Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελευθερια πολυ ωραια η προσκληση :ymapplause: και το τικερ ;)

κι εμενα ο καλος μου ποδοσφαιρο εβλεπε χθες και ταυτοχρονα ταιζε και την κορη, η οποια ειχε γυρισει νκαι κοιταγε την τηλεοραση και ο καλος μου ειχε καταχαρει....

παλι εχω αγκαλια τον μιρμιρη τον γιο μου...

αυτο το παιδι... :roll: ειναι πολυ μαμακιας :roll: καμια σχεση με την κορη μου!!!

η μικρη μου ειναι πσαρα π[ολυ καλο παιδι! :)

αυτος ο γιος μου... δεν εχει ησυχια..

ασε που απορω αν μου εβαλε αισθητηρα οταν ηταν μεσα ... :lol::lol::lol: οποτε παει να με ακουμπησει ο αντρας μου,

βαζει τα κλαματα :shock::shock::shock: ακομη και οταν κοιμαται!!!!!!!!!! :shock::shock::shock: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι εχω αγκαλια τον μιρμιρη τον γιο μου...

αυτο το παιδι... :roll: ειναι πολυ μαμακιας :roll: καμια σχεση με την κορη μου!!!

η μικρη μου ειναι πσαρα π[ολυ καλο παιδι! :)

αυτος ο γιος μου... δεν εχει ησυχια..

ασε που απορω αν μου εβαλε αισθητηρα οταν ηταν μεσα ... :lol::lol::lol: οποτε παει να με ακουμπησει ο αντρας μου,

βαζει τα κλαματα :shock::shock::shock: ακομη και οταν κοιμαται!!!!!!!!!! :shock::shock::shock: .

Γι'αυτό λένε ότι ο λώρος με τους γιούς δεν κόβεται στην γέννα :lol::lol::lol:

Λιονταράκι ωραιότατες οι προσκλήσεις και το τικεράκι!!!!! :-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μεγάλη μου κόρη μόλις ανακάλυψε το τρίπτυχο:

ανοίγω ντουλάπι/πιάνω το χέρι μου/κλαίω μεχρι να ρθεί η μαμά...και πάλι απο την αρχή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω τις εξης αποριες:

πρωτον βασιλικη τι τα ταιζεις τα παιδια σου;;;;!!!!!!!!!

δευτερον γιατι τα παιδια μου κοιμουνται συνεχεια;;;;;;!!!!!!!αναμεσα στα γευματα (ανα τετραωρο) αντε να μεινουν καμια ωρα ξυπνια.δεν θελω!!!αφου δεν γκρινιαζουν θελω να ειναι ξυπνια να παιζουμε!!!

επισης καραμελενια τα μωρα σου μπουσουλανε;;;;;

αυτα προς το παρον!

α ηθελα να ντυσω τα μωρα αμαλιες για την εθνικη επετειο αλλα δεν υπαρχει στολη για τοσο μωρα!!!

κ δεν προλαβαινω να ραψω!δεν πειραζει ερχονται τα χριστουγεννα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μεγάλη μου κόρη μόλις ανακάλυψε το τρίπτυχο:

ανοίγω ντουλάπι/πιάνω το χέρι μου/κλαίω μεχρι να ρθεί η μαμά...και πάλι απο την αρχή!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω τις εξης αποριες:

πρωτον βασιλικη τι τα ταιζεις τα παιδια σου;;;;!!!!!!!!!

ειδες καμμια φωτο και ρωτας??? :lol::lol::lol::lol:

αφου βρε ελευθερια δεν κοιμουνται ολη μερα κι ετσι πεινανε καθε τριωρο!!

πριν εφαγαν και οι δυο συμπληρωμα :?

συνολο ο μικρος 260 :shock::shock::shock::shock:

και η μικρη 180 :shock::shock::shock::shock::shock:

σε λιγο θα φανε κι εμενα μαζι :roll: :roll

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ! με κάνατε και γέλασα, εγώ η βασιλομήτωρ.. όχι κοριτσάκια δεν θα σας ξεχάσω, μας αρέσετε έτσι κι αλλιώς.

