Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

το προδέρμ βγαίνει και σε σκόνη και σε υγρό.

Εγώ τώρα που τους έβαλα μαλακτικο τι να κάνω? να τα ξαναπλύνω? τα έχω όλα έτοιμα στην βαλίτσα. Αλλά τα ξέπλυνα 2 φορές μετά το πλύσιμο, τι στο καλό δεν νομίζω να έχει μείνει τίποτα πάνω.ΩΩΩΩΩΩΩΩΩω ποιος τα κάνει πάλι απ'την αρχή???? :S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

an-n έγραψε:

Βασιλικη μου ολες αγχωνομαστε με διαφορα τελικα.ειναι φυσιολογικο.μολις πηρα τον αντρα μου και του εξηγησα τι ειχα εχθες και παει να βρει τον γυναικολογο τωρα..για να δουμε τι θα πει..αχ ρε φοβαμαι.....

:P:P:P:P:P:P

μεχρι τωρα ελεγες πως βιαζεσαι!!!! τωρα δεν βιαζεσαι??????

αστειευομαι.. ολες οταν πλησιαζει η ωρα θα τον παθουμε το ντουβρουτζα μας..

εγω πρωτη πρωτη :blink::blink::blink::blink::blink:

αντε σε λιγο θα γνωριστητε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Οταν λέω να κλείσεις βαλίτσα εννοώ κανονικά!!!Να την έχεις δίπλα στην πόρτα!!!! :woohoo:

Υγρό θελω να πάρω και εγώ..Και τα δικά μας τα ρούχα με υγρό τα πλένω.

Να βάλω πιο μικρή δόση ε?Καλά που μου είπες..

Και μια ηλίθια ερώτηση.Στους πόσους βαθμούς τα βάλατε?Να βάλω χώρια φανελάκια και ρουχαλάκια μήπως ξεβαψουν?

Και τλευταία ερώτηση.Γιατί στα θέματα που αφορούν το μωρό νιώθω τόσο μα τόσο χαζή??? :blush:

Αχ βρε tweety τι πλάκα έχεις :P:P

Εγώ επειδή δεν είχα έντονα χρώματα, όλα λευκά και ροζ είναι, τα έβαλα όλα μαζί στους 40 βαθμούς. άλλωστε μόνο σκόνη έχουν αυτά τα ρουχαλάκια. Απλώς τα έπλυνα δυο φορές για σιγουριά και τα πάτησα καλά με το ατμοσίδερο. Τις κουβερτούλες τις ανοιξιάτικες που είναι πλεκτές βελονάκι τις έπλυνα στο χέρι μην τις χαλάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι Χρύσα να μην τα ξανακάνεις.Αφου τα ξέπλυνες και 2 φορες...Ας μην είμαστε υπερβολικές..δε θα πάθουν τίποτα.Μήπως στα μαιευτήρια που τα ντύνουν και τα σκεπάζουν προσέχουν τόσο πολύ ή μήπως οι μαμάδες μας είχαν τέτοιες ανυσηχίες πριν χρονια? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου τι να πω ποια με αυτο το μωρο..μ'εχει τρελανει!παντως αν ο πονος ειναι σαν τον χθεσινο,θα ζητησω με το που παω στο νοσοκομειο επισκληριδιο..α!δεν μπορω να τη φαω τη πατατα ολη!ποναει πολυ!

βρε κοριτσακια μου,να ρωτησω κατι?εχω παρατηρησει πως τους πολυ εντονους πονους τους εχω :1) απο το απογευμα και μετα ειδικα τα βραδια αφου εχω παει για περπατημα.2) οταν το μωρο κουνιεται πανικοβλητο στην κοιλια με πιανουν τρελοι πονοι.αν ειναι ησυχο,δεν ποναω.τωρα εχει ηρεμησει,δεν κουνιεται σαν να εχει σεληνιαστει για πχ και δεν ποναω.ξερει να μου πει καμια γιατι συμβαινει αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

vasiliki mou :kiss::kiss::kiss:

ante na doume ti tha doume stis 2 tou mina, sigoura tote tha mathoume kai pote peripou perimenoume ;)

ναι... μετα που θα ειναι πιο συγκεκριμμενο εγω θα αγχωθω σιγουρα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου μακάρι να ήξερα να σου απαντήσω...Μήπως είναι τυχαίο?Δε νομίζω...Ετοιμάζεται μάλλον ο οργανισμός για την γέννα .Ειδικά όταν κουράζεσαι.

