Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

γυρισαμε απο καφεδακι..εφαγα και παγωτο ξεγυρισμενο.. :P:P

αλλα την πεμπτη εχουμε γιατρουλη και πρεπει να του σαμποταρω τη ζυγαρια παλι.. ;)

λοιπον τελειωσαμε με τοιχους..δεν ξερω αν θα αρεσει σε αλλους, αλλα εμεις περασαμε μια δημιουργικη Κυριακη..καναμε τους ντεκορατερ, νερα, σφουγγαρια, αυτοκολλητα..και καθομαστε τωρα και το χαζευουμε.. :)

παντως για το θεμα του θηλασμου και γω γενναω στο μητερα και εχω δει οτι τα φερνουν ολα μαζι τα μωρακια και πολλες φορες ειναι και ταισμενα..θα ζητησω παντως αποκλειστικο θηλασμο, αλλα πιστευω οτι αμα εισαι πρωταρα δεν προκειται να ασχοληθουν και πολυ.. :blush: αλλα δεν αγχωνομαστε...οταν παμε σπιτι θα ειναι καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαμουνάκι μπράβο που περάσατε καλά!

Σήμερα ψύχρανε ο καιρός! Έξω κρύωνα πριν λίγο που καθόμουν! Εγώ κοριτσάκια τελείωσα σχεδόν το σίδερο! Σιδέρωνα και σιδέρωνα και τελειωμό δεν έιχε! Τώρα έβαλα και άλλο ένα πλυντήριο οπότε αύριο να τα σιδερώσω και αυτά!

Αύριο έρχονται και τα επιπλάκια μας! Τα περιμένω πως και πως!

Αύριο έχω δουλειές με φούντες! Ευτυχώς θα έχω και τη μανούλα μου να με βοηθήσει!

Καλά μου έφτιαξε κάτι τέλεια σεντονάκια και κάτι ωραίες πανίτσες με κεντήματα και δαντελίτσες τέλειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ.ΟΛΕΣ ΒΛΕΠΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ.ΤΕΛΕΙΑ.ΜΑΙΜΟΥΝΑΚΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ.BARBIE ΑΝΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΣΑΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΔΙΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ.ΕΓΩ ΤΕΛΙΩΣΑ ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΧΘΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΗ ΔΡΟΣΙΑ.ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΟΝΗΡΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΤΟΝ ΒΙΑΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!! :blush::blush: ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΑΛΛΟ!!!ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ ΜΟΥ ΦΥΓΑΝΕ ΝΕΥΡΑ ΚΑΗΜΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!ΧΑΧΑ!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ..ΤΟ ΝΟΙΩΘΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ??Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ..ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Barbiepa με το καλό τα επιπλάκια σας. Στείλε φωτό να τα χαζέψουμε!!

Έρη :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: καλά του έκανες του συζύγου του χρειαζότανε ;););)

Εγώ αρχίζω το μαγείρεμα (γεμιστά) και μετά θα βάλω τα ρουχαλάκια στα συρτάρια που τα έχω τόσο καιρό στοιβαγμένα και σιδερωμένα σε ένα κουτί.

Μετά θα πάμε με τον αντρούλη βόλτα στο ικεα για κάτι τελευταία πραγματάκια αλλά το χειρότερό μου είναι ότι το απόγευμα θέλω να τακτοποιήσω τις ντουλάπες μας που έχουν το μαύρο τους το χάλι. Ευτυχώς περιμένω κ εγώ τη μαμά για άλλες δουλειές (πχ μπάνιο, σφουγγάρισμα..)

Πω πω αγχώθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακια μου..τι ωραια δροσουλα σημερα ε?

τωρα εφτιαξα το καφεδακι μου και σε λιγω θα αρχισω δουλιτσες γιατι το ΣΚ το βομβαρδισαμε το σπιτι!

