Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

Καλώς τη Μαρία. Δε χρειάζεται ραντεβού για να πάρεις τον ασκό συλλογής. Το ραντεβού είναι για τα σεμινάρια που γίνονται κάθε Τετάρτη στις 12:00.

Γιούλη μου, ξέρω για τις χρεώσεις. Πήγσμε στο διαβαλκανικό και ξεναγηθήκαμε οπότε μας το είπανε. Εσάς τελικά τι σας συμβούλεψε ο γιατρός σας για τα βλαστοκύτταρα; Αυτός σας επηρέασε για δωρεά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ήρθα και εγώ!!! Ακόμα κανένα νέο από την kuo... Ποιά Βάσω θα ενημέρωνε?? Μακάρι να πήγαν όλα καλά και να μας γράψει ευχάριστα :)

Βερόνικα, χρόνια πολλά για την επέτειο!! Και εμείς 7 χρόνια κλείσαμε στις αρχές Ιουλίου, όμως δουλεύαμε τότε σαν τρελοί και δεν γιορτάσαμε καθόλου (καλά που μου το θύμησες να διεκδικήσω τραπέζι και δωράκι :P)

Πω πω τι χαμός γίνεται με τη βενζίνη! 10 λεπτά στήθηκα σε βενζινάδικο για να το γεμίσω και άκουγα να λένε ότι τελειώνει όπου να'ναι...

Στο γιατρό τελικά θα πάω αύριο τελικά και όχι σήμερα...

Η nanna έχει χαθεί και αυτή? Έχει γράψει καθόλου νέα της??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

και τι κάνετε στις συνεδρείες??? :huh:

Προφανώς θα μας ενημερώσουν για τις διαδικασίες και τη χρήση. Δεν ξέρω, δεν έχω πάει. Δεν είναι επαναλαμβανόμενες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα, και εμείς με τα βλαστοκύτταρα έχουμε το ίδιο πρόβλμα (δεν υπάρχει κάποιος να πάει να πάρει τον ασκό)... Ο άντρας μου πριν από τις 8 δε φεύγει από τη δουλειά, οι γονείς μου και τα πεθερικά λείπουν και εγώ είμαι δυσκίνητη και μένω αρκετά μακριά :S. Ελπίζω να καταφέρει ο άντρας μου να πάει το πρωί πριν από τη δουλειά του να το πάρει. Τώρα πια δεν το σκέφτομαι ΚΑΘΟΛΟΥ να τα φυλάξω σε ιδιωτική τράπεζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αννούλα , γεια σου soupitsa :kiss:

Μάλιστα θα ρωτήσω στον Γαληνό που μάλον θα γεννήσω αν χρεώνουν για τα βλαστοκύτταρα και μετά θα πάρω στο Παπανικολάου. Πρέπει να πάω εγώ η ίδια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τα νεα μου εχουν ως εξηs: μιλησα με τον γιατρο μου επειδη οι συσπασεις αγριεψαν απο τα ξημερωματα κ με ψιλο πονανε μου αυξησε το yutopar σε μισο χαπι...κ μου ειπε οτι εαν δεν δουμε κ με αυτο αλλαγη μεχρι αυριο θα με στειλει στο ελενα να με δουν κ μαλλον θα χρειαστει να μου κανουν εισαγωγη για λιγες μερες... :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Άννα, και εμείς με τα βλαστοκύτταρα έχουμε το ίδιο πρόβλμα (δεν υπάρχει κάποιος να πάει να πάρει τον ασκό)... Ο άντρας μου πριν από τις 8 δε φεύγει από τη δουλειά, οι γονείς μου και τα πεθερικά λείπουν και εγώ είμαι δυσκίνητη και μένω αρκετά μακριά :S. Ελπίζω να καταφέρει ο άντρας μου να πάει το πρωί πριν από τη δουλειά του να το πάρει. Τώρα πια δεν το σκέφτομαι ΚΑΘΟΛΟΥ να τα φυλάξω σε ιδιωτική τράπεζα.

