Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

γεοα σας κοριτσακια μου ειχαμε παει ταξιδι σημερα εγω κ τα μωρα μου για παιδιατρο. Παμε μια χαρα πηραμε σε 20 μέρες 1 κιλό κ εκατο γραμαρια.

Καναμε κ τον υπερηχο για τα ισχια κ ολα μια χαρα. Οπότε συνεχιζουμε αποκλειστικό θηλασμο.

Λιονταρακι μου κ εγω στα καθισματακια τα εβαλα μια φορα κ δεν τα ξαναεβαλα γιατι δεν ειναι καλο ακομα για το κορμακι τους.

Ο ενας μου μπομπιρας ειναι 3350 κ ο αλλος 3230.

Εμεις παμε βολτουλες κανονικα απο 20 ημερων.

Α κ αιμα δεν ειχα καθολου περιπου μια εβδομαδα κ λιγο παραπανω. στις δεκα μερες αρχισα παλι κ το σπορ χιχι.

Κατα τ αλλα ειμαι μονη μου κ με τα 3 ολη μέρα. Η παιδιατρος μου ειπε οτι οταν πανε 5 κιλα θ αρχισουν να κοιμουνται πιο καλά το βραδυ αν κ τωρα εχουμε στρωσει αρκετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσάκια μια χαρά σας βρίσκω! εγω έχω απελπιστεί!τα μωρα ειναι μια χαρά αλλά απίστευτα γκρινιάρικα. ανάμεσα στα γευματα δεν κοιμούνται καΘολου, κλαίνε και κάθονται ήσυχα μονο αγκαλιά. οι γιαγιαδες τον πρωτο καιρό τα κακομαθαν μου φαίνεται και τωρα εχουμε τρελαθεί. είμαστε μονίμως 2 άτομα και πάλι δεν τα καταφερνουμε, αν ο ενας μπει στο μπανιο γινεται σφαγή απο το κλάμα! και τωρα που σας μιλάω με το ενα χερι κραταω την πιπίλα της μικρης γιατί αν την αφησω θα τσιρίξει(κι εγω μαζι της!), δεν αντεχω άλλο!κάνουν περιπου 45 λεπτα να φανε γιατι ο μπέμπης εχει παλλινδρόμιση και τον σταματαμε 3-4 φορες να ρευτεί και η μπεμπα δεν ρευεται και πρεπει να την κραταμε όρθια όταν τελειωσει(2002 σε καταλαβαίνω!). κοιμουνται μονο στην αγκαλιά, τα αφήνουμε σιγα σιγα στο κρεβάτι και σε 2 λεπτα ξυπνανε γιατί καταλαβαίνουν ότι τα αφήσαμε!!!!

βολτα δεν μπορουμε να πάμε γιατί δεν κάθονται στο καροτσάκι.

περιμένω συμβουλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να ρωτήσω, το βράδυ τα ξυπνάτε να φάνε? η πειδιατρος μας ειπε να μην τα ξυπνάμε, ο μπέμπης ξυπνάει μονος του στις 4-5 ώρες και η μπέμπα περίπου στις 5 ( αυτά βέβαια αν καταφέρουμε να τα κοιμησουμε το βράδυ :S )

άλλες φορες καταφερνουμε να τα κοιμησουμε κατα τις 12 κι άλλες πάει η ωρα 2 και τα κρατάμε ακομη αγκαλιά!

εγω αίμα κοκκινο ειχα μονο για 10 μέρες και μετά μονο απο 2-3 καφε σταγονίστες τη μέρα, αυτό ομως το έχω ακομη(45 μέρες μετά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΣΧΩ ΑΠΟΠΛΥΤΑ!!!!! ΕΙΜΑΣΤΕ 2 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠ' ΤΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!! ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ!!!!ΜΑΣ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΘΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΚΟΛΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΧΙ.

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε με εχεται τρομοκρατησει!!!!!!!!

