Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

ευχαριστώ κοριτσάκια, όντως όλα τα διδυμομωράκια μας είναι μούρλια!

ελευθερία προλαβαίνουν να τα φορέσουν όλα όσα τους φτιάχνεις τα μωράκια?βέβαια κοριτσάκια είναι, επιβάλλεται να είναι κοκέτες!

καρμεν με το καλό το καινούριο σπίτι! τέλεια η ιδέα της ελευθερίας, θα έρθουμε το καλοκαίρι να μας φιλοξενήσεις! χωρίς πλάκα πρέπει να οργανώσουμε καμιά συναντησούλα το καλοκαίρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι ξεχασα να σας πω?????

προηγουμενη Παρασκευη στολισα το δεντρο!

χαχα!

καλα Χριστουγεννα!

υ.γ. δεν ειναι φανταστικη η διαφημιση του τζαμπο που παιζει παλι εφετος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στολισεςςςςςςςςςςς κ εγω θελωωωωωωωωω αλλα το αφηνω λιγο ακομα για να μην το βαρεθώ.

Βρε κοριτσια τα ειπαμε αυτα θα ρθειτε εδω κ θα σκασουμε μυτη ολες μαζί με τα διδυμοκαροτσα κ ενα σωρο μπεμπινια κ θα τους κουφανουμε ολους. Εγω σας περιμενω παντως. Ελευθερια χρυσοχερα μου τελεια τα ρουχαλακια των κοριτσιων χαρας στο κουραγιο σου.

Βρε κοριτσια για πειτε κανενα θεματακι για βαφτιση γιατι με τον γουινι που θελουμε να κανουμε δεν βρισκουμε κ τιποτα ακομα ρε γαμωτο το ψαχνουμε με την μια νονα βρηκαμε προσκλητηριο αλλα δεν βρισκουμε τα υπολοιπα. Βασικα μ αρεσουν τρελά τα εντονα χρωματα λαχανί πορτοκαλί κ τετοια.

Φιληστε μου ολα τα μωρουλινια σαςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα! χα! χα! χα!

σκέφτομαι την Τζώρτζια να ρωτάει από που ως που βρήκατε αυτό το θέμα βάφτισης (ψαροντούφεκο) και την Κάρμεν να την κοιτάζει με υπονοούμενο και να της απαντάει: α, δεν είναι τίποτα, από κάτι σουπιές μου ήρθε......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρατιέμαι να μην στολίσω, δεν ξέρετε πως κρατιέμαι να μην στολίσω ακόμη..

Θα την κάνω αρχές Δεκέμβρη το ΑΡΓΟΤΕΡΟ!!!!!!!!!!! και θα σας βάλω και φωτογραφίες να δείτε γιατί μετά ξεστολίζω αρχές Φλεβάρη. Μου αρέσουν τα Χριστούγεννα, είναι ο μόνος καλός λογος για να υπάρχει χειμώνας. Αλλιώς έπρεπε να' ναι μόνο καλοκαίρι.

Καλά Ελευθερία - χρυσοχέρα, είδα και ραπτομηχανή. αυτά είναι, ή το' χεις ή τράβα περίπατο. (άσχετο: Σούζυ τρώς. Δεν τρώω, στη ζωή του άντρα μου. Σούζυ τρώς, και ψεύδεσαι και τρως - Ρ. Βλαχοπούλου, Μαντάμ Ζιζί ντε Παρί)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι επειδή σήμερα δεν μπήκα γιατί με τρέχανε τα μπεμπεδίνια, μ' έπιασε λογοδιάρροια..

Χθες το απογευματάκι ήρθαν οι νονοί των παιδιών στο σπίτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να τα δούνε.

Είχαμε πει να αφήσουμε να περάσε λίγος καιρός μέχρι να ειδωθούν διότι οι νονοί πάνε σχολείο και λόγω ιώσεων και λοιπά.

