Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

tweety μου ο γιατρός μου λέει ότι μέχρι τώρα όλα βαίνουν καλώς και αναμένουμε, δεν φαίνετε το πόσο κοντά είμαστε, δεν με έχει εξετάσει ακόμα για διαστολή - τράχηλο, αλλά και στην πρώτη μου κόρη που είμουν όλο τον μήνα με 2 διαστολή και μαλακό τράχηλο έκανα πρόκληση στις 39+6!!!

Άννα μου άντε να έρχετε και η σειρά μας....η Αναστασία απ' οτι βλέπω από σήμερα έχει μπει στην παράταση ουφ ουφ την βλέπω να μπαίνει να γράψει και να είναι σκασμένη :blink: αν ήταν Ελλάδα θα την είχαν βάλει για πρόκληση σήμερα!

Με το καλό να τελειώσετε με τις δουλειές σας να ξεκουραστείς και λιγάκι.

sia μου έχω αρχίσει και τσακίζω τα πάντα τώρα αχ και δεν θέλω να βάλω άλλα κιλά! Δεν γεννάω και εγώ μια ώρα αρχιτερα να τελειώσουν και οι ανυσιχίες και τα γλυκά (που λατρεύω αλλά πρέπει να χάσω κιλά :( )

Δείτε και κάτι πολύ ωραίο και προτότυπο http://www.yummy-yummy.gr/fruits.php

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Γιατί όταν θα τα πέρνουμε αγκαλιά εμείς ή οι συγγενείς μα ς θα είναι τα ρουχα μας από το πλυντηριο? ;)

Εγώ βγαίνω που έχω κάτι δουλιτσες και τα λέμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!

ντορουλα ετσι ειναι τα κεφια της εγκυου.... σαν το δεικτη του χρηματιστηριου :P πιστευω σημερα να εισαι καλυτερα!!! αν οχι χτυπα ενα παγωτακι να γλυκαθεις να συνελθεις :silly: :silly: :silly:

θεη μου κι εγω στο πανω μερος της ντουλαπας δικα μας ρουχα εχω βαλει..

εε δεν εχουμε πια και χολερα κι εμεις οι γονεις :P:P

νομιζω εσυ ρωτησες .. τον μπεμπακο θα τον βγαλουμε βαγγελη απο τον πατερα του αντρα μου που δεν ειναι εν ζωη...

αληθεια θεοδοσια σε λενε??? απορω με το θεη και το σια :unsure:

οσο για πονους μουδιασματα και βραδυνα ξυπνηματα.....

καθε μια ωρα το βραδυ ξυπναω για τουαλετα, αλλαγη πλευρου λογω πονων και τα σχετικα...

νομιζω εχω εκπαιδευτει στο οτι θα ξυπναω συνεχεια με τα μωρα.. :P:P:P:P

αναστασια το αποφασισα!! θα στοιχηματισω οτι θα γεννησεις τελευταια τελικα!! σιγουρα λεφτα :silly: :silly: :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέη κι εγώ έχω βάλει στην ντουλάπα της μικρής δικά μας. Σιγά μην περιμένω να τη γεμίσω με δικά της...ή θα καταστραφώ οικονομικά ή θα πιάσει την εφηβεία :P

Σταυρούλα, για το θέμα της αγκαλιάς η μαία που μας έκανε σεμινάρια μας είπε ότι καλό είναι να τους δίνουμε πάνες για να το κρατήσουν ειδικά αν είναι καπνιστές. Για τους καπνιστές συνέστησε αν είναι δυνατόν να αλλάξουν και μπλούζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

Βασιλική μου είσαι το πρώτο άτομο που κάνει το σωστό συνειρμό και βρίσκει το όνομά μου!!!ναι Θεοδοσία είναι το βαφτιστικό μου!!!

τι κερδιζω???? :P:P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

tweety μου ο γιατρός μου λέει ότι μέχρι τώρα όλα βαίνουν καλώς και αναμένουμε, δεν φαίνετε το πόσο κοντά είμαστε, δεν με έχει εξετάσει ακόμα για διαστολή - τράχηλο, αλλά και στην πρώτη μου κόρη που είμουν όλο τον μήνα με 2 διαστολή και μαλακό τράχηλο έκανα πρόκληση στις 39+6!!!

Άννα μου άντε να έρχετε και η σειρά μας....η Αναστασία απ' οτι βλέπω από σήμερα έχει μπει στην παράταση ουφ ουφ την βλέπω να μπαίνει να γράψει και να είναι σκασμένη :blink: αν ήταν Ελλάδα θα την είχαν βάλει για πρόκληση σήμερα!

