Μετάβαση σε περιεχόμενο

Arnitiko test!! :(


Recommended Posts

Άντρια μου, αν και δεν ξαναμιλήσαμε,διάβασα τώρα το θέμα σου...και εγώ συμπατριώτισσα σου είμαι!!!

Κοίτα να χαλαρώσεις, να ηρεμήσεις και θα έρθει το νινί!!! Ξέρω γνωστές μου κοπέλες που προσπαθούσαν καιρό και μόλις χαλάρωσαν τους ήρθε το μωράκι!! :)

Και να έχεις εκτός από πείσμα, που διάβασα ότι έχεις μπόλικο ;) , και πολλή υπομονή..η μαμά μου με ένα σωρό μάταιες προσπάθειες και τελικά με εξωσωματική (και πριν τόσα χρόνια), με απέκτησε...κρατήσου..μετά από 21 χρόνια γάμου!!! Και αλοίμονο, δεν εύχομαι σε καμία κοπέλα να κάνει τόσο καιρό να πάρει το ζουζουνάκι της αγκαλιά,αλλά όταν μιλάμε, μου λέει πόσο πολύ ήθελε ένα μωράκι και αυτή και ο πατέρας μου, και πως στιγμή δεν το έβαλαν κάτω και δεν σκέφτηκαν να τα παρατήσουν!! Τέρατα υπομονής!!!

Τη θετική μου ενέργεια την έχεις,καθώς και μια θέση στην προσευχή μου!

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά κοπέλα μου!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

andria καλησπερα.ειμαι σχεδον σιγουρη πως αυριο θα εχεις μια θετικη χοριακη.δεν ξερω αν θυμασαι,αλλα τον προηγουμενο μηνα ειχα 2 τεστ θετικα στα χερια μου και την αλλη μερα περιοδο.φανταζεσαι την απογοητευση μου.τωρα,απο την προηγουμενη τριτη,εχω μια θετικη χοριακη στα χερια μου!

για αυτο σου λεω,μην εμπιστευεσαι καθολου τα βρωμοτεστ,μονο χοριακη.

πολυ πολυ πολυ καλη επιτυχια αυριο μεσα απο την καρδια μου (και θα την εχεις!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai k esi apo Kipro? Teleia!!!!! maria mou i mama sou prepei na eixe PARA POLI IPOMONI..axx 8ee mou pws ante3e?egw 8a trellanomoun..

rania mou k egw euxomai na exw mia 8etiki xoriaki avrio..8a dei3ei.. S'euxaristw poli!!

elina mou k se sena ena megalo euxaristw k euxomai para poli sintoma mia TERASTIA xoriaki pou 8a kratisei k 8a sou dwsei to mwraki sou!! Se katalavainw..kaneis oneira k tin idia stigmi gkremizonte..apaisio ais8ima..Ipomoni..poia mila egw pou pnigome mesa se ena potiri nero :dry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοριτσάκι μου γλυκό περιμένω το αυριανό αποτέλεσμα...

δεν ξέρω γιατί αλλά είμαι αισιόδοξη..

Ακόμη και να μην έχει συμβεί το θαυμάτακι τώρα, θα συμβεί πάρα πολύ

σύντομα!!

Εύχομαι ολόψυχα αύριο να έχεις μια χοριακή στα ύψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με 4 μέρες καθυστέρηση και 200 χοριακή την ίδια μέρα, είχα τεστ αχνό θετικό.. Άλλο ένα παράδειγμα περί αξιοπιστίας των τεστ...

Κορίτσι μου, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να'χεις θετική χοριακή αύριο.. ξέρω πόσο πολύ το θέλεις.. και όταν κάτι το θέλουμε πολύ, το πετυχαίνουμε! Αρκεί να μην χάνουμε το κουράγιο, το πείσμα και την πίστη μας! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια, μια καλή, χαρούμενη και αισιόδοξη εβδομάδα να έχεις! μέσα από την καρδιά μου, μακάρι τα πράγματα να πάνε όπως τα επιθυμείς! κ θα πάνε, πιο αργά ή πιο γρήγορα, θα πάνε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κοριτσάκι μου να σου έρθει το μπεμπάκι που τόσο πολύ ονειρεύεσαι!!!!!!!!!