Πιο συγκεκριμένα, η νονά της μπέμπας (που είναι και το πιο σίγουρο οτι θα γίνει) είναι 10 χρονών. Είναι η κόρη των φίλων μας που μας πάντρεψε. Τα μωρά κοιμόντουσαν (τα άτιμα, όλη μέρα κι όλη νύχτα το μάτι γαρίδα, τότε τους ήρθε η νύστα) κι έπρεπε να την βλέπατε τη μικρή πως κοιτούσε την αναδεχτή της. Το μάτι της είχε κάνει διαστολήή, και είχε μία λαχτάρα.. Έχει κι ένα άγχος γιατί δεν ξέρει το ΠΙΣΤΕΥΩ, και γιατί δεν ξέρει πως θα φτιάξει τα μαλλιά της στη βάφτιση. (εγώ τώρα θα πρέπει να αγοράζω λαμπάδα κάθε Πάσχα στη μπέμπα..).

Ο μπέμπης τώρα, λέγαμε να τον βαφτίσει ο αδελφός της πιο πάνω, ετών 5άρων (όπως λέμε τεσσάρων και λοιπά). Ο οποίος φυσικά δεν ξέρει ακριβώς τι σημαίνει βαφτίζω και λοιπά, αλλά μου λέει: μου είπε η μαμά οτι το μπέμπη θα τον "ονοματίσουμε" Μιχάλη και θα τον φωνάζουμε Μιχαλάκη, αλλά εγώ θα τον φωνάζω "Μιχανάκη" (καλό ε;;). Επίσης έχουμε κι ένα φόβο μήπως του δώσει κανένα όνομα από GORMITI ή BAKUGAN (οι αντρομαμάδες πιθανόν θα τα ξέρετε αυτά τα τερατάκια).

Και για να μην μακρυγορώ, έχω ένα θέμα με το όνομα της μπέμπας. Θέλω να της δώσω 2 ονόματα. Μαρία και Δήμητρα (έτσι μου την έχει βαρέσει) και δεν μπορώ να βρω υποκοριστικό που να τα συνδέει. Σκέφτηκα το ΝΤΕΜΗ και ο γκαστρογιατρός μου, μου είπε το ΜΑΝΤΥ. Σας έρχεται τίποτα;

Ελευθερία το όνομα της μικρής Τέτης από που βγαίνει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

11112010651.JPG[/attachment:2tr3mhg5]

αυτος θα γινει παντως ψαροντουφεκας σαν τον μπαμπα του

α κ παρεπιπτοντως εχω σπιτι 5 ψαροτουφεκα λετε να χρησιμοποιησω κανενα??? :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η Ζετούλα σου μοιάζει ή νομίζω;; και ο Θεόφιλος είναι το τσιλιβιθρόνι;;

Λοιπόν, πριν λίγο διάβαζα (αφού λείπετε όλες σας..) το θεμα ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ..

Τι θυμήθηκα.

Η Ελευθερία είχε αγοράσει το αυτοκίνητό της, ανησυχούσε για το βάρος των μωρών, σκεφτόταν θερμοκοιτίδες... της λέγανε μαμακίες του τύπου, τα παιδιά σου είναι λάθος της φύσης λόγω ενός ωαρίου.. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!!!!

Η Κάρμεν, α, ρε Κάρμεν, ετρεχε σε παραλίες κι ανησυχόυσε που θα αφήσει το Ζετουλίνι της.

Η Αλίκη έριχνε ύπνους ανελέητους (τα θυμάσαι Αλίκη;; έγραφες, "κοιμάμαι σαν βόδι")

Η Βασιλική ανησυχούσε για τις ζέστες..

Εγώ ανησυχούσα μήπως δεν τα πήρα όλα και μου λείπει τίποτα (μωρ' τι μας λες;) και γενικώς ανησυχούσα (φύση ανήσυχη).

Κι άλλα κορίτσια που χάθηκαν..

Ζεσταινόμασταν, πριζόμασταν, ξενυχτούσαμε, πολύ μακρινά;; Βάλε Κάρμεν όσες φωτογραφίες θέλεις, αυτό που ζούμε έτσι κι αλλιώς είναι μοναδικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα καλα εισαι απαιχτη εκατσες κ τα ξαναδιαβασες? αχ ωραια ηταν τοτε αλλα τωρα δεν συγκρινεται απλα καμια φορα μου λειπουν ακομα οι κινησεις τους στην κοιλια μου.