Το ξέρω οτι θα αγχωθώ, οτι θα τρελαθώ, ότι όταν θα έρθει η στιγμή που θα μου τον πάρουν δεν θα θέλω τη ζωή μου. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι τώρα γιατί πραγματικά κι εγώ πιστεύω οτι το παιδί νιώθει τις στεναχώριες και δεν θέλω. Για καλό θα το κάνουμε και διάβασα οτι θεωρείται εγχείρηση ρουτίνας.

Άλλη κουβέντα.

Βρε Λιονταράκι;; Αμαλίες;; πολύ γέλασα. Πάντως να μας πεις τις σκέψεις σου για τα Χριστούγεννα και τι σκοπό έχεις να τα ντύσεις. Πριν με ρωτούσε η μαμά μου, θα στολίσεις δέντρο φέτος ε;; Εδώ ρε μάνα στόλιζα όταν ήμασταν 2 μπακούρια και δεν θα στολίσω φέτος που γιορτάζω;; Γίνεται δε της κακομοίρας στο σπίτι, στη βιβλιοθήκη φτιάχνω χωριό με σπιτάκια, πάνω στο τζάκι γκι με κεράκια, άλλα σπιτάκια με ρεσώ πιο πέρα.. Σκέφτομαι τα μωρά να τα βάλω σε κουτιά, δεν το' χω εμπεδώσει ακόμα το σκεπτικό, και σίγουρα να τους βάλω κορδέλες στα κεφαλάκια και εκείνα τα φιογκάκια που έχουν τα δώρα και να τα φωτογραφίσω κάτω από το δέντρο. Είναι τα δώρα μου.. Κάθε πρωί που τα κοιτάζω κάνω το σταυρό μου, σ' ευχαριστώ Παναγία μου!!

Πολύ σικ το προσκλητήριο, άντε με το καλό τα μπεμπάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα πολυ πεταχτα να πω οτι θελω στολη τσολια για τον γιο μου λιονταρι μου

και επισης οτι το προσκλητηριο λεει τρελα!

βασιλικη κανε με φιλεναδιτσα σου να δω κι εγω καμια φωτο!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

albiz τρελη ιδεα τα μωρα σε κουτια δωρου!!!!

δεν σε πειραζει να το κανω κ γω!!!φανταζομαι απο τωρα τη φατσα του μπαμπα να μπαινει σπιτι κ να τα δει εκει!!!!τελεια!!!!

new mammy φιλακια!!!

κοιμηθηκαν παλι κ τωρα περιμενω σε καμια ωρα τη γυναικα να μου καθαρισει να στρωσουμε τα χαλακια μας.βρεχει κ σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια. Λιονταρακι μου τελειο το προσκλητηριο.

Εμεις δεν ειμαστε καλα. Πηγαμε μαγαζί μιας κ λειπει η μαμα μου για καμια δεκαρια μερες. Λοιπον μαζεψα καταρχην γυρω στα 16 κιβωτια με πραγματα για τη μετακομιση κ ειμαι κομματια αλλα το χειροτερο ειναι οτι η μεγαλη μου κολλησε κ τα μωρα μου. Μου ρχεται να πεθανω κ ηταν να κανουμε εμβολιο την Τεταρτη. Καλυτερα να ψηνομουν εγω στον πυρετο παρα τα μωρα μου κ ειναι κ οι 3!!!!!!!!!!!!! δεν μπορώωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα ζετουλα σε ολους σας!!

βασιλικη σου απαντησα στο chat το ειδες?

γι αυτο που με ρωτησες...γενικα εγω εχω θεμα με τις φωτο το εχω ξαναπει...και η καημενη η ζετουλα που θελω και τον γιο της! ακομα να δει τη νυφη που της πασαρω!

δεν πειραζει ομως αμα φαμε πορτα εχει τις κορες της λιονταρινας και δεν θα εχει προβλημα!

κοριτσια εμεις οι διδυμομανουλες τωρα που το σκεφτομαι θα μπορουσαμε να συνδυασουμε διακοπες με συναντηση για να βρεθουμε καποια στιγμη ολες!

και ξερετε που θα ηταν ωραια να παμε? στην ιθακη!!!

στον τοπο της ζετουλας!

καλη ιδεα η οχι? τι λετε?

