Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΟΥΛΙΟ ή ΑΥΓΟΥΣΤΟ ή ΣΕΜΠΤΕΜΒΡΙΟ εγώ θα γίνω ΜΑΝΑ!!


merykal

Recommended Posts

Πολύ δουλειά έχει πέσει απόψε, βρε κορίτσια και ζηλεύω πολύ :x

Βούρ στο ψητό [smilie=sign17.gif] να μην σας ξεφύγει το αυγουλάκι [smilie=female.gif]

Κανονίστε να είσαστε εγκυούλες όταν γυρίσω...

Αναστασία κανόνισεεεεεεεεε.... θέλω να μάθω ευχάριστα με το που θα ανοίξω το mammyland στις 26 Σεπτέμβρη :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Καλα βρε marikaki σου χαλασα εγω ποτε χατηρι? χεχεχε μακαρι να μπεις και να δεις εναν τιτλο....Ειμαι η Αναστασια και θα γινω μανα!!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασία 32 καλή σου μέρα!

Μην απογοητεύεσαι!!! Κάποια στιγμή στους επόμενους μήνες δε θα σου έρθει....και θα είναι για καλό!

Πόσο καιρό προσπαθείτε; Μήπως είναι νωρίς ακόμα για να πάτε για σπερματέγχυση;

Έχετε ψαχτεί; Το λέω....γιατί ίσως είναι νωρίς για να υποβληθείς σε τέτοια διαδικασία.....

Δε σε πήραν και τα χρόνια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία 32 καλή σου μέρα!

Μην απογοητεύεσαι!!! Κάποια στιγμή στους επόμενους μήνες δε θα σου έρθει....και θα είναι για καλό!

Πόσο καιρό προσπαθείτε; Μήπως είναι νωρίς ακόμα για να πάτε για σπερματέγχυση;

Έχετε ψαχτεί; Το λέω....γιατί ίσως είναι νωρίς για να υποβληθείς σε τέτοια διαδικασία.....

Δε σε πήραν και τα χρόνια.....

Tanya μου καλημερα και σε εσενα.Εχουμε ηδη απο το δεκεμβριο του 2008 που προσπαθουμε.Εντοπισαμε προβλημα στο σπερμα.Εχω ηδη μια βιοχημικη εγκυμοσυνη στο ιστορικο μου, αλλα η λαχταρα για ενα μωρακι δεν νομιζω πως θα μας κανει να περιμενουμε αλλο.Αλλωστε με την σπερματεγχυση θα λυθει και το προβλημα του σπερματος!Ειναι θεμα λιγου χρονου να ερθει το μωρακι πιστευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό τότε Αναστασία μου. Ό,τι καλύτερο σου εύχομαι....

Εμείς αργήσαμε λίγο.....ο άντρας μου άργησε να πάρει μπρος....και τώρα θα ξεκινήσουμε το ψάξιμο....Όπως καταλαβαίνεις, έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας και δεν ξέρω πού θα καταλήξει.....Μακάρι να μας βγει σε καλό.....

Πάντως προσπάθησε να μην αγχώνεσαι σε σημείο υστερίας τουλάχιστον......

Εγώ, να φανταστείς, από τότε που μου έγινε εμμονή το θέμα της εγκυμοσύνης και του παιδιού εδώ και 1 χρόνο δηλαδή, έχω χάσει τον ύπνο μου. Ειλικρινά σου μιλάω δεν μπορώ να κοιμηθώ.....Σκέφτομαι, σκέφτομαι, συνέχεια σκέφτομαι....

Ο γυναικολόγος μου πέρισυ που πήγα για τις τυπικές εξετάσεις μου το ξεκαθάρισε ότι αυτό το θέμα θέλει ηρεμία (ιδίως σε μένα που έχω περάσει τα 35 οπότε και δυσκολεύουν τα πράγματα) αλλά είναι καθαρά εγκεφαλικό...και δεν μπορώ να το εξαφανίσω ως δια μαγείας....Μέχρι και σε νευρολόγο πήγα.....γιατί από την αϋπνία.....είχα φτάσει στο σημείο να μην μπορώ να επικεντρώσω τα μάτια μου σε ένα σημείο και με έπιασε και "τικ" στο πρόσωπο, το οποίο έχω ακόμα και τώρα....

Παρόλα αυτά όμως.....εγώ εξακολουθώ και έχω άγχος (όχι μόνο για το θέμα του παιδιού, έχω άγχος ακόμα και για ασήμαντες λεπτομέρειες.....για να φανταστείς το μέγεθος.....του προβλήματος).

