Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

λιονταρακι μου καλημερα,εγω σε αυτες τις περιπτωσεις προτινω παντα την καταγγελια.

για στειλε στον υπευθυνο (που σιγουρα στα παπαρια του αλλα λεμε τωρα) οτι δηλωσε ασθενεια μετα απο την συμμετοχη της σε εκλογικη διαδικασια

και να την δεις μετα πως ακυρωνει τα ραντεβου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

new mammy σε χάσαμε..

ωραία φωτογραφία Ελευθερία. Μου' δωσες κουράγιο, κι εγώ πρέπει να κλείσω ραντεβού για το πρώτο μας εμβόλιο. Έχει δίκιο ότι και να λες, με τα λεφτά που μας κρατάνε πληρώναμε την καλύτερη ασφάλεια και μας έκαναν και τεμενάδες.

Τι να πω κι εγώ που πληρώνω και ΙΚΑ και ΤΕΒΕ;; και σημειωτέον δεν χρησιμοποιω καμία ασφάλεια για προσωπική μου χρήση, τώρα βέβαια με τα μπεμπέκια θα χρειαστώ, αλλά αν είναι έτσι, να το βράσω καλύτερα.

Πείτε μου για τους υπνόσακους τι γνώμη σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου τι μου κανετε? εδω επικρατει χαμος μας εχει παρει ο αερας. Κ εγω ειμαι λιγο στις μαυρες μου αυτες τις μερες. Ευτυχως κ εχω τα μωρακια μου. Τελικά μονο αυτα εχουν σημασια για μενα.

Κ εγω κοιταζα να παρω υπνοσακους αλλα δεν τους ειχα παρει γιατι καπου ειχα διαβασει κατι για πνιγμο. Τωρα τι να πω απ την αλλη ομως φαινονται βολικοι κ δεν ξεσκεπαζονται.

αδιαθετησα κ μια βδομαδα νωριτερα κ ειμαι γενικώς μες στην καλή χαρά. ΤΕλος παντων. Ευχομαι να στε ολες καλα κ τα μωρουλινια σας επισης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι ο μαστερ σεφ!

εφτιαξα κρεμμυδοπιτα κ μακαρονακι κοφτο κοκκινιστο!

την πορτοκαλοπιτα μου την εφεραν αλλα την κανω κ γω μην σας πω κ καλυτερη!θα σας βαλω τη συνταγη αργοτερα.ειναι της αργυρως η συνταγη αυτης της προδοτρας που εφυγε κρυφα απο τη μενεγακη κ πηγε στους απεναντι

τα μωρα εχουν λιγο γκρινια.οχι πολυ αλλα για τα δεδομενα τους.τι εχουν;;;βγαζουν δοντια;;;δεν θελω!θελω να μεινουν ετσι μωρακια.να πινουν μονο γαλα κ να μου κανουν ναζια!!

εχω στρωσει ενα παπλωματακι πανω στο χαλι κ καθομαστε ολοι στρωματσαδα!ειναι τελεια!η μικρη κοιμαται κ με τη μεγαλη ακουμε τραγουδια στο you tube!

υπνοσακο δεν θα παρω.γενικα εχω μια φοβια μηπως σκασουνε τα μωρα.κ φορμες εξοδου παλι δεν θα παρω.με πιανει μια ψιλοασφυξια.γενικα εγω ντυνομαι πολυ ελαφρια κ δεν θελω να σκανε κ τα μωρα.τα σκεπαζω με σεντονακι κ μεγαλη κουβερτα τα χουχουλιαζω κ ειναι μια χαρα!

ρε κοριτσια εσεις που εχετε μικρα μωρακια (βασιλικη,βιβη) μηπως θελετε να σας στειω κανα ρουχαλακι;ειναι σε πολυ καλη κατασταση.εχω ενα σωρο.καποια unisex θα τα δωσω στην αδερφη μου που περιμενει αγορι αλλα τα αλλα τι θα τα κανω;;;αν θελετε πειτε μου να σας στειλω.

αδιαθετησα κ εγω χτες κ περιττο να σας πω οτι φοραω τις σερβιετες που φορουσα στο μαιευτηριο της λοχειας..τοσο αιμα (συγνωμη κιολας)

καρμεν μου τι εχεις;;;;;

:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ παλιιιι. Ελευθερια μου χρυσοχερα δινεις ρουχα? δεν σκεφτεσαι για αλλο μωρουλινακι?

