Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανούλες με μωρακια του καλοκαιριού 2010!!!!!!


Recommended Posts

και εμεις εχουμε αρχισει να οργανωνομαστε για τα βαφτισια. μαιο κ εμεις μαλλον 21 Μαιου ή το επομενο σκ απο αυτο.

τα μικρουλια μου κοιμουνται απο τις 9.τις εκανα μπανακι,φαγακι κ νανι.θα τις ταισω κατα τις 12 να δω ποσο θα κοιμηθουν τη νυχτα.

το απογευμα ειχα παει για καφεδακι κ αφησα τα μωρα με τον αντρα μου.γκρινιαξαν λιγο αλλα τα καταφερε μια χαρα!!!αγχωνεται κ αυτος ο κακομοιρης αλλα ειναι πολυ καλουλες κ δεν τον ταλαιπωρουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 712
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια μου. Εμεις λεμε για 30 Απριλιου. Πεφτει Κυριακη κ την επομενη πρωτομαγιά μια χαρα. Ετσι λεμε τουλαχιστον. Προς το παρον εχω βρει κατι στοιχακια για τα προσκλητηρια. Οχι απο τα τυποποιημενα γιατι δεν μ αρεσουν. Εμεις κλασσικά κοιμομαστε κ λιγο πριν παω για υπνο θα τους ταισω. Το νωριτερο που εχουν ξυπνησει ετσι ειναι γυρω στις 6 με 6.30.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελούδες...εμείς σήμερα είμαστε λίγο γκρινιαρούλιδες και κλαίει με το παραμικρό το μαναράκι, τι να του φταίει άραγε?? Εμεις κλείσαμε για 10 Οκτωβρίου και είμαστε εντέλως έτοιμοι. Το θέμα μας είναι το παπάκι και το σ/κ θα μοιρασουμε τα προσκλητήρια. Μόνο η μαμά δεν βρήκε φόρεμα ακομά, οτι και να δοκιμάζω δεν μου αρέσει ασε που δεν έχω χάσει όλα τα κιλά και μου φαίνομαι βοδάρα...όσο για τον ύπνο τον κάνουμε μπανάκι κατα τις 9:30, τον θηλάζω και ξυπναει κατα τις 5 να φάει.. φιλάκια :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜ ΝΑΝΤΙΑ, εννοεις τωρα τον οκτώβρη??? θα το βαφτισεις τοσο μικρούλι? :D

εμεις κορίτσια σημερα πηγαμε στο ΙΑΣΩ για υπερηχο του μπεμπάκου (για την ΓΟΠ) και εχουμε μετριας εντασης γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση!!! εχουμε 3 μερες που ο μπεμπάκος ταλαιπωρειται το μαναρι μου και δεν ξερω τι να κανω....ποναει ο οισοφαγος του και μαλλον εχει και κολικους!!! :roll::roll: ενα δραμα!!! :shock: μιλάμε για κλάμα ασταματητο και πολύ μεγαλη δυσκολια στο φαγητο (αρνηται πεισματικα ωρες ωρες το μπιμπερον)... του εδωσα και κιντερτε μηπως ηρεμησει αλλά δεν το καταπινει καθόλου (μου το εφτυσε ολο στην μουρη!!!!!) :lol: ....αχχχ παρόλα αυτα δεν εχει χασει το προγραμμα του υπνου του ιδιαιτερα μιας και κοιμαται 7 σερί ωρες, απλά τρωει πολύ λιγο ρε γμτ!!!!! φοβαμαι πως δεν θα παρει το βαρος που πρεπει μεχρι να κλεισει ο μηνας!!!! :(

η παιδιατρος μας εδωσε και κατι σταγόνες τις BIOGAIA που ειναι πρεβιοτικες για να φτιαχτει σωστα η χλωρίδα του εντερου του!!!! τις παιρνει καμμια σας???

οσο για μενα αδιαθετησα σημερα!!! :D δεν μου εφτανε ολο το αγχος για το μωρο, εχω τωρα και τους πονους μου!!!! ευτυχως όμως γιατι καιρός ηταν να μπει και αυτο σε ενα πργραμμα!!!!!

φιλακια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μένα επιτέλους καταφερα να μπω στη σελίδα.Καλά είστε όλες; μου λείψατε;

