Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

εγω κοριτσια ειμαι μονη μου με τα μωρα απο την πρωτη μερα.βεβαια μεχρι πριν απο λιγες μερες ηταν αψογες κ τα καταφερνα μια χαρα.κ τωρα βεβαια τα καταφερνω αλλα καμια φορα τα χανω.αλλα συνεχιζω γιατι εκεινη την ωρα το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις την καταλληλη λυση για να τα φερεις κ τα δυο βολτα.κ αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως η λυση αυτη παντα βρισκεται!!!!!ειναι θεμα ψυχολογιας.η γνωμη μου ειναι να μην καθυστερειται να τα αναλαβετε μονη σας.γιατι βοηθεια δεν θα εχετε για παντα κ εσεις πρεπει να συνηθισετε να ακολουθειτε μαζι με τα μωρα το δικο σας προγραμμα.

απο χτες με ποναει ο λαιμος μου.το μεσημερι σημερα πηγα στον ωρλ να με δει γιατι λεω δεν ειναι να κολλησω τιποτα κ τα παιδια.αφησα τα μωρα με τον αντρα μου.κ η μικρη δεν ξερω τι την επιασε κ γκανιαξε στο κλαμα.με πηρε ο κωστας τριακοσια τηλεφωνα.ελα δεν μπορω να την κανω καλα κατι εχει παθει.ευτυχως το ικα ειναι δυο δρομους διπλα απο το σπιτι.γυρναω κ τον βλεπω τον κακομοιρη σε αθλια κατασταση να κραταει την τετη αγκαλια.μου την δινει κ μου λεει δεν φταιω εγω!!!φοβηθηκε οτι θα τον κατηγορησω!!!!το παιδακι πειναγε!!!!!του εφτιαξα αμεσως γαλα,το ρουφηξε αμεσως κ τωρα κοιμαται ξερο!!!!ο αντρας μου ειναι ακομα ταραγμενος!!!δεν τα ξαναπιανω μου λεει.με φοβουνται.σε σενα γιατι δεν κανουν ετσι;

παει ο μαυρος φοβηθηκε!!!

α καλα λεω.κ που να δεις οταν ειμαι κ εγω μονη μου ολη μερα οχι μια ωρα μαζι τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασιλική με το καλό να γεννήσεις και να πάρεις αγκαλίτσα τα μωράκια σου.

Αλίκη ήθελα να σε ρωτήσω τι πόσοτητες τρώνε ημερησίως τα μωράκια σου. Αν δεν κάνω λάθος κοντεύουν να κλείσουν τους 2 μήνες. ρώτησα τη γιατρό για να δώσω παραπάνω στα δικά μου γιατί τα 110 που δίνω τα στραγγίζουν και μου είπε μόνο μέχρι 120. Τα δικά μου κοντεύουν 50 ημέρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου. Λιονταρακι μου σου απαντησα στο πμ. Για μενα η γυναικα αυτη ειναι φοβερη. Εχω κ την διευθυνση της παιδιατρου απο το μαιευτηριο αλλα εμενα δεν μου αρεσε εχω απιστευτη εμπιστοσυνη στην Βιλμα κ αν πας πριν απο μενα δωστης χαιρετησματα.

Κοριτσακια μου τι γινεται με τα παιδια μας γιατι εχουν σεληνιαστει ολα? κ εμενα ηταν πολυ ησυχοι κ κοιμοντουσαν πολλες ωρες κ ολα καλά. Τώρα ουτε κατα την διαρκεια της ημερας κοιμουνται πολύ κ ιδιως το απογευμα δεν μ αφηνουν σε χλορο κλαρί κ δεν εχουν τιποτα ουτε πονους ουτε τιποτα. Οταν φτανει η ώρα δε για να κοιμηθουν το βραδυ γινεται πανικός. Αποψε για να κοιμηθουν ξεκινήσαμε απο τις 9 κ κοιμηθηκανε 11.15. Δεν ηταν ετσι τα παιδακια μου

