Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ????


Recommended Posts

Ρε Σωσώ!! Τί εννοείς 'έκανα εργολάβους'; Εγώ ξέρω 'είμαι εργολάβος'!!!! :lol::lol:

Γλυκό είναι; για πες συνταγή!!!!

Λοιπόν, ας αφήδουμε τους καφέδες μα δε θα χαθούμε! Ας ξε-αρρωστήσουν τα παιδάκια και μετά θα το κάψουμε!!!!!! ~o)

Γιουλάκι μια χαρά σε βρήσκω!!! Κλάψα στην κλάψα φεύγεις για ταξιδάκι τελικά!!

Για την μυτούλα της μικρής, εμένα με έχει βολέψει πολύ το Φυσιομέρ! Τον ορό δεν θέλει ούτε ζωγραφιστό να τον δει!

Τόνιααααααα!!! Σε λίγες μέρες θα κρατάς αγκαλιά την κοράκλα σου!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 863
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τονια εσενα χεσμενη σε εχω.....

Κι ελεγα τι σκατα βρωμαει απο το πρωι;;;;;;;!!!!!!! :ymsick::ymsick::)):)):)):))

Τι ειναι μαρη οι εργολαβοι κιολας;;;;;;;το μιλφειγ παντως το ξερω(οχι να το φτιαχνω μη τρελαθουμε κιολας! :y32b4: )!

Νικουλα ναι ερχεταιαιαι αλλα με αργους ρυθμους και με χει σακατεψει η ρουφιανα!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εςργολαβοι ειναι τα αμυγδαλωτα...με ζαχατρηκαιαμυγδαλα και λιγφοασπραδι...αν με δεις τη παρασκ τονια και εχει μεινει τιποτα,μπορεικαι να σε κερασω...

καλα θα κανεις καιθα φυγεις σακουλ...

πως ειναι η μικρη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

πως τα περνατε με το κρυο? Βλεπω οι ιωσεις πανε απο πιτσιρικι σε πιτσιρικι ..γμτ θεριζουν οι ατιμες ..εμεις ευτυχως αναρρωσαμε κ επιστρεψαμε στον παιδικο ..

Τονια γεννησες η ακομα σου κανει ναζια η μπουμπου ?

Σωσω κ μενα η μια μου κορη ιδιαιτερα περισυ την ωτιτιδα την παθαμε 4 φορες στο διαστημα Φλεβαρη-Απριλη ..Μια ευαισθησια στ'αυτια την εχει ..ευτυχως να χτυπησω ξυλο - ..την κεφαλα μου δηλαδη ..- φετος δεν ειχαμε ακομα κανενα κρουσμα ..

Οι υπολοιπες τι κανετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και να μην ξανα παθετε,,α μαθημενο ικαι σεις στις αντιβιωσεισ,ε;;

ε εχουμε ευαισθητα αυτια..τι να κανουμε...

επειδη δε βλεπω να απανταει αλλος..θα σου πω εγω..καλα ειμαστε εμεις...και γω κρυωμενη ημουν..και η μικρη κλυτερα..

λιγος βηχας και καθολου πυρετος..κορδονια οι μυξες.....αλλα ελεγχομενα..

τι εκανες με το γιατρο που εψαχνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον αλλεργιολογο ανελαβε ο συζηξ να κλεισει ραντεβου αλλα κ να παρει ενα δυο γνωμες παραπανω ..Οποτε το αφηνω πανω του για μερικες μερες ακομα ..αντε να δουμε τι θα κανει ..

Μας εχει φαει το μεσα ρε γμτ μ'αυτο τον καιρο ..Μια με τις ιωσεις μια με το κρυο ..εχουν αρχισει κ μπαφιαζουν κ τα μικρα ..απο κοντα βεβαια κ μεις .. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι ....βγαινω..δε μπορω να κλειστω και μεσα..κανενα σουπερ καμια τσαρκα στη γειτονια...

να δουμε κια λιγο κοσμο ρε αδερφε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρρωστήσαμε τελικά ΟΛΟΙ!!! Και όταν λεώ όλοι εννοώ ΟΛΟΙ ακόμα και ο μικρός. Είναι να τον λυπάσαι το πουλάκι μου δεν μπορεί ούτε να αναπνεύσει. Σήμερα το πρωί τον είχα ξαπλωμένο στο κρεβάτι μου και τον θήλαζα και μόλις που είχε πιεί το γαλατάκι του ξαπλωμένος, πετάει μια ρουκέτα και τα βγάζει όλα έξω, κόντεψε να πνιγεί. Τον σηκώνω και τον γυρνάω αυτόματα μπρούμυτα αλλά κορίτσια πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη. Καρδιακή θα γίνω με τα μικρά μου. Αλλά αυτό να είναι που λέει και η Σωσώ.