εμένα κορίτσια ο μπεμπάκος μου κοιμάται το βραδυ απο τις 9:45 μέχρι τις 6:15 το πρωί σερί φυσικά και δεν τον ξυπνάω για να φάει είμαι τις αποψης ότι όταν πεινάσει ο ίδιος θα φάει.Οταν ήταν πιο μικρός ξυπνούσε κάθε 3 ώρες που σήμαινε ότι πεινούσε. Λιονταράκι και rena αν θέλετε να με ακουσετε κάντε μπανιο στις 9 και ας τρώει μέχρι 9:30 μετά σίγουρα θα κοιμηθεί ακόμη και να πεινάσει και να ξυπνήσει θα είναι στις 1 βαριά ασέ που αμά παιζεται για κανα 2ωρο πριν και κάνετε και το μπανιο θα κοιμηθεί για τα καλά . εμένα τουλάχιστον στον μπέμπη μου έχει πιασει αυτο.οσο για τη βάπτιση δεν έχουμε κανονίσει τίποτα λέμε όμως ή δευτερη μέρα του πασχα ή στις 8 Μαϊου. μήπως σουλουπωθεί η κοιλιά μου γιατι τα κιλά τα έχασα όλα κορίτσια. άρχισα να προσέχω και παω και γυμναστήριο 3 φορές την εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα απο την βροχερη πατρα!

καθομαι μπροστα στη τζαμαρια του σαλονιου,εξω βρεχει,εχω τα μωρα μπροστα μου στα ρηλαξ κ κοιμουνται τοσο γλυκα κ νιωθω η πιο ευτυχισμενη γυναικα στον κοσμο!!!!

εχω σηκωθει απο τις 7:30 κ εκανα ολες τις δουλειες στο σπιτι!δεν ηθελα να κοιμηθω αλλο!

τα κοριτσια σημερα δεν κοιμηθηκαν κ πολυ.

μπανιο κ φαγητο στις 9,μετα τους δωσαμε κοιμισμενες οπως ηταν στις 12 αλλα 4 κ κατι ξυπνησαν οι ξενυχτρες!!

κ μετα στις 7:30.

δεν πειραζει τι να τις κανω;ειναι τοσο καλες κ γλυκες που ας με σηκωνουν κ μια φορα τη νυχτα!

ας το κοψουν ομως σιγα σιγα ε;;;;;

ευαγγελια οπως το κανεις εσυ το εκανα κ εγω μεχρι τωρα αλλα δεν το πηγαιναν μετα τις τρεις.εχω καταλαβει οτι τους αρεσει πολυ η ωρα 3:20!!!λες κ εχουν ξυπνητηρι εκεινη την ωρα!

ρενα εχει ΓΟΠ μωρε το μωρακι;πωπω θα ταλαιπωρειται το παιδακι.περαστικα γρηγορα ευχομαι!

εμεις τα βαφτισια τα οργανωνουμε σιγα σιγα.

επειδη γαμο δεν εχουμε κανει μονο πολιτικο κ δεν ειχαμε κανει κατι ειπαμε για τα παιδια να τα κανουμε ανοιχτα.

το κακο ειναι οτι ο αντρας μου ξερει τη μιση πατρα κ θελει να τους καλεσει ολους!!!

μεχρι στιγμης μαζευονται 200 ατομα!

θελουμε καμια περιουσια!

σας μουρλανα πρωι πρωι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλιτσεεεες!!!

εμεις χθες το βραδυ ηταν η 4η φορα που κοιμηθηκαμε 6 ωρες..2 φορες την προηγουμενη βδομαδα και 2 μερες συνεχομενα τωρα..αχ μακαρι να το κρατησει ετσι να ξεκουραζομαι και εγω λιγο! επισης το καινουριο κολπο που την κανει και κοιμαται και δεν υπαρχει προβλημα που την αφηνω μονη στο λικνο ειναι αυτα τα παιχνιδακια που κρεμονται απο πανω τους και γυρνανε και εχουν χαλαρη μουσικουλα..την παιρνει ο υπνος κιολας μετα απο λιγη ωρα!!! :ymparty:

ρενα μου τι κριμα για τον μπομπιρακο σου :( σου στελνω τα στοιχεια της παιδιατρου μου ειναι ειδικη στις παλλινδρομησεις στομαχου, και ειναι διευθυντρια στο Παιδων Αγ. Σοφια. η επισκεψη ειναι 80ε αλλα ειναι απιστευτη γυναικα! να φανταστεις τα περισσοτερα παιδακια που βλεπει εχουν αυτο το προβλημα..και η παιδιατρος που ειχα παλια οτι περιστατικο ειχε με γοπ το εστελνε στην παιδιατρο που εχω τωρα. ;) ευχομαι να γινει καλυτερα το ζουζουνακι σας..σου στελνω τα στοιχεια σε πμ.

