Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

δε βαριέσαι Ελευθερία, το πρόβλημά μου το μεγάλο είναι οτι δεν ξεχνάω (ούτε το καλό,ούτε το κακό) και δεν συγχωράω. έχω ένα θέμα, είμαι παλιάνθρωπος, τι να κάνω;

Για μένα αυτοί οι άνθρωποι δεν υπάρχουν απλώς. Τώρα 1η Νοέμβρη που έχω γεννέθλια θα σκάσουν μούρη με κανένα δώρο πάλι. Θα πάει να βρει το ρόλεξ και τα ρέστα να τους κάνει παρέα. στην πρώτη ευκαιρία θα τα "σκοτώσω" είπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εφτιαξα κεηκ καροτου!!!επιτελους κ κατι που μου πετυχε!

σημερα ηταν η πεμπτη αποτυχημενη προσπαθεια να φτιαξω φακες.....δεν εβρασαν ποτε κ παλι!!!!!!

τωρα παραγγειλαμε πιτσα...υγιεινα!!!

κοριτσια μου φαινεται οτι αρρωσταινω...σκατα...συγνωμη κιολας...

ο λαιμος μου ειναι χαλια εχω καταρροη κ νιωθω αδυναμη.....εχω πλακωθει στα χαμομηλια κ στα ντεπον...τρεμω μην κολλησω τα παιδια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

που ειστε ολες σημερα καλε;;;

κοριτσια ειμαι ψιλοχαλια.λαιμος μυτη χαλια.θα παω σε λιγο να παρω μασκες γιατι δεν ειναι τωρα να κολλαω τα μωρα.αφηστε που εχει κ εναν κ...καιρο..μια κανει ζεστη κ μια βρεχει...

τα μωρα με εξοντωσαν χτες βραδυ. #:-s#:-s:-?:-?

απο τις 3!!!!! αρχισε το μουρμουρητο (οταν ξυπνανε δεν κλαινε, μουρμουρανε κ μουγρκιζουν!!).αν ειναι δυνατον.καθε τεταρτο πηγαινα να της βαλω την πιπιλα της μεγαλης.η αλλη ξερη.ε μεχρι τις 5:30 αντεξα κ τις ταισα.αντε λεω τωρα θα κοιμηθουν ως συνηθως μεχρι τις 11.αμ δε.

απο τις 8:30 παλι μιρ μιρ....κ οταν τελικα πηγα στις 10 να τις ταισω κοιμηθηκαν :shock::shock::shock::shock:

ε μετα σηκωθηκα...εφτιαξα κεφτεδακια κοκκινιστα με μακαρονια!!!

αυτα λοιπον...για μαζευτειτε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ επειδη ειμαι γαιδουρα .....

καραμελενια να χαιρεσαι το παιδακι σου κοπελα μου κ ολα σου τα παιδακια!!γερα κ δυνατα κ εσεις να ειστε καλα να μεγαλωσετε τα παιδια σας!

επισης παρακαλω τις παρακατω φιλες να με ενημερωσουν για τα κανονικα τους ονοματα γιατι μαρεσει να απευθυνομαι σε αυτες με τα ονοματα τους:

albiz

new mammy

καραμελενια

σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

ε ρε τι κανει η αυπνια....με εχει πιασει λογοδιαροια..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πηγαινοέρχομαι, γραφείο - υπνοδωμάτιο, θα ανοίξω αυλάκι από το πηγαινέλα.

Έχουν ανησυχία, η μπέμπα δηλαδή. Ξαφνικά μας έγινε δυσκοίλια και την βλέπω που στρίβει το μουτράκι της γιατί πονάει (όχι οτι δεν κάνει γκριμάτσες, από την πρώτη μέρα της ζωής της γελάγαμε με τις γκριμάτσες της).

Εγώ έχω γεμιστά από μανούλα (τη δικιά μου τη μανούλα κι όχι τη "μανούλα"), οπότε το φαγητό είναι εκτός έννοιας. Θέλω να καθαρίσω λίγο στο σπίτι, αλλά σιγά - σιγά να έρθει ο άντρας πρώτα, που πήγε να κάνει δουλειές.

Βιβή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βιβη!!!!

απο το παρασκευη φανταζομαι!κ εγω τη μεγαλη τη μπουμπου παρασκευη θα την πω αλλα θα την φωναζουμε ευα!

