Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

επεστρεψα!!!!

εχω κατασκηνωσει στην πεθερα μου.οι λεπτομερειες αυριο.

πολυ γκρινια.......

τα παιδια μου μεταλλαχθηκαν....δυστυχως :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλέ Ελευθερια μου τι επαθες τι επαθαν οι κορακλες σου?

εμεις κοριτσια εχουμε συνεχεια κοσμο εχουν ξεκινησει οι επισκεψεις που ερχονται να τα ευχηθουν τα αντρακια μου κ κουραζομαι οφειλω να ομολογησω. Εχουμε μαζεψει ρουχα για δεκα παιδια κ να σκεφτειτε οτι τωρα ξεκινησαμε κ ολοι μου λενε οτι θα ρθουν κλαψψψψψψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επικρατει μια ησυχια πολυωρη και ανησυχω!!!!!εχω να ακουσω ουαα πολλες ωρες.αφου να φανταστειτε χτες αφου με ειχαν πεθανει στο κλαμα μεχρι τις 12 μετα κοιμηθηκαν μεχρι τις 6 και μετα μεχρι τις δεκα παρα.τις πηγα βολτα για καφε,γυρισα,μαγειρεψα γεμιστα,εκανα δουλειες στο σπιτι,τις ταισα ενδιαμεσα,εφαγα με τον αντρα μου,κοιμηθηκα κ τωρα σας γραφω.η μικρη τωρα λιγο μουρμουραει γιατι ειναι η ωρα της να φαει κ ολις την πηρα λιγο αγκαλιτσα!

τι το μελεταω ομως;την τελευταια βδομαδα εκλαιγαν συνεχεια ολη μερα.μια η μια μια η αλλη μια κ οι δυο μαζι!!!ευτυχως που ημουν στην πεθερα μου κ βοηθαγαν ολοι εκει.δεν ξερω τι εφταιγε.ζεστη παντως δε ειχε.κ χτες που γυρισαμε παλι τα ιδια.να τους φταιει η αλλαγη περιβαλλοντος;δεν ξερω.τι να κανω περα απο υπομονη λοιπον;;;;;

σας αφηνω να την ταισω γιατι ξαναρχισαν αυτα τα υπεροχα ουααααα που τοσο πολυ μου λειψαν οπως σας ελεγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!! ΑΦΟΥ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙΣ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ. ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗ 2η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ. ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΤΗ ΝΥΧΤΑ. ΤΑ ΒΑΖΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ. ΞΥΠΝΑΝΕ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΕΓΩ ΤΗ ΝΥΧΤΑ. ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕ 2-3 ΩΡΕΣ ΥΠΝΟ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΦΤΥΝΩ!!!! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΧΡΗΣΤΗ!!! Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ. ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ. ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι με τα διδυμα δεν προλαβαινεις να ξεκουραστεις καθολου γιατι κ να μην κλαιει το ενα σιγουρα θα κλαιει το αλλο.οποτε ξεκουραση μηδεν.

τα δικα μου δεν ειναι οτι κλαινει ολη μερα.μονο το απογευμα μεχρι το βραδυ περιπου στις 10 12 που θα κοιμηθουν.να χτες απο τις 7 μεχρι κ τις 10 κλαιγανε κ τα δυο κ μαζι με αυτα κ εγω.ηρθε η μανα μου κ με ειδε σε κατασταση αμοκ.αφου μετα σταματησανε να κλαινε αυτα κ εγω συνεχιζα!!!!

στις 10 σταματησαν κ ξυπνησαν στις 3:30 κ μετα στις 6.το καλο ειναι πως το βραδυ τους(φτου φτου σκορδο) ειναι πολυ καλο.

τα πρωινα τους πηγαινω καθε μερα βολτα για καφε στο κεντρο.τωρα εφαγαν στις 1:30.η μεγαλη επεσε κατευθειαν κ η μικρη τωρα σταματησε το σκουσμαρι.καινουργιο χουι:σκουζει με την πιπιλα στο στομα!!!!τι ειναι αυτο παλι;δεν την αφηνει να της πεσει αλλα σκουζει!!!τρομερο!!!!

