Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010.. Νο2


Recommended Posts

κοριτσακια μου καλησπερα ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας για το μωρακι μου!!

ενινα μου καμια φορα πρεπει να ακουμε το σω μα μας βρε κοριτσακι και να καθομαστε οταν μας το ζηταει με τα δικα του σηματα!ποσο μαλλον τωρα που εχεις και μωρακι στη κοιλιτσα.ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα μη νομιζεις κι εμεις με ενα μισθο ειμαστε και το παλευουμε.προτιμησαμε να εχω μια ηρεμη εγκυμοσυνη μεν...με οικονομικες δυσκολιες δε...

ευγενια μου η β'επιπεδου αψογη ε???τελεια!!τετοια να ακουμε παντα!!

ναταλακι με το καλο ο γαμος και τα βαφτισια προσοχη μη κουραστεις ε???ο θρησκευτικος εχει πολυ τρεξιμο αλλα αξιζει!

μαρια ειδες που στα λεγαμε βρε κοριτσακι οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο σοβαρα??ολα θα παρουν το δρομο τους και θα ηρεμησεις κουκλα μου!κοριτσια περιμενουμε καμια β'επιπεδουλα σημερα η αυριο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Fiore μου αυριο εχει β επιπεδου η τρελη μας η crazy!

μαρακι και ευουλα οκ με το face!

Ευχαριστω για τις ευχες σας!

ελπιζω ολα να γινουν ομορφα!και να εχουμε μια πολυ ευχαριστη βραδια εκεινη την μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες :laugh: είμαι στην παρέα σας κι εγώ ,δεν σας έχω εγκαταλήψει ,απλά το έχω ρίξει στις διακοπές,συνέχεια στο εξοχικό και έχω δύο εβδομάδες να μπω :blush: κάθομαι με τις ώρες και βλέπω τη θάλασσα ακούω τα κύματα,δροσίζομαι.έχω μαζί μου το λαπτοπ αλλά δεν το χρησιμοποιώ :blush: ως ψαράκι που είμαι μου παίρνει τα μυαλά το γαλάζιο της θάλασσας :lol: έχω να διαβάσω πολλά σήμερα με οτι γράψατε.

Τα ευχάριστα μου είναι οτι επιτέλους καταλαβαίνω ξεκάθαρα το μπέμπη μου όταν κλωτσάει :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις όμορφες εγκυούλες!!!

Εγώ σήμερα ξύπνησα λίγο χάλια - φταίει η αιματολόγος μου!!!!

Πήγα με την διάθεση ότι πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις μου και τελικά ήταν χάλια. Έπρεπε να έχω αυξήσει την δόση με την ηπαρίνη εδώ και καιρό...μου είπε καλά 4 κιλά σε 2 1/2 μήνες έβαλες??? Ναι τα έβαλα!!! Και ο γιατρός μου μου είπε οτι είμαι οκ. Δεν έχει ο άνθρωπος θέμα με τα κιλά, θα μου το δημιουργήσεις εσύ????? :P:P:P

Με ρωτάει τι ομάδα αίματος έχω..της απαντάω φυσιολογικότατα A-. Και με βάζει να τρέχω στις 10:30 το βράδυ στο ΙΑΣΩ να κάνω έμμεσο coombs ενώ είχα κάνει ήδη πριν 1 εβδομαδα σε μικροβιολογικό... Μου δημιούργησε άγχος..πολυ άγχος..και με τα κιλά και με το rhesus!! Τις εξετάσεις αίματος και coombs θέλει πλέον να τις κάνω στο ΙΑΣΩ..

Τι αίμα είναι αυτό που έχω - ήθελε προσπάθεια για να το πετύχω!!! :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia.....Eugenia mou siga ta kila pou pires kai to kanei thema h xamenh dld kai sthn egkumoshnh tha eimaste sterimenes apo ola? Oso gia to A- den katalavenw giati einai provlima? H mama mou exei akrivos to idio kai ekane 3 ugeiestata paidia apla meta apo kathe genna ths ekanan mia enesh gia na mhn apovalei thn epomenh fora pou tha minei egkuos....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα κοριτσακια!!!Ευγενια μου τι σχεση εχουν τα κιλα με την ηπαρμινη???να μας εξηγησει η ποιητρια να καταλαβουμε και εμεις.Καταλαβαινω ποσο απαισιες ειναι αυτες οι ενεσεις εβαζα μεχρι τον 4ο γιατι ημουν απο εξωσωματικη και μου τις εκοψε ομως ο καλος γιατρουλης στην αρχη φοβομουν αλλα δοξα το θεο δεν εχουμε παθει κατι μεχρι τωρα.την επομενη φορα θα κανω εξετασεις να ειμαι σιγουρη. υπομονη σου ειπε μεχρι ποτε θα τις βαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερουλα κανεις την καλυτερη δουλεια!!

