Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αγγελικη και Σταυρουλα μου ωραια επαγγελματα εχετε επιλεξει..αλλα οπως λετε η ανεργια καλπαζει!!!!εγω εχω σπουδασει οπτικος στην αθηνα.εχω δουλεψει εδω αλλα λογω εγκυμοσυνης σταματησα.καμια σχεση με τη δουλεια στην ελλαδα κοριτσια!!!!εχει τοση μεγαλη διαφορααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρε τον χρόνο σου.Μακάρι να είχα την δυνατότητα να μη δούλευα μέχρι να μεγαλώσει λίγο το παιδί...

Στα Χανιά θα πάτε φέτος ή μπερδεύομαι?Θα έχεις βοήθεια εκεί?

Εμείς έχουμε και οι 2 τις οικογένειές μας εδώ παλι καλα.Διαφορετικά δε θα την πάλευα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έπινα καφέ με την κολλητή μου που είναι οπτικός και δουλεύει Θεσσαλονίκη και μου έλεγε πόσο σκατά :blush: έγιναν τα πράγματα.Απο 700 και κάτι ευρώ τους τον πήγαν στα 600 και κάτι.Ξεφτίλα!!!Ψάχνουν να βρουν 2η δουλειά.Αντε μετά να κάνεις οικογένεια :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι!!!σκατα δεν λες τπτ..εδω παιρνεις 2000 ε γι'αρχη.αν εχεις προυπηρεσια ανεβαινει..και γω Θεσσαλονικη δουλεψα..την πρακτικη μου την εκανα σε ενα πολυ γνωστο μαγαζι στην Τσιμισκη,σ'εναν καταπληκτικο οπτικο.σιγουρα θα το ξερει κολλητη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δουλευα στον Παυλιδη στην τσιμισκη.ειναι πολυ γνωστος.αν ειναι εγγεγραμμενη στον οπτικο συλλογο σιγουρα θα τον γνωριζει.ειναι ο γραμματεας.ειναι παρα πολυ καλα οι μισθοι εδω.εξαρταται που μενεις.αν μεινεις στην πρωτευουσα τοτε ειλικρινα δεν σου φτανουν 2 μισθοι..ειναι πανακριβα.εδω που μενουμε εμεις οχι απλα φτανουν αλλα περισσευουν κιολας ενω εγω δεν δουλευω.

η καταγωγη μου ειναι περιεργη..χιχιχιχι..γεννηθηκα στο παρισι εζησα 3 χρονια εκει και μετα πηγαμε στον τοπο καταγωγης της μαμας μου που ειναι η εδεσσα.εσυ?Θεσ/νικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου δεν κοιμαστε???

εγω δεν ειμαι καλα απο το πρωι εχω πολλα νευρα χωρις λογο...μου φταινε ολα γιαυτο δεν εχω γραψει κ πολυ σημερα...εχουνε ερθει κ κατι φιλοι απο Κυπρο ενα ζευγαρι ειναι ο κολητος του αντρα μου κ μεινανε εδω εχτες κ σημερα θα μεινουνε....τσακωθηκα κ με την μανα μου κι με εκανε να κλαιω ημουνα κ απο το πρωι κ δεν ηθελα πολυ...πριν ειχανε μαζευτει κ καποιοι αλλοι φιλοι κ παιζανε Buzz εγω δεν ειχα καθολου ορεξη να παιξω αν κ ηθελα.... :(:(:( ηρθα κ κλειστηκα μεσα στο δωματιο κ ειχα βαλει το μαξιλαρι στο κεφαλι γινοτανε βαβουρα μεσα κ δεν την παλευα με τιποτα ηθελα να ουρλιαξω ¨ΣΚΑΣΤΕ ΟΛΟΙ¨...με πιανει κ ενα λαχανιασμα συνεχεια μια δυσφορια...τωρα φυγανε ολοι πανε για ποτο ηθελε κ ο αντρουλης μου να παμε αλλα δεν την παλευα με τιποτα του ειπα ομως να παει μια φορα τον χρονο ερχετε ο φιλος του κ αυτο για λιγο κριμα ειναι...με ειδε οτι δεν ημουνα καλα κ δεν ηθελε να παει κ να με αφησει εδω κ του ειπα ψεματα πως ειμαι καλυτερα πως νυσταζω κ θα κοιμηθω :(:(:(:( τον αφησα να φθγει κ μετα εβαλα παλι τα κλαματα για να ξεσπασω...εχω κουραστει πολυ ολο αυτο τον καιρο κ ψυχολογικα κ σωματικα κ τα εχω μαζεμενα σε πολλους ειναι κ οι ορμονες κ μου ερχετε να κανω μπαμ... :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!εχθές πέρασα μαρτυρικό βράδυ...είμαι από τις 4 η ώρα ξύπνια...με πέθαναν τα χέρια μου στο μούδιασμα και είχα και ένα πόνο στα πλευρά μου από τον μπέμπη άλλο πράγμα..σαν ζόμπι θα είμαι όλη τη μέρα...