ενταξει με αυτα που ακουω κ απο τις αλλες κοπελες που ειναι καπως χειροτερα τα πραγματα να ειμαι υπερβολικη αλλα εστω κ αυτη η γκρινια που κανουν με κουραζει.ευτυχως ομως που παμε συνεχεια βολτες κ το πρωι κ το βραδυ με τον μπαμπα μας,ερχονται συνεχεια οι φιλοι μας στο σπιτι κ ετσι ξεσκαμε πολυ.

αυτα σας μουρλανα!!!!

φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια μουυυυ?

εμεις ειμαστε μια χαρα μου ρχεται να τα φαω τα αντρακια μουυυυυ αυτες τις μερες ειναι πολύ καλα τα σκατουλια. Μεχρι κ ο γκρινιαρης μου ειναι πιο ηρεμος κ κοιμαται πιο ευκολα.

Δεν βγαινουμε συνεχεια με την ζεστη αλλα καμια φορα το απογευμα παμε καμια βολτουλα. Ειναι πολυ καλά αντρακια. Κοιμηθηκαμε χθες 10,30 με 3 κ μετα 6,30

Οι επισκεψεις συνεχιζονται κ απο την μια οκ περναει η ωρα αλλα απο την αλλη ειναι κ λιγο κουραστικό.

Η μεγαλη με κουραζει πιο πολύ γιατι ενω δεν εχω χρονο να μαζευω το σπιτι ολη μερα κ αυτη τα κανει λιγο χειροτερα γκρμιζει συνεχως κ εγω εκνευριζομαι. ΤΕλος παντων δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες μου!!! Να' μαι και εγώ!!! Δεν χρειάζεται να πω πολλά πράγματα, με καλύψατε πλήρως!!! Και εμείς μια από τα ίδια!!!

Γκρίνα, μουρμούρα, αγρυπνίες ... Όλη την ημέρα μουρμουράνε, τις κρατάς αγκαλιά και το ευχαριστιούνται, μετά βαριούνται την ίδια στάση στην αγκαλιά και αρχίζουν την μουρμούρα, αφού αλλάξουμε όλες τις στάσεις αγκαλιάς, βαριούνται μόνο την αγκαλιά και θέλουν δρομολόγια μέσα στο σπίτι ... ολημερίς και ολονυχτίς αυτό το βιολί ... και ενδιάμεσα να κάνουμε γεύματα, τα οποία ακόμα είναι ανά τρίωρο ... Το βράδυ μπορεί να κοιμηθούν κανένα τρίωρο συνεχόμενο (όχι πάντα, χθες π.χ. δεν είχαμε αυτή την τύχη!!!) Ευτυχώς βοηθάνε οι γονείς μου και ο άντρας μου όταν είναι σπίτι. Εμείς ακόμα είμαστε κλεισμένες μέσα στο σπίτι ... μόνο το προηγούμενο Σάββατο πήγαμε για καφέ με τις μπεμπούλες, τις οποίες φυσικά αναγκαστήκαμε να τις ταίσουμε στην καφετέρια ... Πως να πάμε βόλτα ... δεν τολμάμε να βγούμε απο την πόρτα και αυτές πεινάνε!!! Τις τελευταίες μέρες τις βάζουμε στα ριλάξ και τους αρέσει, μάλιστα ρίχνουν και κανέναν ύπνο εκεί ... τα καλαθάκια δεν τα θέλουν καθόλου, μόνο το βράδυ τις βάζω στα καλάθια δίπλα από το κρεβάτι μας

