Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια και μπεμπεδια ομορφα!!!!!!!!!!!!!!!

βιβη υπομονη!!!!!!! κι εγω στον μηνα πιστευα πως θα ειναι ετσι ολη η υπολοιπη ζωη μου... :lol: με μισαωρα υπνου... :-p τελικα σιγα σιγα στρωνουν τα πραγματα.... θα δεις...

ελευθερια δεν ειχε τσιγαριλα εκει για τα μωρα????????????

καρμεν πως σε νιωθω!!!!! το ροχαλητο του αντρα μου ειναι το χειροτερο μου....

αυτες τις λιγες ωρες που εχουμε να κοιμηθουμε να μην ησυχαζουμε απο το ροχαλητο!!! εεε οχι!!!!!!

1-2 φορες την εβδομαδα τον αφηνω να κοιμαται στο δωματιο ντωρα με τα μωρα που ξενυχταω... τις υπολοιπες καναπε...... αλλιως δεν θα εκλεινα ματι!

βλεπεις τωρα που εχω εννοια τα μωρα κανω ελαφρυ υπνο και με ενοχλει απιστευτα το ροχαλητο του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΕΩΡΓΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΕΧΘΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜ ΠΑΕΙ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ. ΕΙΧΑΜΕ ΛΙΓΗ ΓΚΡΙΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΤΟΟΥΜΑΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΗΚΑΜΕ. Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΒΗΧΑΛΑΚΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ. ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΠΕΙ Η ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ!!! ΚΑΝΟΥΜΕ 3 ΤΕΤΑΡΤΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΨΙΜΟ!!! ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

απουσιες βλεπω σημερα λογω εκλογων!εμεις μολις γυρισαμε απο φαγητο.ειχαμε παει σε ψαροταβερνα οικογενειακως με τα πεθερικα.περασαμε πολυ καλα.αυτα τα μωρα ειναι παντως καιρου!

βασιλικη προσεχω να πηγαινω σε μερη που ξερω κ να ειναι καπως μεγαλα κ ανοιχτα κ να μην εχει πολυ κοσμο με τα μωρα.

γιωργια θυμησε μου ποσο ειναι τα μικρουλια σου τωρα;δεν εχεις κ τικερακι (καιρος να βαλεις ενα!!!!) κ μπερδευομαι!περαστικουλια στο ζουζουνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!

ησυχία βλέπω σήμερα!Πήγατέ να ψηφίσετε; Εγώ λέω να πάω σε λίγο αλλά βαριέμαι πάρα πολύ!!!

Ελευθρία μπράβο καλά κάνετε και παίρνετε τα μωρά παντού.Μόνο έτσι γίνονται παντος καιρού! βλέπω τώρα την διαφορά μεταξυ του γιού μου και των διδύμων.Ελίζω να τις στρώσω σιγά σιγά.

Γεωργία περαστικά στον μικρούλη σου.Κάνε υπομονή μόλις γίνει καλά θα επανέλθει στους κανονικούς του ρυθμούς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυ. Καλα εισαστε? ψηφισατε ψηφισατε? ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΣ χαχα.

Εγω σημερα καθισα κ μετακομισα ολη την κρεβατοκαμμαρα μου κ εβαλα αλλες κουνιες στα μωρα μου για να δωσω τις δανεικες πισω στην κυρα που μου ειχε δωσει κ το καροτσι κ να τις βαλει μες στο ματι της.

Μετα πηρε ο μπαμπας την κορη βολτα κ ετσι πηγα κ εγω για καφεδακι για κανενα δυωρο με τους αντρες μου κ τις φιλες μου κ την νονα ενος μπεμπη. Μ αρεσε πολύ γιατι ξεδωσα. Ο ενας μπεμπης κοιμοταν ολη την ωρα κ ο αλλος καθισμενος στην αγγαλια της νονάς κ χαζευε γυρω γυρω δεν τον πειραζαν ολα τα μικροπαιδια που εφτιαχναν συφορα γυρω γυρω ουτε κατι αλλα μωρουλια που εσκουζαν τιποτα οι μπεμπηδες απτοητοι.