Ναι Τόνια ο άντρας μου είναι γιατρός και εφημερεύει τουλάχιστον 3 βράδια τη βδομάδα που σημαίνει πως όλο το βάρος το αναλαμβάνω εγώ. Να δούμε τι θα γίνει όταν επιστρέψω στη δουλειά, μάλλον πως θα γράψω τη μικρή σε παιδικό γιατί η μαμά μου θα τρελαθεί και με τους 2.

Τόνια αυτό το φυτικό σιρόπι απο που το αγοράζεις? Είναι για φλέματα ή για ξηρό βήχα? πότε θα γεννήσεις το μικρό σου ελεφαντάκι? Πήρε κιλάκια απο προχθές ή θα βγει μοντέλο απο τα γεννοφάσκια της σαν τη μαμά της?

Νίκη και Ευα χαίρομαι που τη "σκαπουλάρατε" απο τις ιώσεις και μη χειρότερα.

Σωσώκα πότε θα φάμε και εμείς εργολάβους???? αχ τι μου θύμισες τώρα....δε με λες ροξάκια κάνεις? Και αν ναι. δέχεσαι παραγγελιές??? ααα, και μην ξεχνάς τα πισία....

Η Μαρθούλα είναι καλύτερα?

οι υπόλοιπες που χάθηκαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους ξεραθηκε το ζουμπερο!!! :D

Ωωωχχχ και ο μπεμπης ρε συ Γιουλακι;;;;!!!! :? Ειδικα οταν ειναι τοσο μωρα ρε γαμωτο ειναι πολυ πικρα....ο δικος μου την ειχε πατησει 3,5 μηνων και τα χα παιξει!

Η Ευα δε τη γλιτωσε τη περασανε την ιωσουλα τους για τα καλα! :?

Κι εγω απο Σεπτεμβρη θα τον παω παιδικο αρκει να εχει βγαλει τα παμπερς βεβαια..

Το ελεφαντακι μου :lol: μαλλον δεν εχει διαθεση να βγει γιατι μου ειπε ο ντοκτορ σημερα οτι ουτε εχει εμπεδωθει ουτε ο τραχηλος εχει μαλακωσει...βεβαια εδω και μερες εχω διαφορα πονακια αλλα παιζει να ειναι κι απο τη κουραση... :roll:

Μαρη Σωσω ειδες;;;χρυσες δουλειες θα κανεις αν αρχισουμε να σου παραγγελνουμε!!! :lol: Ροξακια,πισια,εργολαβοι...εγω πειραζει που δε τα εχω ξανακουσει αλλα για καποιο περιεργο λογο τρεχουν τα σαλια μου;;;!!!! =p~=p~=p~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα στα κανω ολα...μην ανυσηχεις...

αρκει να μου φερνεις τον αλεξ να το βλεπω..

και την καινουργια τη μυξιαρω δε λεω...

αλλα κατσε να γεννηθει και βλεπουμε..

εμενα κοβει το γαλα..

σε λαθος θεμα το γραφω αλλα μου ρθε.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να στα φερνω μονο;;;; βρε μηπως θες να σου τα αφηνω κιολας κανενα τριημερο να τα χορταινεις;;;;;;; :lol::lol::lol:

Ρε συ γιατι το κοβει;;; απο την ιωση θα ειναι και θα επανελθει μετα...λενε οτι πολλα παιδια παιδια οταν αρρωσταινουν δε θελουν το γαλα καθολου.. :?

Δοκιμασες το αλμιρον;;;καλυτερα μετα που θα γινει εντελως καλα γιατι τωρα παιζει να στο φτυσει στα μουτρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι..ετσι θα το κανω....οταν γινεικαλα...

πηρα και το νεσλακκ και να δουλε..πηρα και ακομα 1 αλμιρον και βλεπουμε!@

δεν το θελω 3μερρο..μη τρελαινεσαι..ειπαμε το αγαπαω το παιδι σου αλλα δε κοβωκαι φλεβες!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα

καλε δεν ξερετε τα ροξακια ? ΣΩΣΩ τι μου θυμησες με τα ροξακια ..σαν παιδι τα εφτιαχνε παντα η μαμα μου στην γιορτη μου ..Εχει να τα φτιαξει τουλαχιστον μια δεκαετια κλαψ ..

Συγνωμη για την αγνοια αλλα τα πισια τι ειναι ?! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Τι κανετε?

Εμεις μια χαρα ... μεγαλωνουμε!

Κλεισαμε ενα μηνα και εχουμε φτασει 4 κιλα ενω γεννηθηκαμε 2460...

Το ξενύχτι παει συννεφο!!

