Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια γειά σας!!!! Ακούσαμε καρδούλα είμαι σούπερ ευτυχισμένη. ήταν από τις πιο συγκινητικές στιγμές της ζωής μου. Τι τέλειαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες!!! Τι κάνετε? Εγώ δουλειά και αναρωτιέμαι αν ειμαι ετσι οπως ειμαι τωρα και αφού ο γιατρός μου το επιτρέπει να πάω θαλασσίτσα η να μεινω σταυγα μου? Μάλλον θα την κάνω...άλλη που θα πάει θαλασσα υπάρχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010

1. Nutella

2. Gioulaki διδυμακια

3. Ηλιαχτιδα28

4. Maria+Fotis

5. Dolfin διδυμακια

6. Lollipop διδυμακια

7. demie_14

8. Ρανια28

9. Sofouki

10. 523 Georgia

11. Koukida

12. Φραουλινα

13. Samantha

14. Tesh

15. Vasia78

16. Θελω να γινω μαμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!

Εκανα τις διορθωσεις στην λιστα μας!

Ζητω συγγνωμη σε οσες "ξεχασα" αλλα ενα μυαλο χειμωνα καλοκαιρι τι να σου κανει????

Χτες απο το απογευμα ειχα λιγες αναγουλες που δεν εξελιχθηκαν( :x ),σημερα ομως οκ!!!

Vasia την ακουσατε ε? Νομιζω οτι αυτος ο ηχος ειναι η ωραιοτερη μουσικη!!!!!!!

Tesh αν σου επετρεψε ο γιατρος τα μπανακια γιατι να μην πας???!!!Να πας κοριτσαρα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!

Εκανα τις διορθωσεις στην λιστα μας!

Ζητω συγγνωμη σε οσες "ξεχασα" αλλα ενα μυαλο χειμωνα καλοκαιρι τι να σου κανει????

Χτες απο το απογευμα ειχα λιγες αναγουλες που δεν εξελιχθηκαν( :x ),σημερα ομως οκ!!!

Vasia την ακουσατε ε? Νομιζω οτι αυτος ο ηχος ειναι η ωραιοτερη μουσικη!!!!!!!

Tesh αν σου επετρεψε ο γιατρος τα μπανακια γιατι να μην πας???!!!Να πας κοριτσαρα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMEROUDIA :)

Vasia συγχαρητήρια! πραγματικά δεν υπάρχει πιό μαγική στιγμή- ένας γιατρός είχε πει σε μια κοπέλα μόλις άκουσαν την καρδούλα: 'Συγχαρητήρια, εχεις δημιουργήσει μιά μηχανή που θα δουλεύει ασταμάτητα για περίπου 80 χρόνια"...συγκινητικό ε?

tesh αν ο γιατρος εδωσε οκ για μπάνιο φυσικά και θα πας!!! και κάνε και μια βουτίτσα και για μαααας!!

Καλάη λιστα ειναι σουπερ 16 φουσκοκοιλιτσες -μονο για τον Ιούλιο????τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

:cheer::cheer:

Tesh και εμένα ο γιατρός μου επιτρέπει τα πάντα σχεδόν...αλλά σκέφτομαι για καλό και για κακό να καθήσω στα αυγά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεφτομαι οτι στην προηγουμενη δεν πηγα πουθενα,κλεισμενη μεσα στα νοσοκομεια κ με ψυχολογια χαλια κ τι καταλαβα? κ τπτ να μην κανω τουλαχιστον να μην κλειστω μεσα κ αισθανομαι σαν αρρωστη. αλλαζει η ψυχολογια οσο ναναι. φυσικα θα προσεχω,καθολου ηλιος,οχι κινησεις αποτομες,αλλαγη μαγιο κ ολα θα πανε καλα. βιβλια,ξαπλωστρα κ χαλαρααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh έγραψε:

