Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ????


Recommended Posts

Σωσω εμείς εχουμε θέμα με τα φρούτα....

δεν του αρέσουν τα μήλα ιδιαίτερα και τρώμε πορτοκάλι- αχλάδι - μπανάνα και αυτά με το ζόρι.

Οι φράουλες είναι ακόμα εκτός εποχής ... ειναι και αλλεργίογονο φρουτο και το φοβάμαι.

Από Μαϊο νομίζω θα είναι καλά. Τότε δεν βγαίνουν και τα κεράσια ή είπα κοτσάνα; :roll:

Κατι άλλο.... με τα ψάρια τι κάνετε από εδω και πέρα;

Εγώ φοβάμαι να δώσω ειδικά στο παιδί ψάρι τώρα με την ιστορία της Ιαπωνίας...

κατά πόσο ασφαλές είναι; Εχω 2-3 ψάρια που είχα αγοράσει φρέσκα και τα έχω κατάψυξη και θα τα αφήσω για το παιδί... αλλά από κει και πέρα; Μάλλον δεν θα ξαναφάμε ψάρι εκτόε από κατεψυγμένο και αυτό με ημερομηνία ψυξης πριν τον Μαρτιο του '11, ε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 863
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έχουν πει επίσημα τίποτα αλλά ξέρω γώ;;

Μια είναι η θαλασσα και η ραδιενέργεια δεν θα ερθει και κατα δω;;;

Εγώ φρεσκα παίρνω από την λαϊκη, τα κατεψηγμένα τα αποφευγω. Αντε να πάρω κανένα κοκκινόψαρο ή γλώσσες από κατεψηγμένα. Από εδω και πέρα δεν ξέρω τι θα γίνει; Οχο τόσο για εμας αλλά για τα παιδιά. :?

Όποια ακούσει κάτι ας ενημερώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη με προβληματίζεις κι άλλο βρε Σωσώκα!

κάτσε τώρα, επειδή είμαι κατά βάθος ξανθιά... εχουν ραδιενέργεια και τα τρόφημα που λές; :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα μεσα στη σαπιλα ειναι.δε ξερω αν εχουν ραδιενεργεια αλλα συντηρητικα σογουρα..

τι μυριζει οπως πρεπει να μυριζει;;μεχρι και τα λουλουδια ψοφιλα μυριζουν..

με το μπαρδον..

ε οχι να μας πεις οτι εισαι κα ιξανθια... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είπατε "ξανθιά" και είπα να παρέμβω....και για να σας καταστρέψω την κουβέντα θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με το ποιό θεωρείτε το καλύτερο και φθηνότερο κομμωτληριο στο Ηράκλειο. Θέλω πάλι να κάνω ανταύγειες αλλά ρε κορίτσια αυτό το 100 μου τη δίνει στα νεύρα.

Εσείς που πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε Σωσώ επειδή είμαι σαν το γυφτάκι που πουλάει χαρτομάντηλα, πρέπει να με κοροϊδεύεις;;; Ασε με να νιώσω λίγη ασπρίλα έστω και μέσα μου!!!! χαχα!!! :lol::lol:

Για να καταλάβω βρε Σακουλίνα μου... δίνεις 100€ μόνο για τις ανταύγειες ή μαζί με κούρεμα, βαφή βάσης και χτένισμα; Σε ποιο πάς;

Εγώ πηγαίνω στην Βίκυ Ταρλά-Δελατόλα, είναι στην Ακαδημίας (Ανδρεα Παπανδρέου 7 - Όαση, τηλ: 2810-222324) και έχει καλές τιμές.

Δηλαδή: γυναικείο κουρεμα 15€, ανδρικό & παιδικό κούρεμα 10€, χτένισμα 15€, βραδυνό χτένισμα 20€, βαφή σε μακριά μαλλιά 35€.

Για ανταυγειες δεν ξέρω γιατί δεν κάνω...

Την έχω 9 χρόνια και είμαι παρα πολύ ευχαριστημένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για κούρεμα και ανταύγιες δίνω τόσα αλλά έχει αρχίσει και με ενοχλεί.Και αν σκεφτείς πως την τελευταία φορά που πήγα ενώ θήλαζα οι ορμόνες μου ήταν στο φουλ και δεν έπιασε η βαφή... :mrgreen: πλήρωσα το μαλλί και ΄πήγα στο σπίτι άβαφη :twisted::mrgreen::twisted::mrgreen:

εγώ πάω στον ΙΑΝΟ πάνω από την Πολιτεία (σουβλατζίδικο) αλλά μάλλον θα τον αλλάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεε μα βρε αγάπη μου!!!! Ψαχνεις για καλό φτηνό κομμωτήριο και πάς στο Ιανό που πιάνει τον κ@λο όταν μπεις και οταν φύγεις νιώθεις μια ενόχληση από πίσω.... και αναρωτιέσαι τι να είναι; Μα φυσικά είναι το αγγουράκι που έχει βάλει μέσα και δεν το πήρες χαμπάρι!