παντως πιστευω συντομα θα αποκτησετε ενα καλυτερο προγραμμα....

τουλαχιστον σας το ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τωρα διαβασα τα νεα σας. Κ εγω εχω αυτο το θεματακι με τον εναν μπεμπη αλλα επιμενω κ εμενα μολις τον παρω αγκαλιά κοιμαται κ μολις τον βαλω κατω που ειμαι σιγουρη οτι ειναι ναρκωμενος μετα απο λιγο γκρινιαζει. Αλλα του βαζω την πιπιλα του κ κανω βολτες στην κουνια ολη την ωρα γιατι μολις του φύγει ξαναγκρινιαζει. Δεν θελω ομως να τα κοιμηζω αγκαλιά γιατι ειμαι κ μονη μου κδεν θα την βγαλω καθαρη. Το βραδυ προσπαθώ να τους χαλαρώνω οσο γινεται στο τελευταιο γευμα κ μετα τους βαζω κατευθειαν στην κουνια τους κ πηγαινω συνεχεια κ τους βαζω την πιπιλα οταν γκρινιαξουν.

Οσο για την βολτα τους βγαζω παντα κοιμησμενους κ ετσι ηρεμουν κ πιο πολύ. Μεχρι ώρας βεβαια.

Σημερα τα θηλασα το απογευμα 5 η ώρα κ μετα πηγα με την μαμα μου κ τα 3 παιδια για παγωτό κ υστερα για μεζέ στην παραλία κ γυρισα 10 η ώρα.

Ο αντρας μου λειπει εδω κ δυο μερες κ θα γυρισει αυριο το βραδυ κ ετσι ειμαι εντελως μονη κλαψ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

εχω αρχισει κ τα παιζω!!!!!!!!

μαλλον ξεκινανε κολικους...κ τα δυο...

χτες απο τις 9 μεχρι τις 12 μας γονατισαν.τρομερα ανησυχες, να τιναζουν χερια ποδια,να μην καθονται πουθενα και στην αγκαλια ακομα δεν καθονταν.τα ειδαμε ολα.ευτυχως στις 11:30 τα καναμε μπανιο,τα ταισαμε κ ξεραθηκαν στον υπνο.καποια εσκουζε κατα τις 2 αλλα σταματησε.το τριωρο τριωρο.ουτε λεπτο παραπανω ρε γμτ.

τωρα η μεγαλη εφαγε στις 8:30 και στις 10 ξυπνησε κ απο τοτε δεν κοιμαται.την εχω διπλα μου στον καναπε κ γκρινιαζει.πεφτει η πιπιλα κ τη βαζω.δν μπορω να κανω κ καμια δουλεια.τεσπα.

το πσκ θα με παρει ο αντρας μου κ θα με παει σε ενα πολυτελες ξενοδοχειο σε ενα βουνο στην ορεινη ναυπακτια!νιωθω τυψεις που θα αφησω τοσο μικρα τα μωρα αλλα εχουμε αναγκη να ξεκουραστουμε κ να βρεθουμε κ λιγο μονοι μας.

να σας ρωτησω.ξερετε αν κανει να κανω μπανιο σε πισινα;;;

ζετουλα ηρωιδα μανα ολα καλα;;;ηθελα να ηξερα πως την παλευεις με το θηλασμο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταρακι μουυυυυυυυυυυυ να πας κοριτσακι μου να ξεσκασεις. Εγώ μπανιο εκανα αλλα στην θάλασσα. δεν νομιζω να πειραζει. Οσο για τον θηλασμο εχω βρει την υγεια μου. Παω οπου θελω κ παω κ τα θηλαζω χωρις να κουβαλαω κ να αποστειρωνω. Αποστειρωνω βεβαια γιατι καμια φορα βγαζω κ με το θηλαστρο γαλα.

