Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 12!!!!!!!


Recommended Posts

και μεις γυρίσαμε απο σούπερ μαρκετ και τα παιδιά, μικρά μεγάλα, δε συμμαζεύονται..

πολύ φασαρία..

μου χάλασαν και τα γυαλιά μυωπίας και δε βλέπω τπτ..

χρειάζομαι βοήθεια σήμερα και η μαμα μου λείπει, τη Δευτέρα θα επιστρέψει :(

αντε να δούμε, θα καταφερω να βαλω σειρά σ' αυτό το χαος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 974
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δε φτιαχνονται τα γυαλια μαρκατ;;με 4 και μονη;;;πωπω...και 2 ατομα δε τα βγαζουν περα..

κανω τηγανια χορινη,μπλιαξ και ρυζι μαλλον..εγω γιαχνι απο χθες..

θα κανω το καρπουζι το υπολοιπο γλυκο,εχω βαλει ατομα να μου μαζευουν τισ φλουδες..εκανα και γιαουρτι..το απογ δεν εχουμε κανονισει τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σκατουλι κοιμηθηκε μονο 12 με 1.Περιτο να σας πω οτι σερνομαι αλλα θα παμε θαλασσα.Τι να κανω να μας κλεισω μεσα?

Ετοιμασα τα πραγματα και περιμενω τον Δημητρη.Εφτιαξε τορτιγιες απο χθες και μολις φαμε θα φυγουμε.Καλα δεν υπηρχε περιπτωση να μαγειρευα εγω σημερα ετσι κουρουμπελακι!

Σωσω τα εξανθηματα της μικρης πως πανε?

Μαρακι 78 αντε και στη Βουλη!ελπιζω να περασατε μηνυματα εχθες!

Χαρα???????Καλυψω?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταθερα..βγαινουν και στο προσωπο...αλλα πολυ γκρινια..εγω δε θα κατσω μεσα..αλλα δεν εχω που να παω..ελπιζω κατι να ρποκυψει..αλλιως μοινοι μας θα παμε καπου..

κουρουμπελακι;;τι ειναι αυτο;;κουρουμπελο το ξερω..

μολισ δηκωθηκε μετα απο 1 ωρα υπνου..ελεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κουρουμπελακι ειναι το χαιδευτικο του κουρουμπελο!!!χαχαχαχαχαχχα :laugh:

Ετσι λεω και'γω Σωσω στην Λυδια οταν κοιμαται τοσο λιγο..Ελεος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααα

σοφι καλο μπανιο, μακαρι να μπορουσα να παω και εγω για μπανιο και ας σερνωμουν.χαχαχαχαα

κοριτσια τρεχω για της ετοιμασιες της βαφτισης, δινουμε της προσκλησεις,

βγηκαν ακομη κιαλλα ατομα που δεν ειχα υπολογιση.....

και τελικαααααα, Ακους μαρια!!!!!! οι προσκλησεις δεν φτανουν, πρεπει να φτιαξω κιαλλες,χαχαχα εεεε ρε γλεντια, ποτε θα προλαβω.

περιμενω απαντηση απο ενα μαγαζι, με μπαλονια να μου πει την τελικη τιμη. αλλιως θα τα φτιαξω μονη μου, ετσι κιαλλιως εχω παρει μπαλονια απο τα τζαμπο, θα στειλω την προηγουμενη μερα τον αντρα μου να τα φουσκωσει, και θα τα βαλω εγω.

αργυρω μπαρμπαριγου μηπως ειναι ευκολο να ξαναδωσεις τη συνταγη για την σιμιγδαλοκρεμα;

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε..σοφη εγω εννοω οτι κοιματια παρα πολυ τις τλευταιες μερες..δηλαδη κοιμηθηκε 1 ωρα..πιο πριν αλλες 2..τι να πω..και ακομα κοιμαται..δε σηκωθηκε τελικα..

σιμιγδαλοκρεμα..

150 μλ γαλα παιδιου και 2.5 κουτ του λγυκου σιμιγδαλι..τα βραζεις κανα 2-3 λεπτα αποσυρεις και αφηνεις να κρυωσει..

σοφη σχολιασες τα παπα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις γυρίσαμε από το μπάνιο.

Καλά ήταν...

με το ταμπόν... τα κατάφερα τελικά.

Σόφη αδιαθέτισα όταν το μωρό ήταν 5,5 μηνών.

