Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια χρειαζομαι επειγοντως τεχνικες υπνου!

10 μηνων και ακομα δεν εχω ξεκουραστει..

Εχω δοκιμασει να τον θηλαζω κατ ευθειαν πριν καν κλαψει, Ξυπναγε 5-6 φορες..

να μην τον βαζω στο στηθος και να του δινω γαλα με το ποτηρακι του.. Ξυπναγε..

Να τον παρω στο κρεβατι μου και να τον αφηνω ολη νυχτα να βυζοπιπιλαει... Τα ιδια...

Να τον αφησω να κλαιει...τζιφος!

Δεν ξερω τι αλλο να κανω. Εχω στερεψει. Εχω κουραστει πολυ.

Κατα την διαρκει της ημερας κοιματε ελαχιστα... Και καθολου να μην κοιμηθει παλι ξυπναει..

Τι αλλο να δοκιμασω? Νυσταζω τοοοοοσοοο πολυ... :(

Και δεν ειμαι καλη μαμα γιατι ειμαι κουρασμενη. Δεν μπορω να παιξω πολυ, να ασχοληθω πολυ...

Καμια ιδεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.καταλαβαινω την κουραση σου γιατι ετσι ημουν και εγω μεχρι που εφτασαν οι κορες μου 6 μηνων (σημερα ειναι 11 1/2 μηνων) για να κοιμηθουν ολοκληρη νυχτα.κατ αρχην εχεις καταλαβει γιατι δεν κοιμαται???πειναει??? φοβαται???θα σου πω τι κανω εγω στις διδυμουλες μου και ελπιζω να βοηθησω.πρωτα απο ολλα τις αφηνω να κοιμηθουν μονες τους αλλα κοντα μου (συνηθως στο σαλονι και αυτες στον καναπε)για να νιωθουν σιγουρια οτι ειμαι κοντα τους και μετα τις μεταφερω στα κρεβατακια τους.μετα εχω παρει αυτο το παιχνιδακι της fisher price που παιζει μουσικη και αντανακλα και φωτεινες εικονες στο ταβανι και ετσι και αν ξυπνησουν βλεπουν αυτες ακουν και την απαλη μουσικη και ξανανανουριζονται και κοιμουνται.μηπως να του εβαζες και εσυ λιγη απαλη μουσικη διπλα στο κρεβατακι του????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Κοιματε μαζι μου στην κρεβατοκαμαρα. Φεν εχει δυστυχως δικο του δψματιο. Αυτο το παιχνιδακι το ειχα κι εγω αλλα το φοβοταν πολυ. :dry: Δεν ξερω γιατι... Εκλαιγε με λυγμους οταν το εβλεπε.

Οσο γιατι ξυπναει.. Δεν ξερω. Μου δινει την εντυπωση οτι θελει αγκαλιτσα και βυζοπιπιλα.ν Δεν παιρνρι και πιπιλα το σκασμενο!!!

Σ ευχαριστω για την βοηθεια και να σου ζησουν τα κοριτσακια σου!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρις κουράγιο :):)

Ανέκαθεν ξυπνούσε πολλές φορές ή τώρα ξεκίνησε

Μπορεί να είναι και από τα δόντια

Τουλάχιστον η Έλενα ξυπνάει πολλές φορές όταν βγάζει δόντια

Κι εμείς μαζί κοιμόμαστε και με το που ακούσω γκιχ

σηκώνω μπλούζα της βάζω το μεμέ στο στόμα και συνεχίζω

τον ύπνο μου :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Στην αρχή δεν μπορούσα να κοιμηθώ ενώ θήλαζε ή πιπιλούσε τώρα

όμως το κάνω άνετα :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανεκαθεν ειναι. Γι αυτο εχω σαλταρει. Δοντακια βγαλαμε 4 μαζι και δεν το καταλαβα γιατι μονιμως μουρμουραει!! :P Οποτε καμια διαφορα!! Πως μπορεις και κοιμασαι? Εγω φοβαμαι μην τον πλακωσω με το μεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρις μου..υπαρχουν κ χειροτερα...

