Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

τι μου κανετε κοριτσακια μου? φτου φτου μην μας ματιασω εμεις σημερα την βγαλαμε καθαρή. Κοιμηθηκαν δυσκολα χθες βραδυ αλλα κοιμηθηκαν 4,5 ώρες σερί. Το πρωί μια χαρά κ μετα τα πηγα για λιγο στην μαμά μου κπηγα για μπανιο με την μικρή. Το μεσημέρι παλι κοιμηθηκαμε καλά κ τωρα κοιμόμαστε ενώ χθες το απογευμα δεν κλειναμε μάτι. Τώρα το αν θα κοιμηθουν το βραδυ με τοσο υπνο σημερα δεν ξέρω αν κ το ευχομαι γιατι εχουμε σκοπο να βγουμε με τον αντρουλη μου κ λεμε να τους ετοιμασω κατα τις 21,30 κ μετα να βγουμε ετσι ωστε να ειναι να φανε κοντα να γυρισουμε αν κ εβγαλα κ με το θηλαστρο 350 μλ που δεν προκειτε να το πιουν αλλα λεμε. Σας ζάλισα τι κανετε εσεις καλέ? λιονταρακι τι γινεται πως εισαι κοριτσακι μουυυυ? ολες οι υπολοιπες φανταζομαι τρεχετε ε?

χαθηκαμε τελικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επιτελους βαλαμε ιντερνετ!!!!!!

τι κανετε καλες μανουλες;;;;;

εμεις μετακομισαμε κ δεν ειχαμε ιντερνετ ολες αυτες τις μερες!

ολα καινουργια στη ζωη μου!!

εμεις ειμαστε κιολας 21 ημερων σημερα.μεγαλωνουν απιστευτα γρηγορα.σς γενικες γραμμες ειναι καλα μωρακια.κοιμουνται τριωρα κ λιγο παραπανω.η μεγαλη μαλλον μου ξεκιναει κολικους (βοηθεια μου) γιατι τη βλεπω καποιες στιγμες σφιγγεται και κλαιει.η μικρη ειναι λιγο γκρινιαρα.δεν κοιμαται συνεχεια αναμεσα στα γευματα και γκρινιαζει για παρεα.τρωνε μαζι δηλαδη πρωτα η μια κ στο καπακι η αλλη περιπου 90-110 γρ.δεν θηλασα κ τους δινω ξενο.εξω δεν τις εχω βγαλει ακομα γιατι κανει πολυ ζεστη.αλλα απο την αλλη βδομαδα λεω να ξεκινησω τις εξορμησεις γιατι εχω λαλησει κ εγω.γενικα βγαινω κανα πρωι για τιποτα ψωνια αν ερθει η μανα μου.

βεβαια ολα μονη μου τα κανω καθως η μανα μου δουλευει κ η πεθερα ομυ ειναι εκτος πατρων.ο αντρας μου ερχεται στις 5:30 οποτε μεχρι τοτε ειμαι μονη μου με τα μωρα. με βοηθαει πολυ οταν ερχεται αλλα το βραδυ τα κανω μονη μου γιατι δουλευει το πρωι.

μεχρι στιγμης αντεχω.θα δειξει.δεν τρωω πολυ ομως.απο την υπερενταση δεν κατεβαινει φαγητο κατω.καλυτερα να χασω κ κανα κιλο!!

αυτα προς το παρον!!!

αντε τωρα θα τα λεμε!!φιλια κοριτσακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετούλα σου έχω ήδη απαντήσει και με πμ.

Τωρα διάβασα ότι βγάζεις με το θήλαστρο.

Μπορείς να βγάζεις πριν κοιμηθείς και ένα γεύμα να τους το δίνεις με το μπιμπερό. Θα το πιουν μονορούφι :laugh: και θα κοιμηθούν με τη μία.

Δοκίμασε κι αυτό.

Εμείς κοντεύουμε 10 μηνών και ξυπνάμε από 2 φορές έκαστος.

