Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Γεια σας Βασουλα και Θεη, τι κανετε εσεις βρε κοριτσια?

Βασουλα, ναι, ταλαιπωρια με Ιταλια, ασε, αν το ηξερα απο την αρχη...

Θεη μου ο Γιωργακης δεν ζωηρεψε, γεννηθηκε ζωηρος!!! Ολοι μου λενε καλυτερα ζωηρο το παιδακι, παρα μαμουχαλο. Συμφωνω, απλα ωρες-ωρες τα παιζω απο την εξαντληση, ειδικα τωρα με την κοιλαρα και το βαρος που περιεχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendoula, και εσύ ταλαιπωρία με Ιταλία?? :ohmy: Εγώ τα έχω παραγγείλει από 26 Ιουνίου :blink:.

Βλέπω ότι τα συμπεθεριάσματα πληθαίνουν :laugh: . Τις αγορομαμάδες να μας δω αργότερα πόσο πρόθυμες θα είμαστε να δώσουμε το γιόκα μας :laugh: Εγώ δεν το αποκλείω καθόλου να γίνει λίγο στριμένη πεθερά :evil:

Αγγελική, για την περινεοτομή, λες αν του το πεις να το σεβαστεί ο γιατρός?? Το επιχείρημα των γιατρών πάντως είναι ότι αν σε αφήσει να σκιστείς μόνη σου τότε μπορεί να είναι επικίνδυνο (η μαία μας είπε ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει ή μάλλον ισχύει σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις τις οποίες μάλιστα μπορείς να προλάβεις).

Πριν λίγο διάβαζα πόσο σημαντικό είναι να μην κοπεί αμέσως ο ομφάλιος λώρος... Θα του το πω την επόμενη φορά... (απορώ πώς δεν με έχει βρίσει ο γιατρός μου ακόμα, όσο καλή και διακριτική ήμουν στην αρχή, τόσο ενοχλητική και όλο ερωτήσεις είμαι τώρα :silly: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μου, τελεια! Και αν κρινω απο τη μαμα και την κορη, θα βγει και ο γαμπρουλης σου κουκλακι! Καλη επιλογη! Θα καλοπαντρευτει η μοναχοκορη σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ Άννα μου τα ζωηρούλικα παιδάκια προτιμώ!!!έτσι είναι και η ανηψιά μου δεν έχει σταματημό..αλλά σε καταλαβαίνω ,τώρα με την κοιλιά τούρλα και εγώ δεν την παίρνω όπως παλιά...κουράζομαι πολύ...

φαντάσου εσύ που τον έχεις και όλη μέρα!!!υπομονή...

κρίμα βρε Βασιλική!!!χαχαχα

κορίτσια έχω κούκλο γιο περιμένω προτάσεις για συμπεθεριό από τις αδέσμευτες κοριτσάρες της παρέας!~!!!!!χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

kalimera koritsia mou glika :kiss::kiss::kiss:

vasoula mou na sou zisei o zouzounos geros kai kalotixos na einai :kiss::kiss::kiss::kiss:

katrinaki mou gliko pou eisai sy??? ti lene ta meroi mas ekei katw??

kai ti de tha dina na moun ston tyro mou :dry:

eida i koilitsa megalwse, super :woohoo:

koritsia eida oti milate gia vrefika kallintika, emena mou sinestisan tis fressiderm kapws etsi grafete, mou eipan oti oi perissoteroi paidiadroi auta sistinoun, pira loipon ena eidos afrou pou aferite me vregmeni gaza gia arxi pou de kanei na vraxei o afaloulis

katerinosoupitsa mou egw skeftomai na gennisw xwris episkliridio, prwton giati fovamai me ti mesi mou kai deuteron giati thewrw oti kalitera ligos ponos para na kindineusw estw kai mia sto ekatomirio na perasw kapoies apo tis parenergies tis :dry:

na rwtisw egw kati allo me tin perineotomi ti tha kanete???? skeftomai sovara na zitisw apo to giatro mou na mi mou kanei, na epemvei mono sti periptwsi pou skistei :dry:

Aggelikoyla το θεμα ειναι να μην σκιστεις μονη σου :S ,γι αυτο καλυτερα να το κανει ο γιατρος ωστε να ελεγξει το κοψιμο,γιατι με μια μαια πελατισσα που ειχα μου πε πως το κανουν στις περισσοτερες γιατι εχει δει ασχημα κοψιματα,που γινονται μονα τους,να ειναι μεχρι τον πρωκτο,αλλα και χειροτερα μεχρι την κλειτοριδα :blink: ,και ειναι και ακανονιστα οταν γινονται μονα τους ωστε δεν μπορει ο γιατρος να τα ραψει καλα,ενω την ελεγχομενη κοπη την ραβη με λιγοτερα ραμματα,ασε που τελικα ''καιει''η περιοχη απο το τεντωμα και στην ουσια το κοψιμο σε ανακουφιζει,μιλησα προχθες με την κουμπαρα μου γι'αυτο,γεννησε χωρις επισκληρηδιο,ασε που ειλικρινα εκεινη την ωρα το μονο που σε νοιαζει ειναι να βγει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια και εγώ πιστεύω καλύτερα να σε σκίσει ο γιατρός παρά μόνη σου...έχει δίκιο η Μπέλλα για τα σκισίματα που λέει που γίνονται όπως να'ναι...

