Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΟΥΛΙΟ ή ΑΥΓΟΥΣΤΟ ή ΣΕΜΠΤΕΜΒΡΙΟ εγώ θα γίνω ΜΑΝΑ!!


merykal

Recommended Posts

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ έγραψε:

ΕΠΙΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΘΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΛΕΤΕ ΝΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ? :blush::blush:

καλημέρα :)

όχι κουκλα μου καλά το πάτε... ;):P:P

έτσι πρέπει να γίνεται, κάθε 2 μέρες.

καλή επιτυχία !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

merenta έγραψε:

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ έγραψε:

καλημέρα :)

όχι κουκλα μου καλά το πάτε... ;):P:P

έτσι πρέπει να γίνεται, κάθε 2 μέρες.

καλή επιτυχία !!![/quote:9dur5lsh]

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!ΛΙΓΟ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΛΙΓΟ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ έγραψε:

BRE KORITSIA ΟΠΟΙΑ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΥΚΛΟ 29 ΜΕΡΕΣ ΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΟΝΙΜΗ????ΑΧ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΣΚΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΠΑΛΙ... :S:S:(

να έχεις πάντα ελπίδα και να μην σκέφτεσαι αρνητικά,

τώρα για το ποιες είναι οι γόνιμες μέρες σου κοίτα εδώ

http://www.babyspace.gr/DueDateCalculator.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΧΘΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ :( ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΑΚΑΤΟΝΟΜΑΣΤΗ ΚΑΘΕ 2 ΜΕΡΕΣ (Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΑΦΗ ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΑΤΕ) ΘΑ ΒΑΖΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΤΩ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΚΛΕΙΔΩΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΒΡΟΥΡ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΚΟΙΤΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ www.babyspace.gr/DueDateCalculator.html . ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΟΡΜΑ ΠΑΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ............. :P

ΒΡΩΜΟ-ΠΕΡΙΟΔΟ ΦΤΟΥ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙΣ ΓΙΑ 9 ΜΗΝΕΣ (ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΗΡΑ) :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ έγραψε:

BRE KORITSIA ΟΠΟΙΑ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΥΚΛΟ 29 ΜΕΡΕΣ ΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΟΝΙΜΗ????ΑΧ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΣΚΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΠΑΛΙ... :S:S:(

Εγω ,παντως, που εχω 29 με 30 μερες κυκλο, ανακαλυψα με τα τεστ ωορρηξιας πως οι γονιμες μερες μου(τουλαχιστον αυτο το μηνα) ειναι 18και 19...πιο αργα απο οτι υπολογιζα και μου εκανε εντυπωση!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΠΕΙΜΕΝΕΙΣ!!

νιωθω τη λαχταρα σου, και πραγματικα σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου, να εισαι η επομενη που θα μας ανακοινωσει τα ευχαριστα!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ε, και μετα να παρουμε κι εμεις σειρα, να αδειασει η λιστα!!!

αντε ΠΕΛΑΡΓΕ, δεν θα βρεις καλυτερες μανουλες, απο αυτες στην παρεα μας, αρκετα εψαξες!!!! ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ έγραψε:

ΕΠΙΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΘΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΛΕΤΕ ΝΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ? :blush::blush:

κι εμενα μου συνεστησαν καθε 2 μερες, και για 3-4 μηνες, ετσι καναμε, αλλα χαϊρι δεν ειδαμε...τωρα ξεκινησαμε αλλο σχεδιο:καθε 3 μερες, και στις γονιμες( με τεστ κλιαρ μπλου τις εντοπισα, και δεν ηταν τοτε που περιμενα..)απανωτα, να το περικυκλωσουμε απο παντου το αυγουλακι, να μην ξεφυγει!!!!!! ;);););) τωρα, αν εχει επιτυχια θα φανει συντομα και θα το μαθετε κι εσεις!!!παντως, νιωθω καλυτερα, τωρα που ξερω τις γονιμες , παρα τοσο καιρο που προσπαθουσα μερα παρα μερα, και ενιωθα αγχος ολο το μηνα....καλα, ας μη λεω και πολλες κουβεντες, κοντος ψαλμος αλληλουια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

epeidi eixa anoiksei 8ema ka8e pote einai kalutera na erxomaste se epafh polla koritsia mou proteinan ka8e 2 meres,o giatros mou ka8e mera alla de to sunistw gt lene oti adunatizei ti sperma!lene oti einai analoga ti kinitikotita tou spermatos.egw ekana ka8e 2 gia na exw to kefali mou hsuxo k sunexizw mexri 1 Septemvri mpas k dw oti i periodos den erxetai!!!

