Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

Καλημέρα!

Ξυπνησά πρωί πρωί και πήγα για τις τελευταίες εξετάσεις αίματος ελπίζω.Οταν γύρισα σπίτι ξάπλωσα πάλι,ένιωθα δυσφορία κ πονάκια κάτω κι ένα βάρος απίστευτο.Νομίζω θα γεννήσω σύντομα.Την άλλη Δευτέρα 2 του μηνός έχω κι εγώ ραντεβού με τον γιατρό,ελπίζω να μην συμβει τπτ απρόοπτο μέχρι τότε και τρέχω.Θα εγκατασταθώ κιολας Αθήνα,δεν κατεβαίνω άλλο Κεφαλονιά γιατί έχω αρχίσει να φοβάμαι.

Κι εγώ με προδερμ σκόνη τα περισσότερα τα έπλυνα και κάποια στο χέρι με προδερμ υγρό.Μαλακά που γίναν!!!

Γιούλη μου σε ευχαριστώ πολύ! Χαιρομαι που σου άρεσαν!

Αναστασία σε βλέπω ετοιμοπόλεμη!!!

Μιτσι να χαίρεσαι τη μανούλα σου! Τι είναι σήμερα?

Δεν θυμάμαι τπτ άλλο.... :blush:

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Παλι τα νευρα μου εχω... :angry::angry::angry:

Μολις επικοινωνησα με την Ακαδημια Αθηνων για τα βλαστοκυτταρα για να μαθω πληροφοριες. Ε,τηλεφωνικη ενημερωση δεν κανουν, εκτος αν εισαι εκτος Αθηνων. Πρεπει να παω απο εκει για να με ενημερωσουν και να παρω το υλικο για την αποθηκευση των βλαστοκυτταρων. Ναι, καλα, πωωωωωως? Με ενα ζωηρο παιδακι που δεν καθεται στιγμη και πουθενα, με την κοιλια στο στομα, με την ανυποφορη ζεστη, με τον αντρα μου να δουλευει και δυσκολα να μπορει να παρει αδεια και με τους γονεις μου και τα πεθερικα μου να λειπουν διακοπες (τουλαχιστον να μου κρατουσαν το παιδι να μη το σερνω και αυτο μαζι μου...)

Μετα η γκρινια και τα νευρα οφειλονται στην εγκυμοσυνη??? :huh::dry: Οχι, πειτε μου!

Εσεις τελικα τι θα κανετε με το θεμα αυτο? :angry::ohmy:

Αννούλα μου, κι εμείς δωρεά θα κάνουμε στο Παπανικολάου. Την Τετάρτη έχω ραντεβού για ενημέρωση και για να πάρω το υλικό συλλογής. Το έχω κλείσει το ραντεβού εδώ και περίπου ένα μήνα. Αν θες κάνε υπομονή μέχρι τότε και θα σε ενημερώσω. Φαντάζομαι ότι θα ισχύουν λίγο πολύ τα ίδια πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα εχεις απολυτο δικιο οσον αφορα τον φτ!

Και εγω ετσι γεννησα, σε 2 ωρες εκοβα βολτες στο διαδρομο (την βαρεθηκα την ξαπλα) και το ιδιο απογευμα επινα καφε στην καφετερια του μαιευτηριου! Πιο αμεση αναρρωση δεν νομιζω να ειχα. Α, ευχαριστηθηκα και το φαγητο, εβλεπα τις κοπελες διπλα με καισαρικη να τρωνε κατι νεροσουπες και τις λυπομουν τις καημενουλες! Βεβαια με τραβουσαν λιγο τα ραμματα, αλλα κατα τα αλλα ηταν σαν να μην ειχα γεννησει!Στον τοκετο ομως τα ειδα ολα απο τους πονους. :blink: Τωρα αν με ρωτατε θελω παλι να γεννησω με φτ 100%! :woohoo: Ε, τωρα που ξερουμε και την διαδικασια! ;) Κοριτσια οσες γεννησετε με καισαρικη, μην με παρεξηγειτε, απλα την εμπειρια μου γραφω, και μην επηρρεαζεστε, αλλες αναρρωνουν πολυ γρηγορα, καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος!

Μιτσι χρονια πολλα στην μανουλα σου, καλα να περασετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα

Βερονικακι μου χρονια σας πολλα...να τα εκατοστησετε....κ συντομα θα εχετε κ το δωρακι σας στην αγκαλια σας... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

madre μου με το καλο κ εσυ ευχομαι με κανεναν πονο...