Οσο για το αλλο θεμα εγω απο την αρχη οπως σας εχω πει εχω 3 χωρις καμια βοηθεια. Οφειλω να ομολογησω πως πολλες φορες τα φτυνω κ κλαιω. Αλλα κ τι να κανω. Οταν κλαινε κ τα δυο προσπαθω να βρω τροπους πχ βαζω το ενα στο ριλαξ κ το κουναω κ παιρνω το αλλο αγκαλια κ τους χαιδολογαω κ τους δυο ταυτοχρονα. Προσπαθω με τετοιους τροπους να τους ηρεμω κ τους δυο η τους βαζω λιγο στο καροτσι κ τους κουναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σούλα μου τα δικά μου είναι λίγο μεγαλύτερα, σχεδόν 70 ημερών. ο μπέμπης τρώει περίπου 200 και η μπέμπα 150-170 καθε 4 ώρες. η παιδίατρος μας είπε να τους δίνουμε όσο θέλουν. η αλήθεια είναι ότι τρώνε παραπάνω από την ηλικία τους αλλά όταν πεινάνε δεν τα κρατάμε, αν δεν τους δώσουμε όσο θέλουν γίνεται σφαγή! πάντως σίγουρα 2 μηνών έτρωγαν πολύ παραπάνω από 110. αν τους δίνεις παραπάνω θα κοιμούνται και περισσότερο.

λιονταράκι και ζετούλα σας θαυμάζω που τα καταφέρνετε μόνες σας!εγω νομίζω ότι θα αργήσω πολύ να τα καταφέρω! ίσως είναι και ανάλογα τα παιδιά. συνέχεια κλαίνε και αν δεν τα πάρω αγκαλιά δεν σταματάνε ποτέ!αν το ένα θέλει τάισμα το άλλο μελανιάζει στο κλάμα! να μη μιλήσω και για την ώρα του μπάνιου...αν δεν είναι κάποιος να φτιάξει το γάλα όσο τα κάνω μπάνιο τους κόβεται η ανάσα απ΄το κλάμα. είναι πολύ απαιτητικά, μας έχουν κάνει φαντάρους, προσοχή μας έχουν!

έχω πολύ καιρό να πετύχω καμιά σας on line :(

ζετούλα είναι τέλεια τα αντράκια σου, έχουν μεγαλώσει πολύ!

τί θα γίνει με αυτή την περίοδο?ακόμη τίποτα. λέτε να είμαι έγκυος?καλό εεε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαμαδες!!

καρμεν πολυ χαρηκα για αυτα που ειπες για τη βιλμα!κ εγω αυτην την εντυπωση εχω αλλα ηθελα να το διασταυρωσω.σημερα μαλλον θα περασει απο δω (χωρις να παρει χρηματα,ερχεται συχνα να τα δει).θα της πω χαιρετισματα.

ρε κοριτσια τοσο πολυ τρωνε τα δικα σας;εμενα τα 120 δεν τα εχουν ξεπερασει ποτε.συνηθως τρωνε 90-100.κ καμια φορα 80.βεβαια ρωτησα την παιδιατρο κ μου ειπε οτι εφοσον τρωνε ανα τρεις ωρες ειναι οκ κ αναπτυσσονται μια χαρα κ να κοιταω το συνολο πο πινουν στο 24ωρο.αλλα κ παλι αγχωνομαι.

τα μικρα ειναι τωρα 1 μηνος κ 20 ημερων!

αλικη περιοδο ουτε εγω εχω ακομα.προχτες που πηγα στο γυναικολογο μου ειπε πως απο τη μερα που σταματανε τα λοχεια μεσα σε δυο μηνες περιπου θα ερθει περιοδος.

ααα....τα δικα μου τρελαινονται για μπανακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΓΕΝΝΑ!!!

ΖΕΤΟΥΛΑ ΤΑ ΑΝΤΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!! ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ Η ΠΛΑΤΗ;

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΕΡΑ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ. ΓΙΑΤΙ ΟΚ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΠΕΡΑ. ΛΙΓΟ ΚΟΥΝΗΜΑ ΛΙΓΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΠΩΣ ΘΑ ΞΡΧΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ. ΕΜΕΙΣ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΚΑΙ ΜΕΤΑ, ΠΟΥ ΦΑΓΑΝΕ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΙΣΩ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ, ΞΥΠΝΑΓΕ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΚΟΙΜΙΖΑ ΤΟ 2ο ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΞΥΠΝΑΓΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΞΑΝΑ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ, ΑΠΟ ΤΙΣ 22:00 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 07:00 ΤΟ ΠΡΩΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΠΟΔΙ, ΟΠΟΤΕ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ;;;;ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ. ΗΡΘΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ 2 ΩΡΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΚ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 κι εγω έτσι πιστεύω, είναι πολύ δύσκολα αν δεν κοιμάσαι. η κούραση φέρνει νεύρα.