Πηγα το απογευμα κ ψηφισα κ τωρα το βραδυ ειχα παρεα τον αδερφο μου με την κοπελα του κ ετσι περασα μια ομορφη μερα. Αυριο δινει κακοκαιρια κ εχω ενα σωρο δουλειες αλλα δεν ξερω πως θα γινει να τις κανω αν βρεχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοριτσάκια και μπεμπάκια!όλες κάνατε τις βολτίτσες σας βλέπω! εμεις είμαστε οικογενειακώς άρρωστοι και τη βγάλαμε σπίτι :cry: δεν ξέρω ποιός κόλλησε τους άλλους, αρχικά τα μωράκια είχαν συνάχι, μετά εγω κι ο άντρας μου συνάχι, λαιμό κι εγω πυρετό. και πάνω που είχε περάσει το συνάχι της μπέμπας απο χθες το βράδυ την ξαναέπιασε!!!μάλλον την ξανακολλήσαμε!!!παίζει πολύ μυξορουφίχτρα και ορός αλλά τίποτα, το βράδυ ξυπνάνε συνέχεια.

χάσαμε όλες τις καλές μέρες και από σήμερα βρέχει πάλι, τα νεύρα μου :x

ξέχασα την άλλη φορά που λέγατε τα ονόματα να σας πω. το κανονικό μου όνομα είναι όλγα. το αλίκη είναι το "δεύτερό" μου όνομα! με φωνάζει έτσι η αδερφή μου και ο άντρας μου (είναι μεγάλη ιστορία το πώς ξεκίνησε αυτό!).πάντως ακούω και στα δύο, εσεις μπορείτε να με λέτε όπως θέλετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη μηπως το δευτερο ονομα εχει να κανει με το "βουγιουκλακη";;;;;;; ;):lol::lol:

μωρε περαστικα σε ολους σας!εμεις ακομα δοξα το θεο ειμαστε καλα φτου φτου αλλα και γω ειμαι σε επιφυλακη με τον ορο.αν ακουσω εστω κ λιγο ρουθουνισμα ριχνω αβερτα ορο.....

κ εδω σκατοκαιρο εχει κ με εχει πιασει κ μια μαυριλα.τα μωρα ξερα στο ριλαξ.εχω βαλει κατι πλυντηρια, σιδερο λεω το απογευμα να κανω,κ βραζω χορτα να τηγανησω κ μπακαλιαρακι.ηδη βαρεθηκα κ με το που τα ειπα.

καρμεν μεγεια τις κουνιες!τελικα τα μωρα που ειναι απο μικρα εξω οπως τα δικα σου δεν ενοχλουνται με τον κοσμο κ την φασαρια.το εχω προσεξει κ στα δικα μου.μπορει να λεω βλακεια βεβαια κ να μην εχει σχεση αλλα να εχει να κανει με το παιδι!

ρε κοριτσια σε εικοσι μερες παω Ρωμη!!!!κ ακομα δεν εχω οργανωσει τιποτα.σ αλλα ταξιδια πριν μηνες πριν οργανωνομουν μεχρι τελευταια λεπτομερεια.αλλα τωρα με τα μωρα ψιλοσκοτιστηκα κιολας!μην σας πω οτι βαριεμαι κ να παω!!οχι μωρε ψεμματα λεω....αλλα ασχολουμαι με τα μπεμπιδια τοσο πολυ που δεν με νοιαζει τιποτα αλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τί τέλεια που θα πάτε ρώμη!!!έχετε ξαναπάει?εμεις πήγαμε πριν 3 χρόνια και ήταν απίστευτα! τώρα μέχρι θεσσαλονίκη θέλουμε να πάμε, 2,5 ώρες δρόμο και δεν το βλέπω!