εμενα ειναι 16 μηνων κ ακομα δε εχω κοιμηθει οοοολο τ βραδυ...

συν οτι δουλευω κιολΑς?

αχχχχχχχχχ

αν βρεις τροπο πες τον μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρις τι να σου πω και εγω..πονεμενη ιστορια!

εμενα κοιμοτανε εως 4 μηνων 10 ωρες συνεχομενες..απο τοτε εχουν περασει 3 μηνες και ξυπναει τα βραδια :(:(:( εδω εγω αισθανομαι εξαντλημενη που το κανω 3 μηνες οχι 10 :blink:

εχω και τον ταλιμπαν μου που με τρεχει...δουλειες και ολα τα γνωστα....υπαρχουν βραδια που κλαιει και εγω δεν τον ακουω :(:blush: φαντασου κουραση....αλλα οτι και να του κανω τιποτα...

δεν ξερω τι φταει..ειλικρινα...ο ταλιμπαν μου ποτε δεν το ειχε κανει αυτο...παντα κοιμοτανε συνεχομενα το βραδυ απο 40 ημερων...αυτος τιποτα!

και εμενα περνει και πιπιλα....αλλα οταν ξυπναει μονο η βυζοπιπιλα τον ηρεμει...το μονο που μου εχει μεινει να δοκιμασω ειναι κλασσικη μουσικη...το εκανε μια γνωστη και το μωρο κοιμηθηκε ολο το βραδυ...

τι να πω;;;περαστικα μας :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε σεσιλια ειμαι στο τρενακι!!! Δεν με εχεις πετυχει? περαστικα στην μανουλα σου κι απο δω!!!

Θουουου ακομη δεν σ αφηνει? αποθηλασες δεν αποθηλασες?

μπουρικ μια νυχτα ζηταω μονο!! Μια!!! Να παρω δυναμεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

ανεκαθεν ειναι. Γι αυτο εχω σαλταρει. Δοντακια βγαλαμε 4 μαζι και δεν το καταλαβα γιατι μονιμως μουρμουραει!! :P Οποτε καμια διαφορα!! Πως μπορεις και κοιμασαι? Εγω φοβαμαι μην τον πλακωσω με το μεμε...

μια χαρά κοιμάμαι :woohoo: :woohoo:

τι να κάνω στις 6 ξυπνάω για να πάω στη δουλειά αν δεν κοιμηθώ

και μερικές ωρίτσες πως να αντέξω :blink: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α καλά Αννα!!σωθηκες!εμενα εκλεισε χρονο κ ακομη τα ιδια!εννοειται πλεον με το που ξυπναει την πρωτη φορα τον παιρνω στην κρεβατοκαμαρα κ απο εκει κ περα απολαμβανω υπνο!μολις ακουσω γκιχ κ εγω σηκωνω μπλουζα κ συνεχιζω να κοιμαμαι! ;)

να σου πω πως παρηγοριεμαι;;το πηρα αποφαση!

οταν θα αρχισει να μιλαει κανονικα,θα του πω οτι δεν εχει γαλα οταν ξυπναμε τη νυχτα κ αν δε νυσταζει,να σηκωθει να παιξει μονος του μεσα στη νυχτα ή να ανοιξει το ψυγειο να φαει κατι!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ως τοτε..υπομονη!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα εγώ την κατάφερα και κοιμάται 11ωρο απο εκεί που ξυπνούσε κάθε 2 ώρες. Πως; Έκανα νυχτερινό αποθηλασμό. Μου πήρε 2 μήνες μέχρι να κοιμηθεί αλλά τα καταφέραμε.