OUST VRWMO PERIODO MAKRUA APO EMAS!!!STH 8ESH SOU NA ER8EI TO MWRO MAS!!! good luck girls!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΩ ΥΠΈΡΗΧΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vre koritsia mou valte me k emena sti lista toulaxiston mexri 1 Septemvriou pou perimenw periodo k de 8elw na er8ei i atimi!!ka8omai se anammena karvouna mpas k to spori mou me 8umi8ike auto to mina!!!!Ax!! Panagitsa mou steile mas to mwraki mas!!! pws 8a perasoun oi meres mou lete??den antexw tin anamoni!!!afiste pou o antroulis mou prox8es to vradu mou eipe:"agapouli mou eisai hdh egkuos k de to ksereis!"sun tis allis pou agorase ena koumpara k mou leei:"autos einai gia ti genna.." k evale mesa ta prwta lefta.. De 8a anteksw na ton stenaxwrisw pali...pote den ekdilwnetai oti afora egkumosuni k twra..lete na to diais8anetai???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vre koritsia mou valte me k emena sti lista toulaxiston mexri 1 Septemvriou pou perimenw periodo k de 8elw na er8ei i atimi!!ka8omai se anammena karvouna mpas k to spori mou me 8umi8ike auto to mina!!!!Ax!! Panagitsa mou steile mas to mwraki mas!!! pws 8a perasoun oi meres mou lete??den antexw tin anamoni!!!afiste pou o antroulis mou prox8es to vradu mou eipe:"agapouli mou eisai hdh egkuos k de to ksereis!"sun tis allis pou agorase ena koumpara k mou leei:"autos einai gia ti genna.." k evale mesa ta prwta lefta.. De 8a anteksw na ton stenaxwrisw pali...pote den ekdilwnetai oti afora egkumosuni k twra..lete na to diais8anetai???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ElenaKos έγραψε:

vre koritsia mou valte me k emena sti lista toulaxiston mexri 1 Septemvriou pou perimenw periodo k de 8elw na er8ei i atimi!!ka8omai se anammena karvouna mpas k to spori mou me 8umi8ike auto to mina!!!!Ax!! Panagitsa mou steile mas to mwraki mas!!! pws 8a perasoun oi meres mou lete??den antexw tin anamoni!!!afiste pou o antroulis mou prox8es to vradu mou eipe:"agapouli mou eisai hdh egkuos k de to ksereis!"sun tis allis pou agorase ena koumpara k mou leei:"autos einai gia ti genna.." k evale mesa ta prwta lefta.. De 8a anteksw na ton stenaxwrisw pali...pote den ekdilwnetai oti afora egkumosuni k twra..lete na to diais8anetai???

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΙΣΘΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!! ΟΥΤΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΝΤΡΑΣ ΕΚΔΗΛΏΝΕΤΕ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕΙ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΛΕΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

APO TO STOMA SOU K STOU 8EOU T'AUTI KOPELA MOU!!!ANTE GIATI MOU FAINETAI OTI XASAME THN AISIODOKSIA MAS RE GMT!!NAI NA EIMASTE K ESU 8A MEINEIS SIGOURA AUTO TO MHNA!!!MAZI 8A TA ANAKOINWSOUME TA EUXARISTA!!!!! EMENA AUTOS HTAN O PRWTOS MHNAS POU EKANA UPERHXO GIA THN WORHKSIA K EKANA UPEROXO WARIO K ENDOMHTRIO OPWS MOU EIPE O GIATROS!EUXOMAI NA AKOUSEIS TO IDIO K ESU SHMERA!!! AUTES TIS MERES NA MHN TON AFHSEIS SE HSUXIA TON ANTRA SOU!!K TO MWRAKI SAS 8A ER8EI MEXRI SEPTEMVRH!! BASILAKH PWS EINAI TO ONOMA SOU KANONIKA??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα κορίτσια. Πρώτη φορά γράφω αν και σας διαβάζω αρκετούς μήνες. Απο τον Ιούνιο ξεκινήσαμε και εμείς προσπάθειες για μωράκι και ήδη έχω αρχίσει να αγχώνομαι! :( οπότε το topic με άγγιξε γιατί είμαι κι εγώ αποφασισμένη!!!