Μην χάνεις την Πίστη σου!!!!!!!!!!!!!!

Συνέχισε να κυνηγάς το όνειρό σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια μου μην το βάζεις κάτω..Να είσαι δυνατή και ξεκίνα δυναμικά για τον επόμενο μήνα!!! Εμείς είμαστε δίπλα σου μην το ξεχνάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρια μου δεν θελω να μου στεναχωριεσαι..ξερω ειναι δυσκολο και ψυχοφθορο αλλα να το παλεψεις! μαζεψε δυναμεις το καλοκαιρι, πηγαινε το ταξιδακι σου χαλαρωσε και επεστρεψε για να δοκιμασεις παλι απο την αρχη:) εδω ειμαι σε οτι και αν χρειαστεις! προσπαθησε να μην αχωνεσαι και να εχεις πιστη..θα ερθει στην ωρα του πιστεψε με!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια μου όλες νομίζω το έχουμε περάσει αυτό..ίσως για διαφορετικούς λόγους...αλλά σε νιώθουμε......

Θέλω να είσαι δυνατή και να προσπαθήσεις πάνω από όλα για να είσαι ήρεμη και κοίτα να κάνεις ότιδήποτε άλλο να ξεχαστείς..όσο το σκέφτεσαι τόσο κακό κάνεις σε εσένα..Προσπάθησε και για σενα και για τον αντρούλη σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Persia mou se euxaristw poli poli..Auto 8a kanw, 8a paw stis diakopes mou k meta pio dinamika 8a 3ana 3ekinisoume gia topo8etiseis!!! Alla prepei na dw ti 8a kanw me tin zwi mou genika..Den ginete na 3ipnw to prwi k na min 8elw na sikwstw apo to krevvati, na klaiw san mikro paidi, einai san na k 8a me paroune gia sgagi...Den mou aresei i douleia mou..Pernaw xalia k auto exei k antiktipo ston stoxo mas k gi'auto einai kairos na dw ti 8a kanw...Makari fisika na mporousame oikonomika k na ka8isw spti 2 mines na ta vrw me ton eauto mou, na iremisw alla distixws den mporoume oikonomika na afisw twra tin douleia mou alla k na tin afisw den mou eggiate kaneis pws 8a vrw alli meta...AXXXX!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria μου,πραγματικα πρεπει λιγο να χαλαρωσεις.το ξερω πως ειναι δυσκολο.εμεις προσπαθουσαμε 1,5 χρονο.το τελευταιο 4μηνο μας ετυχαν οοοτι μπορεις να φανταστεις.πεθαναν πολυ δικοι μας ανθρωποι.αδερφη του αντρα μου,παππους,φιλοι καλοι...ειπαμε,δεν θα το βαλουμε κατω,θα μας βοηθησουν κι αυτοι απο εκει που ειναι.τπτ..θεραπειες,εξετασεις,σαλπιγγογραφιες,φαρμακα..τα ξερεις.τον προηγουμενο μηνα 2 τεστ θετικα.το πρωι περιοδος.τσαντιστηκα,απογοητευτηκα..και ξερεις τι ειπα?δεν γ...εται,καποιοι ανθρωποι ισως δεν ειναι για να γινουν γονεις.εγω το μονο που θελω ειναι να δωσω αγαπη.δεν με νοιαζει τι λεει ο κοσμος που δεν εχουμε ακομα παιδι.και ειπα την αγαπη που εχω θα την δωσω οοολη στον αντρουλη μου.θελω να ειμαστε για παντα οπως τωρα,ερωτευμενοι.αν ειναι να ερθει η οχι ενα παιδι και να με κανει να χαλασω τη σχεση που εχω,δεν θελω,πραγματικα.