Κ εμενα τοτε με ρωταγαν ολοι στην αρχη αν θα τα κρατησω κ τα δυο. Για σκεψου λεω τωρα τι ζωα υπαρχουν πως μπορουσαν κ με ρωτουσαν κατι τετοιο υπηρχε ποτε περιπτωση?

Λοιπον Βιβη μου θα σου ελεγα χωρις παρεξηγηση βεβαια επειδη ειναι πολύ μωρουλινια τα αγγελουδια σου να μην δεχεσαι παιδια που πανε σχολειο η παιδικους σταθμους κ τετοια. Εγω δεν ειμαι κακιά αλλα σημερα στο μαγαζί λιγο πιο κατω απο το δικο μου μια φιλη μου εχει κ αυτη μαγαζι κ ειχε τα δυο παιδια της. Το ενα παει παιδικο σταθμο κ η κορη της ειναι γεννημενη δυο μερες μετα την δικια μου. Λοιπον ο γιος της περασε κατι ασχημους πυρετους πριν δυο μερες κ η κορη τιγκα στη μυξα. ΤΗν τελευταια φορα η κορη της παλι ειχε κολλησει τη δικια μου συναχι κ μετα κολλησε κ τα διδυμα αν θυμαστε. Γι αυτο επειδη παρολο που τα δικα τους παιδια μπορει να τα φυλλανε αλλα για τους αλλους χαιστηκανε με το συμπαθειο εχετε το νου σας. Ενω ξερει οτι εχω κ τα μωρα κ μαλιστα τα ειχα μαζι (γιατι βεβαια ποιος θα τα κρατουσε?) δεν την ενοιαξε καθολου να μαζεψει τα δικα της να μην πλησιαζουν την μικρη κ οσο την εβλεπα με τα παιδακια ανεβαζα κ εγω πυρετο μαζι :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι λογοδοιάρια σας έπιασε σήμερα που δεν μπήκα όλο το απόγευμά;;;;;;;

Η Τζώρτζια είναι υποψήφια :shock::shock::shock::shock: Τρέμε αυτοδιοίκηση!!!!!!!!!!

Κάρμεν φαντάζομαι θα την ψηφήσεις με χέρια και με πόδια =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπ βιβη τι μας θυμησες τωρα!!!!!

εχουμε ζησει παντως πολυ σημαντικες στιγμες εδω μεσα μαζι ε κοριτσια;;;

καρμεν πεθαινω!!!!!!!!!!!

καλα ο θεοφιλος σου ειναι ιδιος.λες κ βλεπω εσενα.ολα τα παιδια σου μοιαζουν κ η ζετα πολυ.ο διονυσης φερνει πιο πολυ στο μπαμπα του.πω πω τ αγαπαω πολυ τα παιδακια σου!!!!!!!!!

δαγκωτο την κυριακη:Τζωρτζια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν να χαιρεσαι την οικογενεια!

ελευθερια εισαι και πολυ τρελη μοδιστρουλα, τωρα με την κριση αυτα ειναι χρησιμα πραγματα να τα ξερει κανεις. εγω εχω ραπτομηχανη και δεν εχω γνωση να την χρησιμοποιησω, ολο λεει η μαμα μου θα με μαθει αλλα ολο κατι κανω και ακομα...

το μαντυ ωραιο ειναι albiz

κι εγω αναπολω πολλες φορες την εγκυμοσυνη και θυμαμαι οοοολα αυτα που ειπατε..αυπνιες, μωροκλωτσιες, την μεση μου που πονουσε, τα κιλα που μονο ανεβαιναν, το μαμμυ ολη μερα ανοιχτο,

ειχε και αυτο την φαση του...αν και τωρα που ξερω πως ειναι να εισαι μαμα θα ειχα δωσει πολυ μεγαλυτερη βαση στην εγκυμοσυνη.αφηνα τον παπαρα τον πεθερο μου βλεπετε να με σκαει,δεν βαριεσαι...

