Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ????


Recommended Posts

καλησπέρα κοριτσάρες μου γύρισα και γω η ξενιτεμένη....μόνο με τον μικρό, η Ραφαέλα έρχεται την Τετάρτη και την περιμένω πως και πως. Έγινε και ο γάμος του αδερφού μου, όλα ήταν πολύ όμορφα :D

Σήμερα απο το πρωί καθαρίζω μπαλκόνια και παράθυρα καλά μόνο πηλό που δεν βρήκα κάτω. Τι κοκκινόχωμα ήταν και αυτό που έπεσε όλες αυτές τις μέρες! Διάβασα τα νέα σας, πολλές γιορτές και γενέθλια άντε και γεννήσεις απο την ελεφαντίτσα την Τόνια [smilie=blob3.gif]

Λοιπόν Τονάκι μου έμαθα πως επιτέλους γέννησες το μανεκέν σου και πως όλα πήγαν πολύ πολύ καλάαααααααααα [smilie=icon_king.gif] να σου ζήσει η μικρούλα σου να είναι πάντα γερή και καλότυχη και περιμένουμε σύντομα νέα σου. Ο μεγάλος πως το πήρε? Αχ καμιά σχέση δεν έχει η 1η γέννα με την 2η τα δεύτερα μεγαλώνουν μόνα τους τα καημενούλια μας, που χρόνος γι' αυτά όπως την 1η φορά :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μαριλού έγινε επιτέλους η γαμό-βάφτιση??? Να ζήσετε και σεις και ο μικρός και περιμένουμε το κέρασμα για να μην ξεχνιόμαστε [smilie=nike.gif] Πως πήγε το φακελάκι? Εσεις εδώ στην Κρήτη μαζεύετε πολλά, εμάς πάνω καμία σχέση αφού να φανταστείς πως ένας θείος του άντρα μου μας έβαλε 1/ ευρω και τα επιδείκνυε κιόλας στην κάμερα [smilie=laughing4.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing8.gif]

[smilie=laughing6.gif] [smilie=laughing5.gif]

Νίκη χρόνια πολλά στη μικρή σου έχετε και σεις κόλλημα με τη Μινι? Πολύ κούκλα στη φώτο, να σας ζήσει [smilie=occasion13.gif]

Μαμά Ευα μην στενοχωριέσαι για τη δουλειά, κάτι θα βρεθεί σύντομα τώρα που θα ξεκινήσουν και τα ξενοδοχεία. Μην ενδίδεις με το παραμικρό γιατί και αυτοί αυτό περιμένουν για να σε πατήσουν. Τι κάνουν τα Ταρζανάκια σου?

Κορίτσια της Σωσως ο μπαμπάς δεν είναι καθόλου καλά και μάλλον τον περιμένουν. Σωσώκα μου και απο εδώ σου εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί τουλάχιστον ο άνθρωπος και ίσως και να συμβεί ένα θαύμα και για εσάς.

Φιλάκια πολλά και θα τα πούμε σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 863
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να σαι καλα σακουλινα..ναι ..τον περιμενουμε...

3 μερες δε μιλαει,ειναι σε βαθυ κωμα,δεν επικοινωνει,αρχισε να κανει και κατακλισεις..τεσπα..

να ησυχασει ο ναθρωπος..

περιμενουμε νεα σου μαριλου..

να ζησετε και καλοφωτιστος ο μικρος..

1 ευω ...αληθεια λες τωρα;;και το εχετε και σε βιντεο;;

να ζησει ο αδερφος σου και με το καλο να κανει ξαδερφια στα παιδια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

σακουλινα καλωσηρθατε πισω !

ΣΩΣΩ ευχομαι κ γω να μην ταλαιπωρηθει ο μπαμπας σου κ να γινει ενα θαυμα εστω κ τωρα ..Δυσκολες καταστασεις ..Εχεις ανεβει υποθετω ?

Οι υπολοιπες τι κανετε ?

Παω να ταισω την μικρη κ να την πεσω γιατι κανω ..κουνενους απο την νυστα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι welcome back!!!!!! Να ζήσουν τα παιδιά και εύχομαι και στων παιδιών σου τις χαρές! Και τί που καθάρισες τα μπαλκόνια;; έχει χαλάσει τον κόσμο από εχθές! Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου :-*

Έχουμε ιδιαίτερη συμπάθεια την Μίνι και τον Μίκυ :D

Μαίρη περιμένουμε φωτογραφίες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευάκι μην το βάζεις κάτω ! Κάτι θα βρεθεί..φταίει μωρέ και η κωλοκατάσταση της χώρας μας..