Πάντως αν βγαίνεις κιόλας μια χαρά είσαι.

Εγώ φαντάσου ότι βγήκα από το σπίτι για να πάω για τσεκαπ στο γυναικολόγο όχι όμως στις 40 μέρες αλλά στους 6 μήνες :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ ευχαριστώ κοριτσακι μου να ναι καλά τα μωρουλινια σοου κ απ οτι βλεπω απ την φωτο ειναι κουκλιααααααα.

Ναι αυτο σκεφτομαι κ εγω μηπως τους δίνω κατα τις 11 με 12 το βραδυ ενα καλό γευμα με το μπουκάλι. Εχω παρει ζυγαρια ακριβειας κ βλεπω οτι παιρνουν απ το στηθος γυρω στα 100 μλ τωρα που ειναι πολύ καλο κ απο βαρος ειμαστε αψογοι. Χθες που βγηκα με τον αντρα μου φαγανε 9 ηώρα το βραδυ κ ξυπνησαν τις 1,30. Θα το παλεψω ετσι κ βλεπουμε. Θα τους κάνω προγραμμα παντως. Σημερα ειμαστε ακριβώς 1ος μήνα κ λέω να ξεκινήσω να τους το φτιαχνω λιγο το προγραμμα τους για να κοιμομαστε. Τις προηγουμενες μερες που το εκανα ετσι ξυπνησαν 3 κ εφαγαν κ μετα παλι το πρωί κ ετσι ξεκουραστηκα κ εγώ.

Λιονταρακι μου εμαθα τα νέα σου κ απο δω κ μου ειπε η Μπεσυ οτι ειδε τις κουκλιτσες σου κ ειναι θεες. Μπραβο κοριτσακι μου αλλα να τρως για να μην πεσεις κατω γιατι ειναι εξαντλητικό το να μεγαλώνεις δυο μωρα μαζί. Φιλακια κοριτσαρες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω καρμεν μου!οχι οτι ειναι παιδια μου αλλα ειναι κουκλια τα μωρακια μου!!!! :laugh:

να σε ρωτησω οταν λες θα τους φτιαξεις προγραμμα τι εννοεις;εγω τις ταιζω ανα 3-3,5 ωρες.δεν τις ξυπναω.η μεγαλη λες κ εχει ξυπνητηρι στο τριωρο κ κατι ξυπναει μονη της.κ ακολουθει κ η μικρη.μεχρι να τις ταισω κ τις δυο μου παιρνει κανα μισαωρο.ευτυχως τρωνε και ρευονται σχετικα γρηγορα.αντε να αρχισουν να τρωνε πιο αραια γιατι το βραδυνο ειναι δυσκολο με δυο μωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστο το βραδινο ειναι πραγματικά πικρα. Οσο για το προγραμμα απλα για να κοιμομαστε λιγο το βραδυ λεω να κάνω παλι αυτο που εκανα κ στην κόρη μου δηλ την ταιζα οταν ηταν να ξαπλώσουμε εμεις πχ γυρω στις 12 κ ετσι ξυπναγε μονο μια φορα το βραδυ κ μετα το πρωί. Βεβαια για να γινει αυτο πρεπει να στρωσουμε λιγο κ το απογευματινό μας ωραριο αλλα λιγο λιγο. Κ εμενα μεχρι να φανε κ οι δυο λεβεντες θελω σιγουρα ενα μισαωρακι κ αλλαγμα... κλαψ. Τελος παντων ολα θα γινουν. Τι θα κάνω εγω που ζηλευει η μικρη οταν κατεβαινουμε βολτα με το καροτσιιιιιιι? σημερα εκλαιγε κ γκρινιαζε ενω στο σπιτι ειναι καλή κ δεν ζηλευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πολυ γκρινια!και οι δυο τους.δεν ξερω τι γινεται.τρωνε κανονικα αλλα δεν κοιμουνται με τιποτα.ειναι τρομερα ανησυχες.κουνανε χερια ποδια με τρομερη δυναμη λες κ θα σηκωθουν ορθιες.μια η μια μια η αλλη.τωρα εχουν λιγο ησυχασει.η μια δηλαδη γιατι η αλλη εχει το ματι γαριδα κ μολις της πεσει η πιπιλα σκουζει κ τρεχω.