εγω περιοδος ακομα αφαντη..μη σας πω οτι ειδα στον υπνο μου προχθες οτι ημουν εγκυος παλι..και μαλιστα ελεγα οτι δεν κανει που ειμαι εγκυος τοσο νωρις! :-ss

καλε ξεκινησατε τοσο νωρις με τα βαφτησια? :shock: τα θεματακια σας παντως που εχετε περιγραψει ειναι πολυ ομορφα :)

αχ κοριτσια η μπεμπα μας εχει ξετρελλανει..ολο μιλαει! εχω τραβηξει τοσα πολλα βιντεο! :mrgreen: και αμα της λεω και εγω αγκου ξεκιναμε ολοκληρη συζητηση! :)) προχθες που ειχε κεφια οταν τη θηλαζα ελεγε αγκου και εγλυφε και το βυζακι και εβγαινε 'αγκουγουλιουγουλιου' και ειχαμε πεθανει στα γελοια με τον τακη! =))

φιλακια πολλα σε ολες! :-* :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου και απο τα Χανια που δυστυχως δεν λεει να βρεξει! Εμεις εδω μια απο τα ιδια το μονο προβλημα που εχει προκυψει ειναι με το γαλα της μικρης μου που ειναι σε ελλειψη και εχω αρχισει και αγχωνομαι διοτι τα 12 κουτια που ειχα παρει τελειωνουν!!! Ελπιζω ομως να βρω ακρη μιας και εστειλα και μειλ στην εταιρεια!!! Βλεπω ετοιμασιες για τα βαπτισια σας! Εμεις θα το αργησουμε λιγακι, λεμε μετα το καλοκαιρι για να ειναι τοσο ο αντρουλης μου οσο και ο νονος πιο ανετοι και χαλαροι τοσο απο την δουλεια οσο και οικονομικα! Στον Νικολα καναμε μεγαλη βαπτιση (420 ατομα) και στην μικρη υπολογιζουμε περιπου στα 300! Οποτε μεχρι να ψαχτω να δω τι θα κανω εχουμε καιρο! Παντως το σκεφτομαι πολυ για Κυριακη μεσημερι!!! Αυτα τα λιγα!!! Ευχομαι να εχετε ενα χαρουμενο Σ/Β!!! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

μετα απο ενα δυσολο σαββατοκυριακο με πολύ κλαμα και πολύ γκρινια, σημερα νομιζω ειμαστε καλυτερα!!! απ την τεταρτη ο μικρούλης μου αρχισε να μειωνει την ποσοτητα (πιναμε το αλμιρον αντιαναγωγικο) και να κλαιει σπαρακτικά την ωρα του φαγητου...καναμε υπερηχο στομαχου οισοφαγου στο ΙΑΣΩ (εχει μετρια παλινδρομηση---οχι σοβαρη), αλλάξαμε γαλα σε υποαλλεργικό (ο γιατρος υπεθεσε αλλεργια.... :? ) τιποτα...ΤΙΠΟΤΑ!!! μεχρι και χτες το μεσημερι που αποφασισα να παρακουσω ολες τις ιατρικες συμβουλες μεσω τηλεφωνου ( :x:evil: ) και να του ξαναδωσω το γαλατακι που διναμε τοσο καιρο και που το μωρο δεν ειχε προβλημα (αναμειξη απλο αλμιρον με αντιαναγωγικο)!!!! εχει λιγο στρωσει η κατασταση χτες ηπιε 850 μλ και σημερα θα δω ποσα θα πιει!!! να ρωτησω....αν ξερετε...μπορει να παρουσιασει ξαφνικα αλλεργια στο γαλα μετα απο 3 μηνες????? δεν θα επρεπε να το ειχε δειξει απο την αρχη????? παντως δοκιμασαμε 3 υποαλλεργικα γαλατα (το αλμιρον πεπτι, το ΝΑΝ ΗΑ και το φρισολακ) και ολα τα εφτυνε η τα εκανε εμετο μετα απο λίγο!!!!!! μου εχει συνηθισει στο παχυρευστο ΑR πως να φαει τωρα ξαφνικα τα τοσο νερουλα?????

εγω κοριτσια οσον αφορα στην βαπτιση θα παραγγειλω προσκλητηρια και μπομπο απο το χαμογελο του παιδιου! το εχω αποφασισει πολύ καιρο οτι θα το κανω αυτο!!! και δεν ειναι καθολου ασχημα σας πληροφορω!!!! και πανε και για εναν καλο σκοπο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΑΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!!!

ΡΕΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!

Αργυρώ ετοιμάζεις από τώρα τα βαφήσια???Με εντυπωσιάζεις.Και εμείς σκεφτόμασται για την άνοιξη αλλά όσως λίγο νωρίτερα.Το μόνο που με αγχώνει είναι να κλείσουμε έγκαιρα ημερομηνία. Καθώς η εκκλησία μας είναι λιγο ….δύσκολη. :?

Λιονταράκι και Ζετούλα, βλέπω το έχετε σχεδιάζει και εσεις ,ε?

Εγω το μόνο που κανω από τωρα είναι ότι έχω βρει ένα site που τυπώνουν κάρτες και προσκλησεις και ….δοκιμάζω κειμενακια να δώ πως φαίνεται!

Ρένα,μεγάλη ταλαιπωρία ο μπεμπάκος σας.Περαστικά σας.