Κ μενα τωρα μενουν περισσοτερη ωρα ξύπνιοι. Α κ αυτο με την πιπιλα κ την γκρινια αστα να πανε. Κ εγω μολις τον βαλω κατω τον εναν αρχιζει λες κ το κανει επιτηδες. Ειναι βραδιες που θα τους ταισω κ θα τους βαλω κ ολα οκ χθες ομως κ μενα το βραδυ με πεδεψανε μεχρι τις 12,30 αλλα τουλαχιστον ξυπνησαν 4,30.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla χαιρομαι που σε βλεπω οτι δεν κολλας πουθενα!!!

εγω παλι ακομα δεν εχω αρχισει να χαιρομαι πολυ αυτες τις στιγμες με τα παιδια μου.εχω εναν μονιμο κομπο στο λαιμο κ ενα αγχος απιστευτο.δεν ξερω.ελπιζω να περασει ολο αυτο γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ λιονταρακι μου δεν ειναι κ για μας ολα ροδινα μην νομιζεις. Χθες βραδυ τα παιξα. Ιδιως η ωρα του τελευταιου γευματος ειναι δραματικη. Ξεκινησαμε 10 ηώρα να ετοιμασω τον εναν να τον κανω μπανιο κ να τον ταισω. Μετα αρχισε να γκρινιαζει. Επιασα τον αλλον να τον ετοιμασω κ αυτον κ γρινιαζε κ η κορη μου που επρεπε κ αυτη σιγα σιγα να ετοιμαστει για υπνο. Κ να θελει κ ο αντρας μου να φαει. Μου ρχοταν να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο. Τελειωσα με τα μωρα γυρω στις 11,30 κ ξυπνησαν 3 περιπου. Απλα θελω να σου πω οτι πολλες φορες τυχαινουν ολα μαζι κ με πιανει εγκεφαλικό. Αλλα τα βγαζω εξω για να ξεδινω γιατι αλλιως δεν γινεται. Χθες δεν βγηκαμε το απογευμα κ ηθελα να φτιαξω την ντουλαπα μου μιας κ ηταν σκατα αφου τραβαω ενα ρουχο στην βιασυνη μου κ τα υπολοιπα κατεδαφιζονται ε λοιπον ειχα τον ενα μπεμπη ξυπνιο για λιγο στο ριλαξακι μαζι μου κ την κορη διπλα να χοροπηδαει στο κρεβατι κεγω να εχω παθει παρακρουση!!!!!!!!! τι αλλο να πω.

Παντως να πας διακοπουλες το χρειαζεσαι πιστεψε με θα αντιμετωπισεις τα πραγματα διαφορετικα μετα. Κ αφου μπορουν να σου κρατησουν τις ζουζουνες σου ουτε που να το συζητας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!! ΖΕΤΟΥΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΚΟΥΩ!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ!!! ΕΜΕΙΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΛΙΚΟΙ ΟΠΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΣΠΑΡΑΖΟΥΝ!!!! ΔΕΝ ΚΛΑΙΝΕ ΑΠΛΩΣ!!! ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠ' ΕΞΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΣΦΑΖΟΥΜΕ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα 2002 καμια φορα το σκεφτομαι κ εγω αυτο οταν τα πιανει ολα μαζι λεω θα περναει κανεις κ θα λεει οτι τα χω βαλει στην σειρα κ τα δερνω.

Ναι κανω κ δουλειες γιατι δεν γινεται αλλιως αλλα κ παλι μην φανταστεις οτι τα προλαβαινω κ ολα. Το πρωι εχω μαγειρεμα κ να ετοιμασω κ την μικρη, πλυντηρια ρουχα κρεβατια σκουπισμα κ εχω κ οικοδομη διπλα που σημαινει οτι φτιαχνω κ κολατσιο στους εργατες. Κ παλι ομως το απογευμα ειναι το σπιτι σαν να μην εχω κανει τιποτα κ βεβαια ειμαι κ εγω χωρις καθολου δυναμεις οποτε...