χτες το βραδυ τα επαιξα.κλαιγανε κ οι δυο μαζι.ταιζα τη μια κ εκλαιγε η αλλη.κ το αποκορυφωμα ειναι που σηκωνεται μεστα νευρα ο αντρας μου κ αρχιζει να φωναζει τι θελουν κ κανουν ετσι,κ γιατι δεν την ταιζεις αυτην που κλαιει κ δεν μπορω να κοιμηθω.αν ειναι δυνατον.ενταξει δουλευει το πρωι εγω τι ειμαι ομως το ζωο που πρεπει να τα κανει ολα κ να μην μιλαει;μου ζηταγε συγνωμη μετα αλλα εγω ημουν σκατα.τι να πω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα κοριτσακι ολες τα περναμε αυτα. Κ εμενα παρολο που ειναι ησηχα μωρακια τα πιανει που κ που κ πανικοβαλομαι θελει κ η μικρη προσοχη ταυτοχρονα κ ειμαι μες τα νευρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ; ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΤΟ ΤΑΪΣΜΑ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ;;;;; ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΤΕΤΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΘΕ ΕΝΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΡΕΨΙΜΟ!!!! Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΟΥΛΙΕΣ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΡΕΥΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΘΗΛΑΖΩ ΚΙΟΛΑΣ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΝΑ ΡΕΥΤΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ, ΠΕΡΝΑΕΙ 1 ΩΡΑ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ; ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΤΕ, ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΒΟΛΤΑ, ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ; ΠΩΣ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΕΙ ΒΟΛΤΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ, ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ, ΤΑ ΓΕΜΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΝΕΡΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ. ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ, ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΖΕΣΤΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΑ. ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ; ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 τοση πολυ ωρα τρωνε;εμενα η μια σε δεκα λεπτα το εχει καθαρισει κ η αλλη αντε στο τεταρτο.ρευονται σε κανα πενταλεπτο που το θεωρω πολυ κ υπνο.

τα μπουκαλια εγω τα αποστειρωνω κ στα βαζω κλειστα στο ψυγειο.οταν ειναι να φανε εχω ετοιμο ζεστο νερο στο θερμο κ ετοιμαζω εκεινη την ωρα το γαλα.κ εμεις δεν εχουμε βγει ακομα εξω αλλα ετσι οπως το σκεφτομαι ενα θερμο δυο μπουκαλια κ τη σκονη κ ετοιμα!!πολυ απλο μου φαινεται βεβαια ετσι οπως το λεω!στην πραξη θα δειξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ; Η ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΚΡΑΤΑΕΙ 24 ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΑΠ' ΟΣΟ ΞΕΡΩ, ΟΤΑΝ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ; ΤΟ ΘΕΡΜΟ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ; ΠΩΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΚΕΨΗ ΕΙΧΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τους δινω το απταμιλ της μιλουπα.αυτο τους εδινα και στο νοσοκομειο κ η γιατρος μου ειπε πως εφοσον δεν τα εχει ενοχλησει να το συνεχισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα απο μια ακομα ηρωιδα μανα!

ειμαστε καλα.κοιμηθηκαμε μια χαρα.ξυπναγαμε στις 3,5 ωρες κ τρωγαμε ολο μας το φαγακι.κ τωρα κοιμηθηκαμε 4 ωρες κ ξανα φαγαμε ολο μας το φαγακι.κ παλι κοιμομαστε.ουφ!ολο τα ιδια κ τα ιδια.ποτε θα μας παει βολτα η μαμα μας!!!!!