εγω το λαπ τοπ το εχω στο σαλονι στο τραπεζακι γι αυτο κ ειμαι συνεχεια ον λαιν.τα εχω ολα μπροστα μου.τηλεοραση, λαπ τοπ, τα μωρα στα ρηλαξ κ τα βολευω μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας :):)

Δε λέω, ωραίο όνομα το Δημήτρης αλλά κάθε χρόνο τέτοια μέρα εύχομαι να το είχα βγάλει Βρασίδα το παιδι!!!Όλη την μέρα με το τηλέφωνο σκουλαρίκι ήμουν :lol::lol::lol:

Σήμερα βαριέμαι αφόρητα!!!!!!!!

Οι δε δίδυμες έχουν πάρει το αρμόνιο του Δημήτρη και του έχουν αλλάξει τον αδόξαστο!!!Εμένα πάλι σημασία δεν μου δίνουν!!!!!

Α!!Ξέχασα είμαι η Ελσα και χάρηκα για την γνωριμία ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελσα πολυ ωραια τα τικερακια....αν κ δεν θυμαμαι τα παλια!!!

α να σας πω οτι η μικρη ειπε μπαμπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλα μην φανταστειτε οτι καταλαβε τι λεει αλλα γενικα λενε πολλες συλλαβουλες αγκου κ τετοια κ καποια στιγμη λεει μπα μπα ξερετε τραβηγμενο. περιττο να σας πω οτι ο αντρας μου χ.....κε πανω του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρή μου λέει μπαμπα και ο άντρας μου λειιιιιιωωωωωωωνεειιιι στα πατώματα.

Προχθές 7:00 το πρωι άρχισε να φωνάζει μπαμπα και αυτός περιχαρίς με την τσίμπλα στο μάτι να φωνάζει:έρχομαι κορίιτσι μου :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

ελσα να χαιρεσαι το γιοκα σου για χθες!!!

ελευθερια ακομη χαλια εισαι :?: περαστικα βρε κοριτσι!

αχ κι εμενα ο αντρας μου στην κορη εχει αδυναμια!! που να τον φωναξει κιολας... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστε καλε σημερα ολες;;;;

καρμεν ξεθεωθηκες με τη μετακομιση;;;;εχει ιθακη στην τβ.ο λεβεντης με το x factor εχει ερθει στο νησι!αχ πολυ μου εχει λειψει η ιθακη.ποτε θα ερθει η ανοιξη να τα φορτωσω κ να ερθω;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ χρονια πολλα για την ημερα!!!

εγω ρε γμτ ειμαι ακομα χαλια κ εχω κλειστει μεσα στο σπιτι για να μην γινω χειροτερα.εχει κ αυτον τον παλιοκαιρο.δεν βρεχει σημερα αλλα εχει πολυ υγρασια.

τα μωρα παλι παρτυ απο τις 5:30 [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

τα ταισα κατα τις 6 αλλα ευτυχως κοιμηθηκαν παλι μεχρι τις 10:30.

ρε κοριτσια ολα τα δικα σας που ειμαστε μαζι εννοω οχι τα πιο μικρα εχουν σταθεροποιησει το προγραμμα τους.τα δικα μου καθε μερα κ αλλο βιολι.αλλοτε 4 αλλοτε 5 αλλοτε 6 κ παει λεγοντας.

βιβη βλεπω δεν καταφερες κ πολλα με το τικερ ε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!

εμενα ελευθερια, αν και δεν απευθυνεσαι σε μενα, εμενα εχουν αποκτησει καπως συγκεκριμμενη ωρα , αλλα διαφορετικη το καθενα :?

η μικρη ξυπναει 3-3,30 και ξανα κατα τις 8

και ο μπεμπης 5-6 και μετα κατα τις 9-10...

δεν θελω ακομη να καθυστερω την μπεμπα τοσο γιατι τρωει πολυ λιγοτερο και ειναι πολυ πιο μικρη απο τον μπεμπη, οποτε τους εχω αφησει λιγο ετσι μεχρι να αυξησει ποσοτητες η μικρη και να ξυπναει πιο αργα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

σουλα μπες εδω : http://www.parents.gr/forum/showthread. ... 94&page=12

καραμελενια να χαιρεσαι το παλληκαρι

αλμπιζ τα χασα με τα πεθερικα σου, υπομονη ειναι λιγο να πω

λιονταρακι εισαι καλυτερα απο κρυωμα??

