Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

βιβη τα μωρακια μου εστειλαν δωρο στους φιλους τους το μπεμπη κ τη μπεμπα στην κερκυρα!αυριο πρωι πρωι θα φτασει με το κτελ!!να τους πεις να παμε να το παρουν!θα πανε αυτα τρεχοντας!!!

βασιλικη οπως εχω ξαναπει τα δικα μου δεν κλαινε...γενικα....

κ οταν καμια φορα κλαινε δεν το κανουν ταυτοχρονα.ετσι τις ταιζω μια μια.δεν εχω επιχειρησει ταυτοχρονα γιατι μου φαινεται κουραστικο. επισης τρωνε πολυ γρηγορα το πολυ 10 λεπτα η καθε μια κ ρευονται αμεσως.ετσι δεν δυσκολευομαι στο φαγητο.πηγανε δυο μιση μηνων τα μωρακια σου ε;;;πως κοιμουνται τωρα τη νυχτα;καλυτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α, Πατρινά μπεμπεδοκόριτσα σας ευχαριστούμε. Αύριο πρωί πρωί θα πάμε στο ΚΤΕΛ και θα σας ξαναευχαριστήσουμε. Ελπίζω μόνο να μην ταλαιπωρηθήκατε Ελευθερία..

Ελευθερία και Βασιλική τα θηλάζετε τα μωρουλίνια σας; Εμένα τώρα τρώνε γύρω στα 150 κάθε 4 ώρες, περίπου.

Θα εκμεταλλευτώ τον αγαπημένο μου που έχει αναλάβει το τάισμα να δουλέψω λιγάκι γιατί έχω μείνει πίσω. Θα τα πούμε λέϊτερ γκερλς.

Α! Κάρμεν, δεν θα το πιστέψεις, αλλά στο facebook σε έβγαλε στα δεξιά σαν πιθανή γνωριμία και ξέρεις γιατί; επειδή έχουμε κοινό φίλο τις ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΤΟΙΧΟΓΡΑΦΙΕΣ. Και όταν φυσικά είδα την φωτογραφία με τα αντράκια σου και λέω, κάπου τα ξέρω τα τυπάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη η μονη εδω που θηλαζει ειναι η καρμεν.......

παντως αν απο τωρα πηγαν σε τετραωρα.. μια χαρα ειστε!! φαντασου εμενα τα ξεκινησαν την τελευταια εβδομαδα....

ελευθερια τα βραδια τωρα ξυπνανε απο μια φορα, καποιες φορες ταυτοχρονα και αλλες ξεχωριστα..

η μικρη μου συνηθως ξυπναει 3.30 με 4 και ξανα το πρωι 7.30-8...

ο μικρος μου ξυπναει μετα τις 5.... εχει τυχει και 7!!!! οπως εχει τυχει να ξυπνησουν και οι δυο μαζι 5.30-6...

τους εχω αφησει ελευθερους και δεν ξυπναω και το δευτερο αν δεν ξυπνησει μονο του... νομιζω θα μου βγει σε καλο αν κρινω απο την μεχρι τωρα εξελιξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα κοριτσακια μου. Εγώ ειμαι στο φεισμπουκ παντως αντε για μαζευτειτε κ εκει.

Σημερα ηταν καλυτερα τα πραγματα. Μαγειρεψα εκανα δουλειες κ γενικώς ηταν πιο χαλαρά τα πραγματα.

Τωρα ηρεμώ μιας κ τους εβαλα ννωρις για υπνο. Βρε κοριτσακια μου εμενα ο ενας ειναι πολυ πιο ελαφρυς ειναι 5900 κ ο αλλος ενα κιλο βαρυτερος.

Καλα απο περιοδο δεν το συζητώ κ με τις δουλειες χειροτερα. Εγω κοριτσια μου παντως παρολο που εχω 3 κκαμια βοηθεια αν ειχα εστω κ λιγο μπορει να σκεφτομουν κ για αλλο αν τυχαινε. Αλλα μιας κ δεν υπαρχει απο πουθενα δεν περναει καν απο το μυαλο μου οσο κ αν μ αρεσει.