ερη μου καλα του εκανες του αντρουλη σου :laugh: :laugh: ε μα ποσο να αντεξουμε πια! :P ανθρωποι ειμαστε και μεις! τωρα ξερεις ..οποτε εχεις νευρα θα επερχεται βιασμος :laugh: :laugh:

στρωματακι καλαθουνας σε καταστηματα βρεφικων ειδων ΛΗΤΩ, MOTHERCARE κλπ

λενιτσα σιγα σιγα με τις δουλιτσες..τουλαχιστον θα εχεις βοηθεια απο μανουλα..εμενα ακομα διακοπες κανει η δικια μου :dry:

πετα μου μια πιπερια γεμιστη μολις ψηθει! σλουρπ!

barbie σημερα με το καλο να ρθουνε τα πραγματακια σας..θα ειναι γεματη η μερα σου ..εχεις πολυ δουλιτσα :blink::blink:

και παλι τα συγχαρητηρια μου στη μανουλα σου..χρυσοχερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεεεερα!!!! πολυασχολες σημερα ολες ε???????

Κοριτσακια σιγα σιγα τις δουλειες!!!! Μην το παρακανετε!!!!

Ερη μου εκανες την καλυτερη δουλεια!!!!!Και γω αυτο θα κανα στην θεση σου....δυστυχως εμας μας το χει απαγορεψει ο γιατρος απο τον 5ο λογω συσπασεων....δεν μπορεις να φανταστεις πως κρατιεμαι!!!!!

Μπαρμπι μου με το καλο!!!Σιγα σιγα οι δουλιτσες και συ!

Παω και γω μια βολτα για νυχτικακια και θα τα πουμε μετα!!! Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΔΡΟΣΙΖΕΣΤΕ;ΕΔΩ ΦΥΣΑΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΞΕΓΕΛΑΕΙ!ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 3 ΝΥΧΤΙΚΟΥΛΕΣ ΤΗΣ ΒΡΗΚΑ ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ ,ΕΝΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΤΗΣ ΤΡΙΟΥΜΦ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ 24 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΘΑ ΠΛΥΝΕΤΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΛΥΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΛΑΣ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ;ΕΓΩ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΕΡΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥΠΟΛΗ ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ 35 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΔΕ ΡΩΤΗΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και απο μένα κοριτσάκια! και εδώ ευτυχώς δρόσισε κάπως αλλα εγω εξακολουθώ να έχω τρομερές κάψες! χθές το βράδυ πάλυ δεν μπορούσα να κομηθώ. όλ την ώρα στιφογύριζα!

Marylou και εγώ την ίδια απορεία είχα με τα υφάσματα του πορτ μπεμπε του καροτσιού. Δεν ξέρω κατά ποσο είναι έυκολο να βγεί και να πληθεί όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

leticia έγραψε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια...Πώς είστε? Σήμερα έβαλα το τελευταίο πλυντήριο του μωρού και το βράδυ ξεκινώ σιδέρωμα... :laugh:

Maragr να σας ζήσουν τα μωράκια σας και με το καλο να πάτε όλοι μαζί στο σπιτάκι σας....Περιμένουμε και άλλα νέα σου...

Στο Μητέρα θα γεννήσω οπότε εύχομαι να καταφέρω να έχω έναν αποκλειστικό θηλασμό.. :dry:

LETICIA ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΑ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΔΕΙΝΑΝ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΜΠΑΤΕ ΣΚΥΛΟΙ ΑΛΛΕΣΤΕ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΕΚΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ERI79 έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ.ΟΛΕΣ ΒΛΕΠΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ.ΤΕΛΕΙΑ.ΜΑΙΜΟΥΝΑΚΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ.BARBIE ΑΝΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΣΑΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΔΙΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ.ΕΓΩ ΤΕΛΙΩΣΑ ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΧΘΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΗ ΔΡΟΣΙΑ.ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΟΝΗΡΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΤΟΝ ΒΙΑΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!! :blush::blush: ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΑΛΛΟ!!!ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ ΜΟΥ ΦΥΓΑΝΕ ΝΕΥΡΑ ΚΑΗΜΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!ΧΑΧΑ!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ..ΤΟ ΝΟΙΩΘΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ??Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ..ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ??

