Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

για την ακριβεια 35 κ 4 μερες ειμαστε επισημα στον μηνα μας....επιτελους :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mamounaki έγραψε:

mamounaki έγραψε:

λετισια διαβασε αυτο

http://www.paidon-agiasofia.gr/index.cf ... PageID=284[/quote:ehjuljx8]

mamounaki γνωρίζω όλα τα πλεονεκτήματα του θηλασμού.Απλά λέω να αγοράσω να έχω και έτοιμο γιατί δεν ξέρω αν θα έχω αρκετό γάλα στον θηλασμό και να μην τρέχω τελευταία στιγμή.Όλες οι κοπέλες που έχουν γεννήσει έτσι κάνουν...αν κάνω κάποιο λάθος πείτε μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Leticia αν διάβασες το άρθρο θα είδες που λέει ότι κανένα μωρό δεν χρειάζεται συμπλήρωμα γιατί όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης! Αν ξεκινήσεις να του δίνεις συμπλήρωμα και να χάνει κάποια γεύματα από εσένα τότε θα αρχίσει να μειώνεται και το γάλα σου! Δυστυχώς για εμάς είναι λίγο ταλαιπωρία γιατί αν δεν χορταίνει θα πρέπει να το ταϊζουμε και κάθε μία ώρα! Ειδικά στην αρχή είναι λίγο φρίκη από ότι καταλαβαίνω αλλά μετά όταν θα σου έχει έρθει κανονικά το γάλα θα βρείτε τη βολή σας! Από ότι ξέρω και από τις αδερφές μου και από γνωστές τους που έχουν πρόσφατα μωράκια είναι θέμα υπομονής και θέλησης δικιάς σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΓΛΥΚΕΣ ΜΟΥ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΝΤΟΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΟΥ ΓΕΜΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟ 2 ΚΑΙ ΛΕΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΝΤΟΡΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΝΟ 3?ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΒΑΣΑΝΟ ΤΩΝΣΥΣΠΑΣΕΩΝ Ε?ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΜΑΣ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΟΣΟ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ.ΤΩΡΑ ΑΦΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΣΗΜΕΡΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΑΧΑΙΡΙΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΗΛ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ? :( ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΑΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΡΑΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΓΑΖΑ ΚΑΙ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταγονα μου εδω ειμαι :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

αστα πολυ ταλαιπωρια αυτες οι συσπασεις...οσο για τα πονακια στην κοιλια τα εχω κ εγω κ ψιλο σφαχτες πολλες φορες ειναι απο της συσπασεις γιατι καποιες πονανε.....κυριως οταν ειμαι ξαπλωμενη.....

εχεις ακομα συσπασεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Σταγονα μου εδω ειμαι :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

αστα πολυ ταλαιπωρια αυτες οι συσπασεις...οσο για τα πονακια στην κοιλια τα εχω κ εγω κ ψιλο σφαχτες πολλες φορες ειναι απο της συσπασεις γιατι καποιες πονανε.....κυριως οταν ειμαι ξαπλωμενη.....

εχεις ακομα συσπασεις?

ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΟΧΙ ΟΣΕΣ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΕΧΩ.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ 5 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΜΕΤΡΙΣΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΝ ΚΡΑΤΗΘΩ ΛΙΓΟ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΝΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ.ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΑΡΑΣΑ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamounaki έγραψε:

καλημερα κοιλιτσες μου! να μαι και γω...φυγαμε πρωι πρωι πηγαμε να παρουμε ψαρακια, φρουτακια και λαχανανικακια..ψηνουμε ψαρακια..δουλιτσες ΔΕΝ κανω το σαββατοκυριακο..τις αφηνω για μες τη βδομαδα που σκυλοβαριεμαι ;)

εχασα πολυ κουβεντολοι..τσ τσ τσ

ΛΕΤΙΣΙΑ αυτο που θα χειαστουμε σε πρωτη φαση ειναι ΘΕΡΜΟΜΠΙΜΠΕΡΟ (εχει και η chicco). Διατηρει το νερακι στο μπιμπερο ζεστο.. αυτο της chicco ειναι για μετα τον 5ο-6ο μηνα με τις στερεες τροφες..