ΗΡΕΜΗΣΕ ΛΟΙΠΟΝ, ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φτου να πάρει, βρε Αναστασία και μου άρεσε πολύ ο τίτλος "Είμαι η Αναστασία και θα γίνω μάνα"!

Δεν πειράζει όμως, βούρ στο ψητό [smilie=sign17.gif][smilie=female.gif] με, η χωρίς σπερματέγχυση.

Έχεις άλλη μια προσπάθεια αυτό το μήνα, όπως και εμείς. Ανασκουμπωθείται παιδιά και πάμε πάλι από την αρχή.

Τάνια μου γλυκιά, προσπάθησε να διώξεις το άγχος μακρυά σου, γιατί είναι κακός σύμβουλος. Το pilates και η yoga βοηθάνε πολύ. Εάν μπορείς να παρακολουθήσεις κάποιο από τα δύο, σου εγγυώμαι ότι θα ηρεμήσεις πολύ. Εγώ πάσχω απο το σύνδρομο του ευερέθιστου εντέρου και το άγχος με σκοτώνει. Η γυμναστική με βοηθάει πολύ να εκτονώσω και έχω γλυτώσει απο πολλές κρίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν!!!!

Αναστασια, στεναχωρηθηκα κι εγω, αλλα μην σε παιρνει απο κατω....δεν εισαι μονη...κι εγω νιωθω την απογοητευση της περιοδου, αλλα καθε φορα σκεφτομαι ολα τα θετικα στη ζωη μου και παιρνω θαρρος...λεω : γιατι να μην ερθει και σ'εμενα, ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!!μερικες φορες παλι , σκεφτομαι οτι η φυση ξερει καλυτερα απ'τον καθενα, και πρεπει να υπαρχει καποιος λογος που δεν επιασε τωρα το σπορακι, αρα, οταν θα ειναι ολα καλα, ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!!αυτα με παρηγορουν, και μπορει να ειναι αφελη, αλλα κανουν τη δουλεια τους, γιατι ειμαι ακομα εδω και δεν αφηνω το ονειρο μου:ΟΛΕΣ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!

Υ.Γ. Αν σε δυο βδομαδες μου ερθει περιοδος, να μου θυμισετε τα παραπανω, γιατι θα χρειαστω μια ενθαρρυνση.... :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν!!!!

Αναστασια, στεναχωρηθηκα κι εγω, αλλα μην σε παιρνει απο κατω....δεν εισαι μονη...κι εγω νιωθω την απογοητευση της περιοδου, αλλα καθε φορα σκεφτομαι ολα τα θετικα στη ζωη μου και παιρνω θαρρος...λεω : γιατι να μην ερθει και σ'εμενα, ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!!μερικες φορες παλι , σκεφτομαι οτι η φυση ξερει καλυτερα απ'τον καθενα, και πρεπει να υπαρχει καποιος λογος που δεν επιασε τωρα το σπορακι, αρα, οταν θα ειναι ολα καλα, ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!!αυτα με παρηγορουν, και μπορει να ειναι αφελη, αλλα κανουν τη δουλεια τους, γιατι ειμαι ακομα εδω και δεν αφηνω το ονειρο μου:ΟΛΕΣ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!

Υ.Γ. Αν σε δυο βδομαδες μου ερθει περιοδος, να μου θυμισετε τα παραπανω, γιατι θα χρειαστω μια ενθαρρυνση.... :YMHUG:

k gw se 2 vdomades 8a kserw afrodite m.

elpizw sta efxarista k gia tis 2 mas!!!!!

ypomoni k aisiodoksia. tipot allo

xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σύνδρομο του ευερέθιστου εντέρου....

:-w:-w:-w μου την δίνει όταν με πιάνει.

εγώ έχω το νενέ μου ( σκύλος ) όταν δεν είμαι και πολύ καλά μια βόλτα μαζί της με ηρεμεί..

Ποια δεν νιώθει απογοήτευση όταν προσπαθεί και... τσουπ έρχεται και σου σκοτώνει τα όνειρα, σου κόβει τα πόδια.. ;

Αυτό το θα έρθει μόνο του... και εγώ το χρησιμοποιώ αλλά όσο το σκέφτομαι λέω πως θα έρθει μόνο του ; μήπως τελικά χρειάζεται κάτι παραπάνω απο το να περιμένω πότε η φύση θα κάνει το θαύμα της; μήπως θέλει λίγο βοήθεια και αυτό ;

Ένας νεαρός πήγε σε ένα παππούλη και του λέει ''παππούλη μου κάνε μια προσευχή για μένα, γράφω εξετάσεις'' και ο παππούλης του λείε ''παιδί μου καλή και η προσευχή αλλά αν δεν διαβάσεις κιόλας... ''

Αναστασία μου αν πιστεύεις οτι ήρθε η ώρα για να κάνεις την σπερματέγχυση να την κάνεις, αλλά όχι στρες !!! Να σκέφτεσαι οτι αυτή την φορά θα πάνε όλα καλά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεεεεεεεε, κοίτα Μερέντα μου, οι αρχαίοι ημών πρόγονοι έλεγαν "συν Αθηνά και χείρα κίνει"...