Βασιλική να ναι καλά τελειο βαρος βρε τα μωρουλινια σου. Εμενα ο ενας μπεμπης μου χει φαει τα χερια θελει να ναι συνεχεια ορθιος καθισμενος πανω μου η να τον κραταω στα χερια αλλα ορθιο κ να κανει σαν να περπαταει κ τετοια σχεδια. Μπρουμυτα δεν θελει αυτος ενω ο αλλος τρελαινεται κ κανει σχεδια μολις τον βαλω μπρουμυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε καρμεν τι μουτρακια ειναι αυτα;;;;κανε καλε παιδακια!μια χαρα θα τα καταφερεις εσυ!εχεις πολυ αγαπη για τα παιδια σου κ αυτο φτανει.δεν χρειαζεται κατι αλλο.

βιβη καλε πολυ μαλλι τα μπουμπουκακια ε;;;;τα ριλαξακια φοβερα!!!

εγω εχω φεις μπουκ αλλα μπαινω πολυ λιγο κ οχι να μην μαζευτουμε εκει γιατι θα χαθουμε απο δω (βασιλικη τ ακους;;;;;).να κατσετε εδω που ειστε!!!!!μια χαρα τα περναμε!!!

μαμμυ κ ξερο ψωμι!!!!!

σας καληνυχτιζω εχει αρχισει το μαστερ σεφ!!!!

φιλακια κ καλο κ ησυχο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα εγω ειμαι κ στα δυο κ ολη μερα οσο ειμαι σπιτι δηλαδη τα χω κ τα δυο παραληλλα ανοιχτα.

Ελευθερια εσενα σε περιμενω κανονισε τωρα οσο για αλλα παιδια θα με κραξουν κ μονο να τ ακουσουν. Κ δεν εχουν αρχισει ακομα τα δυσκολα κ με τα αντρακια οποτε μια χαρα ειμαι οπως ειμαι. Τα λατρευω ομως πεθαινω λιωνω τι αλλο να πω. Ελευθερια μ αυτη τη φωτο που εβαλες μου ρχεται να τις δαγκασωωωωωωωω

Καλα Βιβή τι να πω για το μαλλι? ολα τα λεφτα κουκλια ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τα καμάρια μου.

και μου λένε όλοι οτι τα μαλλάκια τους είναι χνούδι από τις ορμόνες και θα φύγει..

Κι εγώ κάνω όνειρα και πλάνα για χριστουγεννιάτικα χτενίσματα με τη μπουμπουκογαρδουμπίτσα.

Ελευθερία, τα ριλάξ είναι fisher price και τα είχα ψάξει, έχουν δόνηση και τους αρέσει αρκετά. Τα ποδαράκια αλλάζουν και γίνεται κούνια και αργότερα γίνεται καρεκλάκι για να κάθονται τα μομολάκια.

Α! χρυσοχέρα, ρίξε ιδέες πως θα ντύσουμε αγιοβασιλάκια τα νινιά, βγάλε πατρόν, δώσε κατευθύνσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τα ριλαξακια ειναι πραγματικά τελεια αν δεν τους ειχα θα τους επαιρνα κ εγω τετοια γιατι ειχα παρει της κορης μου τοτε το φισερ πραις με την δονηση κ γινοταν κουνιστο καρεκλακι κ υποτιθεται θα το ειχε μεχρι τωρα αλλα να ναι καλα μη χαισω η κορη του αδερφου του αντρα μου κοτζαμ γαιδουρα καθισε πανω κ το ρημαξε οποτε....