Σήμερα η μια μπεμπούλα είναι 4.360 γραμ. και η μικρούλα 4.110 γραμ!!! Είμαστε 2 μηνών!!! Ειναι δυο κουκλάκια!!! Έχουν αρχίσει και ανταποκρίνονται στα ερεθίσματα!!! Μας χαμογελάνε συνέχεια!!! Από χθες βγάζουν και ήχο όταν γελάνε!!! Έχουμε λιώσει από την χαρά μας!!! Η μεγάλη δε τρελαίνεται να την φωτογραφίζουμε!!! Παρακολουθεί την κάμερα με ευλάβεια και κάνει χαμογελάκια!!! Τα ρουφάω συνέχεια!!! ειδικά τώρα που ψωμώσαν τα μπουτάκια και τα χεράκια!!!

Κάναμε και το πρώτο το εμβόλιο και όλα καλά!!! Δεν κάναν καθόλου πυρετό!!!

Εμενα μου ήρθε περίοδος προχθές (ακριβώς στους δύο μήνες) - δεν έχω βέβαια πολύ μεγάλη ροή. Από σεξ πάμε καλά (παρά την χάλια εξωτερική μου κατάσταση, όλη μέρα με την κοτσίδα στο κεφάλι και τα νυχτικάκια, ο άντρας μου με θέλει ακόμα!!!) Είμαι τελείως απεριποίητη ... ούτε μαλλί, ούτε νύχια, ούτε αποτρίχωση, ούτε μακιγιάζ ...!!! Και η κοιλιά δεν έχει πέσει ακόμα ...

Κοριτσάκια μου, σας εύχομαι καλή δύναμη!!! Τα μπουμπουκάκια μας μας έχουν ανάγκη και εμείς πρέπει να τα εξυπηρετούμε!!! Ας φροντίζουμε να έχουμε καλή ψυχολογία, γιατί τους μεταφέρουμε τον εκνευρισμό μας και ... που θα πάει ... θα στρώσουν!!! Σας γλυκοφιλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσακια μου οπως εγραψα κ σ αλλο θεμα αποψε δεν ημουν κ πολύ τυχερη μαλλον τους ματιασα γιατι κατα τις 3,30 εσκασε μουρη ο ΔΙονυσης μου σαν πρωτο ονομα στην πιστα μεχρι τις 6 κ μας τραγουδουσε ολη νυχτα το αποψε λεω να μην κοιμηθουμε να παμε κατευθειαν για δουλειααααααα κ ουα ουα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετοια ώρα που γράφω μάλλον καλημέρα πρέπει να πω.

Κοριτσια έχω ένα πρόβλημα, όπως σας έχω πει το ένα μου το κοριτσάκι είναι πολύ ήσυχο και το άλλο πολύ ανήσυχο. Και επειδή είχα και το πρόβλημα με την αιμοραγία με βοηθάει πολύ η μαμα μου. Μάλλον τη βοηθάω εγώ. Σιγά σιγα λοιπόν άρχισα και εγώ να συμμετέχω στη φροντίδα των μωρών. Το βράδυ παίρνω εγώ το ήσυχο και η μαμά μου το ανήσυχο. Απόψε είπαμε να αλλάξουμε. Ξύπνησε λοιπόν η μικρή στις 2 έφαγε και μέχρι τις 4:30 μου έσπασε τα νευρα, στο τέλος ξύπνησε η μαμά μου την πήρε αγκαλιά και κοιμήθηκε. Τώρα είμαι εκνευρισμένη, απογοητευμένη και δεν μπορώ να κοιμηθώ.

Δεν ξέρω τι να κάνω.

Υπάρχει περίπτωση να συνήθισε τη μαμά μου το μωρό?

Δεν κάνω κάτι εγώ καλά?

Να την αφήσω με τη μαμά μου ή να προσπαθήσω ταλαιπωρώντας την να με συνηθίσει?

