Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕS ΜΩΡΩΝ 2008.........VOL .3!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάρες!! Τι κάνετε σήμερα;; Εγώ είμαι κομμάτια [smilie=sleepy3.gif] . Ο Δημητράκης κόλλησε γαστρεντερίτιδα και όλο το βράδυ έκανε εμετούς και διάρροια το πουλάκι μου :cry: . Τον είχα πάρει στο κρεβάτι μου και έκλεγε όλη νύχτα. Όταν έκανε εμμετό μου έλεγε όχι άλλο :crazy: !!!! Τον λυπήθηκε η ψυχή μου έκανε τουλάχιστον 15 εμμετούς!!!!! Το θέμα έιναι πως φοβάμαι μήπως έχω κολλήσει κι εγώ που είμασταν όλη νύχτα αγκαλιά, αν και δεν κολλάω εύκολα από τον μικρό ουτε αυτός από μένα... αλλά ξέρω γω τι γίνεται καμιά φορά. Σήμερα στο σχολείο του που πήρα τηλ μου είπαν ότι και αλλα δυο παιδάκια από την τάξη του είναι τέζα με ιωση!!!! Και ακόμα δεν έπιασαν τα κρύα, αν και καταβάθος το έννοιωθα ότι κάτι θα κόλλαγε αυτή την εβδομάδα με το κρύο που είχε το Σαββατοκύριακο! Και αναρωτιούμουν τόσο καιρό πως και δεν είχαμε κολλήσει τίποτα ως τώρα :shock::shock: .

Πάντως εγώ τώρα θέλω ένα κουβα καφέ για να συνέλθω!!!!!! ~o)~o)~o)

JOANNAKI τι κάνετε βρε ψυχή;;; Καλή σχολική χρονιά και σε εσας :D . Καλά ο μικρούλης;;;;

Κοριτσάρες φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Φλωριάνα.

Περαστικά σας, ε ρε τι μας περιμένει τον χειμώνα.

Αλλά και τι να κάνουμε, πόσο άλλο να τα κλείσουμε μέσα κι αυτά!

Κάποια στιγμή θα αρχίζανε σχολείο και θα αρχίζανε οι ιώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο MIRLITSA μου, αυτό λέω και στον εαυτό μου, ότι πρέπει να αποκτήσουν αντισώματα. Υπομονή θα κάνουμε τιποτε άλλο δεν γινεται... και πολλούς πολλους καφέδες ~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια ομορφα...σημερα δεν δουλευω κ απο το πρωι πηραμε τους δρομους πηγαμε ικεα κ jumbo για ψωνια....τωρα νυσταζω αλλα ο χαρης δεν βλεπω να ψηνετε...

φλωριανναπεραστικα σας βρε...

joanaki τρεχεις πουλακι μου??τι κανει ο χαρουλης ο τρομερος??

mirlitsa αντριαννα τι κανετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε???????????

που ειναι ολες οι υπολοιπες???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελες

περαστικα φλωριαννα στο παιδακι σου.η γαστρεντεριδα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια για τον οργανισμο...ειχαμε παθει οικογενιακως περσι!

εγω εχω τα παιδακια μου στον παιδικο εκανα κ φαγητο κ ειπα να κατσω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα Δημητρούλα μου, την είχαμε περάσει ξανά κι εμεις το καλοκαίρι στις διακοπές (ωραιές διακοπες κάναμε, 1 εβδομαδα είχα και αυτή την βγαλαμε ξάπλα!!!) είναι μεγάλη καταπόνηση για τον οργανισμό αλλά και γι αυτούς που προσέχουν τους άλλους που την έχουν [smilie=confused2.gif] [smilie=confused2.gif] [smilie=confused2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μπουμπουδες μου, τι κάνετε??

Αχ Φλωριάννα περαστικά στον μικρό σου, φαντάστηκα το σκηνικό και έφριξα!!

Τρελαίνομαι όταν ο μικρός κολλάει ίωση.. Δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα.

