Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

ΚΑΡΑΜΕΛΕΝΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ!!!!ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΝΟΜΙΟ ΤΩΝ 9 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΓΙΑ 9 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΓΕΓΟΝΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια μου τι μου κανετε? Ελευθερια μου ευχομαι να στρωσουν ολα απο δω κ μπρος κ θα σου λεγα μονο να εισαι ηρεμη για τα μικρουλινια σου που σε χρειαζονται απο κει κ περα ξερουμε κατα βαθος ολες μας οτι οι αντρες μας ζηλευουν κ ας μην το παραδεχονται γιατι πολυ πολύ απλα χανουν τα πρωτεια. Οσο καιρο ειμαστε τα δυο μας κ δεν υπαρχουν παιδια ειναι ολη μας η προσοχη στραμενη στον αντρουλη μας ενω μετα ερχονται τα μωρουλινια κ ανατρεπονται ολα κ δεν ειναι πια τα ιδια οποτε...

Να σας πω σημερα περασα απαισια. Σας ειχα πει οτι μου ειχαν δωσει καροτσια κ ετσι δεν αγορασα. ΓΙα να γελασετε αυτο που χρησιμοποιω κ μου αρεσει πιο πολύ απ ολα κ μαλιστα παραγγειλα κ καποια πραγματα κ το εφτιαξα μου το ζητησε πισω σημερα αυτη που μου το ειχε δωσει για να το βαλει στην αποθηκη. Επαθα πλακα κ οπως ημουν εβγαλα τα παιδια απο μεσα κ τα πηρα κ τα δυο αγκαλια κ της το παρατησα. Μετα μου ζηταγε συγνωμη κ μου ειπε οτι δεν το εννοουσε αλλα δεν το γνωρισε μιας κ του αλλαξα υφασματα κ τετοια κ νομιζε πως το δικο της λεει το χω πεταμενο αλλα ας το κρατησω λεει κανενα πενταρι μηνες ακομα κ μετα αν ειναι της το δινω. Επαθα πλακα. Εγω οτι εχω δωσει δεν υπαρχει ποτε περιπτωση να το ζητησω πισω. Εδωσα τα μονα καροτσια της κορης μου που ειχα 3 μαζι με ενα καλοκαιρινο κ η μια κοπελα που της εδωσα το ενα ηταν εγκυος αλλα το εχασε δηλαδη τι πρεπει να παω να το ζητησω πισω? αν ειναι δυνατον να πεσει φωτια να με καψει καλυτερα. Ευτυχως ομως δεν εχω την αναγκη της μιας κ τσαντιστηκε η νονα του ενος μπεμπη μου κ τους παραγγειλε κατευθειαν αλλο κ εχω κ το μακλαρεν οποτε να το βαλει στην αποθηκη της κ να του βαλει κ φωτακια αντι για δεντρο αντε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετούλα μου εσύ νιώθεις απαίσια;;;;

Τι να πει και αυτή η κακομοίρα που έκτός ότι την "έστειλες" στα ίσια (και πολύ καλά την έκανες :ymapplause::-bd ) της χάλασες και το ωραίο και μες την κακία σενάριο που είχε στο ανόητο μυαλουδάκι της, τύπου: Εμ βέβαια το καρότσι που της δώσαμε δεν της έκανε της κυρίας και ποιός ξέρει που το έχει καταχωνιασμένο...αλλά δεν θα την πετύχω πουθενά θα της δείξω εγώ ότι δεν τρώω κουτόχορτο!!

Παρεπιπτώντως μήπως είναι γνωστή της...Τζώρτζιας;;;;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γειά σας , είμαι μια μέλλουσα διδυμομανούλα , περιμένω τα παιδάκια μου με προγραμματισμένη καισαρική 27-30 Δεκέμβρη , σήμερα που πήγα στο γιατρό μου είπε οτι doppler θα κάνουμε στις 31 εβδομάδες και μετά θα ξεκινήσω και τις κορτιζόνες για να προετοιμάσουμε τα πνευμόνια των παιδιών(αν μπορεί κάποια ας μου εξηγήσει τι ακριβώς εννοεί? ). Ξέχασα να σας αναφέρω ότι δεν έχω ψωνίσει ακόμα τίποτα ούτε για εμένα αλλά και ούτε για τα μωρά, πότε θα πρέπει να ετοιμάζομαι ? Επίσης εχω και μια ακόμη κορούλα 2,5 χρονών αλλα γεννήθηκε καλοκαίρι και τα ρουχαλάκια δεν ταιριάζουν στην εποχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FANIKO γειά σου!!!