Οπότε, εμείς κάνουμε ότι είναι ανθρωπίνως δυνατόν, βάζει και ο καλός Θεός το χεράκι του και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Πάντως, δεν θα πέσουμε αμαχητί...

Τουλάχιστον, αυτό λέω εγώ για τον εαυτό μου! Μπορεί τα αυγουλάκια μου να είναι λίγα, αλλά όσο υπάρχουν, υπάρχει ελπίδα. Αρκεί μόνο να είναι υγιές, γιατί εάν είναι να έχουμε προβλήματα με σύνδρομο Down, άστα βράστα...

Γι'αυτό από χθες, φοβήθηκα με τα άσχημα νέα και είπα στον εαυτό ότι, από εδώ και μπρος δεν θα παρακαλάω να μείνω έγκυος, αλλά να είναι υγιές ωάριο και ό,τι είναι να γίνει να γίνει για καλό, αλλιώς να προσπεράσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως μεχρι στιγμης δεν ειχα αλλο αιμα, μονο εκεινο το λιγο το πρωι :shock: ......αλλα ας μην σκεφτομαι χαζομαρες.Περιοδος ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεεεεεεεε, κοίτα Μερέντα μου, οι αρχαίοι ημών πρόγονοι έλεγαν "συν Αθηνά και χείρα κίνει"...

Οπότε, εμείς κάνουμε ότι είναι ανθρωπίνως δυνατόν, βάζει και ο καλός Θεός το χεράκι του και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Πάντως, δεν θα πέσουμε αμαχητί...

Τουλάχιστον, αυτό λέω εγώ για τον εαυτό μου! Μπορεί τα αυγουλάκια μου να είναι λίγα, αλλά όσο υπάρχουν, υπάρχει ελπίδα. Αρκεί μόνο να είναι υγιές, γιατί εάν είναι να έχουμε προβλήματα με σύνδρομο Down, άστα βράστα...

Γι'αυτό από χθες, φοβήθηκα με τα άσχημα νέα και είπα στον εαυτό ότι, από εδώ και μπρος δεν θα παρακαλάω να μείνω έγκυος, αλλά να είναι υγιές ωάριο και ό,τι είναι να γίνει να γίνει για καλό, αλλιώς να προσπεράσει...

Συνφωνω marikaki27!!!!!εννοειται οτι θα κανουμε ο,τι μπορουμε, και με οποια βοηθεια εχουμε!!!!κι εγω , ομως πιστευω πως προεχει ενα υγιες μωρακι, και γι'αυτο η φυση και οι γιατροι ξερουν καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερικες φορες παλι , σκεφτομαι οτι η φυση ξερει καλυτερα απ'τον καθενα, και πρεπει να υπαρχει καποιος λογος που δεν επιασε τωρα το σπορακι, αρα, οταν θα ειναι ολα καλα, ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!!

Αυτό το θα έρθει μόνο του... και εγώ το χρησιμοποιώ αλλά όσο το σκέφτομαι λέω πως θα έρθει μόνο του ; μήπως τελικά χρειάζεται κάτι παραπάνω απο το να περιμένω πότε η φύση θα κάνει το θαύμα της; μήπως θέλει λίγο βοήθεια και αυτό ;

κοίτα το ίδιο πράγμα λέμε.... λίγο διαφορετικά.

βάζει και ο καλός Θεός το χεράκι του και ότι είναι να γίνει θα γίνει

ο καλός θεούλης γιατί βάζει το χεράκι του να γίνει το θαύμα σε ''μητέρες'' που είναι φαντάσματα ; σε μητέρες που πετάνε τα παιδιά τους ; γιατί δίνει το σποράκι σε γυναίκες που έχουν κάνει ήδη 2 εκτρώσεις και θα κάνουν και τώρα ; γιατί δίνει το σποράκι σε γονείς που δεν το θέλουν ;

γιατί ο καλός θεούλης δεν στέλνει το σποράκι στην χχχχ που το λαχταρά τόσο πολύ ;

γιατί δλδ δεν βάζει το χεράκι του ;