κοριτσακια μου εγω ακομα δεν τα εχω πλυνει ειναι λιγο νωρις περιμενω να μου φερουνε κ την προικα να τα πλυνω ολα μαζι δηλαδη οχι εγω η μαμα... :blush::blush::blush:

Αναστασια τι θα γινει???θα μας σκασεις???για πρωτη ξεκινησες τελευταια θα πας???φεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεττττττττττττττταααααααααααααααααα η δικια σου τελικα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ....μηπως δεν της αρεσει το κλιμα εκει??? :blink::blink::blink: μηπως εχει τρομοκρατηθει με τα βασανιστηρια τα σκηρα που τις ετοιμαζεις????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

οσο για εμενα εκει που ειχανε ηρεμησει οι συσπασεις σε ενταση το βραδυ στον υπνο μου κ τωρα το πρωι αγριεψανε κ παραμορφωνοτανε η κοιλια μου παλι...το βραδυ γυρναγα πλευρο κ ενιωθα να μετακινειτε κ μια κοτρονα στην κοιλια μου κ με ψιλο πονουσε.... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήτση να χαίρεσαι την μανούλα σου.

Κοριτσάκια μου επιτέλους σταμάτησε λίγο η βροχή και λέω να πάω για σουπερ μαρκετ και φουλάρισμα αυτοκινήτου. Just in case :) Τα λέμε σε λιγάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

JennyBill έγραψε:

Αύριο το απόγευμα εισαγωγή και Τετάρτη πρωί πρωί θα την έχω αγκαλιά! :):):)

Η επομενη εγκυμοσύνη θα πρέπει να είναι χειμωνιάτικη γιατί όντως η ζέστη δεν παλεύεται.[/quote:24ahcn5a]

Με το καλό!

Η αλήθεια είναι πως & εγώ έλεγα για χειμώνα ,αλλά πάλι Αύγουστο γεννάω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω θα δωρίσω το ομφαλοπλακουντιακό αίμα στο Παπανικολάου.Είχα πάει και σε μία ημερίδα που είχαν κάνει.Πριν από λίγο επικοινώνησα μαζί τους.Μπορείς να στείλεις και courier να πάρει το κυτίο συλλογής και να δώσει μόνο το όνομά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ερχομαι να απαντησω στην καθε μια ξεχωριστα σε λιγο ...ερχεται το αντρακι μου να φαει και πρεπει να ετοιμασω...δεν σας ξεχασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia mou ta paixnidia pou kanoun ixo de ta eplina akoma, skeftomai omws na voutixw kanonika sto nero tis akres pou tha vazei i mpempa sto stoma, ekei kiolas den einai ta mixanika meri, as elpisoume oti de tha dialithoun :blink:

annoula mou episkliridio de mou tin sistinoun logo tou povlimatos sti mesi mou :dry: mono ama ftasw sto amin tha doun ti tha ginei :dry:

madre mou min anxonesai me ta kila, ta perissotera einai ugra apo to priximo, tha deis me to pou tha genniseis tha figoun :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

anastasia mou ta paixnidia pou kanoun ixo de ta eplina akoma, skeftomai omws na voutixw kanonika sto nero tis akres pou tha vazei i mpempa sto stoma, ekei kiolas den einai ta mixanika meri, as elpisoume oti de tha dialithoun :blink:

annoula mou episkliridio de mou tin sistinoun logo tou povlimatos sti mesi mou :dry: mono ama ftasw sto amin tha doun ti tha ginei :dry:

madre mou min anxonesai me ta kila, ta perissotera einai ugra apo to priximo, tha deis me to pou tha genniseis tha figoun :)

Μακάρι αλλά έχω την αίσθηση ότι είναι τα άπειρα κιλά παγωτού που έφαγα όλους αυτους τους μήνες :blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

κοριτσακι μου γλυκοοοοοοο!!!!Ζαχαρενια μου!!!!!!τι καλο παιδι που εισαι???????? :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

εχω πονους εντονους ρε γμτ!δεν ξερω..νερα δεν ειδα παντως!!πηγε ο αντρας μου να ρωτησει τον γυναικολογο τι πρεπει να κανω και θα ξερω σε λιγο!!!!!!

