Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

καλημέρα!

Α! η μυξορουφήχτρα είναι θαυματουργη!!!Μονο που δεν κάθονται οι δικές μου εύκολα,μόλις με βλέπουν να την κρατάω εξαφανίζονται! :D

Το λαστιχάκι το είχα σκεφτει και εγω ( για την μια δηλαδή γιατί η άλλη δεν παίρνει πιπιλα)αλλά φοβόμουνα επειδή είχαμε θέμα με αναγωγες.

Πάντως βρήκα την λύση με την αλοιφή για τα ούλα, την bexident. Όταν ξυπνάει καμια φορά την νύχτα σπάνια πια της βάζω λίγη στην πιπίλα και επειδή της αρέσει την ρουφάει μανιωδώς και έτσι ζαβλακώνει και κοιμάται αμέσως.Το ίδιο έκανα με τον γιό μου. ;)

Κάρμεν καλές δουλείες στο καινούργιο μαγαζί!!!!!!

Λέω να πάω γυμναστήριο!Θα τα πούμε αργότερα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ ελευθερία μου δεν έπιασαν οι ευχές σου για ήρεμη νύχτα! η μικρή ναρκώθηκε από 8.30 μέχρι 8.30 το πρωί!ο αδερφός της όμως κάλυψε και τους 2!δεν θυμάμαι πόσες δορές ξύπνησε, άπειρες!και όχι όπως άλλες φορές απλά νιαούρισμα, έκλαιγε και αναγκαζόμουν να τον σηκώνω και να τον φέρνω βόλτες. τότε ηρεμούσε και άρχιζε τα οοο, αλλά μάλλον του άρεσε και το έκανε όλη τη νύχτα. επειδή είναι λίγο αρρωστούλι του κανω τα χατίρια αλλά απ΄οταν του περάσει τέρμα οι νυχτερινές βόλτες! μυξορουφίχτρα μάλλον πρέπει να προμηθευτώ, όπως και λαστιχάκι για την πιπίλα!

βιβή ναι εκπαιδυτικός είναι, φυσικά και δεν έχει διοριστεί αλλά δουλεύει εδω και 4 χρόνια στα σχολεία του ΟΑΕΔ.

ρε ζετούλα πραγματικά είσαι σουπερ μαμα, στη δουλειά με τα μωρά, απίστευτο!καλές δουλειές στο καινούριο μαγαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρες,

ευτυχώς σήμερα δεν δούλευε το καλό μου και με άφησε να ρίξω ύπνους ανελέητους.. (τρόπος του λέγειν ανελέητους, ας τα ξεχάσω αυτά που ήξερα)

Καλά, η Κάρμεν είναι παντός καιρού. Μαγειρεμένη, ξεσκονισμένη και γενικώς τακτοποιημένη. Εγώ δουλειές στο σπίτι μπορώ να κάνω μόνο αν είναι και κάποιος άλλος μαζί. Έχω ακόμη την ανασφάλεια και με το κιχ έστω κι αν δεν με βλέπουν πηγαίνω να τσεκάρω το κάνουνε. Καλές δουλειές κι από μένα Κάρμεν.

Αλίκη, κι εμένα δούλευε στον ΟΑΕΔ, φέτος είναι στο Παιδείας. Να ρωτήσω τι ειδκότητας είναι; Τα' χουν κάνει σαν τα μούτρα τους στην εκπαίδευση και δεν βλέπω προκοπή. Εμείς αν διάβασες, έγραψα κάπου οτι πριν 2 χρόνια ερχόμασταν στα Γιάννενα συχνά, έκανε την ΑΣΠΑΙΤΕ, γι' αυτο΄. 3 φορές την εβδομάδα ερχότανε αυθημερόν, με κρύα, απαγορευτικά με πολλά μποφόρ, χιόνια στην Εγνατία και με ένα παλιοσαράβαλο αυτοκίνητο, αγορασμένο ειδικά για την περίπτωση χωρίς καλοριφέρ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα διδυμομανουλες! κι εμεις χαλια βραδυ ειχαμε... απο τις 3.15 ειχαμε παρτυ!! ποτε η κορη ποτε ο γιος..... θυμηθηκα τα υπεροχα πρωτα βραδια.....

καρμεν με το καλο το καινουριο μαγαζι και καλες δουλειες!

η μυξοροφουχτρα κανει χρυση δουλεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπονζουρ....στις ξενυχτισμενες μαμαδες..

