Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

κοριτσακια μου εγω στολιζω παντα για του Αγιου Νικολαου. Τωρα φετος θα δουμε. Βασικά δεν μου κανει αισθηση ετσι οπως ειναι το σπιτι αλλα θα δουμε.

ΤΟυς φοραω συνηθως αμανικο κορμακι κ απο πανω μπλουζακι μιας κ δεν τους βαζω ολοσωμα φορμακια σπανια μονο. Κ απο κατω γυμνουλιδες μονο με καλτσουλες. Εχουμε καμια βδομαδουλα που αναβουμε το καλοριφερ. Και τους σκεπαζω με σεντονακι κ κουβερτα ζεστη.

Οσο για το αν θα ναι κ...πετσομενα θα ναι γιατι ετσι μεγαλωσε κ η κορη απο την ωρα που γεννηθηκε μεσα στο μαγαζί κ για αυτο ειναι παιδι της πιατσας κ παρολο που ειναι ζωηρη μ αρεσει πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μ αρεσει που σας ελεγα για διαιτα....

μολις τσακισα μα πιτα σπεσιαλ....με διπλο ζυμαρακι!!!!!κ πινω κ κοκα κολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρώμηηηηη!!!!!!!Ταξίδιιιιιιι!!!!!!Αχχχχ!!!! :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

1 κουβερτούλα φλίς ελαφρια και τις κουβερτούλες που μας έπλεξε η γιαγια!!

2 πάντα κοντομάνικό εσωρουχο ή αμάνικο.Δεν έχω βάλει ποτέ στα παιδια μακρυμάνικο.Το βράδυ ολόσωμο φορμάκι βαμβακερό.

3 έχουμε ανάψει θέρμανση λόγω υγρασίας αλλά και επειδή το δωμάτιο των παιδιών είναι το πιο κρύο!

4 Συνήθως στολίζω την 1η εβδομάδα του Δεκέμβρη 6 του μηνός που έχουμε επέτειο είναι πάντα στολισμένο το σπίτι.(εκτός απο πέρυσι)

5 Απο τον 4ο μήνα και μετά μου έλεγε η παιδίατρος να σηκώνω λίγο το καρότσι για να μπορούν να χαζεύουν λίγο έξω.

Αμάν μου άνοιξε η όρεξη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεμα διαιτα κανω πως δεν το βλεπω γιατι φρικαρω. Εγω ημουν παντα γεματη κ στην εγκυμοσυνη της κορης μου πηρα 6,700 κ γεννησα την μικρη 3350 τωρα στα διδυμακια μεχρι μια εβδομαδα πριν γεννησω ειχα παρει 8 αλλα παρολο που ημουν ευσωμη δεν ειχα την ηλιθια κοιλια ενω τωρα κ αυτη καλα κρατεί. Μου λετε πως φευγει? κ για γυμναστικη ουτε λογος με 3 παιδια κ δουλεια. Μα μου σηκωνει νευρικη κατασταση οτι κ να φορεσω φαινεται σκατα. Ολο λεω οτι θα κανω διατροφη θα τρωω σωστα χωρις αναψυκτικα ψωμια λιπαρα κ τα λοιπα κ ολο να κ θα ζηλεψω ενα γλυκό να κ θα πιω ενα αναψυκτικό και παει λεγοντας. Αλλα λεω τωρα να το παρω αποφαση γιατι θελω τα χριστουγεννα κατι να εχω βγαλει απο πανω μου. Λοιπον πρεπει να πεισμωσω για να το παρω αποφαση.