κοριτσια ποτε θα σαραντησετε;καλα καρμεν εσενα δεν σε ρωταω!!!!εχεις σαραντησει απο την πρωτη βδομαδα!!κ καλα εκανες!!εγω λεω σημερα αυριο να παω στην εκκλησια μπας κ παμε καμια βολτα το σκ εστω κ με το αυτοκινητο.μπουχτισα εδω μεσα.βγαινω καμια φορα για τιποτα ψωνια κανα μισαωρο εδω γυρω αλλα κ παλι ειμαι με τη ψυχη στο στομα.

εσεις ολες καλα;τα μωρακια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαςςςςςςςςςςςς τι κανουν τα ξενυχτισμενα κοριτσακιαααααα?

κ εμεις εδω παλευουμε. Χθες ειχαμε λιγο γκρινια το μεσημέρι μεχρι το απογευμα αλλα τουλαχιστον κοιμηθηκαμε το βραδυ οποτε ας μην μιλάω.

Σημερα το απογευμα θελω να τα παω βολτα αλλα φυσαει συνεχεια καθε απογευμα κ ειναι σπαστικό κ το σκεφτομαι γιατι φοβαμαι μηνμου πάθουν τιοτα

Εμεις σαραντιζουμε 4 Αυγουστου.

Λιονταρακι μου γλυκό τελος Σεπτεμβρη θα κανονισω να ερθω Πατρα με τα αντρακια μου για να παμε να κανουμε τον ελενχο στα αυτια κ τα ματακια κ να παμε κ σε μια πολύ καλή παιδιατρο οπότε αν ειναι να κανονισουμε να γινει η μεγαλη συναντηση να δουμε κ τις νυφες μας χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι καλύτερα οπότε είπα να γράψω να μου δώσετε τα φώτα σας.

Κατα αρχήν αν μπορείτε να μου περιγράψετε αν έχετε αίμα, πόσο, τι χρώμα, για πόσο διάστημα και όλα τα σχετικά, ελπίζω να μη ζητάω πολλά.

Όπως σας είπα δεν θηλάζω δίνουμε ξένο γάλα το Almiron. To ένα κοριτσάκι μου είναι σχετικά ήσυχο πίνει γύρω στα 90 ml σε κάθε γεύμα και όλη την ημέρα γύρω στα 550. Το άλλο κοριτσάκι το πιο μικρό τρώει γύρω στα 75 και ημερησίως γύρω στα 450. Σχέδον όμως κάθε βραδάκι την πιάνει και κλαίει ασταμάτητα, λέτε να άρχισαν κολικοί. Να φανταστείτε δεν παίρνει ανάσα από το κλάμα.

Εσείς όταν τρώνε όλο πνίγονται, μήπως δεν κάνουμε κάτι καλά?

Α μια σημαντική ερώτηση για την αποστείρωση!! Αποστειρώνω τα μπουκάλια τα κλείνω και τα βάζω στο ντουλάπι, μήπως δεν είναι σωστή η διαδικασία.

H μεγάλη έβγαλε κάτι κοκκινίλες στο πιπί της και ξεφλουδίστηκε, μήπως ξέρετε καμία καλή κρέμα να της βάλω. Όλο πειράματα κάνω, εβαλα fissan, penaten και sudocrem.

Τέλος τις πιάνει πολύ συχνά λόξυγγας είναι οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soyla χαιρομαι που εισαι καλα!!

λοιπον ολα αυτα που ρωτας συμβαινουν κ σε μενα!!

αιμα θα εχεις απο 5-45 μερες.αυτο μου ειπε ο γιατρος μου.εγω τωρα δεν εχω πολυ.ειναι περισσοτερο πορτοκαλι παρα κοκκινο.

εμενα πινουν το απταμιλ.πινουν στανταρ 90 γρ. το γευμα μπορει κ λιγο παραπανω ειδικα η μικρη που ειναι πιο φαγανα.

