Μετάβαση σε περιεχόμενο

προωρη ρηξη υμενων (26η βδομαδα)


Recommended Posts

Mara μου μόλις τώρα διάβασα το περιστατικό σου! Καταρχήν να σου ζήσουν!! Όλα θα πάνε καλά!! Για το πότε θα τις έχεις στο σπίτι δεν θα το καταλάβεις! Σου εύχομαι καλή λοχεία και με το καλό να επιστρέψετε όλοι μαζί στο σπιτάκι σας! Φιλάκια πολλά!

Αλήθεια πότε γεννήθηκαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρα μου να σου ζησουν

Ολα θα πανε καλα και θα τα παρετε σπιτι τα νινακια Υπομονη να εχεις και να τρεφεσαι καλα να μην εξαντλησε απο ταο θηλαστρο και τα δρομολογια..

Μardio με το καλο να ερθουν τα μωρακια σου..οσο το δυνατον ..αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρα μου να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου καλή μου... να είναι γερές και δυνατές και πολύ σύντομα εύχομαι να τις πάρετε σπίτι....

Πέρασες δύσκολα...αλλά τώρα θα παίρνεις δύναμη απο τα μωρά σου και αυτά απο σένα... Σου εύχομαι ότι καλύτερο και σύντομα να μας πείς τα καλά σας νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mara moy eyxome ta koritsakia soy na einai poli dynata kai poli syntoma na mhn xriasteite na meinete allo sto nosokomeio kai na pate spiti sas kai na tis apolauseis me thn hremeia sou!!!!filakia kai se skeftomaste!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω ολες σας για τις γλυκιες ευχες!

Οι μικρες ειναι σταθερες. Η μεγαλη ανεκτησε το βαρος που χασε την προηγουμενη βδομαδα και η μικρη αν και δεν εχει φτασει ακομα στο βαρος με το οποιο γεννηθηκε, το φτανει σιγα σιγα. Τρωνε απο 8-9 cc η μεγαλη το 2 ωρο και 5 η μικρη.

Η μεγαλη δεν εχει καθολου βοηθεια απο οξυγονο, η μικρη εχει μονο εναν διπλο αναπνευστηρα που της δινει λιγο οξυγονο αλλα οχι παρα πολυ. Θα χρειαστει μεταγγιση αιματος ομως, δεν ξερω αν αυτο ειναι κακο, εχει λενε αναιμια.

Ειναι μακρυς ο δρομος, θελει δυναμη κι υπομονη, αλλα νιωθω πολυ καλυτερα τωρα. Η εγκυμοσυνη ηταν μια αγωνιωδης περιοδος, λογω οσων εχω περασει, δεν την απηλαυσα στιγμη...

Ευχομαι σε ολες σας που προσπαθειτε να κανετε παιδακι, να χετε υπεροχες εγκυμοσυνες ΣΥΝΤΟΜΑ! Ο Σεπτεμβριος ειναι μηνας ιδανικος!!!

Σας ευχαριστω και παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρα μου χαιρομαι πολυ που πανε καλα τα πραγματα!!!!

ευχομαι να μην χρειαστει να μεινουν για πολυ εκει και το συντομοτερο να τις εχεις υγειης κοντα σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mara μας σου ευχομαι ολοψυχα να σου ζησουν τα μωρακια σου, να ειναι γερα και να γυρισετε συντομα σπιτακι σας όλοι μαζι!

σε σκεφτομουνα γιατι στο φορουμ ΣΕΠΤ-ΟΚΤΩΒΡΗ δεν ειχαμε νεα σου τις τελευταιες 10 μερες..ευτυχως σε βρηκε barbie και μας ενημερωσε!!

να προσεχεις τις κουκλιτσες σου και όλα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΣΟΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΓΕΡΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΕΣ ΣΟΥ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρα τα κοριτσακια σου αξιζουν μια προσευχη και μια θετικη σκεψη απο ολους οσους ειναι εδω μεσα συντομα θα περασουν ολα. Να τα παρεις οσο πιο γρηγορα σπιτι και να ναι γερα και δυνατα και μην φοβασαι τα κοριτσια ειναι παντα πιο δυνατα και με μεγαλες αντοχες αν μοιαζουν λιγο τη μαμα τους θα τα καταφερουν σιγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου και απο εμένα έχεις τις πιο θετικές σκέψεις και όλες τις ευχούλες του κόσμου για να είναι τα μπεμπάκια σου καλά και να γυρίσετε σύντομα στο σπιτάκι σας, να απολαύσετε αγκαλίτσες!!!!! ;););):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλημερα κοριτσακια μου και ευχαριστω για ολες τις ευχες.

Εμεις παμε αρκετα καλα, μεγαλωνουμε, ειμαστε 1600 και 1240 γρ. Τρωμε με σωληνακια απο τη μυτη, η μια το γαλα μου, η αλλη ξενο γαλα γιατι την πειραζε στο στομαχακι. Βεβαια το θεμα θερμοκοιτιδες, ειναι ενα δυσκολο θεμα, καθε μερα κατι νεο ανακαλυπτεις, ζεις τις αγωνιες σου, αλλα το παλευεις... Μια χρειαζομαστε μεταγγιση, μια εχουμε λοιμωξουλα και παιρνουμε αντιβιωση, μια εχουμε παλλινδρομηση στο στομαχακι, μια θελουμε λιγο οξυγονο παραπανω.

