Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 12!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 974
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα και απο μας

εμεις το βραδυ τα κλασικά να μη ξαναγραφω, ξυπνητήρια..

α ρε Φρόσω πολύ γελάω

ασε τον μωρέ τον καημένο το δον να παίξει, θα κοιμηθεί νωρίς το βράδυ..

εγω στα αγόρια αγόρασα μια στράτα, αυτή που την τσουλάς

ε μαλλιοτραβιούνται για το ποιος θα την πρωτοπάρει, αλλά ο μικρός βρηκε αλλο κόλπο..

παίρνει την καρέκλα του γραφείου, αυτή με τα ροδάκια κάτω και την κάνει βόλτα σε όλο το σπίτι και φυσικά η μικρή μου ανεβαίνει επάνω :S

επίσης τώρα τελευταία κάθονται αρκετή ώρα μέσα στο πάρκο τα δυο τους, παίζουν, κοιτάζονται και γελάνε μεταξύ τους, σούπερ..

βρε κορίτσια γιατί δεν κάνει να τα κουρέψουμε πριν τη βάπτιση?

ποιος το λέει?

εγώ τη μεγάλη μου, που τη βάππτισα 13 μηνών, την είχα φυσικά κουρέψει και τα πρώτα της μαλλάκια τα εχω φυλάξει για ενθύμιο..

έλεος πια μ' αυτές τις δεισιδαιμονίες..

Σόφη μου, εύχομαι να κοιμηθεί 2 ωρες τώρα το πρωί να χαλαρώσεις και εσύ..

σήμερα θα κάνω πατάτες ογκρατέν, κοπιάστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι κάνετε βρε κοριτσάκια?

Ευχαριστω πολύ για τη συμπαρασταση...

Φρόσω υπομονη με το δον..κι εγω με τον ορεστη τραβαω ζόρι..

Ζηλεύει πολύ και κάνει διάφορα..κι αυτη η σκατούλα όλο γελάει..

Εχθές ομως της έδωσε ενα καπάκι κι εκεινη αρχισε να κανει εμετο..την παιρνω αγκαλια και τοτε της ανοιξα το στομα και το ειδα..

Ειχε κολλησει στο στομα της και ειχε μεινει το παιδακι..

Μπροστα στα ματια μου ρε γαμωτο..

Πρεπει να εξαφανισω και ολα αυτα τα παιχνιδια με τα μικρα κομματακια απο τον παιδοτοπο..ειδικα τωρα που θα χειμωνιάσει και θα παιζουνε μεσα..

Δεν έχω ορεξη να κανω τιποτα..κι έχω του κοσμου τις δουλειες..

Σημερα θα παω λαικη μονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!!

ολες μια χαρα διαβαζω!!!!!

ηρθε η Ντομ και χαλαρωσατε....!!!!

Χθες βραδυ γυρισαμε αργα και κοιμηθηκε μια χαρα...φυσικα από τς 7 ορθιοι :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιααα!

Ευχαριστω Σοφη μου!Μακάρι να μαζευτούνε κάμποσες μανούλες....

Νανούκα τα αιτήματα κλασικά..δρόμοι,ελέυθερες ράμπες,οργανωμένοι παιδικοι σταθμοί(είναι έτοιμοι να κλείσουνε :angry: ),καθαρές και με ασφάλεια παιδικές χαρές κλπ.

Οι δρόμοι πολύ σημαντικό...Τι νασας πω.Ειναι χάλια.Αν βρείς ένα δρόμο στη πολη που να μην ειναι χαλασμένος και κατασπασμένος είναι ζήτημα.Τι να λέμε.......Ακυβέρνητο καράβι.Ενας δημαρχος που εφαγε τα απίστευτα περιδρωμιασε και τον πηγανε φυλακη αλλα φυσικα δεν εμεινε ποτε μεσα.Μάλιστα ήθελε να ανατιναξει τον δημο για να χαθουνε οι π...ες που εκανε.Αυτα αποδεδειγμενα.Και ειναι ελευθερος.Βεβαια εξαφανισμένος ερχεται ιγκογκνιτο στο νησι τρομαρα του.Και σκεφτειτε ειχε φραγκα....Απο πλουσια οικογενεια .Φανταστειτε...Απο τοτε κατρακυλισε το νησι.

Ο δε νομαρχης ειναι αστα.3 τετραετιες τον ψηφιζουνε.

Και τωρα δεν μας εφτανε αυτο καταβαινει στις εκλογες που ερχονται για δημαρχος.Γουατ?

Εεε αυτοι οι δυο και κατι αλλα ρεμαλια το κατεστρεψαν το νησι!

Εμεις συμβολικα θα περασουμε την Αλ.Ρωμα.Κεντρικη οδο του νησιου.

