Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

anna10019 έγραψε:

μαρια@ έγραψε:

Μαρία μου φαντάζομαι οποιαδήποτε εργάσιμη μέρα και μεταξύ 8:00-14:00 που λειτουργεί το τμήμα. Αν θες να είσαι σίγουρη όμως πάρε καλύτερα ένα τηλέφωνο.[/quote:2n62ap7b]

Μάλισταααα σε ευχαριστώ, είναι δηλαδή μόνο πρωί και είναι και στην άλλη άκρη, να δω πως θα βολέψει να πάμε :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

εδω ειμαι κ εγω........

βαριεμαι απιστευτα βρε κοριτσια...φυγανε κ οι φιλοι μας ο αντρας μου πηγε για δουλεια κ εγω εδω μονη μου.... :unsure::unsure:

σχολαει στις 3 το βραδυ κ δεν την παλευω καθολου....αντε να ερθει ο 15 αυγουστος που θα κλεισει το μαγαζι που δουλευει 5 μερες κ μετα οταν με το καλο ερθει ο μπεμπης να παρει ολη την αδεια του να τον ευχαριστηθω κ αυτον λιγακι... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μουυυ hellooooooooo :D :D :D :D :D σας αφηνω εγω μωρε?????γλυκακι ε??και γω μια απο τα ιδια!!!οσο για τις κινησεις πινε παγωμενο νερακι.θα κουνηθει.και μενα ειναι ησυχη αυτες τις μερες κατα τη διαρκεια τη μερας(την νιωθω αλλα οχι οπως το βραδυ που γινεται χαμος) και μας ειπε ο γιατρος οτι προετοιμαζεται για τον τοκετο,την περιμενει δυσκολη στιγμη.

Βασουλα μου υπομονη με την τρελη!τελη αυγουστου γεννας ε?τι ωραια να ξερεις ποτε θα γεννησεις..καραμελιτσα μου για σενα χτυπαει η καμπανα..:P :p :P :p

Αννα μου ασε καλε τη μανουλα σου και φωναξε εμενα να σου κανω δουλιτσες..λαμπικο θα στα κανω και θα με βοηθησει να γεννησω..συγγνωμη αλλα μας δουλευεις?????ε???????πλακα μας κανεις?????ε??????εσυ να μας εχεις πρηξει???εγω τι σας εχω κανει???????

Βασιλικη μου εχεις δικιο με το αγχος σου!δεν το ειχα σκεφτει ποτε αυτο!!προνοει η φυση ομως και σε βοηθαει να καταλαβεις αν κουνιουνται και τα 2.

Χρυσα μου με το καλο τα πραγματακια σας και μεγεια το μαρσιπο!προσεχε λιγο..καλε βρε δεν ειπαμε πως οποιες θελετε βοηθεια στις δουλειες θα λετε σε μενα???πως θα γεννησω διαφορετικα..βοηθηστε ρε κοριτσιααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

noikokyra.jpg

Αναστασία από τις πολλές δουλιές σε βλέπω και μετά κάπως έτσι να είσαι :laugh: :laugh: :laugh:

ε δεν παιζεσαιιιιιιιιι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: εχω κανει τσισακια πανω μου!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου όμορφα, καλησπέρα από το σπίτι μας επιτέλους. Καταρχάς σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές σας στο FB. Πολύ συγκινήθηκα! Έχουμε φτιάξει παρεάκι μοναδικό οι μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου, έτσι δεν είναι; Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να ευχηθώ να έχετε σύντομα το ίδιο καλές και εύκολες γέννες και τα μπεμπάκια που θα έρθουν να είναι όλα υγιέστατα και χαρούμενα μωράκια που θα κάνουν ευτυχισμένες και υπερήφανες τις μανούλες τους.