Τελικά είμαι καλή μόνο στο να ρωτάω.. :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Αγγελικη μου τι να πω ποια με αυτο το μωρο..μ'εχει τρελανει!παντως αν ο πονος ειναι σαν τον χθεσινο,θα ζητησω με το που παω στο νοσοκομειο επισκληριδιο..α!δεν μπορω να τη φαω τη πατατα ολη!ποναει πολυ!

βρε κοριτσακια μου,να ρωτησω κατι?εχω παρατηρησει πως τους πολυ εντονους πονους τους εχω :1) απο το απογευμα και μετα ειδικα τα βραδια αφου εχω παει για περπατημα.2) οταν το μωρο κουνιεται πανικοβλητο στην κοιλια με πιανουν τρελοι πονοι.αν ειναι ησυχο,δεν ποναω.τωρα εχει ηρεμησει,δεν κουνιεται σαν να εχει σεληνιαστει για πχ και δεν ποναω.ξερει να μου πει καμια γιατι συμβαινει αυτο?

Μήπως επειδή κουράζεσαι και είναι πιο έντονες οι συσπάσεις? έπειτα δεν έχει και πολύ χώρο εκεί μέσα οπότε κάθε του κίνηση σε πιέζει. Αλλά αυτό δεν είναι το ζητουμενο?? 39 εβδομάδων δεν είσαι? Καλύτερα να πονάς από μονη σου παρά να χρειαστεί να σου βάλουνε ορό. Υπομονή λίγες μερούλες ακόμα :) Πάντως εδώ που τα λέμε κατα κάποιο τρόπο χαίρομαι που θα γλιτώσω τους πόνους του τοκετού αν και θα το φάω μετά το πακέτο :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Να πούμε συγχαρητήρια στην Giouli μας που κέρδισε ένα από τα μπανάκια FlexiBath , καλά πλατσουρίσματα στο αγοράκι της με το καλό!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλημέρα κοιλίτσες!

Έχω να γράψω 1 εβδομάδα άλλα διαβάζω τα νέα σας (μέχρι την Παρασκευή).

Σήμερα έχω χρόνο επιτέλους και σας γράφω..... Πολλά νέα έχουμε αλλά σιγά σιγά...

Μετράω μέρες για την άδεια μου 3 και σήμερα.........

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!

Μαρία μου σε ευχαριστώ! Πρώτη φορά συμμετείχα σε διαγωνισμό και κέρδισα. Χάρηκα τόσο πολύ που και πάλι έκλαψα... ΑΧ αυτές οι ορμόνες. :blush:

Διαβάζω τα νέα σας και επανέρχομαι

Χαίρομαι που είστε όλες καλά B)

Φιλάκια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου και γω ετσι νιωθω κατι φορες..ευτυχως που ο αντρας μου ειναι παιδιατρος και οτιδηποτε χρησιμοποιησω πριν το ελεγχει.αυτο με τη δοση μονη μου το ανακαλυψα βεβαια..τυχαια διαβαζα και το ειδα πισω.λιγο θα βαζεις γιατι μπορει να προκαλεσει αλλεργιες στο μωρο.εγω τα εβαλα καποια στους 30 και καποια αλλα στους 40.δεν χρειαζεται να τα ξεχωρισεις..εγω ολα μαζι τα εβαλα.στα χρωματιστα βεβαια κοτσαρα και μια χρωμοπαγιδα αλλα τελικα τζαμπα την εβαλα γιατι βγηκε πεντακαθαρη.