Αντε να δουμε.

Εγω δεν ανηκω πουθενα.Μη νομιζετε.Καμια σχεση....

Μακαρι να ησασταν εδω σημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ντομ επανηλθες δριμυτερη!χαχαχαχαχαχαχχααα!

Σουζαν καλα να τα περασετε! ;););););)

Και γω τον εχω κουρεψει.Ηδη εχουνε μακρυνει πολυ.

Οσον αφορα τα πμ με τα μπανακια.Θα γινω αρκετα καυστικη τωρα...Αν κανουνε ετσι μαμάδες σε ενα μαμαδοφορουμ για ενα μπανακι φανταστειτε τι κανουνε οι πολιτικοι για τις ψηφους.Εμεις είμαστε το καλο παράδειγμα για τα παιδια μας και εμας μιμουνται.Δεν ειναι ωραια πραγματα αυτα.Εχω και αλλα να πω αλλα βαριεμαι!

Τι άλλα ρε παιδια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισμηνη καλημερα...

καλα κανεις και δεν εχεις ορεξη..ουτε εγω εχω...

Μαρακι αξιολογη η κινηση που οργανωνετε....σημερα το ρπω ακουσα για το υπερογκο χρεος του Δημου Ζακυνθου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου πολύ σε πάω που είσαι έτσι δραστήρια!!!

Άντε, να σε καμαρώσουμε και βουλευτήνα κάποια στιγμή!!!

Όπως καταλάβατε... κωλοβαράω σήμερα!!!

Ισμήνη κάνει και τέτοια ο Ορεστάκος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...εμεις ξυπνησαμε κλασσικα δεκα...δεν σας ειπα χθες τον αφησα ενα λεπτο και παω και βλεπω ορθιος στο δικο μας κρεβατι....τον μογκλι εκανε...χιχιχι..εγω εχω σχεδον ετοιμασει τα πραγματα μας...αυριο μαλλον ο αντρας μου δεν θα παει τελικα στην δουλια και μαλλον φευγουμε το πρωι...για να πω και το καλοπιστικο μου περιμενω τα προιοντα της avon...σημερα θα μου τα φερουν...παραγγειλα φυσικα και εγω για μενα...διο τρια πραγματακια... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερακ και παο μας..εγραφα και ξανα γραφα και με πεταξε το καβουρδηστηρι..πηγαμε παιδιατρο..7750 και 59.5 ποντους..

αρχισε να βγαζει εξανθημΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ η μικρη..ειπε οτι ειναι αιφνιδιο εξανθημα και βγαινει μετα απο υψηλους πυρετους και κραταει 3 μερες με πολυ φαγουρα και γκρινια..τι να πω..

υπομονη ως την κυριακη..εκανα και κατορθωμα..πηρα παπα γαμου μονη μου..ηταν τελευταιο κομματι λεει..και το πηρα..θα σας το στειλω στο μειλ αργοτερα..

μπορω παντως να το αλλαξω οποτε θελω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ εδώ προσπαθώ να μαζέψω για το χωριό.

Τα μωρά γκρινιάζουν, ο δον παιδικό, τελευταία μέρα :( .

Παρόλο τη γκρίνια του έχω τεελαθεί με το δον.

Έχει γίνει ανθρωπάκι πια μεγάλο. Μας λέει κάτι πράγματα, μας κουφαίνει εντελώς.

Έχει πολύ πλάκα ο άτιμος.

Καλά στο χωριό τώρα θα γίνει εντελώς αλητήριος.

Μαράκι καλή επιτυχία στην πορεία.

Δεν περνάτε και από το Χαϊδάρι μια βόλτα; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!

σωσω εγω εκανα την σιμιγδαλοκρεμα...

παρα πολυ ωραια...

ειδικα οταν τρωγεται απο τα ρουχα μου...

μου την εφτυσε ατα μουτρα μου...

δεν της αρεσε καθολου...

αηδιαζε μονο που εβλεπε το κουταλι..

τελικα την εφαγα εγω...

μια χαρα ειστε στα κιλακια σας...

α και μεις κουρευτηκαμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεσε η μπουμπου απο τον καναπε!σοκ γιατι εγινε μπροστα μου ,διπλα καθομουνα ,εκανα να την πιασω αλλα δεν...καρφοσε στην κυριολεξια ,κ τα ποδια στον αερα,κατακορυφα επεσε.Φοβιθηκα για τον αυχενα της,ακομα φοβαμε ...αλλα σταματισε το κλαμα κ δεν ξερω...τρεμω ολοκληρη,πως το εκανα αυτο? εκανε καρουμπαλο στον μετοπο κ εβαλα αμεσως αληφη αντε να δουμε... προσεξτε τα μωρακια σας τωρα που βιαζοντε να περπατησουν κοριτσακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα εχεις δικιο....