Σωσώ λυπάμαι για τον μπαμπά σου.. αν είναι να φύγει.. ας φύγει ήρεμα και χωρίς πόνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

σακουλινα καλωσηρθατε πισω !

ΣΩΣΩ ευχομαι κ γω να μην ταλαιπωρηθει ο μπαμπας σου κ να γινει ενα θαυμα εστω κ τωρα ..Δυσκολες καταστασεις ..Εχεις ανεβει υποθετω ?

Οι υπολοιπες τι κανετε ?

Παω να ταισω την μικρη κ να την πεσω γιατι κανω ..κουνενους απο την νυστα ..

επειδή στο ποστ συμμετέχουν και ΜΗ Κρητικές θα παρακαλέσω να αποφεύγονται οι άγνωστες λέξεις :evil::evil: άκου εκεί κουνένους και κουνελους :roll: και που θες να ξέρουμε εμείς τι σημαίνει αυτό???? Είναι κάτι καλό ή κακό???? Αντε μην αρχίσω τα Σερραικά και δεν με καταλαβαίνει άνθρωπος :?::!::?:

Νίκη τα μπαλκόνια χάλια, καλέ τι χαλάζι ήταν αυτό σήμερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σακουλινα μ'εκανες κ γελασα :lol::lol:

κανω κουνενους σημαινει κοντευω να κοιμηθω ..για την ακριβεια οταν εισαι νυσταγμενη κ σχεδον κλεινουν τα ματια σου αλλα προσπαθεις να μεινεις ορθια , κατι τετοιο ειναι ..Οταν πχ καθεσαι σε μια καρεκλα σε μια βαρετη συζητηση κ ενω νυσταζεις μισοκλεινουν τα ματια σου , κοντευεις κοινως να παρεις τον υπνακο στην καρεκλα ..

Σου εχω αλλη μια λεξη ..Το ..Σφεντουριζομαι ... :lol::lol:

λοιπον κουιζζζζζζζζζζζζζζζ !!

αντε λοιπον να παω να ταισω κ σημερις την μπουλουκα μου γιατι οντως κουνενιζω απο την νυστα ..

καλο βραδυ σε ολες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες επανήλθα πλέον νυμφευμένη με δόξα και τιμή! χαχα!!!!!!!!!!!!!!

Πέρασα υπέροχα!!!!!!!!!!!! Το μόνο που με στεναχώρησε ηταν που ο μικρός πλάνταξε στο κλάμα και ακόμα είναι βραχνιασμένος... :(

Είχα πολύ κέφι, καθόλου αγχος και πολύ πολύ τρέλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Φωτογραφίες σε λίγο καιρό θα εχουμε!!!!!!!!!!

Σωσώκα μου λυπάμαι για τον μπαμπά σου... πέρασα παρόμοια κατάσταση πριν 1 χρόνο με τον δικό μου... ευχομαι η Παναγία να τον βοηθήσει...

Αχ αυτή η γκρίνια του Χριστόφορου.... παω να τον κοιμήσω μπας και ηρεμήσω λίγο...από τις 06:00 εχει ξυπνήσει πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σφεντουριζομαιιιιιιιιιιιιιιιιιι??? όταν ξανά βρεθούμε να μου φέρεις δώρο 1 λεξικό αλλιώς θα ξεγραφώ απο το μαμμυ :lol::lol::roll:

Μαριλού πόσα μάζεψες? Ο γάμος είχε παρατράγουδα? θα περιμένουμε νέα σου και φωτο απο τα συμβάντα.

Σωσώκα που είσαι? Δεν θέλω να σε πάρω τηλ για να μην ενοχλώ. Γράψε μας νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα νταν που λεει κ η φιλεναδα μας η Μαριλου

καλε το ειδατε το χιονι ? Τι χαρα θεουλη μου ! Τα πιτσιρικια ξετρελαθηκαν κ γω επισης εστω κ αν ηταν για ελαχιστα λεπτα ..Δεν εχει ξαναχιονισει μεσα στην πολη , επι 33 συναπτα ετη που κουβαλαω τουλαχιστον :D

Καλε μαριλου πες νεακια για τον γαμο ..

Γιουλη οσο ζω μαθαινω ..ακουω κατα καιρους διαφορες λεξεις κ δεν καταλαβαινω ντιπ .. :D:lol: Παντως οταν ειχα μαθει το σφεντουριζομαι μου ειχε κανει εντυπωση ..μου αρεσε σαν λεξη ..

Οι μικρες μου εχουν ξεσαλωσει κ τωρα βλεπουν για πολλοστη φορα την βαφτιση τους στο ντιβιντι( πως το εγραψα ετσι ..)