αν θυμάσαι στο ¨και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή¨ τη γυναίκα του ακάλυπτου την έλεγαν αλίκη και τη φώναζε αλίκη μουυυυυυυ. η αδερφή μου ήταν μικρούλα τότε και της άρεσε ο τρόπος που το έλεγε. μια μέρα μου λέει απο δω και πέρα θα σε φωνάζω αλίκη, το είπε και το έκανε! κι έτσι στα καλά καθούμενα με ξαναβάφτισε!εδω και χρόνια με φωνάζει αλίκη, το έχουν μάθει όλοι και δεν υπάρχει μπέρδεμα, ξέρουν ότι εννοεί εμένα!ο άντρας μου στην αρχή το έλεγε για χαβαλέ και μετά του κόλλησε! οπότε κατέληξα να έχω 2 ονόματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό Αλίκη, εσύ φωνάζεις τον άντρα σου λουκουμάκι;;;;;

Κι εγώ το κάνω αυτό με την αδελφή μου, αλλιώς τη λένε κι εγώ την φωνάζω Έλενα και όλα τα υποκοριστικά που μπουρεί να' χει το όνομα. Μέχρι Νίτσα τη λέω την κουκλίτσα μου.

Χθες κλείσαμε μήνα. Η νύχτα ήταν λίγο επεισοδιακή, αλλά λίγο, ας μην είμαστε και υπερβολικοί..

Ο καιρός χάλασε - χάλασε. Το βράδυ έκανε καταστροφή, τώρα έχουμε διακοπή ρεύματος γιατί λέει χθες πέρασε ανεμοστρόβιλος. Κανονίστε κορίτσια (Ελευθερία και Κάρμεν) μετά από' δω προς τα' κει έρχεται ο καιρός - ο παλιόκαιρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ. ΑΛΙΚΗ-ΟΛΓΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ!!!

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 3 1/2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΑΠΟ ΜΙΚΡΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΟΛΙΚΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΑΛΛΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΙ Η ΒΟΛΤΑ. ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ!!!! ΤΕΛΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥ. ΞΕΡΩ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΑΤΟΜΑ ΜΕ 4 ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε βιβη μετεωρολογος εισαι;;;;

δεν εχετε ιδεα τι εχει γινει!μιλαμε πανικος!η απλωστρα με τα ρουχα στον αερα!βροχη κ αερας.πω πω παει χειμωνιασε.

αυριο εχουμε εμβολιο.αντε παλι να δουμε πως θα παει.θα παω μονη μου παλι κ με τα εμβολια πιο πολυ κλαιω εγω παρα αυτα.δεν ξερω ενω γενικα ειμαι πολυ ψυχραιμη εστω κ αυτο το λιγο που κλαινε στα εμβολια με τσακιζει.αλλα προσπαθω να συγκρετιεμαι.με το που βαραει την ενεση τα παιρνω αμεσως αγκαλια κ αρχιζω το χορο κ το τραγουδι.τι να κανω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω το ίδια τραβάω με τα εμβόλια, στενοχωριέμαι που κλαίνε τα μικρούλια μου!

να ρωτήσω, αλλάξατε τις πιπίλες των μπιμπερών?εγω πήρα τις μεγαλύτερες, chicco 4 και πάνω αλλά φοβάμαι μην πνιγούν. βέβαια έχουμε ανοίξει αρκετά τις μικρές με καρφίτσα. εσείς δοκιμάσατε τις μεγαλύτερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα, χα, Ελευθερία, δεν είμαι μετεωρολόγος, απλώς ο καιρός πρωτοέρχεται εδώ στο τρελονήσι και μετά κατεβαίνει προς τα εσάς (συνήθως).

Η μπέμπα μου σήμερα έχει τρομερή ανησυχία. δεν την βρίσκω πουθενά. Ουτε ριλάξ θέλει, ούτε κούνια.. θέλει λίγο αγκαλίτσες, μάλλον πολύ, γιατί τις λίγες τις κάναμε..