και ετσι οπως ημουν στα αρ...δια μου,τσουπ,ηρθε!!!

γιαυτο σου λεω,κατσε βρες τα με τον εαυτο σου πρωτα απο ολα,να ειμαστε καλα,να εχουμε υγεια και οτι θελει ο θεουλης και οποτε αυτος το θελει θα γινει.να ειμαστε καλα,τπτ αλλο.και ολα θα ερθουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rania mou mpravo pou vrikes auti tin dinami..K egw 8elw mia mera na pw FTANEI, na min to 4axnw, na min to epidiwkw k polles fores to eipa alla otan iremisw pairnw pali dinameis k to palevw k agxwnome k pali ta idia..Exw poli peisma k den ta parataw eukola..8elw na stamatisw na to kinigaw k na er8ei mono tou xwris na agxw8w, xwris na kla4w alla den ginete ka8e mina akomi xeirotera peismwnw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια, γειά και χαρά σου από Αμερική :)

Δεν έχουμε συνομιλήσει ξανά, αλλά παρακολουθώ τις ανακοινώσεις σου. Ίσως δεν είμαι το καταλληλότερο άτομο να δίνει συμβουλές, γιατί και εγώ είμαι πολύ μπερδεμένη τελευταία...

Θα σου πω όμως την ιστορία μιας πολύ καλής μου φίλης, που είναι επίσης από τη Κύπρο. Επί 5-6 χρόνια προσπαθούσε να κάνει παιδί και δεν μπορούσε. Εγώ δεν ρωτούσα τίποτα, από λεπτότητα και περίμενα πότε θα μου μιλήσει από μόνη της. Τρεις εξωσωματικές, ένα εξωμήτριο, έχασε τη μια σάλπιγγα+ωοθήκη... Τα ωάριά της πολύ κακής ποιότητας, δεν μπορούσαν ούτε να γονιμοποιηθούν. Η δύναμη αυτής της κοπέλας ήταν απίστευτη!!! Δεν το έβαζε κάτω με τίποτα. Είναι υψηλόβαθμο στέλεχος σε Κυπριακή τράπεζα και κανείς δεν είχε ιδέα τι περνούσε. Της αφαίρεσαν την ωοθήκη και την ίδια μέρα πήγε για δουλειά...!!! Ήρθε στην Αμερική, που βρίσκεται η αδερφή της για γνωμάτευση και η απάντηση των γιατρών ήταν ότι μόνο με ένα θαύμα θα μείνει έγκυος!!! Άλλαξε γιατρό, έκανε άλλες 3 εξωσωματικές. Τελικά στα 41 απέκτησε ένα υγιέστατο αγοράκι, που γεννήθηκε λίγο πρόωρα. Τον περασμένο Ιούνιο τον βάφτισε στην Τήνο.

Δεν θα ξεχάσω ποτέ τα λόγια της... Μου έλεγε ότι θα συνεχίσει τις προσπάθειες μέχρι τελικής πτώσεως, και όταν εγώ (ελεύθερη τότε και μακριά νυχτωμένη...) της έλεγα ότι ίσως να μην είμαστε όλοι για να γίνουμε γονείς, εκείνη μου απαντούσε ότι το ξέρει βαθιά μέσα της πως η Παναγία θα της δώσει ένα παιδί :):):)

Και της το έδωσε, γιατί η πίστη της μετακινούσε βουνά :):):)

Γι'αυτό καλή μου Άντρια, πρέπει να το πιστέψεις βαθιά μέσα σου ότι μια μέρα θα γίνει. Πέρα από κάθε λογική, πέρα από κάθε γνωμάτευση, θα γίνει. Είσαι νέο κορίτσι, μην σκέφτεσαι αρνητικά. Προσπάθησε να ηρεμήσεις (λέω εγώ η έξυπνη!), άλλαξε παραστάσεις για λίγο με τις διακοπές, ανασυγκροτήσου και προχώρα ακάθεκτη χωρίς άγχος, αλλά με ΠΙΣΤΗ :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki mou ontws i fili sou exei poli dinami..k egw 3erw va8ia mesa mou pws kapote 8a ginw mana alla to 8elw toso poli pou den antexw auti tin anamoni :(..