Ε με τον πατερα μου λιγο δραματική η κατασταση κατεβηκε χθες στο μαγαζί με τα εσωρουχα κ ξυπολητος κ μιλάμε για αποσταση οχι απο εδω διπλα τελος παντων. Κ εκτος των αλλων ειναι η μαμα μου μες στα νευρα κ δεν εκτιμαει τιποτα αυτη ελειπε κ εγω ξεκ....στικα με 3 παιδια να κανω τη μετακομιση κ τωρα το ενα της ξινιζει κ το αλλο της βρωμαει. Μου ειπε οτι ειναι υπερβολικα ζωηρη η μικρη κ ουτε λιγο ουτε πολύ να μην ξαναπαμε γιατι την κουραζουμε κ εμεις κ δεν μπορει να ηρεμισει πουθενα. Πολυ ανατσουτσουρωμενη γυρισε κ θα της τα χωσω σε λιγο οπως παει η δουλεια. Εγω δεν εχω βοηθεια απο πουθενα αλλα οχι να μου την λεει κ απο πανω αυτη ηταν που οταν εμεινα εγκυος στα αντρακια μου μου ειχε φαει τα αυτια μην ανησυχεις εγω ειμαι εδω για σενα κ θα σου παιρνω την μεγαλη κ θα σε βοηθαω κ τετοια. Σκατα με το συμπαθειο.

Τελος παντων. Εκανα κ δουλειες για να ξεθυμανω κ εγω πλυμμηρα κ εγω ( sorry για την αηδια) η μικρη πραγματικά εχει ξεφύγει. Τωρα τελευταια της εχει βγει η ζηλια εκει που δεν την ενοιαζε τωρα μ εχει τσακισει. Παει κ τους ξυπναει τους βγαζει την πιπιλα τους παιρνει τα παιχνιδια τους κ τετοια κ γενικώς ειναι μεσα στην υπερενταση. Ποση υπομονη. Θελω διακοπές. Βασικά θελω να μεινω λιγο μονη με τους μπεμπηδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

Για πρώτη φορά μετα απο 1 χρόνο και κάτι είμαι ΜΟΝΗ μου στο σπίτι!!!!!!!!

Οι μπουμπουδες είναι στην πεθερά (και θα μείνουν εκεί το βράδυ) και ο γιός μου έχει πάει βόλτα με την αδερφή μου!!Πω πω πολύ ησυχία!!!!!!!!!

Ελευθερία για το ικα δεν θα σχολιάσω... μόνο λεφτά να παίρνουν!!

Εχω να πω όμως ότι στο καινούργιο αβατάρ οι κούκλες σου φαίνονται ολόιδιες!!!

Κάρμεν, ως γνωστόν οι μαμάδες ανήκουν σε ειδική συνομοταξία (ελπίζω να μην ανήκουμε και εμείς σ'αυτήν στο μέλλον) οπότε μη δίνεις και πολύ σημασία γιατί μόνο εσύ χαλιέσαι!!

Όσο για την μικρή σου προσπάθησε να περάσεις όσο γίνεται στο ντούκου την ζήλια.Έχω καταλάβει ότι όσο πιο μεγάλο θέμα το κάνουμε εμείς οι μεγάλοι τόσο πιο έντονο γίνεται.Και νομίζω ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό να περάσει το παιδάκι απο αυτήν την φάση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρμεν, τι να πω; έχεις δίκιο, και η υπομονή καμιά φορά ακούγεται σαν κοροϊδία. Βρες τρόπους να ξεσπάς και να ξεσκάς..

Η Έλσα έχει δίκιο, κι εγώ εύχομαι να μη γίνω μαμά προς αποφυγήν κάποτε.

Εγω μπορεί από πεθερά να ψώνισα από σβέρκο, αλλά τουλάχιστον η μάνα μου..... φωτιά να πέσει να με κάψει.. εκεί της κάνουμε τη ζωή μαύρη, μία τα νεύρα πριν τη γέννα, μία τα μετά τη γέννα.. δεν το συζητώ, άγαλμα η μαμά μου.