Σωσω ελπιζω ο μπαμπας σου να ειναι λιγακι καλυτερα ..

Αυτα απο εμας !

σας φιλω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα το κάνω αστείο γιατί και της ίδιας δεν της αρέσουν οι κλαψες και οι μιζέριες......Η Σωσώκα μας ψάχνει οικογένεια για να την υιοθετήσει...εγώ προσφέρθηκα αλλά είπε θα πάει εκεί που θα της δώσουν την μεγαλύτερη προίκα.

Σωσώκα μου καλή ανάπαυση στον πατέρα σου, τουλάχιστον δεν θα είναι μόνος θα έχει και τη μαμά σου και θα σας καμαρώνουν και οι 2 απο ψηλά.....φιλάκια πολλά και σε περιμένουμε σύντομα κοντά μας να μας φτιάχνεις το κέφι αλλά και τα κιλά με τα υπέροχα γλυκά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..............και ναι πλεον..δηλβωνων ορφανη..πασιαρικο,ε;;

πεθανε ο μπαμπας..πηγε να βρει την μανα μου..και αυτος και η μανα μου 1 μερα μετα την καθαρα δευτερα..απιστευτο;;;;

δεν ταλαιπωτηθηκε ευτηχως...

και σε αυτο βοηθησα και γω...του παιξα κατι μπουκρτιδια...χαχαχ.αστειο..

τα διαδικαστικα μου την δινουν αλλα και τι να κανω..

\

να στε καλα..

μαρυλου τοσο κλαμα;;

μαμα ευσα καμια δουλεια;;

οταν γυρισω καφε..ξερετε εσεις..

προσπαθω να φαω 4 πακετα κουλουρακια απο τους επισκεπτες..και δε φερνανε κανενα προφιτεροκλ να το γουσταρουμε κιολα;;

ξεκινα τα σερραικα φιλεναδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμενα

Σωσω λυπαμαι για τον μπαμπα σου καλο μου .. :( Οπως λες κ συ τουλαχιστον δεν ταλαιπωρηθηκε ο ανθρωπος κ εφυγε ηρεμα ..ειναι κατι αυτο , μια παρηγορια εστω ..

Ελπιζω να τα πουμε απο κοντα κοριτσια ..

Δυστηχως δουλεια δεν παιζει τιποτα ..ουτε καινουργιο ουτε παλιο ..ισως πρεπει να το παρω αποφαση οτι η σταδιοδρομια μου τελειωσε εδω ..Πλεον θα ειμαι χαρωπη νοικοκυρα κ ας ειχα ορκιστει στον εαυτο μου οτι ποτε δεν θα το εκανα ..Να το βαλω κατω ..Ομως ετσι ειναι η ζωη ..μ'οτι εχεις πορευεσαι ..

Δεν σας μαυριζω , παιρνω την συννεφια μου κ παω να πιω καφε κ να κανω κ ενα τσιγαρο ..

τα λεμε κοπελιες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου τι κάνετε? Χαθήκαμε, λείπει και η ρεπορτερ και δεν μπορούμε να βρεθούμε. Πως τα περνάτε? Εμείς σε λίγο θα πάμε καμιά βολτίτσα μια και επιτέλους έφτιαξε ο καιρός.

Μαμάευα μην στενοχωριέσαι που θα μείνεις και φέτος άνεργη έχει και αυτό τα καλά του απο το να σου τα πρηζουν κάθε μέρα είσαι τουλάχιστον με ανθρώπους που αγαπάς. Αχ σκέφτομαι πως θα γυρίσω στη δουλειά και με πιάνει απο τώρα κατάθλιψη, κλαψ, κλαψ.

Καλό απόγευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε 1 τριτο παιδι ρε σακουλινα...!!!! :lol::lol::lol::lol:

υπομονη παιδια..γυρναω 23 του μηνος..και κανονιζουμε καφε...

απο υγεια σακουλινα καλα τα μικρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ μου συλυπητήρια ... εύχομαι να επανέλθεις γρήγορα...

Περιμένω πως και πως να φτιάξει ο καιρός και να έρθουμε και εμείς στο επόμενο καφεδάκι!

Δε κρατιόμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες!

Σωσώκα μου τα συλυπητήρια μου.... :( λυπάμαι πολύ.... :( τουλάχιστον δεν ταλαιπωρήθηκε πολύ...

Αντε να μας ερθεις γιατί καφεδάκι χωρίς Σωσω δεν γίνεται! Φιλιά στην κούκλα σου!

