Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 12!!!!!!!


Recommended Posts

τσακωνομαι συνεχεια με τον αντρα μου...και γενικα δεν ειμαι καλα προσπαθω να ειμαι αλλα δεν μπορω κυριως τα βραδια..που ειμαι μονη κλαιω συνεχεια και σκεφτομαι διαφορα...οπως οτι η γιαγια μου επειδη ζουσε στην Αρμενια και ειχα να την δω δεκα χρονια πεθανε χωρις να την δω...συγνωμη που σας λεω τα προβληματα μου αλλα ειμαι κλειστος χαρακτηρας σε τετοια θεματα και δεν τα λεω πουθενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 974
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπραβο ρε μαρακι.μπαρο..ετσι σε θελω..δναμικη..

σουζαν τι να σε πω..περιμενε να πατε διακοπες να χαλαρωσετε..και ολα καλα..

και μη σκεφτεΣΑΙ ΠΟΛΥ ..ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ..ΓΙΑ ΟΛΕς ΜΑς ΙΣΧΥΕΙ..δεν ειναι πλακα..

αντε δικοπες,μπανια,πισινα(να ξεβαφεσαι οταν μπαινεις),

λοιπον..σας φιλω..να εοχυμε ολη 1 καλη νυχτα..

και ..αυτα..που εισαι φροσω;;καλυψω;;χαρα;;χρυσουλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηθελα να σας καληνυχτισω αλλα δεν μπορω να διαβαζω τετοια...

Λοιπον ακου Σουζανιτα.. να ξερεις οτι ολα στην ζωη μας δεν θα ειναι παντα ροδινα...ολες μας εδω μεσα που μας διαβαζεις εχουμε προβληματα και στεναχωριες κατα καιρους και..και..και... χιλια δυο αλλα αλιμονο αν το βαζαμε κατω με το παραμικρο!

Οι περισσοτερες εδω μεσα να ξερεις ειμαστε μακρια απο τον τοπο μας και το παλευουμε ..δεν ειναι ευκολο αλλα το παλευουμε!Με δυναμη τον αντρα σου και το παιδακι σου θα πορευεσαι παντα στην ζωη σου!Ετσι πρεπει αλλιως δεν γινεται.Θα μαλωσεις ,θα νευριασεις ,θα σε παρει απο κατω φτανει μονο να ειναι ολα αυτα της στιγμης και παλι να ειστε μετα ενωμενοι σαν μια γροθια!Ειστε οικογενεια πια και πρεπει απο'δω και περα να αφησετε πισω τους εγωισμους και να πορευεστε με υπομονη και αγαπη...

Ειμαστε εδω για να δινουμε κουραγιο η μια στη αλλη ..να ακριβως σαν κατι τετοιες στιγμες που ολα σου φαινονται μαυρα και στεναχωρα...

Δεν σε ξερω προσωπικα αλλα εχω καταλαβει απο τον τροπο που γραφεις οτι εισαι ενα πολυ ευαισθητο κοριτσι...χαμογελασε και αυριο ξημερωνει μια καινουρια μερα..προσπαθησε να την κανεις καλυτερη απο την σημερινη :)

Δεν ειμαι ψυχολογος αλλα οπως θα ηθελα να μου μιλησουν αν ενιωθα το ιδιο,ετσι σου μιλαω και'γω..μεσα απο την καρδια μου. :)

καλο σας βραδυ κοριτσαρες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε εχω και ενα παιδι να κοιμησω!!!!!!!!!!!!!!

Αχ ξεμιαλιστρες!και η μπουμπουλα στο παρκο περιμενει!

Τι κανει ο Στεφανακος?ελπιζω ολα καλα.

Λοιπον καληνυχτααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα και απο μας...

σοφη τελικα τ ωρα κοιμηθηκε;;κα βασικα τι ωρα σηκωθηκε;;εμεις κοιμηθηκαμε 9,30...σηκωθηκε στισ 4 και και εκλαιγε..πεινουσε μαλλον..καθυστερησα να το καταλαβω αλλα το καταλαβα..μετα σηκωθηκε 8 παρα..φακ..νυταζω..αλλα ολα καλα..πυρετο γιοκ ως τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααααα και απο εμας

εμενα παλι ειναι μεσα στην γκρινια και την μυξα. ευτυχως δεν εβηχε στον υπνο της, μονο το πρωι οταν ξυπνησε, ειναι ομως βραχνιασμενη.θα της αρχισω μαλλον γλυκανισο στο νερο της και στο γαλα.

σωσω μακαρι να μην ανεβασει καθολου πυρετο.

σοφια η κορη σου ξερει τι κανει. μετα τις 12 βαζουν τις καλυτερες ταινιες στην tv :P

με τα μπανακια στην θαλασσα δεν κουραζεται να κοιμηθει πιο νωρις?

σημερα δεν εχει μαγειρεμα

μουσακα απο χθες και βολτα αργοτερα

θελω να παρω παπα

και ενα φιδακι για τον δημητρη. μ εχει πριξει. θελει ενα για την χαλκιδικη. το επιτραπεζιο εννοω χεχεχεχε

χαρα, καλυψω? εσεις καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρααααα!