Αχ κοριτσια απλα να αρχισουν να κοιμουνται λιγο παραπανω το βραδυ κ θα μαστε οκ. Μεχρι ωρας δεν μπορω να πω οτι εχουμε τρελη γκρινια αλλα οκ φοβαμαι οταν θα μενουν ακομα πιο πολλες ωρες ξυπνιοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και από μένα, γράφω με ενα χερι γιατι εχω τη μικρη στην αγκαλια. μπραβο ρε κοριτσια που τα καταφερνετε, εμενα ο μπαμπας κια η μαμα εχουν αναλαβει τα βράδια, να φανταστειτε ο μπαμπας τα ταιζει γρηγοροτερα από όλους. εγω βοηθάω στο ταισμα την ημέρα. δεν με αφηνουν να κάνω τιποτα φοβούνται όλοι μη εχω πάλι καμιά αιμοραγία. Οσο περναει ο καιρος βελτιωνονται τα πραγματα.

φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soula123 έγραψε:

γεια σας και από μένα, γράφω με ενα χερι γιατι εχω τη μικρη στην αγκαλια. μπραβο ρε κοριτσια που τα καταφερνετε, εμενα ο μπαμπας κια η μαμα εχουν αναλαβει τα βράδια, να φανταστειτε ο μπαμπας τα ταιζει γρηγοροτερα από όλους. εγω βοηθάω στο ταισμα την ημέρα. δεν με αφηνουν να κάνω τιποτα φοβούνται όλοι μη εχω πάλι καμιά αιμοραγία. Οσο περναει ο καιρος βελτιωνονται τα πραγματα.

φιλιά σε όλες

χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!

αντε να συνελθεις τελειως γρηγορα και να χαρεις τα μωρακια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε???το ξερω ειμαι απαισιαααα...εχω να γραψω παααααρααααα πολυ καιροοο....αλλα ειχαμε τον γαμο...πηγαμε ταξιδακια...και συν της αλλης.....ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!ναιαιιαιαια...επιτελους ειδα τα μικρακια μου...και πραγματικα δεν ξερω τι να σας πω....τα αγαπαω οσο τιποταααα...τα χαζευω ολη μερα...με κοροιδευει ο αντρουλης μου!!!! :P:P:P αλλα κ αυτος δεν παει πισωω!!! :silly: :silly: εσεις τι κανετε???πως ειναι τα μπεμπακια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katekargi έγραψε:

Κοριτσια μου τι κανετε???το ξερω ειμαι απαισιαααα...εχω να γραψω παααααρααααα πολυ καιροοο....αλλα ειχαμε τον γαμο...πηγαμε ταξιδακια...και συν της αλλης.....ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!ναιαιιαιαια...επιτελους ειδα τα μικρακια μου...και πραγματικα δεν ξερω τι να σας πω....τα αγαπαω οσο τιποταααα...τα χαζευω ολη μερα...με κοροιδευει ο αντρουλης μου!!!! :P:P:P αλλα κ αυτος δεν παει πισωω!!! :silly: :silly: εσεις τι κανετε???πως ειναι τα μπεμπακια???

να σου ζησουν κοριτσακι μου!!!

παντα υγεια και τυχη στη ζωη τους!!!

γραψε μας ποτε , πως... την ολη εμπειρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katekargiiiiiiiiiiii που εισαι βρε κοριτσακι μετα απο τοσο καιρο????

τι κανεις γραψε μας για τα μωρακια σου πως γεννησες κ ποσο κ πως τα περνατε.

Τι κανουν τα υπολοιπα κοριτσακια?