ΜΑΡΥΛΟΥ ΚΑΙ ΛΕΝΑ εμεις αποφασισαμε δημοσια τραπεζα. ομως θελει λιγο τρεξιμο.πρεπει να παμε οι ιδιοι απο κει να παρουμε το ειδικο κουτι και αμεσως μετα την γεννα καποιος δικος μας να παει πισω το κουτι..διαβαστε εδω:

http://hcbb.bioacademy.gr/

επισης διαβαστε το αρθρο της barbiera για το θηλασμο. ηταν πολυ ενημερωτικο και λεει να αποφυγουμε ετοιμα γαλατα. να επιμηνουμε στον αποκλειστικο θηλασμο.

barbie μου καλο ειναι να ζυγιζεσαι παντα την ιδια ωρα..το καλυτερο ειναι με το που ξυπνας..μπραβο παντως για τα κιλακια..αλλα μην ξεθαρεψεις..

οσο για αιμοροιδες παρε γιατρουλη να το πεις για να γλιτωσεις τυχον υποθετα..η αδερφη μου υπεφερε στο τελος εγγυμοσυνης.

ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΤΙ ΓΛΥΚΙΑ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ?ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΕΝΤΑΞΕΙ?ΤΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΓΟΝΑ έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΟΧΙ ΟΣΕΣ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΕΧΩ.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ 5 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΜΕΤΡΙΣΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΝ ΚΡΑΤΗΘΩ ΛΙΓΟ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΝΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ.ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΑΡΑΣΑ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.[/quote:19v3sj9l]

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

αυτο το παθαινω κ εγω οταν ειμαι ξαπλωμενη κ θελω τσισα κανω συσπασεις αμα δεν σηκωθω...κ στον υπνο κανω αρκετες οταν γυρναω πλευρο μαλλον επειδη κανω κανενα 10 λεπτο να γυρισω επειδη ποναω κουραζομαι η που βαζω δυναμη....μην ανχονεσαι παντως γιατι τα κανει χειροτερα...οταν μου ειπε ο γιατρος οτι μαλλον θα κανω εισαγωγη για ορο εκει γινανε χειροτερα απο το ανχος μου εκανα πιο πολλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbiepa έγραψε:

Leticia αν διάβασες το άρθρο θα είδες που λέει ότι κανένα μωρό δεν χρειάζεται συμπλήρωμα γιατί όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης! Αν ξεκινήσεις να του δίνεις συμπλήρωμα και να χάνει κάποια γεύματα από εσένα τότε θα αρχίσει να μειώνεται και το γάλα σου! Δυστυχώς για εμάς είναι λίγο ταλαιπωρία γιατί αν δεν χορταίνει θα πρέπει να το ταϊζουμε και κάθε μία ώρα! Ειδικά στην αρχή είναι λίγο φρίκη από ότι καταλαβαίνω αλλά μετά όταν θα σου έχει έρθει κανονικά το γάλα θα βρείτε τη βολή σας! Από ότι ξέρω και από τις αδερφές μου και από γνωστές τους που έχουν πρόσφατα μωράκια είναι θέμα υπομονής και θέλησης δικιάς σου!

barbiera σε ευχαριστώ για την ενημέρωση..εννοείται πως θα προσπαθήσω όσο μπορώ...έχω ακούσει ότι στα ιδιωτικά μαιευτήρια δίνουν και ξένο γάλα καθώς δεν το έχεις συνέχεια δίπλα σου το μωρό...τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

leticia έγραψε:

barbiepa έγραψε:

barbiera σε ευχαριστώ για την ενημέρωση..εννοείται πως θα προσπαθήσω όσο μπορώ...έχω ακούσει ότι στα ιδιωτικά μαιευτήρια δίνουν και ξένο γάλα καθώς δεν το έχεις συνέχεια δίπλα σου το μωρό...τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?[/quote:11gcr0rx]