βασιλικη εμας μας ειπε να μην το πειραζουμε καθολου

δες και αυτο

http://www.paidiatros.gr/index.php?cid=10&id=248&st=2

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε? εμεις το παλευουμε ακομα. Ακομα εχουμε συναχακι κ βηχαλακι απο τις μυξες αλλα τουλαχιστον τιποτα εντονο. Αυριο θα παμε παιδιατρο κ αν δεν ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα θα κανουμε τα εμβολια μας.

Ελευθερια μου ναι τα εχω παιξει τελειως γιατι οπως ειπα ειμαι τελειως μονη μου η μαμα μου λειπει κ ετσι μου χει κατσει εμενα το λαχειο. Αυριο θα κρατησει η πολυαγαπημενη πεθερουλα τη μικρη για να παω τους μπεμπηδες ταξιδι για την παιδιατρο κ θα γυρισουμε το απογευμα. Απογευμα θα παω λιγο μαγαζί κ μετα σαββατο που θα μετακομισουμε τα ντουλαπια θα ειμαι ολη μερα στο μαγαζι κ στο καινουριο κ στο παλιο πακετο με τα παιδια #:-s

κατα τ αλλα ουτε εμεις εχουμε κανει κατι με το πουλακι τους κ δεν το πειραζω καθολου

λεω να τους ψωνισω κ τιποτα αυριο βασικα κανενα μπλουζακι θελω κ καλτσουλες. τους πηρε ο αδερφος μου κατι μπουφαν απο τα mothercare τελειαααα το ενα ειναι μοντγκομερυ κ το αλλο με κουκουλα με γουνιτσα πολυ φαση εχουν

α κ ενα τελευταιο σχολιο εχει ξεπατωθει ο παλιοκαιρος τα νευρα μου ειπαμε να χειμωνιασει αλλα ημαρτον σε λιγο θα βγαλουμε κ εμεις χορταρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάσας κορτσούδια!!!!

Βασιλική και νιου μάμυ ευχαριστώ για τις ευχές!!!

Ελευθερία στο θέμα βραδυνό ξύπνημα λυπάμαι δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν αντιμετόπισα ποτέ τέτοιο θέμα ;)

Βασιλική ηγιατρός μας το μόνο που μας είχε πει ήταν στο μπάνιο να το ανοίγουμε όσο κατεβαίνει χωρίς πιεση για να καθαρίζει.Τώρα πια ούτε αυτο κάνουμε γιατί το κάνει απο μόνος του :oops::oops::oops::lol::lol::lol:

Ζετούλα τι να πώ...είσαι άξια γυναίκα!!!!!Γι'αυτό άλωστε σε λατρεύει και η πεθερά σου =))=))=))

Τι θα γίνει με τις μύξες;;;;Πότε θα σταματήσουν;;;

Μύξες και βροχή μ'έχουν τρελάνει :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΤΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΤΟ ΤΡΑΒΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΙΕΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΦΥΜΩΣΗΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΙΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..... ΕΝΑ 4ΩΡΟ ΣΕΡΙ ΖΗΤΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Α! ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

επιτελους εβγαλε ηλιο.....θα ξαναχαλασει λεει ομως...δεν πειραζει προλβαινουμε να παμε μια βολτουλα.μας εφεραν κ κατι ρουχαλακια απο τα μπενετον κ θα παω να τα αλλαξω γιατι ειναι τεραστια.ευκαιρια να παρω κ αλλα!!!

τα μωρα απο τις 5:30 παλι ξυπνια..... :shock::shock::shock: αλλα μετα κοιμουνται μεχρι τις 11.τι να το κανω ομως;εγω θελω να κοιμουνται μεχρι τις 6:30.δεν θελω πιο πολυ.ευτυχως που δεν ειμαι κ του υπνου.............