με το πνιξιμο τα κρατας ορθια κ τα χτυπας στην πλατουλα μεχρι να παρουν ανασα.δεν ειναι τιποτα.τρωνε λαιμαργα γι αυτο.με το λοξυγγα 9πολυ σπαστικο) δεν κανεις τιποτα.απλα περιμενεις να περασει.

κ η μια η δικη μου ειχε συγκαει τις πρωτες μερες.οι κρεμες που ανεφερες ειναι προστατευτικες κ οχι θεραπευτικες.κ εγω σουντοκριμ εβαζα κ η παιδιατρος μου εφερε την dermalibour της aderma.σε δυο μερες ειχε γινει περδικι.

α κ να τις πλενεις καθε φορα που τις αλλαζεις.τα κοριτσακια θελουν προσοχη γιατι μπορει να ερεθιστουν πιο ευκολα.οσο μπορεις δηλαδη γιατι το βραδυ με το ενα ματι ανοιζτο ειναι δυσκολο να πλενεις.

οτι αλλο θες ρωτα.αν ξερω κ εγω η εμπειρη πια μανα!!!!!!

ποσο ειναι τα μωρακια σου τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Λιονταράκι για την απάντηση.

Δεν τις ζύγισα τελευταία, αλλά στην αρχή της εβδομάδας η μία ήταν 3250 και η άλλη 2700.

Τη φροντίδα τους την έχει έχει αναλάβει ο μπάμπάς μου και η μαμά μου. Εγώ τις ταΐζω καμία φορά. Όμως η μαμά μου τις πλένει κάθε φορά που τις αλλάζει.

Αλήθεια το πιπί τους που μαζεύει κρεμούλα με τι το καθαρίζετε? Φοβάμαι να το πειράξω πολύ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ζετουλα που εισαι;;;;;;;;

ολα καλα κοριτσια;;;εγω ζοριζομαι λιγο γιατι ειμαι ολη μερα μονη μου σχεδον κ καποιες στιγμες δυσκολευομαι πολυ.αλλα κανω υπομονη για τα μικρουλια μου.χτες πηγα κ στην εκκλησια να σαραντησω οποτε θα αρχισουμε σιγα σιγα τις βολτουλες.

να ρωτησω κατι.τα μωρακια τα εχετε βαλει καθολου στα καθισματακια αυτοκινητου.τα βαλαμε χτες να παμε στην εκκλησια κ χαθηκαν εκει μεσα.ειναι πολυ μικρουλια.κ το κεφαλακι τους δεν στεκοταν πολυ καλα.φοβαμαι μην παθουν τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΣΟΥΛΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΑΙΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡ' ΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΛΙΓΟΣΤΕΥΕΙ, ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ. Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΤΑΪΣΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΜΕ. Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΡΕΥΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΞΥΓΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ, ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ Η ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΓΙΑ 24 ΩΡΕΣ.

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΤΙ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΕΧΕΙΣ; ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΒΓΑΛΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΑ BRITAX ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 0-18 ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΦΑΛΗ. ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ, ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 της κικο εχω τα 0-13.δεν ξερω μην δεν τα εβαλα καλα εγω τα παιδια ή απλα μου φαινεται γιατι ειναι πολυ μικρουλια.

καλα γιατι τα ταιζεις τοση ωρα τα μωρα;ποσο τρωνε σε καθε γευμα;εσυ λογικα δεν πρεπει να κανεις τιποτα αλλο.εχεις βοηθεια απο καπου;;;

εγω ειμαι μονη μου σχεδον ολη μερα.αν ταιζα μια ωρα το καθενα ειχα λαλησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΑ ΔΕΝ ΡΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΜΕ 15 ΛΕΠΤΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΡΑ-ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΤΟ ΤΑΪΣΜΑ. ΕΣΥ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΑΖΙ;;;;;;ΧΑΡΑΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ!!!! ΤΙ ΝΥΧΤΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ; ΚΟΙΜΑΣΤΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...