Παρεπιπτοντως στους μπεμπηδες αρεσει πολύ να ειναι πιο σηκωμενοι στο καθισμα τωρα κ να χαζολογανε γυρω γυρω οποτε κ στο καροτσι κ στο ριλαξακι τους εχω πιο σηκωμενους α κ στα καθισματα φαγητου που εχω που ξαπλωνουν τελειως τους τα σηκωνω οταν ψιλογκρινιαζουν κ επειδη ειναι ψηλα κιολας τα καθισματακια χαζευουν γυρω γυρω κ με βλεπουν που κανω κ δουλειες κ ηρεμουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετούλα μόνο 8 κιλά :?::?::?:

Τί έτρωγες αέρα κοπανιστό;;;;;;;

Μεχρι τα Χριστούγεννα πάντως το μόνο που θα καταφέρω να πετάξω απο πάνω μου είναι κανένας πόντος μαλί όταν θα πάω για κούρεμα! :lol::lol:

Γυμναστήριο πάω όταν έχω χρόνο και κάποιον να μου κρατήσει τα παιδια αλλά αν δεν ράψω το στόμα....

Βέβαια κάθε πρωι που ξυπνάω βλέπω την κοιλιά και λέω...φύγε απο πάνω μου....αλά αυτή τίποτα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλπεω εβαλα θεμα φωτια!!!!καλα ας κανουμε οτι δεν το θιξαμε ποτε κ ας συνεχισουμε ακαθεκτες!!!

α πηρα χτες γαλοτσες!!!σας αρεσουν;;;εγω τις χαζευα απο περσι κ ειπα φετος θα της φορεσω!με κολανακι μια χαρα ηταν σημερα!!ναι το παιζω παιδουλα τρομαρα μου...ακομα φοραω all star λες κ ειμαι 15 χρονων...αλλα μ αρεσει το πιο casual στιλακι...ψωναρα που ειμαι!

ελσα η καρμεν μας λεει για 8 κιλα.......θελει ξυλο μου φαινεται...θελει κ τα λεει;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εγώ 8κιλά είχα πάρει το 1ο τρίμηνο!!!!!!!

Το καλό που γέννησα νωρίς και ήμουν 1 μήνα στο νοσοκομείο τρώγωντας τις αηδίες ήταν ότι δεν πήρα πολλά κιλά ακόμη!!!

Δεν ανοιξε και η λέκάνη μου και μπορώ και φοράω ακόμη τα παντελόνια μου...με φαρδιές μπλούζες βέβαια για να κρύβω την κοιλούμπα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με γεια τις γαλότσες κοριτσάκι!!!!!!!!!! μαύρες;;; απλές;; πως είναι;;

εγώ αγόρασα πέρσι κάτι πριτσιλωτές (με χρώμα αλλά πολύ τρεντυ) που πήγαμε στην Πράγα - Γερμανία και είπα, για το κρύο, για τα χιόνια.. ευτυχώς είχε βγάλει μία προσφορά στα LIDL κάτι μπότες χιονιού, ΟΟΟΟΛΟ ΓΟΥΝΑ με καμια 20αριά ευρώ κι έκανα τη δύσκολη οτι δεν τις ήθελα.. Ευτυχώς τις αγόρασα και μ' αυτές κατάφερα να γυρίσω με τα πόδια μου στις θέση τους και δεν έπαθα κρυοπαγήματα..

Κάρμεν, να μας πεις τι είναι στη μόδα στα πατούμενα φέτος, γιατί εγώ μόνο παπά και καμία τσάντα - φουλάρι - μπιχλιμπίδι με βλέπω να αγοράζω, γιατί καραμελένια, κι εγώ απ' το κούρεμα θα χάσω κάνα γραμμάριο..

Αλλά πήρα πολλά ρε παιδί μου. ήταν και η προηγούμενη χρονιά που είχα άγχος, έκανε και ο άντρας μου κάτι μαθήματα σε άλλη πόλη, πήγαινα κι εγώ μαζί του κάποιες μέρες για να' χει παρέα, τρώγαμε ακατάστατες ώρες και βλακείες.. έμεινα και 1 μήνα και στο κρεβάτι με την εγκυμοσύνη, είχαζ και τις αναγούλες, τα σάλια, την κακή γεύση.. (τι θυμήθηκα)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου. Τα 8 κιλακια ηταν μονο γιατι οι αντρες μου μου χαν στουμπωσει την κοιλια τοσο πολυ που δεν μπορουσα να φαω μιας κ αν ετρωγα πολύ ειχα καουρα κ πολλες φορες εκανα εμετο ενω στην κορη δεν ειχα εμετους. Δεν εκανε ομως να συνεχιστει κ τωρα αυτο το αισθημα κ να μην τρωω το ρημαδιιιιιιιιιιιιιι. Η παλιοκοιλια λες κ ειμαι εγκυος 4 μηνων την βλεπω κ μου ρχετε να βαλω κελεμπια.

