Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες & Μωράκια Μαϊου 2010! (ΠΑΝΜΑΪΑΚΟΣ Νο 7!!)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 845
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια τι κανετε εγω εχω βγει οφφ νομιζω θα πεσω κατω :(

μου ΄ρθε κιολας Σουπερ Ντουπερ ειμαι!!!! :blink::blink:

εσεις τι νεα? σαβατοκυριακο ξεκουραση???

ασε ελενακι αυτη η ζεστη δεν παλευεται με τιποτα ομως!!!!!

τι να κανουν και τα μικρακια μας τι τραβανε και αυτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΜΑΡΙΕΣ!

ΠΑΛΙ ΖΕΣΤΗ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΧΤΕΣ ΛΟΓΟ ΖΕΣΤΗΣ Κ ΚΟΥΝΟΥΠΙΟΥ. ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ Κ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΠΑΝΙΓΥΡΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ!!!!!!!!!!1

ΒΑΡΕΘΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλιτσες! Τι κανετε? Εγω εχω ρεπο σημερα, το πρωι ημουν στους γονεις μου στο χωριο και τωρα γυρισαμε σπιτι μας και περιμενουμε τον μπαμπα μας να μας παει για μπανακι. Λετε να μπει στη θαλασσα χωρις να μας ακουσουν ολοι??? Θα σας πω οταν γυρισουμε τι εγινε!!!

Χρονια πολλα στις Μαριες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσούδες!!Χρόνια πολλά στις Μαρίες!Πολύ ζέστη πάλι σήμερα,ο Αγγελίνος πρίν λίγο κοιμήηθηκε κ παρόλο που τον εχω γυμνό είναι συνεχώς ιδρωμένος!Κρίμα,βρε έλενά μου να μην βγαίνεται έξω για τα κουνούπια,τα cer;8 τα εχεις δοκιμάσει??Είναι κάτι παιδικά αυτοκολλητάκια,απο το φαρμακείο,φυτικά, με αιθέριο έλαιο ντομάτας κ κάτι αλλο.Σπάς τις φουσκαλίτσες κ απελευθερώνεται το ελαιο κ το κολλάς είτε πάνω στο φορμάκι είτε πάνω στην κούνια,καρότσι έχεις ακτίνα ενο΄ς μέτρου!Εμάς μας έχει σώσει,κ γω το βάζω!Δοκίμασε το είναι κρίμα να κλειδαμπαρώνεστε για τα κουνούπια!!

Αλέκα μου,ρεπουδάκι??!!Κ 15αυγουστος κ κυριακη??!Πόσα χρήματα ΄πεδωσες για να το πάρεις!!Γέλια!!!Καλά εκανες να ξεκουραστείς κ εσύ λίγο κ να τους απολαυσεις!!Να μας πείς αν μπήκε τελικά η σάντυ!!

Θάλεια μου,ο νικόλας πώς είναι??

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζορζετ πρωτη φορα τα ακουω εσυ τα χρησιμοποιεισ? EGV EXV PAREI KATI HLEKTRONIKA APO TZAMPO GIA TA KOYNOYPIA TON KREMAV KANA DYO ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΗΧΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ. ΚΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΚΥΝΔΙΝΕΒΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κ καλή μας βδομάδα!!Ξυπνήσαμε,φάγαμε,αλλάξαμε πήγαμε κόψαμε τα εισητήρια κ τώρα οι άντρες μου κοιμούνται!!Ναι,έλενα τα χρησιμοποιώ κ μάλιστα απο την αρχή!Τα είχα δει που τα είχε η κουνιάδα μου!! Μεγάλη επιτυχία!!!Κ απο το φαρμακείο μου είπαν πως αυτά είναι τα καλύτερα!Είναι φυτικά,μην ανησυχείς!Εμείς να σου πω την αλήθεια μου έχουμε αντικουνουπικά στο σπίτι,αοσμα κ καλά,γιατί δεν παλεύεται αλλιώς.Αλλά στη κουνια εχω κουνουπιέρα.Απλά με το παιδί εχω ξεγνοιάσει με το αυτοκόλλητο,εμάς μπορεί να μας τσιμπάνε αλλά εκείνον τίποτα!!Εχω βρεί κανα δυο φορές τσιμπηματάκι κ αυτό εγινε κατα την διάρκεια της ημέρας!Δοκίμασε τα,θα βρείτε την υγειά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες τι κανετε!!!