τα δικά μου κοιμούνται ακόμη από τις 8!!!αρχίζω κι ανησυχώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

βλέπω ότι όλες έχουμε αρχίσει και γράφουμε πιο τακτικά που σημαίνει ότι πάμε καλά και προσαρμοζόμαστε.

Εγώ δεν μπορώ να παραπονεθώ ούτε για ύπνο ούτε για τίποτα. εμείς έχουμε μοιράσει τα μωράκια, εγώ πήρα το ήσυχι και η μαμά μου το ζωηρό. Κορίτσια δεν μπορείτε να φανταστείτε τι θησαυρός είναι το ήσυχο μου το μωράκι. Σήμερα σηκώθηκα μόνο στις 4 και στις 8. Και όλη μέρα παίζει και γελάει σπάνια κλαίει Το άλλο καμία σχέση, ή θα κλαίει ή θα κοιμάται δεν έχουμε σχεδόν ποτέ την ευκαιρία να το παίξουμε, μόνο η μαμά μου μπορεί να το ησυχάσει. Πάντως αισθάνομαι τύψεις που δεν ασχολούμαι τόσο πολύ με το μικρό.

Για "κοκό" ούτε συζήτηση ακόμη, με την αιμοραγία έχω πάρει μεγάλη τρομάρα και φοβάμαι και τη σκιά μου. Τα λόχεια σταμάτησαν και ο γυναικολόγος που με εξετασε μου είπε ότι θα έχω ωορρηξία σε καμιά δυο μέρες οπότε περίοδο σε κανένα 15μερο.

Έχει καμία σας το καρότσι Aria twin, ήθελα να τις πάω καμιά βόλτα αλλά το καρότσι λέει ότι κάνει για 6 μηνών και πάνω. Το έχει δοκιμάσει καμιά.

Ζετούλα τα παλικάρια σου φαίνονται ήσυχα σαν αγγγελούδια, να τα χαίρεσαι.

Από κιλά πως πάτε? Εμάς η μία είναι ήδη 4600, αλλά ή άλλη με τα νεύρα που έχει ότι τρώει το καταναλώνει και είναι μόλις 3800!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλα εμεις ειμασταν την περασμενη εβδομαδα 4700 κ 4350

το καροτσι που λες το ειδα χθες το ειχε μια γνωστη μου κ δεν ξαπλωνει τελειως αυτο που εχω ξαπλωνει τελειως.

Εμεις αυριο παμε για εμβολιο.

Λιονταρακι να της πεις φιλια της Βιλμας.

Εγω επισης τιποτα απο περιοδο Αποψε αφου ηρεμισαν μιας κ ηθελαν δυο ωρες για να κοιμηθουν κοιμηθηκαν 11-4 κ 7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια μου δεν βλεπω την ωρα να παω αυριο στην παιδιατρο να δω τι γινεται κ με το βαρος. Διαβαζω διαφορα εδω κ γι αυτο ψιλοανησυχω. Παιρνουν βαρος απλα αναρωτιεμαι αν ειναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla γιατι ανησυχεις;τι διαβαζεις;

ρε κοριτσια δεν ηρεμουμε καθολου.απο το πρωι το ενα τριωρο γκρινιαζε η μια,το αλλο η αλλη,τωρα παλι απο την αρχη.σας γραφω με το ενα χερι γιατι με το αλλο κουναω το καροτσι μπας κ ηρεμησει η μικρη.η μεγαλη τωρα κοιμηθηκε.κι δεν εφαγε κιολας.μονο 50 γρ.σε λιγο θα κυπνησει παλι να φαει.εμεις το ραδυ τις ταισαμε στις 12 κ ξυπνησαν στις 3 κ στις 6.τουλαχιστον τη νυχτα δεν γκρινιαζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου πριν λιγο ηρεμισαμε αποψε δεν κρατησε πολυ η γκρινια αλλα ειχαμε παλι για κανενα μισαωρο με 3 τεταρτα. Κοιμηθηκαν 11 κ θα μου ξυπνησουν τωρα κατα τις 3 μ3 3.30 αλλα μετα θα πρεπει να τους ξυπνησω εγω γυρω στις 5,30 να τους ετοιμασω γιατι θα παω κεφαλονια μονη μαζι τους για εμβολια κλαψ κλαψ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβαζω κατι τρελα για το βαρος κ ψιλοσκεφτομαι αν ειμαστε νορμαλ.