Με το καλό να τελειώσετε με τις δουλειές σας να ξεκουραστείς και λιγάκι.

sia μου έχω αρχίσει και τσακίζω τα πάντα τώρα αχ και δεν θέλω να βάλω άλλα κιλά! Δεν γεννάω και εγώ μια ώρα αρχιτερα να τελειώσουν και οι ανυσιχίες και τα γλυκά (που λατρεύω αλλά πρέπει να χάσω κιλά :( )

Δείτε και κάτι πολύ ωραίο και προτότυπο http://www.yummy-yummy.gr/fruits.php

τέτοια να μας δείχνεις Μαρία μου και μετά το σάκχαρο θα ανέβει ...... :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimer koritsia :kiss::kiss::kiss::kiss:

ntoraki mou mi sinxizesai den aksizei :dry:

mpella mou to idio isxiei kai gia sena ;)

simera variemai apisteuta :blink:

tinyxta koimithika sxetia kala an eksereseis kati souvlies xamila pou me ekanan na ksipnisw kata tis 4 alla gia ligo perastikes itan :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και να μας έστελναν τέτοιες ανθοδέσμες στην κλινική...... :woohoo: :woohoo:

στην κόρη μου γέμισα ένα σωρό φυτά που τα έδωσα μετά όλα στην μαμά μου! που να βρω χρόνο να τα περιποιούμαι και αυτά, άσε που μου λέρωναν και το μπαλκόνι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

οτι θες Βασιλική!!!ζήτα!!!

έχετε δίκιο βρε κορίτσια..στη ντουλάπα του μικρού θα τα βάλω...να τελειώνει και αυτό το ζήτημα!!!

τι να θελω κι εγω.....

παμε για κανα παγωτακι??????? :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

sia 24 έγραψε:

τι να θελω κι εγω.....

παμε για κανα παγωτακι??????? :P:P:P:P:P[/quote:1hy82u8h]

αμά θες παγωτάκι, παγωτάκι θα σου πάρω!!!! ;);)

ας γίνουμε λίγο πιο χοντρούλες από οτι είμαστε ήδη!!!χαχαχαχ :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στα κοριτσια!!!!τι θα γινει με αυτον τον υπνο;;;;εσκασα εχθες,αναψα τον ανεμιστηρα και παλι ιδρωνα,ο αντρας μου πηρε παπλωμα και κουκουλωθηκε....χαχαχαχαχα!οσο για την νυφη μου μου την ''εδωσε''γιατι ειναι ενα αγενεστατο και κακομαθημενο σκατοπαιδο...τελοσπαντων ,απλα στεναχωρεθηκε ο αδερφος μου και αυτο με πειραζει πιο πολυ,του εχω μεγαλη αδυναμια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Καλημερα στα κοριτσια!!!!τι θα γινει με αυτον τον υπνο;;;;εσκασα εχθες,αναψα τον ανεμιστηρα και παλι ιδρωνα,ο αντρας μου πηρε παπλωμα και κουκουλωθηκε....χαχαχαχαχα!οσο για την νυφη μου μου την ''εδωσε''γιατι ειναι ενα αγενεστατο και κακομαθημενο σκατοπαιδο...τελοσπαντων ,απλα στεναχωρεθηκε ο αδερφος μου και αυτο με πειραζει πιο πολυ,του εχω μεγαλη αδυναμια..

Μπέλλα μου έτσι είναι, δυστυχώς τους συγγενείς δεν τους διαλέγουμε :dry: αλλά τους κατατάσουμε και εν ανάγκη (όπως τώρα) κρατάμε αποστάσεις.

Εμένα ο δικός μου, απ'το να κοιμόμαστε με ανεμιστήρα, έπαθε ο καημένος ψύξη :( Αλλά τι να κάνουνε, θα κάνουνε λίγο ακόμα υπομονή μ'εμάς και μετά αιώνια υπομονή με τα παιδιά τους ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου ειναι μικρο λεω και το προσπερναω,αλλα τωρα τελευταιο το χει παραγ.....ει το θεμα με την συμπεριφορα της,επειδη δεν θελει να χει επαφες με την οικογενεια της,το ιδιο προσπαθει να κανει και με τον αδερφο μου,εμεις ειμαστε πολυ δεμενη οικογενεια και αυτο δεν προκειτε να γινει,που να σκασει,θα ηταν πολυ ευτυχισμενη αν εξαφανιζομασταν και ειχε να ασχολειτε μονο μαζι της...να πω οτι ενοχλουμε κιολας;;;στο σπιτι τους 1 φορα τον μηνα παμε και αν,τι να πω,εχει πολλα κομπλεξ το κοριτσακι...μεχρι και στο σπιτι των γινιων μου οταν πανε ολο μουτρα ειναι,ασ μην παει αν δεν θελει αλλα κανενα δικαιωμα δεν εχει στο να επιβαλλει κατι τετοιο και στον αδερφο μου,ελεος δλδ,σκατοπαιδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια και γλυκές μανούλες!Αγγελικούλα και Σταυρούλα ο τόπος καταγωγής μου είναι τα Γιάννενα,αλλά έχω μεγαλώσει στην Αθήνα.Είμαι διορισμένη στην Αθήνα,αλλά θα αναγκαστώ να παίρνω αποσπάσεις λόγω επαγγέλματος του άντρα μου(στρατιωτικός),ο οποίος τώρα είναι στην Καρδίτσα.Κι εγώ όμως τον πρώτο καιρό θα κάτσω στην Αθήνα να έχω τη μαμά μου.Είναι απαραίτητο.