Τεσπα Σταυρούλα μου μας τιμάει πολύ η πρόταση σου για το συμπεθεριό αλλά σε πρόλαβε η Άννα οπότε θα δεχτούμε τη δική της πρόταση που ήταν πρώτη!!!χαχαχαχαχ

Κατρινάκι μου εγώ στο έχω ξαναπεί...Λεωνίδας και πάλι Λεωνίδας!!!τι να κάνουμε το έχουμε ένα κόλλημα οι Λάκωνες με αυτό το όνομα!!!!!

Μπέλλα μου μην στεναχωριέσαι για κανέναν και τπτ στην κατάσταση σου...δεν κάνει!!!

Ντόρα μου και εσύ κοπέλα μου δεν κάνει να στεναχωριέσαι και να τσιτώνεσαι..σκέψου οτι όλα οφείλονται στις ορμόνες της εγκυμοσύνης και σε λίγο καιρό θα έχουν περάσει!!

Πάλι για γλυκά μιλάγατε εχθές λιχούδες μου;;;πληγές μου ανοίγεται γιατί και εμένα σαν της Άννας(αλήθεια έχεις δίκιο..πως και δεν είματσαν φίλες τόσο καιρό;;;) η γιατρός μου έχει κόλλημα με τα κιλά..να φανταστείτε είχα βάλει 13 και με έκραξε και τώρα προσέχω πολύ τι τρώω..έχασα και 2 κιλάκια!!!

όσο για τις δουλειές δράμα η κατάσταση..και εγώ έψαχνα σχεδόν ένα χρόνι να βρω δουλειά με το που τελείωσα τη σχολή και τζίφος η κατάσταση...μετά ήρθε και το μπεμπε΄..να δω όταν γεννήσω με το καλό τι θα κάνω...

η Αναστασία από οτι είδα ήταν ακόμη εδώ, βράχος, εχθές!!!για να δούμε σήμερα!!!θα μας την κάνεις την έκπληξη βρε κορίτσι;;;

Κατερίνα foufou φόνος στη γειτονιά σου;;πωπω τι γίνεται βρε κορίτσια στις μέρες μας;;

Τζένη μου σε καταλαβαίνω με τις μεταθέσεις...εμένα είναι ο μπαμπάς μου στρατιωτικός και κάθε 2 χρόνια μετακομίζαμε...

Βασιλική τέλειο το Μυρσίνη σαν όνομα!!!αλήθεια τον μικρό πως θα τον βγάλτε;;

ελπίζω να μην ξέχασα καμία...

άντε σας περιμένω να ξυπνήσετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!! Ξύπνησα και εγω.. Ήπια το σίδηρο μου και περιμένω να περάσει η ώρα για να φάω.Πεινάαααω!!!!!

Σια μου δεν κοιμήθηκες ε?Καημενούλα μου και εγώ τις πιο πολλές νύχτες έτσι είμαι αν και εχθές κοιμήθηκα σαν πουλάκι.Αφού σηκώθηκα μόνο μία φορά όλο το βράδυ για τουαλέτα!!!! :woohoo: :woohoo: Ρεκόρ!! :laugh:

Αχ Ντόρα μου και εγω νιώθω πολλές φορές χάλια.Είναι οι ορμόνες που μας εχουν κάνει τα νεύρα έτσι.Αφου πολλές φορές βάζω τα κλάματα χωρίς λόγο και οταν με ρωτάει ο άντρας μου τι έχεις απάνταω κλαιγοντας "δε ξερω".Εεε συνειδητοποιώ τι κάνω, με πιάνουν τα γέλια και κλαίω ταυτόχρονα. :blink::blink:

Λέτε να έχουμε τίποτα γεννητούρια σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα! Πώς πάνε τα κέφια σήμερα?