Εννοείται ότι θα απαιτήσεις να έχεις αποκλειστικό θηλασμό! Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις? Εμένα η αδερφή μου είχε πει αποκλειστικό θηλασμό στο Λητώ και της το πηγαίναν ανά 2ωρο για να το θηλάσει! Απλώς πρέπει να τους δείξεις ότι το απαιτείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες! Τι κάνετε? Εχθές μάλλον οι περισσότερες είχαμε πάει βολτίτσα γιατί δεν είδα και μεγάλη κινητικότητα! Εμείς πήγαμε Χαλκίδα με τον αντρούλη μου! Κάναμε ωραιότατη βολτίτσα στην παραλία και μετά καθίσαμε και φάγαμε μαζί με τους δικούς μου και την αδερφή μου κάτι ωραία καλαμαράκια, χταποδάκι κ.λπ. Μιαμ Μιαμ!

Εσείς πως τα περάσατε?

Σταγόνα μου βλέπω ότι οι συσπάσεις σου συνεχίζουν! Και εμένα με είχαν πιάσει κάποια στιγμή κάτι πονάκια σαν περιόδου και ταυτόχρονα είχε πετρώσει και η κοιλίτσα μου! Οπότε ναι αυτό είναι συσπάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια και απο μενα!!!

μαμουνααααααααακι σουπερ η κοιλιτσα σου!!!!

ντορακι τι κανεις??? το περασες και συ αυτο του νοσοκομειου ε???δεν την γλιτωσες!!!! αααααχ...σε καταλαβαινω!!!ευτυχως ομως περασαν οι μερες και ολες σιγα σιγα μπαινουμε στον μηνα μας!!!

εγω καλα ειμαι...δεν παραπονιεμαι πια για τις συσπασεις...εχουν γινει μερος της καθημερινοτητας μου! Αρκει να μην συνοδευονται με πονους...τοτε φρικαρω!!!χαχαχαχαχα

σταγονιτσα μου προσαπαθω να μην κινουμαι και πολυ αλλα οταν καμια μερα δω πως ειμαι καλυτερα την επομενη παιρνουν τα μυαλα μου αερα!!!!παντως την πεμπτη που πηγα στο λητω το ευχαριστηθηκα! :P:P

λετισια εγω θα γεννησω στο μητερα, και απο τι ξερω δεν ειναι και που του αποκλειστικου θηλασμου εκει...τι να πω??? παντως ετσι κι αλλιως μπορει τα πρωτα δυο 24ωρα να μην εχεις σταγονα γαλα και να χρειστει να φωναξεις καποια μαια να σε βοηθησει να κατεβει με το θηλαστρο! Παντως συμπληρωμα μην παρεις...περιμενε να γεννησεις και αν χρειαστει οταν βγειτε απο το νοσοκομειο σταματας σε ενα φαρμακειο ή σουπερ μαρκετ και παιρνεις!μπορει να μην σου χρειαστει :P

μπαρμπι μου βολτιτσα εχθες το βραδακι ε???? μπραβο!!!!! ειχε και ωραια νυχτα, φυσαγε κιολας οποτε σουπερ!!!!

ερη μου τι κανεις???εσυ πηγες για μπανακι????

λενα κατι λεγατε για βλαστοκυτταρα προχθες...εμεις δεν θα κρατησουμε! ο γυναικολογος μου ειναι κατα...και με το ντοκυμαντερ στη νετ που ειχαμε δει καταληξαμε να μην κρατησουμε! Παντως σιγουρα καλυτερα να μιλησεις με καποιον ειδικο και να το ψαξεις!

κοριτσακια παω να πιω καφεδακι με τον αντρουλη μου!!! θα μπω μετα ξανα σιγουρα να διαβασω τα νεακια σας!!!

μαμουνακι αν και εχω παρεουλα...ειδες????εδωσα το παρον!!!!! :silly: :silly: :lol::lol::lol: λοιπον φιλακια πολλα και να προσεχετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!

