Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΟΥΛΙΟ ή ΑΥΓΟΥΣΤΟ ή ΣΕΜΠΤΕΜΒΡΙΟ εγώ θα γίνω ΜΑΝΑ!!


merykal

Recommended Posts

s'euxaristw!!egw eixa parei 3!clear blue digital vgike + self clear episis + k predictor arnitiko!!makrua apo ta predictor exw akousei k apo files mou pou itan egkuos oti vgike -!alla kalutera 8a sou proteina xoriaki pou den vgazei la8os me tpt!kali epituxia k suntoma kala nea!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

s'euxaristw!!egw eixa parei 3!clear blue digital vgike + self clear episis + k predictor arnitiko!!makrua apo ta predictor exw akousei k apo files mou pou itan egkuos oti vgike -!alla kalutera 8a sou proteina xoriaki pou den vgazei la8os me tpt!kali epituxia k suntoma kala nea!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 έγραψε:

Εμενα παλι το predictor μου ειχε δειξει θετικη απαντηση και ημουν και μαλιστα 3 ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο!

ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι καλή επιτυχία στο τεστάκι και ένα τεράστιο +!

υ.γ.το έχω ξαναγράψει ότι οι πόνοι περιόδου υπάρχουν, ασχέτως αν υπάρχει κ εγκυμοσύνη!οι θηλές είναι τρομερή ένδειξη!!! όπως βέβαια κ μια σχετική συχνοουρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όσο για τεστάκι, ψηφίζω κ προτιμώ self clear (που δείχνει 5 μέρες μετά τη σύλληψη).έλα να ακούμε για γραμμές που κοκκινίζουν!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

όσο για τεστάκι, ψηφίζω κ προτιμώ self clear (που δείχνει 5 μέρες μετά τη σύλληψη).έλα να ακούμε για γραμμές που κοκκινίζουν!!!!!!!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου αλλά νωρίς είναι ακόμα να ελπίζω γιατί πάντα έχω και καθυστέρηση για παράδειγμα τον Ιούνιο που ήρθαν 14 τον Ιούλιο 17 άρα είχα 3 μέρες καθυστέρηση τι σου λέει αυτό να περιμένω αλλά η θηλές δεν με έχουν ξαναπιάσει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamgirl έγραψε:

demie_14 έγραψε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου αλλά νωρίς είναι ακόμα να ελπίζω γιατί πάντα έχω και καθυστέρηση για παράδειγμα τον Ιούνιο που ήρθαν 14 τον Ιούλιο 17 άρα είχα 3 μέρες καθυστέρηση τι σου λέει αυτό να περιμένω αλλά η θηλές δεν με έχουν ξαναπιάσει :)[/quote:35y9ethf]

Κορίτσια με ποναει πολύ η κοιλία μου εγώ πιστεύω μέχρι αύριο θα μου έχουν έρθει :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τελικά με πονάει η κοιλιά ακόμα δεν μου ηρθαν θα περιμένω 2 μέρα καθυστέρησης είναι αλλά καλυτέρα να μην βιαστώ γιατί μπορεί να είναι και λόγω ζεστής αλλά με πονάνε και η θηλές όταν της ακουμπώ λίγο με τα δάχτυλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!! :laugh:

dreamgirl ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ :) ΓΙΑΤΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΙΧΑΝ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΗΡΘΕ, ΗΡΘΕ ΜΩΡΑΚΙ .

ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΗΛΗ ΣΟΥ ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ? ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΟΤΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΗΛΗ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΥΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NIKOLETA09 έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!! :laugh:

dreamgirl ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ :) ΓΙΑΤΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΙΧΑΝ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΗΡΘΕ, ΗΡΘΕ ΜΩΡΑΚΙ .

ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΗΛΗ ΣΟΥ ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ? ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΟΤΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΗΛΗ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΥΡΟ.