Δεν ξέρω κορίτσια για τα δικά σας μωράκια, αλλά το δικό μου μου φαίνεται πολύ δύσκολο. Μόλις τρώει το πιάνουν τα νεύρα μέχρι να περάσουν 3 ώρες για το επόμενο γεύμα. Αν είμαστε τυχεροί κοιμάται. Πάντως να είναι ξύπνια και να μην κλαίει δεν υπάρχει περίπτωση.

Αισθάνομαι πολύ άχρηστη.

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου καλησπερα καλημερα δεν ξέρω τι να πω για να με βλεπεις κ μενα τετοια ωρα εδω καταλαβαινεις τι γινεται.

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω εγω αποψε. Απο χθες το απογευμα τις 5 που ξυπνησαν ηταν μεσα στην γκινια κ οι δυο τους. Ε αφου μου τσακισαν το νευρικο μου συστημα κοιμηθηκαν κατα τις 10.30 αφου ειχαν φαει κ πεντακοσιες φορες. Ε λεω τωρα θα ησυχασουμε. ΠΟυυυυυυυυυ τσαμπα χαρηκα ξυπνησανε 1.30 κ ο ενας οκ ξανακοιμηθηκε αλλα ο αλλος απο εκεινη την ωρα μεχρι πριν δεκα λεπτα που ξαναεφαγε βεβαια δυο τρεις φορες με τρελανε στην γκρινια αφου τσακισαν τα νευρα μου κ τον εβαλα τοσο αποτομα πανω στο κρεβατι που μ εβρισε ο αντρας μου οτι θα τον χτυπησω.

Οπως καταλαβαινεις δεν εισαι εσυ αχρηστη ουτε το δικο σου το παιδι εχει προβλημα. ΤΟ ιδιο ακριβως μπηκα να γραψω κ εγω οτι το παιδι μου μαλλον εχει προβλημα. Τελικα δεν ξερω τι φταιει αλλα οπως λες κ εγω δεν μπορω πλεον να κοιμηθω κ στο κατω κατω ο αλλος που εφαγε τις 1,3ο θα σηκωθει ανα πασα στιγμη να φαει. Μεχρι κ πλυντηριο απλωσα πριν λιγο.

Δεν ξερω τι φταιει παντως δεν συνηθισε την μαμα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρεπιπτοντως τσαντιζομαι γιατι συνηθως εμενα κοιμουνται κ οι δυο απο τις 10.30 μεχρι 3 κ μετα 6 οποτε κατι ξεκουραζομαι. Ε σημερα το κλεισαμε το δωδεκαωρο γκρινιας απο τις 5 το απογευμα.

Ποσο να αντεξει ενας ανθρωπος μ αυτους τους ρυθμους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανα κουραγιο....που λεει κ ο μεγαλος συγγραφεας!!!

κ εμεις χτες ολη μερα γκρινια.εναλλαξ ή κ ι δυο μαζι.καλυτερα ομως απο προχτες.τις κανουμε μπανιο στις 8:30 κ μετα τελος!!!ξυπνησαν στις 3!!!!!!!!!!!ειναι δυνατον;;;εφαγαν και μετα σηκωθηκαν στις 6 και στις 9:30.κ ακομα κοιμουνται.

αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως ειναι με τις μερες τους.τη μια καλα την αλλη γκρινια.κ ειναι κ δυο τα παιδια.

ζετουλα θελω τη γνωμη σου.αν κοιμουνται στις 8:30-9 να τις ξυπναω κατα τις 12 μπας κ αυτο το εξαωρο που κανουν να μου το κανουν 12-6;ή θα της αναστατωσω κ δεν θα κοιμουνται μετα;;;;

marsoupilami φυσικα κ δεν εισαι αχρηστη;;;;δεν βλεπεις τι γινεται κ με τις υπολοιπες;;;;απλα γνωμη μου ειναι αν εισαι καλυτερα ανελαβε σιγα σιγα εσυ τα μωρα.για σενα δηλαδη.για να μπαινεις κ εσυ σε προγραμμα!!!να δεις τις συνηθειες τους, να εκπαιδευτεις κ εσυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. MARSSOUPILAMI ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΟΙ ΜΠΕΜΠΟΥΛΕΣ ΣΟΥ, ΦΤΑΣΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ 2 ΜΗΝΩΝ!!!! ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!!!

ΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΕΣ (ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΜΕ). ΕΜΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΜΗΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ. ΚΑΙ ΤΑ 2!!!! ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΑ ΣΩΣΤΑ!!!! ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΕΚΛΑΙΓΑ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΣΠΑΡΑΖΑΝΕ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΣΦΑΖΑ. ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ 2 ΩΡΕΣ ΥΠΝΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΝΤΟΥΣΑΝ ΟΥΤΕ 1 ΩΡΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑΞΕ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ INFACOLIC. ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΗΡΕΜΗΣΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!!!ΤΩΡΑ ΤΡΩΝΕ ΚΑΘΕ 4 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ!!! ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ. ΣΑΣ ΕΙΔΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ; ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ; ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΤΟ ΓΑΛΑ. ΕΜΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑΞΕΙ 3 ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΞΑΝΑΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΟΥΛΙΕΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΗΡΕΜΕΣ, ΤΟ ΚΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. MARSSOUPILAMI ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΟΙ ΜΠΕΜΠΟΥΛΕΣ ΣΟΥ, ΦΤΑΣΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ 2 ΜΗΝΩΝ!!!! ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!!!

ΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΕΣ (ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΜΕ). ΕΜΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΜΗΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ. ΚΑΙ ΤΑ 2!!!! ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΑ ΣΩΣΤΑ!!!! ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΕΚΛΑΙΓΑ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΣΠΑΡΑΖΑΝΕ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΣΦΑΖΑ. ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ 2 ΩΡΕΣ ΥΠΝΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΝΤΟΥΣΑΝ ΟΥΤΕ 1 ΩΡΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑΞΕ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ INFACOLIC. ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΗΡΕΜΗΣΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!!!ΤΩΡΑ ΤΡΩΝΕ ΚΑΘΕ 4 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ!!! ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ. ΣΑΣ ΕΙΔΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ; ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ; ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΤΟ ΓΑΛΑ. ΕΜΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑΞΕΙ 3 ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΞΑΝΑΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΟΥΛΙΕΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΗΡΕΜΕΣ, ΤΟ ΚΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου διαβαζω τι τραβανε τα μικρα σας κι εσεις μαζι και καταλαβαινω τι με περιμενει!!!

ερχομαι κι εγω στην παρεα σας!

αυριο κανω εισαγωγη και τεταρτη πρωι καισαρικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki μου με το καλο!!!να εχεις μια καλη γεννα κ να ειναι καλα τα μωρακια σου κ εσυ!!!

βρε μην μας ακους που γκρινιαζουμε!!!ολες οι μαμαδες ετσι κανουν!!κ με ενα παιδι μονο να εχουν παλι γκρινιαζουν!!ολα καλα θα πανε.μην αγχωνεσαι,υγεια να εχουν τα παιδακια μας κ ας κλαινε.

αντε σε περιμενουμε με το καλο σαν διδυμομαμα πια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki μου με το καλό κοριτσακι μου κ να σου πανε ολα τελεια.

Κοιτα λιονταρακι μου αν το κανεις αυτο που λες καντο σε ησυχο δωματιο με πολύ χαμηλό φωτισμο κ μην παιζεις μαζι τους καθολου μονο ταισμα αλλαγμα υπνο με πολυ χαλαρους ρυθμους για να μην ξεσηκωθουν. Δοκιμασε το μια φορα κ θα δεις αν θα πιασει. Το θεμα ειναι οτι συνηθως αυτα μας φτιαχνουν το προγραμμα κ οχι εμεις το δικο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

αχ κοριτσια μου διαβαζω τι τραβανε τα μικρα σας κι εσεις μαζι και καταλαβαινω τι με περιμενει!!!