τι γλυκο ενδιαφερον!!σ'ευχαριστω πολυυυυυυυυ!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

σου απαντησα κι εγω στο φεις αλλα γιατι δεν βλεπω την απαντηση μουυυυυ???????? γρρρρρ

τελος παντων...ελεγα λοιπον....(επειδη ειπες οτι σε συγκινησα)

οτι φαντασου τι εχεις να γινει οταν πεις ΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

ενα δικο μουυυυυυυ μωροοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

με το καλο ομορφουλι κοριτσουλι!!! Με ενα πονο και με 1000 χαρες!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισα,τελικα δεν ειδε τον τραχηλο,τεταρτη μου εκλεισε ραντεβου για 2ο ντομπλερ,καλυτερα λεει να μου δει εκεινος τον τραχηλο,δεν ηθελε να με πειραξει μην προκαλεσουμε και τιποτα,το καλο ειναι πως πηρε θεση ο μαγκας!προφανως καποιος βιαζεται!αχ! κατσε λιγο ακομη ρε σκατουλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μπέλλα μου. Πήρε θέση ο πιτσιρικάς ε?Αυτό είναι πολύ καλό. Υπομονή ακόμα λίγες μέρες να μπεις στον ένατο και μετά δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.Οχι ότι τώρα είναι νωρίς...Τι βάρος έχει?

Χρύσα και εγώ έχω πάρει πολλά κιλά αλλά το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι γερό το μωρό μου.Θα τα χάσω μετά και συνήθως όταν λέω κάτι το καταφέρνω,οπότε δεν ανησυχώ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

τεταρτη θα ξερουμε ποσο ειναι σημερα δεν μου τον μετρησε,υποθετω θα ειναι γυρω στα 2300,μακαρι δλδ!δεν ειναι και μεγαλο νινι!

έχει να πάρει ακόμα βάρος... μέχρι το τέλος εγώ θα υπολόγιζα γύρω στα 3300.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα καμία δεν με χαιρέτησε....κλαψ κλαψ... :dry:

Μπέλλα μου όλα καλά θα πάνε,κι εμένα στην εβδομάδα σου ξεκίνησαν οι συσπάσεις και η μπέμπα είχε πάρει θέση από πολύ νωρίς,5ο μήνα,αλλά όλα βαίνουν καλώς,την άλλη Δευτ μπαίνω στην 36η,στο μήνα μου δλδ.Πολύ πολύ ξεκούραση και λιγότερα χάπια(πολλές φορές πίνω λιγότερη ποσότητα απ'τη συνιστώμενη του γιατρού :blush: ) και όλα θα πάνε ρολόι! Εισαι καλύτερα ή ακόμα αγχωμένη?

Μαννούλα με το θέμα των βλαστοκυττάρων λέμε να το κάνουμε τελικά.Ο γιατρός μου,μου είπε ότι οι περισσότερες παράνομες έχουν κλείσει κι ότι μπορώ να ενημερωθώ μέσω μαιευτηρίου που συνεργάζεται με 2-3 τράπεζες αξιόπιστες.

madre θύμισε μου το όνομα σου πάλι... :blush::blush: Εγώ πάντως τα πάτησα τα 20!!! :blush::blush: Και είναι σίγουρα απ΄τους τόνους παγωτού που έχω καταναλώσει φέτος...ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΩ ΟΜΩΣ ΟΛΑΑΑΑ!!!!

Αλήθεια το nick σου είναι ισπανικό,έχεις κάποια σχέση? Ρωτάω επειδή εγώ ξέρω ισπανικά λόγω της μαμάς μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρά είναι το μωρό.Προχθές συνάντησα ένα ζευγάρι φίλους μου που γέννησε η κοπέλα κανονικά στο μήνα της 2600 και δε μπήκε ούτε θερμοκοιτίδα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ναι!! Είχα βάλει στόχο!Αν δεν τα έφτανα δεν θα σταματούσα!!

Πάντως θα έπρεπε να το λέω κ να κλαίω αντί να γελάω,αλλά δεν φοβάμαι μήπως δεν τα χάσω όπως λες κι εσύ,συνήθως όταν λέω κάτι το κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Εμένα καμία δεν με χαιρέτησε....κλαψ κλαψ... :dry:

Μπέλλα μου όλα καλά θα πάνε,κι εμένα στην εβδομάδα σου ξεκίνησαν οι συσπάσεις και η μπέμπα είχε πάρει θέση από πολύ νωρίς,5ο μήνα,αλλά όλα βαίνουν καλώς,την άλλη Δευτ μπαίνω στην 36η,στο μήνα μου δλδ.Πολύ πολύ ξεκούραση και λιγότερα χάπια(πολλές φορές πίνω λιγότερη ποσότητα απ'τη συνιστώμενη του γιατρού :blush: ) και όλα θα πάνε ρολόι! Εισαι καλύτερα ή ακόμα αγχωμένη?