Βερονικάκι, πραγματικά με συγκίνησες και σ' ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτό που ποθείς να έρθει χωρίς κόπο και πίεση όποτε εσύ νιώσεις έτοιμη :kiss: Το ίδιο ισχύει και για τη Γελίζ μας. Αν δεν το αξίζουν άνθρωποι σαν εσάς, τότε ποιος;

Είστε όλες καλά κατά τ' άλλα; Γεννητούρια άλλα είχαμε; Για τη Βασούλα μας ξέρω που επικοινωνήσαμε ότι έβγαλε τον παίδαρο. Μάλιστα ο Νεκτάριος γεννήθηκε 2.850, ακριβώς όσο και η Αλκμήνη (τυχαίο; ;) )! Η Ρόζη και η Χρύσα μας; Κάποια άλλη; Δεν είναι απίστευτο ρε κορίτσια που μιλούσαμε για ασήμαντα ζητήματα όπως οι ραγάδες και τώρα θα λέμε για μαραθώνιους θηλασμούς;

Εμείς επιστρέψαμε το πρωί σπίτι με την μπέμπα. Έτρεμα ότι θα βάλει τα κλάματα από το δρόμο και θα με πιάσει υστερία, αλλά μέχρι στιγμής κοιμάται κάνοντας γούτσου γούτσου ήχους και την ξυπνάμε εμείς για να φάει (φύγαμε 2350 από το μαιευτήριο :unsure: )... Δεν νομίζω ότι θα συνεχιστεί έτσι το πράγμα -μάλλον παραταλαιπωρήθηκε η ομορφιά μου- αλλά... ό,τι σου δίνουν τώρα το παίρνεις!

Με αυτό ως δεδομένο, είχα ρε κορίτσια τόση όρεξη να κάτσω να σας γράψω τα πάντα από την αρχή μέχρι το τέλος... και με το που αρχίζω με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι απέλυσαν αρκετά άτομα από τη δουλειά (μόνο γυναίκες), ανάμεσά τους την κολλητή μου εκεί, τα τελευταία 9 χρόνια... Μανούλα ενός μικρού αγοριού... Αυτοί που υπερηφανεύονταν ότι... απολύουν με κοινωνικά κριτήρια. Οπότε θα σας τα πω κάποια άλλη στιγμή καλύτερα, γιατί τώρα... :(

Πείτε μου εσείς κανένα νέο γιατί είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω όοοοο,τι γράψατε τόσες μέρες! Και φυσικά ρωτήστε ό,τι θέλετε για το Μητέρα π.χ. Α, ήθελα να πω σχετικά με τα βλαστοκύτταρα ότι δεν επιχείρησαν καν να μας χρεώσουν την 300άρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuakiiiiii!!!!!Πόσο χαιρόμαστε που σε ξαναβλέπουμε!! Το Αλκμηνάκι είναι κουκλί, φαίνεται τόσο ναζιάρα!! Και πόσο μαλλάκι έχει το κουκλί μου!! Να σου ζήσει!

Εγώ θέλω να μάθω τα πάντα! όλη την εμπειρία σου βήμα-βήμα αλλά ξέρω ότι είσαι πεθαμένη από την κούραση οπότε σιγά-σιγά θα μας τα πεις!

Με το θηλασμό πώς τα πάς? Μπορέσατε αμέσως να θηλάσετε? Πώς ήταν μέσα στο μαιευτήριο? Πόνεσες πολύ? Πονάς ακόμα???