Καλημέρα κοπέλα μου σε ευχαριστώ όχι το χρώμα ακόμα τα ίδιο είναι δηλαδή ποτέ αλλάζει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΗΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΘΗΛΗ ΣΚΟΥΡΑΙΝΕΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΙΑΤΡΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ''ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ'' ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΙΣ 21/8 ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ (ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ) :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NIKOLETA09 έγραψε:

Η ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΗΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΘΗΛΗ ΣΚΟΥΡΑΙΝΕΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΙΑΤΡΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ''ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ'' ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΙΣ 21/8 ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ (ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ) :angry:
Μακάρι να μην σου έρθει και σε σένα τι να πω εμένα δεν είναι πρησμένο το στήθος απλά με πονάνε η θηλές για αυτό σου λέω έχω πολύ μπερδευτεί και δεν ξερώ τι να κάνω με πονάει και η κοιλιά μου χαλιά είμαι :S
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΗΠΩΣ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΖΕΣΤΗΣ (ΟΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ)ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ. ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NIKOLETA09 έγραψε:

ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΗΠΩΣ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΖΕΣΤΗΣ (ΟΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ)ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ. ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.....

Ναι αυτό θα κάνω θα περιμένω και μην σου πω ως την δευτέρα για σίγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NIKOLETA09 έγραψε:

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ!!! :) ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!

Σε ευχαριστω μακαρι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Ειμαι νέο μέλος και ελπιζω στη βοήθειά σας... Πραγματικά ειναι πολύ ωραίο πράγμα η στηριξη και η συμπαράσταση που δείχνετε η μία στην άλλη!!

Ξερει καμία πόσο άμεσα μπορεί να είναι τα συμπτώματα μίας εγκυμοσύνης??? Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδω και λίγο καιρό και ενώ τώρα 'περιμένω' περιοδο στις 30/8, ωορηξία ειχα στα τέλη της περασμένης εβδομάδας....και από χθες έχω πόνο στο στήθος & στις θηλές και στην μέση μου. Είναι λίγο νωρίς για να ειναι σύπτωματα περιόδου...ξέρει κανείς αν μία εγκυμοσύνη μπορεί να έχει τόσο άμεσα συμπτώματα??? μακάρι.....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stefani έγραψε:

Καλησπέρα σε όλες! Ειμαι νέο μέλος και ελπιζω στη βοήθειά σας... Πραγματικά ειναι πολύ ωραίο πράγμα η στηριξη και η συμπαράσταση που δείχνετε η μία στην άλλη!!

Ξερει καμία πόσο άμεσα μπορεί να είναι τα συμπτώματα μίας εγκυμοσύνης??? Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδω και λίγο καιρό και ενώ τώρα 'περιμένω' περιοδο στις 30/8, ωορηξία ειχα στα τέλη της περασμένης εβδομάδας....και από χθες έχω πόνο στο στήθος & στις θηλές και στην μέση μου. Είναι λίγο νωρίς για να ειναι σύπτωματα περιόδου...ξέρει κανείς αν μία εγκυμοσύνη μπορεί να έχει τόσο άμεσα συμπτώματα??? μακάρι.....!

καλώς ήρθες και σου εύχομαι γρήγορα μανούλα,

πόσο καιρό προσπαθείτε ;;

δυστυχώς τα συμπτώματα μιας πιθανής εγκυμοσύνης με αυτά της περιόδου είναι σχεδόν ίδια και δεν μπορεί να σου πει κάποιος με σιγουριά...

κάποια συμπτώματα είναι οτι σκουραίνουν οι θηλές, συχνοουρία, τραβήγματα στην κοιλιά πόνοι όπως ατούς της περιόδου.

Να έχεις υπομονή και όχι άγχος και το μωράκι θα έρθει, μπορείς βέβαια να κάνεις μια χοριακή αλλά εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις ως την μέρα που περιμένεις περίοδο και αν αυτή δεν εμφανιστεί κάνε ένα τεστ απο φαρμακείο.

καλή επιτυχία !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολύ!! 2 μήνες προσπαθουμε, όχι πολύ, οπότε προσπαθώ να μην αγχώνομαι...

Αυτο που λες θα κάνω....απλά μου κάνει εντύπωση...γιατί έχω σταθερή περίοδο και συνήθως χωρίς να έχω πόνο-πρήξιμο κλπ. Σπάνια έχω και όταν συμβαίνει αυτό είναι 2-3 μέρες πριν την περίοδο...ενώ τώρα μιλάμε για 15 μέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stefani έγραψε:

Ευχαριστω πολύ!! 2 μήνες προσπαθουμε, όχι πολύ, οπότε προσπαθώ να μην αγχώνομαι...