Οταν το μωρό σας κλαίει, αφού έχει ταιστεί, αλλαχτεί, και δε δείχνει να έχει κάποιο πόνο, απλώς κλαίει, τι κάνετε;; το παίρνετε αγκαλίτσες ή έχετε κάποια μέθοδο να σταματήσει το παράπονο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχικά τα έπαιρνα αγκαλιά αλλά γρήγορα κατάλαβα ότι αν ξεκινήσεις αυτό το βιολί δεν σταματάει ποτέ! τώρα έχω βρει τρόπους να τα ηρεμώ χωρίς αγκαλιά, με κουδουνίστρες, γαργαλητά και να τους λέω συγκεκριμένα πράγματα που τους αρέσει. τα δικά μου όμως είναι πολύ μεγαλύτερα και καταλαβαίνουν πολύ περισσέτερο τα εξωτερικά ερεθίσματα, τα δικά σου μόνο την αγκαλιά καταλαβαίνουν προς το παρόν. πάντως τα δικά μου έκλαιγαν συνεχώς όλο το πρώτο 2μηνο, δεν σταματούσαν και δεν κοιμόταν ποτέ. ξαφνικά όμως απ΄όταν έκλεισαν τους 2 μήνες άλλαξαν τελείως, χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό σταμάτησαν να κλαίνε όλη μέρα και άρχισαν να κοιμούνται πολύ. οπότε αν δεν πιάνει τίποτα άλλο κάνε απλά υπομονή, θα στρώσουν μόνα τους όσο μεγαλώνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Τι τρελόκαιρος!! Εχθές ήτανε χαρά θεού και σήμερα αέρας και βροχή!

Μάλλον είμαι σκύλα μάνα γιατί δεν τα λυπάμαι καθόλου όταν κάνουν εμβόλιο :oops::oops:

Εντάξει δεν τα αφήνω να σπαράζουν στο κλάμα αλλά δεν στεναχωριέμαι καθόλου!

Η μόνη φορά που κώλωσα ήταν όταν χρειάστηκε στην Ελένη να κάνουμε επαναληπτική αιμοληψία απο την φτέρνα :shock: Ήταν μια σταλίτσα ούτε 1 μηνός :(

Βιβή ούτε εγω τα έπαιρνα συνέχεια αγκαλιά.Τον 1ο μήνα βέβαια οι δικες μου κοιμόντουσαν συνέχεια!μετά το έχω ξαναγράψει πως με είχαν σώσει η κούνια και το ριλάξ με δόνηση της φίσερ πράις!!!Όποια ήταν πιο ανήσυχη την έβαζα στην κουνια και την άλλη στο ρηλάξ.Και γενικά τις άλλαζα θέση κατα την δειάρκεια της ημέρας.Κάπου στους 3 μήνες πήραμε και το πάρκο και τις είχα μαζί.Ετσι είχαν παρέα και ήταν σχετικά ήρεμες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω! τι μου θύμισες, όχι και πολύ παλιό βέβαια, χρειάστηκε από το μπεμπάκο να πάρουμε επαναληπτικά αίμα γι' αυτό το ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ στο ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ από τη φτέρνα. ήταν δεν ήταν 10 ημερών παιδί.. δεν θέλω να το θυμάμαι..

Τα ριλάξ της φισερ πραις τα έχω κι εγώ. Δύο. Μου πήρανε κάτι της CHICCO και τα είχα ματιάσει αυτά και είναι όντως θαυματουργά, βάζεις και τη δόνηση και γουστάρουν. Εξαιρετική αγορά έκανα, μου το αναγνωρίζω.

Το πάρκο δηλαδή σας βολεύει; Δεν ξέρω τι να κάνω με δίδυμα, δεν θα κουτουλάνε το ένα πανω στο άλλο; ξέρω' γω. πόσο κάνει ένα πάρκο περίπου θυμάσαι ή το έχεις από το γιόκα;

Τα παίρνω λοιπόν αγκαλίτσες και κυρίως τη μπέμπα (η οποία στο Θεό σας, βάζει το δάχτυλο πιπίλα και χαιδεύει τα μαλλιά της, πολλές φορές δε, από τη λύσσα της να χαιδέψει μαλλί, τραβάει μαλλί και κλαίει το ζωντόβολο), η οποία ειναι χαδιάρικο μωρό. δεν θέλω όμως να τα παίρνω όταν κλαίνε, για να μην το συνδυάσουν κι έχουμε όργανα συνεχώς. τα παίρνω σε άσχετες στιγμές και τα κανακεύω. Απλώς είναι κάτι ώρες γκρίνιες που με βγάζουν εκτός εαυτού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω τα μπιμπερο της avent.τα θεωρω εξαιρετικα.πριν απο κανα δυο βδομαδες τους αλλαξα θηλες κ τους πηρα το νο 3 για τριων μηνων κ πανω κ τρωνε πολυ καλα.