Στην αρχή εκοψα ένα γεύμα. Ελεγα μεταξύ 3-6 δεν έχει μεμε. Είχε μάθει και ήθελε στήθος. Έκλαψε τις 4 πρώτες μέρες για 10 λεπτά. Μετά έκλαιγε λιγότερο και κοιμόταν πιο γρήγορα. Καταφέραμε σιγά σιγά να κοιμάται 4 και 5 ώρες συνεχόμενες. Όταν ηρεμησε από τα κλάματα, της έκοψα και το στήθος από τις 6 και μετά. Και καταλήξαμε εδώ και 1,5 μήνα να κοιμάται κανονικά.

Κουράγιο. Θα σε πάρω τηλ γιατί θέλω να σε ρωτήσω κάτι και φυσικά να σας δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρις μου...αυτο το ομορφο μπεμπακι με το γλυκο χαμογελο σε ταλαιπωρει?

Κοριτσια ψεμματα..!! το ειδα απο κοντα ..ειναι αγγελουδι!! κ η μαμα του κουκλα! οι φωτογραφιες νομιζω την αδικουν ..απο κοντα ειναι πιο ομορφη!

Κι εμενα τα ιδια κανει...ειμαι οχι απλα εξαντλημενη..πτωμα που περπαταει..φυτοζωω...!

τη νυχτα επειδη ξυπναει 1098 φορες εχω κατεβασει το καγκελο του κρεβατιου κ το εχω κολλησει στο κρεβατι μας....κοιμισμενος ερχεται...στο

στηθος που ειναι ετοιμοπολεμο ολη τη νυχτα!!!!Θηλαζει λιγο τον παιρνει ο υπνος κ τον ξαναβαζω στο κρεβατι του...αυτο γινεται απειρες φορες!!!!

Κουραγιο..δεν το μονο ..πτωμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω 10 μηνες κοπελα μου ε??

εμενα μου το κανει αυτο εδω κ 5,5 μηνες κ ειμαι χαλια οπως τα λες! δεν εχω κουραγιο για τιποτα κοιμαμαι κ ξυπναω κουρασμενη καθε μερα κ νιωθω κ εγω κακια μανουλα γιατι ετσι οπως ειμαι δεν εχω την αντοχη να κανουμε πιο πολλα παιχνιδια κλπ.

δεν αντεχεται αλλα πραγματικα δεν ξερω κ εγω τι να τον κανω...ξυπναει τουλαχιστον 5-6 φορες καθε νυχτα απο 3 μηνων γιατι μεχρι να παει 3 ετρωγε σχεδον ολοκληρη την νυχτα κ κοιμοταν γυρω στις 5 το πρωι :blink::( κ τωρα θελει συνεχεια στηθος,αν δεν του δωσω κλαιει κ ειναι χειροτερα γιατι ξαγρυπναει κιολας μετα κ αστα να πανε....εχω βγαλει τελειως το καγκελο απ την κουνια του κ την εχω δεσει στο κρεβατι μου.

δεν μπορω να καταλαβω γιατι αλλα νινακια κοιμουνται κ εμενα δεν εχει κοιμηθει ουτε για 1 νυχτα??? χρειαζομαι ξεκουραση...

ευχομαι καλη τυχη κ ενα βρεις το μυστικο μην με ξεχασεις! εδω γυρω θα ειμαι... :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY!τωρα αυτο δεν μπορω να το κανω γιατι σηκωνετε και μπουσουλαει και φοβαμαι μην πεσει απο το κρεβατι.εχθες που εκανα το λαθος να τον παρω, ξυπνησα και ηταν στην ακρη του κρεβατιου καθιστος και επαιζε... :blink: Μου λυθηκαν τα γονατα!!

Αθηνουλι παρε με οποτε θες. Αυτο που εκανες το προσπαθησα κι εγω αλλα εκλαιγε μεχρι που τον εβαλα στο στηθος γιατι δεν πηγαινε αλλο. Εκλαιγε δηλαδη τουλαχιστον 1 ωρα... :(

happy mom σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια :blush: κι ανταποδιδω. Κι εσυ εισαι κουκλα αλλα την παρασταση κλευει ο κουκλος σου ο μικρος!! ;)

firfirikos οπως βλεπεις δεν εισαι μονη! Κι εγω μια νυχτα ζηταω!!