εμεις ειχαμε ξενυχτι χθες. Ο ενας μπεμπης χθες εφαγε 6 η ώρα το απογευμα κ μετα εφαγε 11,30 το βραδυ κ ετσι ολη νυχτα δεν ειχε διαθεση γθα υπνο κλαψψψψψψψψψψψψψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα ενα εχω να σας πω. Σας ζηλευω εσας που εχετε βοηθεια. Ναι ολη μερα η κατασταση παλευεται κουραζομαι αλλα οκ τα καταφερνω το βραδυ ομως την χάνω την μάχη. Απόψε χαρηκα γιατι τους εβαλα γυρω στις 11 ταισμενους κ μου ξυπνησανε 3 οπότε λεω μια χαρα καναμε 4ωρο οποτε αν κανουν εστω κ 3ωρο μετα μια χαρα θα ειμαι το πρωι. Οχι μονο δεν εκαναν 3ωρο αλλα απο εκεινη την ωρα που τους ταισα κ τους εβαλα στην κουνια ο ενας αρχισε παλι την γκρινια μιας κ του εφευγε η πιπιλα κ επρεπε να κανω βολτες. Αν τον επαιρνα στο κρεβατι μου θα κοιμομουνα το ξέρω αλλα δεν ειναι λυση κ αυτη. Κοριτσια μου τσακισα σαπισα στο κλαμμα οταν 6,30 επρεπε να τους ξαναταισω κ εγω ενδιαμεσα δεν ειχα κλεισει ματι. Σας μιλαω για κλαμμα δεν μπορουσα να συνελθω. Οκ ο αντρας μου θα σηκωθει καμια φορα να βαλει την πιπιλα αλλα κ αποψε που σηκωθηκε μια φορα ηταν μεσα στα νευρα. Τι να πρωτοκανω βρε κοριτσια? πειτε μου τι να προλαβω? δεν αντεχω προσπαθω να τα κανω ολα μονη μου κ μετα τσακιζω. Ενω τα παμε μια χαρα αυτο το βραδυνό να ελειπε κατι θα γινοτανε. Αποψε αισθανομουνα οτι δεν ηθελα να τα παρω αγκαλιά απο τα νευρα που ειχα. Αισθανομουνα πολυ ασχημα κ ημουν απιστευτα εκνευρισμενη κ φοβομουν μην τα παρω κ τους κανω κακο. Γι αυτο οσες εχετε βοηθεια κρατηστε την οσο μπορειτε γιατι αλλιως δεν παλευεται η κατασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΔΥΟ ΛΕΞΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑΡΑΞΑΝΕ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ!!!! ΡΕ ΣΥ ΖΕΤΟΥΛΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ;;; ΠΟΤΕ ΤΑΪΖΕΙΣ, ΡΕΥΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ;;; ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΩΡΑΡΙΑ; ΕΜΕΝΑ ΞΥΠΝΑΝΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ... ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΑΝΙΟ, ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ; ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΦΑΖΩ!!! ΑΦΟΥ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ!!!! ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα!!!

μολις επστρεψα για να ξαναφυγω!ειχα παει τρεις μερες στην πεθερα μου που μενει σε παραθαλασιο μερος λιγο πιο εξω απο την πατρα με τα μπεμπακια.ξεκουραστηκα κ εγω εκανα μπανακια κ ειχα κ παρεα.κ τωρα τα αφησα εκει κ το απογευμα θα φυγουμε με τον κωστα για τριημερο στα βουνα!!περιττο να σας πω οτι ειμαι μεσα στις τυψεις κ το αγχος.αφου μπηκα σπιτι κ ειναι αδειο κ εβαλα τα κλαματα.μου λειπουν απο τωρα τα σκατουλια.

κατα τα αλλα τα μικρουλια ειναι μια χαρα.τα ζυγυσαμε σε μια ζυγαρια της πεθερας μου.η μεγαλη ειναι 3240 κ η μικρη 3250!!ολοκληρο κιλο πηραμε σε ενα μηνα.ειχαμε κ γενεθλια χτες!!γιναμε κιολας ενος μηνα!!!!τα σκατουλια.