Ευακι να ξερεις σου κανω παρεα ...

Περιμένω πως και πως να φτιαξει ο καιρος και να ξεκινησουμε τις βολτες!!!

Μου λειψατε...

Φιλακια στα ζουζουνια σας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τρέχω τρέχω με τις ετοιμασίες του γάμου!!!!! Είναι σε 1 μήνα!!!!!!

Χθες ήρθαν οι προσκλήσεις και ξεκίνησα να τις δένω με κορδελίτσα (τις έκανα σε τυπογραφείο και δεν αναλαμβάνουν το δέσιμο....) και μέσα στο Σ/Κ θα τις γράψω γιατί από βδομάδα θα αρχήσω να τις μοιράζω. Είναι λίγο νωρίς, αλλά ο γάμος/βάφτιση πέφτει σε 3ήμερο (είναι το Σάββατο 05/03 όπου την Κυριακή είναι Απόκριες και την επομενη είναι Καθαρή Δευτέρα) και για να την "σπάσω" σε συγγενείς που θα πρέπει να έρθουν αλλά θα ήθελαν να πάνε εκδρομούλα τότε..... τους ενημερώνω πιο νωρίς για έχουν κάνει τα κουμάντα τους! χαχα!!!!

Ο μικρός μου είναι μια χαρά αλλά εγώ είμαι λίγο άρρωστη.... πονάει ο λαιμός μου και είμαι μπουκωμένη (όχι στο φαϊ :lol: ).

Ειρηνάκι μου μπράβο στο παλικάρι σου!!!! Μια χαρά μεγαλώνει!!!! Υπομονή και θα στρώσει κάποια στιγμή και το προγραμμα σας!!!

Σακουλίνα και εσεις οικογενειακώς αρρωστήσατε ε; Πωπω, χαμός γίνεται ρε γαμώτο.....

Τόνια, η μπουμπούκα μάλλον θα τον φάει όλο τον μήνα....δεν πειράζει όμως! Κάθε μέρα που μένει στην κοιλίτσα σου είναι καλό για το μωρό!

Σωσώκα το κομμάτι σου πως είναι;;;

Ευα μου και Νική μου, οι τσούπρες σας είναι καλύτερα;;;;

Πωπω, ξύπνησε..... πάω!!!!

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια και στις αρρωστούλες!

Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι θηλαζω!!!

Μετα απο χιλιες προσπαθειες και τρομερη επιμονη και υπομονη και πονο

αλλα σημασια εχει μονο το αποτελεσμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το θελω 3μερρο..μη τρελαινεσαι..ειπαμε το αγαπαω το παιδι σου αλλα δε κοβωκαι φλεβες!! :lol::lol:

Μα γιατι ρε φιλεναδα αφου ειναι τοσο καλο και ησυχο παιδακι...ουτε που θα τον καταλαβεις!!!!! :lol::lol::lol:

Ρηνακι μπραβο σας ρε!!!!!Σε συγχαιρω για την επιμονη και την υπομονη σου!!!!! :-bd

Μαριλου 1 μηνας εμεινε;;;; πω πω τι τρεχαματα μου θυμησες τωρα...και το επομενο πρωι που θα ξυπνησετε θα λες "Καλα τοοοσοοοο τρεξιμο για αυτο εγινε;;;;;" :lol::lol::lol:

Παντως το πρωινο εκεινο ηταν απο τα πιο ωραια...Καφεδακι,τσιγαρακι με τον Μακη και να μετραμε τα φακελακια!!!! Πιναμε καφε χεσμενοι στο ταλιρο!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως το πρωινο εκεινο ηταν απο τα πιο ωραια...Καφεδακι,τσιγαρακι με τον Μακη και να μετραμε τα φακελακια!!!! Πιναμε καφε χεσμενοι στο ταλιρο!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά ευτυχώς που υπάρχετε και ρίχνω πολύ γέλιο :lol::lol::lol: Και εμείς τα φράγκα μετρούσαμε αλλά το ξεκινήσαμε απο βραδύς....αφού ο καλός μου μου έβγαλε τα 500 τσιμπιδάκια απο τα μαλλιά γιατί δεν μπορούσα να κουνήσω ούτε τις ρυτίδες μου :roll: μετά μας έπιασε μια υπερένταση και ξεκινήσαμε το μέτρημα!!! Το μεσημέρι που ξυπνήσαμε κάναμε επιβεβαίωση και την επόμενη αγοράσαμε το αυτοκίνητο, οπότε αέρας - πατέρας τα λεφτουδάκια μας :shock::shock:

Χαρά στο κουράγιο σου Μαριλού αλλά αξίζει τον κόπο. Άλλωστε τι θα έχεις να θυμάσαι όταν γεράσεις? Ασε και τα χαζά που θα γίνουν απο διάφορους συγγενείς και φίλους :mrgreen:

Ειρήνη το τεκνό στη φωτο είναι το δικό σου ή φωτομοντάζ??? Κούκλος μιλάμε αν και απο την ανάποδη....Μην μασάς με το θηλασμό η θέληση μετράει και αν δεν τα καταφέρεις, ε και? τι έγινε? Ούτε η 1η ούτε η τελευταία θα είσαι, τουλάχιστον θα λες πως το πάλεψες. Η μαμά σου έφυγε? Αντε να 40ντησεις να βρεθούμε.