Το πρωί που σχόλασε ο άντρας μου έφερε μπουγατσούλα και φάγαμε και μετά προσπάθησα να ξανακοιμηθώ αλλά τίποτα, ξύπνησε και η μικρή (η οποία εν τέλει ξανακοιμάται σαν τον μπαμπά της τώρα).

Η εντός κοιλιάς τώρα μπουμπού ευτυχώς εχθές ήταν κινητική, μου έδινε τα σηματάκια της, την τροφοδότησα και εγώ παγωτάκι, σοκολατίτσα απ' όλα τα καλά :P την πήγα και βόλτα στην θάλασσα!

Εχθές τελείωσα και με την βαλιτσούλα μας και τώρα με έχει πιάσει μια ανυπομονησία να γεννήσω......αφού όταν πήγα προχθές για καρδιοτοκογράφο στην κλινική λέω και δεν μένω να γεννήσω και εγώ...ζήλεψα από τις άλλες μανούλες που έβλεπα :blush:

Εν τω μεταξύ από εχθές όλη μέρα και σήμερα πονάνε οι γάμπες μου λες και έκανα γυμναστική :blink: λέτε να παρακουράστηκα με το πέρα δώθε και τις δουλειές???

Ntora26 μου ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα ;) όλα μαζί σου πέσανε!

sia 24 :blink::blink: από τις 4 :woohoo: :woohoo: και εγώ ξυπνάω πολλές φορές γιατί μουδιάζει το χέρι μου και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί (να πω ότι κοιμόμουν και πάνω του :dry: )

Μπέλλα μου πως είσαι σήμερα? τι σύγχιση σου έδωσε και αυτή , γράψτην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμάς. Ααααχχχ, τι βράδυ κι αυτό. Θέη μου συμπάσχω :( Ωράριο ύπνου: 12-2 & 5-8 :(:(:(:( Ένα πτώμα είμαι...

Ντοράκι, γιατί έτσι βρε πουλάκι μου; Αν και να σου πω από τη μία σε καταλαβαίνω απόλυτα. Σε αυτήν την κατάσταση και να έχεις και φιλοξενούμενους μες στο σπίτι, είναι λίγο δύσκολα. Προσπάθησε όμως να μην πέφτεις τόσο. Άντε σήμερα για χάρη σου θα πούμε πολλά χαζά, θα πειράξουμε και την Αναστασία μας :P

Κατερίνα, τι; Φόνος; Αμάν ρε παιδί μου. Έχει δίκιο ο άντρας μου που σχολιάζει συχνά την κατάντια μας κι ας τον λέω υπερβολικό.

Μαρία μου, αν δεν κάνω λάθος μετά την Αναστασία είναι επισήμως η σειρά σας, ε; Αντε για να παίρνουμε σειρά και εμείς ;) Είσαι το ορόσημό μου :P:)

Εμείς εχτές κρεμάσαμε με τον άντρα μου και τη μαμά μου κουρτίνες και κουρτινόξυλα (επιτέλους, και πάλι όχι σε όλο το σπίτι) γιατί ημασταν σαν φοιτητές. Αν και το καλό είναι ότι εδώ που μένουμε δεν μας βλέπει και κανείς απ'έξω :) Σήμερα θα συνεχίσω με την μαμά μου να τακτοποιώ κάποια πράγματα σε ντουλάπες και αποθήκες. Θέλω από βδομάδα να μου μείνει μόνο ο ηλεκτρολόγος και ένα καλό καθάρισμα γιατί πολύ φοβάμαι ότι στο τέλος θα αιφνιδιαστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

βλέπω όλες έχετε λίγο πολύ πρόβλημα με τον ύπνο!

εγώ πάλι κοιμάμαι σαν ελέφαντας, ούτε καν το ξυπνητήρι του άντρα μου ακόυω :huh::huh:

το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ο πόνος στην λεκάνη πίσω, δεν μπορώ να κάνω βήμα :blink: όταν κάθομαι ή ξαπλώνω σα να μην συμβαίνει τίποτα!

χθες το βράδυ με βοήθεια του συζύγου ανέβηκα τις σκάλες,τώρα που είναι στην δουλειά δεν τολμώ να βγω από το σπίτι....! :S ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε καλώς τα κορίτσια!!!