Με το καλό να υποδεχτείς τα διδυμάκια σου!!!!

Η διαδικασία με τις κορτιζόνες λέγεται ωρίμανση, είναι συνηθως 3 ενέσεις 1 κάθε 24 ώρες και γίνεται για να ωριμάσουν νωρίτερα οι πνεύμονες του εμβρύου, όταν υπάρχει υποψία προωρότητας.Επειδή τα διδυμάκια έχουν μια τάση να έρχονται νωρίτερα οι γιατροί συνιστούν να γίνεται ωρίμανση.

Όσο για τα ψώνια αν έχεις χρόνο και το κυριότερο χρήμα καλύτερα ξεκίνα σιγά σιγά γιατί αργότερα μπορεί να βαρύνεις αρκετά και να μην μπορείς.

Μην αγχώνεσε όμως όλα θα γίνουν στην ώρα τους!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτά τα μωρά θέλουν να μας εξοντώσουν..

μετά τις 5 κοιμόμαστε κάθε βράδυ.. που την βρίσκουν τόση ενέργεια;;

ούτε να σας διαβάσω δεν προλαβαίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

albiz υπομονή, είναι ακόμη μικρούλια, θα στρώσουν. τα δικά μου πριν ένα μήνα κοιμόταν στις 12 και από τις 9 έκλαιγαν και τώρα με το ζόρι τα κρατάω μέχρι τις 8.30. ειδικά τώρα που άλαξε η ώρα από τις 7.30 νύσταζαν και τελικα τα έβαλα για ύπνο 8.30, ελπίζω να μην ξυπνήσουν απ΄τις 5 :shock:

πάντως για τους άντρες ρε κορίτσια έχετε απόλυτο δίκιο, όσο και να θέλουν οικογένεια δυσκολεύονται να προσαρμοστούν. αυτοί θέλουν περισσότερη υπομονή απ΄τα μωρά!

σούλα κάποια στιγμή ρώτησες για την άδεια μητρότητας στο δημόσιο. εγω ρώτησα στο υπουργείο μας(οικονομικών) και μου είπαν να κάνω αίτηση για 2 9μηνα. η αίτηση θα απορριφθεί και μετά πρέπει να κάνω προσφυγή σε δικαστήριο και λογικά θα δικαιωθώ γιατί υπάρχει δεδικασμένο. το κακό είναι ότι θα κάνει περίπου 2 χρόνια να εκδικαστεί η προσφυγή! την άλλη εβδομάδα θα κάνω την αίτηση και θα σου πω περισσότερες λεπτομέρειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

faniko με το καλο τα μωρακια σου. Καλυτερα να ετοιμαζεσαι λιγο λιγο οσον αφορα τα ψωνια κ αυτα. Αντε βλεπω κ εσυ εχεις κι αλλο παιδακι. Εμενα με την κορη μου εχουν μπαμ δυο χρονια διαφορά. Κ παλι με το καλό κοριτσακι μου κ καλή λευτερια.

Οχι καραμελενια μου δεν γνωριζονται αλλα φαντασου να ειχαν κ παρε δωσε τι θα γινοταν. Δεν πειραζει ας το κρατησει εκεινη να κανει βολτες με τον αντρα της τωρα που τους το εφτιαξα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, ξέρετε οτι περνανε και οι άντρες επιλόχια κατάθλιψη;;

Το διάβασα κάπου (όσο ήμουν έγκυος γιατί από' δω και μπρος θα ξεχάσω πως διαβάζει ο κόσμος. υπογραφή θα βάζω με Χ).

Ελευθερία, καλά είναι να ξεσπάμε, όπως μπορούμε. Γιατί όλα αυτά που γράφουμε για τα πεθερικά, προσωπικά δεν είναι;; Δε βαριέσαι, απλώς σκέφτομαι οτι βγήκε ξινή η βόλτα που ήθελες.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και απο εμένα!!!

Κάποιες με θυμάστε,μάλλον :oops: και κάποιες όχι...

Περιμένω τα δίδυμα αγοράκια μου , είμαι στην 37η εβδομάδα αισίως και ήθελα να ενημερώσω τις διδυμομανούλες ότι την Πέμπτη 4 Νοεμβρίου θα έρθουν και τα δικά μου με προγραμματισμένη καισαρική...