ερχομαι κι εγω στην παρεα σας!

αυριο κανω εισαγωγη και τεταρτη πρωι καισαρικη!!!

Βασιλική όλα να πάνε τέλεια με το καλό να πάρεις τα μωράκια σου αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

σας ευχαριστω!! αυριο ειναι η μεγαλη μερα!!!

κι εσεις να χαιρεσται ολες τα παιδακια σας!!!

και με το καλο κι εσυ madrio

κοριτσια εκανε καμμια σας ολικη ναρκωση????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasiliki μου με το καλο σου ευχομαι να δεις και εσυ τα μικρουλια σου!!!!!!οτι καλυτερο για τα νινακια σου!!!!μην αγχωνεσαι ολα θα ειναι μια χαρα...θα μιλαμε εδω και ολα θα πανε ρολοι!!!!φιλακια πολλα!!!!!

Παρεπιπτωντος κοριτσια εμεις μπαινουμε σε προγραμμα...τωρα τρωμε ανα 3ωρο και το βραδυ ανα 4ωρο..οποτε αρχιζω και κοιμαμαι και εγω λιγακι..εμεις δεν πολυγκρινιαζουμε μονο οταν ερθει η ωρα του φαγητου..κατα τα αλλα ειναι ησυχες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη ακομα εδω εισαι;;;;;

αντε καλε να γεννησεις τα μπεμπακια;;;

δεν ειναι πολυ περιεργο που ξερεις οτι εφτασε η ωρα;;;εγω θυμαμαι την ημερα πριν γεννησω που μπηκα στο νοσοκομειο για τις εξετασεις ημουν σαν ζομπυ!!!επισκληριδιο εκανα εγω.αλλα τελικα με κοιμησε τελειως γιατι λεει ημουν ανησυχη.αλλα σηκωθκα αμεσως.το μονο σπαστικο ηταν πως για καποιες ωρες δεν ενιωθα τα ποδια μου κ με ενοχλουσε αφανταστα.

katekargi μοιαζουν πολυ τα μπεμπακια σου;εμενα αν κ ομοζυγωτικα δεν μοιαζουν καθολου!ειναι δυνατον;;θα δειξει βεβαια στο μελλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω κ τα δικα μου.

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΝΙΑΣΕΙ.

εχω τρελαθει.που ειναι τα ησυχα κοριτσακια μου;τι επαθαν;ειχαν λιγο γκρινια γενικα αλλα απο χτες το πρωι σεληνιαστηκαν.

ειπαμε με την παιδιατρο μηπως τους δωσουμε γαλα για κολικους που ειναι πιο ελαφρυ.τι να πω ρε κοριτσια;κ δηλητηριο να τους εδινα δεν θα εκαναν ετσι.

η μικρη χτες απο τις 11 το πρωι μεχρι τις 11 το βραδυ ουρλιαζε.δεν στεκοταν πουθενα.η μεγαλη τιποτα.ολα καλα.παλι καλα δηλαδη γιατι με την μικρη μονο τα παιξαμε.ελα ομως που μας το κραταγε για βραδυνο επιδορπιο.

απο τις 12 μεχρι τις 6 το πρωι σκουσμαρι.εχουν κοιμηθειθ συνολο απο χτες κανα δυο ωρες.κ τωρα παλι σκουζουν αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα.

μιλησα τωρα με την παιδιατρο κ μου ειπε να το κοψω το γαλα κ να τους δωσω παλι το παλιο.

ενταξει ξερω πως οσο μεγαλωνουν δεν κοιμουνται τοσο οσο νεογεννητα αλλα οχι κ ετσι.κ δεν φτανει που δεν κοιμουνται αλλα ουρλιαζουν.