Εμείς αν και κοιμόμαστε δύσκολα γιατι θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά(αν καταλάβει ότι τον αφησαμε κάτω γίνεται της κακομοίρας!!) έχουμε κάνει ένα υποτυπώδες προγραμματάκι.Κατά τις 9.30-10.00 μπανάκι,μετά θηλασμός μέχρι τελικής πτωσης,ξυπνάει συνηθως κατά τις 6.00 ,θηλάζουμε και μετά παλι κατά τις 9.00.Μια χαρά.

Μόνο που είναι πολύ γκρινιάρης βρε κορίτσια.Πολύ!!!!Αν τον βάλω στο ρηλάξ ή το «γυμναστηριάκι» του ,το πολύ πολύ να κατσει να χαζέψει για κανένα τέταρτο -20λεπτο μετά αρχίζει να γκρινιαρίζει και να θέλει αγκαλιά(όρθιος στο ώμο για να βλέπει!!) και βόλτα μες το σπίτι.Ελπίζω μεγαλώνοντας λίγο που θα μπορεί να πιάσει πραγματάκια και να κάτσει στον πωπό του να ασχολείται με τα παιχνιδάκια περισσότερο.

Δεν προλαβαίνω να κανω ούτε μισή δουλειά(δεδομένου ότι μεσα στην μέρα, στην καλύτερη περίπτωση, να κοιμηθει κανένα 2ωρο συνεχόμενο.

Α!Αγόρασα μια πολυθρόνα κουνιστή από ΙΚΕΑ, ότι πρέπει για θηλασμό και νανούρισμα(και του μωρού και δικό μας)

http://onlinecatalogue.ikea.com/2011/ikea_catalogue/GR/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενακι μου ταλαιπωρειτε ακομα το παιδακι σου? Καλα κανεις και ακους το ενστικτο σου! Οσες φορες το εκανα ποτε δεν μου βγηκε σε κακο! Οπως και με το γαλα και την παλλινδρομηση αν δεν επερνα την αποφαση να κοψω το δικο μου και να δωσω στην μπεμπουλα αντιαναγωγικο δεν την γλυτωναμε την οισοφαγιτιδα! Ασε που βαζει βαρος το παιδι και ειναι και πιο ευδιαθετο!!! Ευχομαι ολα να φτιαξουν!

madrid05 και σενα γκρινιαρακι ειναι το δικος σου? Εμενα παλι ειναι με τις μερες της! Αλλες λεω δεν εχω παιδι και αλλες με τρεχει κανονικα ολη μερα! Βεβαια τις τελευταιες μερες εχει βελτιωθει πολυ η κατασταση και αυτο που κανω ειναι να μην την αφηνω σε ενα μερος πολλη ωρα αλλα της γυριζω απο δωματιο σε δωματιο με το ρηλαξ και κανω και γω τις δουλειες μου!

Αυτα τα ολιγα για σημερα!!! Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες και μωράκια!

έχουμε καιρό να τα πούμε γιατί με τα διδυμάκια μου δεν έχω καθόλου χρόνο. είναι 3 μηνών και 1 εβδομάδας κι έχουν στρώσει πολύ τα πράγματα αλλά το πρώτο δίμηνο δεν παλευόταν!

madrid και τα δικά μου κοιμόταν μόνο αγκαλιά στην αρχή αλλά μετά από πολύ κόπο καταφέρνουμε και κοιμόμαστε μόνοι μας :P

πάντως είναι απόλαυση τώρα, γελάνε όλη την ώρα φωναχτά (όταν δεν έχουν γκρίνια βέβαια!) και είναι τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βλέπω κάποιες άρχισαν ήδη τις προετοιμασίες για βάπτιση...εμείς αργούμε ακόμη,αλλά δεν είναι κακό να μας ενημερώνετε για να πέρνουμε ιδέες ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας!!! :YMHUG:

πρεπει να σταματησω να ανυσηχω τελικα για τον μπεμπη καθως σημερα πηγαμε παιδιατρο και ηταν ολα τελεια!!! :ymparty::ymparty: αναπτυσσεται πανω στις καμπύλες του σωστα, και απο αντανακλαστικα και ολα τα υπολοιπα ειναι τελειος!!! μου ειπε ο παιδιατρος οτι παιδακια με ΓΟΠ συνδιαζουν την ωρα του φαγητου με τον πονο και την ενόχληση και γι αυτο τρωνε αλλες φορες λιγοτερο κι αλλες φορες περισσοτερο!!! απο την στιγμη που παιρνει βαρος να μην ανυσηχω καθολου ακόμα και αν δεν παρει αυτό που θα επρεπε μεσα στον μηνα!!! επίσης μου εξηγησε αναλυτικα τον μεχρι τωρα γριφο με την αλλεργια στο γαλα της αγελαδας!!! μου φαινόταν οτι το ειχαν σαν καραμελλα το "εχει αλλεργια- παρτε ενα υποαλλεργικό γαλα"...μου εξηγησε ομως ότι το γαλα αγελαδας ειναι γενικα ακαταλληλο για τον ανθρωπο και προκαλλει πολλα προβληματα γενικα!!! γι αυτο και προτινουν απο την αρχη σε πολλα βρεφη το υποαλλεργικό γαλα ακόμα και αν δεν εμφανιζουν συμπτώματα αλλεργιας, για να την αποφυγουν κατα καποιο τροπο!