Τόσο καιρό σας διαβάζω και βλέπω ότι όλες τα έχετε καταφέρει μια χαρούλα και πρέπει να είστε περηφανες μανούλες!!!!Να τα χαίρεστε!!!

Σας φιλώ και κάααααποια στιγμη ίσως βρω χρόνο να σας πω τα νέα μας......Το πότε δεν ξέρω!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείται ότι δεν σε ξεχάσαμε ρε κοριτσάκι!με το καλό τα μωρουλίνια σου!!!!σε περιμένουμε να μας πεις τα πάντα!

Ελευθερία μου πώς είσαι?ελπίζω να χαλαρώσατε λίγο και να είστε καλύτερα. μπορεί να μη γνωριζόμαστε προσωπικά αλλά νιώθω σαν να σε ξέρω, σε έχω συνέχεια στο μυαλό μου.

εμεις σήμερα έχουμε γκρινίτσα απ΄το πρωί. χθες δεν ακούστηκαν όλη μέρα ήταν μες την τρελή χαρά και σήμερα το εντελώς αντίθετο!έτσι για να μην κακομαθαίνουμε!βέβαια κοιμήθηκαν από τις 9 μέχρι τις 7 οπότε είμαι ξεκούραστη. αυτή τη βδομάδα λέμε να τα μεταφέρουμε σε δικό τους δωμάτιο, λέτε να δυσκολευτούν να συνηθίσουν?το κακό είναι οτι θα με φάνε οι διαδρομές γιατί η μπέμπα ξυπνάει τουλάχιστον 5-6 φορές τη νύχτα για πιπίλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ξανα απο την αρχη αφου με πεταξε εξω.... :evil::evil:

καλα ειμαστε κ εμεις!!πηγαμε βολτουλα το πρωι γυρισαμε φαγαμε κ ξεραθηκαμε!!!μαζεψα κ λιγο το μπαχαλο εδω μεσα,μαγειρεψα κ φασολαδα κ τωρα χαζευω τβ!ρε κοριτσια λεω να ξεκινησω καμια διαιτα σιγα σιγα.πολυ σιγα ομως...κ εκει που το σκεφτομουν σκαει μυτη η πεθερα μου με μια παστα φλορα μουρλια!!ε να μην την δοκιμασω;;;;θα δουμε.οκ δεν ειμαι κ τρελαμενη με τα κιλα αλλα δεν θα με χαλαγε να μπω ξανα στα ωραια μου τζινακια (που σιγα να μην ξανα μπω με τη λεκανη που εχει ανοιξει σαν αεροδρομιο)

ευη δεν σε ξεχασαμε κοριτσακι!!με το καλο τα μωρακια σου κ εμεις εδω ειμαστε!!κ ναι οπως βλεπεις ολες μια χαρα τα καταφεραμε!!!!

αλικη ευχαριστω πολυ που με σκεφτεσαι.αληθεια το λεω.καλα ειμαι μωρε.ελπιζω παντα σε καλυτερες μερες!!!τα δικα μου τα μπεμπακια ειναι πολυ ησυχα.τοσο που καμια φορα τα ξεχναω!!!αλλα αυτο το βραδυνο δεν το κοβουν ρε γμτ :twisted::twisted:

ενω ειχαν ξεκινησει κ κοιμοντουσαν 10:30 με 6:30-7 εχουν καμια βδομαδα τωρα που στις 4 αρχιζει το νιρ νιρ.ποτε η μια ποτε η αλλη.κ δεν πεινανε.αμα τους βαλω την πιπιλα ξανα κοιμουνται για κανα τεταρτο κ αντε παλι ξανα.ε δεν μπορω κ γω να κρατηθω κ γυρω στις 6 παρα τις ταιζω.ευτυχως που κοιμουνται αμεσως μεχρι τις 10:30 περιπου κ κοιμαμαι λιγο ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μας κρυοοοοοοοοοοοοο σημερα εχει ψυχρουλα.

Ευη μου κοριτσακι μου κ βεβαια δεν σε ξεχασαμε. Αντε με το καλο να κρατησεις αγκαλιτσα τα ζουζουνακια σου κ μετα οταν ηρεμισεις να μας πεις τα παντααααααααα.

Ελευθερια μου κρατα γερααααα.

Εμεις σημερα πηγαμε ως συνηθως στο μαγαζί κ θα ξαναπαμε κ το απογευμα. Πιστευω μεχρι το τελος της εβδομαδας να τελειωσει τελειως η μετακομιση γιατι δεν αντεχω αλλο.