Ελευθερία, για τα ρούχα έχει δίκιο η Κάρμεν, δε σκέφτεσαι γι' αλλο παιδάκι εσύ που είσαι και μικρούλα;;

Πάντως αν δεν έχεις άλλον κοντινό να τα δώσεις, κι εγώ γενικά έτσι κάνω με τα πράγματα που έπαψαν να έχουν χρησιμότητα για μένα.

Α, να μας δώσεις τη συνταγή της πορτοκαλόπιτας βρε μαστερ σεφ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε καρμεν πολυ στεναχωρηθηκα.τι να πω ρε κοριτσι;τι να πω;

ταλαιπωριεται ο ανθρωπος ρε γμτ.καλα κ για σας ειναι πολυ δυσκολο.ενταξει καπου τη δικαιολογω κ τη μαμα σου.περναει πολλα.υπομονη ρε κοπελα μου.δεν μπορεις να κανεις κ τιποτα αλλο.ευκολο το ξερω να το λεω αλλα τι να πω;

τελικα μιλησα το μεσημερι με την παιδιατρο κ μου ειπε οτι ειναι οκ να τα κανω κ λιγο αργοτερα τα εμβολια.οποτε θα κρατησω το ραντεβου κ θα τα κανω στις 16.

καρμεν κ ελσα για πειτε μας ως εμπειρες μαμαδες.πως ηταν η πρωτη επαφη των παιδιων σας με την κρεμα;δεν ξερω εχω αρχισει κ το σκεφτομαι κ δεν μ αρεσει καθολου που θα ξεβολευτω απο την ευκολια του γαλακτος.

βιβη θα μαζεψω οτι εχω κ θα τα βαλω σε μια σακουλα κ θα στα στειλω με τα κτελ κερκυρας να πας να τα παρεις απο κει.θα προσπαθησω να παω αυτες τις μερες γιατι ο καιρος ειναι χαλια.θα σε ενημερωσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να σας γλυκανω:

ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ

ΥΛΙΚΑ:

1 πακετο φυλλο κρουστας

1 ποτηρι σπορελαιο

1 ποτηρι ζαχαρη

2 αυγα

1 γιαουρτι στραγγιστο 2%

1 φακελακι μπεικιν παουντερ

ξυσμα ενος πορτοκαλιου

ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ

3 ποτηρια νερο

2 ποτηρια ζαχαρη

τη φλουδα απο 1 πορτοκαλι

χυμο απο ενα πορτοκαλι

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Ανακατευουμε το λαδι,τη ζαχαρη,τα αυγα,το μπεικιν,το γιαουρτι κ το ξυσμα με μια κουταλα.

Με τα χερια μας κοβουμε σε μικρα μικρα κομματακια το φυλλο κρουστας κ το ενσωματονουμε στο παραπανω μειγμα.

Στρωνουμε σε σκευος κ ψηνουμε στους 180 για περιπου μιση ωρα(να ροδισει απο πανω)

Φτιαχνουμε το σιροπι.

Μολις κρυωσει το γλυκο ριχνουμε το ζεστο σιροπι.

Καλη Επιτυχία

Ειναι πολυ εύκολο κ πολυ νοστιμο γλυκο!

post-10130-13873935392254_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία μην αγχώνεσε απο τώρα για τις κρέμες έχεις καιρό ακόμα μπροστά σου.

Όπως έβαλες σε μια σειρά το γάλα έτσι θα γίνει και με τις κρέμες.Και μετά θα σου φαίνεται παιχνιδάκι.

Αν είναι και φαγανά παιδάκια θα είσια μια χαρά!!!Στην αρχή μέχρι να συνηθήσουν το κουτάλι θα καθυστερείς ίσως αλλά μετά μια χαρά.

Ο γιός μου βέβαια η φαγάνα απο την 1η μέρα τα τσάκιζε όλα!!!Οι δίδυμες δυσκολεύτικαν λίγο!

Μας άνοιξες την όρεξη τώρα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερίααααααααααααααααα,

μου άρεσε που έβαλες και φωτογραφία, θα σκάσω.....

Πάντως είχες δίκιο, εύκολη συνταγή, θα σε ενημερώσω όταν την φτιάξω..

Μην έχεις άγχος, ο καιρός κι εδώ είναι πολύ άσχημος, δεν τολμάς να βγεις από το σπίτι.