Μια από τα ίδια. Αγκάρεψα τη μαμά μου να έρθει την Τετάρτη από Χαλκιδική για να με πάει γιατί δε θέλω να οδογήσω μέχρι εκεί. Δεν τον στέλνουν όπως στην Αθήνα; Εγώ θέλω να πάω έτσι και αλλιώς για την εμημέρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

κοριτσακια μου τα νεα μου εχουν ως εξηs: μιλησα με τον γιατρο μου επειδη οι συσπασεις αγριεψαν απο τα ξημερωματα κ με ψιλο πονανε μου αυξησε το yutopar σε μισο χαπι...κ μου ειπε οτι εαν δεν δουμε κ με αυτο αλλαγη μεχρι αυριο θα με στειλει στο ελενα να με δουν κ μαλλον θα χρειαστει να μου κανουν εισαγωγη για λιγες μερες... :(:(:(:(:(

Έλα ρε Ντόρα; Γιατί έτσι; Μήπως κουράστηκες; Εγώ πάντως, από ότι διαβάζω εδώ και βλέπω και από την περίπτωση της κουμπάρας μου, πιστεύω ότι αν χαλαρώσεις και ξεκουραστείς θα σταματήσουν. Αλλά όταν λέμε ξεκούραση εννοούμε ότι σηκωνόμαστε μόνο για τουαλέτα. Η κουμπάρα μου ήταν έτοιμη να γεννήσει έμεινε 4 μέρες στην κλινική και μετά ξεκούραση στο σπίτι και τώρα δεν έχει καθόλου συσπάσεις. Όμως συνεχίζει να είναι ξάπλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

κοριτσακια μου τα νεα μου εχουν ως εξηs: μιλησα με τον γιατρο μου επειδη οι συσπασεις αγριεψαν απο τα ξημερωματα κ με ψιλο πονανε μου αυξησε το yutopar σε μισο χαπι...κ μου ειπε οτι εαν δεν δουμε κ με αυτο αλλαγη μεχρι αυριο θα με στειλει στο ελενα να με δουν κ μαλλον θα χρειαστει να μου κανουν εισαγωγη για λιγες μερες... :(:(:(:(:(

Αχ μωρέ υπομονή και ξεκούραση, και εισαγωγή να σου κάνουν θα είναι για καλό, μάλον καμιά δόση ενδοφλέδια θα σου βάλουν για να βοηθήσουν στην εξάλειψη των συσπάσεων. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

αχ Γιουλι μου τι να κανω????ειπα να το ριξω στο γιαλο αφου το καλο δεν ερχεται ακομα..ανησυχω για το ποτε θα κανει την εξοδο της καταλαβες?οταν φτασετε στη δικη μου εβδομαδα θα γλυκαθειτε για τα καλα!χαχαχαχαχαχα

Αχ μωρέ σε νοιώθω έστω και λίγο.....

Μπορεί να έχω ακόμα 1 1/2 μήνα μπροστά μου για να πάρω όλες τις εβδομάδες αλλά από τώρα νοιώθω ότι κουράστηκα....

Ευτυχώς δεν πονάω αλλά έχω βάλει 17-18 κιλά. Δεν μου χωράνε κανέναν ζευγάρι παπουτσιού (μόνο κάτι παντόφλες) και η πλάτην μου με έχει πεθάνει....

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω,....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Γεια σου Αννούλα , γεια σου soupitsa :kiss:

Μάλιστα θα ρωτήσω στον Γαληνό που μάλον θα γεννήσω αν χρεώνουν για τα βλαστοκύτταρα και μετά θα πάρω στο Παπανικολάου. Πρέπει να πάω εγώ η ίδια???

Όχι απ'ότι ξέρω.