Χρυσα μου δεν χρειαζεται να τα ξαναπλυνεις.τι μαλακτικο εβαλες?αν εβαλες μωρουδιακο δεν εχεις προβλημα.αν εβαλες το σουπλιν για πχ τοτε μαλλον πρεπει να τα πλυνεις παλι..

Βασιλικη μου λεω οτι θελω να γεννησω αλλα η ωρα του τοκετου μου φαινεται λες και με πας στο εκτελεστικο αποσπασμα!:D :D :D :D :D :D :D :D φοβουμαιιιιιιιιι........ και γω ολα της τα ρουχα τα επλυνα με σκονη γιατι δεν ειχα ακομα το προδερμ.μια χαρα ειναι.απλα ακουσα οτι το υγρο ειναι καλυτερο.ιδιαιτερα αν θες να πλυνεις κατι στο χερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!

Σταυρούλα μου,να ζήσετε,να τα εκατοστήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι με μια ακόμα πιο ευτυχισμένη οικογένεια.

Βερόνικα,εύχομαι και σε εσάς ό,τι καλύτερο και του χρόνου με ένα υγιέστατο μωράκι.

Αναστασία μου,σου πιέζει τη λεκάνη γι'αυτό πονάς.Καποια βιάζεται να βγειειειειειει!Διπλά γεννητούρια μυρίζομαι.

Χρύσα μου,με το καλό κι εσύ να υποδεχτείς το μωράκι σου μεθαύριο!

Εγώ τα ρουχαλάκια τα έπλυνα και τα πλένω με υγρό για να μη μένουν υπολείμματα από τη σκόνη.

Αγγελικούλα,μη φοβάσαι.Εκείνη την ώρα θα είσαι γεμάτη δύναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Σταυρουλα μου και γω ετσι νιωθω κατι φορες..ευτυχως που ο αντρας μου ειναι παιδιατρος και οτιδηποτε χρησιμοποιησω πριν το ελεγχει.αυτο με τη δοση μονη μου το ανακαλυψα βεβαια..τυχαια διαβαζα και το ειδα πισω.λιγο θα βαζεις γιατι μπορει να προκαλεσει αλλεργιες στο μωρο.εγω τα εβαλα καποια στους 30 και καποια αλλα στους 40.δεν χρειαζεται να τα ξεχωρισεις..εγω ολα μαζι τα εβαλα.στα χρωματιστα βεβαια κοτσαρα και μια χρωμοπαγιδα αλλα τελικα τζαμπα την εβαλα γιατι βγηκε πεντακαθαρη.

Χρυσα μου δεν χρειαζεται να τα ξαναπλυνεις.τι μαλακτικο εβαλες?αν εβαλες μωρουδιακο δεν εχεις προβλημα.αν εβαλες το σουπλιν για πχ τοτε μαλλον πρεπει να τα πλυνεις παλι..

Βασιλικη μου λεω οτι θελω να γεννησω αλλα η ωρα του τοκετου μου φαινεται λες και με πας στο εκτελεστικο αποσπασμα!:D :D :D :D :D :D :D :D φοβουμαιιιιιιιιι........ και γω ολα της τα ρουχα τα επλυνα με σκονη γιατι δεν ειχα ακομα το προδερμ.μια χαρα ειναι.απλα ακουσα οτι το υγρο ειναι καλυτερο.ιδιαιτερα αν θες να πλυνεις κατι στο χερι.

προδέρμ χρησιμοποίησα

Καλέ μη φοβάσαι!! άλλωστε όταν έρθει εκείνη η ώρα νομίζω ότι θα έχεις ξετρελλαθεί απο την χαρά σου και την ανυπομονησία! Εγώ πάντως χαζογέλαγα όλη την ώρα, αφού ούτε στο καρότσι δεν ήθελα να κάτσω!! Η μόνη στιγμή που χαλάστηκα ήταν με το ξύρισμα και το κλίσμα :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinofoufou mou euxaristw polu, makari na vrw opws les ti dinami ekeini tin wra, giati pragmatika tremw :blush::S

koritsia mou egw opws exw ksana pei ta eplina me arkadi, vgikan polu malaka logo mallon tou elaioladou, les kai tous eixa valei malaktiko ;)

epeisis afinei polu wraia mirodia sta rouxa, to mono arnitiko oti kollaei fovera sto sirtari tou aporripantikou kai kalo einai na arewnetai prin topothetithei ekei

pantos kai ta kouklakia tis kai ola ta paixnidakia me auto ta pliname

kai sti teliki einai prasino sapouni kai kikloforei kai toso xronia, thelw na pisteuw oti einai agno