σκεφτομαι οτι στην προηγουμενη δεν πηγα πουθενα,κλεισμενη μεσα στα νοσοκομεια κ με ψυχολογια χαλια κ τι καταλαβα? κ τπτ να μην κανω τουλαχιστον να μην κλειστω μεσα κ αισθανομαι σαν αρρωστη. αλλαζει η ψυχολογια οσο ναναι. φυσικα θα προσεχω,καθολου ηλιος,οχι κινησεις αποτομες,αλλαγη μαγιο κ ολα θα πανε καλα. βιβλια,ξαπλωστρα κ χαλαρααα

αφου στο επέτρεψε ο γιατρός σου και νιωθεις σκασμενη, να πας. θα προσεχεις -εξαλλου δεν θα παιξεις δα κα ιbeach volley ούτε θα πλακωθεις στις μπύρες!! ξαπλα σκια χυμουλης- κατι να γεμισει το στομαχι- βιβλιαρακι και θα αδειασει κα ιτο κεφαλακι σου!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Τι κάνετε;

Εγώ είμαι χαρούμενη γιατί βγήκαν οι διορισμοί και με στείλανε στα Κοκκινοχώρια, δηλαδή εκεί που ήμουν και πέρσι!!! Δε φαντάζομαι να υπάρχει πρόβλημα με τη διαδρομή. Είναι μισή ώρα στον αυτοκινητόδρομο, και φυσικά δεν οδηγώ εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

ΚΟΥΚΙΔΑ χρόνια σου πολλά κι ευτυχισμένα!

πώς πάτε φουσκοκοιλίτσες μου? ακούω ευχάριστα με τις χοριακές, μπράβο!!

σήμερα μου είπαν τα αποτελέσματα του προγεννητικού και όλα είναι μια χαρούλα!!! φοβόμουν και για κανένα διαβήτη γιατί μετά το γάμο μου έχω πάρει καμιά 10αριά κιλά η χαζή!!!:(

μόνο το στίγμα έχω, ως γνωστόν, οπότε, αν και ο άντρας μου δεν το έχει, πρέπει να παει στο ΛΑΪΚΟ να ξανακάνει την εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Γειά σας! Τι κάνετε;

Εγώ είμαι χαρούμενη γιατί βγήκαν οι διορισμοί και με στείλανε στα Κοκκινοχώρια, δηλαδή εκεί που ήμουν και πέρσι!!! Δε φαντάζομαι να υπάρχει πρόβλημα με τη διαδρομή. Είναι μισή ώρα στον αυτοκινητόδρομο, και φυσικά δεν οδηγώ εγώ.

Θ.Ν.Μ! ---> είσαι φρεσκοδιορισμένη??φετινός διόρισμός?? αν ναι ΣΙΔΕΡΟΚΕΦΑΛΗ!!! εισαι εκπαιδευτικος? αντε με το καλό!!!

Demie ευχαριστω για τις ευχές σου!! και συγχαρητηρια για τις καλες εξετάσεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida μου σ'ευχαριστώ πολύ!

ποιες κοπελιές είναι εκπαιδευτικούλες απο εδώ? Θέλω να γινω μαμά είσαι φρέσκια-φρέσκια? ευτυχώς που ήρθε βολικά ο διορισμός ως προς την τοποθεσία.είσαι Κύπρο,ε? εδώ στην Ελλάδα, έναν Γολγοθά ζούμε για τον διορισμό... δεν με νοιάζει όμως πλέον, ας μην έρθει κιόλας.αρκεί που ήρθε το μπεμπάκι! εγώ είμαι φιλόλογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γκαστρουδιτσες μου!!!τι κανετε?εγω γυρισα απο δουλεια,σημερα ΜΟΝΟ 2 φορες εμετο το πρωι πριν ξεκινησω δουλεια και μονο 2-3 φορες αναγουλα..γιουπι!!εφτιαξα σπανακορυζο,αλλα μεχρι να γινει εφαγα ενα αυγο τηγανητο και εσκασα..τελικα δεν ειμαστε για τηγανιδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aληθεια Ρανια?

Σε "χαλασε" το αυγουλακι??? :(

Κι εγω αυγουλακια με πατατουλες τηγανιτες (πολυ καλα σταγγιγμενες απο τα λαδια ;) )εφαγα,εκοψα και μια ντοματουλα και μια χαρα!