στην τελική μόλις δούμε τα μπεμπέ νομίζω θα ξεχάσουμε και σκισίματα και ράματα και τα πάντα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουπιτσα γιατι να μην κοπει αμεσως ο λωρος? Δεν ξερω και δεν εχω ακουσει κατι! :huh: Και δεν γινεσαι καθολου κουραστικη με τις ερωτησεις σου, γι αυτο ειναι οι γιατροι, η δουλεια τους ειναι, δεν γινεται να τα ξερουμε ολα εμεις!Εξαλλου,για το παιδι σου προκειται!

Μακαρι να γινω καλη πεθερα, θα το προσεχω το κοριτσακι μου εγω, αφου κορη δικη μου δεν μου εδωσε ο Θεουλης, ενα θα το εχω! Βεβαια να αγαπαει το γιο μου πανω απ ολα και απο εμενα οτι θελει! Καλο κοριτσι να ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ψιλο φρικαρα οταν μου πε πως δεν ξερεις προς τα που θα σκιστεις,και αν παει προς κλειτοριδα δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...ασε που τα ραμματα καλυτερα να ειναι σε ευθεια παρα ζικ ζακ!!σκεψου το ενα κοψιμο απο μονο του και ενα σε ευθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

εγω ψιλο φρικαρα οταν μου πε πως δεν ξερεις προς τα που θα σκιστεις,και αν παει προς κλειτοριδα δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...ασε που τα ραμματα καλυτερα να ειναι σε ευθεια παρα ζικ ζακ!!σκεψου το ενα κοψιμο απο μονο του και ενα σε ευθεια..

Μπελλα ακριβως ετσι ειναι, ειχα και εγω ραμματα απο τομη και για το ποτε επουλωθηκαν, ουτε που το καταλαβα! Α, και ουτε πρωκτο, ουτε κλειτοριδα, εκανε καλη δουλεια ο γιατρος μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι ισως να ερθουνε τα πραγματακια σας σε λιγες μερες ...κι εγω εκει περιπου τα παρηγγειλα ...

κι εγω μαζι σου ,μαλλον θα γινω κακια πεθερα ..οποτε δεν ειμαστε ακομα για γαμους :P:P:P

θεη μου διαβαζα που εγραφες για ρουχαλακια εμεις πηραμε πολλα κοντομανικα εσωρουχακια 0-3m ,φορμακια καλοκαιρινα και φθινοπωρινα 0-3 και 3-6m σαλιαρες 0+ καπελακια καλτσακια γαντακια ..σχεδον τελειωσαμε με τον μπεμπη μονο τα ρουχα εξοδου μας εμειναν ...

οτγι χρειαστεις παρε με τηλ να μιλησουμε ..το τηλ του σπιτιου μου το εχεις ετσι ???

Βασουλα μην βιαζεσαι ψυχη μου να τον παντρεψεις τον γιο ..αστον να γυρισει λιγο αντρακι ειναι :P

Μαννουλα κι εμενα μου αρεσουν τα ζωηρα παιδακια οχι τα κοιμισμενα :blush:

οσες εισαστε απο θεσσαλονικη να ξερετε οτι περιπου στις 8 Αυγουστου ( αν θυμαμαι καλα :dry: ) τα mothercare θα εχουν σεμιναριο με μαια απο το ιπποκρατειο με θεμα τον τοκετο !!!!!ειπαν θα μου τηλ ..μολις εχω νεα θα σας ενημερωσω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οσες εχουμε γιους και δεν εχουμε κλεισει νυφες ακομη θα εχουμε θεμα :P γιατι ειναι περισσοτερα τα αγορακια μας....

αννουλα ηξερα εγω που εριξα το κανατι... :silly: :silly: :silly:

τι νομισες στην τυχη??? :lol::lol::lol::lol:

κοριτσια εμενα η αδελφη μου με 2 φυσιολογικους τοκετους και χωρις ιχνος αναισθητικου... μου εχει πει οτι το κοψιμο δεν το καταλαβαινεις ουτε και μετα ποναει ιδιαιτερα :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως στο birth stories το ομφαλιο δεν τον κοβουν αμεσως,και καπου διαβασα η κινηση αυτη που δινεται το μωρο στο στηθος της μανας ειναι οτι καλυτερο,το μωρο να ειναι πιο ψηλα απο την μητρα μεχρι να κοπει ο ομφαλιος,αληθεια το μωρο της μουσουλμανας ηταν υγειη;;;;ασχετο εντελως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλήθεια και εγώ το έχω απορία αν τελικά ήταν υγιές το παιδάκι της μουσουλμάνας στο Birth stories....όποια το είδε ας μας πει..