εμενα ο μικρος σκαρφαλωνει στο παρκο...στο τσακ τον προλαβαμε με τον αντρα μου το πρωι πριν την κατακορυφη βουτια για το κεφαλι....

ελπιζω να μην ηταν σοβαρο το πεσιμο σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορτισια σας εστειλα μαιλ...αντε ρε αλεκα 234...

πωπω..ερχοται και σε μας τεοια πεσιματα..τι να πω..ελπιζω να μην ειναι τιποτα..θα κανω γιαχνι..

παιδια αυτη γκρινιαζει..δε ξερω αν την προτιμω με πυρετο η με σπυρακια!!!

ελενη αληθεια;;;τι να πω!

τι θα κανουμε σημερα..;;ψηνεσαι η οχι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.adesmeytos.gr/pdf/aggelomaz300710.jpg

Ωχ κοριτσια μπειτε εδω!Γραφει το περιστατικο που ειχα με τη Νομαρχεσσα τις προαλλες στον αδεσμευτο............Ντοοοοινγ!

Τρελαθηκα τωρα!Καλα χαζεψα τωρα.......... :S:S:S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχααααα Μαράκι πολύ γέλασα με το καυστικό χιούμορ του Πυργιόχου!

Είδες τελικά τίποτα κρυπτόν υπό του ήλιου ;) .

Άντε γερά στην πορεία!

Σωσώ αυτά τα εξανθήματα το εκνευρίζουν το μωρό γιατί το φαγουριάζουν.

Κάνε του κανένα ντουζάκι.

Υπομονή! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ μου σόρυ που δεν σε ψήφιασα για το μπανάκι. :(

Ψήφισα μια κοπέλα που της έχω χαρίσει και διάφορα πράγματα γιατί πραγματικά τα έχει ανάγκη. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και γω δε σας το ειπα...μου επεσε προχθες απο το καρεκλακι του φαγητου!Σκαρφαλωσε στη πλατη της καρεκλας και πηδηξε απο κει!Ακουω ενα γκντουπ!Αφου ουτε να σας το γραψω δε μπορουσα απο το σοκ!Ολα καλα ευτυχως!Παναγια μου!Το παιδακι μου!

Εχεις δικιο αλεκα προσοχη πολυ!

Δε το πα εγω!Τον ξερω βεβαια τον Αγγελο...Οχι πολυ καλα.Αλλα γνωριζομαστε.Ειναι στο κυκλο μας.Δε του το ειπα εγω ισως καποιος κοινος μας φιλος.Εχουμε πολλους.Δηλαδη οι κολλητοι μας ειναι φιλοι του.Το ξερει και ο αντρας μου.....Τι ναπω?

Υπηρχανε μαρτυρες βεβαια!Πολυς κοσμος!

Ε ρε γλεντια!

Ειναι και η πορεια σημερα!χαχαχαχαχα!Χαμος!

Ηρθανε και τα μπλουζακια μας!Θα φορανε και τα μωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσι μου,εγώ αύριο μπαίνω στην 35η εβδομάδα ο μικρούλης έχει πάρει θέση εδώ και 3 4 εβδομάδες αλλά ο γιατρός μου είπε να μη το δένω και κόμπο γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει πάλι οπότε μην αγχώνεσαι!!
    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
    • Αχ αυτό είναι το μόνιμο άγχος μου όσο και να προσπαθώ να μην το σκέφτομαι..και αργεί και το ραντεβού μου, 10 Αυγούστου, σκέφτομαι μήπως του πω να πάω νωρίτερα..με αγχώνει που δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πώς είναι μέσα στην κοιλιά μου..κι όλο την τρίβω κυκλικά μήπως το βοηθήσω να γυρίσει..όλοι όμως λένε, όπως και ο γιατρός, ότι έχουμε χρόνο.. επίσης έχω πάρει το μενταγιόν μπόλα και κάνω την άσκηση όπου όντως στα 4 κουνάς τη λεκάνη σου.. 🤷🤷
    • Καλή επιτυχία!!! Και νωρίτερα να κάνεις χοριακη θα δείξει.. μια χαρά κι η άδεια.. ξεκουράσου διάβασε κανένα βιβλίο, δες πέντε έξι σειρές και φυσικά βγαίνε χαλαρές βόλτες, καλοκαίρι είναι, δεν λέει να κλειστεις μέσα. Πώς κι επιλέξατε να μεταφέρετε μία?
    • Ναι, μαζί θα μεγαλώσουν!! Πολύ χαίρομαι 🤗🤗
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...