εχω κ δυο μπιμπερο της κικο που τα χρησιμοποιω σπανια.εχω βαλει προσφατα τη θηλη για 4 μηνων κ πανω αλλα μου φαινεται οτι πεφτει παρα πολυ γρηγορα κ πνιγονται κ τους σταματαω συνεχεια για διαλειμμα.οποτε αποφευγω τα συγκεκριμενα.

οταν κλαινε (σπανια) τα χαιδευω στο ριλαξ κ τους λεω το τραγουδι "γιατι γλυκεια μου κλαις"!!!!

εννοειται οτι τα παιρνω κ αγκαλιτσα αλλα εχω καταλαβει οτι τα δικα μου τα παιδια δεν ειναι της αγκαλιας.φανταστειτε οτι στην αγκαλια μου κοιμηθηκε πρωτη φορα η μεγαλη χτες!δεν γουσταρουν κ πολλα πολλα!ειναι ανεξαρτητες!!!

ο ανεμοστροβιλος τα σηκωσε ολα στην περιοχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή για τον ίδιο λόγο καναμε και εμείς επαναληπτική αίματος!

Πάρκο πήρα μετά απο σύσταση φυσιοθεραπευτή για να μην είναι στο ρηλάξ πολλές ώρες!!Το καλύτερο μου είχε πει είναι το πάτωμα αλλά με έναν ταλιμπάν στο σπίτι δεν είχαν πιθανότητες επιβίωσης :lol::lol::lol:

Αγόρασα ένα τετράγωνο το πιο μεγάλο που υπήρχε 150 ευρώ!!

Τον γιό μου όμως δεν τον έβαζα στο πάρκο...στρωματσάδα και άγιος ο θεός ;)

Ελευθερία το ότι δεν θέλουν πολλές αγκαλιές εκμεταλεύσου το όσο μπορείς πίστεψε με θα σου χρειαστεί :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, κι εγώ φαντάζομαι οτι δεν θα πρέπει να τα έχω στο ρηλάξ πολλές ώρες αλλά να στο πει και φυσιοθεραπευτής.. το πάρκο ήταν κάτι που σκεφτόμουν οτι δεν βοηθάει πουθενά. θα το ξανασκεφτώ το θέμα.

σκέφτομαι, επειδή εκκρεμούν κάτι δώρα να μου πάρουν, να τους πω να μου αγοράσουν κανένα "γυμναστήριο", ξέρετε αυτά που έχουν το στρωματάκι - παπλωματάκι και διάφορες τζιριτζάντζουλες και παίζουν τα μομολάκια και πιάνουν τα παιχνίδια και ακούνε μουσική και λοιπά. μου αρέεσι ένα fisher price - εκεί έχω κολλήσει εγώ.

Επίσης σκεφτόμουν να αγοράσω υπνόσακο γιατί η μπουμού πολύ μου μπερδεύεται με την κουβέρτα της, πετάει σεντόνια, και γενικά αλλιώς τη βάζεις, αλλιώς τη βρίσκεις (κι αυτό από' μένα το πήρε το χρυσούλι μου). Είδα στο mothercare ένα ροζουλί που είναι ασορτί με την πάντα και τα σεντόνια και κουβέρτες της και δεν ξέρω τι να κάνω. Είναι αμάνικος, αλλά έτσι κι αλλιώς τα χεράκια έξω από τα σκεπάσματα τα έχει και τώρα. Εσείς χρησιμοποιείται τέτοιο πράγμα; Βολεύει;;

Καλά η Κάρμεν χάθηκε, θα έχει "σηκώσει" την κουζίνα και θα' χει φέρει μέσα έξω τα ντουλάπια αυτή τη φορά..