Μια φορα πριν χρόνια είχα πάει σε αυτόν (ηταν ακόμα στην Δημοκρατίας) και εκτός οτι δεν μου πολυάρεσε το κουρεμα είχα σοβαρό θέμα με την βαφή... είχα κανει κατακκόκινα τα μαλλιά μου και σε 2 εβδομάδες ήταν καροτί! Και είχα πληρώσει και τρελλά λεφτά... :twisted:

Πηγαινε αν θες στην Βικυ, δίνω εγγύηση επιστροφής χρημάτων! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεε μα βρε αγάπη μου!!!! Ψαχνεις για καλό φτηνό κομμωτήριο και πάς στο Ιανό που πιάνει τον κ@λο όταν μπεις και οταν φύγεις νιώθεις μια ενόχληση από πίσω.... και αναρωτιέσαι τι να είναι; Μα φυσικά είναι το αγγουράκι που έχει βάλει μέσα και δεν το πήρες χαμπάρι!

Μια φορα πριν χρόνια είχα πάει σε αυτόν (ηταν ακόμα στην Δημοκρατίας) και εκτός οτι δεν μου πολυάρεσε το κουρεμα είχα σοβαρό θέμα με την βαφή... είχα κανει κατακκόκινα τα μαλλιά μου και σε 2 εβδομάδες ήταν καροτί! Και είχα πληρώσει και τρελλά λεφτά... :twisted:

Πηγαινε αν θες στην Βικυ, δίνω εγγύηση επιστροφής χρημάτων! ;)

:D:-w@-)@-) :-\ 8-}#:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια τα λες μαριλου..χαχαχα..

παιδια ανοιγει ο καιρος..εγω επστρεψα απο θεσ νικη..θα κανω τα κουμαντα μου..

σακουλ οι ανταυγειες σε μαραναν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε τσούπρες;

Κι εγώ θέλω να βάψω τα μαλλιά μου!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγώ πηγαίνω στον Βαμβακα Γιώργο, είναι πίσω από το Galaxy. Πηγαίνω Τετάρτες γιατί κάνει 25% έκπτωση στα τεχνικά (βαφές, κόψιμο κτλ) και μου βγαίνει το μαλλί βάψιμο, ανταύγιες και χτένισμα 75 Ευρώ.- Χτένισμα κτλ τιμές όπως λέει η Μαίρη.

Σωσώ φρούτα δίνω μπανάνα, μήλο, αχλάδι και πορτοκάλι όλο το χειμώνα. Όχι ότι τα τρώει αλλά λέμε τώρα. Μπανάνα τρωει, τα άλλα δεν τα θέλει. Φράουλα θα δώσω μετά τα 2 χρόνια.

Βρε κορίτσια εμένα δεν θέλει να πετρπατήσει! Μόλις της λέω 'στράτα' μου λεει 'πάπα' και κάθεται κάτω. Μπουσουλόντας θα με πάει όλο το καλοκαίρι;; είναι 14 μηνών! Περπατάει μόνο αν υπάρχει κάτι να το κρατάει. Anyway! Μου φαίνεται πως βαριέται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε συ...πολυ πιθανον να βαριεται.οτνα αηκωθει θα κανει 1 σαλτο και θα την κυνηγας..και μενα βαριεται να μιλησει...

ε δε πειραζει..θα βορυν το χρονο τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια τα λες μαριλου..χαχαχα..

παιδια ανοιγει ο καιρος..εγω επστρεψα απο θεσ νικη..θα κανω τα κουμαντα μου..

σακουλ οι ανταυγειες σε μαραναν...

αυτό ξανά πες τοοοοοοοοοοοοοοοοοο :o ψάχνω να βρω ποιός με έχει μουτζώσει και δεν ξέρω ακόμα...η Ραφαελίτσα μου έχει υμενίτιδα. Τι είναι τώρα αυτό? Και γω δυστυχώς σήμερα το έμαθα : απο χθες το αγγελάκι μου ξεκίνησε να κουτσαίνει, εντωμεταξύ προχθές έπεσε και έσκισε τα χείλια της από την εσωτερική πλευρά. Και δως του αίμα και δως του κλάμμα. anyway.