Αυτο που λες θα κάνω....απλά μου κάνει εντύπωση...γιατί έχω σταθερή περίοδο και συνήθως χωρίς να έχω πόνο-πρήξιμο κλπ. Σπάνια έχω και όταν συμβαίνει αυτό είναι 2-3 μέρες πριν την περίοδο...ενώ τώρα μιλάμε για 15 μέρες....

Για σου και από μένα κοπέλα μου

Και εγώ θα σου έλεγα να μην έχεις άγχος και όλα θα σου πάνε καλά…

Και εύχομαι σύντομα με ένα μπεμπέ :woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙΡΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΗΣΤΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ (ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ)ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΡΑ ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα ακόμα τίποτα δεν μου ηρθαν αλλά οκ δεν θα το σκέφτομαι για να δω και αύριο θα περιμένω μπορεί να είναι και τίποτα ορμονικό η από την πολύ ζεστή B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • στο αβ τις είχε προσφορά 5.99 την πενηνταδα...να κοιτας και στα σουπερ μάρκετ... όταν βγάζουν προσφορές 50% συμφέρει γιατί δεν έχεις μεταφορικά!
    • Τι σιροπάκι δίνετε κορίτσι μου??
    • Όλες δύσκολη καθημερινότητα αλλά εσύ το τερμάτησες χαχαχα Με το καλό η γάμο βάφτιση σας!! Επίσης καλή αρχή να έχετε στην νέα πόλη και καλορίζικο και ευλογημένο το σπιτάκι σας να είστε πάντα ευτυχισμένοι και χαρούμενοι!! ΚΙ εμένα ακόμα μόνος δεν περπατάει αλλά αυτή την βδομάδα στάθηκε μόνος του για κάποιες στιγμές χωρίς να προχωράει..να δείτε πλάκα που προσπαθεί να παίξει με την μεγάλη και την φωνάζει λέει το όνομα της ❤️τα κάνω πάνω μου εγώ χαχαχχα
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου και από εδώ!!  Αα!! Αιγοκερακι και ο δικός σου ε;; Πως είναι σα παιδί; Ήρεμο; Ήσυχο..; Στη κοιλιά πως ήταν..; Να ξέρουμε να προσδοκούμε..😂😂 Σ' ευχαριστώ πολύ!! Λες να είναι λόγο πρωτότοκου; Ο γιατρός μου στην αρχή μετά την αυχενική ήταν πολύ cool και όλα μια χαρά παρά τις πιθανότητες.. έτυχε ενοιωθα κάτι ταχυπαλμιες τότε και ξεκίνησα να μετράω μόνη μου όταν τα ενοιωθα.. εκεί είδα ότι είχα μόνιμα αυξημένη πίεση, του το είπα και μου είπε να μετράω κάθε πρωί βράδυ.. ετσι ήμουν και εγώ 13-14 με 8, μετά από 2 εβδομάδες (16η) που βλέπαμε ότι δεν πέφτει μου έδωσε salospir των 80 γιατί είχαμε και φόβο με το αιματωμα (σκέψου η αιματολογος δεν μου έδινε αν και με τέτοιες πιθανότητες κανονικά θα μου έδινε είπε αλλά το αιματωμα μας συγκρατούσε).. ε εκεί βελτιώθηκε δραματικά.. συνήθως έχω 11 με 6 ή 12 με 7.. καμία φορά και 10 με 5 που είναι το φυσιολογικό μου.. τώρα μακάρι να συνεχίσει έτσι γιατί θα ήθελα να αποφύγω τη καισαρική.. οψομεθα! Ας γεννηθεί υγιέστατο το μωράκι και όλα τα άλλα..! Καλά μη περιμένεις σε αυτή τη κοινωνία να ενδιαφερθεί πλέον ο κόσμος.. πολύ λίγοι είναι αυτοί.. είναι σχεδόν όλοι τόσο απορροφημένοι στα πρόβλημα τους που δεν σηκώνουν κεφάλι να κοιτάξουν το συνάνθρωπο τους.. πόσο μάλλον να κάνουν κάτι για κάποιον άλλον.. και το χειρότερο είναι ότι το βλέπεις πολύ πιο έντονα και στα νέα παιδιά .. Στο χέρι μας είναι να μεγαλώσουμε τη νέα γενιά τώρα πιο ευαισθητοποιημένη.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...