Τελος παντων κατι ασχετο γιατι δεν μπορω να αλλαξω φωτογραφια στο προφιλ οσο κ να την κανω δεν μου την παιρνει μα ποσο πρεπει να ναι πια. Παω στην ζωγραφικη κ την μικραινω αλλα μπααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καναμε τα εμβολιακια μας σημερα κ ειμαστε μια χαρα μεχρι ωρας φτου φτου. ΑΠλα τους βλεπω ησυχους κ φοβαμαι για το τι μας επιφυλλασει η νυχτα.

Για τη γκρινια μου ειπε η παιδιατρος οτι θελουν να τους αφηνω περισσοτερη ωρα στο στηθος αλλα απο βαρος κ υψος σκιζουμε. Απλα μου ειπε οτι ο χοντρομπαλουλης που ειναι 5 κιλα εχει κ μεγαλυτερες αναγκες κ θελει 150 μλ κ για να ηρεμει που σημαινει για εμας περισσοτερη ωρα στο στηθος

Τον αλλο μηνα θα τους κανω κ εξετασεις θυροειδη μιας κ εχω κ εγω κ ο αντρας μου κ θα τους κανω κ προληπτικα εναν ελενχο στα ματακια τους.

Παντως τρελαινομαι μου γελανε συνεχεια κ με στελνουν αδιαβαστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετη ερωτηση κρισεως ποσο πρεπει να μικρυνω την φωτογραφια μου για να την παρει προσπαθω τοσες μερες να αλλαξω φωτογραφια κ δεν μου τις παιρνει κ εχω κανει κατι φωτογραφιες σαν γραμματοσυμα βοηθειααααααααα.

Παρεπιπτοντως τους ψωνισα κοριτσια απο τα benetton κ ξετρελαθηκα. Τους πηρα ενα σωρο χειμωνιατικα γιατι ολοι τους φερνουν καλοκαιρινα. Τους πηρα μπλουζουλες, σετ φορμες με φουτερακι πανω κ με ζακετουλα με κουκουλα, τζινακια κ μπλουζακια πολο κ τετοια τρελαθηκα λεμε επαθα την πλακα μου κ να σκεφτειτε ελεγα οτι δεν θα μου αρεσουν τα αγοριστικα ρουχα αλλα κι ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετουλα μπραβο τα παλικαρια σου!

περεπιπτοντως ειχα αγορασει τα ιδια φορμακια απο τα mothercare και νομιζα οτι βλεπω τον μπεμπημου εις διπλουν στη φωτο σου.

για ελα στον "πανμαϊκο" και ρωτα για την φωτο σου γιατι τα κοριτσια εκει ξερουν πως να την μικρυνεις. φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ta dika mou pantos me ta emvolia den eixan kanena provlima. simera koimoude astamatita. apo to bradi ksipnisan 2 forew gia fagito kai ksanakoimithikan, egine thauma!!! xthes oli ti mera ginotan panikos. pws ginete autes oi analabes ypnou na kratissoun perissotero?

sxedon gia prwth fora eimai moni mou spiti kai to apolamvanw trela!!!

sorry gia ta agglika alla kati epathe o ypologisthw kai den allazei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη κ μενα αχτες κοιμοντουσαν ολη μερα.μσ λεω δεν μπορει.κατι θα γινει.

κ εγινε!!!δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα κ συνεχιζουν ακαθεκτα!!!!κανει κ τρελη ζεστη ρε γμτ!τωρα τα εχω μονο με την πανα στον καναπε να δροσιστουν.τα εκανα κ μπανιο μπας κ χαλαρωσουν αλλα που;;;;δεν μασανε αυτα;;;

πηγα το πρωι στην αδερφη μου που εχει κ αυτη δυο αγορακια (τριων κ ενος) κ με λυπηθηκε;;;ολη μερα ετσι εισαι μου λεει;;;;;ειχαν λυσσαξει τα σκασμενα!!! :angry:

αλλα ετσι που τα χω εδω γδυτουλια ειναι για φαγωμα!!!!!!