Χθες το χείλι σαν της Τζολι ολοφούσκωτο και ολόμπλαβο. Το καταπίνω και συνεχίζουμε. Χθες το βράδυ το Ραφαελάκι μου εντελώς ξαφνικά ξεκινάει να κουτσαίνει. Τσεκάρει ο άντρας μου για διάστρεμμα, κλπ. τίποτε από αυτά. Λέμε θα περάσει......αμ δε????????? Σήμερα το πρωί ξυπνάει και κουτσαίνει ακόμα πιο πολύ. Για να μην σας τα πολυλογώ πάμε ιντερκλινικ, ορθοπαιδικός...αιματολογικές και διάγνωση -υμενίτιδα.

Την παθαίνουν λέει κυρίως τα αγόρια αλλά και τα "κατσικάκια" σαν την δικιά μου και προέρχεται πιθανά απο κάποια "αθώα" ίωση του αναπνευστικού (ξέρετε αυτά που κολλούσαμε όλο το χειμώνα και τραβούσαμε τις μύξες) και την χτύπησε στο ισχύο, με αποτέλεσμα να μαζέψει υγρό.

τα κακά νέα είναι αυτά - τα ΚΑΛΑ είναι ότι οι αιματολογικές είναι καθαρές και είμαστε σε ήπια ακόμα μορφή. Και λέω ακόμα γιατί η μόνη θεραπεία της υμενίτιδας είναι πλήρης ακινησία. Και ερωτώ: πως να βάλω ένα παιδάκι που χοροπηδάει 10 ώρες τη μέρα σε έναν καναπέ? Και δεν μπορώ να την απασχολήσω με dvd γιατί δεν τα θέλει παρά μόνο λίγα τραγουδάκια που ακούει τα πρωινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα να μαι κι εγω η ταλαιπωρη μανα!!!

Ρε Γιουλακι οντως σας μουτζωσανε!!!! :o Θυμαμαι ειχα συναντησει 2-3 παιδακια στον παιδικο που δουλευα που ειχαν παρουσιασει υμενιτιδα και περνουσε μονο του σχετικα γρηγορα! ;) Αλλα ενταξει ειναι ταλαιπωρια και για το μικρο και για σας.. :(:( αντε τωρα να ακινητοποιησεις ενα 2χρονο...μα με τη καμια!!!! :?

Οσο για τις ανταυγειες...ε μα καλα σου λεει η Μαριλου,πας στον Ιανο και μετα απορεις γιατι σου πιανουν το κωλο;;;;;; :lol: Ασε που οντως ειναι μαπα το καρπουζι το συγκεκριμενο κομμωτηριο και την εχουν δει και αυθεντιες! :evil:

Μαριλου μου γλυκια δε σου εχω ευχηθει ρε!!!! Να ζησετε,να ειστε παντα ευτυχισμενοι και να καμαρωσετε το κουκλι σας οπως ποθειτε!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG: Περασατε τελεια ειδα ε;;;; μπραβο ρε παντα ετσι ομορφα να περνατε με την οικογενεια σου!!!! :)

Μαρη Σωσω δε σ'αρεσανε τελικα τα φασολακια με το κοτοπουλο και δε με πηρες για να μη με στεναχωρησεις;;;; εμενα παντως μου αρεσανε αν και πλυψηθηκανε και την εκανα ταρατσα!!! :P

Νικουλα θα περπατησει μη βιαζεσαι...βαριεται μαλλον η κοντεσα σου! μετα βεβαια θα λες "μωρε δε παλουκωνε το κωλι της λιγο ακομη κατω;;;" :lol:

Ρε να κανονισουμε μια συναντησουλα να σας δω!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα;;;;ηρθε και η κυρια των τιμων;;δεησε;;

ρε συ ηθελα να στο πω οτι δεν εχωφαει πιο τελεια φασολακια..τα τσακισαμε μανα και κορη..δε μπορεις να φανταστεις..οποτε κανειςθα μας κρατας 2 πιατα οπωσδηποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδεησα μωρε η δολια μανα που δε προλαβαινω ουτε να κλασω!!!:crazy:

Ε να μη κανω κι εγω κατι της προκοπης να μη λες οτι ειμαι εντελως αχρηστη;;;;!!!! :lol::lol:

Θα σου κανω ολοκληρη κατσαρολα αμα γουσταρεις,δεχομαι παραγγελιες! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλαμε επαθα πλακα...

ραφαελα μου καλη χρονια σου πολλα και περαστικα να ειναι ολα..

να προσεχεις τον αδερφο σου...

να αγασπας τη μαμα και το μπαμπα γιατι και γω δε ξερω τι θα σε κανω αν καταλαβω το αντιθετο!!!! :lol::lol:

σακουλ μου να την χαιρεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Αρχικά να ευχηθώ μια ζωή παραμυθένια και στρωμένη με τριαντάφυλλα για την μικρή μας Ραφαελίτσα!!!