Καινούργιο τικεράκι βλέπω..

Ciao bella

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά δεν το πιστεύω ότι σας διαβάζω και σας γράφω ανενόχλητη \:D/ \:D/ \:D/

Δεν έχω και φύλο κρούστας να δοκιμάσω την συνταγη τώρα που έχω άνεση χρόνου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ παλιιιι. Η διαθεση χειροτερευει. Μολις εγινα μπιλιες με τον θειο μου απο την γερμανια ο οποιος με παιρνει τηλεφωνο να μου κανει μαθημα για τον πατερα μου κ ξεχναει να το κλεισει. Ουτε λιγο ουτε πολυ μας ειπε οτι αν ηταν αυτος εδω θα ηταν καλυτερα τα πραγματα μιας κ νοιαζεται περισσοτερο κ να χω τα παιδια να γκλαουνιζουνε γιατι ηταν ωρα για υπνο κ η μεγαλη να θελει να τραβηξει τη προσοχη του πατερα της. Ε του λεω εχω κ 3 παιδια αλλα γιοκ χαμπαρ παρα να μου λεει ε δεν τρεχει τιποτα αστα να κλαινε εδω μιλαμε για τον πατερα σου ε μεχρι που τα πηρα κρανιο κ αρχισα να ουρλιαζω ωσπου τον εστειλα κ ταξιδακι στον αγυριστο οποτε θ αργησει να ξαναπαρει τηλ χαχα. Το μονο καλο ειναι οτι οι μπεμπηδες ηταν ψοφιοι κ κοιμουνται μολις τους εβαλα 8 η ώρα επεσαν ταβλα μακαρι να παει κ η μικρη σε λιγο γιατι εχω αναγκη απο λιγη ηρεμια.

Ευκολο κ ωραιο το γλυκό φαινεται. Καπου ειχα βρει ενα ωραιο με μερεντα εγω αλλα που δεν θυμαμαι που το χωωωω?

Οσο για την κρεμα εμενα η κορη δεν ηταν φαγανη αλλα τι να πω στον ενα μπεμπη μια μερα του βαλα στο δαχτυλακι μου στην ακρη λιγο που ειχα φτιαξει της μικρης κ γλυφοταν πολυ γελιο αν κ επειδη θηλαζω θα τους δωσω μαλλον μετα τον 6 ο μηνα αν φτανει το γαλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρμεν, έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λένε. έτσι να του πεις του μπάρμπα. αλλά και πάλι, ποιος θα σε καταλάβει; μη χαλιέσαι καημένε..

Να σας πω, όλο απορία είμαι σήμερα, κάθε πότε τα κάνετε μπάνιο τα μπεμπέδια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω καθε δευτερη τωρα εκτος αν λερωθουν βεβαια

και ναι αυτη η υπεροχη μερα συνεχιζεται. Μολις μιλησα με μια φιλη στο facebook η οποια ηταν εγκυος κ δυστηχως το εχασε κ ηταν σε κακη κατασταση. Μα τι αλλο πια οταν τυχει κατι στραβο να πηγαινει ολη μερα ετσι?

Αχ βρε κοριτσια ευτυχως κ τα λεμε κ απο δω κ ξεδινω κ λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτά είναι τα άσχημα.

στο δεύτερο μήνα της εγκυμοσύνης είχα αιμοραγία, ξύπνησα το πρωί και ένιωσα το αίμα να κυλάει (όπως μετά ένιωσα τα νερά να σπάνε), έκλαψα, χτυπήθηκα, τα πήρα στο κρανίο και κάπνισα καμιά 15αριά τσιγάρα.. Πήρε ο άντρας μοιυ το γιατρό και αφού με ξέχεσε με έστειλε να κάνω μία ένεση λαδιού. Τώρα κοιτάζω τα σκατουλίνια μου και δεν το πιστεύω. Ευχαριστώ το Θεό σε κάθε ευκαιρία.