Τελικά εχθές δεν έμαθα τι έγινε.Μάλλον τσακωνόντουσαν 2 κι ο ένας πήγε να σκοτώσει τον άλλο.Δεν ξέρω.

Σταυρούλα,στη Φλώρινα είχα περάσει στο πανεπιστήμιο,αλλά δεν έμεινα καθόλου γιατί πήρα μεταγραφή λόγω πολυτεκνείας.

Μπέλλα μου,ένα πράγμα θα σου πω.Έχω 3 νύφες.Αυτό φαντάζομαι τα λέει όλα.Για να μην είμαι όμως άδικη δεν έχω με όλες πρόβλημα.

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα προσθέσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!!!

μαρια@ έγραψε:

αχ και να μας έστελναν τέτοιες ανθοδέσμες στην κλινική...... :woohoo: :woohoo:

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγώ!!! Θέλετε να στέλνουμε η μία στην άλλη??? θα είναι καλή δικαιολογία να τα καταβροχθίζουμε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια ο κοσμος τα χει χασει...εμας προχθες εναν γνωστο μας τον πλακωσαν κατι χωριατες για ηλιθιο λογο,τι να πω....και η πλακα ειναι οτι ηταν και πολυ μαγκες,5 το κρατουσαν και 2 τον χτυπουσαν,μιλαμε για πολυυυυυ ανδρες!αυτος εντωμεταξυ εχει μαυρη ζωνη στο καρατε και 3 νταν!γι'αυτο οι 5!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσάμπα μάγκες,Μπέλλα μου!Τι να πω;Ο κόσμος έχει ξεφύγει τελείως.

Ντοράκι,μη συγχύζεσαι κοριτσάκι μου.Ξέρω όλοι τώρα είμαστε σε περίεργη φάση,αλλά πρέπει να προσέχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή ιδέα οι ανθοδέσμες με τα φρουτάκια!!!θέλω και εγώ!!!!

Μπέλλα μου μην στεναχωριέσαι και μην συγχίζεσαι....στην τελική μέχρι να γενν΄λησεςι μην δινεις καθόλου σημασία στη νύφη σου...

Κατερίνα μου εννοείται οτι δεν παίζει να βάλω ναφθαλίνη στα ρούχα...την σιχαίνομαι..

να ξέρετε και εσείς το καλύτερο αντισκοριακό εντελώς φυσικό και με τέλεια μυρωδια, είναι να βάλετε σε ένα πουγκάκι στην ντουλάπα ξυλάκια κανέλας και λίγο γαρύφαλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!τι κανετε??εγω εδω!αποικο!!!!Ντορα,Ντορα εισαι δω??? :silly: :lol::lol::lol:

βρε κοριτσια που ειναι η Γιελιζ?????

Θεη μου υπομονη με το μουδιασμα.εγω ευτυχως δεν υποφερω τοσο πολυ απο μουδιασμα.εχω λιγο πρηξιμο στα χερια-ποδια και ειδικα σημερα δεν μπορουσα να κλεισω τα δαχτυλα των χεριων μου.πωπω φρικη!τρομαξα!εκπληξη ε? :lol::lol::lol: το πιτσιρικακι μου αγαπαει κοιλιτσα!!!