τεσπα μου ειπε να σταματησω να μετραω τα μλ, να βλεπω αν ειναι ευδιαθετος και αν κοιμαται σωστα και να μην μουρλαινομαι με την ποσοτητα τοσο πολυ, ειδικα αν παιρνει κανονικα βαρος!!! επισης μου ειπε οτι απο τον 4ο μηνα σιγα σιγα μπορουμε να τον ξεκινησουμε με κρεμουλες, καθως θα βοηθησουν και στην ΓΟΠ! :D

μια κουβεντα ομως ειναι να μην αγχόνομαι!!!! θα προσπαθησω το υποσχομαι!!!!! :oops::oops::oops:

τελικα ποιοες θα ερθουν στο MALL το σαββατο??? για να οργανωθούμε!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

28092010524.JPG[/attachment:13vma1bv]

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυυυ τι μου κάνετε?

Ηθελα να σας βάλω να δειτε φωτο που συναντηθηκαμε με το λιονταρακι. Ηταν τελεια

Η κοπελα ειναι απαιχτη φοβερη κ οι ζουζουνες μου πηραν τα μυαλα. Το κορυφαιο ηταν που κυκλοφορουσαμε στην Πατρα με τα διδυμοκαροτσα η μια μπροστα κ η αλλη πισω κ η κορη μου μαζί κ μας κοιταζαν ολοιιιιιι χιχι. ΦΙλια στα μωρουλινια ολα.

Παρεπιπτοντως του μπεμπη μου το ενος κατω ασπιρζουν δυο δοντακια μεσα στα ουλακια. Ελπιζω να μην αρχισουμε τοσο νωρις. Παντως σημερα ειχε απιστευτη γκρινια τωρα το απογευμα κλαψψψ

post-4250-13873935078012_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες μου όμορφες!!

Τι μου κάνετε;;; Ναι ναι εγώ είμαι πάλι... Επιτέλους σήμερα μετά από 2 μήνες έχουμε internet και νομίζω ότι μπορώ να ξεχυθώ πλέον... από εδώ και πέρα θα τα λέμε πιο συχνά... Δεν ξέρω αν θα προλάβω να διαβάσω όλα αυτά που έχετε γράψει τόσο καιρό, αλλά θα προσπαθήσω... Πω πω... πολύ περίεργο μου φαίνεται ότι κάνω πάλι post!!! :P:P:P

Λοιπόν τα νέα σας.. τι μου κάνετε;; Τι κάνουν τα μπεμπάκια σας;;; Εμείς είμαστε μια χαρούλα.... Μεγαλώνουμε σιγά σιγά (μετά τη στασιμότητα βάρους που είχαμε λόγω των επεμβάσεων) και μπορώ να πω ότι τα καταφέρνουμε με τους φακούς μας... όχι ότι τους συνήθισε.... αλλά τέλος πάντων... όλα καλά...!!!!

Φιλάκια πολλά πολλά σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia...

ithela na grapsw toses meres alla etrexa gia ta baftisia kai den prolabaina..

rena perastika gia to mpempaki sou :( alla blepw oti to eides pio xalara..etsi thelei na min anxwnesai kai polu...nai gia auto ton oktwbri leme na einai mikroulis kai na min katalabei kai polu polu,einai kai i koumpara mas egkuos kai bolepse kai autous na min fouskwsei polu.

entaksei ola exoun mpei stin seira tous,teleiwsame me ta gluka(ta kaname me tin aderfi mou mones mas kai bgikan teleia tha sas deiksw kamia foto mazi me tin mpomponiera) ,pirame rouxalakia gia to mpempouli mas gia prin tin ekklisia kai tha einai ena kouklaki swsto antraki, brika kai forema mono pou tin mera pou bgika gia to forema mou klespane to portofoli kai sunxistika trela :cry: tespa paei kai auto as to ksexasw...auta ta nea mas filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΡΕΝΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΔΕΥΕΤΑΙ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑΞΑΜΕ 4 ΓΑΛΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ. ΤΩΡΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΟ FRISOLAC COMFORT ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ. Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ALMIRON HA1 ΕΚΑΝΕ 1 ΩΡΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 2 1/2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ. ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μας κοριτσάκια!!!!!!

Εύχομαι να είστε όλες καλά,αν και απ'ότι διαβάζω είστε!!!!

Ρένα μου περαστικά στον μπεμπάκο σου,ελπίζω να είναι καλύτερα.