Καλημέρα και από εμένα! Πριν λίγο μου φέρανε τα επιπλάκια μου και τώρα η μανούλα μου τα καθαρίζει για να ξεκινήσουμε αύριο να πλένουμε και να σιδερώνουμε!

Έρη μου καλά έκανες του αντρούλη σου! Και εγώ ανυπομονώ πως και πως! Άντε να μπω στον μήνα μου και θα του δείξω εγώ! Στρωματάκι για την καλαθούνα πουλάνε και στα Λητώ! Σε όποιο κατάστημα έχει καλαθούνες θα έχει και στρωματάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa έγραψε:

Καλημέρα κοριτσάκια!

Barbiepa με το καλό τα επιπλάκια σας. Στείλε φωτό να τα χαζέψουμε!!

Έρη :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: καλά του έκανες του συζύγου του χρειαζότανε ;););)

Εγώ αρχίζω το μαγείρεμα (γεμιστά) και μετά θα βάλω τα ρουχαλάκια στα συρτάρια που τα έχω τόσο καιρό στοιβαγμένα και σιδερωμένα σε ένα κουτί.

Μετά θα πάμε με τον αντρούλη βόλτα στο ικεα για κάτι τελευταία πραγματάκια αλλά το χειρότερό μου είναι ότι το απόγευμα θέλω να τακτοποιήσω τις ντουλάπες μας που έχουν το μαύρο τους το χάλι. Ευτυχώς περιμένω κ εγώ τη μαμά για άλλες δουλειές (πχ μπάνιο, σφουγγάρισμα..)

Πω πω αγχώθηκα...

Λενίτσα μην αγχώνεσαι! Εμένα τις ντουλάπες μου τις έκανε η κοπέλα που μου καθαρίζει! Οπότε είμαι οκ από αυτό γιατί και εμένα είχαν να γίνουν από πέρσι το Σεπτέμβρη!

Και εγώ θέλω να πάω να πάρω από το ΙΚΕΑ κάτι ραφάκια για το δωμάτιο της μπέμπας!

Ευτυχώς που έχουμε και τις μανούλες μας και βοηθάνε λίγο! Εγώ τελείωσα σήμερα από σίδερο!

Έρη μου εσύ τουλάχιστον έχεις βοήθεια από τον αντρούλη σου αφού δεν έχεις κανέναν κοντά σου να σε βοηθήσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamounaki έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακια μου..τι ωραια δροσουλα σημερα ε?

τωρα εφτιαξα το καφεδακι μου και σε λιγω θα αρχισω δουλιτσες γιατι το ΣΚ το βομβαρδισαμε το σπιτι!

ερη μου καλα του εκανες του αντρουλη σου :laugh: :laugh: ε μα ποσο να αντεξουμε πια! :P ανθρωποι ειμαστε και μεις! τωρα ξερεις ..οποτε εχεις νευρα θα επερχεται βιασμος :laugh: :laugh:

στρωματακι καλαθουνας σε καταστηματα βρεφικων ειδων ΛΗΤΩ, MOTHERCARE κλπ

λενιτσα σιγα σιγα με τις δουλιτσες..τουλαχιστον θα εχεις βοηθεια απο μανουλα..εμενα ακομα διακοπες κανει η δικια μου :dry:

πετα μου μια πιπερια γεμιστη μολις ψηθει! σλουρπ!

barbie σημερα με το καλο να ρθουνε τα πραγματακια σας..θα ειναι γεματη η μερα σου ..εχεις πολυ δουλιτσα :blink::blink:

και παλι τα συγχαρητηρια μου στη μανουλα σου..χρυσοχερα!

Μαμουνάκι μου ευχαριστώ! Θα σας βάλω φωτογραφίες μόλις τα πλύνουμε να τα δείτε!