γιατί ρε κορίτσια ; γιατί ;;

( μην με παρεξηγάς marikaki27 αλλά είναι αυτό το γιατί και απλά μου το ξανα θύμισες )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsares mouuuuuuu!!!!!!!!! ;);):D;);):D:D

eimai h merykal k den tha ginw mana oute ton semptembrio afou mou hrthe h trellh akribws thn wra ths X( otan to eida trellathika..to bradu pou ksaplwsa na koimhthw elega den tha mou rthei den tha mou rthei k to prwi pou ksupnhsa ti na dw????????? :-o:-o:-o trellh katastash h moun gemath me aimata...pleon kserw pws an tha exw mia mera kathusterhsh tha einai apo to sporaki mou k apo tpt allo.....alla pou??????? :-B:-B:-B na mhn ta polulew eixa polla trexamata k skotoures ....

1)xwrise o kouniados mou epeidh exei mia pitsirika gkomena k o hlithios o polu hlithios o blakas gia na mhn pw m@@@@@as afhse duo aggeloudia ena 2 xrwnwn k ena 9 mhnwn gia ena tsouliiii...tespa

2)phra ena skulaki na ksexniemai k na tou dwsw thn agaph mou ...naaaa ena apo auta ta mikra ta pitbull

auataaaaaaaa parte thn lista k as euxhthoume na pane olaaa kala ;;):YMHUG:;;):YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1)Anastasia32

2)Maria12

3)Pipitsazouzouna

4)Merykal

Lollipop

5)Lora-ex BOUBOU 1305

6)Afrodith

7)Sisi2007

8)Andria

9)Olga**

10)Tinkybel

11)Kimon

12)Rose 25

13)Joanaki

14)Χρύσα82

15)Merenta

16)Mariaz

Dreamgirl

17)Patata77

18)xouanitaki

19)stedim

20)pff

21)Stamymamy

nutella

22)Giotatzo

23)Afrodite

24)Voula25

Βασιλακης

25)Katia80

26)Speranza

27)Nefenoula

28)Μαιρη3

29)Zaira

ElenaKos

30)Levou

31)Barb

32)Tanya

33)Maraki 24

34)Evangelia V.

35)Stefani

36)Helena83

37)Csystalleni

38)Love_05

39)Xoanita

40)MaDi

41)Marikai77

kai meiwtheiteeeeeeeee kale...meta ti topik tha anoiksoume?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου Μερέντα συγνώμη που σου θύμισα τα του Θεού... Δεν είχα σκοπό να σε στεναχωρήσω. Αυτά που γράφεις τα έχω σκεφτεί και εγώ, άπειρες φορές. Όμως, από την μέχρι σήμερα εμπειρία μου, μπορώ να σου πω ότι ακόμα και οι δυσκολότερες στιγμές της ζωής μου, ήταν για καλό. Την στιγμή που υπέφερα, δεν το καταλάβαινα, αλλά μετά απο καιρό όταν γύρισα πίσω και κοίταξα τη ζωή μου, είδα ότι τελικά όλα καλώς είχαν συμβεί. Τις σημερινές δυσκολίες για μια επιτυχημένη εγκυμοσύνη, τις βλέπω ώς δοκιμασίες. Ίσως να μην γίνω ποτέ μητέρα, αλλά ελπίζω μέσα απο αυτή τη διαδρομή να έχω γίνει ένας καλύτερος άνθρωπος.

Merykal δεν με βλέπω στη λίστα σου!!!! :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ Μήπως ειμαι το Marikai77 ;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1)Anastasia32

2)Maria12

3)Pipitsazouzouna

4)Merykal

Lollipop

5)Lora-ex BOUBOU 1305

6)Afrodith

7)Sisi2007

8)Andria

9)Olga**

10)Tinkybel

11)Kimon

12)Rose 25

13)Joanaki

14)Χρύσα82

15)Merenta

16)Mariaz

Dreamgirl

17)Patata77

18)xouanitaki

19)stedim

20)pff

21)Stamymamy

nutella

22)Giotatzo

23)Afrodite

24)Voula25

Βασιλακης25)Katia80

26)Speranza

27)Nefenoula

28)Μαιρη3

29)Zaira

ElenaKos

30)Levou

31)Barb

32)Tanya

33)Maraki 24

34)Evangelia V.