Εμεις ετσι και ετσι ο νικολας ηταν ανυσηχος το βραδυ αλλα πυρετακο δεν καναμε χτες και σημερα κλεισαμε 3 24ωρο οποτε λογικια θα ειμαστε καλυτερα απο δω και περα σημερα το πρωι εφαγε λιγο και κατα τις 11 που ηταν να ξαναφαει εφαγε μονο 60 γρ ισως φταει η ζεστη δεν ξερω νερο δεν θελει καθολου το φτυνει

Αυτες τις μερες χαθηκα λιγο αλλα ανυσηχουσα για το μωρο :blink::blink::blink:

και σας σκεφτομουν ολες!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΑΧ κοριτσακια και τωρα παλι τα δυσαρεστα

σημερα εφυγε η γιαγια μου ηταν αρρωστη καιρο βεβαια αλλα...... στεναχωρεθηκα πολυ απο το ενα στο αλλο μας παει (μου φαινετε οτι βαλθηκε το κρατος να ξεκανει ολους τους συνταξιουχους :unsure::unsure: )

Ελπιζω εσεις να ειστε ολες καλα και τα μπεμπακια μας με υγεια γερα και δυνατα!!!

φιλακια κοριτσακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,βρε θάλεια μου συλληπητήρια.Απο ο,τι καταλαβαίνω μεγάλος άνθρωπος ήταν κ τουλάχιστον είμαι της γνώμης οι άνθρωποι οπως εχουν δικαίωμα σε μια αξιοπρεπή ζωή να εχουν κ το δικαίωμα σε εναν αξιοπρεπή θάνατο(χωρίς πόνο κ ταλαιπωρια).Δύναμη σε αυτούς που μένουν πίσω κ αγάπη στο νικόλα.

Κ εμείς το νερό ούτε να το βάλει στο στόμα του,απο αυτό που πίνω εγω καμιά φορά του δροσίζω τα χειλάκια,κ σε αυτό γελάει γιατί είναι δροσερο!!σε φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ ναι ηταν σχετικα μεγαλη

ο νικολας το πρωτο δισεγγονο ηταν και ηταν αρρωστη καιρο

αλλα οπως και να το κανεις ειναι απωλεια

εσυ πως εισαι ο μικρουλης σου???

ο νικολας θελει αγκαλιτσες σημερα αλλα νομιζω οτι της χρειαζομαι και εγω

τις αγκαλιτσες του!!! :blush::blush::blush:

φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι είναι η απώλεια είναι πάντα απώλεια.Ο γιός σου νιώθει τη μανούλα κ σήμερα θα σε εχει στα ωπα ωπα!!Καλά είναι ο μικρός ζεσταίνεται το μανάρι μου,θέλει να κοιμηθεί κλείνει για κανα 5λεπτο το μάτι,τον αφήνω στο κρεββάτι κ μετά καταλαβαίνει πως δεν είναι το βυζάκι εκεί κ ξυπνά!!!Να χασω κ καμιά θερμίδα,πηγαινε-ελα!!γελια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!! Μολις γυρισαμε απο το καφε μας, καναμε μπανακι, απλωσαμε ρουχαλακια (πρεπει να διπλωσουμε τα προηγουμενα) και τωρα οπου ναναι θα κανουμε νανακια τα δυο μας!!!

Θαλεια μου συλληπυτηρια. Και εμεις προσφατα χασαμε το παππου μας. Δυστυχως δεν προλαβε να δει την Σαντυ, μονο απο φωτο την ειχε δει.