εν τω μεταξυ εγω νομιζα οτι επειδη καποιες στιγμες της ημερας ψιλονιριζανε οτι ειναι γκρινιαρικα αλλα οσοι τα ειδαν μου ειπαν οτι δεν εχω δει γκρινιαρικα μωρα γι αυτο το λεω.

το βραδυ κοιμουνται σιγα σιγα τετραωρο.αλλα οταν ξυπνησουν πεινασμενα χαλανε τον κοσμο!!!

οσο για το ταυτοχρονα 2002....ας ειναι καλα ο βουδας!!!εξτρα χερια εβγαλα.με το ενα χερι ταιζω, κραταω το μπιμπερο με το πιγουνι μου κ με το αλλο χερι βαζω την πιπιλα στο αλλο που γκρινιζει!!!!!τι να κανω;;;εξασκω ολες τις αρετες του βουδισμου!!!!

φιλια σε ολες.

τα λεμε απο κυριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μουυυυυ. Εμεις αποψε κοιμηθηκαμε λιγο οποτε ας μην λεω τιποτα. 2002 κοριτσακι δεν ξυπνανε μαζί ευτυχως. Αποψε εφαγαν με μιση ωρα διαφορα κ ετσι ειναι μια χαρά. Για την βολτα δεν ανχωνομαι γιατι οταν τους ντυνω μισοξυπνανε κ οι δυο κ ετσι τους ταιζω πριν φυγουμε.

Αλλα κάνω κ αυτο που λεει το λιονταρακι πολλες φορες αν κλαιει ο ενας με τον αλλον στο βυζί σηκώνομαι κ παω κ βαζω σ αυτον που κλαιει πιπιλα βεβαια τωρα που ειναι ακομα μικρουληδες γιατι μετα δεν θα μπορω νατους σηκωσω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!

οι μαχες καλα κρατουν βλεπω!

κι εμεις μια απο τα ιδια! της τρελης το πανηγυρι!

το ενα πειναει, το αλλο κλαιει, το ενα κοιμαται το αλλο ξυπναει

το ενα γκρινιαζει το αλλο κανει κακα

ευτυχως εχω και την μαμα μου που κανει για 10 γυναικες

να την εχει καλα η Παναγιτσα!

παντως ειτε με μαμα ειτε χωρις μαμα ειναι πολυ δυσκολη δουλεια

το να εισαι διδυμομανουλα!

κουραγιο σε ολες μας

φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΝ ΛΙΓΑΚΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΑ ΓΕΙΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΝΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΙ ΕΣΑΣ. ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΗΣΥΧΑΖΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ Ή ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΑΙΣΜΑ ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ. ΤΕΣΠΑ, ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυυυυ τι μου κάνετε? εγω καλά αναλόγως. Οκ τα μωρα μου ειναι καλουλια δυο μερες τωρα κ δεν μπορώ να παραπονεθώ. Εχω χαζεψει μαζί τους. Το θέμα ειναι οτι ξεκίνησαν οι επισκεψεις κ το απογευμα περιμενω καποιες που δεν τις συμπαθω κιολας κ ερχοναι να ευχηθουν τα μωρά. Αλλα εγω ειμαι υπερβολικά κουρασμενη κ ο αντρας μου εφυγε για 3 μερες οποτε θα μαι ολομοναχηηηηηηηηηη. Σημερα εχω ξεπατωθει κ τωρα κουτουλαω κ δεν εχω τελειωσει. Τα μωρα την μικρή το σπίτι μαζεματα ψώνια την οικοδομή διπλα τα χω παιξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας διδυμομανουλίτσες μου!!!! Πολύ χαίρομαι που η παρεούλα μας μετακόμισε και είμαστε πάλι όλες μαζί!!! Περιμένουμε βέβαια πολλές ακόμα, αλλά το πρόγραμμα είναι βαρύ ... που καιρός για ίντερνετ!!!