Γενικα δεν με χαλαει τιποτα απο φαγητο....μπορει απλα να φαω λιγοτερο απο οτι συνηθιζα γιατι φουσκωνω ευκολοτερα.

Παντως τα αυγα τα ηθελα μερες τωρα!!! μιαμ μιαμ μιαμ :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω το ζηλεψα ρε γμτ..ηταν και μια αυγουλαρα γιγας!!ουτε εμενα με χαλαει κατι συγκεκριμενο,νομιζα δηλαδη..ευκαιρια να τρωω πιο υγιεινα.απλα πρεπει να μαγειρευω απο το βραδυ,γιατι γυρναω 3-3:30 και μεχρι να γινει το φαγητο τρωω οτι βρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες!! Τι μου κάνετε??

Μου λείπετε βρε κοριτσάκια!!

Πέρασα να πω ένα γεια και βγαίνω...

Φιλάκια στις κοιλίτσες!!

Διδυμομανούδες ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milina γεια κ σ'εσένα κοριτσάκι! με το καλό να πεις το γεια κ να μη βγεις την επόμενη φορά από τις κοιλίτσες! :)

πω,πω! lollipop καλή μου, τι ωραίες οι πατατούλες με το αυγουλάκι!!!!!! το καλύτερό μου, μιλάμε!

ράνια υπομονή, όπου να'ναι θα περάσουν οι αναγουλίτσες και τα τοιαύτα!

koukida αγγλικών, ε? ελπίζω να άνοιξε ο δρόμος του διορισμού για εσένα.εγώ εναποθέτω τις ελπίδες μου στον ασεπ...παρόλ'αυτά έχω ένα πρόγραμμα φουλ, αν κ νομίζω πως φέτος θα το χαλαρώσω γενικώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Demie δοξασοι έχω κλεισει φετος 4 χρονια διορισμενη, αλλά πασχιζω καθε χρονια για αποσπαση...-για μεταθεση δεν το συζητω...το εχω ξεχασει!

η θεση μου εινα ιστα κυκλαδονησια, αλλά κανονικα η θεση μου θα πρεπε να ειναι διπλα στον αντρα μου- τα γνωστα- να μας στελνουν στου διαολου το κερατο για να μας κρατάνε και απο τα μπ@λ@κια στις εκλογες -τα ξερεις.....

φετος εφαγα αγχος γιατι σε 1η φαση δεν ειχα παρει αποσπαση, και αυτο θα σημαινε πισω στο νησι- που επισης θα σημαινε τελος οι εξωβσωματικες σε περιπτωση αποτυχίας- αστα......μας εχουν κανει κα ιγω δεν ξερω τι...να μπορουσα να φυγω τωρα απο την Ελλάδα- εφευγα...τίποτα δεν μαρεσει σαυτη τη χωρα -ειδικα τωρα τελευταια.....

με Ασεπ περασα και γω - 4 φορες ειχα δωσει- με ειχαν φαει τα ιδιαιτερα και τα φροντηστηρια και δουλευα κ ως ωρομισθια- ειχα γινει κοσκινο- και μετα σου λεει να κανεις οικογενεια απο νωρις! ποιος ρε παιδια??

δεν ηθελα να μπω στο δημοσιο- αλλά κουραστηκα να τρεχω και να με τρεχουν τα 'αφεντικά' στον ιδιωτικο τομεα.....

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!

Εμείς πήγαμε ΙΚΕΑ στη Λευκωσία το απόγευμα, για να πάρουμε πράγματα για το καινούριο μας σπίτι! θέλαμε να πάρουμε καρέκλες για την κουζίνα και βιβλιοθήκες, αλλά τελικά δε μας φτάνανε τα λεφτά που είχαμε πάνω μας, και πήραμε μόνο τις καρέκλες! Μετά πήγαμε στο σπίτι να πάρουμε τις καρέκλες, και είδα μια τεράστια κατσαρίδα στην κουζίνα... Με χάλασε λίγο γιατί έχω φοβία με τις τεράστιες κατσαρίδες της Κύπρου...