Με πιάνει πανικός και τον κυνηγάω με το θερμόμετρο στο χέρι.

Άσε που δεν κάθεται να του βάλω θερμόμετρο με τίποτα!!

Φρίκη, φρίκη!!

Πάντως βλέπω και μέσα από το fb ότι κυκλοφορεί μια καραμπινάτη 4ήμερη γαστρεντερίτιδα…

τώρα δε που άρχισαν και τα σχολεία θα γίνει πανικός..

Περαστικά και πάλι!!

Βικυ, ΙΚΕΑ ωραια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί καλέ το μισει? Ξεχνιέστε να βγείτε?? Χιχι..

Εμένα ο δικός μου βαριέται κυρίως αλλά περισσότερο δεν θέλει για να μην ψωνίζουμε..

Μου σπάει λίγο τα νεύρα με τα έξοδα..

Πάντως όοοοταν θα τελειώσω το τρέξιμο με την δουλειά θέλω να πάω οπωσδήποτε!

Χθες μου φέρανε και τον κατάλογο αλλά φυσικά δεν έχω προλάβει να τον δω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερίτσα μου έχουμε να τραβήξουμε πολλά φέτος τον χειμώνα ειδικά εμεις που ξεκινήσαμε το παιδικό πρώτη φορά φέτος :shock: 4ημέρη γαστρεντερίτιδα είπες;;; Καλά κουράγια να εχουμε :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy: . Όσο για τα ικεα κορίτσια και για άλλα τέτοια πολυκαταστήματα εγω να σας πω την μαυρη μου αλήθεια τα αποφεύγω γιατί αν μπω εκει μέσα δε θα αφήσω τίποτα , θα φύγω βράδυ και με την καρτα μου φουσκωμένη σαν μπαλόνι!!!!!!!!!!!!!!! Δεν είμαι εγώ για τέτοια, δεν έχω κανένα φραγμό!!!!!!! και ο καημένος ο αντρούλης μου θα είναι κάπως έτσι: [smilie=banghead.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσα!!!να μαι κ γωωωωωω!!!

σημερα ειχαμε συγκεντρωση στο σχολειο να μας μιλησει η δασκαλα!!!ειναι πολυ καλη!!τελεια μπορω να πω!! :) κ ωραιο το ολο κλιμα!!!κ ο νικολακης δεν θελει να φευγει απο κει!!! :roll: εχει κολλησει!!!δεν εχει καταλαβει οτι καθε μερα θα ειναι εκει κ συνεχεια μας ρωταει ''θα ξαναπαω σχολειο??ποτε??'' :P:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς θα ξεκινήσουμε του χρόνου παιδικό αλλά έχουμε το μεγάλο μας το ξαδερφάκι

που πάει δημοτικό και είναι κάθε μερα μαζι από το μεσημέρι και μετά…

Ρε κορίτσια σοβαρά τώρα, πως τα καταφέρνετε με το θερμόμετρο?

Κάθονται τα μωρά με το θερμόμετρο στην μασχάλη?

Εμενα με δυσκολευει πολύ, τον κρατάω με το ζόρι αγκαλιά..

Δεν υπάρχει θερμόμετρο που να δείχνει την θερμοκρασία σε 3 δευτερόλεπτα? Χιχι

Σημερα θα κάνουμε εμβολιάκι και να δω πως θα τον τσεκάρω ετσι και αρχίσει να μου ανεβάζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις τα ίδια τραβάμε με το θερμόμετρο. Του κάνω κεφαλοκλείδωμα τον σφίγγω τον ζουλάω αυτος τσιρίζει, τελικά του μετράω τον πυρετο. Χρισημοποιώ απλό θερμόμετρο του λεπτού με υδράρυγο γιατι τα άλλα δεν τα εμπιτεύομαι. Είχα ηλεκτρικό αλλά κάθε φορά που το έβαζα έδειχνε διαφορετική θερμοκρασία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω του μικρου του βαζω θερμομετρο ενω τον θηλαζω κ ξεχνιεται!!ο μεγαλος καθεται ανετα κ η μαρια καθεται αρκει με κατι να την απασχολεις,κανα παραμυθι,κουβεντουλα!!!