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη εισαι πολυ γενναια!αυτο εχω να δηλωσω!!εγω ειμαι πολυ φοβιτσιαρα-χεστρα!

Σταυρουλα μου :D :D :D :D :D :D ο γιατρος ειπε πως μαλλον συμβαινει αυτο γιατι προετοιμαζεται το σκατουλι μου να βγει.. δεν σε ρωτησα..σημερα τι θα κανετε???

Χρυσα μου δεν νιωθω καθολου πιεση απο τις κινησεις της.ισα ισα που τις απολαμβανω.νιωθω πονο οταν κουνιεται.δλδ εχθες κουνιοταν τοσο εντονα που διεκρινα το γονατακι της,τη μπουνιτσα της και κατι πλατυ(μαλλον η πατουσιτσα της).οι κινησεις αυτες,οι πολυ εντονες που στην εκει που τις εβλεπες δεξια πανω κατευθειαν πηγαινε στον ομφαλο απο κατω.τρελοκομειο μωρο σου λεω!αχ να σου πω το θεμα της καισαρικης θα μου ελυνε το τεραστιο προβλημα που εχω με τον πονο..δυστυχως ομως..δεν γινεται..πως γινεται βρε Χρυσα μου να χαμογελουσες?πες μου το κολπο..δεν πιανει σε μενα τπτ ..

Γιουλι μου με το καλο να παρεις την αδεια σου και να χαρεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου!!!

Κατερινακι μου(φουφου),αντε να βγει γιατι θα ξαναγκαστρωθω με αυτο το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ!Αγγελικη τι διαβασα?επλυνες κια τα αρκουδακια και τα παιχνιδια ?πως?εμενα βγαζουν ηχους.πως να τα πλυνω αυτα?ελεγα να τα κανω με ντετολ.

κοριτσια....το απογευμα παω να με δει ο γιατρος..ειπε θα με πειραξει απο κατω να δει αν ανοιξε ο τραχηλος και να μου πειραξει τον σακο..καλε η χαρα που πηρε ο γυναικολογος μου δεν λεγεται με τους πονους που εχω!ουτε εγω δεν χαιρομαι ετσι..ειναι πολυ καλο που εχω πονους λεει..

Μπελλα μαζι θα την φαμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα και βεβαια δεν χρειαζεται να ξαναπλυνεις τα ρουχα. Εγω χρησιμοποιω το προδερμ υγρο, ξεβγαζεται καλυτερα και χωρις μαλακτικο. Με εντολη παιδιατρου πλυσιμο στους 60 βαθμους.

Αγγελικη εξισου καλο ειναι και το αρκαδι. Οσο για την επισκληριδιο, το ξαναλεω, δεν μπορεις να αποφασισεις απο πριν, δεν ξερεις αν θα αντεξεις τους πονους της γεννας, μονο εκεινη τη στιγμη μπορεις να αποφασισεις και να κρινεις! Βλεποντας και κανοντας δηλαδη!

Αναστασια παλι πονακια ε? Ειναι που ερχεται η ωρα, κανονικα θα πρεπει να χαιρεσαι, αν και να σου πω κατι, κανονικα η καραμελιτσα δεν θεωρειται πεισματαρα, δεν εχεις κλεισει τον 9ο ακομα!Απο 40 εβδ. και μετα θεωρουνται πως εχουν παρει παραταση. Οσο για το φοβο της γεννας, μολις κρατησεις αγκαλιτσα το κοριτσακι σου, δεν θα θυμασαι τιποτα. Εχεις αλτσχαιμερ εγκυμοσυνης? Ε, εγω σου λεω με σιγουρια οτι υπαρχει και αλτσχαιμερ γεννας! (εγω παντως το επαθα, αληθεια! :silly: )

Κοριτσια και εγω ποναω καθε φορα που κουνιεται ο μπεμπης...νιωθω σαν να σκιζεται η κοιλια μου και απο στιγμη σε στιγμη θα πεταχτει εξω κανα χερι ή ποδι! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Αυτέεες....Ελπίζω να σας άρεσαν! Ανυπομονώ να έρθει η φραουλίτσα να τα χαρούμε μαζί....