K egw an girisw tin ske4i mou k skeftw ti perasa edw k 2 xronia lew pws ante3a me 3 topo8etiseis k ena e3wmitrio k exw peisma k gia alles k gia alles? alla telika exoume dinami mesa mas aplws den to gnwrizoume pws iparxei..Molis piasw tin arnitiki xoriaki klaiw,xtipioume k meta apo ligo pairnw ton giatro mou k etoimazw tin epomeni topo8etisi mou..K mia kopela me rwtise an vare8ika, oxi den vare8ika alla mou fenete para3eno k se mena :P..Den 3erw pws ta ipomenw ola auta..Alla an skefteis pws exei kopeles pou antexoun pio polla k pio xeirotera apo ta dika mou tote na min kanoume parapona k na leme do3a soi o 8eos..O 8eos mas stelei oti antexoume k ontws isxuei!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου Άντρια, θα συμφωνησω με τη marikaki27.είναι πολύ δύσκολο να παίρνουμε καμιά φορά στη ζωή μας επαναλαμβανόμενες απογοητεύσεις κ να πρεπει με δυσκολία να φτάσουμε σε αυτό που αγαπάμε κ θέλουμε, όμως πάνω απο όλα χρειάζεται πίστη και δύναμη ψυχής. όλα θα πάνε κατ'ευχήν, πρέπει βεβαια να χαλαρώσεις. σκέψου κ ανασυγκροτήσου, κοίταξε το θέμα αυτό με τη δουλειά κ εύχομαι να αντλήσεις την αισιοδοξία κ τη βεβαιότητα πως σύντομα τα όνειρά σου θα πραγματοποιηθούν. φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie mou meta apo ka8e apotixia mou klaiw xtipiemai k meta pali pernw ta panw mou k sinexizw,eimai toso peismatara k panta 8elw na ginete to diko mou :P :woohoo: pou den 8a mou 3efigei eukola to bebaki :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείται ότι δεν θα ξεφύγει!!! όλα θα γίνουν και τότε οι στιγμές θα είναι μοναδικές κ θα ξεχάσεις οποιαδήποτε προηγούμενη δυσκολία ή αποτυχία. μόνο ευτυχία σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria έγραψε:

demie mou meta apo ka8e apotixia mou klaiw xtipiemai k meta pali pernw ta panw mou k sinexizw,eimai toso peismatara k panta 8elw na ginete to diko mou :P :woohoo: pou den 8a mou 3efigei eukola to bebaki :laugh:

Ούτε να κλαις, ούτε να χτυπιέσαι καλή μου!Να το πιστέψεις πραγματικά και ν' αφήσεις τη σκέψη στο πίσω μέρος του μυαλού σου, χωρίς άγχος και χωρίς αγωνία. Και μη κάνεις τεστ όλη την ώρα. Και να δεις για πότε δε θα δεις την κοιλίτσα φουσκωμένη. Ούτε θα το καταλάβεις πώς έγινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivianka mou meta apo ka8e apotixia auta einai anamenomena aplws meta prepei na maze4oume k pali tis dinameis mas k tin antoxi mas k na 3ekinoume pali ton agwna..Auti tin stigmi se auti tin fasi eimai...Eimai poli klaitera apo extes k twra me tis diakopes 8a eimai akomi kalitera :woohoo: ...Sas euxaristw OLES para poli...

Sas filw :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...