Έυχομαι σε όλες τις κοπέλες εδω να γίνουν σύντομα ευτυχισμένες μανούλες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STO EUXOMAI K ESENA LEVOU!OLES TON IDIO STOXO EXOUME EKSALLOU K ELPIZW O SEPTEMVRHS NA EINAI O TELEUTAIOS TWN PROSPA8EIWN K NA EXOUME TA SPORAKIA MAS STIS KOILITSES MAS!!! OSO GIA TO AGXOS DUSTUXWS DEN EIMAI SE 8ESH EGW TOULAXISTON NA SOU PW MHN AGXWNESAI MIAS K EXW TRELA8EI APO AGWNIA..ALLA PROSPA8ISE TO TOULAXISTON..K OLA NA PANE KALA!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο ElenaKos, δεν περίμενα να με πιάσει τόσο πολύ. Διάβαζα πολύ καιρό τις κοπέλες που περίμεναν, αγχώνονταν, είχαν συμπτώματα κλπ και έλεγα εντάξει εγώ όταν αρχίσουμε να προσπαθούμε θα είμαι χαλαρή και δεν θα αγχωθώ και όλα αυτά τα χαζά αλλά τελικά την έχω πατήσει!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ElenaKos έγραψε:

APO TO STOMA SOU K STOU 8EOU T'AUTI KOPELA MOU!!!ANTE GIATI MOU FAINETAI OTI XASAME THN AISIODOKSIA MAS RE GMT!!NAI NA EIMASTE K ESU 8A MEINEIS SIGOURA AUTO TO MHNA!!!MAZI 8A TA ANAKOINWSOUME TA EUXARISTA!!!!! EMENA AUTOS HTAN O PRWTOS MHNAS POU EKANA UPERHXO GIA THN WORHKSIA K EKANA UPEROXO WARIO K ENDOMHTRIO OPWS MOU EIPE O GIATROS!EUXOMAI NA AKOUSEIS TO IDIO K ESU SHMERA!!! AUTES TIS MERES NA MHN TON AFHSEIS SE HSUXIA TON ANTRA SOU!!K TO MWRAKI SAS 8A ER8EI MEXRI SEPTEMVRH!! BASILAKH PWS EINAI TO ONOMA SOU KANONIKA??

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ .ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΔΥΟ ΤΕΛΕΙΑ ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΧΥ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ 10 ΧΙΛΙΟΣΤΑ!!!!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ!!!!ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΙΑ ΤΟ ΝΟΙΩΘΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕ ΔΥΔΥΜΑ!!!!!!7 ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΟΛΥ...!!!ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!

ευχομαι να ειναι ο τυχερος μηνας για ολες, και απο το Σεπτεμβρη να μαθουμε τα ευχαριστα!!!! :):):)

Το αγχος ειναι μεγαλο προβλημα για 'μενα.... :( τη μερα ξεχνιεμαι κι ειμαι ανετη, αλλα τη νυχτα πριν κοιμηθω με πιανει αγωνια και αγχος....σκεφτομαι πως θα χειριστω κι αλλη αποτυχια και με πιανει στεναχωρια....περιμενω 31 αυγουστου την ακατανομαστη, και ειναι 10 μερες αγωνιας.. :unsure: καμια φορα σκεφτομαι οτι καμια γυναικα δεν αξιζει τετοιο πονο και απογοητευση και χανω το κουραγιο μου...και αλλες φορες, απλα λεω, πως η φυση ξερει καλυτερα, και κανω υπομονη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite έγραψε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!

ευχομαι να ειναι ο τυχερος μηνας για ολες, και απο το Σεπτεμβρη να μαθουμε τα ευχαριστα!!!! :):):)

Το αγχος ειναι μεγαλο προβλημα για 'μενα.... :( τη μερα ξεχνιεμαι κι ειμαι ανετη, αλλα τη νυχτα πριν κοιμηθω με πιανει αγωνια και αγχος....σκεφτομαι πως θα χειριστω κι αλλη αποτυχια και με πιανει στεναχωρια....περιμενω 31 αυγουστου την ακατανομαστη, και ειναι 10 μερες αγωνιας.. :unsure: καμια φορα σκεφτομαι οτι καμια γυναικα δεν αξιζει τετοιο πονο και απογοητευση και χανω το κουραγιο μου...και αλλες φορες, απλα λεω, πως η φυση ξερει καλυτερα, και κανω υπομονη....