Κοίτα... είναι λίγο σπαστική η περίοδος... αλλά ηρεμεί το σώμα και τα νεύρα... χαχαχα!!!

Εγώ ήθελα να έρθει!!!

Σας το είπα οτι έκελεισα τα εισιτήρια ε;

5- 19...

Σωσώ, θα είσαι Κρήτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai ρ συ νανα..α εμαστε κρητη..δε συγχρονιζομαστε...χαχα..

εμεις πηγαμε τζαμπο..πηρα πλαστικα μπουκαλια..ως τωρα ειχα γυαλινα..το ταμπον νανα δεν ειναι τιποτα..

ηρθε μετα η γειτονισσα..τωρα τους γνωριζουμε..ο αντρας της ποντιος απο καβαλα..απιστευτο..

η μικρη γκρινια και κλαμα..παιδια..

δε ξερω..

κανω καρπουζι γλικο του κουταλιου..μαζεψα αλλα 5 κιλα φλουδια και τα κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες

σωσωκα για ψαρακι μικρα μπακαλιαρακια θα της δινεις για αρχη και αργοτερα γλωσσα.

οπως εκανε και η ισμηνη θα βρασεις το ψαρακι και την πρωτη μερα θα της δωσεις μονο το ζουμακι με λαχανικα. αν δεις οτι δεν την πειραξε θα της δωσεις την επομενη το ψαρακι μαζι με τα λαχανικα.

βεβαια εγω θα περιμενα να της φυγουν πρωτα τα σπυρακια και να ηρεμησει απο την γκρινια ωστε να καταλαβεις αν την ενοχλησει το ψαρι.

σωσω υπομονη με την μικρη της φερνει εκνευρισμο το αιφνιδιο εξανθημα. και ο δημητρης εβγαλε 2 ετων περιπου.

εμεις ολοι κρυωμενοι.δεν την γλιτωσα ουτε εγω.

η μικρη πολυ γκρινια λογω βηχα-μυξας και λογω δοντιων. εσκασε μυτη το πρωτο απο τα πανω(συνολο 5) και ειναι κατω απο το πετσακι και τα αλλα τρια,τα διπλανα του. τρελα με κορδελα.

οι υπολοιπες τι κανετε?

vag θελω μια χαρη. αν μπορεις να ρωτησεις τον πεθερο σου που ειναι συντ.δεη ποσα περιπου του κοψανε γιατι η πεθερα μου(ο πεθερος ηταν συντ.δεη) μας λεει κατι τρελα ποσα και μας την βιδωσε.ποσα δηλαδη θα παιρνει 200 ευρω συνταξη? μην χ....

μαρκατ κουραγιο για ακομα μια φορα.

εσενα και την φροσω σκεφτομαι και παιρνω κουραγιο καποιες φορες και ας εχω μονο δυο.

εκανα σπανακοτυροπιτα πρωι πρωι περαστε να κερασω

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο αλλα επειδη το σκεφτομαι απο τωρα θελω την γνωμη σας.

αν θυμαστε και τα δυο μου διολακια ειναι γεννημενα οκτωβριο και δεν ξερω πως να τα γιορτασω.

ο μεγαλος εχει γεννεθλια 16/10 και η μικρη 23/10.

πεφτουν σαββατο και τα δυο και ειναι ακριβως με μια βδομαδα διαφορα.

να τα κανω και των δυο μαζι στα γενεθλια της μικρης που ειναι και τα πρωτα της? να τα κανω χωριστα και στης μικρης να μαζευτουμε απλα με τους παππουδες και την νονα? ή καπου στην μεση και για τα δυο μαζι?

παρτυ για τον μεγαλο θα κανω στα goody's που ειναι και οικονομικα και με την προϋποθεση οτι ο γιωργος θα εχει ξεκινησει δουλεια, αν ολα πανε καλα.αλλιως σπιτι με καμια 15αρια παιδακια(βομβαρδισμενο τοπιο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες.

Αλεκακιιιιιι!!!Που εισαι βρε ψυχη?Ερχομαι για σπανακοπιτα :P

Εμεις ξυπνησαμε 9.Κοιμηθηκαμε 11.

Σημερα το μετεο εδειχνε βροχη και ξυπνησα με εναν ηλιο ΝΑ με το συμπαθειο.Ποτε θα ριξεις μια βροχουλα και'δω θεε μου?????Εχουμε καει πια.Και ας μην παμε για μπανιο.