φιλακια κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα που εξαφανιστηκατε ολες σημερα;;;;;

θα πω τον πονο μου εγω να ξεθυμανω.τα χω παρει με τη μανα μου παλι.ειπαμε με τον κωστα να βγουμε λιγο το βραδυ μην φανταστειτε ετσι για καμια ωρα να παμε για κανα κρασι.κ παιρνω τη μανα μου (η οποια μενει δυο γωνιες πιο κατω) κ της λεω μωρε μαμα μπορεις να ερθεις κανα δυο ωρες 9-11 να παμε μια βολτα;

κ μου λεει με μια ξινιλα:ε να ερθω τι να κανω; :evil::evil::evil::evil:

καλα ρε μαμα της λεω αν δεν θες μην ερθεις.τελοσπαντων μου λεει θα ερθω.απο τη μια λεω μωρε δεν πας να χ...εις λες κ σε εχω αναγκη αλλα απο την αλλη θελω να παω κ με τον αντρα μου μια βολτα.

κ θα παει στις 9 να την παρει.

γενικα εχω πολλα θεματα με τη μανα μου.εννοειται οτι δεν βοηθαει πουθενα κ ουτε κ γω χρειαζομαι τη βοηθεια της.κ δεν εννοω οικονομικα γιατι οκ ειμαστε πολυ καλα οικονομικα κ δεν χρειαζεται δοξα το θεο.αλλα 4 μηνες που εχω τα μωρακια ζητημα να εχει ερθει 4 φορες σπιτι κ αυτε για να πιει καφε κ να φυγει.εχει τυχει να εχουμε παει στη μανα της ταξιδι στην αμαλιαδα κ το βραδυ που ειναι να φανε κ να κοιμηθουν τα μωρα αντι να παρει το ενα μωρο κ γω το αλλο καθοταν κ κοιταγε τηλεοραση που την ειχε κ στο τερμα κ ουτε φιλοτιμηθηκε να μου πει κατσε να ταισω εγω το ενα μωρο.αφου στις αρχες που θελαμε να παμε σουπερ μαρκετ (τωρα φυσικα τα παιρνουμε μαζι) το καναμε ολοκληρο θεμα για να ερθει μιση ωρα να κατσει.κ εννοειται οτι τα μωρα επρεπε να ειναι ταισμενα αλλαγμενα γιατι δεν μπορει να τα ταισει κ τα δυο......

να δω σημερα τι θα κανει.καλα το κορυφαιο που εχει κανει ουτε να το γραψω δεν θελω γιατι συγχιζομαι.

κ στεναχωριεμαι ρε κοριτσια γιατι βλεπω οτι εχετε θεματα με τα πεθερικα που στην τελικη φυσιολογικο ειναι ξενοι ανθρωποι ειναι κ γω εχω θεματα με την ιδια τη μανα μου.κ οχι τιποτα αλλο η πεθερα μου ειναι χιλιες φορες καλυτερη απο τη μανα μου κ προτιμω να τα λεω μαζι της κ να της ζηταω βοηθεια παρα απο τη μανα μου.σκεφτειτε οτι οπως σας ειπα η μανα μου μενει 2 γωνιες πιο κατω κ η πεθερα μου 30 χλμ εξω απο την πατρα.ε οταν θελω να κανω κατι το σκ τα παω σε εκεινη κ οχι στη μανα μου.

σας επρηξα....αλλα ηθελα να ξεσπασω γιατι εχω σπαστει...

κ επιτελους που ειστε ολες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να σου λύσω την απορία, μερικώς, "που είστε όλες"..

Τα δικά μας τα μωρά είναι ξενύχτιδες, κοιμούνται μετά τις 4:30 καθε βράδυ. Το πρωί πριν φύγει ο άντρας για να φέρει τη μαμά μου και να πάει στη δουλειά του προσπαθεί να τα ταίσει και να τα αλλάξει, έτσι ώστε να κοιμηθώ εγώ λίγο παραπάνω (εγώ αναλαμβάνω όταν είναι εθικτό για να κοιμηθεί ο ίδιος το μεσημέρι καμία ώρα).

Από την ώρα που ξύπνησα λοιπόν, ταίζω, περιμένω να ρευτεί, αλλάζω, ταίζω, περιμένω να ρευτεί, αλλάζω.....

Τώρα 5 η ώρα το απόγευμα, πάμε να φάμε λίγο.

Α! της το είπα της κόρης μου, αν συνεχίσει έτσι, θα μαζέψει την βαλίτσα της απόψε κιόλας και θα φύγει από το σπίτι..

Φιλιάά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...