κ εμεις μην νομιζετε στις 4 το πρωτο ξυπνημα ε μεχρι τις 5:30 τις ειχα ταισει βαριομουν το περα δωθε.ευτυχως που κοιμουνται μετα αμεσως μεχρι τις 10:30 κ κοιμαμαι.αυτην την ωρα κανω τον καλυτερο υπνο.

τωρα μου τραγουδανε...εραβα κατι καλυμματα για τον καναπε της πεθερας μου κ τα ειχα βαλει πανω στον παγκο της κουζινας με τα ριλαξ κ εκοβα υφασματα κ τους μαθαινα κ ραπτικη ταυτοχρονα!!!ειχε πολυ πλακα!!!!!

εφτιαξα φασολακια για σημερα.να δω θα τα φαει κανεις;;;;;;

κ αυτη η παστα φλωρα δεν λεει να τελειωσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια μου κουκλες ολες φτου σας φτου σας αν κ δεν ματιαζω. Κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολύ για τις ευχες σας πραγματικα ευχομαι να παει καλυτερα τωρα που μετακομισα γιατι κ τα εξοδα δεν ηταν κ λιγα.

Οσο για τις δουλειες αφηστε ειναι κ μερες που δεν εχω σκουπισει κ παρακαλαω μην πατισει ανθρωπος αλλα τωρα θα τελειωσω με τις μετακομισεις κ θα χω τα απογευματα ελευθερα οποτε θα συμμαζευτω κ εγω. Το εχω αναγκη να καθισω κ λιγο σπιτι γιατι με 3 παιδια μες στους δρομους ολη την ωρα πρωι απογευμα ειναι δυσκολα τα πραγματα κ κουραστικό κ για μενα κ για αυτα.

Αποψε λεμε μηπως βγουμε κιολας για να δουμε. Τελειωσα με ηλεκτρολογους κ ολα κ ετσι το απογευμα τελικα φτιαχνω βιτρινα γιουχουυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑ. ΑΝ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΓΕ ΚΑΙ Ο ΒΗΧΑΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ.ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΑΣΚΑ ΑΕΡΟΛΙΝ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΑΙΔΕΥΕΤΑΙ. Η ΜΥΞΟΡΟΥΦΙΧΤΡΑ, ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΗΧΑΛΑΚΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ, ΑΛΛΑ ΣΕ ΝΟΡΜΑΛ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΜΑΣΚΑ!!!! ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!! ΘΕΛΩ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΟΥ 24 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 περαστικα στα μικρουλια σου!!!!! δεν ειχα δει οτι ηταν αρρωστα.... αχ παιδευονται τα γλυκα μου....

ασε οσο για το τελος του εξαμηνου και την επιστροφη στη δουλεια... καθολου δεν θελω να το σκεφτομαι...

τελικα ο οαεδ δινει690 η 740 στο εξαμηνο, ρωτησες :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια εγω ειμαι ασφαλισμενη στον ογα λογο του οτι εχουμε χαμηλό πλυθυσμό. Αμέσως μολις γεννησα εκανα τα χαρτια μου κ ακομα δεν μ εχουν ειδοποιησει για το επιδομα λοχειας αλλα ουτε κ για το τριτεκνων τι στο καλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 περαστικά.

Αυτό το εξάμηνο του ΟΑΕΔ είναι για να μην γυρίσει η μητέρα στην εργασία της και να την πληρώνει ο ΟΑΕΔ;;

Και τα χρήματα είναι πάγια ή βγαίνουν αναλόγως του μισθού; Α, και αν κάποια θέλει να κάνει χρήση όχι εξαμήνου αλλά 3μήνου φερ' ειπείν; Ξέρει καμία σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

albiz ναι είναι άδεια μητρότητας που την πληρώνει ο ΟΑΕΔ.Τα χρήματα νομίζω είναι πάγια.Αν δεν θες να κάνεις χρήση όλου του εξαμήνου κάνεις αίτηση κανονικά για 6 μήνες και μετά όταν θέλεις διακόπτεις.

Κάρμεν εμένα τα χρηματά απο τον ογα μου ήρθαν στους 6 μήνες μαζεμένα.Συνήθως τόσο κάνουν!

Ελευθερία κουκλες και οι τρείς!!!!!!!