Αβγουλίαση βλέπω έπεσε σήμερα!!! Εμένα τα τηγανιτά αβγά δε μου αρέσουν καθόλου και δεν έχω φτιάξει και ποτέ μου!!! Μου αρέσουν πάρα πολύ ομελέτα, κυρίως φούρνου, και βραστά, πολύ σφιχτά. Προσέχετε με τα τηγανιτά αβγά, να τηγανίζεται καλά και ο κρόκος και να μην είναι λίγο ωμός έτσι; Γιατί καραδοκούν και μικρόβια.

Στα σχολεία είναι η δεύτερη χρονιά που θα δουλέψω. Έχω σπουδάσει διάφορα, τελικά με διόρισαν φιλόλογο και πέρσι είχα διοριστεί σε πρωινό σχολείο στο χωριό που ξαναδιορίστηκα. Εντελώς τυχαία, και χωρίς να το επιδιώξω, μου είχε ζητήσει μια γνωστή μου να κάνουμε αλλαγή, επειδή αυτή είχε διοριστεί στο εσπερινό και δεν ήθελε. Εγώ πέταξα απ' τη χαρά μου, αφού έχω θέμα με το πρωινό ξύπνημα (εδώ τα σχολεία αρχίζουν στις 7.30 το πρωί, βάλτε και μισή ώρα να πάω, θα έπρεπε να ξυπνάω κατά τις 6!!). Είχα μάλιστα δημοσιεύσει και σχετικό ποστ στο μάμμυ, πριν κανένα χρόνο! Τελικά το εσπερινό αποδείχθηκε θησαυρός! Λίγοι μαθητές, λίγες ώρες και ίδιος μισθός. Το κλίμα τέλειο, οι συνάδελφοι και οι μαθητές πολύ καλοί, έσκαγα μήπως και με στείλουν αλλού!

Εμάς εδώ δεν έχει ασέπ, διοριζόμαστε με επετηρίδα, κάτι που δεν είναι και τόσο καλό, αφού τώρα οι φιλόλογοι που κάνουν τα χαρτιά τους φέτος, θα διοριστούν σε καμιά τριανταριά χρόνια. Εγώ ήμουν τυχερή...

Κορίτσια, σταυρώστε τα δάχτυλά σας! Αύριο πάμε στο γιατρό κι ελπίζω ν' ακούσουμε καρδούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο Koukida! εύχομαι να πάει βολικά το θέμα με την απόσπαση και - γιατί όχι? - μετάθεση κ να είναι όλα οκ! αυτό με τον ιδιωτικό τομέα, ξαναπές το... αλλά τι να κάνω? ελπίζω σε μελλοντικές εξετάσεις κ σε επιτυχία σε αυτές! στην Ελλάδα όλα γίνονται και όλα δεν γίνονται.μπάχαλο!ας είμαστε καλά κ εμείς κ τα σποράκια μας!!! φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'Θ.Ν.Γ.Μ' μπράβο μπραβο με γεια τα επιπλα- μη φοβασαι βρε τα κατσαριδακια, μια ιδεα ειναι όλα!!χαχα

αν καταλαβα ειχες διοριστει με άλλη ειδικότητα και φετος άλλαξες ε?? με το καλό αφου σου ηρθαν όπως θα ηθελες όλα καλά!!!

και γω στο προηγουμενο μηνυμα ξεχασα να αναφερω οτι τελικα την πήρα την απόσπαση εδω στο Νομό μου. αλλά αυτό που πραγματικά με νοιάζει όπως λες και συ demie είναι να πάνε καλά τα σποράκια μας και όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα. συμφωνείται? :)

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΑΥΡΙΟ θΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ!!!!!

θα σε σκεφτόμαστε αύριο :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
    • Εγώ μόνο φυλλικό οξύ και D3 που έχω χαμηλη. Στην κόρη μου πιο αργά πήρα b comblex και ασβέστιο. Οι υπόλοιπες εξετάσεις μου είναι μια χαρά οπότε προς ώρας μόνο αυτά τα δύο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...