Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ :ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΔΟΝΤΙ


Recommended Posts

Απο τη προηγουμενη εβδομαδα Ηρθε ο Σταυρος και μου ειπε οτι ποναει τοδοντακι του κατω ειδα δεν ειχε κατι την επομεη μερα ηρθε καιμου λεει :Μαμα κουνιετε ενα δοντι κανω ετσι οντως το δοντι αρχισε να κουνιετε οπως το κοιατζα διαπιστωσα οτι απο πισω εβγαινε το καινουριο σαφως και δνε το πειραξα ειπα αστο και βλεπουμε .Καθε μερα που περναγε ερχοταν καιμου ελεγε κουνιετε πιο πολυ και χτες ΚΥΡΙΑΚΗ 11 /7 και ενω ειχε κατεβεικατω αρχισε να φωναζει :μαμα μαμα δνεε δωσα σημασια και ειπα στον Κυριακο δες τη θελει μολις ειχε κατεβει ακουμε λοιπον το κουδουνι μπαινει μεσα με καμαρι και λεει με σοβαροτητα :ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΕΠΕΣΕ ΕΝΑ ΔΟΝΤΙ ο ανταρς μυ του ελεγε μπραβο μπραβο και εγω εκλαιγα ρε κοριτσια συγκινηθηκα :S το μωρουλι μουπου οταν εβγαζε α πρωτα του δοντακια εκανε και πυρετο και ταλαιπωριοταν το νινακι μου που τοειχα αγκαλιτσα τρα μεγαλωσε και εβαλε και το πρωτο του δοντι .

Επισης να αναφερω οτι πρα τηλεφωνο μια εταιρια που ασχλειτε με βλαστοκυταρρα για τα δοντια αλλα ρωτησα και καποια οδοντιατρο κοριτσια τελικα μια καλα στημενη επειχειρηση ειναι και ετσι αρκεστηκα στο αν το φιλαξω αλλα το καλο δνε σας τι ειπα που μια φιλη μου του ειπε οτι τωα που εβγαλε το δοντι θα παει η νεραιδα να του παει ενα δωρο και τωαρ περιμενει τη νεραιδα ... :woohoo: το σπιτι της ειναι τοΤΖΑΜΠΟ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια..και μπραβο στο αγορι σου που το αντιμετωπισε με τετοια ψυχραιμια κανονικο αντρακι το νινι σου.Οσο για τη νεραιδα και εγω την εχω ακουστα και ειναι και η αγαπημενη μου-μας.Μεγαλωνουν τα ατιμα τοσο γρηγορα ....τι ευχονται σε αυτες τις περιπτωσεις???αντε και φαφουτης???/χιχιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρε απίστευτο...???

Θα γίνει κ η κορούλα μου 6 κ θα πέφτουν τα δοντάκια της..??

Πρέπει να είναι φοβερό συναίσθημα(κ αυτό..)

Με το καλό να βγουν γερά δοντακια κοριτσακι μου!!!

Κ όλες τις καταστάσεις να τις αντιμετωπίζει με τόση ωριμότητα

το αντράκι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η νεραιδα των δοντιων να φερει υγεια και ευτυχια στο αντρακι σου!!!

Να ειναι ευλογημενο και τυχερο στην ζωη του!!!

Αντε καλες μασες με τα καινουρια του δοντακια!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχ, συγχαρητηρια για το πρωτο σας δοντακι, αντε να ακολουθησουν και τα υπολοιπα!

Και τωρα η νεραιδα να φερει και ενα ωραιο δωρακι ε? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινα δεν περιμενα οτι θα ειχα τετοια αντιμετωπιση δνε περιμενα οτι θα συγκινηθω αλλα εγεινα λιωμα να τον εχω παρει αγκαλια και να τρεχουν τα ματια μου και να με ρωταει :μαμα γιατι ειναι ετσι τα ματια σου ; Τι να του πω ; καλα η πλακα ει αι απο την κυριακη που εβγαλε το δοντι μειλαει πιο σοβαρα εχει και ενα στυλ πολυ γελιο με τις αλλες μαμαδες εδω στη γειτονια εχουμε λυθει στο γελιο .

