωστε τα μηνχαλιεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να δειτε πως με εχει...στα πουπουλα....φοβαται μηπως το εμαθα και το πω στο γιοκα της!!! :angry: Ετσι να μαθαινουμε τροπους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου,ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά,εννοώ με την"σπορά"!!! Γέλια!!Γιατί για το άλλο πολύ απλά,μακρυά!!Κ όποιος γουστάρει!! Πραγματικά όμως.Ναι,ξερω πως δεν είναι ωραίο να είμαστε,ως άνθρωποι, ξεκομένοι κ καλά απο την οικογένειά μας ΑΛΛΑ αυτό οφείλει ο καθένας να το σκέφτεται.Ο,τι σε χαλάρει "Χ".Οσο δύσκολο κ να είναι ή οσο κ σκληρό να φαίνεται.Οσο δηλαδη ανέχεσαι εσυ καταστάσεις είναι πιο εύκολο??! Αλλά ετσι δεν αλλάζει κάτι κ ο καθένας λεει το μακρύ του κ το κοντό του,αυτό βέβαια δεν θα σταματήσει ποτέ απλά η δική σου στάση θα είναι διαφορετική.Κουκουρούκου!Δεν ακούς κανένα,παρα μόνον τον αντρούλη σου. Εσείς είστε η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΣ,κ οι υπόλοιποι απέξω.Οποτε γουστάρετε θα φάτε,όποτε γουστάρετε θα πάτε βόλτα,οποτε γουστάρετε θα κάνετε αγαπίτσες,κ όποτε γουστάρετε θα φέρετε το αγγελούδι σας!Αντε γιατί με αυτά εκνευρίζομαι......Δεν του πέφτει κανένός λογαριασμός (κανενός όμως,εσεις επιλέγετε σε ποιόν κ πότε),ούτε αναφορά να δίνετε τι είστε εφηβάκια?!Να παν να κουρευτούν!Συγγνώμη κιόλας,αλλά δεν μπορώ με τις βλακείες.Αν ανοίγουν μια το στοματάκι τους εγω θα ανοίγω 10 το πατσαβούρι μου κ ας με πουν κακιά,γλωσσού κ όπως αλλιώς θέλουν. Τελικά είχαν δίκιο που λέγανε "καλύτερα να σε φοβούνται παρά να σε λυπούνται".Τέλος,ο καθένας στη θέση του!Κ μην χαλιέσαι,κουκουρούκου.Εσείς ξέρετε ποιοι είστε,τα εκάστοτε προβλήματα,μόνοι σας θα τα λύνετε ούτως ή άλλως,δεν θα έρχεται τότε κανένας να ρωτήσει αν θέλετα βοήθεια. Σπίτι του ο καθένας!!Οχι στεναχώριες,οχι αγχος!!Εχουμε κ τη "βασίλισσα"που θα διαλέξει τον καλύτερο "κηφήνα",οφείλουμε να την προσέχουμε κ να την κρατάμε σε ηρεμία!!!Γέλια!

Συγγνώμη για το μεγάλο post,όλα καλά θα πάνε με το καλό ενα ντουράτο,γερό σποράκι!!!!Σε φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 βάλ'την πεθερούλα στη θέση της κ πάντα "με το γάντι".θεωρώ ότι είναι πολύ σωστή η στάση σου να μη λες κάτι για το θέμα αυτό του άντρα σου, όμως απο την άλλη συζήτησέ το κ μαζί του κ δείτε πώς θα χειριστείτε τη μαμά του. έχει σημασία ΚΑΙ η δική σου ψυχολογία. όσο για τον αντρούλη σου (να πω την αλήθεια, δεν θυμαμαι τι ακριβως συμβαίνει, φαντάζομαι όμως), ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος. πρέπει να καταλάβει ότι ο ανδρισμός δεν κλονίζεται από τετοια πράγματα! έχω πολύ θετικό προαίσθημα για σένα κ είμαι σίγουρη πως δεν θα αργήσει το μπεμπουλάκι!

απλώς βρε κορίτσια αναρωτιέμαι για ένα πράγμα: γιατί υπάρχουν κάποιοι βλαμμένοι και βλαμμένες(κυρίως μαμάδες κ γιαγιάδες) που θεωρούν ότι μόνο η γυναίκα έχει το πρόβλημα όταν το ζευγάρι δεν κάνει παιδιά??????? ΕΛΕΟΣ! ΕΛΕΟΣ!ΕΛΕΟΣ!

tanya μου, νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα να κάνετε άλλη μια κουβέντα με τον καλό σου.να του εξηγήσεις ότι δεν χάθηκε κ ο κόσμος για ένα σπερμοδιάγραμμα.άλλωστε εμείς οι γυναίκες ένα κάρο τσεκ-απ κάνουμε,τεστ-παπ,ελέγχους κ.λπ.κ.λπ άσε που -μεταξύ μας- ε!δεν είναι κ τόσο ευχάριστο να τρέχουμε στο γυναικολόγο, να ανοιγουμε πόδια κ να μας "ψαχουλεύουν"...εμείς ψυχή δεν έχουμε? άβολα δεν αισθανόμαστε? το σπερμοδιάγραμμα είναι σίγουρα κάτι πιο απλό, άσε που δεν σημαίνει σώνει κ ντε ότι θα δείξει κ κάτι αρνητικό!