Καλέ έτσι που τα βγάζεις συνέχεια φωτο μην παραξενευτείς άμα σου πουν ότι θέλουν να γίνουν μοντέλα :lol::lol::lol:

Σήμερα ήμουν όλη μέρα έξω.Πήγα γυμναστήριο το πρωί και μετά γύρισα,μαγείρεψα για τα μωρά,ψιλοσυμάζεψα, πήρα τις κορούλες μου και έξω πάλι.Είχε και πολύ ωραία μέρα μαζευτήκαμε την ώρα του φαγητού!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά καραμελένια, εγώ ενώ δεν είμαι άσχετη με τα κομπιούτερ και τα λοιπά, το' χω μελανό σημείο, δεν μπορώ να βάλω τικεράκι από όταν έγινε η αναβάθμιση..

Ρωτάω για το επίδομα του ΟΑΕΔ, γιατί εγώ την επόμενη μέρα που γύρισα από την κλινική δούλεψα. η δουλειά είναι από το σπίτι μου μεν,αλλά άντε να κάτσεις στο κομπιούτερ για δουλειά μετά από εγχείσηση.. Επίσης, επειδή είναι η φύση της δουλειάς τέτοια, δεν θα ήθελα να πω πολλά - πολλά, είμαι μόνη μου στο Νομό μου και δεν υπάρχει αντικαταστάτης. Δουλεύω για μία ιδιωτική εταιρία που έχει κάνει σύμβαση με το δημόσιο. Μας κάνουν 4μηνες συμβάσεις για να μην μας αποζημιώνουν πολύ, να μην μας πληρώνουν πολύ και λοιπά. Άρα αν θα έκανα χρήση όλων αυτών θα με απέλυαν. κι έτσι, δουλεύω.. Απλώς είπα μήπως (γιατί εννοείται οτι από την δουλειά δεν βγάζω 600 ευρώ το μήνα με τίποτα.. είναι part time σαν να λέμε) - σας έχω καταμπερδέψει -. έλεγα να κάνω την ......απάτη, να πω οκ για το εξάμηνο και να πάρω μόνο τον ένα μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη δεν ξερω αν γινεται αυτο..αν κ δεν πολυκαταλαβα πωε θες να το κανεις!!!!!

αλλα για ρωτα οντως αν μπορεις να παρεις σπαστα την αδεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HAPPY BIRTHDAY ΛΟΙΠΟΝ!!!!!

Να φτάσουνε σαν τα ψηλά βουνά, να' χουν υγεία , χαρά και προκοπή στη ζωή τους, αγάπη και σεβασμό απ' όλους, κι εσείς οι γονείς, να δείτε εγγόνια και δισέγγονα από τα κοριτσάκια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία να τις χαίρεσαι!!!! [smilie=occasion1.gif]

Βιβή καταρχήν ρώτα στον ΟΑΕΔ τι ισχύει για σένα με βάση το καθεστώς εργασίας σου.Πάντως ξέρω σίγουρα ότι εφόσον το δικαιούσαι μπορείς να το πάρεις και να κάνεις διακοπή όποτε θες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή για τα τικεράκια σου:

Στην επεξεργασία υπογραφής κάτω κάτω στις επιλογές έχει 3 κουτάκια με τικ μέσα. Βγάλε όλα τα τικ από τα κουτάκια και μετα copy

Αν φτιάξεις το τικερ απο το lillipye στο τέλος θα κάνεις copy στο forum signatures το PseudoHTML, UBBCode and BB Code

Τώρα μη με ρωτάς γιατί δεν φτιάχνω τα δικά μου δεν είμαι και... ο Μπιλ Γκέιτς ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ. ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΕΙΝΑΙ 690. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΡΩΤΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΙΣΤΕ ΚΟΥΚΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ!!!! ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΕΣΕΤΕ!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΜΑΓΑΖΙΑ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΣΤΟΛΙΖΟΥΝ ΒΙΤΡΙΝΕΣ ΜΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!!! ΒΕΒΑΙΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΩΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΩ, ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ!!! ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΕΠΟΧΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΝΤΥΣΩ ΑΓΙΟ-ΒΑΣΙΛΑΚΙΑ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΝΙΑ ΜΟΥ!!!! ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ :P:P:P:P:-bd:-bd [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πριν λιγο γυρισα απο την συνελευση της πολυκατοικιας.ειμαστε καινουργιοι ενοικοι κ πηγα να δωσω το καλο παραδειγμα.ρε κοριτσια ενας ενοικος εθεσε θεμα την αισθητικη των μπαλκονιων κ οτι δεν ειναι δυνατον να εχεις στο μπαλκονι σου πλαστικο τραπεζι κ να βαζεις ναυλον τραπεζομαντηλο επανω!!!!μιλαμε για σοβαρα θεματα!!!αυτος τι κανει;παει απεναντι απο την πολυκατοικια κ τσεκαρει τα μπαλκονια κ οτι δεν του αρεσει το βαζει θεμα....ακου ρε παιδια με τι ασχολειται ο κοσμος!!

