Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕS ΜΩΡΩΝ 2008.........VOL .3!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Φλωριάνα μου, επειδή μπαίνω στο site τώρα που το αλλάξανε (πριν σερνόμουν και δεν υπήρχε περίπτωση να μπω), και δεν ξέρω..

Τώρα τον ξεκίνησες τον παιδικό? Όταν λες αρρωσταίνει συχνά δηλάδή πόσο συχνα?

Πάντως γενικά έχω ακούσει περιπτώσεις που οι γονείς δεν αντέχουν να αρρωσταίνει συνέχεια το παιδί τους και τελικά το σταματάνε από μόνοι τους.

Πάντως αργά ή γρήγορα θα πάει οπότε και πάλι θα ταλαιπωρηθεί.. Αρκεί να μην είναι βρέφος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμενα παντως η δικια μου την πρωτη χρονια που πηγε (σχεδον 3 ετων) αρρωσταινε συνεχια ρε παιδια...καθε μηνα κ μερικες φορες και 2 φορες το μηνα...! περισι ετσι κ ετσι...ολο το δεκεμβριο δε πηγε κ μεχρι τα μεσα γεναρη γιατι ειχε βρογχικα κ πνευμονια!ελεος!...φετος θα δειξει..παντως φταινε κ μερικες μανες που τα στελνουν αρρωστα!η αλλη εστειλε το παιδι της με γαστρεντεριτιδα!εκανε εμετο κ δοιαρια κ ειπε στη δασκαλα οτι εκανε κ σπιτι το προηγουμενο βραδυ!ελεος!τι το στελνεις κυρα μου το παιδι!!στο καπακι κολλησαν τα μισα παιδια!μεχρι να παρουν τηλ τη μανα να παει να το παρει να σηκωθει αυτη απο τις καφετεριες κ τα ψωνια...να παει...ε δε θελει κ πολυ να κολλησουν!η αλλη ελληνιδα μου λεει ''με πυρετο τον εστειλα σημερα!του εδωσα ενα ντεπον κ αιντε!οχι θα τον εχω σπιτι να κλαιει κ να θελει να δει παιδικα!!!'' :evil: ε πως να μη κολλησουν μετα?οι δασκαλες μπορει να το καταλαβουν αργα κ το μικροβιο παει εχει εξαπλωθει σε δευτερολεπτα!!!αμ κατι αλλες τουρκαλες που τα στελνουν με ψειρες ???περσι κολλησε η μεγαλη μου κ εχει κ μαλλια μεχρι τον ποπο της κ αντε να την καθαρισω!ευτυχως ηταν μονο αυγα!τετοιες ανευθυνες μανες φταινε!με οστρακια τα στελνουν κολλησαν τα δικα μου κ τα 2 τον μαιο κ εγω ημουν κ εγκυος κ να μη ξερω αν παθει κατι το εμβρυο σε περιπτωση που κολλησω!αυτη η ελληνιδα που ειπα που το εστειλε με πυρετο..ε το δικο της επαθε 7 φορες οστρακια!γιατι?γιατι εδεινε την αντιβιωση οπως να ναι!ανευθυνοτητα στο φουλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωπα ρε συ Δημητρα!!! Πωπω!

Πάντως εχεις δικιο κ εγώ το έχω ακούσει, οτι τον πρώτο χρόνο υπάρχουν μήνες που δεν πατάνε τα παιδια παιδικό.

Τώρα για τις μανάδες που τα στέλνουν άρρωστα τι να πω.. Δεν ειναι ελαστικό και το εργασιακό καθεστος ωστε να σου δινει γονική όσο συχνά χρειάζεται.. Και αν δουλευει μονο η μανα και δεν παιζουν λεφτα και δεν υπάρχει και κανένας να κρατησει το παιδι???

Ουφ!!! Αγχώθηκαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία μου πρώτη φορά ξεκινήσαμε φέτος ναι, 1η Σεπτέμβρη. Ο Δημήτρης κλείνει τα 2 σε 1 1/2 μήνα. Το ήξερα ότι θα κολλάει συχνά ιώσεις. Η αλήθεια είναι πως είναι η πρωτη φορά που κόλλησε βαρβάτη ίωση αλλά πάει μόνο 2 εβδομάδες. Βεβαια δεν περίμενα κάτι διαφορετικό απλά δεν τρώει τίποτα εδω και 3 μέρες και αυτό λιγακι με έχει θορυβησει όσο αναφορά για το αν μας πει ο παιδιατρος να σταματήσουμε το σχολείο :shock::shock: . Εγώ δεν θέλω ξέρω πως είτε φέτος είτε του χρόνου θα τα περάσουμε αυτά οποτε είναι δώρο άδωρον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joanaki μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!αχ τι ομορφα νεα ειναι αυτα?????????ειδες που ολα ερχοντε αν εχεις υπομονη???ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΥΚΛΑ ΚΑΙ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΤΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ!!!!ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΙΝΑΜΕ!!!!!ΧΑΧΑΧΑ :lol::lol::lol:

ΒΙΚΥ ΕΣΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ?????????? :roll::roll::roll: ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ 2 ΜΩΡΟ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙΣ!!!!!!!!!!

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΙΩΣ!!!!!!!!1

Α,ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΕΚΑΝΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΚΑ ΣΤΟ ΓΙΟΓΙΟ!!!!!!!!!!!ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΑΜΑ ΚΟΙΤΑ!!!ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ.... :shock::shock: !!!!!!ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΔΩΣΑ ΦΙΛΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΧΑΖΟΜΑΜΑ ΤΕΛΙΚΑ!! :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!

ΧΑΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΧΘΕΣ ΜΟΝΟ ΑΝΟΙΞΑ 7 ΤΟ ΠΡΩΪ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ 8.45 ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!! :o

ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 25 ΣΕΛΙΔΕΣ...ΕΛΕΟΣ....ΛΙΓΑ ΘΥΜΑΜΑΙ...

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ!!!

ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ...

ΑΝΤΡΙΑΝΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΧΤΕΣ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΠΗΓΜΕΝΗ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ...ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ...ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ...

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΔΩ...ΚΟΥΚΛΟΣ ΤΟ ΜΩΡΟ...ΓΛΥΚΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ...ΙΔΙΟΣ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΙ...ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΣ Η ΜΑΡΙΣΑ...ΙΔΙΑ ΕΚΦΡΑΣΗ ΙΔΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ...ΚΑΙ Η ΒΙΚΗ ΚΟΥΚΛΑ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ....

ΒΙΚΑΚΥ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΥΧΙΑ...ΑΧ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ?? ΕΧΩ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΧΑΡΟΥΛΗ

ΦΛΩΡΙΑΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ??ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ

ΣΤΑΜΜΥ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ...ΤΣΑ...ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ??ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ...

ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ...

ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΩ...ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ ΕΔΩ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΝΑ ΠΑΜΕ...ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ...

ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕΤΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??? ΕΙΧΕΣ ΧΑΘΕΙ ΚΙ ΕΣΥ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ Ε??

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΠΑΛΙ...

ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ...ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΤΡΙΤΟ...

ΑΣΠΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΤΣΑΤ...

ΤΟΝΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ..ΤΡΩΓΑΜΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΜΕΣΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΠΛΑ ΤΟ "ΠΑΓΩΣΑ" ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΡΕΗ ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ...ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ...

ΠΑΝΤΩΣ Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ... :shock::shock: Ιωαννακι μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑ....ειδες που στο ειπα!!! :D:D ΛΕΝΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΓΟΥΡΛΟΥ...ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ!!!ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΝΕΟ ΑΠΟ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΧΟΥΜΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααα!!!

βικακι τωρα γυρισες ε??ψοφια θα εισαι... :?

κατεριναα ασωτη! :lol::lol: τρεχεις πολυ ε??πωπω κουραγιο ρε συ!!σου εστειλα χτες μνμ,γιατι ανησυχησα..λειπεις πολυ καιρο...δεν απαντησες κιολας κ με ζωσαν τα φιδια!λεω λες να επαθε τιποτα?? :shock::? ευτυχως ολα καλα! :D

δημητρουλα καλα εισαι??

εμενα κοριτσια κ τα 3 ειναι αρρωστα!!ο νικολας κολλησε στο σχολειο κ τωρα κολλησαν κ τα αλλα 2! :-s:-o ευτυχως ειναι μες την ενεργεια ζωη να χουν...δεν καταλαβαινουν καν οτι ειναι αρρωστα! :P εχουν κ τα τρια 38 πυρετο,τους δινω ντεπον σιροπι κ σε μια ωρα πεφτει!!για να δουμε!!ευτυχως δεν φαινονται ταλαιπωρημενα..μαλλον ειναι ηπιας μορφης κρυολογημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παω να βαλω ενα τελευταιο πλυντηριο....τι στο καλο το 4ο ειναι για σημερα!ρε συ 2-3 μερες να μη βαλω πλυντηριο γεμιζουν τα καλαθια των απλυτων!μιλαμε οτι την τριτη εβαλα πληντυρια κ δεν ειχα ουτε ενα απλυτο!κ σημερα παρασκευη!βαζω τωρα το 4ο κ μενει αλλο 1 για αυριο!αυριο εντωμεταξυ θα εχει βγει ακομα ενα αρα συνολο 2!δηλαδη σε 4 μερες 6 πλυντηρια?ελεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!!!!