Τωρα οσο για τη Νεραιδα αχημη εποχη διαλεξε :silly: του ειπα προσωριν οτι λειπει διακοπες στο εξωτερικο ..... :blush: οικονομικη δυσχερεια αλλα μολις μπορεσω θα του παω κατι πο θελει πολυ βεβαια απο την αλλη επειδη δνε εχει συναισθηση του χρηματος και θελει μπρατσακια ben ten θα παω να του παρω αυτα και θα μπουν κατω απο το μαξιλαρι και θα τα εχει φερει η νεραιδα γιατι για φαντσαστειτε τοσα δοντια που θα αλλαξουν αν θελουν και ακριβα δωρα τι θα κανει η φουκαριαρα η νεραιδα ; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΙΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΣΟΥ!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΙΑ

ΛΕΥΚΗ ΓΕΜΑΤΗ ΣΕΞΑΠΙΛ ΟΔΟΝΤΟΣΤΟΙΧΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια με συγκινησες και εμενα γιατι βρισκομαστε στην ιδια φαση ακριβως και μενα ο μεγαλος μου περιμενει δωρο απο την νεραιδα,δεν ειναι μεγαλη συγκινηση παντως οταν καταλαβαινεις οτι μεγαλωνουν τα σκατιαρικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σας και με το καλό να βγουν τα νέα τα σιδερένια!!!

Λοιπόν θα πάρετε το δοντάκι και θα το πετάξετε στα κεραμύδια (ελλείψη κεραμυδιών στον φωταγωγό) και θα πείτε το τραγουδάκι:

Πάρε ποντικέ το δόντι μου

και δώς μου το δικό σου

Να μασουλάω σίδερα

Να ροκανίζω ατσάλι.

Θα "πάρει" λοιπόν ο ποντικός το δοντάκι και θα το πάει στη νεράιδα και εκείνη θα του στείλει ένα δωράκι, και μετά από λίγες μέρες θα βγει θα του στείλει το καινούριο και σιδερένιο δοντάκι!!!!

Τι γλυκές στιγμές! Να χαίρεσε το αντράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο τον Σταυρουλη σωστο αντρακι!!!!!!

Ειδες τι συγκινηση μας δινουν τα μικρουλια μας?!!!!!!μας κανουν λιωμα!

Ελπιζω η νεραιδα να μην αργησει το δωρο της :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια μου εδωσες ιδεα με την νεραιδα την εστειλα και εγω διακοπες για λιγο γιατι και ο δικος μου περιμενει πως και πως το δωρακι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!na ta xaireste oles sas ta paidakia sas!!!re koritsia o dikos mou o gios tha kleisei ta 7 ton aygousto kai den tou kouniete akoma kanena.....ti tha ginei??pote tha bgoune???to prwto donti to ebgale 12 mhnon.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι όμορφες στιγμές γεμάτες συγκίνηση :)

Μπράβο στο αγοράκι σου που αντιμετώπισε το θέμα αυτό με ψυχραιμία!

Με το καλό να βγουν και τα υπόλοιπα δοντάκια και να είναι γερά κι αστραφτερά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβοοοοοοοοοοο στον γλυκο μας Σταύρο.... :):) Εύχομαι πάντα Βάνια μου να ναι γερος και να αντιμετωπίζει στην ζωή τα πραγματα με τόση ψυχραιμία... :):) σίγουρα η μανούλα ευθύνεται που ειναι τόοοοοοοοοσο καλό και ώριμο παιδι.... ;);) τα φιλια μου και στους δυο σας :kiss::kiss: με το καλό και τα υπολοιπα δοντακια ...αυτο με την νεραιδούλα μου άρεσε πολυ!!!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτες ειχα πονοδοντο και μου λεει :μαμα εμενα οταν εφυγε δεν πονεσε εσενα γιατι ποναει και του εξηγησα οτι εμενα ποναει επειδη ειναι χαλασμενο και μου λεει :θα βγει αλλο ; -Οχι αγαπη μου του λεω και μου λεει αφοπλιστικα :αχααχα εσενα δεν θα ερθει η νεραιδα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

χτες ειχα πονοδοντο και μου λεει :μαμα εμενα οταν εφυγε δεν πονεσε εσενα γιατι ποναει και του εξηγησα οτι εμενα ποναει επειδη ειναι χαλασμενο και μου λεει :θα βγει αλλο ; -Οχι αγαπη μου του λεω και μου λεει αφοπλιστικα :αχααχα εσενα δεν θα ερθει η νεραιδα .....

γεια σου βρε Σταύρο...καλό!!!!!!!!!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

χτες ειχα πονοδοντο και μου λεει :μαμα εμενα οταν εφυγε δεν πονεσε εσενα γιατι ποναει και του εξηγησα οτι εμενα ποναει επειδη ειναι χαλασμενο και μου λεει :θα βγει αλλο ; -Οχι αγαπη μου του λεω και μου λεει αφοπλιστικα :αχααχα εσενα δεν θα ερθει η νεραιδα .....
:laugh: :laugh: :laugh:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...