Πάντα να έχει την υγειά της και το γέλιο να μην λείπει από τα χειλάκια της! Επίσης περαστικούλια σας μωρε... πως ομως θα κατσικώσεις ενα πιτσιρίκι 2 ετων ακίνητο για τόσες μέρες;;; Αχ Σακουλίνα μου υπομονή!

Που 'σαι ρε Τόνια;;;; Εκανες και την κόρη και μας ξέχασες εντελώς! :-p Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και ανταποδίδω!!!!

Νικη μου απ'οτι κατάλαβα δεν βαριέται η κουκλίτσα σου να περπατήσει, αλλά φοβάται. Αφού λες οτι οταν κρατάει κάτι, περπατάει σημαίνει πως θέλει λίγο χρόνο ακόμα και λίγη βοήθεια, με το μαλακό πάντα, και θα φυγει μοναχούλα της! Μην σε ανησυχει!

Ευααααααααααααααααααααααα! Το εξαφανιζόλ κατάπιες;;;;; Που είσαι βρε κουκλί;;;; Ελπίζω όλα να είναι καλά ε; Να μου φιλήσεις τις μικρές σου!

Σωσώκα μόλις κρίνεις οτι ήρθε η κατάλληλη στιγμή για την συνάντηση, δώσε σήμα ε; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Γιουλάκι να την χαίρεσαι και να είναι πάντα ευτυχισμένη και χαμογελαστή!!!! Τί να πώ τώρα με αυτό που έπαθε;;;;;; έμεινα με ανοιχτό το στόμα! δεν ήξερα καν ότι υπήρχε τέτοια αρρώστια! Περαστικά και υπομονή.

Τόνια μου welcome back!!!! Πώς πάει το χώσιμο; υπομονή! Τί φασολάκια είναι αυτά που διαβάζω;;; θέλω συνταγή!!!!!

Μαίρη ίσως και να φοβάται να περπατήσει μόνη της..δεν ξέρω..ο δικός σου τί κάνει;

Εύααααααααααααααααααα!!!!! πού χάθηκες; ή βρήκες δουλειά ή σε έχουν αποτρελάνει τα μικρά!!!

εύχομαι το πρώτο!!!

Σωσώ έκανα την συνταγή με τα μπισκοτάκια αλλά μου βγήκαν πολύ λαδερά...και δεν νιμίζω να μοιάζουν με αυτά που κρατούσες εσύ...θα το ξαναπροσπαθήσω πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σιυ πω νικη με την πρωτη ευκαιρια τη συνταγη..εμεις πηραμε κοπελα..

χθες πρωτη μερα..οχι για πολλες μερες και ωρες γιστι δε βγαινουμε οικονομικα..4 ευρω η ωρα..

παω οδοντιατρο..φουσκωσε το μαγουλο μου απο το πρηξιμο..

νικη η συνταγη δεν ειχε τιποτα ιδιατερο..εγω δε ξερω να μαγειρευω!! :lol::lol::lol::lol:

και εννοειται εχουμε μυξες φουλ..ελεος πια γαμωτο..

με τετοιο καιρο εμεις μυξες;;

ευα που εισαι ρε;;;καλα λεει η μαριλου..

δευτ απο μπορειτε;;εξω ομως..

σαν πρωτη εικονα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια εδω ειμαι κ γω ..

διαβαζω τα νεα σας κ αφου ευχηθω για την Ραφαελα να ειναι πολυχρονη κ να την χαιρονται οσοι την αγαπουν θα σας πω κ γω τα νεα μας ..Νικη μου οχι δεν βρηκα καλο μου δουλεια ..δυστηχως η ευτυχως ειπαμε οτι το εχω παρει πια αποφαση ..

περασαμε μια δυσκολη εβδομαδα συγκεκριμενα με την μεσαια μας την Νικη ..Κοντεψαμε να παρουμε τα βουνα την περασμενη παρασκευη ..ευτυχως απευθυνθηκαμε αμεσα σε παιδοψυχολογο κ τωρα ειμαστε πολυ καλυτερα ..Αργα κ σταθερα επανερχομαστε στην καθημερινοτητα μας ομως εχασα τουλαχιστον δεκα χρονια απ'την ζωη μου με το σκατο που κοντεψε να μας τρελανει ..Εγραψα στις κοπελιες στο καταρρεω την ολη φαση , συγχωρειστε με αλλα δεν αντεχω να το ξαναγραψω ουτε καν να το ξαναδιαβασω ..Ελπιζω να τα πουμε καποια στιγμη απο κοντα ..σας φιλω ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...