Ρε γαμώτο με αυτές τις απολύσεις... έχω βαρεθεί να ακούω.Και αργότερα ίσως να είναι χειρότερα τα πράγματα. Εσύ να μη στενοχωριέσαι, να κοιτάς μόνο την κουκλίτσα σου και μετά σκέφτεσαι και τα επαγγελματικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακιιιιιι!!!καλως επιστρεψατε στο σπιτι σας!!!!!να ειναι γερη η μπεμπουλα σου κοπελα μου και εσεις φυσικα!!!!!ειναι πολυ γλυκεια !!!!!σε ποιον μοιαζει ακομα δεν εχω καταλαβει....με καλυψε στις ερωτησεις η Κατερινοσουπιτσαααα!!χαχαχαχα!!περιμενουμε καποια στιγμη να μας πεις τη δικη σου εμπειρια..οσο για τις απολυσεις..κριμα.εσυ να σκεφτεσαι τη μικρη σου μονο!!πες μας και για τον θηλασμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά μπήκα για πολύ λίγο και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τίποτα... λείπω πολλές μέρες και μου λείψατε όλες πολύ!!! Δεν ξέρω ποιές άλλες γέννησαν εκτός απο την Κατερίνα αλλά εύχομαι σε όσες γέννησαν να τους ζήσουν τα μωράκια τους και να είναι πάντα καλά και καλότυχα... να με συγχωρέσετε που δεν παίρνει στροφές το μυαλό μου για να γράψω και άλλα, αλλά πραγματικά είμαι πτώμα και αϋπνη και δεν πολυ επικοινωνώ... θα σας πω τον λόγο κάποια άλλη στιγμή... τώρα μπήκα μόνο και μόνο για να σας ευχηθώ!!! και να σας πώ ότι σας σκέφτομαι συνέχεια... απο αύριο θα λείπω πάλι και δεν ξέρω για πόσο... οπότε εύχομαι και όσες είναι να γεννήσουν να τους πάνε όλα καλά και να κρατήσουν τα μωράκια τους υγιέστατα στην αγκαλιά τους... με στεναχωρεί αφάνταστα που λείπω αυτές τις μέρες και δεν μπορώ να μοιραστώ την χαρά σας όπως θα ήθελα... Σας φιλώ όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μουυυ!!!!εκανες την εμφανιση σου και ανησυχουσα!!!!!τουλαχιστον εισαι καλα!μη στεναχωριεσαι καθολου!!!εκτος απο την Κατερινα Κυο)μας γεννησε η Βασωμιτς,η Ροζη και η Μαντρε(Χρυσα) αλλα απο τις 2 τελευταιες δεν εχουμε κανενα νεο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουπίτσα μου :kiss: Θα σε φάω, γιατί η σούπα λέει είναι ό,τι καλύτερο για το θηλασμό! Δεν μπορέσαμε αμέσως να θηλάσουμε δυστυχώς -θεωρητικά γίνεται απ' όσο ξέρω- όμως από την αρχή επέμενα πολύ να βάζω τη μικρή να κάνει έστω την κίνηση και αυτό τώρα αποδίδει! Από χθες το βράδυ έχει φουσκώσει αρκετά το στήθος και σήμερα έφαγε η μικρή λίγο και έβγαλα και με το θήλαστρο ελάχιστο ακόμη (πολύ χρήσιμο αυτό το εργαλείο by the way) για να πάρει μπρος το "σύστημα"! Για αποκλειστικά ούτε λόγος ακόμη γιατί το ζητούμενο είναι να πάρει βάρος σε αυτή τη φάση, αλλά θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου για να φτάσουμε σε αυτό το σημείο.

Στο μαιευτήριο δεν ήταν τόσο χάλια όσο τα φανταζόμουν. ΟΚ, παρέλαση συγγενών και πολλές πολλές καφρίλες (π.χ. επισκέπτης μπήκε μέσα την ώρα που έκαναν κλύσμα σε μια κοπέλα και όταν του την είπε η νοσοκόμα απάντησε "ε ας έβαζαν το σύρτη"...), οι μαίες τελείως "διεκπεραίωση" τις καλούσες 42345 φορές για να έρθουν ή σου έδειχναν με βαριά καρδιά πώς να θηλάσεις, ευτυχώς όμως υπήρχαν 2-3 "διαμάντια ;) Όσο για πόνο, εντάξει η καισαρική δεν πονάει λόγω επισκληριδίου και την επόμενη μέρα σηκώνεσαι. Λίγο άβολα είναι αλλά τπτ περισσότερο. 4 μέρες μετά δλδ είμαι σούπερ (αν εξαιρέσουμε την κούραση και τα κιλά- αν λέτε για κορμούς θα κάνω ότι δεν βλέπω :P )!