Κοριτσια σημερα σπασαμε ρεκορ! Ξυπνησε 8 φορες απο τις 10 το βραδυ ως τις 8 το πρωι!! :side::side: Θα πηδηχτω απ το παραθυρο!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη βρε κοριτσια θα περασει ο καιρος και θα λετε παει περασε και αυτο. εμενε αμου ειπαν οτι πιανει πολυ οταν ξυπναει και δεν ταιζεις το μωρο και του βαζεις πιπιλα σε μερικες μερες θα ηρεμισει και θα κοιμαται δεν ξερω αλλα μου το εχουν πει αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Αννούλα εγώ την κατάφερα και κοιμάται 11ωρο απο εκεί που ξυπνούσε κάθε 2 ώρες. Πως; Έκανα νυχτερινό αποθηλασμό. Μου πήρε 2 μήνες μέχρι να κοιμηθεί αλλά τα καταφέραμε.

Δεν εχει καμια σχεση η συμπεριφορα ενος μωρου 10 μηνων με ενα μωρο που εχει κανει τα πρωτα του γενέθλια . Καποια πραγματα αν γινουν την λαθος στιγμη , μπορει να ειναι τραυματικά και για την μητέρα και για το βρέφος .

Τρις μου , παρολο που εχει περασει ενας χρονος και , σε καταλαβαινω και σε νιωθω μες το πετσι μου . Τοτε αρχισα και γω να κλατάρω σιγα σιγα ...

Να ξερεις οτι σ΄αυτον τον μηνα το μωρο σου περναει ενα μεγαλο αλμα αναπτυξης . Θα δεις σε μερικες μερες ποσο θα αλλαξει και ποσα νεα πραγματα θα κανει . Ειδικα το κομματι της επικοινωνιας , θα δεις πως θα ανταποκρινεται καλυτερα και θα αρχισει να σε καταλαβαινει πιο καλα .

Δεν υπάρχουν μαγικες συνταγές , καθε παιδι ειναι τοσο διαφορετικο που η καθε μητέρα πρεπει να βρει τη δικη της "συνταγή" . Σκεψου το σαν μια δυσκολη φαση που σε λιγο καιρο θα περάσει . Προσπαθησε να βρεις τροπους να ξεκουράζεσαι εσυ για να μπορεις να ανταπελξελθεις . Προσπάθησε να δημιουργησεις ενα δωμάτιο ασφαλες που θα μπορει να παιζει ή να κοιμαται και να ξεκουραζεσαι και συ . Για μας ήταν λυση ενα στρωμα στο πατωμα , κοιμομασταν εκει και οι δυο και δεν ειχα φοβο μην μου πεσει . Ακομα και μιση ωρα υπνος που θα κερδισεις ειναι μεγαλο πραγμα και βλεπεις εντελως διαφορετικά ολη τη μερα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια? Θα περασει?? Ηδη βλεπω διαφορετικη συμπεριφορα. Με μιμητε σε κινησεις, εχει χιουμορ (μπορει να βαλω την πανα στο κεφαλι μου και να ξεκαρδιστει... :laugh: ) και εχει κολλησει κυριολεκτικα πανω μου...

Αρα αλμα ε? Ευχαριστω.. Κι αυτο με το πατωμα και το στρωμα πολυ καλο! Πως δεν το σκεφτηκα? :dry: Πηρα κουραγιο! Ευχαριστω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου δώσω λίγο κουράγιο ακόμα;;;

Ο μπεμπάκος μου (ίδια ηλικία έχουν τα μωράκια μας!)

από νεογέννητο κ ως τον πρώτο μήνα κοιμόταν

6ωρα κ έπειτα ως και τον 8ό μήνα 12ωρα!!!

Ω, ναι, νυχτερινά 12ωρα!!!

Θηλαζαμε αποκλειστικά ως τους 6,5 μήνες

κ εξακολουθούμε να θηλάζουμε...