Ζορζετ εμενα η Σαντυ εχει μπει σε προγραμμα θηλασμου. Περιπου ανα τρεις με τεσσερις ωρες την θηλαζω. Δεν την δινω νερο μονο σε τρελες γκρινιες λιγο κιντερτε. Χθες την κακομαθε η γιαγια της και ηθελε ολο χερια μεχρι και το βραδυ που ηρθαμε σπιτι χερια ηθελε για να κοιμηθει. Μαλιστα χθες που ετρωγα μια κρεμουλα της εβαλα λιγο στο στομα και ενθουσιαστηκε. Μετα κοιταζε συνεχεια το κουταλι σα να μου ελεγε "δως μου κι'αλλο", λετε να της ξεκινησω σιγα σιγα κρεμουλα αλλα να της την φτιαχνω με δικο μου γαλα ή ειναι πολυ νωρις???

Ααα χθες πηγαμε μπανακι οπως σας ειπα. Την ειχα αγκαλια πανω μου και τα ποδια της μες στο νερο. Της αρεσε μαλιστα χτυπουσε τα ποδαρακια της και οταν την βουτηξα ολοκληρη κουνουσε και τα χερια της. Παντως δακρυ δεν εχυσε ουτε καν φωνουλα, μονο γελαγε!!!

Θα την κοιμησω για να αρμεχτω και να συμμασω τα ρουχα. Εδω τριγυρω θαμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες η σαντυ?!Τα μωρά εχουν αυτο το ενστικτο της κολύμβησης απο την κοιλιά,μια χαρά<κ εγω θελω να πάμε αλλά δεν μπορούμε το απόγευμα κ ο μπαμπάς μας δουλεύει ολες τις μέρες:( Δεν πειράζει.κ αυτός καθε 3-4 τρώει αλλά σήμερα τον βλέπω που νυστάζει κ με χρησιμοποιεί σαν πιπίλα,τον παίρνει ο υπνος,τον αφήνω κ μετα απο λίγο ξυπνάει κ μουτζουνάει για κανα λεπτο....Τι να τα κάνουμε?!χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποτε δεν το ειδε σα πιπιλ η Σαντυ. Εχω τωρα 2 μερες που καθε φορα που τη θηλαζω ποναει η ρωγα μου?Μηπως τρωει πιο πολυ γιαυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια εμενα ευτυχως προλαβε και τον ειδε η γιαγια οταν σαραντισαμε

μια χαρουλα η σαντυ κολυμβητρια

εγω εχω παραγγειλει στο νικολα ενα σωσιβιακι http://mariaevita.gr/index.php?dispatch ... t_id=30390

το εχουν παρει κι αλλες κοπελες και ειναι ευχαριστημενες εμεις περιμενουμε να μας ερθει!!!'

ναι thimidia moy πολυ ζεστη και ο δικος μου ζεστενεται τρελλα!!!!

νομιζω οτι μου μυριζει λετε να χεστηκε παω να τον δω τα λεμε σε λιγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α,κ ξέχασα η κρεμούλα λογικό είναι να της άρεσε,επειδή είναι γλυκιά γιαυτό κ η αντιδραση!!!Ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμη να της ξεκινήσεις εστω κ δοκιμαστικά,ρώτα το γιατρό κιολας.Κ κοριτσάκι μου,ολο λεω να στο γράψω κ το ξεχνάω για τη νινίδα λένε πως κάνει δουλειά το ελαιόλαδο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τραβηγματα αλλο τιποτα!!! οταν δεν θελει να φαει αλλο την τραβαει και μετα τη βγαζει και την αφηνει. ειναι σκατουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θαλιτσα και εγω αν δεν δουλευα θα της επερνα αυτο το σωσιβιο πολυ μου αρεσε και θα αρεσε και στην μικρη. Της εχω παρει ενα μικρο στρματακι τουιτι για του χρονου τωρα! Του χρονου θα δουλευω πρωι ετσι θα εχω τα απογευματα μου ελευθερα για να πηγαινουμε μπανακι.

Η νινιδα εφυγε μια χαρα ειναι, να μην γρατσουνιοτανε κιολας!

Οσο για την κρεμα θα ρωτησω τωρα τελος του μηνα που θα παω για το αιματακι. Νομιζω οτι η κρεμα (το φαι γενικα) ξεκιναει αναλογα με τη αναπτυξη του μωρου. Της κινεζας που μενει απο κατω μου του δινει αυγο και ειναι 5 μηνων. Απο το 3μηνα του εδινε κρεμουλες, στο 4μηνα του εδινε ρυζι, Δεν εχει αφησει βατραχι για βατραχι απο το παρκο του ροδινιου, ιδιαιτερα αν πηδηξει καμια παπια εξω απο το ποταμι και ερθει προς το ρεμα η κινεζα κανει παρτυ!!!