Ειρηνάκι που εισαι καλέ;;; Πως είναι ο μικρός;;; Με τον θηλασμό όλα καλά;;;

Ευακι μου μην στεναχωριεσαι για την δουλειά.... ο καλός Θεούλης μεριμνεί για ολους. Και που ξερεις... μπορεί όλο και κατι να συμβεί και να βρεθεί δουλεια!

Τόοοοοονια!!!! Η μπουμπού σε βυζοπιπιλάει;;;; Χαχα! Αντε και στο καφε να σας δούμε οικογενειακώς!!!

Σακουλίνα μου να μου φιλήσεις τα λουλούδια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είναι ο μικρούλης!

Με τον θηλασμό όλα καλά.

Ηρθαν όλα τόσο ανάποδα ... αλλά το μανιάτικό μου το πίσμα τα κατάφερε μετά από τρελές προσπάθειες 2 μηνών και παραπάνω!

Φιλάκια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη σε ξανά ρώτησα και απάντηση δεν πήρα: το τεκνο στη φωτο σου είναι το δικό σου? Καλά μιλάμε για πολύ παραστατική εικόνα.

Μαριλού τι όμορφη φωτογραφία είναι αυτή που ανέβασες στο προφιλ σου? Και ο μικρός όλα τα λεφτά...περιμένουμε και άλλες για να σε καμαρώσουμε.

Σωσώκα απο το να κάνω εγώ 3ο :twisted::mrgreen::geek: δεν κάνεις εσύ το 2ο και μετά να βάλουμε μπρος μαζί? Σε λίγο θα είμαι για τα ΚΑΠΗ και όχι να γεννοβολάω στο ΜΗΤΕΡΑ. :o:oops:

Οι υπόλοιπες που χαθήκατε?

Τόνια ΖΕΙΣΣΣΣ????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ο δικός μου είναι ...

Βέβαια το γεγονός δε διαδραματίζεται στο Μητέρα όπως ήταν προγραμματισμένο αλλά στο Βενιζέλιο... αλλά δεν έχει καμία σημασία ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια φωτο ειρηννη..μπραβο που τα καταφερες με το θηλασμο..

καλε μαριλου πολυ καλη η φωτο σου..

περιμενουμε λεπτομερειες στο καφε..

η τονια καλα ειναι..

εχει σαλταρει με το βυζακτηρι..

δε την πολυ παλευει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες!

Σωσώ καλά να είστε να τον θυμόσαστε.. :( Έλα γρήγορα για να μου πεις την συνταγή για τα μπισκότα με την μπανάνα και την βρώμη..ξέρω ότι την έχεις πει 1000 φορές αλλά εμένα τώρα μου ήρθε έμπνευση να τα κάνω :lol:

Μαίρη ωραία φωτογραφία! Περιμένουμε κι άλλες!

Ειρήνη μπράβο που τα κατάφερες με τον θηλασμό! Σε ζηλεύω!!! Για την φωτογραφία αναρωτιόμουν κι εγώ. Φοβερή! Αφού σας επέτρεψαν στο βενιζέλειο να βγάλετε και φώτο πάλι καλά! Τώρα γιατί γέννησες στο Βενιζέλειο δεν έχω μάθει.. μάλλον έχω χάσει επεισόδια!

Γιούλη έχεις πολύ γέλιο!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

τι μου κανετε ? τι τελεια λιακαδα που εχει σημερις !!

σας φιλω παω να ξυπνησω το τρελοκομειο για τον παιδικο !!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα πριν την ώρα μου με συμπτώματα πνευμονικής εμβολής.

Οι 12 γιατροί που έπεσαν επάνω μου ... δεν υπήρχε περίπτωση να με αφήσουν να βγώ ούτε στο προάυλιο του Βενιζελίου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες μου, πήγα στο ΤΖΑΜΠΟ σήμερις και πήρα της μικρής γιογιο και καθισματάκι για την τουαλέτα. Τώρα περιμένω να ξυπνήσει για να αρχίσουμε τις δοκιμές τουλάχιστον χαλαρά και για πλάκα. Για να δούμε...θα σας ενημερώσω για τα υπόλοιπα. Επίσης ετοιμάζομαι να ξεκινήσω απο μεθαύριο κρέμα στον μικρό και αγόρασα κουταλάκια, πιατάκια, κλπ και περιμένω με αγωνία να δω την αντιδρασή του.

Αχ πως περνάει έτσι ο καιρός??? ειδικά όταν περνάει όμορφα??? 8-)

Νίκη αυτή τη συνταγή την ξέρει όλοοοοοοοο το μαμμυ και συ ακόμα τη ψάχνεις? τα βάζεις όλα τουρλου-τουρλού τα ανακατευεις και τα ψήνεις :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...