Εϊμαι στην δουλειά όπως πάντα...... :?

Όσο για τα πλυντήρια Dimitra το κακό δεν είναι όταν τα βάζουμε το κακό είναι όταν τα σιδερώνουμε, και το χειρότερό μου είναι όταν τα βάζω στην θέση τους και βλέπω το συρτάρι του άνδρα μου να είναι οι μπλούζες του κουβάρι. Και εγώ έχω να βάλω 3 σήμερα για να δούμε.....

Ζέστη έχει σήμερα λέτε να πάμε για κανένα μπανάκι???

Περαστικά σε όλα τα παιδάκια να γίνουν όλα καλά.

Katerinaki και εγώ θέλω ένα δεύτερο και ο μόνος λόγος που δεν κάνουμε είναι ο οικονομικός μας έχουν φάει τα χρέη :x:x:x:x και είναι πολύ άδικο αυτό.

Ελπίζω η νέα χρονιά να είναι καλύτερη για να δούμε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία..... ;););)

Γράφω και τζόκερ αλλά τίποτα :roll::roll::roll::roll:

Φιλιά σε όλες...

bikxar o ανδρούλης σου πότε θα έρθει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε αυτο ειναι το κακο !γιαυτο το λεω! ;) επισης ακομα ενα κακο ειναι οτι δε στεγνωνουν!ειπαμε με τον αντρα μου να παρουμε στεγνωτηριο απο βδομαδα γιατι δε γινεται αλλιως!εχουμε κ πολυ υγρασια στη γερμανια κ μια απλωστρα με ρουχα κανει 3 μερες να στεγνωσει!μεσα στο σπιτι τα απλωνω γιατι εξω θα μουχλιασουν απο την υγρασια!παλι καλα που εχω 2 μπανια κ το ενα το εχω για να βαζω τις απλωστρες γιατι θα μας ετρωγε η υγρασια!αλλα κ παλι δε γινεται να περιμενω τοσες μερες!ειδικα σε λιγο καιρο που θα εχουμε κ το μωρο δε θα τα προλαβαινω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ δεν το ήξερα ότι είσαι Γερμανία :roll::roll: Πως είναι εκεί?? Θα μείνετε εκεί ή θα έρθετε κάποια στιγμή???

Πάντως να πάρεις στεγνωτήριο είχαμε και στο πατρικό μου και ήταν τέλεια. Και εγώ σκέφτομαι να πάω να το πάρω από την μαμά μου γιατί δεν το χρησιμοποιεί γιατί και εμένα το χειμώνα μου σπάει τα νεύρα που δεν στεγνώνουν. :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου, ειμαι στην δουλεια φυσικά...

ελπιζω να τελειωσω ως το μεσημέρι και να την κάνω.. αλλά λέμε τωρα....

Αχ πλυντηρια!! Δεν έχω προλάβει τιποτα αυτη τη βδομάδα.. Σημερα ομως ότι ώρα και να γυρίσω πρέπει να αρχισω να βάζω.... δεν με παιρνει άλλο...

Βικάκι καλως να δεχτεις τον αντρουλη σουυυυ

Φιλάκια σε όλες κοριτσάκια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

6 χρονια ειμαστε γερμανια κ οχι με αυτα που γινονται κατω δεν σκοπευουμε να ερθουμε στ αμεσω μελλον :( μονο για διακοπες φυσικα 40 μερες καθε καλοκαιρι.

ολα μια χαρα ειναι ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τα παντα εκτος φυσικα απο τον καιρο :twisted:

μας εχε σαπισει η βροχη ρε παιδι μου....αφου τα παιδια μεχρι 2 ετων τα δινουμε βιταμινη D σε χαπι το οποιο το λιωνουμε σε νερο οταν ειναι πολυ μωρα γιατι δεν υπαρχει αρκετος ηλιος ωστε να γινει καλη απορροφηση ασβεστιου!

ο αλεξανδρος ειναι 22/01/2008

η κορουλα σου ειναι

πολυ γλυκια ειναι να την χαιρεσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...