Θα επιμείνεις για τη χρέωση ότι και να σου πουν. Δεν πρέπει να σε χρεώσουν. Υπάρχει νομίζω και δικαστική απόφαση για αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

Έλα ρε Ντόρα; Γιατί έτσι; Μήπως κουράστηκες; Εγώ πάντως, από ότι διαβάζω εδώ και βλέπω και από την περίπτωση της κουμπάρας μου, πιστεύω ότι αν χαλαρώσεις και ξεκουραστείς θα σταματήσουν. Αλλά όταν λέμε ξεκούραση εννοούμε ότι σηκωνόμαστε μόνο για τουαλέτα. Η κουμπάρα μου ήταν έτοιμη να γεννήσει έμεινε 4 μέρες στην κλινική και μετά ξεκούραση στο σπίτι και τώρα δεν έχει καθόλου συσπάσεις. Όμως συνεχίζει να είναι ξάπλα.[/quote:nj3cx210]

ειμαι μια βδομαδα καναπε κραβατι μονο δεν κανω τιποτα...η αληθεια ειναι οτι απο ενα σημειο κ μετα που ειδα οτι με τα χαπια δεν σταματανε κ με ην ξεκουραση αρχισα να ανχονομαι...μπορει να φταιει κ αυτο αλλα πλεον δεν μπορω να το ελενξω... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

μαρια@ έγραψε:

Όχι απ'ότι ξέρω.

Θα επιμείνεις για τη χρέωση ότι και να σου πουν. Δεν πρέπει να σε χρεώσουν. Υπάρχει νομίζω και δικαστική απόφαση για αυτό.[/quote:3f4lhkyw]

Ευχαριστώ για την ενημέρωση :kiss: Όταν γέννησα την Έλλη μου στην Γενική και τα κράτησα σε ιδιωτική κλινική δεν χρεώνανε τίποτα, μετά πως την είδαν δεν ξέρω και άρχισαν να χρεώνουν :angry: έτσι λες και σιγά το τι κάνει ο γιατρός αντί να τα πετάξει αλλού τα βάζει στον ασκό τόσο απλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά απότι βλέπω οι περισσότερες θα κάνουμε δωρεά σε δημόσια τράπεζα έτσι. κι εμείς το σκεφτήκαμε από δω :dry: ,το σκεφτήκαμε από εκεί :dry: και λέμε για το Παπανικολάου. εύχομαι μόνο να στέλνουν τον ασκό συλλογής γιατί τώρα που να τρεχω?? λέτε να προλάβω ή είναι αργά για αυτή την διαδικασία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε?

Εγώ είμαι όλη μέρα σαν το ζαβλακωμένο κοτόπουλο :blink:

Οι ευχές για βροχούλα και δροσούλα έπιασαν αλλά τώρα μια από τα ίδια και χειρότερα καθότι ζέστη+υγρασία = ότι χειρότερο!!! :woohoo:

Χρόνια πολλά για τις επετείους και τις γιορτές! Να περάσετε υπέροχα όλες!

Σήμερα είναι της Αγίας Παρασκευής και αύριο του Αγίου Παντελεήμονος.

Όλα καλά να έχουν πάει και με την Κατερίνα μας και απ' ότι είδα ετοιμάζεται και η Χρύσα.

Μπέλα μου καλά τα πάτε και εσείς μέχρι τώρα :kiss:

Αναστασία με κατα λιγούρεψες πριν με φαγητά και γλυκά! Πήρε το μάτι μου κάτι για λουκουμάδες και κρέπες μμμμμμ και μετά ανοίγετε και θέμα για τα κιλά πάλι :S

Εγώ είμαι +14 μέχρι τώρα (με τόσα γέννησα την Έλλη μου) ελπίζω τώρα να μην πάρω περισσότερα. Όσο για τον θηλασμό, ναι βοηθάει αλλά προσέξτε γιατί ανοίγει και την όρεξη (εγώ εκεί την πάτησα και μετά άργησα να χάσω).

Ελπίδα ξετρελάθηκα με το δωμάτιο σας! Είναι πανέμορφο :woohoo:

Γιούλη άντε και κοντεύει η άδεια..... Για την δωρεά γιατί πρέπει να κλείσεις ραντεβού μαζί τους? Εγώ ενώ τώρα δεν σκοπεύουμε να τα κρατήσουμε δεν έχω κάνει καμιά κίνηση να ενημερωθώ πως γίνετε η δωρεά ακόμη :blush:

μμμμμ τι άλλο λέγατε :dry: ?