35)Stefani

36)Helena83

37)Csystalleni

38)Love_05

39)Xoanita

40)MaDi

41)Marikai27

sorry maraki :oops::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, βλέπω πέσαμε τελικά ε? Ο,τι ανεβαίνει κατεβαίνει θα μου πείτε και πως να μην κατέβει όταν έρχεται η τρελή και μαζί της η απογοήτευση! Διαβάζω τις σκέψεις όλων σας και συνειδητοποιώ πόσο μοιάζουμε και πόσο κοινά είναι τα συναισθήματά μας τελικά σε αυτή την προσπάθεια....

Όσο και να προσπαθείς να μείνεις ψύχραιμη είναι αδύνατον μπροστά στην λαχτάρα της μητρότητας!

Εγώ έκανα μια βλακεία χθες... με ρώτησε ο άντρας μου γιατί δεν πίνω κρασάκι στο φαγητό και αντί να βρώ μια δικαιολογία του είπα ότι έχω σοβαρές ενδείξεις... :roll:

Πέταξε απο την χαρά του, δεν μπορείτε να φανταστείτε το βλέμμα του!! Αν αδιαθετήσω πως θα τον απογοητεύσω έτσι???

Πρέπει να θυμόμαστε ότι δεν είμαστε οι μόνες που το λαχταράμε, περνάνε και οι άντρες μας το δικό τους λούκι.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia ti kanete???

molis ir8a dulia k mpika na dw pos eiste!!!

vriskome k gw sto meso twn gonimwn k kanw oti mporo k me ti voh8eia tu 8eou na ginei to 8avma!

na rwtisw kati an kserei kamia?

tin tetarti 10 mera tu kiklou piga ston gynek. k m vrike wario 15xil. k endomitrio 8

m eipe na er8w se epafi tin kiriaki k deftera 14+15 imera opou 8a eine etoimo na spasei afu 8a ftasei peripou ta 20-22xil.

kiklo exw 27-29 meres parolo tis polikistikes pou eine ipiou va8mou

den yparxei periptwsi na kanw woriksia tin 12,13 mera dld simera savvato i x8es paraskevi?

k m eipe na mazepsw to sperma 4 imerwn apo tetarti k epafi ekeines tis meres mono.

egw eksakolou8w na exw xamili 8ermokrasia 35.8-36

peite m ti gnorizete min to xasw to atimo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑΚΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΜΟΙΑ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΩΟΡΥΞΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΕΣ ΤΗΝ ΩΟΡΥΞΙΑ ΣΟΥ.ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΙΕΣΥ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ!!!ΤΩΝ ΕΓΥΩΝ!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena mou kalutera mera para mera...den einai apoluto oti i woriksia sou 8a ginei tote..mporei na ginei nwritera i argotera!4 meres keno nomizw einai polu.. emena gia paradeigma twra pou emeina egkuos upoti8etai oti i woriksia mou eprepe na ginei stis 19/8 alla telika egine 16/8. Min xaneis xrono!!

kali epituxia koukla mou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopeles sas efxaristw poly

imun se dilimma an prepei na er8w se epafi k apopse alla k tis epomenes 2 meres.

apla epeidi m to ekane siguro o gynek. oti avrio 8a eine i woriksia den iksera ti na kanw, afu egw apo simera paratiro afta ta kolpika ygra k exw ponakia xamila sti kilia....

simera eine i 13 mera opote 8a to polemisw apo simera mexri triti p 8a paw ksana sto giatro k elpizw na pane ola kala!!!!!!!!

Elenakos esena s eipe o gunek. oti 8a eixes worriksia stis 19 k telika epese eksw giati eixes stis 16??

se rwtaw giati pisteva den ipirxe 8ema la8us apo plevras tu giatru mias k eidikevete o dikos m ston progennitiko elegxo

xxxxxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koita ti stis 16/8 piga to prwi gia uperixo kai to wario mou itan 18mm. mou eipe oti apo ekeini ti mera na erxomai se epafi giati nai men logika to wario stis 19 8a eftane sto katallilo mege8os gia na pesei alla uparxoun kapoies fores pou se mia mera mporei na megalwsei polu perissotero apo to kanoniko k esti na ginei nwritera i woriksia. se mena sunevei auto!enw oles tis proigoumenes meres i 8ermokrasia den epefte katw apo 37 stis 16/8 to vradu epese 36.2 me pono deksia stin wo8iki pou itan to wario. Tuxainei de kserw! alla einai krima gia mia mera na xa8ei i eukairia.emena mou elege na erxomaste se epafi ka8e mera!fusika den to protimisa gia to logo oti to sperma apodunamwnetai k etsi mera para mera egine to 8auma!! Mesa apo ti kardia mou sou euxomai na einai o teleutaios minas pou ekane uperixo gia na deis to wario k o epomenos uperixos na einai gia na deis to mwraki sou!!!filakia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...