Ξανθίππη πολύ χαίρομαι που είστε καλά!!!!πως πάτε με το βάρος σας;Βάζει τώρα κανονικά;

Ελίνα δεν θα το πιστέψεις αλλά εχθές πήραμε και εμείς την κουνιστη καρέκλα!!!Βολεύει πολύ για τον θηλασμό..στηρίζω πολύ ωραία τα χέρια μου!!!

Διδιμομανούλες,τέλεια η φωτο!!!!Για περιοδικό είναι!!!Μπράβο σας πάντως,εγώ με 1 και τα φτύνω!!!

Εμείς είμαστε πολύ καλα,μεγαλώνουμε και αφρατεύουμε!!!Το βράδυ κοιμάται γύρω στις 12:30 και συνήθως ξυπνάει μετα από 6 ωρές,καμμιά φορα 7 αλλά εχει κάνει και 8 ωρα,αναλόγως το κέφι της ;) Κάναμε και εμβόλιο στις 21 του μήνα,δεν έκλαψε σχεδόν καθόλου το νινί μου!!!Ήταν 5100 και 58 πόντους!!Μεγαλώνουμε!!!

Οσο για τη βάφτιση και εμείς νωρίς θα την κάνουμε αρχές Νοέμβρη,δεν θέλω να είναι πολύ μεγάλο το μωρό.Δεν έχουμε ψωνίσει τπτ ακόμη όμως.

Αυτά τα νέα μας,τώρα θηλάζει ακόμη,να δούμε τι ωρα θα πιάσουμε πάλι 8-)8-)

Φιλιά!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!

Λιονταράκι και Ζετουλα, τι όμορφα τα διδυμακια σας μαζί!!!Θα ξεσηκώσατε την Πάτρα!!

Δοντάκια υποπτεύομαι ότι αρχίζουν να ενοχλούν και τον δικό μου!!Οτι βρει το βάζει στο στόμα και το «δαγκώνει» ,βγάζει σάλια και είναι λίγο άσπρα τα ούλα του.Νωρις δεν είναι?

Ξανθίππη ,χαίρομαι που είναι όλα καλά με τον μπεμπακο σου!!Ολα θα στρώσουν σιγά-σιγά.

Κατερίνα, δεν είναι φοβερή η καρέκλα??Πηγα προχθές και την πήρα στο ΙΚΕΑ (στο Αεροδρόμιο) και ήταν το τελευταίο κομμάτι!!!(με τις απεργίες έχουν ξεμείνει από εμπόρευμα).Την πήρα με το κόκκινο μαξιλάρι και είναι κούκλα!!Νανουριζόμαστε και ο μπέμπης και εγώ!!!

Με αγχώνετε με τα βαφτίσια σας….μήπως έπρεπε και εμείς να το είχαμε κανονίσει για τωρα??Η αλήθεια είναι ότι παντρεύουμε ένα ζευγάρι αρχές Νοεμβρη και θα «στριμωχνόμασταν».

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μένα κορίτσια μια χαρά είστε και σεις και τα μωράκια σας όπως διαβάζω και μένα ο μπέμπης μου είναι μια χαρά και μας έχει τρελλάνει όλους τον μπαμπά του λόγω δουλειάς δεν βλέπει και πολύ αλλά τι να κάνω το απογευμα πάμε βολτούλα και το βράδυ που έρχεται δεν μπορώ να κρατήσω το παιδί μέχρι της 12 ή και μερικές φορές μέχρι και 12:30. το απογευμα έρχεται γύρω στις 6 αλλά τρώει και φεύγει πάλι γύρω στις 7 τί να τον κάνω; τουλάχιστον φροντίζω να περνούν χρόνο οι δυο τους την Κυριακή. αυτά σκέφτομαι και δεν θέλω να ξαναπάω στη δουλειά αλλά δυστηχώς δεν γίνεται τουλάχιστον εγώ δουλεύω μέχρι τις 4 το απογευμα και δεν δουλεύω Σ/Κ.

Βέβαια σκέφτομαι και άλλα παιδάκια στην ηλικία του που είναι ήδη στον παιδικό ή ήδη μεγαλώνουν με την γιαγιά και τον παππου και παρηγοριέμαι ε! δεν έπαθαν και τίποτα έτσι δεν είναι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλησπέρα σας κοριτσάκια μου!!!