απο την καρδιά μου εύχομαι κ ελπίζω να βρεθεί μια καλή άκρη κ όλα να πανε κατ'ευχήν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thimidia έγραψε:

Αναστασία μου,ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά,εννοώ με την"σπορά"!!! Γέλια!!Γιατί για το άλλο πολύ απλά,μακρυά!!Κ όποιος γουστάρει!! Πραγματικά όμως.Ναι,ξερω πως δεν είναι ωραίο να είμαστε,ως άνθρωποι, ξεκομένοι κ καλά απο την οικογένειά μας ΑΛΛΑ αυτό οφείλει ο καθένας να το σκέφτεται.Ο,τι σε χαλάρει "Χ".Οσο δύσκολο κ να είναι ή οσο κ σκληρό να φαίνεται.Οσο δηλαδη ανέχεσαι εσυ καταστάσεις είναι πιο εύκολο??! Αλλά ετσι δεν αλλάζει κάτι κ ο καθένας λεει το μακρύ του κ το κοντό του,αυτό βέβαια δεν θα σταματήσει ποτέ απλά η δική σου στάση θα είναι διαφορετική.Κουκουρούκου!Δεν ακούς κανένα,παρα μόνον τον αντρούλη σου. Εσείς είστε η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΣ,κ οι υπόλοιποι απέξω.Οποτε γουστάρετε θα φάτε,όποτε γουστάρετε θα πάτε βόλτα,οποτε γουστάρετε θα κάνετε αγαπίτσες,κ όποτε γουστάρετε θα φέρετε το αγγελούδι σας!Αντε γιατί με αυτά εκνευρίζομαι......Δεν του πέφτει κανένός λογαριασμός (κανενός όμως,εσεις επιλέγετε σε ποιόν κ πότε),ούτε αναφορά να δίνετε τι είστε εφηβάκια?!Να παν να κουρευτούν!Συγγνώμη κιόλας,αλλά δεν μπορώ με τις βλακείες.Αν ανοίγουν μια το στοματάκι τους εγω θα ανοίγω 10 το πατσαβούρι μου κ ας με πουν κακιά,γλωσσού κ όπως αλλιώς θέλουν. Τελικά είχαν δίκιο που λέγανε "καλύτερα να σε φοβούνται παρά να σε λυπούνται".Τέλος,ο καθένας στη θέση του!Κ μην χαλιέσαι,κουκουρούκου.Εσείς ξέρετε ποιοι είστε,τα εκάστοτε προβλήματα,μόνοι σας θα τα λύνετε ούτως ή άλλως,δεν θα έρχεται τότε κανένας να ρωτήσει αν θέλετα βοήθεια. Σπίτι του ο καθένας!!Οχι στεναχώριες,οχι αγχος!!Εχουμε κ τη "βασίλισσα"που θα διαλέξει τον καλύτερο "κηφήνα",οφείλουμε να την προσέχουμε κ να την κρατάμε σε ηρεμία!!!Γέλια!

Συγγνώμη για το μεγάλο post,όλα καλά θα πάνε με το καλό ενα ντουράτο,γερό σποράκι!!!!Σε φιλώ

thimidia μου να σαι καλα βρε κοπελα μου κι αν δεν γελασα.Εχεις απολυτο δικιο, κανουμε οτι γουσταρουμε και σε κανεναν λογαριασμο!!!Και θα τολμισω να πω εδω και μακαρι να βγω αληθινη νομιζω πως ειμαι εγκυος....αλλα κι αν κανω λαθος θα ειναι τον επομενο μηνα σιγουρα, παραπερα δεν θα παει.Εχω μια διαισθηση.....Κι εχω να ισιωσω πισινους :laugh: ετσι για να ερθουν στα ισια τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

anastasia32 βάλ'την πεθερούλα στη θέση της κ πάντα "με το γάντι".θεωρώ ότι είναι πολύ σωστή η στάση σου να μη λες κάτι για το θέμα αυτό του άντρα σου, όμως απο την άλλη συζήτησέ το κ μαζί του κ δείτε πώς θα χειριστείτε τη μαμά του. έχει σημασία ΚΑΙ η δική σου ψυχολογία. όσο για τον αντρούλη σου (να πω την αλήθεια, δεν θυμαμαι τι ακριβως συμβαίνει, φαντάζομαι όμως), ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος. πρέπει να καταλάβει ότι ο ανδρισμός δεν κλονίζεται από τετοια πράγματα! έχω πολύ θετικό προαίσθημα για σένα κ είμαι σίγουρη πως δεν θα αργήσει το μπεμπουλάκι!