Ζηλευωωωωωωωωωωω θελω κ εγω γαλοτσα μαυρηηηηηηηηηηη. Δεν εχω στο μαγαζι γαμωτο εχω μια καφε αλλα θελω μαυρηηηηηηηηηηηηη. albiz τι να πω γοβες πολυυυυυυ ψηλες φοριουνται φετος, μποτες ολων των ειδων σε μπεζ καφε κ μαυρο α κ γκρι παντως ωραια την βρισκω φετος την μοδα.

Θελω κ εγω ομως γαλοτσααααααααα καλε μου αγιε βασιλη φερε μου μια γαλοτσα μαυρη σε παρακαλωωωωωωω θα μαι καλο παιδι αρριστος μαθητης κ τα λοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!! ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ 2 ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ.

1. ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΑΩ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΣΩΜΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΑΠ' ΕΞΩ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΨΕΙ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ. ΒΕΒΑΙΑ, ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΦΟΡΑΕΙ ΜΙΝΙ ΦΟΥΣΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΣΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΡΛΙΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΠΟΥΚΑΜΙΣΑΚΙ ΚΑΙ ΚΟΤΛΕ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΟΥΚΛΟΣ (ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΜΑΝΑ!!!!!!)

2. ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΑ ΣΚΕΠΑΖΩ ΜΕ ΣΕΝΤΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΟΠΩΣ ΣΚΕΠΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ.

3. ΑΠΟ ΚΙΛΑ ΠΗΡΑ 18 ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΞΑΝΠΕΡΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΦΤΙΑΧΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΛΥΚΑ!!!! ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΡΩΤΑΕΙ ΘΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑ. ΑΠΟ ΚΟΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ. ΛΙΓΟ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ, ΑΛΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ 3 1/2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ.

4. ΤΑ ΡΙΛΑΞ ΤΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΣΗΚΩΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ.

5. ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΛΙΖΑ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ!!!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΛΙΓΟ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοριτσάκια!

θα ξεκινήσω με το καυτό θέμα κιλά!εγω πήρα 12 στην εγκυμοσύνη (αν δεν είχα ζάχαρο βέβαια θα έπαιρνα πολλά περισσότερα) και έχω χάσει 14 χωρίς δίαιτα, τα μωρουλίνια μου με κρατάνε σε φόρμα!η κοιλιά μου όμως χάλι, δεν είναι πολύ φουσκωμένη και μου κάνουν σχεδόν όλα τα ρούχα. έχω όμως τρομερή χαλάρωση και άπειρες ραγάδες λόγω του σουπερ φουσκώματος της εγκυμοσύνης. χωρίς ρούχα φαίνεται ακριβώς σαν της γιαγιάς μου και αυτό που με χαλάει είναι ότι θα μείνει έτσι, όλες αυτές οι ραγάδες δεν αφήνουν το δέρμα να ξανασφίξει :cry:

τα μωράκια τα σκεπάζω με 2 κουβερτούλες και τώρα σκέφτομαι να τους βάλω παπλωματάκι, ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. εμεις καλοριφερ έχουμε ανάψει εδω και 2 βδομάδες, γιάννενα βλέπετε, έχει κρύο. τους φοράω κοντομάνικο φανελάκι και βελουτε φορμάκια.