Βασούλα μου στις 18:40 το έχει κάθε μέρα στο μακεδονία..δεν ξέρω αν το βάζει και άλλη ώρα...

το έχω το τηλ του σπιτιού σου, οτι χρειαστώ θα σε πάρω!!ειδοποίησε μας και για το σεμινάριο που λές...αν είμαι εδώ πολύ θα ήθελα να έρθω..και επί της ευκαιρίας θα πιούμε και ένα καφεδάκι πριν γεννήσουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου ειπαν απο τα mothercare Οτι θα με παρουν τηλ να μου πουν μερα και ωρα ...μολις με παρουν θα σας ειδοποιησω κι εσας ...κανονιζουμε και καφε εκεινη την μερα καπου κοντα γιατι δεν μπορω να κανω βημα !!!!!!!!!!!!!!

δεν μπορεις να φανταστεις ποσο βαρια αισθανομαι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ώρες ώρες και εγώ αισθάνομαι πολύ βαριά αλλά ευτυχώς όχι καθημερινά...

το μόνο που με κουράζει πολύ τον τελευταίο καιρό είναι ο μπέμπης που τεντώνεται τόσο πολύ που νομίζω θα μου σπάσει την κοιλιά...άσε δε για τα πλευρά μου!!!!τα έχει τσακίσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια άλλο έξυπνο & ζωηρό,άλλο τσογλάνι & κακομαθημένο!

Το να είναι ενα παιδάκι υπάκουω δε σημαίνει πως είναι χαζό.

Πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο,παιδιά είναι αλλά όπως είπε & μια κοπέλα & εγώ τα έχω δει όλα με την κόρη μου(23μηνών) & που πλησιάζω στο τέλος.Η υπομονή μου καθημερινά δοκιμάζεται, τα νεύρα μου τον τελευταίο μήνα όχι απλά τσατάλια! & έχω & τη μικρή μου να κάνει ότι μπορεί! :laugh:

Όσον αφορά για νύφες, το ίδιο πρόβλημα έχουμε με γαμπρούς όσες γενήσαμε το 2008,που όλες οι φίλες μου & γνωστές κάναμε κόρες!

Κακιά πεθερά θα είμαι ούτως η άλλως :laugh: :laugh: να δώ ποιός θα πάρει το κοριτσάκι μου & έτσι & μου το πληγώσει..αχ αχ ούτε να τα σκέφτομαι δε θέλω!

Αυτό με σκίσιμο το σκεφτόμουν & εγώ, αφού μου έλεγε ο γιατρός ,άλλες με βρίζουν & άλλες όχι.Ο λόγος πως μερικές μετά ευχαριστιούντε περισσότερο το sex!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia moy edw diavasa pragmata arketa gia na frikarw entelws me tin perineotomi

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=27553

twra ti na pw kai gw i kaimeni, san prwtara mou paei na :blink:

fovamai oti meta de tha mporw oute pipi mou na kanw :blush::blink:

afiste exw kataskasei me auto to thema :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

ώρες ώρες και εγώ αισθάνομαι πολύ βαριά αλλά ευτυχώς όχι καθημερινά...

το μόνο που με κουράζει πολύ τον τελευταίο καιρό είναι ο μπέμπης που τεντώνεται τόσο πολύ που νομίζω θα μου σπάσει την κοιλιά...άσε δε για τα πλευρά μου!!!!τα έχει τσακίσει!!!!

κι εσενα στα πλευρα σου βολευεται ?????

μια απο τα ιδια δεν λεει να φυγει απο εκει.. η κοιλια μου παει να σπασει εδω και καιρο, απορω πως δεν εκανα ακομα ραγαδες στην κοιλια !!!!

παντως κι αυτα τα καιμενουλια δεν ν οιμζω να ειναι οτι καλυτερο εκει μεσα στριμωγμενα ασε που καθε μερα εχει και λοξυγγα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

auto me ton loro to exw akousei kai gw, tha prepei leei na meinei sto paidi kapoia lepta giati akoma tou perna politima antiswmata twra ti isxiei kai ti oxi poios to kserei :dry: kai eidika emeis edw srin ellada, pou na mi pw ti travamai milame gia ft tin stigmi pou paremvainoun oi giatroi sti fisi sinexws, anyway de sinexizw giati tha sinxistw pali :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμένα Βάσω καθημερινό φαινόμενο ο λόξυγγας!!!άσε που άμα πάω να κάτσω σαν φυσιολογικός άνθρωπος, δεν βολεύεται ο κύριος και μου ρίχνει κάτι συγιρισμένες..θέλει να είμαι ξάπλα..το καταλαβαίνω μωρέ θέλει το χώρο του αλλά δεν μπορώ να είμαι συνέχεια ξάπλα ή με τα πόδια απλωμένα...πιάνομαι...

Αγγελικούλα μου χαλάρωσε..μην τα σκέφτεσαι αυτά..όταν έρθει εκείνη η ώρα θα δεις τι θα κάνεις...και άλλωστε είπαμε, όλα ξεχνιούνται όταν βλέπουμε τα αγγελούδια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...