ο μικρός απόψε με διέλυσε..

κοιμήθηκε 10 και ξύπνησε για γάλα στις 12, 3 και 7

και ήπιε απο 200μλ βρε κορίτσια

τι να πω

νυστάζω και δεν εχω ορεξη να κάνω τπτ σήμερα..

Σοφάκι μια χαρά τα λες..

σουζάν μην πτοείσαι, όλα τα ζευγάρια λιγο πολύ τα έχουν τα καυγαδάκια τους..και τις περισσότερες φορές είναι για χαζούς λόγους..

φροντίστε στις διακοπές να χαλαρώσετε, να αδειάσετε λίγο το μυαλό σας απο τα προβλήματα και να το ευχαριστηθείτε :)

σωσω ελπίζω το κομμάτι να συνεχίσει ετσι και να μην ανεβάσει καθόλου πυρετό σήμερα

Αλέκα καλά ψώνια!

πάω για φρουτόκρεμα

τα λέμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζουνίτσες!!!

Αλέκα, έλεος αυτός ο βήχας!!!

Πότε θα φύγει από το σπίτι σας;

Άντε, ξουτ ξουτ!!!

Σωσώκα!!!

Εννοείται οτι θα σου το κάνω δώρο!!!

Εσύ πρέπει να διαλλέξεις χρώμα και να μου στείλεις τη διεύθυνση σου!!!

Μωβ ή άσπρο;

Είναι πολύ διακριτικό!!!

Μόνο 1 σειρά θα σου φτιάξω... δηλαδή 1 βραχιολάκι!

Εμπιστεύσου με και δε θα χάσεις!!!

Έχει χαλάσει και το netbook μου και δεν μπορώ να σου το δείξω από το σκάιπ...

Σουζανίτα μου, γίνατε πολύ μικρού γονείς και ίσως δεν έχετε τις ίδιες αντοχές...

Θέλει τό χρόνο της η σχέση σας...

Σ’ ευχαριστώ για την υποστήριξη, αν και δεν το διάβασα ακόμη...

Πάντως, η Λένα μου έστειλε πμ και ζητάει συγνώμη...

Μαράκι... τι πορεία καλέ;

Μαρκάτ μου, κι ο Ανθιμούλης μου ξύπνησε 2 φορές αλλά έστειλα τον μπαμπά του!!!

χεχεχε!!!

Όταν ξύπνησε στη δεύτερη φορά, σκουντάω τον Πετρή μου (που έκανε τον ψόφιο κοριό) και του λέω ’’κλαίει το παιδί...’’

Απαντάει...

’’εγώ πήγα στις 2:30’’

’’δεν πειράζει πάνε και τώρα, εγώ δουλεύω πρωί’’

χαχαχα!!!

Αυτός δουλεύει απόγευμα και ακόμη κοιμάται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γαμω τους διαλογους βραδυατικα..οως εμεις στην αρχη ,οταν ξυπνουσε και ηθελε αλλαμα,παιζαμε πετρα ψαλιδι χαρτι..χαχα..

μετα σηκωνομουν μονο εγω..

να σαι καλα ρε νανα..να δω πρωτα τι κοσμημα α παρω απο θεσ νικη για το λαιμο,θα στο στειλω και ξανα μιλαμε..μπραβο στη λενα που ζητησε συγγνωμη..καλα ,ανθρωπος ειναι και αυτη..

πορεια καλε..διαμαρτυρια..καδρονια,ματ,καντινα,ολα..χαχα

ρε παιδια η μαρκερ που ειναι;;

μαρκατ και γω νυσταζω,αλλα εχω....1 παιδι..φανταζομαι εσυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα,εμεις ξυπνησαμε δεκα η ωρα...σας ευχαριστω πολυ ολες σας για τα λογια σας...Νανουκα μην με ευχαριστεις δεν εκανα τιποτα το σπουδαιο αλλα ηταν αδικο...χαιρομαι που σου ζητησε συγνωμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα

εμεις ειχαμε ενα υσηχο βραδυ, το μονο που ξυπνουσε ηταν οταν εβηχα, κανω σαν σκυλι που γαβγιζει.

η ψυχολογια μου ειναι στα πατωματα,εφτασαν οι μερες που θα παω για δουλεια,δεν ξερω θα τα καταφερω χωρις το παιδακι μου; και το αλλο στο γραφειο δεν μας επιτρεπουν να μπουμε στο ιντερνετ, και ετσι δεν θα σας μιλαω για να μου κανετε παρεα. κλαψ κλαψ

αλεκα τη εννοεις γλυκανισο,στο νερο; και στο γαλα; σε τη βοηθαει αυτο;

σουζαν μην σκας, ολα χρειαζονται στη ζωη, για να μην υπαρχη ρουτινα.

μαρκατ εισαι ο ηρωας μου μπραβο, στο κουραγιο που εχεις.