το καρότσι και τα ριλαξ τα έχουμε ανεβάσει εδω και καιρό γιατί δεν κάθονται με τίποτα ξαπλωμένα πιά. μου το συνέστησε και η γιατρός για να γυμνάζονται και να δυναμώσουν οι μυς. καλά η μπουμπούκα όσο ψηλά να τη βάλουμε θέλει κι άλλο, κάθεται μόνη της πλέον και δεν μπορούμε να την ξαπλώσουμε με τίποτα, μόλις τη βάζω κάτω σηκώνει το κεφάλι και κρατιέται από όπου βρει για να σηκωθεί!πολύ υπερκινητικό μωρό, μόλις μεγαλώσει λίγο ακόμη δεν θα τη μαζεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξέχασα να σας πω, στις 15 του μήνα θα πάω για μια εβδομάδα εκτάκτως στη δουλειά και μετά θα συνεχίσω την άδειά μου και να σας πω την αλήθεια ανυπομονώ! αν τελείωνε ορίστικά η άδειά μου θα με χαλούσε αλλά τώρα χαίρομαι υπερβολικά! θ μου κάνει καλό πιστεύω να αλάξω λίγο παραστάσεις γιατί συνέχεια στο σπίτι πολλές φορές αισθάνομαι σαν να είμαι 70 χρονών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας διδυμομανουλες!!!!!!!

λοιπον οι δικες μου απαντησεις...

-πηρα 11 κιλα στην εγκυμοσυνη και εχασα 12. βεβαια θελω να χασω κι αλλα γιατι ημμουν παχια πριν μεινω εγκυος. τα παντελονια μου μου κανουν αλλα στη μεση νομιζω πως θα σκασω οποτε δεν τα φοραω... εχω αποκτησει μια ωραιωτατη κηλη...

-τα σκεπαζω με κουβερτα βελουτε αλλα θα παρω υπνοσακους

-τους φοραω κοντομανικο εσωρουχο και φορμακι βαμβακερο

-εχω αναψει καλοριφερ γιατι μενω σε μονοκατοικια και το σπιτι ειναι με παλια κουφωματα οποτε...

- θα στολισω αρχες δεκεμβρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειστε τελειες!!!!

θα βαλω κ αλλες ερωτησεις!!!!!!!!!!

ρε κοριτσια χαρηκα που σας αρεσουν οι γαλοτσες...κ ελεγα οτι θα με κραξετε!!!!

α σημερα που πηγα για καφε κ ειχα ντυθει σαν εικοσαχρονο (τρομαρα μου) επιασα κουβεντα με μια κυρια διπλα μου κ ολο να μου λεει εισαι μικρη εσυ κ εισαι μικρη εσυ.στο τελος της λεω τι μικρη χριστιανη μου 31 ειμαι.τι μου λεει για 24 25 σε εκανα!!!!!μα τι καλος ανθρωπος που ηταν....τι γλυκεια.....μου λεει κ φοιτητρια να μου ελεγες αν δεν ειχες τα μωρα θα σε πιστευα!!!!!πω πω τετοια να ακουω.... :lol::lol::lol::lol:

αλικη τι δουλεια κανεις;;;εγω αν γυριζα τωρα στη δουλεια θα αυτοκτονουσα!!!κ οταν θα γυρισω δηλαδη να αυτοκτονησω θα μου ρχεται αλλα εχουμε καιρο μεχρι τοτε.

καλα η καραβατου βαφει τα μαλλια της live στην τβ;;;;τι αλλο θα κανουν θεε μου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

Ελευθερία και εγώ κοριτσάκια έχω, αλλά αντικειμενικά τα δικά σου είναι κουκλάκια. Να φανταστείς τα έδειξα και στη μαμα μου που κάθεται εδώ δίπλα και λέει τι όμορφα μωρά.

Για τις ερωτήσεις τώρα:

Εβαλα 18 στην εγκυμοσύνη και τον 1ο μήνα έχασα 22. Πρέπει όμως να χάσω 2-3 ακόμη γιατί ήμουν ήδη πολλά.

Τα μωρά τα ντύνω με κοντομάνικα κορμακια και από πάνω ολόσωμη βαμβακερή φόρμα.

Τα σκεπάζω συνήθως με σεντόνι και κουβέρτα, αλλά τις τελευταίες μέρες δοκίμασα έναν υπνόσακο από ΙΚΕΑ που φαίνεται να βολεύει.