ζετουλα μια χαρα τα μπεμπονια!!κ εγω θελω να παρω χειμωνιατικα.δεν εχουμ τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α καρμεν για τη φωτο μηπως δεν φταει το μεγεθος αλλα χρειαζεται εγκριση.κ εγω οταν την αλλαξα δεν μου την εβαλε αμεσως την εβαλε την επομενη μερα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετούλα αν θέλεις να ανεβάσεις εικόνα τα pixel πρέπει να είναι το πολύ 1000 Χ 1400, ενώ αν θέλεις να αλλάξεις avatar το πολύ 280 Χ 400.

Στη ζωγραφική από το Εικόνα -> αυξομείωση/Παραμόρφωση μπορείς να μικρύνεις την εικόνα και από το εικόνα -> Χαρακτηριστικά μπορείς να δεις την ανάλυση της εικόνας. Βέβαια αν είχες κανένα άλλο πρόγραμμα όπως το Photoshop, τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα. Πάντως αυτό που λέει το Λιονταράκι ισχύει αν αλλάξεις avatar κάνει καμιά μέρα να σου του αλλάξουν γιατί περνάει από έγκριση.

Εμείς σήμερα πήγαμε την πρώτη μας βόλτα με το καρότσι, ήταν πολύ ήσυχες μάλλον θα το επαναλάβουμε σύντομα.

Θα την σκοτώσω την παιδίατρο, κάθε φορά που έτρωγε η μικρή μου νομίζαμε ότι την πονάει η κοιλιά της και έκλαιγε ασταμάτητα. Η παιδίατρος μας είπε να της δίνω μέχρι 120 ml, της έδωσα καμιά δυο φορές συμπλήρωμα μέχρι τα 150-160 και το παιδί σταμάτησε το κλάμα. θα τρελαθώ. Καλά για την άλλη δε σας λέω τίποτα είναι αγγελούδι το βράδυ τρώει και κοιμάται και την ημέρα είναι ξύπνια και παίζει χωρίς να κλαίει και από φαι τρώει ότι της δώσεις.

Από βάρος πάμε καλούτσικα βάζουν 40 γρ την ημέρα, εννοείται πήρα ζυγαριά στο σπίτι και της έχω ταράξει στο ζύγισμα. Από ύψος όμως δεν ξέρω. Γεννήθηκαν κοντούλες 47-48 εκ και τώρα είναι γύρω στα 52-53, δεν είναι λίγα?

Από δώρα και εμείς μια από τα ίδια έχουν πολλά καλοκαίρινα και μάλλον πρέπει να πάρουμε χειμωνιάτικα. Δεν ξέρω τι να πάρω όμως μπλουζάκια και φουστάκια- παντελονάκια ή ολόσωμα κορμάκια? Πάντως το καλοκαίρι το βγάλαμε με κοντομάνικα κορμάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσακια μου τους πηρα κ χωριστα δεν τους πηρα κορμακια. Εχω μερικα ολοσωμα με ποδαρακι που μας εκαναν δωρο για τον χειμωνα αλλα τους πηρα κ πολλες φορμουλες πανω κατω για να μπορω να τους αλλαζω κ ευκολα. Θα τους φοραω απο μεσα κορμακι ετσι κ αλλιως κ απ εξω χωριστο πανω κατω.

Σουλα θα το ψαξω με την φωτο γιατι δεν γινεται τιποτα. Προσπαθω απο προχθες κ δεν γινεται τιποτα.

ΤΟ υψος ειναι τελειο καλε τι λες τωρα.

Στο αλλο θεμα με το καταρεω γραφει μια κοπελα για ενα βιβλιο που εχει συμβουλες για ευκολο υπνο κ σκεφτομαι να το παραγγειλω αν κ στρωσαμε παλι φτου φτου θελω να δω τι μπορω να κανω για τον τελευταιο βραδυνο για να μην παιδευομαι πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Διάβασα γρήγορα γρήγορα τα νέα σας! Μπήκα μόνο να σας πω καλή δύναμη και ότι εγώ αυτά τα δυο μικρά πλασματάκια τα λατρεύω!!!! Μου έχουν πάρει το μυαλό και την καρδιά!!!!! Είμαι τόσο ευτυχισμένη και γεμάτη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...