IMG_1491___.JPG

Ελπιδάκι μου ΤΕΛΕΙΑ όλα τα πραγματάκια.....

Μιλάμε αληθινή πριγκίπισσα θα αισθάνεται η μπουμπού σου. :kiss::kiss::kiss:

Μεγιά μεγιά μεγιά ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Αγγελικη εισαι πολυ γενναια!αυτο εχω να δηλωσω!!εγω ειμαι πολυ φοβιτσιαρα-χεστρα!

Σταυρουλα μου :D :D :D :D :D :D ο γιατρος ειπε πως μαλλον συμβαινει αυτο γιατι προετοιμαζεται το σκατουλι μου να βγει.. δεν σε ρωτησα..σημερα τι θα κανετε???

Χρυσα μου δεν νιωθω καθολου πιεση απο τις κινησεις της.ισα ισα που τις απολαμβανω.νιωθω πονο οταν κουνιεται.δλδ εχθες κουνιοταν τοσο εντονα που διεκρινα το γονατακι της,τη μπουνιτσα της και κατι πλατυ(μαλλον η πατουσιτσα της).οι κινησεις αυτες,οι πολυ εντονες που στην εκει που τις εβλεπες δεξια πανω κατευθειαν πηγαινε στον ομφαλο απο κατω.τρελοκομειο μωρο σου λεω!αχ να σου πω το θεμα της καισαρικης θα μου ελυνε το τεραστιο προβλημα που εχω με τον πονο..δυστυχως ομως..δεν γινεται..πως γινεται βρε Χρυσα μου να χαμογελουσες?πες μου το κολπο..δεν πιανει σε μενα τπτ ..

Γιουλι μου με το καλο να παρεις την αδεια σου και να χαρεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου!!!

Κατερινακι μου(φουφου),αντε να βγει γιατι θα ξαναγκαστρωθω με αυτο το μωρο!

Μια χαρά το βρίσκω το μωράκι σου, ζωηρό ζωηρό! Ελπίζω μόνο όταν γεννηθεί να χαλαρώσει και να κοιμάται εύκολα :):)

ίσως ήμουν τόσο χαλαρή γιατί δεν ήξερα τι εστί!! αλλά και τώρα αν εξαιρέσεις το άγχος που έχω για την ένεση, την επισκληρίδιο δηλαδή, δεν φοβάμαι. όλα γινονται τόσο γρήγορα που μέχρι να ξεκινήσεις δεν καταλαβαίνεις ποτε τελειώνεις. Αλλά μην νομίζεις ότι η καισαρική είναι καλύτερη απο τον φυσιολογικό. Έβλεπα όλες τις μαμάδες που είχαν γεννήσει φυσιολογικά να σηκώνονται, να κάνουν βόλτες και φυσικά να τρώνε από την 1η μέρα :angry::angry:

Εγώ ήμουν τέζα στο κρεβάτι, με είχε πειράξει και η ολική νάρκωση και όσο για φαγητό ούτε κουβέντα. ούτε νερό την πρώτη μέρα δεν σε αφήνουν να πιεις. τη δεύτερη λίγο τσαγάκι και την τρίτη τέταρτη κοτοζουμο!! Οπότε καλύτερα να πονέσεις για λίγο και να συνέλθεις γρήγορα ;)

Είδα ένα βίντεο φυσιολογικού τοκετού με επισκληρίδιο και πραγματικά την ζήλεψα τη γυναίκα!! ούτε που κατάλαβε ποτε γέννησε :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου! σημερα γιορτΖΕΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ μου κ θα παμε εκει να φαμε,εχει κ πανηγυρι απο κατω!!!