Αυτή η βδομάδα μάλλον είναι εβδομάδα εργασίας για όλες! Προετοιμαζόμαστε για να υποδεχτούμε τα ζουζούνια μας! Πλησιάζει ο καιρός! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marylou έγραψε:

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΘΑ ΠΛΥΝΕΤΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΛΥΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΛΑΣ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ;

Αχ γιατί μου έβαλες τέτοια σκέψη στο μυαλό τώρα;;; Δεν είχα σκεφτεί να πλύνω κ αυτά. Πρέπει λέτε ή μήπως γινόμαστε υπερβολικές ρε κορίτσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marylou έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΔΡΟΣΙΖΕΣΤΕ;ΕΔΩ ΦΥΣΑΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΞΕΓΕΛΑΕΙ!ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 3 ΝΥΧΤΙΚΟΥΛΕΣ ΤΗΣ ΒΡΗΚΑ ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ ,ΕΝΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΤΗΣ ΤΡΙΟΥΜΦ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ 24 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΘΑ ΠΛΥΝΕΤΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΛΥΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΛΑΣ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ;ΕΓΩ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΕΡΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥΠΟΛΗ ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ 35 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΔΕ ΡΩΤΗΣΑ.

Με γεια τα ψώνια σου!! Εγώ θέλω να πάω να πάρω ακόμα παντόφλες, ένα σουτιέν ακόμα, και εσώρουχα.

Πως θα τα βγάλεις για να τα πλύνεις? Λογικά αυτά δεν είναι ραμένα πάνω? Εγώ επειδή έχω πάρει λίκνο την πάντα θα την πλύνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΠΛΕΙΝΕ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑΣ ΣΕ ΚΡΥΟ ΝΕΡΟ,ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΛΕΙΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΙ ΕΒΑΖΕ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΛΑΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΝΟΜΙΖΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΠΛΥΝΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΕΙ ΕΚΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.ΜΕΤΑ ΕΞΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ.ΕΜΑΣ ΤΟ ΥΦΑΣΜΑΣΜΑ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ,ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ??Α ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!!!ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ..ΕΓΩ ΝΥΧΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΚΟΜΑ ΔΙΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΧΥΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΩΡΑΝΕ.... :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα είναι μπελάς! Άντε να τα βγάλεις και να τα ράψεις πάλι! Κάνε το με ένα πανάκι να τραβήξεις τη σκόνη και μετά να βάζεις γύρω γύρω σεντονάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΚΛΙΨΑΚΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΑΛΛΙΩΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΕ ΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΥΠΟΘΕΣΗ.ΜΗΝ ΥΠΕΡΒΑΛΛΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ.ΑΝΤΕ ΦΙΛΙΑ ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΤΑΡ .ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ..ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για το ΓΑΙΑ γεννηση μια φιλη μου στις 15/8 και ηταν παρα πολυ ευχαριστημενη. φαγητο σουπερ, καινουριο, εξυπηρετηση πολυ καλη..γενικα ειπε τα καλυτερα! εγω γενναω στο μητερα και ταχω ακουσει αυτα με τις μαιες και το θηλασμο..τωρα για το επισκεπτηριο ειναι συγκεκριμενες ωρες, αν βεβαια μπουκαρουν 10 ατομα μεσα..θα βαλω τις φωνες..φαντασου 3κλινο και ολοι να μπαινουν μαζι μεσα..και σκανε και κατι κυρατσες με τα κολωνιες φουλ..τα πηρα τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισαααα...επιτελους πηρα τρια νυχτικακια απο το hondo και επισης κατι εσωρουχα για τις τεραστιων διαστασεις σερβιετες μετα την γεννα!

η βαλιτσουλα ειναι ετοιμη αρκει να τα πλυνω πρωτα..!