νανα :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μας.

Κοιμηθηκαμε 1 και ξυπνησαμε 10μιση.

Σημερα ολη μερα μονες μας.Ο μπαμπας μας δουλευει.

Χαρα ποτε επιστρεφεις δουλεια?

Σημερα δεν εχει μαγειρεμα.Παω για τα καθημερινα και επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω δεξου το βραχιολακι...θα ειναι σιγουρα τελειο...σημερα το απογευμα θα παμε λιγο απο τους γονεις μου γιατι εχει γενεθλια ο μπαμπας μου και για να τους δουμε λιγο πριν φυγουμε.Νανουκα σε τι χρωματα βγαινουν τα μαργαριταρια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλα μου..κοριτσακι μου μην στεναχωριεσαι..βασικα μην σε παιρνει απο κατω γιατι να μην στεναχωριεσαι δεν γινεται...

Θα περασει λιγο ο καιρος και θα βρειτε τους ρυθμους σας.Θα συνηθισεις Χαρα μου θες δεν θες και μετα με πιο πολυ λαχταρα θα γυρνας στο μωρακι σου.

Εγω σας θαυμαζω εσας που εχετε γυρισει στην δουλεια.Και απο αποψη αντοχης γιατι δεν ειναι ευκολο να τα προλαβεις ολα αλλα και απο αποψη συνειδησης.Καταλαβαινεις τι εννοω μην παρεξηγηθω.

Δυστυχως οι αναγκες της σημερινης ζωης δεν εχουν αφησει το περιθωριο σε πολλες μητερες να εχουν το δικαιωμα τηε επιλογης τουλαχιστον...

Εδω ειμαστε και θα τα λεμε ,οτι σε προβληματιζει και σε αγχωνει :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σοφι μου ευχαριστω. τη δευτερα το απογευμα θα εχω πολλα να σας πω.

καλε νανα να ξαναπαντρευτω να μου φτιαξεις και εμενα χαχαχα

καλε το μαρακι που ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω πηρα το μειλ σου....τελεια και τα παπουτσια και το νυφικο χωρις πλακα..σε αντιπροσωπευει απολυτα...την ημερα εκεινη θεωρω πως η καθε μια πρεπει να βαζει οτι της ταιριαζει..για αυτο εγω θα βαλω την αρτα και τα γιαννενα....χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας στα γρήγορα.

Επιστρέψαμε από το νοσοκομείο. Τον ξετίναξε ο γιατ΄ρος τον Χριστοφοράκο. Μέχρι και ακτινογραφία θώρακος του κάναμε.

Δεν βρήκε απολύτως τίποτα. Είναι μια χαρά μας είπε τα πνευμόνια του αλλά από Σεπτέμβριο που θα ξαναπάει ο δον σχολείο θα παίρνει προληπτικά εισπνεόμενα έτσι αν κολλήσει κάποια ίωση να μην του γυρίσει πάλι βροχιολίτιδα.

Αυτά.

Μαγείρεψα μόλις και φεύγω για το Υπουργείο. Πάω να΄κάνω ένσταση για το 2ο 9μηνο.

Τα λέμε μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά μου, να δεις που θα σου κάνει πολύ καλό η δουλειά...

Στην ψυχολογία εννοώ...

Κι εγώ στενοχωριόμουνα πάρα πολύ!

Ήταν και βρεφάκι το δικό μου... λίγο πριν κλείσει τον 4ο...

Και θυμάσαι πόσο πολύ είχα ταλαιπωρηθεί με το θηλασμό... κουβαλούσα θήλαστρα... αρμέγματα στη δουλειά... αρμέγματα στο σπίτι...

Πολλές φορές να μένω μόνη μου γιατί ο Πετρής μου είχε βάρδιες...

Βοήθεια από πουθενά!!!

Κι όμως, τα κατάφερα!!!

Το ίδιο θα κάνεις κι εσύ!!!

Όλες οι μανούλες είμαστε δυνατές... να το θυμάσαι αυτό!!!

Σούζαν βγαίνει σε όλα τα χρώματα!!!

ροζ, μωβ, γαλάζιες, μαύρες, άσπρες, μπεζ, λαδί, ασημί, κίτρινο-χρυσό, καφέ...

Όταν παντρευτείς, θα σου φτιάξω κι εσένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα θυμαμαι τη περασες, οντως εισαι πολυ δυνατη μανουλα.

ευχομαι να ειμαι δυναη, και να τα καταφερω.

μπραβο βρε φροσω πολυ το χαρηκα που ειναι ολα καλα.

αλεκααααα

καλυψωωωωωω

μαρακιιιιιι

κυριακηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι Νανουκα μου ευχαριστω πολυ αλλα δεν το ειπα για αυτο...απλα ελεγα να παω στα μαγαζια να ρωτησω..μπας και εχουν ροζ κουφετι...γιατι εγω ειχα βρει μια φορα μονο φουξια και το πηρα βεβαια χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...