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΝΕΣΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΩΡΙΜΆΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ...ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ...ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΟΛΑ...ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

levou έγραψε:

Έχεις δίκιο ElenaKos, δεν περίμενα να με πιάσει τόσο πολύ. Διάβαζα πολύ καιρό τις κοπέλες που περίμεναν, αγχώνονταν, είχαν συμπτώματα κλπ και έλεγα εντάξει εγώ όταν αρχίσουμε να προσπαθούμε θα είμαι χαλαρή και δεν θα αγχωθώ και όλα αυτά τα χαζά αλλά τελικά την έχω πατήσει!!! :(

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΛΕΓΑ ΚΙΕΓΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΚΙΕΓΩ...ΝΑΞΕΡΕΣ ΠΟΣΟ ΚΑΚΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΞΑΛΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι πρέπει κανονικά να σκεφτόμαστε αλλά τι να κάνουμε που δεν το ελέγχουμε!! Εγώ περιμένω περίπου στις 22/8 (δεν είναι και πρότυπο σταθερότητας ο κύκλος μου) έχω όλα τα συμπτώματα ότι θα αδιαθετήσω κανονικά αλλά αρνούμαι να το πιστέψω!! Κάθε μήνα λέω θα το καταλάβω ότι αυτή η φορά θα είναι διαφορετική, πείθω τον εαυτό μου ότι τα συμπτώματα είναι εγκυμοσύνης και κάθε φορά απογοητεύομαι! :(

Άστα να πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Επιτέλους μία πιο "ανθρώπινη" από πλευράς ζέστης ημέρα.Δεν ξέρω πόσο καιρό προσπαθεί καθεμιά κοπέλα, αυτό που έχω όμως να πω κ απο προσωπική εμπειρία είναι ότι το άγχος τελικά μας "συνοδεύει" από την πρώτη κιόλας προσπάθεια που κάνουμε για μωράκι. το έχω πολλές φορές σκεφτεί ότι είναι τεράστιο λάθος να βάζουμε την απόκτηση μωρού σε "πρόγραμμα". παντρεύτηκα πριν από 2 χρόνια κ θεώρησα καλό να περιμένω 1 χρόνο πριν αποκτήσουμε παιδάκι, μετά ήρθε η γρίπη και λέω να περιμένω να περάσει κι αυτό, κι έτσι έφτασα Μαρτιο του '10 να προσπαθώ για μπεμπάκι. όταν λοιπον λες "Να, τώρα είμαστε έτοιμοι", φυσικά σε πιανουν τα άγχη, ειδικά αν δεν έρθει τους 3-4 πρώτους μήνες κ μετά πάει λέγοντας. έτσι, φτάνουμε να λέμε για το άγχος και όλα τα ψυχοσωματικά που αυτό προκαλεί...

τελικά, πιάσαμε το μπεμπάκι μας όταν υπήρχε η απολύτη χαλάρωση και κάναμε κάτι πάνω απ'όλα επειδή θέλαμε πολύ ο ένας τον άλλον.τους 3-4 προηγούμενους μήνες κάναμε σχεδόν "μηχανικά" για να έρθει το θαύμα, αλλά τίποτα... γι'αυτό, αν κ το άγχος υπάρχει πάντα στο υποσυνείδητο, προσπαθείστε να κάνετε διάφορα ωραία πράγματα για να ξεχαστείτε, βολτούλες, καφεδάκι, σινεμαδάκια, που φτιάχνουν πολύ τη διάθεση κ βεβαια σας φέρνουν πιο κοντά με τον καλό σας.

Συγνώμη για την πολυλογία μου, απλώς είχα την ανάγκη να σας πω, πώς βίωσα προσωπικά το συγκεκριμένο ζήτημα και τι τελικά πιστεύω.

Κ πάλι καλημέρα και ένα πολύ καλύτερο σ/κ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

levou έγραψε:

Έτσι πρέπει κανονικά να σκεφτόμαστε αλλά τι να κάνουμε που δεν το ελέγχουμε!! Εγώ περιμένω περίπου στις 22/8 (δεν είναι και πρότυπο σταθερότητας ο κύκλος μου) έχω όλα τα συμπτώματα ότι θα αδιαθετήσω κανονικά αλλά αρνούμαι να το πιστέψω!! Κάθε μήνα λέω θα το καταλάβω ότι αυτή η φορά θα είναι διαφορετική, πείθω τον εαυτό μου ότι τα συμπτώματα είναι εγκυμοσύνης και κάθε φορά απογοητεύομαι! :(

Άστα να πάνε...