Μαννούλα με το θέμα των βλαστοκυττάρων λέμε να το κάνουμε τελικά.Ο γιατρός μου,μου είπε ότι οι περισσότερες παράνομες έχουν κλείσει κι ότι μπορώ να ενημερωθώ μέσω μαιευτηρίου που συνεργάζεται με 2-3 τράπεζες αξιόπιστες.

madre θύμισε μου το όνομα σου πάλι... :blush::blush: Εγώ πάντως τα πάτησα τα 20!!! :blush::blush: Και είναι σίγουρα απ΄τους τόνους παγωτού που έχω καταναλώσει φέτος...ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΩ ΟΜΩΣ ΟΛΑΑΑΑ!!!!

Αλήθεια το nick σου είναι ισπανικό,έχεις κάποια σχέση? Ρωτάω επειδή εγώ ξέρω ισπανικά λόγω της μαμάς μου.

Χρύσα με λένε. το μadre ναι είναι ισπανικό, δεν έχω καμία σχέση με τη χώρα, απλώς έμαθα τη γλώσσα στα νιάτα μου και όταν προσπαθουσα να γραφτώ εδώ όλα ήταν πιασμένα!!

Λένε ότι με το θηλασμό χάνεις πιο εύκολα βάρος, το ελπίζω!! πάντως λέω μετά τις 40 μέρες να συμβουλευτώ κι ένα διαιτολόγο γιατί διαφορετικά με βλέπω να παραμένω ντολμαδάκι :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι που μου λέει ο γιατρός οτι αν παρω και αλλα θα με βάλει καισαρική :unsure:

Εχω κάνει τεράστια κοιλιά και στήθος και έχω απίστευτο πρήξιμο...Πιστεύω οτι έχω μεγάλη κατακράτηση....Εχω και δυσκοιλιότητα...Με το που θα γεννήσω θα φύγουν αμέσως τα πιο πολλά!!!!Κάτσε να σκεφτώ και άλλες δικαιολογίες :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία Χρύσα μου,τα ισπανικά μου αρέσουν πολύ!

Το έχω ακούσει κι εγώ αυτό για το θηλασμό και ελπίζω να είναι αλήθεια.Πάντως μια διατροφή σωστή θα πρέπει να την τηρήσουμε έτσι κι αλλιώς εν όψει θηλασμού,οπότε τι στο καλό....

Κι εγώ μια απ τα ίδια Σταυρούλα μου!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Αφού μόλις γεννήσω θα βγω σαν τη Ζιζελ απ το μαιευτήριο!!!Θα σας βάλω φωτο όταν είναι μη με μπερδέψετε μαζί της!!!!χαχαχαχ!!

Πάντως πέρα απ΄την πλάκα,γτ στο λέει αυτό ο γιατρός σου? Μήπως υπερβάλει λιγάαααακι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι που μου λέει ο γιατρός οτι αν παρω και αλλα θα με βάλει καισαρική :unsure:

Εχω κάνει τεράστια κοιλιά και στήθος και έχω απίστευτο πρήξιμο...Πιστεύω οτι έχω μεγάλη κατακράτηση....Εχω και δυσκοιλιότητα...Με το που θα γεννήσω θα φύγουν αμέσως τα πιο πολλά!!!!Κάτσε να σκεφτώ και άλλες δικαιολογίες :silly: :silly:

Ωπα ώπα, αυτό δεν το κατάλαβα. Γιατί να κάνεις καισαρική? Δεν είναι και τόσο πολλά τα κιλά. εκτός κι αν ήσουν απο πριν λίγο γεματουλα. Αλλά θα έλεγα να το ξανασυζητήσετε. έχω φίλη που ειναι ήδη 100 κιλά κι ο γιατρός της είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνει καισαρική. Για ψάξτο λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα κάποια κιλά παραπάνω σαν νιόπαντρη και εγώ. Πιστεύω οτι μου το λέει για να φοβηθώ και να το ράψω λίγο.

Εχει και διαιτολόγο στο γραφείο του που σε παρακολουθεί...Αλλο βασανο και εκεί!!Την τελευταία φορά που με είδε της είπα οτι αρέσω στον άντρα μου πιο πολύ ετσι γεματούλα σε αυτα τα κιλα και σκοπευω να τα διατηρήσω μετά την γέννα!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Με κοιτούσε με ένα ύφος απορίας... :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...