Σας τα γραφω και απο δω γιατι σας εχασα.. Ημουν στην ιδια...σειρα μαζι σας, αλλα ειμασταν πιο βιαστικες εμεις και ετσι μετα απο ρηγη υμενων την 26η βδομαδα, γεννησα την 29 +4 ημερ.

Ειμαστε δηλαδη 4 βδομαδων, και παμε αρκετα καλα. Γεννηθηκαμε 1300 και 980 γρ, χασαμε αρκετο βαρος τον πρωτο καιρο και τωρα μεγαλωνουμε, ειμαστε 1600 και 1240 γρ. Τρωμε με σωληνακια απο τη μυτη, η μια το γαλα μου, η αλλη ξενο γαλα γιατι την πειραζε στο στομαχακι. Βεβαια το θεμα θερμοκοιτιδες, ειναι ενα δυσκολο θεμα, καθε μερα κατι νεο ανακαλυπτεις, ζεις τις αγωνιες σου, αλλα το παλευεις... Μια χρειαζομαστε μεταγγιση, μια εχουμε λοιμωξουλα και παιρνουμε αντιβιωση, μια εχουμε παλλινδρομηση στο στομαχακι, μια θελουμε λιγο οξυγονο παραπανω.

Γενικα ομως παμε καλα και πρωτα ο Θεος προχωραμε..

Εγω ειμαι καλα, ο τοκετος φανταζει χρονια πριν, ειχα παρει 3 κιλα οποτε δεν νου χει μεινει τιποτα, ειχα χασει και αλλα 3 μετα την καισαρικη. Τωρα τρωω καλα και μαλλον πηρα κανα κιλακι. Η κοιλια ξεφουσκωσε αμεσως, απιστευτο!!!!

Βγαζω γαλατακι με το θηλαστρο και σιγα σιγα σχεδιαζω Θεου θελοντως την ελευση των κοριτσιων σπιτι. Ειναι πολυ νωρις ακομα βεβαια, θα θελουμε κανα μηνακι ακομα στο νοσοκομειο, αλλα πλεον νομιζω ηρθε η ωρα για σχεδια...

Ευχομαι σε ολες σας ο,τι καλυτερο και με το καλο μανουλες!!!!! Στην ωρα σας !!! : )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρα μου σου έγραψα και στο θεματάκι που άνοιξες! Λοιπόν εύχομαι όλα να συνεχίσουν να πηγαίνουν καλά! Υπομονή και να ξέρεις ότι η σκέψη μας είναι δίπλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια...Πώς είστε? Σήμερα έβαλα το τελευταίο πλυντήριο του μωρού και το βράδυ ξεκινώ σιδέρωμα... :laugh:

Maragr να σας ζήσουν τα μωράκια σας και με το καλο να πάτε όλοι μαζί στο σπιτάκι σας....Περιμένουμε και άλλα νέα σου...

Στο Μητέρα θα γεννήσω οπότε εύχομαι να καταφέρω να έχω έναν αποκλειστικό θηλασμό.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λετίσια σε ένα σεμινάριο θηλασμού που είχα παρακολουθήσει μας επισήμανε ότι στο μαιευτήριο πρέπει να τους πιέσουμε για να καταλάβουν ότι θέλουμε αποκλειστικό θηλασμό! Να πηγαίνει κάποιος δικός μας εκεί που έχουν τα μωράκια να ρωτάει αν ξύπνησε ή αν κλαίει για να μας το φέρετε να το ταϊσουμε! Πρέπει να είσαι πιεστική! Εντωμεταξύ πρέπει μόλις ανέβεις πάνω στο δωμάτιο μετά τον τοκετό να στο φέρουν για να το θηλάσεις κατευθείαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsiaaaaa kalo mesimeri.......... irthame xthes apo tis diakopes kai simera eipa na sas po ena geia perasame telia itane katapliktika kaname ta mpania mas 3ekourastikame telia telia.......elpizo na perasate kai eseis oraia kai na eiste oles kala den exo prolavi na diavaso nea sas einai para polla pao na diavaso kai ta leme :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιρια καλώς μας ήρθες και εσύ! Χαίρομαι που σιγά σιγά μαζευόμαστε πάλι!