Δύσκολο μωράκι, γκρινιαρούλικο, κ καρφιτσωμένο πάνω μου

κ μόνο πάνω μου!

Εδώ κ 2,5 μήνες όμως κ εντελώς ξαφνικά

σταμάτησε να κοιμάται πάνω από 2ωρο σερί τις νύχτες!!!

Ξυπνάει για την βυζοπιπίλα του από 5 εώς και 25 φορές / βράδυ!!!

Άλλο παιδάκι όμως! Νομίζω πως ακόμα κ αν μιλούσε

δεν θα συννενοούμασταν καλύτερα! Νιώθω πως καταλαβαίνει τα πάντα,

γελάει συνέχεια, κάνει «πράγματα» απίστευτα (για μένα!) για τόόόσο μικρό

βρεφάκι!

Θέλω να πω πως από την μια μέρα στην άλλη,

στην φάση που βρίσκονται (κ με τα άλματα που λέει κ LaLa)

γίνονται ...μαγικά!!!

Κανε υπομονή κ απόλαυσε το μπεμπάκι σου

ακόμα κ με λίγη κούραση παραπάνω!

Κάθε πρωί χαμογελάνε, γελάνε, ξεκαρδίζονται

κ σου φτιάχνουν την μέρα........

Αλλωστε «τρισευτυχισμένη» δεν υπογράφεις;;;

Κουράγιο!!!

Μεγαλώνουν τα μικρούλικα μας κ μας έχουν τοοοση ανάγκη

τώρα που ανακαλύπτουν τον κόσμο!

Καλές αγκαλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μωρε εχει πλακα αλλα οταν σερνεσαι...δεν μπορεις να τα απολαυσεις οπωε θα ηθελες. Ειναι στιγμες που... ντρεπομαι που το λεω... αλλα το μονο που θελω ειναι να το κρατησει καποιος αλλος εστω μια ωρα... Που με ενοχλουν οι τσιριδες που βγαζει (Απο χαρα το μαναρι μου) γιατι με χτυπανε στα μιλιγκια... Ειναι 10 μηνες χωρις να εχω κοιμηθει πανω απο 2ωρο σερι και χωρις βοηθεια απο πουθενα. Δεν μπορω να μην παραπονιεμαι... απλα δεν μπορω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνώμη μου είναι πως δεν έχεις να ντρέπεσαι

για κανέναν λόγο! Είσαι κουρασμένη

κ μόνη σου ..... Κ εγώ μόνη μου μεγαλώνω τον μπεμπάκο

κ σε καταλαβαίνω πως είναι να μην έχεις κάποιον να σε βοηθήσει!

Ο μπαμπάς μας δουλεύει όόολη μέρα...

Εφάρμοσε τος τεχνικές που σου πρότειναν

τα κορίτσια μήπως ξεκουράζεσαι κάπως έτσι...

Όσο για τις τσιρίδες ((τις τρελές τσιρίδες!))

κ μένα με τραντάζουν ολόκληρη... Αφού σκέφτομαι πως θα σπάσουν

τα τζάμια, κάποιες φορές..... κ ας είναι διπλά! Χαχαχα

Υπομονή καλή μου!

Ξέχασα να σου πω πως όσο κοιμόταν τις νύχτες

(8 μήνες δηλ) ΔΕΝ κοιμόταν παρά κάτι μισάωρα την μέρα,

από νεογέννητο(!!!)

τώρα (2,5 μήνες) που ξυπνάει ασταμααατητα τα βράδυα

«βαράει» κάτι 2ωράκια μέσα στην μέρα...

Αλλάζουν συνέχεια τα μωρά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως μιλαμε σε δυο θεματα και με διαφορετικο υφος!! :P

Σ ευχαριστω. Ουτε εμενα κοιματε μεσα στην ημερα καθολου... Αντε κανα μισαωρακι! Τι να πω... Ελπιζω να ερθει κι η νυχτα που θα κοιμηθω εστω 6 ωριτσες σερι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :silly: :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...