Καλοριφέρ ανάψαμε εδώ και 1 μήνα.

Για στολίσματα δε σκέφτηκα ακόμη.

κορίτσια θέλω να ρωτήσω για το φαγητό τους. Νομίζω ότι η μεγάλη μου τρώει λίγο. Τρώει 5 φορες τη μέρα από 100-150, που σημαίνει γύρω στα 650 ml ημερησίως και είναι 6,5 κιλά , δεν είναι λίγο? Το βράδυ τρώει στις 9 και κοιμάται μέχρι τις 5 το πρωί, στην αρχή την τάιζα κοιμισμένη στις 12, αλλά σταμάτησα γιατί τη λυπόμουν που την ξυπνούσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλα κ μενα 5 φορες τρωνε αλλα λιγο παραπανω.δηλαδη σε καθε γευμα θα φανε 180-200 μλ.καμια φορα μπορει να φανε λιγοτερο.κ να φανταστεις οτι κ γω λεω οτι τρωνε λιγο.αλλα τα κιλα της μια χαρα μου φαινονται κ οι δικες μου καπου εκει ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σούλα μου τέλειο βάρος έχει η μικρή σου οπότε γιατί σε ανησυχεί το φαγητό?η παιδιάτρός μας λέει ότι όταν τα παιδιά παίρνουν βάρος δεν πρέπει να αγχωνόμαστε για το φαγητό, η φύση και τα παιδιά ξέρουν πόσο χρειάζονται!

προσπαθώ να τα κοιμίσω λίγο για μεσημέρι αλλά το βλέπω αδύνατο!

ελευθερία είμαι τελωνειακός και μου αρέσει πολύ η δουλεία μου, η σχέση με τους συναδέρφους, όλα!αλλά δεν είναι μόνο αυτό, είμαι μόνη μου με τα μωρά από το πρωί μέχρι τις 7 το απογευμα. επίσης μένουμε αρκετά μακρυά από το κέντρο οπότε δεν μπορώ να βγω με το καροτσάκι. τα μωράκια μου είναι πολύ απαιτητικά και εκτός από μένα δεν μπορεί να τα κρατήσει κάποιος μόνος του κι έτσι είναι πολύ δύσκολο να βγωω έξω. έχουν περάσει και 10 μέρες που δεν έχω βγει απ΄το σπίτι! οπότε ναι, ανυπομονώ να πάω λίγο για δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευθερία μου τέλειες οι κουκλίτσες σου!έχουμε και το ίδιο μπουφανάκι ;)

απ΄όταν γέννησα δεν μου έχει τύχει ποτέ να μην έχω τί να κάνω, είσαι πολύ τυχερή! να φανταστείτε ότι σπάνια μαγειρεύω πάνω από 2 φορες τη βδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια ευτυχως εχω τα παντα πολυ κοντα μου.καταρχην μενουμε σχετικα κεντρο πατρα.εχω κλειστο παρκιν στην πυλωτη κ ευκολα τα φορτωνω στο αμαξι κ φευγω!!!οταν πηγαινω κεντρο αφηνω το αμαξι σε παρκιν κ παω με το καροτσι παντου.ειναι ομως κ πολυ ησυχες οι δικες μου οποτε δεν εχω προβλημα κ εκει.οπου τις αφησεις καθονται ησυχες ειναι κοινωνικες κ δεν ενοχλουνται με τον κοσμο.ειμαι κ γω γυριστρω κ ολο εξω ειμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ελευθερία πολύ όμορφα τα μωρά, ειλικρινά, και πολύ ωραία οικογένεια είστε. Το ένα μοιάζει στο μπαμπα και το άλλο στη μαμά ή κάνω λάθος;;

Μόλις γύρισα από κομμωτήριο. Το μοναδικό μαγαζί κοντά στο σπίτι (και το πλέον χρήσιμο πια). Μου λέει το αγόρι μου "σου αρέσουν όπως σου τα έφτιαξε"; (μιλάμε για ένα απλό απλουστατο ίσιωμα). δεν πα να τα' φτιαχνε όπως ήθελε; και μόνο το μασάζ που μου έκανε στο κεφάλι ήταν αρκετό. Βγήκα λοιπόν σήμερα από το σπίτι μετά από 2 εβδομάδες. Γενικά 2 φορές βγήκα από το σπίτι μετά την Κλινική κι αυτές για τον παιδίατρο.