Μαμουνακι θα σε στεναχωρησω αλλα στο μητερα επειδη νοσηλευτηκα με τις συσπασεις τα ωραρια επισκεπτηριου δεν ειναι και πολυ "αυστηρα"! οποτε οποιος θελει καθεται οσες ωρες θελει...και το βραδυ εχει το "θετικο" οτι αν θελει καποια γυναικα να κατσει μαζι σου μπορει...εμενα αυτο με βολευει γιατι θα μεινει η κολλητη μου!

Οσο για το φαγητο το δικο μας ειναι ετσι και ετσι...τρωγεται αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας!!! Εχει ωραιο πρωινο ομως...με κρουασανακια, μαρμελαδιτσες, κεικ..αυγουλακια οτι θες!!!!! ΑΑΑΑΑ και αν σε πιασει λιγουρα το βραδυ μπορεις να παραγγειλεις κανα τοστακι στο δωματιο!!!!!

Σε αντιθεση με το γαια που πραγματικα ειναι χλιδη....και απο θεμα δωματιου και απο θεμα φαγητου...και γενικα ειναι σουπερ!!!Μεχρι και τα κρεβατια στο γαια ειναι υπεροχα...καμια σχεση με του μητερα!!!Πολυ πιο αναπαυτικοτατα..και σε 4κλινο δωματιο ακομα να μπεις ειναι σαν σουιτα ξενοδοχειου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμουνάκι μην αγχώνεσαι! Τι να κάνεις? Έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο αφού εκεί είναι ο γιατρός σου! Το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να γίνετε πιεστικοί με αυτό το πράγμα οπότε και να αναγκαστούν να το στο φέρνουν κάθε φορά που πρέπει!

Ανλού μου άντε καλοφόρετα! Και εγώ πήρα τέτοια εσώρουχα από τα Λητώ! Έλεγα να πάω να πάρω και κάτι τέτοια τεραστιών διαστάσεων όπως λες και εσύ της Sloggi! Εσύ ποια πήρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΓΟΝΑ έγραψε:

leticia έγραψε:

LETICIA ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΑ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΔΕΙΝΑΝ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΜΠΑΤΕ ΣΚΥΛΟΙ ΑΛΛΕΣΤΕ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΕΚΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ[/quote:37cyqho6]

Καλησπέρα κορίτσια.

Σήμερα τελείωσα σχεδόν όλο το σιδέρωμα και το απόγευμα θα αρχίσω να τακτοποιώ... :laugh: Αναρωτιέμαι πως θα είναι τα μπεμπάκια μας...θα τρελαθώ..

ΣΤΑΓΟΝΑ πολύ φοβάμαι ότι θα δυσκολευτώ πολύ για θηλασμό στο συγκεκριμένο μαιευτήριο....

Αυτό που μου σπάει όμως πιο πολύ τα νεύρα είναι το ότι απο τα λεγόμενα της κουμπάρας μου, η οποία έχει γεννήσει 2 παιδάκια εκεί,μου είπε ότι για να σου προσέξουν το παιδί πρέπει να δίνεις διαρκώς φιλοδωρήματα σε όλο το προσωπικό... Η κουμπάρα μου στην τελευταία της εγκυμοσύνη ξόδεψε 500 ευρώ σε φιλοδωρήματα και έβαλε αποκλειστική μαία δλδ άλλα 600 ευρώ...

Δλδ αν καποιος δεν έχει να δώσει δεν σε προσέχουν...????

Λίγα θα πληρώσω δλδ?Απαράδεκτα πράγματα.... Λόγω οικονομικών λέω να μήν δώσω φιλοδωρήματα.Λέτε να κάνω χαζομάρα?Να μην μου προσέξουν το παιδί? :( Αχ πείτε μου την γνώμη σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι είναι αυτά τα τεραστίων διαστάσεων σλιπάκια που λέτε για μετά τη γέννα; Εγώ κανονικά πήρα αλλά όχι σφιχτά. Χαζομάρα;; Τι πρέπει να πάρω; Μήπως στα ιδιωτικά μαιευτήρια μας τα δίνουν αυτοί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...