Να ναι καλα η νονά του μπεμπουλη μου τους πηρε καινουριο καροτσι ολοδικο τους να μην μας λεει καμια κλοσσα κουβεντα αντε.

Πολυ θα ηθελα να καθισω να αναψω το τζακι κ να χουχουλιασω με τα ζουζουνομικρουλια μου αλλα αν θελω να τελειωσει καποια στιγμη το μαγαζι πρεπει να παω παλι σε κανενα μισαωρακι κλαψ κλαψψψψψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε συ καρμεν τι παλουκι τραβας...αλλα αυτα τα παιδια θα ειναι τελειως κ..λοπετσωμενα!!!δεν θα καταλαβαινουν τιποτα.ουτε αρρωστειες ουτε ευαισθησιες!!!σε κανα μηνα θα περπατησουν κ θα πουλανε κ παπουτσια στο μαγαζι!!! :lol::lol::lol:

ΝΥΣΤΑΖΩ..... (-|(-|(-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα, Ελευθερία, ωραία της τα λες της Κάρμεν..

Αλήθεια, πόσα κιλά πήρατε στην εγκυμοσύνη; γιατί αν σας πω εγώ..... θα πάθετε πλάκα.. Τέλος πάντων, ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με επιπλέον κιλά κι από 60 - 65 που ήμουν στα κανονικά μου, ξεκίνησα με 70+

Κάποια στιγμή που δεν θυμάμαι αν ήταν η τελευταία εβδομάδα που γέννησα, μάλλον δηλαδή, ήμουν 103!!!! Απίστευτο;;;; Ο γιατρός μου που είναι μικρός σε ηλικία και γαμώ, μου έλεγε μαζί με τον άντρα μου όταν πηγαίναμε για εξέταση και ζυγιζόμουν "100! 100! να τα εκατοστήσεις...."

Τέλος πάντων! αυτή τη στιγμή 20τόσες μέρες μετά είμαι -15 κιλά, αλλά Ελευθερία μου, δεν ευελπιστώ να μπω στα τζινάκια μου φέτος το χειμώνα.. Ελπίζω όμως για το καλοκαίρι..

Ελπίζω να σας έφτιαξα την όρεξη, γιατί τόσα κιλά, καμία δεν θα πήρε. Άντε γειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βιβη με τρελανες!!!!

κ εγω μην νομιζεις πηρα περιπου 25 κιλα αλλα εσυ παιρνεις βραβειο!!!!!

εγω ξεκινησα την εγκυμοσυνη πολυ αδυνατη 52 κιλα περιπου κ ξεπερασα τα 70.προς το τελος μετα τα 73 σταματησα να ζυγιζομαι!!!

τωρα ειμαι περιπου 60.ενταξει καλη ειμαι αλλα κ τα σκινι τζινακια μου τα λαχταραω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ τι κουβέντα είναι αυτή που πιάσατε για κιλά;;;;;;;

Φτου κακά στο στόμα σας!!!!!!

Λοιπον μέχρι την 29 εβδομάδα που ζυγίστικα τελευταία φορά είχα πάρει 15 κιλά!!Μετά δεν ξέρω πόσα πήρα γιατί μπήκα στο νοσοκομείο και μέχρι που γέννησα 32+2 δεν ξαναζυγίστικά!!!!Ευτυχώς γιατί το σόκ θα ήταν μεγάλο!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

έχω δρόμο ακόμα για να φτάσω τα αρχικά μου κιλά τα οποία έχουν μαζευτεί όλα στην κοιλιά! :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγω εως τωρα εχω πάρει 8,5 κιλά θέλω να πιστέυω ότι δεν θα πάρω πολλά ακόμα γιατί δεν με βλέπω καλά, βλέπετε με 2 συνεχόμενες εξωσωματικές μια τον Νοέμβριο που παλινδρόμησε και μια τον Απρίλιο που πέτυχε είχα πάρει κοντά 8 κιλά, και ξεκίνησα την εγκυμοσύνη στα 78 ,προσπαθώ πολύ να μην πάρω πολύ βάρος γιατί μετά δύσκολα χάνονται. Λέω από εβδομάδα να ξεκινήσω και εγώ τις ετοιμασίες μου, σιγά σιγά μην με βρουν τα μωρά απροετοίμαστη... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι "έντονη" προσωπικότητα.