Τι να της πεις αυτής της κοπέλας ρε Κάρμεν;; Τι λόγια μπορούν να την ανακουφίσουν;;

.......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινα Βιβή επειδη το εχω περασει μιας κ ειχα μια παλινδρομη πριν απ ολα μου τα παιδια ξερω πως ειναι. Ειχα παθει την πλακα μου μιας κ τοτε δεν ειχα γραφτει στο μαμυ κ δεν ηξερα καν τι σημαινει παλινδρομη κ οχι μονο αυτο αλλα ειλικρινα απ οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος δεν ειχα βαλει κατι κακο στο νου μου. Ημουν ομως 7 εβδομαδων κ δεν φαινοταν κατι. Μου ειπαν οτι ειναι παλινδρομη κ οτι μαλλον ο οργανισμος καταλαβε οτι κατι υπηρχε στο εμβρυο δεν το αφησε να συνεχισει. Κι ομως παρολο που εχουν περασει χρονια κ εχω 3 μωρα το σκεφτομαι. Γιατι σκεφτομαι οτι ισως τοτε επρεπε να περιμενω μιας κ δεν ειχα αιμοραγια γιατι ολα μου τα μωρουλια αργησαν να φανουν. Κ στα διδυμαντρακια μου 6 εβδομαδων δεν ειχα ακουσει καρδια κ δεν βλεπαμε τιποτα. Ακομα κ στην κορη μου αν δεν κανω λαθος 9 εβδομαδων σιγουρευτικαμε οτι συνεχιζουμε μιας κ ειχα παντα αργα οωρηξια κ αργουσε να φανει. Τελος παντων θελω να πω οτι μετα δεν ξερεις τι να πεις. Εγω θυμαμαι οτι οτι κ να μου ελεγαν απλα δεν μ ενοιαζε κ δεν υπηρχε κ διαφορα κ διαβαζα κ στο ιντερνετ μετα κι αλλες κοπελες κ γινομουν απλα χειροτερα. Ετσι αποψε μου θυμισε τα δικα μου κ ειλικρινα δεν ηξερα πως να την στηριξω αυτη την κοπελα απλα της ειπα το μονο που μου ειχε μεινει κ μενα τοτε οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική κ οτι το θετικό ειναι οτι υπαρχει εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Αυτά είναι τα δύσκολά!!Τι να πείς σε μια γυναίκα που χάνει το μώρο της!!Ότι και να πείς είναι λίγο!

Η εγκυμοσύνη του Δημήτρη ξεκίνησε και αυτή δίδυμη αλλά στην 10η βδομάδα το ένα παλινδρόμησε :(

Παρ'όλο που έκανα 3 παιδια ακόμα σκέφτομαι εκείνο το μωράκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ που είστε όλες σήμερα που έχω ησυχία και μοναξιές;;;;;

Καλά θα σκάσω απο το κακό μου :twisted: Η Ελένη το βράδυ για να πιεί το γάλα της μας βγάζει την ψυχή και αν καταφέρει να πιεί παραπάνω απο το μισό είμαστε ευχαριστημένοι!Χτες που ήταν στην γιαγια της το είπιε όλο με την μία και ξεράθηκε στον ύπνο!!!

Φταίω εγώ τώρα να την στείλω πακετάκι στην γιαγια της;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!

καρμεν δεν ειναι και οι κκαλυτερες μερες σου... υπομονη βτρε κοριτσι!! χιλια δικια εχεις αλλα που να τα βρεις...

ελευθερια ευχαριστω για τα ρουχα αλλα δεν νομιζω να προλαβαινει και η δικια μου για πολυ να τα βαλει... δεν ξερω ποσο ειναι εσενα αλλα η κορη μου ειναι 5100 και ο γιος μου 6300 :oops: αυτος φοραει για 9 μηνων... εχει ραγδαια αναπτυξη...

εμεις χουμε κανει καποια προοδο στα βραδυνα μας ξυπνηματα... μια φορα μονο κατα τις 4-5....

εχω ψιλοχαθει γιατι τα λεω με τα κοριτσια που γεννησαμε μαζι στο φεις και κολλησαμε εκει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ αϋπνία.

Δεν έκλεισα βλέφαρο όλη τη νύχτα. Ούτε 10 λεπτά. Πήρα τη μπέμπα και πήγαμε στο σαλόνι μήπως και κοιμηθεί ο άντρας που είχε να πάει στη δουλειά. Σε λίγο όμως άρχισε ο μπέμπης που έπρεπε να φάει, και κάνει σαν υστερικός να' ναι καλά. Ε, μέχρι να ρευτεί, έπρεπε να φάει η μπέμπα..