Έχω να σας πω ένα σωρό πράγματα, αλλά μάλλον θα σας τα λέω σε δόσεις :P Πείτε μου εσείς νέα να διαβάσω όταν ξαναμπώ. Πάω τώρα να την ταΐσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανσατασίααα μουυυ γλυκιά μου!!! σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου... Αχ αρκετά κοριτσάκια γέννησαν... Μπράβο!!! Τέτοια νέα θέλω να ακούω!!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και τα μπουμπούκια τους!! :laugh: :laugh:

Αναστασία μου εσύ κοριτσάκι μου ακόμα περιμένεις ε?... τι μπέμπα είναι αυτή η δικιά σου βρέ κουκλίτσα μου!!! Εσύ είσαι καλά? Εύχομαι όλα τέλεια να πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου να σου ζησει η κουκλιτσα σου. Βαλε μας και εδω φωτογραφια γιατι εμεις που δεν εχουμε fb δεν μπορουμε να τη δουμε. Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα και ειστε ηδη στο σπιτι σας. Τι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Σουπίτσα μου :kiss: Θα σε φάω, γιατί η σούπα λέει είναι ό,τι καλύτερο για το θηλασμό!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Εμένα το nick μου βγαίνει από το σουπιά!

Πω πω αυτό με τις μαίες είναι όντως αλήθεια... Είχα ρωτήσει το γιατρό και μου είχε πει ότι μόνο στα οικονομικά τρίκλινα φέρονται έτσι :angry: στα μονόκλινα πετάνε να έρθουν και σε βοηθάνε πάντα με το χαμόγελο :angry:

Βρε θηρίο, δεν πόνεσες πολύ?? Αυτό μας δίνει κουράγιο :) Ούτε ο καθετήρας?? (ο εφιάλτης μου :blush: ). Καλή προσαρμογή Κατερινάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου :kiss::kiss::kiss: ναι ειχαμε ευχαριστα απο αρκετα κοριτσακια αυτη την εβδομαδα.. :)

εγω ακομα περιμενω..τι παιδι βιολι ειναι αυτο δεν ξερω!αναρωτιεμαι και γω η καημενη!εγω εχω φρικαρει!αλλα τι να κανω?υπομονη μονο!αχ εχω τρελαθει στο γελιο τωρα!η μπεμπα αυτη τη στιγμη κανει σαν τρελη..βλεπω μπουνιτσες,ποδαρακια,νιωθβ κεφαλακι και μου λεει ο αντρας μου καλα μωρε τι σακος ειναι αυτος που εχεις και δεν σπαει?απο καουτσουκ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ευχαριστω!!εσυ περνας καλα????

Κατερινακι μου ποιος να το φανταζοταν οτι θα μιλουσαμε για τη μπεμπουλα σου τωρα!!να μας λες τα νεα σου ναι???μη μας ξεχασεις..οσο εχεις χρονο φυσικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kuo μου να σου ζήσει η κορούλα σου!!!!Φαντάζομαι πως είναι να την έχεις αγκαλιά όλη τη μέρα.Οταν μπορεσεις και έχεις χρόνο γράψε μας περιγραφούλα..Α βάλε και μια φωτογραφία της να την δούμε για μας που δεν έχουμε facebook.. :kiss::kiss::kiss: πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,γλυκές μανούλες!

Kuo μου,επιτέλους σπιτάκι με την κορούλα σου ε;Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο,να σου ζήσει και να είναι όλα πανεύκολα. :)

Κοριτσάκια,είμαι πολύ χαρούμενη!Ήρθαμε στο εξοχικό με τους γονείς μου στο οποίο δεν είχαμε internet.Έτσι το απόγευμα πριν έρθουμε πήγα σε ένα κατάστημα κινητής τηλεφωνίας και πήρα ένα πακέτο σύνδεσης με κάρτα.Ευτυχώς το έβαλα κι έχει και καλό σήμα.Αυτό φοβόμουνα,αλλά οκ.Έτσι δε θα χρειαστεί να σας αποχωριστώ ούτε τώρα ούτε στις διακοπές μου.Χιχιχιχιχι! :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε γαμώτο,δεν έχουμε κανένα νέο από Χρύσα και Ρόζη ε;Αυτό είναι κι εμένα το άγχος μου,πώς θα σας ενημερώσω;Εκτός αν συμβεί τίποτα την ώρα που μιλάμε :P:P:P:P:P:P Δεν έχω και fb.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...