Τι κάνουν τα μαναράκια σας σήμερα;; Εμείς καλά μπορώ να πω.. αν και ένα γερό χέρι κλάμα το ρίξαμε μεσημεριάτικο.. Ρε κορίτσια είναι φοβερό το πως αντιλαμβάνονται πράγματα τα μωρά... τρελάθηκα σήμερα... Έπρεπε που λέτε να πάρουμε εκτίμηση από μια φυσιοθεραπεύτρια για το αν ο μπέμπης είναι "σφιχτούλης" ή όχι... πάμε που λέτε... τον είχα αγκαλιά... τον αφήνω στο κρεβάτι... τον ξεντύνω μια χαρά... χαμογελούσαμε... αρχίζει και κοιτάει λιγάκι τον χώρο... έρχεται και η γυναίκα να κάνει τη δουλειά της και με το που τον ακουμπάει ρε κορίτσια... να κλαίει χωρίς σταματημό... απίστευτο... τέλος πάντως... μου έκανε φοβερή εντύπωση.. άλλαξε περιβάλλον.. καινούρια φωνή και σου λέει τι γίνεται πάλι.... έχει και θύμησες το μικρό μου και σου λέει πάλι σε γιατρό με έφεραν αυτοί;;;; :lol: Τέλος πάντων... η γυναίκα μας είπε ότι ο μικρούλης είναι μια χαρά... και απλά θα τον παρακολουθήσουμε να δούμε πως θα πηγαίνει... Βλέπετε και να φτερνιστούμε πλέον (απ' ότι είπε και ο παιδίατρος) θα το κοιτάμε γιατί το παιδί γεννήθηκε με καταρράκτη!!! :(

Κατερινάκι καλά πάμε με το βάρος μας.. σε ένα 10ήμερο πήρε 240gr και με βάσει τα λόγια του παιδιάτρου λογικά ο μικρούλης θα επανέλθει... Ακόμη βέβαια είναι αδυνατούλης.. είναι 4580gr και 60cm... Θα συνέλθει το μικράκι μου, που θα πάει!!!

Ελινάκι μου σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια... κι εγώ έτσι πιστεύω... σιγά σιγά όλα θα στρώσουν! ;) Όσο για τα δόντια... κι εμένα έχει συνέχεια τις μπουνίτσες του στο στόμα... είναι απίστευτο.. και είναι και φοβερός σαλιάρης... ξεκινάμε σιγά σιγά...

Κι εγώ σκέφτομαι να του πάρω πάρκο τώρα... αλλά ακόμη δεν έχω ψάξει (δεν μπορούσα κιόλας..!). Έχετε κάτι στα υπόψιν;;

Βαφτίσια ε;; Πόσο χαίρομαι.... Εμείς κατά την άνοιξη λογικά... ακόμη δεν το έχουμε πολυσυζητήσει...

Αχ, αυτά από εμένα.. πόσο χαίρομαι που είμαι πάλι εδώ...! Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!! απο οτι βλεπω με τα μπεμπακια μας τα πηγαινουμε μια χαρουλα! :D:mrgreen:

και εμεις ολα καλα! τελικα στη συναντηση δεν θα ερθουμε γιατι ελειξε η απεργια με τα φορτηγα και τρεχουμε να προλαβουμε τις μεταφορες γιατι οπως καταλαβαινετε ολοι την ιδια μερα θελουν μεταφορα και ηρθε στις 4 το πρωι και κοιμηθηκε μονο 3 ωρες και ξαναεφυγε για δουλεια :shock::(

η μπεμπουλα μου ειναι τελεια και μεγαλωνει! ακομα θηλαζουμε αποκλειστικα και σκεφτομαι να το κρατησω αρκετα ακομα...οχι μονο επειδη μου αρεσεθ αυτη η σχεση που εχουμε αναπτηξει με τον θηλασμο αλλα επειδη πιστευω οτι θα τη βοηθησει στο ανασοποιητικο της μιας και πινει αντιβιωση καθε μερα και για τα επομενα (τουλαχιστον) 2 χρονια :cry: μας εχει ξετρελανει στα χαμογελα!

και εγω παρατηρησα οτι εχουν ασπρισει τα ουλακια της..την τελευταια βδομαδα δε, βγαζει και πολλα σαλακια..και την γροθια της την μασουλαει σχεδον συνεχεια οταν ειναι ξυπνια και εγω νομιζα οτι πειναγε αλλα μαλλον απο αυτο θα ειναι :?

ζετουλα και λιονταρακι οι φωτο ειναι τελεια!! :D να σας ζησουν τα μπεμπουλινια σας!

ρενα μου χερομαι που ο μπεμπακος σου ειναι καλυτερα! ;)

φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια!!!

σας ευχαριστω όλες για τα περαστικουλια που δινετε στον μπεμπάκο μου! πρεπει να παρω αποφαση οτι το παιδακι μου δεν ειναι το παιδακι που θα τελειωσει το μπιμπερο του και μπορει να ζητησει και αλλο!!! παντως εστω και λιγο καθε μηνα, βαρος περνουμε!!! αυτο τον μηνα πηραμε 480 γρ!! ειμαστε στην καμπυλη αναπτυξης 25, και ο παιδιατρος ειπε οτι ειμαστε μια χαρα!!! σημερα ο μπεμπάκος μου γίνεται 3 μηνων!!! ποτε περασαν 3 μηνες ρε κορίτσια??? σαν σημερα μου φαινεται που γεννουσα στο ΙΑΣΩ!!! και τωρα εχω αυτο το τελειο πλασματακι στην αγκαλια μου, βγαζει φωνουλες χαμογελάει και μας εχει ξετρελλανει!!!!