Τελος παντων κ να μαι παλι εδω πρωί πρωί ταισα τα μωρα μου κ θα μου πειτε τι κανεις πρωι πρωι στο ιντερνετ αφου κοιμουνται του καλου καιρου? καθομαι μακρια απο τον αντρα μου για να μην τον κρεμασω για τον γνωστο λογο... ροχαλιζει. Ημαρτον τι κακο εχω κανει για να τα τραβαω αυτα? ουτε με τα μωρα δεν εχω περασει τετοια ξενυχτια δηλαδη τα νευρα μου ποσο θ αντεξω πια? αν δεν θηλαζα θα επαιρνα ηρεμιστικό γιατι εκτος απο αυπνια εχω κ τρελα νευρα μαζί. Ε τωρα μολις ακουσα απο την ενδοεπικοινωνια το ξυπνητηρι. Ναι το ξυπνητηρι μας μαρανε μην το βαλω κατω κ το παταω κ αυτο αλλα θα γυρισει πλευρο ο καλος μου κ θα συνεχισει το κομπρεσερ για κανεννα μισαωρακιιιι γκρρρρρρρρρρ X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(i-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ζετα ελα στο "καταρρεω" να σου δωσουμε μεθοδο υπνου για τον αντρα σου! χαχαχα!πλακα κανω...εννοειται οτι για το ροχαλητο υπαρχει μονο μια μεθοδος...η αλλαγη δωματιου!

βρε συ βιβη που τις βλεπω τις φωτο η ασχετη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

βιβη τι κουκλακια ειναι αυτα!!!!!!!!να ναι παντα καλα!!!

ασε καρμεν αυτο το ροχαλητο τους...

το βαρος σας ειναι μια χαρα, αφου εσεις θηλαζετε....

ελευθερια ειιναι καλο το παρεακι μου κι εκει....στο φεις...

εμεις αποψε ειχαμε ενα δυωρο διαλειμα στον υπνο διοτι ο γιοκας μου ξυπνησε 4 εφαγε και μετα πιστευε πως ειναι μερα και αρχισε την κουβεντα...

εγω ωστοσο ειμαι 2 μερες με μασκα γιατι εχω συναχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκερλς!!!

τα μπεμπιδια κοιμηθηκαν χτες με ενα αμελητεο ξυπνημα η καθεμια στις μεχρι τις 7:30!!! :ymparty::ymparty::ymapplause::ymapplause:

αντε καλη μας συνεχεια!!!

νιου μαμμυ τι θεμα να ανοιξουμε;δεν καταλαβα... :oops::oops:

πω το ροχαλητο δεν παλευεται πραγματικα.......

θα ψαξω πατρον για αγιοβασιλακια αν κ μου εδωσε η κουνιαδα μου που ειχε για τα δικα της απο περσι ετοιμα.ειδα κ κατι ωραια στο σαιτ του μαδερκεαρ αλλα ηταν στην αγγλια κ δεν στελνει ελλαδα.δεν ξερω αν θα τα εχουν κ εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία γιατί να δώσεις ένα κάρο λεφτά όταν μπορείς να τα κάνεις μόνη σου;;

Φαντάζομαι η νιου μάμμυ ενοεί πως έχουμε πολλές σελίδες στο θέμα και θα κολήσει, αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως να το κάνω :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας έχασα ρε κοριτσάκια με τις παλιογρίπες μας, δεν λέμε να συνέρθουμε με τίποτα, ούτε εμεις ούτε τα μωράκια! η μπέμπα συνήρθε σχεδόν αλλά ο μπεμπάκος ταλαιπωρείται ακόμη το καημενούλι μου. σήμερα θα τον πάμε στη γιατρό γιατί κλείνει 7 μέρες σήμερα :(

πάντως κοιμούνται ξανά τη νύχτα συνεχόμενα, αν περάσει και το συναχάκι πιστεύω να είμαστε καλά!

ελευθερία πώς γίνεται να τρώνε και να ρεύονται σε 10΄??? τούρμπο οι μικρούλες! τα δικά μου θέλουν από ένα μισάωρο το καθένα σίγουρα, σκέψου να αρχίσουμε και τις κρέμες!

κορίτσια εγω με το φεισμπουκ δεν τα πάω καλά, μάλλον δεν το έχω συνηθίσει και δεν μου αρέσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγωαλικη οντως ειναι τουρμπο.με εχει σωσει αυτο!ειδικα το βραδυ!