Μαμά Ευα δεν ξέρεις τα πισία? Όταν βρεθούμε πρέπει να σου κάνουμε μαθήματα ποντιακής γαστρονομίας με αρχηγό τη Σωσώ ΠΕΤΡΕΤΖΙΚΗ! :!::!::!:

Κορίτσια εμείς είμαστε ακόμα άρρωστοι, ο μικρός έκανε σήμερα μια βαρβάτη κρίση βήχα και τα έπαιξα γιατί κλασσικά ήμουν μόνη και δεν ήξερα τι να κάνω, πήρα τηλ την γιατρό μας και του έδωσα σολντεσανιλ (κορτικοστεροειδή) - παρόλο που δεν ήθελα. Αλλά γαμ@@@τ@ ο βήχας δεν σταματούσε καθόλου για κανένα 2ωρο ξεκολλούσαν τα φλέματα απο μέσα του και πνιγόταν γιατί δεν μπορούσε να τα βγάλει.

Δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά με πειράζει γιατί στη Ραφαέλα 1,5 χρόνο ούτε ντεπον δεν είχαμε δώσει και τώρα στο μικρό νιώθω ότι φταίω εγώ που δεν καταφέρνω να τον προστατέψω. Θα μου πείτε τώρα πως λέω μαλ@@@@κ@@@ς αλλά έλα που εγώ έτσι αισθάνομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιντε χαιντεεεεεεεεε....σακουλινα...

τι να φταις εσυ μωη;;το εβγαλες στη βροχη;;το πηγες παιδικο;;

τον εφτυνες στα μουτρΑ...;;;ΑΝ ΕΚΑΝΕς ΚΑΤΙ απο τα παραπανω...ΝΑΙ...φταις..α

αλλα μην ακουω πιπ....

ωστε αυτοκινητο,ε;;

ετιμασες τα πραγματα για πανω;;

εγω μυξωνομαι καομα..

η μικρη πουλ καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν βρεθούμε πρέπει να σου κάνουμε μαθήματα ποντιακής γαστρονομίας με αρχηγό τη Σωσώ ΠΕΤΡΕΤΖΙΚΗ! :!::!::!:

Εγω θα κανω το γευσιγνωστη!!!! :)):)):))

Σολντεσανιλ ο μικρος;;; εμενα Γιουλακι στην ηλικια του δικου σου πηρε χαπια medrol(καθαρη κορτιζονη) γιατι παραλιγο να μπουμε νοσοκομειο!!! :?

Και φυσικα λες βλακειες που φταις εσυ! Ρε συ μιλαμε φετος εχουν ξεσκιστει ολα τα παιδακια!!! δεν εχω ακουσει ουτε ενα να την εχει γλιτωσει!!! δε σας ειπα οτι προχθες ελεγαν στο ραδιοφωνο οτι εχουμε πρωτοφανη κρουσματα ιωσης εδω στο Ηρακλειο που στελνει τα παιδακια νοσοκομειο με πνευμονιες,βροχοπνευμονιες,βρογχιολιτιδες κτλ;;; Δε ξερω τι εχει γινει φετος...ισως απο τους πολλους νοτιαδες και τη ζεστη...

Γρηγορα να γινει καλα ο μπεμπακος σου!!! :-*

Σωσω μηχανη μυξοπαραγωγης το κορμι ε;;;; :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν τα έκανα όλα αυτά που λες Σωσώ τουλάχιστον θα είχα και ένα άλλοθι, αλλά έτσι στα καλά καθούμενα ρε γαμώτο??? Ασε μου την έχει δώσει. Κατά τα άλλα δεν ετοίμασα τίποτα γιατί σήμερα πήγα στη δουλειά για κάτι χαρτιά και μου έφυγε εκεί το πρωινό και μετά ασχολούμαι με υδρατμούς απο ευκάλυπτο, κλπ, κλπ, κλπ.

Και άσε τώρα φιλοσοφώ με έχει πιάσει η μακακία νυχτιάτικα.

Εσένα τι είχε πάθει ο μικρός Τόνια και πήρε κορτιζόνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...