Ευη γιατι θελεις ψυχολογικη υποστηριξη δεν εχεις την κορουλα σου μαζι?

Νταλακι η ωρα η καλη και ολα θα πανε πολυ καλα αυτη τη φορα.

Εγω κοντευω να πατησω και το πεμπτο κιλο μεσα σε μια βδομαδα και δεν μπορω να παρω τα ποδια μου η γουρουνα.

Ρε κοριτσια αυτη τη λασπα την ειδατε στην τηλεοραση πως μπορει και τρεχει στα βουνα και τα λαγκαδια και γω για να αλλαξω καναπε το σκεφτομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εμπιστεύεται τα μικροβιολογικά - μας έλεγε ότι έχασε μια κοπέλα το μωρό της όταν γεννήθηκε και ας έκανε εξετάσεις κάθε μήνα σε εξωτερικό μικροβιολογικό εργαστήριο. Και η μητέρα μου A- έχει και έκανε τα 2 της τα καμάρια :evil::evil:

Μου είπε οτι αφού δεν έχει προβλημα ο γιατρός μου με τα κιλά, δεν έχει να πει τπτ αυτή. Έχει δίκιο!! Το ξέρω!! Δεν πρέπει να πάρω πολλά κιλά έτσι και αλλιώς στην ζωή μου..πρέπει να χάσω και αυτά τα παραπάνω που είχα πριν μείνω έγκυος :blush::blush:. Αλλά αφού γεννήσω!! Τώρα δεν με κρατάει τπτ!!! :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ina thn korh mou thn exw edw alla thn Tetarth fevgei kai h mama mou gia Souhdia kai genika otan febgoun esthanome polu monh giati alo einai na tous exeis makria alla na mporeis na pas opote theleis kai alo na ksereis pos tha tous deis se ena xrono pali kai auto oxi sigoura...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Έχω μέρες να μπω γιατί με πέταγε συνέχεια έξω και απελπίστικα. Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας αλλά ελπίζω να είναι όλα καλά.

Η Μαρία έφτασε στα ξένα?

Ναταλάκι είσαι καλύτερα?

Πολλές έχετε κάνει β επιπέδου. Θα πάω πίσω να διαβάσω τα νέα σας και θα επανέλθω :):) .

Εγώ έχω γυρίσει όλα τα βρεφομάγαζα και έχω κατεγιστεί από πληροφορίες και τιμές. Την άλλη εβδομάδα μου είπε ο άντρας μου να έχω καταλήξει για να πάμε να παραγγείλουμε τα χοντρά (κουνια, καρότσια κτλ.). Εχει απελπιστεί ο χριστιανός μαζί μου. Μέρα παρά μέρα τον τρέχω :P:P

Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε ευακι θα γυρισει η μαμα σου καποια στιγμη δεν θα γυρισει για μονιμα εδω ποσα χρονια μεινανε ακομη.Παιξε λιγο με το κοριτσακι σου που θα αποκτησει αδερφακι και θα ζηλευει σε λιγο καιρο .Και αν θες κανονιζουμε να γεννησουμε μαζι να εχεις παρεα στην κλινικη.μην μου στεναχωριεσαι αντε τσοπα τσοπα μεγαλωνεις και ενα γιο θελεις να γινει κλαψιαρης ο αντρας σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε κανταιφακι και κατι μην το αγοραζεις μπορει να θελει να σου κανει κανεις κανενα δωρο δεν θα το βαλεις το παιδι χειμωνιατικα στο καροτσι να το πας βολτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Distixos den tha girisoun pote gia panta,tha erxonte gia ligo kai tha fevgoun, exw kai 2 aderfous pou menoun ekei opote panta tha einai sthn mesh....Ton gio mou den tha ton kanw klapsiari alla ena evesthito antraki pou tha kserei na ferete stis gunekes aurio methavrio :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giati vre Ina mou na mhn to vgazei ekso to mwro ton ximona? Ta mwrakia xriazonte katharo aera opos kai emeis kai kanoun ton pio telio upno otan einai voltoula...Egw thn korh mou thn evgaza kathe mera to apogevma 2writses kai koimotan sto karotsi san poulaki, vevea akouga diafora apo kapies ston dromo pou panta exoun na poun xoris na tous peftei logos alla tis egrafa sta palia mou ta papoutsia...Sthn souhdia lene "Den iparxei kakos kairos alla kako ntisimo"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To Rovaniemi einai sthn Filandia, alla exei kai sthn Souhdia xorio tou Ai.basilh..Den aksiothika akomi na paw distixos..Argotera otan tha megalosei ligo kai o mpempeis tha pame kapia xronia opos kai sthn Eurodisney einai ta taksidia pou exw valei sto mialo na kanw me ta paidia mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Giati vre Ina mou na mhn to vgazei ekso to mwro ton ximona? Ta mwrakia xriazonte katharo aera opos kai emeis kai kanoun ton pio telio upno otan einai voltoula...Egw thn korh mou thn evgaza kathe mera to apogevma 2writses kai koimotan sto karotsi san poulaki, vevea akouga diafora apo kapies ston dromo pou panta exoun na poun xoris na tous peftei logos alla tis egrafa sta palia mou ta papoutsia...Sthn souhdia lene "Den iparxei kakos kairos alla kako ntisimo"...