απλώς βρε κορίτσια αναρωτιέμαι για ένα πράγμα: γιατί υπάρχουν κάποιοι βλαμμένοι και βλαμμένες(κυρίως μαμάδες κ γιαγιάδες) που θεωρούν ότι μόνο η γυναίκα έχει το πρόβλημα όταν το ζευγάρι δεν κάνει παιδιά??????? ΕΛΕΟΣ! ΕΛΕΟΣ!ΕΛΕΟΣ!

tanya μου, νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα να κάνετε άλλη μια κουβέντα με τον καλό σου.να του εξηγήσεις ότι δεν χάθηκε κ ο κόσμος για ένα σπερμοδιάγραμμα.άλλωστε εμείς οι γυναίκες ένα κάρο τσεκ-απ κάνουμε,τεστ-παπ,ελέγχους κ.λπ.κ.λπ άσε που -μεταξύ μας- ε!δεν είναι κ τόσο ευχάριστο να τρέχουμε στο γυναικολόγο, να ανοιγουμε πόδια κ να μας "ψαχουλεύουν"...εμείς ψυχή δεν έχουμε? άβολα δεν αισθανόμαστε? το σπερμοδιάγραμμα είναι σίγουρα κάτι πιο απλό, άσε που δεν σημαίνει σώνει κ ντε ότι θα δείξει κ κάτι αρνητικό!

απο την καρδιά μου εύχομαι κ ελπίζω να βρεθεί μια καλή άκρη κ όλα να πανε κατ'ευχήν!

demie_14 μου εχουμε μια χαμηλη κινητικοτητα αλλα διορθωθηκε αρκετα εφοσον πριν 2 μηνες εμεινα εγκυος αλλα δυστυχως δεν το κρατησα, ηταν βιοχημικη!

Το οτι μαμαδες και πεθερες καμια φορα μπλοκαρει ο εγκεφαλος τους ειναι αληθεια!!αλλα πισω εχει η αχλαδα την ουρα... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλα θα πάνε μια χαρά Αναστασία μου! το θέμα της κινητικότητας δεν είναι και τόσο φοβερό.στην ξαδέρφη μου είχε πει ο γιατρός ότι οι άντρες είναι μια χαρά κ κάνουν παιδάκια και με 20% κινητικότητα.ακόμη θυμάμαι τα λόγια αυτά! οι περισσότεροι μάλιστα λόγω περιβάλλοντος και συνθηκών, δεν έχουν κ φουλ κινητικότητα...περιμένουμε λοιπόν τα ευχάριστα,κι όλα τα άσχημα κ αρνητικά πίσω μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου

εμεινα εγγυος στις διδυμουλες μου μετα απο δυομιση χρονια γαμου . Στο διαστημα αυτο τραβηξα του χριστου τα παθη . Το χειροτερο απ'ολα δεν ειναι να στα λεει η πεθερα , οχι ... Το χειροτερο ειναι να την αφηνεις να σε επιρεαζει .. Στα δυομιση περιπου χρονια που προηγηθηκαν τηςεγκυμοσυνης μου , ακουσα απο φιλους που εζησα μαζι σχεδον ολη την ζωη μου , μπηχτες του στιλ " μα σαν πολυ δεν αργει ο απογονος , δεν νομιζετε? " , " εμεις συλλαβαμε τον διαδοχο κατευθειαν .." κτλ

Ενα αλλο ζευγαρι που καναμε παρεα για χρονια ολοκληρα ειχαν ευτηχες γεγονος και ειπαν στον αντρα μου οτι δεν ηξεραν πως να μας το πει και στεναχωρηθουμε ... Λες και το να φερνεις παιδια στον κοσμο ειναι κατι στεναχωρο ...

Απομακρυνσου απο οτιδηποτε σου δημιουργει κακη ψυχολογια , ακομα και αν ειναι η .."μητερουλα". Η απαντηση της θα ειναι η φουσκωμενη σου κοιλιτσα και τιποτα αλλο ..

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ ελπίζω Αναστασία μου να πάνε όλα κατ'ευχήν! όχι τόσο για τους άλλους κι αυτά που λένε (γιατί όσοι θέλουν να λένε, βρίσκουν αυτοί...), αλλά για εσένα κ τον αντρούλη σου!

τελικά κορίτσια για ακόμη μία φορά βλέπω πόσο κακοπροαίρετος μπορεί να είναι ο κόσμος γύρω μας... mama eva να χαίρεσαι τις διδυμούλες σου κ εύχομαι να περιστοιχίζεσαι πάντα από ανθρώπους που νοιάζονται ειλικρινά για εσένα κ τους αγαπημένους σου, όπως άλλωστε εύχομαι το ίδιο σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama eva έγραψε:

Απομακρυνσου απο οτιδηποτε σου δημιουργει κακη ψυχολογια , ακομα και αν ειναι η .."μητερουλα". Η απαντηση της θα ειναι η φουσκωμενη σου κοιλιτσα και τιποτα αλλο ..

;)

Αυτην θα ειναι η απαντηση μου! ;)

Να χαιρεσαι τα μωρακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...