Που πήγατε αν επιτρέπεται? Εμείς από ότι θα δεις είμαστε όλες καλά! Εγώ δεν πήγα πουθενά. Την έβγαλα εδώ στην εξωτική Αθήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια..μαζευομαστε..ε?

μιρια καλως ηρθες..χαιρομαι που περασατε τελεια.. πως ηταν η κοιλιτσα στη θαλασσα?

ΜΑΡΑGR χαιρομαστε που εισαστε και οι 3 καλα..σου εχουμε γραψει στο θεματακι σου ευχουλες..με το καλο να επιστρεψετε σπιτακι..τα δυσκολα περασαν..

εγω κοριτσακια μου ειμαι κομματια.. απτο πρωι φτιαχνουμε τα αυτοκολλητα στο παιδικο..δεν ηταν τοσο ευκολο τελικα..κολλανε με σφουγγαρι και νερο..και εχει διαδικασια..νομιζω οτι βγαινει ωραιο το αποτελεσμα..οταν τελειωσουμε θα σας δειξω κατι :side:

καλη κυριακη να εχετε..ευχαριστω για σχολια κοιλιτσας..

θα παμε μετα και για καφεδακι οποτε θα σας ξαναδω το βραδακι

φιλακια σε ολες να προσεχετε τις κοιλιτσες σας! :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbiepa mou emeis eimaste apo kypro kai menoume stin lemeso pigame diakopes stin pafo itane poli oraia i kilitsa stin thalasa itan apsogi alli esthisi na eisai sto nero :lol: apo aurio leo na pao na psoniso ola ta pragmata tis koritsaras... einai kairos nomizo na ta plinoume kiolas.... apoti ida eseis arxisate ta plintiria :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια...ολες καλα βλεπω....

Μαρα μου πολυ χαιρομαι που εισαστε καλα τα νινακια σου μια χαρα πανε μπραβο ευχομαι να πατε συντομα σπιτακι σας τα δυσκολα περασανε...να τους δωσεις πολλα πολλα φιλακια οταν μπορεσεις....υπομονη κ ολα θα πανε καλα...

ολες γυρνατε απο διακοπουλες μονο εγω δεν πηγα πουθενα... :(:(:(:( του χρονου ομως θα του δωσω να καταλαβει.... :):):):):):):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμουνάκι περιμένουμε φωτογραφιούλες! Εγώ δεν ξέρω τα αυτοκόλλητα που πήρα να μπαίνουν με νερο! Θα το δούμε ως ονούπο.

Μπράβο Μίρια που περάσατε καλά! Έχω ακούσει και δει φωτογραφίες από παραλίες της Κύπρου και είναι τέλειες!

Ντοράκι αν αυτό σε παρηγορεί και εγώ εδώ την πέρασα! Πίκρα τι να κάνουμε, αλλά όπως είπες και εσύ να είμαστε καλά και εμείς και τα μπεμπάκια μας του χρόνου θα πλατσουρίζουμε μαζί τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλά και εγω δεν θα το είχα σκεφτεί στην πράξη όμως το κατάλαβα είμαστε ακόμα στην δάση που ανοίγουμε ντουλάπια για εξερεύνηση να δω ποτε θα περάσει αυτήν φάση  εμάς εδώ απεργία από όσο ξέρω δεν έχουν κάνει τα μικροβιολογικά θα βόλευε καλύτερα από θα πήγαινες και γιατρό αλλά δεν πειράζει 
    • Δεν ξέρω πόσες μερες θα κάνουν βγουν αύριο που θα πάω θα ρωτήσω  ετσι και αλλιώς ο γιατρός θα τα δει σε ένα μήνα όποτε δεν τα βιαζομαι 
    • Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!!  εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;;  @Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...