Ναι αλλα δεν πρεπει να γινει τουλαχιστον τρια μηνων, επειδη προλαβαινει και τις εκπτωσεις του φεβρουαριου.Εγω ειμαι και λιγο φοβιτσιαρα ο αντρας μου γελαει για την ωρα μαζι μου.οσο ατρομητη ημουν σαν παιδι τοσο φοβιτσιαρα εχω γινει,δεν ξερω πως θα το αντιμετωπισω εγω λεω να κλεισει τον τριτο και μετα βολτες για να μπορει να παρει φαρμακα αν αρρωστησει δεν θελω πιο νωρις.

και ευη το κλαψιαρης για καλο το ειπα να μην στεναχωριεσαι εσυ και στεναχωριεται και το μωρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το μωρό μου θα το βγάζω έξω χειμώνα καλοκαίρι. Απλά τον χειμώνα μας βλέπω περισσότερο σε εμπορικά κέντρα μαζί με την βαφτιστήρα μου που είναι τώρα 4 μηνών και την μεγάλη της παρέας που είναι 2 1/2 χρονών. Καταρχήν με το που σαραντίσω θα έχουμε γάμους και χαρές!! Ο αδερφός μου περιμένει εμένα και την κουμπάρα του να γεννήσουμε, για να παντρευτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Otan leme na einai ekso ta mwra,enow ekso ston katharo aera oxi se klistous xorous giati ekei mporei na sou kolisei diafores iosois..Egw thn epatha me thn mikrh otan htan 25 hmeron kolise gastrenteritida kai kataliksame sto nosokomio me oro gia meres...Kirios kratisteta makria apo paidakia pou pane paidiko kai dimotiko ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

INA, θα τις κάνω και 2 μήνες αφού γεννήσω. Έχει σχέση με τα κιλά - Όσα περισσότερα βάζω τόσο μεγαλύτερη δόση ηπαρίνης θα μου δίνει - Φυσικά σε σχέση με τις εξετάσεις μου. Απο εκεί και πέρα θα πρέπει να μην κάνω καθιστική ζωή (αυτή που κάνω τώρα δηλαδή!!!), να μην καπνίζω (το ξεχνάω οριστικά), να μην πάρω πολλά κιλά στην ζωή μου, κλπ, κλπ. Κληρονομική θρομβοφιλία.. δεν θέλω τέτοιους φίλους καλέ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο Evi.D αλλά αν έχει πολύ κρύο θα φοβάμαι να τον βγάλω βόλτα. θα δούμε μέχρι τότε - ας έρθουν με το καλό τα αστέρια μας και βλέπουμε τι θα κάνουμε. Αχ πόσο περιμένω αυτή την στιγμή!! Ο μπαμπάς του νομίζω ότι θα φοβάται πιο πολύ από όλους - δεν θα μας αφήνει να πάμε πουθενά!!