Απ' ότι βλέπω όλες τα ίδια τραβάμε!!! Και εμένα οι ζουζούνες μου δεν κοιμούνται καθόλου την ημέρα, την νύχτα είναι κάπως καλύτερα ως προς τον ύπνο (όχι πάντα βέβαια ... χθες για παράδειγμα το κρεβάτι μου έμεινε στρωμένο όλη την νύχτα!!!) Είναι γκρινιάρες και έχουν μια μονιμη μουρμούρα!!!! Κοιμούνται στην αγκαλιά μας μονο και όταν τις ακουμπήσουμε στα καλαθάκια ξυπνάμε με κλάματα ... Είναι βεντουζωμένες πάνω μας και με το ζόρι προλαβαίνω μέσα στην ημέρα να κάνω αποστειρώσεις ... τι να πω ... αφού σκεφτόμαστε να πάρουμε μάρσιπο για να τις κουβαλάμε μέσα στο σπίτι, μπας και κάνουμε καμιά δουλειά ...

Εμείς όμως έχουμε και πρόβλημα και με τα γεύματα ... (εγώ δίνω το γάλα για πρόωρα) - τα γεύματά μας είναι μάχη ... η μεγάλη μου τρώει λυσσασμένα και μου κάνει πολύ συχνά εμετό και εγώ πέφτω στα πατώματα από το κλάμα ... δεν αντέχω να βλέπω το παιδί μου να κάνει εμετό ... η μικρούλα μου έχει πρόβλημα με τις κενώσεις της και ψάχνουμε με τον παιδιάτρο να δούμε τι την πειράζει ... τις δίνω μαζί με το γάλα για πρόωρα και γάλα υποαλλεργικό ... κάθε φορά που τρώει, πονάει η κοιλίτσα της, αρχίζει και λειτουργεί το εντεράκι της και πρέπει να κάνει αμέσως κακάκια και μέχρι να τα κάνει γίνεται της κακομοίρας ... τώρα με το υποαλλεργικό το γάλα είναι κάπως καλύτερα, οχι όμως τελείως καλά ...

Εγώ είμαι κομμάτια ... με χάλια ψυχολογία ... εξαντλημένη (έχω βέβαια την βοήθεια των γονιών μου - αφού μέχρι και ο πατέρας μου έμαθε και ταϊζει ...) και ο άντρας μου όταν επιστρέφει από την δουλειά ασχολείται μόνο με τα μωρά ... Δεν έχω βγει καθόλου από το σπίτι και κοντεύει να μου στρίψει ... ευτυχώς κάνουμε σχεδόν καθημερινά σεξ και έρχεται λίγο το μυαλό στην θέση του ... αλλιώς όλη την ημέρα οι συζητήσεις περιστρέφονται γύρω από τα μωρά ... αφού ούτε τα τηλέφωνα σε φίλες μου δεν απαντώ γιατί πάντα κάτι κάνω και όταν έχω αγκαλιά τα μωρά, δεν θέλω να έχω κοντά μου τηλέφωνα ...

Κατά τ' αλλα, δεν θέλω να το παινευτώ ... αλλά τα κοριτσάκια μου είναι απίστευτα κούκλες!!!! Έχουν απίθανες φατσούλες και δεν χορταίνεις να τις κοιτάζεις!!! Επίσης είναι πανέξυπνες και υπερδραστήριες!!!! Τους μιλάς και ανταποκρίνονται!!! Τους χαμογελάς και σου χαμογελούν!!! Στέκονται με το κεφάλι τους όρθιο και το γυρνάνε μόνες τους!!! Ακουμπούν πάνω στην κοιλιά μου και στέκονται όρθιες με το κορμί τους τεντωμένο!!!!

Κοριτσάκια μου, ελπίζω να βρίσκω λίγο χρόνο και να λέμε τα νέα μας και πάλι!!! Καλή δύναμη σε όλες σας!!!!

Πολλά φιλάκια στα μαγουλάκια των μωρών σας και τσιμπηματάκια στα μπουτάκια τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...