κι εγω την παταω ετσι καθε φορα, γιατι εχω ακουσει οτι τα συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης ειναι σχεδον τα ιδια, οποτε μεχρι τελευταια στιγμη ελπιζω, και στο τελος ο αντρας μου μαζευει τα κομματια μου... :(

θελω αυτο το μηνα να ειναι διαφορετικα, να μη με νοιαζει τοσο πολυ, θελω να ειμαι αισιοδοξη ακομα κι αν μου ερθει περιοδος, θελω να ζω την καθε μερα με χαρα κι οχι με αγωνια, και κυριως με την ΣΙΓΟΥΡΙΑ οτι αν δεν ειναι αυτο το μηνα, θα ειναι τον επομενο, φτανει να ειμαστε καλα κι αγαπημενοι...!!! :cheer: νομιζω πως πρεπει να μαθω αυτο το μαθημα της ταπεινωσης πρωτα, για να ευλογηθω με ενα παιδι... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • στο αβ τις είχε προσφορά 5.99 την πενηνταδα...να κοιτας και στα σουπερ μάρκετ... όταν βγάζουν προσφορές 50% συμφέρει γιατί δεν έχεις μεταφορικά!
    • Τι σιροπάκι δίνετε κορίτσι μου??
    • Όλες δύσκολη καθημερινότητα αλλά εσύ το τερμάτησες χαχαχα Με το καλό η γάμο βάφτιση σας!! Επίσης καλή αρχή να έχετε στην νέα πόλη και καλορίζικο και ευλογημένο το σπιτάκι σας να είστε πάντα ευτυχισμένοι και χαρούμενοι!! ΚΙ εμένα ακόμα μόνος δεν περπατάει αλλά αυτή την βδομάδα στάθηκε μόνος του για κάποιες στιγμές χωρίς να προχωράει..να δείτε πλάκα που προσπαθεί να παίξει με την μεγάλη και την φωνάζει λέει το όνομα της ❤️τα κάνω πάνω μου εγώ χαχαχχα
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου και από εδώ!!  Αα!! Αιγοκερακι και ο δικός σου ε;; Πως είναι σα παιδί; Ήρεμο; Ήσυχο..; Στη κοιλιά πως ήταν..; Να ξέρουμε να προσδοκούμε..😂😂 Σ' ευχαριστώ πολύ!! Λες να είναι λόγο πρωτότοκου; Ο γιατρός μου στην αρχή μετά την αυχενική ήταν πολύ cool και όλα μια χαρά παρά τις πιθανότητες.. έτυχε ενοιωθα κάτι ταχυπαλμιες τότε και ξεκίνησα να μετράω μόνη μου όταν τα ενοιωθα.. εκεί είδα ότι είχα μόνιμα αυξημένη πίεση, του το είπα και μου είπε να μετράω κάθε πρωί βράδυ.. ετσι ήμουν και εγώ 13-14 με 8, μετά από 2 εβδομάδες (16η) που βλέπαμε ότι δεν πέφτει μου έδωσε salospir των 80 γιατί είχαμε και φόβο με το αιματωμα (σκέψου η αιματολογος δεν μου έδινε αν και με τέτοιες πιθανότητες κανονικά θα μου έδινε είπε αλλά το αιματωμα μας συγκρατούσε).. ε εκεί βελτιώθηκε δραματικά.. συνήθως έχω 11 με 6 ή 12 με 7.. καμία φορά και 10 με 5 που είναι το φυσιολογικό μου.. τώρα μακάρι να συνεχίσει έτσι γιατί θα ήθελα να αποφύγω τη καισαρική.. οψομεθα! Ας γεννηθεί υγιέστατο το μωράκι και όλα τα άλλα..! Καλά μη περιμένεις σε αυτή τη κοινωνία να ενδιαφερθεί πλέον ο κόσμος.. πολύ λίγοι είναι αυτοί.. είναι σχεδόν όλοι τόσο απορροφημένοι στα πρόβλημα τους που δεν σηκώνουν κεφάλι να κοιτάξουν το συνάνθρωπο τους.. πόσο μάλλον να κάνουν κάτι για κάποιον άλλον.. και το χειρότερο είναι ότι το βλέπεις πολύ πιο έντονα και στα νέα παιδιά .. Στο χέρι μας είναι να μεγαλώσουμε τη νέα γενιά τώρα πιο ευαισθητοποιημένη.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...