καλο βραδυ κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και καποια να ανοιξει λεμε καινουριο θεμα και να βαλει το λινκ!

υ.γ.

λιονταρακι κι εγω σε θυμαμαι φωτο με το αυτοκινητο

παρεπιπτοντως οι κορες φτυστες εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσια αυριο το πρωι θα ανοιξω το "Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο2"

συμφωνειτε;;;;

κ θα μπαινουμε εκει....αντε να τα χιλιασουμε κ να λεμε για τους γαμους των παιδιων μας :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν τώρα που τελείωσα με τις δουλειές έχουμε και λέμε:

Όλγα τα μωρά σου είναι τέλεια...και η μικρή...τι μάτια είναι αυτά!!!!!!!!!

Ελευθερία για ακόμη μια φορά γειά στα χέρια σου, υπέροχα τα ρουχαλάκια!!!

Βιβή και εμένα μου αρέσει το Μάντυ!!

Κάρμεν τα αντράκια σου φοβερά, είδικά ο στρουμπουλός είναι για ρούφηγμά, αλλά και η κόρη σου είναι μια όμορφη δεσποινιδούλα!!!!!!!!

Ο πειρατής πως σου φαίνετεσαν ιδέα για θέμα;;

Α!!! να μην το ξεχάσω...ψήφο στην Τζώρτζια!!! :lol::lol::lol:

Νιου μάμμυ ακόμα δεν τον κάνατε ευθανασία;;;;; :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy αλήθεια, γιατί δεν τον ευθανιάζετε να ησυχάσεις κι εσύ, να ησυχάσει και το σύμπαν;;

Κάρμεν, ήθελα να' ξερα, ψηφίζουμε κι εμείς οι Κερκυραίοι για την πεθεροκαημένη σου;; Χα! πες μου να φάει ήττα.

Ελευθερία, κι απ' το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτί, να είμαστε με το Π και να κουβεντιάζουμε εδώ μέσα για τις πιέσεις μας, και τα παιδιά των παιδιών μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

πήγαμε χθες στο γιατρό τον μπεμπάκο κι ευτυχώς δεν έχει τίποτα, μόνο μυξούλες και μας είπε να συνεχίσουμε με ορό και μυξορουφίχτρα. το καημένο μου κάνει σαν να τον σφάζουμε με τη μυξορουφίχτρα και τον λυπάμαι :(

κάρμεν τα μικρούλια σου είναι το ένα πιό γλυκό απ΄το άλλο!!!κρίμα που δεν ψηφίζουμε ιθάκη...

ρε βιβή τί μου θύμισες...κοιμόμουν σαν βόδι εεε?σχεδόν το είχα ξεχάσει!καλός ο ύπνος αλλά τα μωρουλίνια δεν συγκρίνοτναι με τίποτα! πολλά κοριτσάκια χάθηκαν μετά τις διδυμοεγκυούλες :( κι εμένα μου αρέσει το μάντυ.

εγω έχω ψιλοαγχωθεί με τη βάφτιση γιατί δεν έχουμε κλείσει ακόμη. προς το παρόν έχουμε μόνο μια νονά η οποία γεννάει το μάιο που λέγαμε για βάφτιση. μέχρι να σαραντήσει γεννάει η αδερφή του άντρα μου οπότε είναι πολύ μπέρδεμα η ημερομηνιά και δεν κλείσαμε ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες!!!!!!!!!

βλεπω χθες το ξενυχτισατε.... εγω τωρα πια 10-11 με το που θα κοιμηθουν τα παιδια, πεφτω ξερη...

αντοχες τελος! χθες ειχαμε ενα υπεροχο βραδυ! φαγανε 9 κοιμηθηκαν 10-10.30 και ξυπνησαν 7.15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

ωστοσο μετα απο τοσες ωρες ο μικρος μου δεν πεινουσε!!!!!!!!!! :shock::shock::shock:

καρμεν δεν προλαβαινω ρε γμτ να μεταφερω τα εκλογικα μου δικαιωματα να στηριξω τη τζωρτζια =))=))=))=))

τα μικρα σου κουκλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...