Νομίζω ότι θα έχει έρωτα με τον γιο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Po,po mou akougete polu diskolo auto eugenia mou, idika egw pou to provlima ths zwhs mou einai ta kila mou (ta exw mpolika,mpolika vlepeis) kai otan gennhsw exw valei stixima me ton eauto mou pos tha ksefortothw kamia 30aria...Exw kai egw diafora mikroprovlimata os megala pou me thn apolia ton kilon tha kaliterepsw thn zwh mou drastika.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den pathenoun tpt apo to kruo ta mwra, na mhn sou pw pos h polu zesth einai pio epikindinh..Ektos kai an exei mion ekso tote den kanei na ta vgazeis otan einai vrefoi giati den exoun to apetoumeno lipos kato apo to dermataki tous kai mporoun na pathoun eggavmata apo to kruo sta simia pou den einai kalimena,dld sto prosopo.. Alla auto gia na ginei sthn Ellada malon einai ligaki diskolo den exoume teties thermokrasies.. Emena oloi mou thn lene pou dinw pagoto ton ximona kai kruo gala sthn korh mou alla ena na kserete pos oso ta prosexeis toso evesthita ginonte kai meta tha sas arostenoun sinexia....Auth einai kai h sinexis grinia tou antra mou pos ematha to paidi na girnaei ksipolito kai na mhn ntinete sosta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia kalimera!!!!apo oti liaga gnorizo ta morakia mas tha exoun tin idia thermokrasia me mas!!opote xeimona kalokairi vourr!!!!exooo!!!ki oxi polla rouxa aisthanontai akrivos oti ki emeis to idio krio ki tin idia zesti!!! :woohoo: fisioligika pragmata!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; αχ το πέρασα και εγω αλλά όχι με το στήθος με τον εμετό 7εβδ + 5  ακόμα το θυμάμαι ήταν Παρασκευή ξύπνησα ήμουν μια χαρά δεν είχα καθόλου ναυτία εεε λέω μπορεί θα έτυχε και το απόγευμα ειδα κάτι περίεργα υγρά που δεν είχα ξανά δει.. πήρα τηλ τον γιατρό εγω πίστευα πως το εχασα το μωρο μου λέει ο γιατρός εαν με έπαιρνες μια ώρα νωρίτερα θα σου έλεγα να έρθεις να σε δω ( τελευταίες φορά με ειχε δει 5 μερες πριν που άκουσα και καρδούλα ) αλλά εχω φύγει για Αθήνα εδώ και μια ώρα ταξιδεύω   ελα Δευτέρα μου είπε… καταλαβαίνεις πως ήμουν μέχρι να πάω την Δευτέρα στο κέντρο υγείας δεν είχε μηχάνημα να ακούσω το μωρο… έριξα ένα κλάμα αστα να πάνε και τελικά ήταν όλη μια χαρά  παντως εγω το πρωτο μήνα έκανα 1 φορά τη βδομαδα ραντεβού στον γιατρό γιατί φοβομουν πολύ είχα άγχος τεράστιο..  δεν υπάρχει κάτι που να σου δείχνει αν πάνε καλά τα πράγματα μόνο ο υπέρηχος ίσως να μιλήσεις με γιατρό σήμερα ή αύριο να πας από κοντά να σε δει κορίτσι μου όσο μπορείς ψυχραιμία και πιστεύω πως είναι όλα καλά 
    • Αχ μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση κ να διώξω το άγχος. Έτσι κ αλλιώς απ την εγκυμοσύνη με ενδιεφερε η μέθοδος κ την είχα ψάξει κ να που τώρα το επέλεξε η μικρή 😂 Έχω κατεβάσει κ το solid starts που δείχνει κατάλληλα κομμάτια ανα ηλικία, αλλά νομίζω πως κάτι κάνω λάθος στο μαγείρεμα κ μαλακώνουν πολύ κ λιώνουν κ μετά φοβάμαι ότι θα φάει μεγάλο κομμάτι. Η γιατρός μας συστήνει αυτήν την μέθοδο και σε εμάς απλά είπε λόγω του ότι η μικρή δεν είναι φαγανη, να αρχίσουμε με αλεσμένα μήπως και αρχίσει να τρώει κ το αλλάζουμε στο διμήνο. 
    • Καλημέρα κορίτσι μου!! Μην κατσεις να σκας! Πήγαινε για έναν απλό υπέρηχο σε κάποια κλινική, ώστε να σου φύγει το άγχος. Όλα καλά θα είναι, αλλά ποιος ο λόγος να χαλάσεις την Κυριακή σου; Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση πήγα στο Γεν… για έναν υπέρηχο και μου πέρασε το άγχος. Αν παρόλα αυτά μπορείς να το διαχειριστείς, μίλα με τον γιατρό και άκου τι θα σου πει. 
    • Καλημέρα! 🌺 Για να ανακουφιστείς ακριβώς το ίδιο είχα πάθει κι εγώ στην αρχή, ενώ το στήθος ήταν βαρύ, πονούσε υπερβολικά, ξαφνικά μια μέρα έγινε όπως πριν.. τίποτα απολύτως δε σήμαινε! Προσαρμόστηκε μάλλον στις ορμονικές αλλαγές.. αργότερα ενώ ήταν μαλακό άρχισαν να αλλάζουν οι θηλές .. περίεργα πράγματα 😀 έτσι πάει, μην αγχώνεσαι καθόλου!! Φυσικά βέβαια να ενημερώσεις όπως είπανε και πιο πριν, στον γιατρό τα λέμε όλα!
    • Κορίτσι μου προσπάθησε να μείνεις ήρεμη όσο γίνεται, μα τι λέω Ε; Το στήθος στην εγκυμοσύνη θυμάμαι ότι και εμένα κάποια στιγμή από τη μια μέρα στην άλλη σταμάτησε να είναι πρησμένο και να με ενοχλεί. Δυστυχώς δεν μπορείς με κάποιο μαγικό τρόπο να ξέρεις αν όλα είναι καλά παρά μόνο με υπέρηχο στο γιατρό σου. Στην τελική στείλτου ένα μήνυμα αν μπορεί να σε δει αύριο, γιατι 10 μέρες αναμονής είναι ότι χειρότερο! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...