Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες & Μωράκια Μαϊου 2010! (ΠΑΝΜΑΪΑΚΟΣ Νο 7!!)


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσούδες!Ολα ήσυχα κ εν τάξη κ μπήκε κ η μαμά να παίξει λίγο!Πέρασα στο laptop τις φώτο,θα τις φτιάξω κ θα τις ανεβάσω!

Ελενά μου,να μην αγχώνεσαι!Οπως είπε κ η αλέκα κάθε παιδάκι εχει τους δικούς του τρόπους!Ο άντρας μου πχ λέει πως ο γιός μου πήρε απο μένα σαυτό το θέμα!Κ γω αμα δεν βολεύομαι,ολο σβούρες κάνω ενω εκείνος οχι!!Μια χαρά είναι το ψύχουλο!!Γκρινιαρούλης κ σήμερα ηταν ε?!Κοίτα,ίσως να είναι τα δοντάκια,η όλη προετοιμασία πιστεύω.Γιατί κ ο Αγγελος εδω κ κανα 2βδόμαδο,ολο σάλια έχει,δαγκώνει,κ είναι πρισμένα τα ουλάκια,σε τέτοιο σημείο που ρε,κορίτσια απο κάτω φαίνονται τα δοντάκια!!! Αφασία!!Ισως ξεκινάει η προετοιμασία!!Μην ανησυχείς. Τσαγάκι του δίνεις ή χαμομήλι?Απλά το τσαι εχει την τείνη-καφείνη κ 'ισως να του προκαλλέι νευρικότητα,το κιντερντε απο την αλλη εχει ζάχαρη,ίσως καλύτερα να είναι το χαμομηλάκι!!Πάντως ο δικός μας ο παιδίατρος είχε πει με τις ζέστες να του δίνω νεράκι(βρασμένο,αφου κρυώσει),ασχετα που ο μικρός δεν γουστάρει τίποτε απο αυτά!Πήγατε καμιά βόλτα μπάς κ ξεχαστεί?Το βράδυ όμως κοιμάται ε?Φάση είναι,μην ανησυχείς!!

Mariaxar,Οκτώβρη ακούω!!!Να πας να περάσετε καλά!!Να ξεκουραστείς κιόλας που θα υπάρχουν κ άλλα χέρια εκεί.Αφησέ τον,δεν πειράζει. Καταλαβαίνω πως σε αγχώνει,όσο θα αγχωνε κ την καθε μιά μας.Αλλά δεν μπορείς σε αυτή τη φάση να κάνεις κ πολλά.Είναι το ίδιο που ισχύει μεταξύ πιπίλας-δάχτυλό.Οι απόψεις δυίστανται,άλλοι προτιμούν,αν είναι να συνηθίσει κάτι το παιδί,καλύτερα να είναι το δάχτυλο γιατί κ καλά είναι "φυσικό",άλλοι που λεν να συνηθίσει την πιπίλα γιατί η πιπίλα κόβεται ενώ το δάχτυλο μπορεί να συνεχίσει στη νηπιακή ηλικία...Δεν βρίσκεις άκρη!Μην του δ΄νεις σημασία κ κάποια στιγμή,όπως σου είπε κ ο γιατρός θα βαρεθεί κ θα το κόψει. Άλλωστε ακόμη δεν ξέρουν να κρατάν τα παιχνίδια τους οπότε τους είναι πιο νεύκολο να παίζουν με τα χέρια τους!!!Αυτά τα έχουν ανακαλύψει!!

Α,ήθελα ρε,κορίτσια να σας ρωτήσω,τα δικά σας τα πόδια τους τα έχουν "ανακαλύψει"???!Ή είναι νωρίς ακόμη κ ανησυχώ άδικα πως ο δικός μου είναι τεμπέλης??!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 845
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Thimidia νομιζω οτι ειναι λιγο νωρις για τα ποδαρακια τους,εμενα τις ξαδερφης μου τα μωρα(διδυμα)ειναι 6 μηνων και τωρα αρχισαν να τα βαζουνε στο στομα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ελενα εγω επαιρνα της baby dry και ηταν μια χαρα αλλα οπως ειπα εγραψα και πριν λιγες μερες δοκιμασα τα μπαμπερς τα οικονομικα και εμεινα εξησου ευχαριστιμενη οποτε θα συνεχεισω αυτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΙΑ!!!ΜΑΡΙΑ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ? ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙΣ Ε?