Ντορακι μου τις γνωριζω καλα αυτες τις παλιορμονες!στα γενεθλια μου δεν ηθελα να μιλησω σε ανθρωπο.μ'εψαχναν οι δικοι μου να μου ευχηθουν και ειχα κλεισει τα παντα.φαντασου.ελπιζω να μην περασουμε ασχημη λοχεια.η συνεχεια της εγκυμοσυνης ειναι καλυτερη.και γω στις εβδομαδες σου ειχα παθει μια κριση.θα περασει ομως.μην ανησυχεις!ελα ν'ανεβουμε!!!μου αρεσει οταν με πειραζει..μη χασεις τη φορμα σου! :lol::lol::kiss:

Σταυρουλα μου μπραβο που κοιμασαι καλα!και γω κοιμαμαι δεν μπορω να πω απλα ξυπναω κατα την αλλαγη πλευρου.σπανια σηκωνομαι για τσισακια το βραδυ.

Μαρια μου αντε αντε παρε καμια σειρα εσυ τωρα που ετοιμασες τη βαλιτσουλα..εγω θα μεινω για το τελος.με τι καρδια θα σας αφησω? :lol::lol::lol: καλοεφαγε το κοριτσακι στην κοιλιτσα σου...μιαμ!!μπαινω στην παραταση Μαρακι μου απο την δευτερα που θα ειμαι 40+1.αχ ρε γμτ!δεν θελω αλλο!!!!εχεις απολυτο δικιο ομως.αν ημουν ελλαδα θα ειχα γεννησει...

Αννα μου και συ ξενυχτισα???μπορει δωσω τη σειρα μου στην Μαρια μας..ποτε δεν ξερεις.. :blink: σιγα σιγα να κανεις τις δουλιτσες σου!να μην κουραζεσαι!μεγεια οι κουρτινουλες!

Θεκλα μου η λεκανη ποναει γιατι ανοιγει..

Θεη μου γιατι παιρνεις σιδηρο και περιμενεις?εγω επινα το χαπακι του σιδηρου και ετρωγα στο καπακι.δεν εκανε?χρησιμοποιησε την κανονικα την ντουλαπα αρκει να μην βαλεις σκοροκτονο ή καποιο αλλο αρωματικο.μιλαει η φαν των αρωματων!!!!!

Βασιλικη :kiss::kiss::kiss: δεν παιζεσαι κοριτσακι μουυ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: σαν τη χαζη γελαω μονη μου!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: τι ειπες δεν εχουμε οι γονεις?χολερα??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: αχ μου φαινεται μου την εχει δωσει εντελως!!!!

κατι ειδα που αναφερατε για καπνιστες..κοριτσια πολυ προσοχη...παρα πολυ προσοχη!συζητουσα το συγκεκριμενο θεμα με τον αντρα μου προχθες και μου ειπε πως πηγε ενα μωρακι στο νοσοκομειο πριν1εβδομαδα νεκρο.αιφνιδιος θανατος ειπαν.ο αιφνιδιος θανατος δεν εχει ακομα ενα στανταρ αιτιο αλλα υπαρχει η υποψια του τσιγαρου-καπνου,ο τροπος που κοιμαται ενα μωρακι(μπρουμυτα).αν καπνιζει κανενας απο το συγγενικο περιβαλλον να μην αφησετε να πλησιασει το μωρο.απαγορεψτε του να καπνισει λιγο πριν.ακομα και τσιχλα να μασησει πλαι μυριζει καπνιλα γιατι ο καπνος δεν εγκλωβιζεται μονο στο στομα αλλα και στα μαλλια,στα ρουχα,στο προσωπο.να ειστε πολυ αυστηρες σε αυτο το θεμα!εμενα καπνιζουν αρκετοι και θα ειμαι καθετη σε αυτο!

Μπελλα μου struntar i henne..μη δινεις και πολυ σημασια.τι ανθρωποι υπαρχουν?σε εγκυο γυναικα να φερεσαι ετσι?εμενα η πρωην κολλητη μου ουρλιαζε+με ειρωνευοταν για1θεμα και απο τοτε!bye bye!!τι να τους κανω τετοιους ανθρωπους στη ζωη μου???απαπα!τους φιλους τους επιλεγεις,τους συγγενεις ομως.. :dry:

Κατερινοφουφου ειχα την εννοια σου απο εχθες.αλλα αφου εινια ολα καλα οκ!

αα!εχθες σας ειπα οτι πηγα στο νοσοκο μειο για καρδιοτοκογραφημα,σωστα?και οτι πετυχα μια κοπελα που γεννουσε.ε λοιπον γεννησε σε 3 ωρες το πρωτο της παιδακι..τι καλα να γεννησουμε και εμεις τοσο ευκολα.μιλησε ο αντρας μου με μια κοπελα που γεννησε 3 μηνες πριν και ειπε πως οταν βγαζει η γυναικα αυτη τη βλεννη με λιγο αιματακι(οπως εγω)μετα απο καμια εβδομαδα γενναει.λετε ρε κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...