Σημερα μαγειρςυω μπιφτεκια για μας και λεω για την μικρη να φτιαξω πρωτη φορα φακες.Αλλα δεν ξερω πως.Να βαλω μονο κρεμμυδι και φακες?Εσεις πως τις κανετε?

Αντε καλε που ειστε?Ακομα να ξυπνησετε?

Καλημερααααααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα και απο μας...η γκρινια συνεχιζετε..οπως και ο υπνος..θελει συνεχεια αγκαλια..δε μπορω..οκ με το ψαρι..θα το κανω ετσι πως μου το ειπες αφου φυγει η γκρινια..λεμε τωρα.υποτιθεται οτι ειναι τελευταια μερα σημερα..αντε να δουμε..

κοιμηθηκαμε καλα..περα του οτι αυτη ξυπνησε πανω απο 2ο φορς..εκλαιγε..δεν ξερω αν ηθελε πιπιλα,αν πεινουσε η πονουσε..ποτε δε θα μαθω..

μπραβο ρε αλεκα για ταοντακια..εμεις ακομα 2..σαν ανοιστηρι ειμαστε..

να ρωτησω το ψαρι απο που το παιρνω..και να φανταστω οτι ειναι φιλετο,ε;;γιατι εγω δεν καθομαι να καθαριζω..χχα

λοιπον..εγω επειδη εχω κολημα με τα πρωτα γενεθλια,θα ελγα να τα κανεις κατ αρχην στην ημεροηνια γεννησης ΑΚΡΙΒΩς..

οσον αφορα του δημητρη,οκ..μπορεις να τα κανεις μαζι..

αλλα θα ηθελα τα πρωτα γενεθλια ακριβως την ημερομηνια..

δικο μου κολημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μηνα μανούλες!

Ήρθε και ο αυγουστος!

Εγω του εβαλα σαργο.ΑΛΛΑ!ητανε ψαρεμενος 1 μερα πριν.παει ο θειος του και φιλοι μας για ψαρεμα και ενταξει οτι να ναι θα του δινω που να γινεται σουπα δηλαδη.Ητανε τοσο τελειο που οτι εμεινε τα καταβροχθισα εγω.Εμας μας ειπε ο ντοκ ενα πολυ μικρο κομματακι και μετα κανονικα.

Το κανω κανονικα ψαροσουπα.Βραζω ομως το ψαρακι μονο του το ξεκοκαλιζω και μετα βραζω τα λαχανικα με το ζουμακι.Βαζω αφου γινουνε και το ξεκοκαλισμενο ψαρακι μεσα και σουπερ.

Τα ψαρια ειναι η πολυτιμοτερη τροφη.Οποτε πρεπει να μαθουνε να τα τρωνε ολα.Σαρδελες,τσιπουρες,γλωσσες,μπακαλιαρους οτι να ναι.Και τα σκατουλια εκει πανε και κανουνε νερα.ΠΑντως εμεις το τσακιζουμε.Να δουμε στο μελλον...

Παμε για μπανακι κορες!τα λεμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εμείς ακόμα εδώ εγκλωβισμένοι :unsure: .

Αλέκα κόψτης μια τούρτα στα γενέθλια του Δημήτρη και μετά γιορτάστε τα οικογενειακά.

Σωσώ έχει ανησυχία η καημένη από τη φαγούρα.

Υπομονή....

Σοφία γεια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!

εμεις ειχαμε ανησυχο υπνο...χωρις γκρινια αλλα με πολλα ξυπνηματα..ουτε πεινουσε , ουτε ζεσταινοταν -ειχε πολυ καλη θερμοκρασια το δωματιο--

ομως για να μην ειμαι υπερβολικη κοιμοταν απο τις 9.30 και ολοκληρωτικα σηκωθηκε στις 8...

Αλεκα και εγω μπακαλιαρακι του εδωσα..δεν ξερω αν μπορουμε να δωσουμε κοκκινοψαρο..

ειναι λιγο ζορι τα διπλα γενεθλια..και εγω θα τα εκανα ξεχωριστα..του Δημητρη εξω (θα εχει φετος και περισσοτερους συμμαθητες λογω Α' δημοτικου) και της μικρης σπιτι , πιο οικογενειακα και γλυκα!!!!

για τα βιβλια..τωρα διαβαζω ενα του Τευκρου Μιχαηλιδη"Πυθαγορεια εγκληματα"λιγο περιεργο..και μετα θα διαβασω το Ιμαρετ που το εχω από περυσι και ολο το αφηνα..