ευτυχως ο αντρας μου ηταν πολυ ψυχραιμος χτες κ με υποστηριξε κ μενα γιατι καποια στιγμη τα επαιξα κ εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου με το καλό!!!έφτασε η μεγάλη μέρα!!!εγω έκανα ολική αλλά αν ποτέ το ξανάκανα θα επέλεγα επισκληρίδιο, δεν έχω και την καλύτερη εμπειρία από την ολική. βέβαια η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

κοριτσάκια τελικά όλες τα ίδια περνάμε!κι εμένα είναι πολύ δύσκολα παιδιά, ειδικά η μπέμπα. έχει πολύ γκρίνια χωρίς λόγο ακόμη κι αγκαλιά. στη διάρκεια της μέρας κοιμούνται ελάχιστα αλλά ευτυχώς τη νύχτα πάμε πολύ καλά. κοιμούνται κατά τις 12 και ο μπέμπης ξυπνάει 5-6 και η μπέμπα 7! τρώνε κάθε 4 ώρες αλλά μεγάλες ποσότητες, ο μπέμπης πολλές φορές φτάνει τα 200 και η μπέμπα τα 160!

στο καροτσάκι δεν κάθονται, πολύ σπάνια όταν νυστάζουν πολύ, οπότε και βόλτα να πάμε πρέπει να τα έχουμε αγκαλιά. βέβαια δεν εγκαταλείπουμε τις προσπάθειες, τα βγάζουμε συνέχεια μήπως και συνηθίσουν γιατί δεν αντέχουμε συνέχεια στο σπίτι.

αυτό μου με ενοχλεί πιό πολύ στην όλη κατάσταση είναι ότι δεν μπορώ να μείνω καθόλου μόνη μου, όταν λείπει ο άντρας μου έρχεται η μαμά ή η πεθερά μου γιατί δεν γίνεται να τα κρατήσει ένας άνθρωπος μόνος του. το ένα πρέπει να ταϊστεί, το άλλο κλαίει και θέλει αγκαλιά και δεν μπορώ μόνη μου να τα καταφέρω. αισθάνομαι ότι έχω χάσει την ανεξαρτησία μου και με ενοχλεί πολύ αυτό. εσείς πώς τα καταφέρνετε μόνες σας? όταν κλαίνε και τα 2 ή θέλουν τάϊσμα τί κάνετε? πρέπει να αλάξει επειγόντως αυτό αλλά πώς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Λιονταρακι οι δικες μου μοιαζουν αρκετα μπορω να πω...η μια εχει ενα σημαδακι μικρο στο προσωπο που το εχω και η αλλη εχει λιγακι μαγουλακια αλλα κατα τα αλλα μοιαζουν παρα πολυ!!!!!!!

Εμεις ετυχως ακομα θεμα τετοιο δεν εχουμε με πολλες γκρινιες...ειναι ησυχα μωρακια παραπονιουνται μονο οταν πεινανε..οπου τις βαζουμε αν ειναι μαζι ειναι πλυ ησυχα...αν ομως εχω την μια στο δωματιο και την αλλη στο σαλονι μετα απο λιγο ψιλογκρινιαζουνε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

και εδω μια απο τα ιδια οπως τα λετε κι εσεις!

δυο ατομα συνεχως να τα προσεχουμε!

πολυ μεγαλη υποθεση να μεγαλωνεις διδυμα!

ειμαστε ολες ηρωιδες!

ευτυχως κοριτσια εμεις βρηκαμε την υγεια μας με το βιολογικο γαλα!

και τρωμε, και κακα κανουμε ευκολα, και κοιμομαστε πολυ!

τελος οι κολικοι!!!!

αναρωτιεμαι παντως αυτο που λετε κι εσεις...αν υπαρχει πιθανοτητα οταν "στρωσει" το πραγμα να τα κατεφερω τελειως μονη μου χωρις την βοηθεια κανενος.αλλα πιστευω πως ναι θα τα καταφερω. τα δυσκολα περασαν. τωρα τουλαχιστον κανουν και 6 ωρες υπνο σερι καμια φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...