ΜΑΡΙΑ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 34 ΧΡΟΝΟΝ ΕΧΕΙ 3 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΕ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΓΕΛΕΙΟ ΘΕΑΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ!

ΤΗΙΜΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ! ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΗΡΘΕ ΤΟ ΑΜΟΡΕ ΤΟΥ(ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΙΚΑΝ ΜΑΖΙ Κ ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΩΜΑΤΕΙΟ) Κ ΑΥΤΟΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΧΟΥΦΤΩΣΕΙ :P ΟΛΟ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ! ΧΑΜΟΜΙΛΙ ΤΟΝ ΔΙΝΩ Κ ΑΥΤΟ 30 ΓΡ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΟ ΠΟΛΛΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ Κ ΑΠΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΟΛΛΗΜΑ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΣΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΕΑ! ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑ 3*30 Κ ΦΕΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΔΙΨΟΥΣΕ Ο ΚΑΙΜΕΝΟΣ!

ΚΑΛΕ ΔΗΛ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΣ!!!! ΜΟΝΟ ΠΟΔΙΑ ΧΕΡΙΑ ΚΟΥΝΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΤΗΙΜΙΔΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΝ ΤΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ? ΧΕΣΜΕΝΑ ΤΑ ΧΕΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΚΟΥΝΑΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ!

Α ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες,Στέλλα να μην αγχώνομαι?Ελένα μου,κ εμείς απο κούνημα χέρια ποδια αλλό τίποτα!!Κ μπρούμητα όταν είναι το "κολύμπι" είναι διαρκές το πουλάκι μου!!Α,αρα να ηρεμήσω!Γιατί του τα πιάνω,του τα δείχνω ,τα πλησιάζω στο πρόσωπο κ χ...!Τίποτα!Αδιαφορία!!Οκ!!Όποτε τα ανακαλύψει!!

Κρίμα,ρε το ψίχουλο!Δίνε του αμα είναι αφου δείχνει να το ευχαριστεί!

Ξέχασα πριν για τις πάνες.Εμείς ως νεογέννητο παίρναμε τα παμπερς, μεταξωτός κώλος!!Καποια στιγμή δοκιμάσαμε τα ναννυς,αλλά μια φορά κ μετά είμασταν στην ανεύρεση νεας.Δοκιμάσαμε λιμπερο,το οποίο πακέτο το έχω ακόμη(τα ναννυς ήταν συγκριτικά καλύτερα),γιατί του φέυγαν τα τσίσα κ μαλιστα οχι απο το πλαι αλλά ψηλά στην κοιλιά.Μετά βαβυλινο κ εκεί κατάλαβα ο,τι εκτός απο τα παμπερς,τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.Πιο σκληρά,οχι τόσο ελαστικά,πιο χοντρά...Την προηγούμενη βδομάδα,κ αφου πια έχει αλλάξει κ νούμερο,γιατί είναι πατημένα 6κ,δοκιμάσαμε απο τα lidl,τα οποία αυτά φοράει κ είμαι ευχαριστημένη,είναι πιο ελαστικά απο τα προηγούμενα κ σε καμιά περίπτωση δεν έχει βραχεί.Κ τώρα κοιμάται κ όλο το βράδυ κ μένει αρκετές ωρες με το ιδιο.

Είχα διαβάσει,στέλλα μου,που είχες πει προ ημερών για τα παμπερς τα πορτοκαλι που ειναι πιο οικονομικά αλλά δεν πηγα ακόμη σουπερ μάρκετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thimidia μου κούκλα και εσύ όντως! Φτου φτου!

Στέλλα μου και εγώ όταν ξυπνάει το πρωί τον βρίσκω στο κάτω μέρος της κούνιας!!