Πα! πα! ενέργεια που έχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενδιαφέρουσα άφιξη..

δε μας λες και τη συνταγή αν δεν είναι τίγκα στα αυγά παρακαλώ πολύ;;

δε μου λες, είναι με σιροπάκι ή άνευ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή γενικά οι φυσιοθεραπευτες και οι ορθοπαιδικοι έχουν ένα θέμα με τα ριλάξ!!

Εμένα λόγω προωρότητας μου σύστησε σκληρή και μεγάλη επιφάνεια με διάφορα κρεμαντζούλια για να έχουν ερέθισμα να κινηθουν, να γυρίσουν,να απλώσουν χεράκια κ.λ.π.Η αλήθεια είναι πως μόλις άρχισα να τα βάζω πότε στο πάρκο και πότε στο γυμναστήριο είδα διαφορά.

Αν δεν είχα άλλο παιδι στο σπίτι το πάρκο δεν θα το επέλεγα!!

Ένα κομάτι πορτοκαλόπιτα παρακαλώ;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

θα αρχισω τα μπινελικια πρωτα συγχωρειστε με

γ...ω το ικα κ ολες τις δημοσιες υπηρεσιες.κ εμεις οι μ..κες που μου κρατανε εμενα 500 ολοκληρα ευρω απο το μισθο μου το μηνα για να ειμαι λεει ασφαλισμενη στο κ...λοταμειο.δεν θελω ρε.με αυτα τα λεφτα θα πηγαινω σε ιδιωτες που κανουν κ τη δουλεια τους σωστα.

θυμαστε οτι σημερα ειχα εμβολιο.

χτυπαει το τηλεφωνο 7:30.λεω κατι εγινε.κ μου λενε απο το κ...λοικα οτι η γιατρος που θα πηγαινα εχει δηλωσει ασθενεια κ να μην παω.ωραια λεω ποιος την αντικαθιστα γιατι τα ραντεβου ειναι κλεισμενα.κανεις μου λεει(μα κ γω τι ρωτησα;) κ τι θα κανω της λεω;θα πρεπει να κλεισετε νεο ραντεβου.ποτε εχει;16 νοεμβριου!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

ναι μα της λεω οτι τα εμβολια δεν μπορω να τα κανω οποτε θελω.δεν μπορουν να περασουν πολλες μερες.τι να σας κανω μου λεει κ αυτη;αυτη οντως τι να μου κανει;

τι να πω ρε κοριτσια μιλαμε τα εχω παρει.τωρα θα πρεπει να παω να τα πληρωσω ειναι κ πανακριβα απ οσο ξερω κ να παω στην παιδιατρο κ να πληρωσω κ εκει διπλη επισκεψη.κ χ...στηκα για τα λεφτα εχω για τα παιδια μου αλλα μου τη σπαει ολη αυτη η κοροιδια να μου κρατανε λεφτα κ ασφαλεια να μην εχω.

κ οχι τιποτα αλλο ξερω πως η συγκεκριμενη γιατρος εβαλε υποψηφια στις εκλογες κ δεν βγηκε.τυχαιο που δηλωσε ασθενεια χτες κ σημερα;;;

δεν νομιζω!!!

τα νευρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά που σε ειδοποιήσανε Λιονταράκι μου!!!!!!!!!!!!

Πάλι καλά............

Άντε..... γιατί δεν είναι Ταμείο αυτό το ΙΚΑ......

Κ...... χανείο είναι!!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω..οντως παλι καλα που με πηραν.

καλα μολις ακουσα μια ειδηση κ τρελαθηκα.στην αλεξανδρουπολη δυο γονεις πηγαν ταξιδι με τα διδυμα τους μωρα 4 μηνων κ δεν τα ειχαν δεσει στα καθισματα κ τρακαραν!!!! :shock::shock::shock::shock:

καλα ειναι δυνατον;τοση ασχετοσυνη;ουτε μεχρι την επομενη γωνια δεν τα πας χωρις να τα δεσεις οχι να πας κ ταξιδι.ευτυχως τα παιδακια δεν επαθαν τιποτα κ ειναι μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...