κοριτσια δεν θα το πιστεψετε!περσι ειχαμε παει στα γενεθλια μιας κοπελας!εχει 2 παιδια αυτη!!τοτε το ενα ηταν ψιλοαρρωστο κ επρεπε να δει αν εχει πυρετο!παιρνει που λετε ενα σαν τηλεκοντρολ σε μεγεθος,κ εστιαζει το κοκκινο φωτακι που ειχε αυτο πανω,πανω στο κουτελο του μικρου!σε 5 δευτερολεπτα εδειξε τον πυρετο!!!μου ειπε οτι το πηρε απ'το λητω η΄ιασω..ουφ...δεν θυμαμαι!οταν ειχε παει να γεννησει!!!100 ευρω βεβαια ετσι!ακριβουτσικο!φοβερο ετσι?????απιστευτο!!το ειδα με τα ματια μου!!

επισης εχω δει σε φαρμακεια πιπιλες με οθονιτσα!!πιπιλιζει το μωρο κ αυτο γραφει την θερμοκρασια του!!επισης φοβερο κ αυτο!!!απλα πραγματα!!!βοηθητικα σε τετοιες περιπτωσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα, το ξέρω αυτο που λες, στο Ιασώ μου μετρούσαν έτσι τον πυρετό μετά την καισαρική!

Τώρα που το είπες το θυμηθηκα!

100 ευρώ??

Α οχι οχι... ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ!!!

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!!ναι μωρε ειναι ακριβο!!αμα περισσευαν μπορει κ να το επαιρνα!!! :mrgreen: αλλα προτιμω να παρω την πιπιλιτσα που εχει 3,50 ευρω!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααα!!!!τωρα καθισα!!ειχαμε παει για παππουτσακια του νικολα να ειναι ομορφος στο σχολειο :D κ καναμε κ μια βολτιτσα!! :D εσεις τι νεα βρε κοριτσια??μιρλιτσα εισαι μεσα βλεπω η' με γελουν τα ματια μου??!!!μακαρι να εισαι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσουδια σημερα γεματη μερα λιωσαμε στον υπνο το μεσημερι κ το απογευμα πηγαμε παιδοτοπο κ βολτουλα μεχρι τωρα αντε να περνανε οι μερες....τη κυριακη ερχετε ο μπαμπας μας :o):o) επιτελους...

εμενα με το θερμομετρο ειναι με τι μερες του αλλες καθετε αλλες οχι αχρειαστο να ναι...

εχω να καρω ενα σωρο δουλειες κ σκυλοβαριεμε περιμενω να κοιμηθει ο χαρης κ να αρχισω το γνωστο μεταμεσονυχτιο αγωνααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικυυυυ πλακα κανεις????αυπνη θα μεινεις παλι βρε τρελιαρα???αντε περασε ο καιρος γκρινιαρουλα!!!!μετα δεν ξαναφευγει καθολου ετσι???

ευχαριστουμε μιρλιτσαααα!!! :D

εγω λεω να πλυνω κατι πιατα τωρα,να κανω κ ενα μπανιο κ να παω για υπνο!!πτωμα ειμαι!!ξυπναω κ απ'τις 7,μην το ξεχναμε!!!ειδες βικυυυυ ξαναγινα φυσιολογικη!!!κ πεφτω για υπνο πριν τις 1!!ωωω ναι εγω η ξενυχτω!!!βεβαια θα σκαλισω κ λιγο το μαμμυ μετα,θα μαζεψω κ τη φαρμα μου κ μετα θα παω!!!ελπιζω να μην παρασυρθω παλι κ κολλησω!!!οχι οχι δεν εννοω εσενα βικυ!!! :lol::mrgreen: αν κ εισαι ο ιδιος ο παρασυρμος,αυτοπροσωπως!!!μ'εχεις καψει!!χαχχαχα!!! [smilie=violent5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...