Για σήμερα, αφού ο αγαπημένος μου θα έλειπε μόνο για 4 ώρες, λέω, ας μην έρθεις μαμά στο σπίτι, θα τα καταφέρω μόνη μου.....

Η Βιβή στο σπίτι με το Φρέντι Κρούγκερ (πως λέω το παιδί μου η κακούργα), αυτός κάτι έχει, κάτι δεν πάει καλά με το γάλα, δεν μπορεί.. πείνασε στο δίωρο, δεν τον χόρτασε ούτε κι αυτό.. αν σας λέω για υστερία....... μετά ενώ τον ησύχασα λίγο και τάιζα τη μπέμπα, αυτός ξανάκανε χαμό,να φεύγει πιπίλα, να ουρλιάζει, άντε να φάει το άλλο που του έκανα 50 διαλείμματα..

Έλσα, έτσι κάνουν τα σκατόπαιδα καθώς φαίνεται. Εμένα όταν έρχονται τα πεθερικά ή οι γονείς μου, είναι αγγελούδια. Μόνο καλησπέρα παππού δε λένε. Κι έτσι σου λέει ο άλλος, αυτά είναι τα πιο ήσυχα παιδιά, τι μου λες που δεν κοιμάσαι το βράδυ;;;;

Έχετε facebook;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή μην ανησυχεις κάποιες φορές τα μωράκια κάνουν το λεγόμενο "άλμα ανάπτυξης" και αυτό μπορεί να έχει αλλάγη στις συνήθειες του φαγητού αλλά και στην συμπεριφορά.

Κορίτσια περνάω σύνδρομο στέρησης, δεν με χωράει ο τόπος,έχω ανοιχτό το ράδιο,την τηλεόραση και τον υπολογιστή και κυκλοφορώ σαν χαζό άσκοπα μεσα στο σπίτι!!!έκανα τις δουλειές μου με την ησυχία μου αλλά ρε παιδια δεν έχει κανένα γούστο το σκούπισμα αν δεν έχεις κάποιον πίσω σου να κυνηγάει την σκούπα :lol::lol::lol:

Ευτυχώς σε καμια ώρα θα μαζευτούμε όλοι σπίτι και θα βρούμε τους ρυθμούς μας!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη εγω ξανα ρωταω...τι τα ταιζεις τα παιδια σου;;;;; :shock::shock:

εμενα τωρα ειναι 6500 κιλα κ ειναι 4 μηνων!!!

επισης.....καλο ειναι το φεις....αλλα διδυμομανουλες δν εχει!!!!

ελσα παντα μα παντα συμβαινει αυτο!!!κ της αδερφης μου ο μικρος ολο μου λεει οτι γκρινιαζει.οποτε τον βλεπω εγω ειναι αγγελουδι!αλλα πλεον δεν της λεω τιποτα γιατι ξερω πως γινεται!!!!

ρε βιβη δεν ξερω.τα δικα μου ποτε δεν ουρλιαζαν.κ το βραδυ ξυπουσαν ησυχα ησυχα ετρωγαν κ παλι υπνο.μηπως εχει κολικους μωρε το μωρακι;για ρωτα το γιατρο σου μην σου αλλαξει το γαλα.υπαρχουν κ κατι σταγονες νομιζω.

καρμεν τιποτα αλλο σημερα;;;;;;μωρε τι μερα κ αυτη χτες;να παει κ να μην ερθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να κανω βρε ελευθερια που τρωνε το φαι τους?!?!?!?!?!?!?!?!

τωρα τρωνε απο 200 καθε 4 ωρες.... και μετα το μπανιο θελουν και συμπληρωμα...

εσενα ποσο γεννηθηκαν???

αληθεια ηθελα να σε ρωτησω τις ταιζεις με τη σειρα η ταυτοχρονα??? κι αν τις ταιζεις μια μια τι γινεται με την δευτερη? δεν γκρινιαζει???

εγω ορισμενες φορες ειναι αδυνατον να μην εχω δευτερο ατομο στο ταισμα... χαλανε τον κοσμο ρε γμτ... βλεπεις εμενα τρωνε και αργα και αργουν και να ρευτουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...