κ εγω ποναω συχνα μεσα στη μερα ειναι προπαρασκευαστικες συσπασεις κ ο γιατρος μου λεει να μη πολυβγαινω τωρα,να παρει το μωρο οσο μπορει μην εχουμε τιποτα προωρο!σας αγαπω πολυ κ μαρεσει που σε λιγο θα μας συνδεει ολες κατι μαγικο,,,η μητροτητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου όλο και κάτι θα κάνουμε όχι όμως και τίποτα ιδιαίτερο.Με την κοιλούμπα που έχω δεν είμαι και για πολλά.Μου αρκεί όμως που θα είμαστε οι 3 μας :)

Και εγω είχα πόνους κάποια στιγμή και όταν το ανέφερα στον γιατρο δεν του έκανε εντύπωση και μου είπε οτι έτσι πρεπει να είναι απο δω και πέρα..

Στην Σουηδία έχεις εσύ επιλογή να κάνεις αν θέλεις επισκληρίδιο ή είναι στο χέρι του γιατρού??Εδω στα περισσότερα δημόσια νοσοκομεία δε παίζει αυτή η επιλογή.Αυτος είναι ένας λόγος που θα πάω σε ιδιωτική.Είμαι πολύ μα πολύ φοβιτσιάρα στον πόνο :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλι τα νευρα μου εχω... :angry::angry::angry:

Μολις επικοινωνησα με την Ακαδημια Αθηνων για τα βλαστοκυτταρα για να μαθω πληροφοριες. Ε,τηλεφωνικη ενημερωση δεν κανουν, εκτος αν εισαι εκτος Αθηνων. Πρεπει να παω απο εκει για να με ενημερωσουν και να παρω το υλικο για την αποθηκευση των βλαστοκυτταρων. Ναι, καλα, πωωωωωως? Με ενα ζωηρο παιδακι που δεν καθεται στιγμη και πουθενα, με την κοιλια στο στομα, με την ανυποφορη ζεστη, με τον αντρα μου να δουλευει και δυσκολα να μπορει να παρει αδεια και με τους γονεις μου και τα πεθερικα μου να λειπουν διακοπες (τουλαχιστον να μου κρατουσαν το παιδι να μη το σερνω και αυτο μαζι μου...)

Μετα η γκρινια και τα νευρα οφειλονται στην εγκυμοσυνη??? :huh::dry: Οχι, πειτε μου!

Εσεις τελικα τι θα κανετε με το θεμα αυτο? :angry::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, αν και καθυστερημένα κι από εμένα. Δύσκολη νύχτα η χθεσινή, λίγο η καταιγίδα, λίγο η συχνοουρία, λίγο τα όνειρα δεν έκλεισα μάτι.

Τουλάχιστον όμως δρόσισε πολύ και πήραμε μια ανάσα :)

Μεγάλη μέρα σήμερα! Για μία ή για δύο εγγυούλες, για να δούμε :)

Αναστασία μου, άντε κοριτσάκι μου, από χτες έχω την έννοια σου.

Kuo μου, έχεις τόσο κόσμο να σε σκέφτεται και να εύχεται για εσένα σήμερα που όλα θα πάνε τέλεια!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σταυρούλα και Βερόνικα, χρόνια σας πολλά και εύχομαι για το κάθε ζευγάρι να είναι πάντα αγαπημένοι και αργότερα ή πιο γρήγορα να δεχτούν και το αγγελούδι τους.

Χρύσα, έφτασε κι ο δικός σου ο καιρός :huh: Μην αγχώνεστε βρε κορίτσια, όχι πως δεν έχετε λόγο, αλλά γιατί κι εμείς από εσάς παίρνουμε κουράγιο και παράδειγμα. Με το καλό κοριτσάκι.

Γιούλη, που χάθηκες εσύ; Υπομονή 4 μερούλες ακόμα και μετά...διακοπούλες και προσμονή :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...