Γενικα ομως παμε καλα και πρωτα ο Θεος προχωραμε..

Εγω ειμαι καλα, ο τοκετος φανταζει χρονια πριν, ειχα παρει 3 κιλα οποτε δεν νου χει μεινει τιποτα, ειχα χασει και αλλα 3 μετα την καισαρικη. Τωρα τρωω καλα και μαλλον πηρα κανα κιλακι. Η κοιλια ξεφουσκωσε αμεσως, απιστευτο!!!!

Βγαζω γαλατακι με το θηλαστρο και σιγα σιγα σχεδιαζω Θεου θελοντως την ελευση των κοριτσιων σπιτι. Ειναι πολυ νωρις ακομα βεβαια, θα θελουμε κανα μηνακι ακομα στο νοσοκομειο, αλλα πλεον νομιζω ηρθε η ωρα για σχεδια...

Ευχομαι σε ολες σας ο,τι καλυτερο και με το καλο μανουλες!!!!!

Μην απογοητευεται ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ, ολα ειναι δυνατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρα μου μπράβο που όλα πηγαίνουν καλά! Εσύ πρέπει να είσαι δυνατή! Και από ότι βλέπω είσαι! Πάντως να ξέρεις ότι πάντα η σκέψη μας είναι δίπλα σου! Να μας λες τα νεάκια σας! Άντε με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας! Γαλατάκι έχεις μπόλικο?

Φιλάκια πολλά :kiss: και υπομονή! Όλα αργότερα θα φαντάζουν μια μακρινή ανάμνηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δόξα τω Θεώ!! Πολύ ευχάριστα τα νέα σας Μάρα μου... :) :) :)

Έχετε λίγο καιρό ακόμα μπροστά σας και μετά με το καλό θα έρθουν τα κοριτσάκια σας στο σπίτι!! Και τα καλύτερα έρχονται!!!

Χαδάκια πολλά στις μπεμπούλες!! (για φιλάκια είναι νωρίς! :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα θα πανε καλα και συντομα θα ειναι ενα ονειρο τα κοριτσια σου ειναι δυνατα αρκει να εχουν εσενα διπλα .Πλησιαζει η ωρα να πατε σπιτι σας .Με το καλο & Παναγια μαζι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΕΤΥΧΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ 'Η ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ 27 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ 755 Κ 955 ΓΡ.Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΠΕΡΑΣΑ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ....ΟΜΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ....ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ!!!ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΣ Κ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΟΣΟ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝΕ ΟΙ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ ΣΟΥ!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
καλημερα κοριτσακια μου και ευχαριστω για ολες τις ευχες.

Εμεις παμε αρκετα καλα, μεγαλωνουμε, ειμαστε 1600 και 1240 γρ. Τρωμε με σωληνακια απο τη μυτη, η μια το γαλα μου, η αλλη ξενο γαλα γιατι την πειραζε στο στομαχακι. Βεβαια το θεμα θερμοκοιτιδες, ειναι ενα δυσκολο θεμα, καθε μερα κατι νεο ανακαλυπτεις, ζεις τις αγωνιες σου, αλλα το παλευεις... Μια χρειαζομαστε μεταγγιση, μια εχουμε λοιμωξουλα και παιρνουμε αντιβιωση, μια εχουμε παλλινδρομηση στο στομαχακι, μια θελουμε λιγο οξυγονο παραπανω.

Γενικα ομως παμε καλα και πρωτα ο Θεος προχωραμε..

Εγω ειμαι καλα, ο τοκετος φανταζει χρονια πριν, ειχα παρει 3 κιλα οποτε δεν νου χει μεινει τιποτα, ειχα χασει και αλλα 3 μετα την καισαρικη. Τωρα τρωω καλα και μαλλον πηρα κανα κιλακι. Η κοιλια ξεφουσκωσε αμεσως, απιστευτο!!!!

Βγαζω γαλατακι με το θηλαστρο και σιγα σιγα σχεδιαζω Θεου θελοντως την ελευση των κοριτσιων σπιτι. Ειναι πολυ νωρις ακομα βεβαια, θα θελουμε κανα μηνακι ακομα στο νοσοκομειο, αλλα πλεον νομιζω ηρθε η ωρα για σχεδια...

Ευχομαι σε ολες σας ο,τι καλυτερο και με το καλο μανουλες!!!!!

Μην απογοητευεται ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ, ολα ειναι δυνατα![/quot

μαρα μου..κοπελα μου....σε σκεφτομουν αφτεσ τησ μερεσ...εσενα και τα μορακια σου....ελπιζο να ινε ολα καλα....

σου στιλο μια μεγαλι μεγαλι αγγαλια...και πολα πολα φιλια!!!!

οποτε μπορισ πεσ μασ τα νεεα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...