φευγουμε σε λιγο!!!θα παμε οικογενειακως σε ταβερνακι για φαγητο!!εχω παρει τα συμπραγκαλα μαζι κ θα τα ταισω εκει!!!!φιλια σε ολες τις μαμαδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου τι μου κανετε? απο τα αγρια χαραματα εγω εχω σηκωθει παλι. Ναι ναι 5 ηώρα κ δεν μου φταινε οι μπεμπηδες μιας κ ο πρωτος ξυπνησε 6,30 για να φαει αλλα τα κλασικα το ροχαλητο του αντρουλη μου του γλυκου που σκεφτομουν οτι αυτοι που πλακωνουν τον αλλον με το μαξιλαρι να σκασει κατι ξερουν. Μα τι κακο κ αυτο νομιζω ειναι λογος διαζυγιου κλαψ κλαψ. Δεν μπορωωωωωωωωωω για σκεφτειτε το να χω 3 παιδια κ να μην μ ενοχλουν στον υπνο κ να χω μες στ αυτι μου το κομπρεσερ να γκρεμιζει τοιχους ολη νυχτα. Κ καλα την ωρα που ξαπλωνω ψοφια δεν ξεκιναει αμεσως κ ετσι κοιμαμαι κ εγω ταβλα αλλα πιανει δουλεια με τις μεγαλες ωρες οποτε κ εχω ψιλοχορτασει υπνο κ πλεον τον ακουωωωωωωω. Θα τον σκοτωσωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, (υπόκλιση)

Ευχαριστώ την καραμελενια, την Ελευθερία (πως τα περάσατε χθες στο ταβερνάκι;;), που με βοήθησαν με το τικεράκι μου, επίσης, ευχαριστώ τους γονείς μου, την αδελφή μου, τον άντρα μου που πάντα με στηρίζει σε κάθε προσπάθεα - αγάπη μου, σ' ευχαριστω - , τον ατζέντη μου που χωρίς αυτόν δεν θα έκανα τίποτα και όλους τους φανς μου που χωρίς εσάς, δεν θα ήμουν εδώ σήμερα..

Ητανε μία κρίση όσκαρ, δεν είναι τίποτα.. Οι ορμόνες μου φαίνεται ακόμα είναι στο αλλαλούμ..

Πότε θα ξεπριστώ επιτέλους ε;; Θέλω να φορέσω τη βέρα μου.

Διάβαζα χθες το βράδυ ανάμεσα από κάτι κραυγές των μωρών, οτι: το μωρό το χορτάτο είναι ευχαριστημένο και παραδίδεται σε ύπνο. Εμένα τα δικά μου την ευχαρίστηση δεν την έχουν δει.. Ειδικά αν είναι νύχτα.... ζήτω που καήκαμε, με το μάτι γαρίδα είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκερλσ!!!

βιβη σε ευχαριστουμε που σε μια τοσο σημαντικη στιγμη της ζωης σου (η απονομη οσκαρ) μας θυμηθηκες κ μας τις συναγωνιστριες μαμαδες!!!

χτες περασαμε πολυ καλα!τα μωρα δεν εκλεισαν ματι στην ταβερνα!μην χασουν κ δεν παρατηρησουν τα παντα!τα ταισα εκει.γυρισαμε 12:30.κοιμηθηκαν εκεινη την ωρα αμεσως. ε λεω δεν μπορει θα τα παρει ο υπνος μεχρι το πρωι!!!αμ δε....στις 5 αρχισε το νιρισμα!

τα νευρα μου κροσια.γιατι εγω κοιμηθηκα κανα τετραωρο δηλαδη.τις ταισα στις 6 κ στις 6,30.τι να τις κανω;;;;

το πρωι πηγαμε οικογενειακως στο βασιλοπουλο,πηραμε ενα σωρο μλκιες (οτι σοκολατα υπαρχει στο εμποριο ειναι μεσα στο ντουλαπι μου τωρα!!!),πληρωσαμε 100 ευρω κ γυρισαμε!

εφτιαξα τηγανια κοτοπουλο κ θα φαμε σε λιγο.

θα πω στον κωστα να κατσει με τα μωρα μεχρι να κοιμηθουν να παω για υπνο γιατι δεν την παλευω αλλο....

καρμεν δεν εχω χειροτερο απο το ροχαλητο......ευτυχως ο δικος μου ουτε καν ακουγεται.

τα λεμε αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...