Έλενα μου εγώ χρησιμοποιώ τα παμπερς τα new baby και είμαστε στο 2 τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένη και για αυτό δε μπήκα τη διαδικασία να ψάξω για άλλες πάνες..όσο για το δάχτυλο, λες να του μείνει και του γιου μου μέχρι τότε? :P:P

Τα βασικά ετοίμασα για το γάμο..Οι λεπτομέρειες θα γίνουν τώρα που θα πάω..ουφ..και το χω και ένα άγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε,μην στεναχωριέσαι!!Κ προς θεου!μια χαρά είναι το ψίχουλο,μην σου γίνει εμμονή κ πας καθε 10΄να κοιτάς αν κουνηθηκε!!Είμαστε παρανοικές, τελικά!!Αντε,πάνε να ξεκουραστείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ μαρία μου!Μη μου τα λέτε κ ντρέπομαι!Μην αγχώνεσαι για το γάμο, μην ξεχνάς γίνεται για να περάσετε καλά,μην μπείς στο τριπάκι κανε αυτό η εκείνο γιανα ευχαριστηθούν όλοι οι υπόλοιποι!Για σας τους 3 γίνεται,να το ευχαριστηθείτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριανα μου αντε με το καλο κοπελα μου και οταν γυρισεις θα μας πεις τα νεα σου και περιμενουμε και πολλες φωτο...

Αντε κοριτσακια μου σας αφηνω και γω παω για νανι θα τα πουμε αυριο :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνύχτα Στέλλα μου, καλή ξεκούραση!

thimidia μου όντως πάλι μόνες μείναμε..Απόψε πήγε για ψάρεμα ο άντρας μου με ένα παιδί που φιλοξενούμε από Κύπρο και θα γυρίσουν το πρωί..Θα πήγαινα και εγώ αλλά είναι το νινί βλέπεις...πού θα πάει..δε θα μεγαλώσει λίγο? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είδες καλά λεω,ενα ποτάκι τώρα!!χιχι!!Ψάρεμα ε?!Δεν έχω παει ποτέ αλλά πάντα η σκέψη με κάνει να νιώθω πως θα ναι ομορφα κ θα χει αρκετή πλάκα!!Κ τώρα μόνη με το νινι ε?!Δεν πειράζει!!Υπομονή ως του χρόνου,που τα αγγελούδια μας θα εχουν μεταμορφωθεί σε μικρά διαβολάκια,

κ θα αλώνίζουν οτι βρουν μπροστά τους!!Τότε κ θαλασσίτσα θα χει κ εκδρομούλες για ψάρεμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κεράσω εγώ απόψε? Τί προτιμάς?

Ωραίο το ψάρεμα! Και εγώ μην φανταστείς, από τον άντρα μου το έμαθα..και στην πορεία πήραμε και μια μικρή ψαρόβαρκα και τα καλοκαίρια θα είμαστε ή στην παραλία να ψαρεύουμε ή στη βάρκα..να ψαρεύουμε!! Έχει πλάκα! Και τη νύχτα ακόμα περισσότερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι εντελώς μόνη..είναι και η μαμά μου! Αλλιώς ο σύζυγος δε θα με άφηνε.. όχι ότι θα πάθω τίποτα, αλλά ανησυχεί και ειδικά τώρα με το μωρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,κοριτσάκι μου να σαι καλά!!Ενα ginακι με φρέσκο λεμονάκι κ ειμαι σούπερ!!Θα φτιάξω ποπ κορν εγώ!!Μπράβο!!!Αντε,του χρόνου με τον μικρό!Ωραία θα είναι!που μένεις κ έχετε θάλασσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφτασεεεε!!!

Περιμένουμε πώς και πώς! Λέμε να του πάρουμε σωσιβιάκι και να τον ανεβάζουμε μαζί μας στη βαρκούλα!!

Μένουμε Πάτρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε,στην υγειά σου!!!Κανονικά!!Θα είναι πολύ όμορφο κ για εκείνον να έχει τέτοιες αναμνήσεις,χώρια του οτι θα έχει να μοιραστεί κα στιγμές με τον πατέρα του!!Ωραία!Θυμάμαι,προ εκατομμυρίων χρόνων που κάπου είμασταν κ ψαρευαμε με το πατέρα μου,κ μου δινε την πετονιά κ επιανα δράκαινες!! πολύ γέλιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...