και εγώ Αννούλα μου σήμερα ντουλάπες φτιάχνω...τα έβγαλα όλα τις καθάρισα και τώρα τα ξαναταχτοποιώ...έβαλα κια το φαγάκι μου!!!γιουβετσάκι έχει σήμερα το μενού μιαμ-μιαμ!!!!

βρε παιδί μου και εσύ έτσι με τον ύπνο...τι μας έχει πίάσει;;;

άντε με το καλό να τα ετοιμάσετε όλα!!!

α!!!τελικά το κλέισαμε το συμπεθεριό;;;χαχαχαχαχα

Μαράκι μου είδες που αγχωνόσουν...μάλλον θέλει τα γλυκάκια της η μικρή σου για να σου δίνει σήμα από την κοιλιά!!!χαχαχ

Κλημέρα Σταυρούλα!!!και εγώ κάθε πρωί έτσι είμαι με το σίδηρο..περιμένω και μέχρι να περάσει η ώρα έχω πεθάνει της πείνας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Θέκλα!!!

πάει σαν τις γριές έχουμε καταντήσει όλες!!!ούτε να κουνηθούμε δεν μπορούμε!!

εμένα τα πόδια μου και η λεκάνη μου είναι μια χαρά..στα πλευρά το έχω το πρόλημα...μάλλον εκτός από τον μπέμπη που έχει κολλήσει εκεί πρέπει να έχω αρπάξει και κανένα κρύωμα, αλλιώς δεν εξηγείται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

βρε καλώς τα κορίτσια!!!

και εγώ Αννούλα μου σήμερα ντουλάπες φτιάχνω...τα έβγαλα όλα τις καθάρισα και τώρα τα ξαναταχτοποιώ...έβαλα κια το φαγάκι μου!!!γιουβετσάκι έχει σήμερα το μενού μιαμ-μιαμ!!!!

βρε παιδί μου και εσύ έτσι με τον ύπνο...τι μας έχει πίάσει;;;

άντε με το καλό να τα ετοιμάσετε όλα!!!

α!!!τελικά το κλέισαμε το συμπεθεριό;;;χαχαχαχαχα

Μαράκι μου είδες που αγχωνόσουν...μάλλον θέλει τα γλυκάκια της η μικρή σου για να σου δίνει σήμα από την κοιλιά!!!χαχαχ

Κλημέρα Σταυρούλα!!!και εγώ κάθε πρωί έτσι είμαι με το σίδηρο..περιμένω και μέχρι να περάσει η ώρα έχω πεθάνει της πείνας!!!!!

Το κλείσαμε συμπεθέρα :P:)

Καλή ευκολία και σ'εσένα. Εγώ είμαι ακόμα πίσω. Αργώ λίγο να πάρω μπρος το πρωί :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

καλημέρα Θέκλα!!!

πάει σαν τις γριές έχουμε καταντήσει όλες!!!ούτε να κουνηθούμε δεν μπορούμε!!

εμένα τα πόδια μου και η λεκάνη μου είναι μια χαρά..στα πλευρά το έχω το πρόλημα...μάλλον εκτός από τον μπέμπη που έχει κολλήσει εκεί πρέπει να έχω αρπάξει και κανένα κρύωμα, αλλιώς δεν εξηγείται!!!

Εμένα πάλι, η περιγραφή που μου ταιριάζει είναι πιγκουίνος με οσφυαλγία :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ συμπεθέρα!!! ;););)

βρε κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση;;;

στο δωμάτιο του μπεμπη έχω για τα ρουχαλάκια του μια μεγάλη ντουλάπα τρίφυλλη και μια συρταριέρα...χώρος που είναι υπεραρκετός για έναν ενήλικα, πόσο μάλλον για ένα βρέφος...

αν βάλω μέσα στη ντουλάπα του 3-4 κουστούμια του άντρα μου σε θήκες πειράζει;;γιατί αλλιώς δεν έχω που να τα βάλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί αν πειράζει?Εγώ τη μικρή επειδή θα την έχω για αρκετό καιρό στο δωμάτιό μας της έκανα χώρο στην δική μας ντουλάπα μερικά συρτάρια.Δεν νομίζω να πειράζει.Όλα μέσα καθαρά ρούχα είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...