Σοφη οι φακες μηπως της κανουν τιποτα κολικους..

Σπανακοπιτα θελω και εγω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι και Χρυσούλα :) .

Καλό μήνα.

Σωσώ το ξέχασα να απαντήσω.

Η παιδίατρος μου είπε ότι ψάρι να είναι.

Εγώ δίνω μπακαλιαράκι, όχι φιλέτο, φρέσκα.

Τα κάνω όπως ακριβώς είπε η ΜΑρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη θα πρεπει να το βρασω και να το ξεκοκαλιζω..;;;ερε γλεντια..

ακομα το μοσχαρι με τα γαντια το πλενω..εγω δε ξερω να καθαριζω ψαρι για μενα θα καθαρισω για το μωρο;;

φροσω τι εγινε με το 9 μηνο;;

εμεις σε λιγο δουλειες..και το απογ μπανιο και μετα μαλλον παιδοτοπο..με τους απεναντι η μονη..

σπανακοπιτα κΙ ΓΩ ΘΕΛΩ..

τελειο το καρπουζι γλυκο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Φροσω!!!!

Καλημερα Μαρακι!!!!

ευτυχως και εδω καθε πρωι βγαινουν βαρκες στην Ιτεα και οποιος προλαβει..παει ο πατερας μου πρωι πρωι :laugh: :laugh:

και στα ψαραδικα ομως ειναι φρεσκοτατα..

αμαν και με αυτες τις απεργιες καλοκαιριατικα..και τη βολτα τη σκεφτομαστε για τη βενζινη..αν δεν ηταν το παιδι δε με ενοιαζε αλλα αν τυχει και τιποτα..

Σοφη δεν θα φυγουμκε αυτη την εβδομαδα γιατ εφυγε η κουνιαδα μου για διακοπες παλι και πρεπει να κατσουμε πισω για την πεθερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κόρες και καλό μήνα!!

τι μου κάνετε?

εμεις καλά!

απόψε κοιμήθηκαν μια χαρα φτου φτου

μόνο ο μεγάλος ξύπνησε στις 2 και μετά το πρωί μια και καλή

καλά χθες λάλησα τελείως..

τρελάθηκα σας λέω, δεν συμμαζεύονταν με τπτ..

τα κορίτσια συνέχεια τσακώνονταν, τις έστειλα απειρες φορές στο δωμάτιό τους να ηρεμήσουν..

ο άντρας μου πολύ δουλειά, όμως ηρθε κατά τις 3 και τις πήρε και πήγαν τζάμπο

ψώνισαν κάμποσα παιχνίδια, πήγαν και στα γκούντις και εφαγαν και ηρθαν απογευματάκι

ηρέμησα λίγο και εγω..

πολύ κούραση βρε κορίτσια, δεν ξέρω πως αντέχω ακόμα..

μερικές φορές σπάω και κλαίω, επανέρχομαι γρήγορα ομως θέλω δε θέλω..

τουλάχιστον το Σεπτέμβρη τα κορίτσια θα πάνε σχολείο..

εγώ Αλέκα τα πρώτα γενέθλια στα κορίτσια τα έκανα σπίτι οικογενειακά με τους παππούδες και τους νονούς

φέτος τα αγόρια θα τα βαπτίσω την ημερομηνία που γεννήθηκαν οπο΄τε θα σβήσουν το κεράκι στο τραπέζι που θα κάνουμε μετά

περαστικά σας κιόλας..

ψαράκι και εγω δίνω μπακαλιαράκι, αλλά δεν τρελαίνονται ομως..

κοιμούνται τώρα τα μωρά μου επιτέλους

θα κάνω για το μεσημέρι μακαρονάδα και το βράδυ θα ψήσουμε σουβλάκια

τα λέμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκατ αν εχει κοτοσουβλακια ερχομαι...

1 χαρα σας κοβω...μπραβο που κλαις και επανερχεσαι γρηγορα..εγω θα ημουν ρα το ροκυ..με πρησμενα ματια συνεχεια..χαχα..

εγω παιδια τα γενεθλια της μικρη θα ειμαι θεσ νικη..οποτε σλεκα βαγκ και ι πυπολοιπες απο τωρα σας το λεω..καλεσμενες..εννοειται..τα πρωτα γενεθλια..θελω και παιδιακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...