Κοριτσαρες παω για νανι, αρμεχτηκα εφαγα και το μωρο κοιμαται!!! Αντε ονειρα γλυκα μωρακια (γιατι μανουλες σας βλεπω σε εγρηγορση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε,γέλια με την κινέζα!!!Καλήυ ξεκούραση κορίτσι μου κ στις 2 σας!Βαζε καμιά λανονίλη στη θηλή να ηρεμήσει!Κ εσείς θάλεια μου θα πατε θαλασσίτσα?

ζηλεύω!!!Να πα΄τε να περάσετε καλά θα ξετρελαθεί ο μικρός!!φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεφτομαι να παω τον μικρο κανενα απογευμα η σκ αργα το απογευμα παλι να εχει πεσει ο ηλιος

εγω δεν κανει να κανω μπανιο αλλα θα κανει με τον μπαμπα του!!!

και θα τον βαζω και στην μπανιεραααααα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

φιλια

καλη ξεκουραση αλεκα και στις δυο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια της εδωσα να γλυψει λιγο παγωτο, πολυ της αρεσε! Σκεφτομαι αυριο να της παρω κρεμουλα και να της φτιαξω οχι κανονικη μεριδα αλλα κουταλια για να δω αν θα τι φαει. Τι λετε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΡΑΨΑΤΕ ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑ!!!!! :P:P

ΘΑΛΕΙΑ ΜΟΥ ΣΥΛΗΠΗΤΙΡΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ!!!!

ΑΛΕΚΑ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ????????????????????????

ΠΑΓΩΤΟ Κ ΚΡΕΜΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ???????????????????????

ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΡΙΚΑΡΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΝΝΟΗΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ Κ ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΜΕ ΤΖΑΤΖΙΚΙ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΦΑΝΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΑΛΕΡΓΕΙΕΣ Κ ΧΙΛΛΙΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ! ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΓΩΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΜΟΛΥΣΜΕΝΟ Η ΛΗΓΜΕΝΟ ΓΑΛΑ!!!! :dry:

ΑΦΑΣΙΑ Η ΚΙΝΕΖΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα πως είναι το ψίχουλο?Πήρες τα τσιρωτάκια?Εμάς τέλειωσαν κ πήγα κουνάμενη λυγάμενη στο φαρμακείο κ είχαν τελειώσει,αύριο το πρωι θα φέρει να δούμε απόψε ας ελπίσουμε μην εχει περάσει κανένα στην κουνουπέρα κ μου σηκωθεί το πρωί μπλε μαρεν!!γέλια!!

Αλέκα,μην της ξεκινήσεις την κρέμα απο τώρα,είναι γλυκιά κ θα συνηθίσει!!!

Μια φίλη μου σουηδέζα,εκει τα παιδιά δεν τα ξεκινάν οπως εμείς πρώτα με τα γλυκά αλλά με πιο ουδέτερες αλμυρές τροφές για να μην συνηθίσουν κ μετά δεν δοκιμάζουν ή δεν τους αρέσουν οι άλλες γεύσεις!Για φαντάσου εμάς να εχεις φάει ενα ωραίοτατο ζεστό γαλακτομπόυρεκο κ μετά να σου πούν ελα αγάπη μου να φας αυτό το ωραιότατο νερόβραστο κολοκυθάκι!!

Ε,δεν θα μας αρέσει κ πολύ!!!!Γέλια!!!Ναι,με το παγωτό μεγάλη ιστορία!! προ ημερών έφαγα ενα πρώτη φορά μπροστά του με κοιτούσε κ στη ν κυριολεξία ξερογλυφόταν κ εβγαζε τη γλωσσίτσα του!!!Τύψεις εγω κ ενοχές!

Βέβαια,αυτό μάλλον μιμούταν τις δικές μου αντιδράσεις στην ευχαρίστηση!!

Να το πας θαλεια μου κ να κάνεις κ εσύ κανένα γιατί οχι?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...