Εμείς έχουμε το peg perego το aria twin - δώρο τζαμπέ - αλλά δεν μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε πριν γίνουν 4 ή 6 μηνών (δεν θυμάμαι καλά), άρα και καλή μέρα να πετύχουμε, δύσκολο να βγούμε, άσε που θα πρέπει να γίνει συντονισμός, να έχουν φάει και λοιπά.. γιατί τρώμε κάθε 3 - 4 ώρες (ειδικά ο μπέμπης, αν δεν είναι έτοιμο το μπιμπερό στην ώρα του, τρώει τα χέρια του..)

Από βδομάδα θα βγω έξω, μόνη μου, ο άντρας θα αναλάβει, μαζί με τη μαμά μου ίσως, θα κυκλοφορήσω στους δρόμους της πόλης.. (τώρα που βγήκα, περπατούσα σκυφτή, ούτε να περπατήσω δεν θυμάμαι πια..)

Πολύ ζήλεψα τα ρουχαλάκια των μωρών. Εγώ έχω μόνο φορμάκια. Αλλά θα πάει η αδελφή μου στην Αθήνα και θα της πω της τρελοθείας να πάει στο Ζάρα και να μου φέρει πράμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη απο που εισαι;;;

καλα στο ζαρα εχει πολυ ωραια πραγματα τελικα κ το ειχα παρεξηγησει!

θυμαμαι κ γω την πρωτη φορα που βγηκα εξω που δεν αργησα κιολας ολα μου εμοιαζαν τελειως διαφορετικα.κυκλοφορουσα σαν ουφο.αλλα τωρα παω με αλλον αερα...αυτον της διδυμομαμας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέρκυρα εδώ. Και δυστυχώς δεν έχει ΖΑΡΑ. το πιο κοντινό είναι στα Γιάννενα. Αλλά το να κανονίσω απόδραση για ψώνια φαντάζει λίγο εξωπραγματικό για την ώρα.

Αυτό ακριβώς, σαν ούφο ένιωθα κι εγώ σήμερα. Έλειψα από το σπίτι 35 λεπτά ακριβώς και ήμουν εξω απ' τα νερά μου. (από τις πιτζάμες μου..)

Α, και το Massimo Dutty έχει ωραιότατα παιδικά να ξέρεις. Νομίζω έχετε και τέτοιο στην Πάτρα, απέναντι από τα ΖΑΡΑ λίγο πιο κάτω, αν δεν κάνω λάθος.

Τα ΖΑΡΑ πάντως εμένα μου αρέσουν και για μένα. Πρέπει να με δεις ταξίδι στην Ισπανία, Βαρκελώνη, και να μπαίνω ΖΑΡΑ για επιδρομή.. χα, χα, τα 'χει φτύσει ο καημένος ο αγαπημένος μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!

albiz το κόλπο με το κορδόνι στην πλάτη του άρια τουιν δεν στο δείξανε;Εγω το έκανα και τα έβαλα τα μωρά απο 2,5 μηνών κι ήταν μια χαρά!!!

Και εγώ περιμένω να βολέψει να κάνω επιδρομή στο Ζάρα!!!

Όσο για το 1η φορά έξω...έπρεπε να με δείτε την μέρα που βγήκα απο το νοσοκομείο, μετά απο 1 μήνα εσώκλειστη, έκανα 5΄να περάσω την είσοδο!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΡΙΑ ΤΟΥΙΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΣΑ. ΤΟ ΕΙΔΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΓΑΖΑΝΕ ΓΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΚΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΞΑΠΛΑ. ΤΟ ΖΑΡΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ!!!!

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...