Ξανθιππη μου χαρξκα που διαβαζα νεα σου!! ολα θα πανε καλα, ειμαι σιγουρη!!!!

Κικίτσα μου κρίμα που δεν θα σε δουμε σημερα!!! χωρις εσενα, την φωτεινη και την βαλεντινα δεν θα ειναι πολύ ωραια!!!! αλλα θα κανονισουμε αλλη φορα οκ??? να εχουν ξεπεταχτει κι αλλο τα ζουζούνια μας!!!!!

κορίτσια ο μπέμπης μου εχει μια πολύ καλή σχεση με τον υπνο!!! ακόμα και αν δεν μου εχει φαει πολυ καλα, κοιμαται πολύ, ακόμα και 9 ωρες σερι εχει κοιμηθει!!!! ειναι ενας υπναρας!!! ο παιδιατρος μου λεει να μην τον ξυπναω το βραδυ αν δεν ξυπνησει μόνος του!!! οποτε εχω και εγω την ευκαιρια να κοιμηθω!!!! εχει παρει απο μενα μαλλον στον υπνο!!! αλλά κατα τα άλλα μοιαζει στον μπαμπά του!!!!! ολοιδιος!!!

αλήθεια το χρωμα των ματιων και των μαλλιων ποτε ξεκαθαρίζει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και από εμένα! Δεν εχω κάποιο νέο. Απλα οσο περνούν οι μέρες τόσο πέφτω ψυχολογικά. Απο συμπτώματα πλεον εχω κι εγώ αναγουλες. Ευτυχώς οχι όπως στις προηγούμενες, αλλα ειναι σε βαθμό που αηδιάζω με φαγητά. Νιωθω μια ιδιαίτερη αηδία, ειδικά για τα κοκκινιστά. Ιου... Ουτε να τα σκέφτομαι. Πηρα τηλέφωνο στον Αντσακλη. Για να κλείσω ραντεβού και κορίτσια δεν μου έκλεισε η γραμματέας του!!! Μου ειπε οτι θα μιλήσει με τον γιατρό και θα με πάρει. Απίστευτο μου φάνηκε. Φυσικά επεσα κι άλλο ψυχολογικά. Ειχα ενδοιασμούς για τον Αντσακλη οχι για το ποσο καλός γιατρός ειναι, διοτι απ οτι εχω καταλάβει είναι ο καλύτερος σε high risk εγκυμοσύνες αλλά επειδή ειναι και σε δημόσιο νοσοκομείο, ειχα ενδοιασμούς οτι θα γίνεται χαμος από κόσμο και δεν θα εχει τον χρόνο. Και μάλλον έπεσα μέσα. Για να διαλέγουν ποιον θα δει... Εχω κι άλλα ονόματα, εχω και εναν που φιλη μου γεννησε με 6 κ.τ, αλλα με πιάνουν οι φοβιες μου. @Kiddo ειμαι σίγουρη πως το μωρακι ηρθε για να μείνει. Θα σου φυγουν και ολες οι φοβίες σου στην αυχενική, η οποία κοντεύει 🥰 Τουλάχιστον κάθε φορά που σε πιάνει πανικός, να θυμάμαι πως πρόκειται για φοβίες και οχι για προαίσθημα ή πραγματικό γεγονός που θα συμβεί!
    • Στην αρχή που πήγα για ορμονικό έλεγχο όταν προσπαθούσα για παιδί ήταν οκ  βρήκαμε το θέμα μου έδωσε αγωγή όλα καλά έμεινα πολύ ευχαριστημένη    Όταν όμως πήγα ρυθμίσουμε το ζαχαρο  η επικοινωνία μας ήταν σχεδόν ανύπαρκτη μιλούσα μόνο με την γραμματέα της και δεν μπορούσα να βγάλω ακρη με είχε λίγο στον αυτόματο και δεν μου άρεσε αυτό ένιωθα πως δεν είχα την σημασία που χρειαζόμουν.. και δεν έμεινα ευχαριστημένη άρχισα να πιέζομαι πολύ  ψυχολογικά γιατί ένιωθα ανασφάλεια όποτε είπε να δοκιμάσω αλλη τώρα 
    • Ααα μάλιστα, δεν το ήξερα αυτό. Τέλεια, αύριο στο ραντεβού θα τον ρωτήσω σχετικά! Σε ευχαριστώ πολύ 😊
    • Υπάρχει κάποιος λόγος που την άλλαξες ή απλά δεν είχε ραντεβού;
    • Καλημέρα κορίτσια! Ξανά έκανα σήμερα το πρωί. 806 η τιμή!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...