κ μιλαμε για ρεψιμο κοριτσια!ουτε μοσχαρι να ειχαν φαει!μα κανενας τροπος;;;;τους λεω να δω τι θα πει ο ζαμπουνης αν σας ακουσει.αφου τις προαλλες που πηγαμε εξω για φαγητο κραταγε η πεθερα μου τη μικρη να ρευτει κ ακουστηκε τοσο δυνατα που ο κυριος που καθοταν πισω της γυρισε παραξενεμενος.ε μολις ειδε οτι μωρο εκανε ετσι τρελαθηκε ο ανθρωπος!!!! :lol::lol::lol:

περαστικα σας μωρε!να πατε στο γιατρο μην το αφηνεις αλλο κ σε γυρισει σε τιποτα αλλο :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλγαλικη είναι, τα μπέρδεψες με τόσα ονόματα!είσαι τόσο καλή που άνετα κάνεις τη ραπτική και επάγγελμα!μάθε τέχνη κι αστηνε!

ήρθε η ώρα να γνωρίσετε τα μωρουλίνια μου νομίζω (αν τα καταφέρω!)

post-1311-13873934649868_thumb.jpgDSC00179.JPG[/attachment:hwcd9mkg]

DSC00124.JPG[/attachment:hwcd9mkg]

post-5353-13873935399151_thumb.jpg

post-5353-13873935400023_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ολγα σορυυ.....πωπω ξεφτιλα εγινα!!!σε εχω συνηθισει αλικη κ μπερδευτηκα.σορυ ε;;;; :oops::oops::oops:

καλα τα μωρα ειναι τρελα!!!αληθεια σου λεω!!!!η μικρη ειναι κυριολεκτικα θεα!!να σου ζησουν κοπελα μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ Ολγαααα τι κουκλια ειναι αυταααααααααααα τι ματαρες παναγιτσα μου καλα ε να σας πω εχω την εντυπωση οτι ολα τα διδυμοζουζουνομπεμπακια μας ειναι για περιοδικο φτου μας φτου μας ειναι ολα μας τα μωρακια κουκλακιααααααααααααααααα

Εγω πηγα για δουλεια σημερα στο μαγαζί το παλιό με το στοκ κ περασε ευχαριστα η ώρα μου μιας κ ειχα δουλιτσα. Χθες εφτιαξα κ ενα γλυκο ετσι για να φτιαξω λιγο το κεφι μου. Μου εδωσαν κ δυο δωρακια για καθε μπεμπινι χθες κ ετσι ειμαι πολύ ανεβασμένη σε σχεση με τις προηγουμενες μερες. Φτιαχνουμε κ το σπιτι μας κ το βλεπω κ ψιλοπροχωραει κ χαιρομαι. Ευχομαι μεχρι το Πασχα η έστω μεχρι λιγο μετα το Πασχα να εχουμε μπει. Τωρα ειναι με τα χιλια ζορια 80 τετραγωνικα αυτο που ειμαστε (ειναι δικο μας βεβαια) ενω το καινουριο ειναι 125 τετραγωνικά το πανω κ 140 το κάτω. Οπως καταλαβαινετε θα απλωθουμε θα χει καθε παιδι το δωματιο του θα χουν ολοκληρο τον κατω οροφο δικο τους με χωρο για παιχνιδι πολλα παραθυρα κ γενικώς την απλα μας. Οποτε δεν βλεπω την ωρα. Τωρα ξεκινανε σιγα σιγα τα χωρισματα κ το βλεπω κ κανω ονειρα για το πως θα φτιαξω τα δωματια των ζουζουνιων μου κ φτιαχνει το κεφι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας εχω μουρλανει το ξερω...

δεν πειραζει θα με υποστειτε!!!!!!!

μολις την εφτιαξα....τζιν φουστιτσα!!!σας αρεσει;;;;

και να μην σας αρεσει δηλαδη με μενα που μπλεξατε τι να πειτε!!!!

οι καρδουλες ειναι με γκλιτερ!!!

post-10130-13873935432972_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν μου με το καλο στο καινουργιο σπιτι!!!

αντε να εχεις κ πολλα δωματια να μας φιλοξενησεις!!!!!

κ ετσι να εισαι καθε μερα χαρουμενη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...