αααα και όσο για το αλτσχαιμερ του τοκετού ισχύει.....λειτουργεί λέει ένας μηχανισμός στην γυναίκα ώστε μετά τον τοκετό να μην θυμάται ακριβώς τους πόνους για να θελήσει να το ξανακάνει (ισχύει επιστημονικά αυτό που σας λέω). Και εγώ τα θυμάμαι όλα τα του τοκετού και ότι παρά την επισκληρίδιο κάποια στιγμή όταν πέρασε η δράση της πονούσα αλλά έτσι γενικά και αόριστα, αν μου ζητήσεις να σου περιγράψω πως ακριβώς ήταν και πως ένοιωσα ντεν θυμαμαι καρδιά μου.... παράγετε λέει μια ορμόνη που είναι υπεύθυνη γι' αυτό ;)

Μαρία μου πέρνεις τηλέφωνο στο Παπαγεωργίου (το τηλέφωνο το έβαλε η Άννα). Αν δεν κάνω λάθος ενημέρωση γίνετε μόνο κάθε Τετάρτη. Μετά την ενημέσωση πέρνεις το Κιτ με τα "εργαλεία".

Νομίζω να σε βοήθησα λίγο, αλλά για περισσότερες πληροφορίες καλύτερα στην Άννα που έχει κάνει την διαδικασία///

:blink :blink: :

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα ..

τι κανετε κοριτσακια ???

Ντορακι μου λυπαμαι πολυ που δεν σου περασαν ακομα οι συσπασεις,αν πας στην κλινικη θα σε παρακολουθησουν εντατικα,αν ειναι απαραιτητο να το κανεις για το μωρακι σου ειναι ..να μας ενημερωσεις τι εγινε ....

ευχομαι ολα να σου πανε καλα ( που θα σου πανε σιγουρα δηλαδη :) )

Μηπως γνωριζεται τι εγινε τελικα και με την κατερινα -kuo γεννησε ???? :dry:

αυτες τις μερες μονο σας διαβασα,δεν ειχα το κουραγιο να γραψω ..εχω γινει βαρια και στο γραψιμο και στα κιλα !! :laugh: :laugh:

δεν μπορω να περπατησω πανω απο 5 λεπτα κουραζομαι !!!!!

ουυυυυυυφ να περασει γρηγορα ο καιρος να γεννησουμε οοοοοοοοοοολες

γιατι θα σκασουμε :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

αχ ρε γμτ!ειχα γραψει ενα ολοκληρο κατεβατο και δεν εμφανιστηκε τπτ!με πεταξε!δεν τα γραφω παλι.. πολυ μου την εδωσε!γκρρρρ

.......και εμείς τι θα διαβάσουμε τώρα?? :P:P:P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

τελικά απότι βλέπω οι περισσότερες θα κάνουμε δωρεά σε δημόσια τράπεζα έτσι. κι εμείς το σκεφτήκαμε από δω :dry: ,το σκεφτήκαμε από εκεί :dry: και λέμε για το Παπανικολάου. εύχομαι μόνο να στέλνουν τον ασκό συλλογής γιατί τώρα που να τρεχω?? λέτε να προλάβω ή είναι αργά για αυτή την διαδικασία?

Άντε καλέ τι αργά. Ακόμα και την ημέρα που γεννάς μπορεί να πάει κάποιος από τους δικούς σου να το πάρει. Ωστόσο περισσότερα θα ξέρω να σας πω την Τετάρτη το απόγευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ρωτησω για 100στη φορα κατι ...

ρε κοριτσια πως ειναι οι συσπασεις ????

πονας ?????εχω ακουσει οτι πετρωνει ολη η κοιλια ισχυει ???

ακομα δεν εχω τιποτα και μου φαινεται πολυ περιεργο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την WENDY και εγώ αν και δεύτερο παιδί συσπάσεις δεν έχω καταλάβει. Πάντως λένε ότι πετρώνει η κοιλιά και αναλόγως της εντάσεως μπορεί να νιώσεις και πόνο.

Σας αφήνω προς το παρόν , πάω να προλάβω πάρω το παντελόνι του άντρα μου από την μοδίστρα και πρέπει να ξυπνήσω και την καημενούλα την μικρή μου για να την πάρω μαζί μου.....και κοιμάται τόσο ωραία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...