Δεν πειράζει, θα κάνω οικονομίες φέτος το χειμώνα, γιατί φυσικά τσαντίζομαι και δεν θα ψωνίζω τίποτα αν δεν φορέσω έστω κι ένα, το πιο φαρδύ, ρούχο μου απ' τα παλιά. Μετά όμως, θα τινάξω τη μπάνκα στον αέρα.

Μ' έχει χάσει το attrativo από πελάτισσα. Θα ξαναμπώ!! και στα ρούχα και στο μαγαζί εννοώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τα ατρατιβο....

φανικο μην αργεις τις αγορες γιατι σε λιγο δεν θα μπορεις να κουνηθεις....κυριολεκτικα...οχι να γυρνοβολας στα μαγαζια για αγορες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω τις εξης ερωτησεις:

1. Με τι σκεπαζετε τα μωρα σας;εγω με σεντονι κ κουβερτα.ξεσκεπαζονται ομως ρε γμτ καμια φορα κ φοβαμαι μηπως κρυωνουν μονο με την κουβερτα.αλλα για παπλωμα εχω ακουσει οτι δεν κανει γιατι συνδεεται με συνδρομο αιφνιδιου θανατου (φτου μακρυα παναγια μου)

2.Μεσα στο σπιτι τι τους φορατε;εγω τους φοραω αμανικο κορμακι απο μεσα κ ολοσωμο κορμακι απ εξω.μηπως να βαλω μακρυμανικο κ απο μεσα;

3.Στο σπιτι σας εχετε αναψει καλοριφερ;;;εμεις οχι ακομα δεν κανει κρυο στο σπιτι μας αλλα σκεφτομαι μηπως κ παλι τα παιδια κρυωνουν.

4.ασχετο ποτε θα στολισετε για χριστουγεννα;;;;

5.κ κατι αλλο ηθελα να ρωτησω ρε γμτ αλλα το ξεχασα....

θα το θυμηθω ομως....

καθε απαντηση ευπροσδεκτη

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. σεντόνι και κουβέρτα - όπως τα λες.

2. τους φοράω μόνο το εσωρουχάκι που είναι μακρυμάνικο αλλά έχει έξω τα μπουτίτσια και καλτσάκια. είναι δε τυλιγμένα (και καλά, αφού ξεσκεπάζονται τα μομολάκια) με πάνα (από φανελένιο ύφασμα που μου έφτιαξε η μαμά μου. Αυτό για όταν κοιμούνται ή χαζεύουν στο ριλάξ (της fisher price με δόνηση. όταν αρχίζουν οι κραυγές για αγκαλιά βάζω δόνηση και ψιλοηρεμούν)

3. ανάψαμε καλοριφέρ απ' όταν γυρίσαμε από την κλινική γιατί ενώ το σπίτι είναι ζεστό, το δωμάτιό μας είναι το πιο κρύο δωμάτιο.

4. καθόλου άσχετο και πολύ επίκαιρο. θα στολίσω το συντομότερο. κάθε χρόνο στολίζο όλο και πιο νωρίς. (του Αγίου Σπυριδώνου να' χω το σπίτι αστόλιστο; 1η Δεκέμβρη να μην έχω στολίσει για καλό μήνα;) φέτος με βλέπω να ξεκινάω το δεύτερο 15νθήμερο του Νοέμβρη (έχω και δικαιολογία φέτος, είναι τα παιδιά)

5. Θυμήσου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

5. θυμηθηκα: για τα πιο μεγαλα μωρακια σαν τα δικα μου δηλαδη..τα βαζετε να καθονται πιο ορθια στο καροτσι τωρα κ στο ριλαξ;οχι σηλαδη εντελως ξαπλωμενα;;μου ειπε η πεθερα μου να ξεκιναω σιγα σιγα να μην τα εχω συνεχεια ξαπλα.κανει απο τωρα;θα παρω κ την παιδιατρο αυριο να την ρωτησω.

βιβη κ γω θα στολισω μεσα νοεμβρη.μεχρι τωρα στολιζα 1 δεκεμβρη αλλα επειδη θα ειμαι ρωμη θα στολισω νωριτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ, καλά που πήγαμε κανένα ταξίδι γιατί τώρα το βλέπω λίγο μακρινό.

αυτή τη στιγμή όπως το νιώθω (αυτή τη στιγμή λέω, γιατί είμαι και ταξιδιάρικος άνθρωπος) σκέφτομαι πόσο δύσκολο θα μου ήταν να αποχωριστώ τα μπεμπεδάκια μου.

Ελευθερία, τα σέβη μου στον Πάπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...