εκτος αν θελετε αθηνα! αλλα με διακοπες παει πιο ωραια η ιθακη! βλακειες λεω ομως γιατι οι διακοπες ειναι μακρια για μας!!!!! κατσε να φτιαξουμε τον υπνο μας πρωτα!!!

σημερα απο καιρο ειμαστε χαλια εδω...μουντα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι παθατε ρε καρμεν;;;;

εχουν κ τα μικρα πυρετο;;;αμαν!τι να πω;περαστικα.

new mammy κανε ορεξη για το γαμπρο!!!εμεις κ με 40 πυρετο τον θελουμε!θα του τον ριξουμε εμεις τον πυρετο!εχουμε τον τροπο μας!!!χαχαχα!!!

κ εννοειτια το καλοκαιρι ιθακη!!!!ποιο καλοκαιρι!!!!στα βαφτισια της καρμεν θα της φορτωθουμε ολες εκει!!!!!!!τι στο καλο κανουμε ιντερνετικη παρεα τοσο καιρο!!!!!!

καρμεν ετοιμασου!!!καλα εγω θα σου φορτωθω σιγουρα!!!!το εχω ηδη σχεδιασει!!!!χαχαχα!!!

κ θα βαλουμε το θεοφιλο να διαλεξει νυφη!κ η καρμεν θα ειναι σαν την πεθερα στο " μια νυφη για το γιο μου"!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α να σας πω οτι η παλιο ψωναρα μανα εστειλα φωτογραφια των μωρων στη μενεγακη!!!!

αχ μακαρι να τη δειξει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεεεεε εγω θα ειμαι καλή πεθερα δεν θα μαι στριμμενη κ ιδιοτροπη κ μαλιστα να ξεκαθαρισω την θεση μου απο τωρα εγω θα τις βοηθαω τις νυφες μου δεν θα της παραταω μονες τους ολα κι ολα.

Οσο για τις διακοπες δεν το συζητώ καθόλου οτι θα ρθειτε εδω κοιμαστε δεν κοιμαστε αντε. Κ στη βαφτιση οπωσδηποτε να δειτε κ πρωτη φορα τα καλη μας χιχι.

Δεν εχουμε πυρετο προς το παρον αλλα εχει η μεγαλη μια ιωση με συναχι κ βηχα κ μαλλον το πηραν κ οι μπεμπηδες ο ενας απο το βραδυ δεν μπορουσε να ανασανει καλά κ ειχε γκρινουλα κ τωρα κ οι δυο κοιμουνται ταβλα αλλα ψιλοβηχουν που κ που κ τα μυτακια τους ειναι μπουκωμενα παρολο που τους τα καθαρισα πριν καμια ωριτσα. Απλα τα λυπαμαι τα καημενουλια μουυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες Διδυμομανουλες με τα ακομα πιο ομορφα νινακια σας!!!!

Ως μελλουσα διδυμομανουλα κι εγω ( πρωτα ο Θεος) κανω σχεδια για αγορες....τωρα θα μου πειτε : <κατσε ρε κοπελια,νωρις ειναι ακομα!!!!> :oops::oops::oops::oops:

Επειδη το δωματιο που προοριζουμε για παιδικο ειναι σχετικα μικρο θελω να βρω επιπλακια με αποθηκευτικους χωρους και "συμμαζεμενα" (ως προς το μεγαθος)...Με λιγα λογια ψαχνω για εξυπνες λυσεις...

Επειδη θα εχετε χιλιοαπαντησει σε παρομοια ερωτηση,μπορειτε να με παραπεμψετε σε καποιο συνδεσμο να ριξω μια ματια;

Και κατι ακομα.... :oops::oops::oops::oops: ποσο περιπου "πηγε το μαλλι";

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που μενεις λολιποπ?

αααα σωστα ειναι και αυτο....

Κοζανη μενω αρα η πιο κοντινες μεγαλες πολεις ειναι Θεσ/κη και Λαρισα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν μπορω να βοηθησω...

για τον γιο της ζετουλας ενταξει ας μαλλιοτραβηχτουμε λοιπον...!!!!!

καλα εχει να γινει στην ιθακη της πηνελοπης με τους μνηστηρες!! το αντιθετο στην περιπτωση μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop Γειά σου και με το καλό να έρθεις στην παρέα μας!!!!

Μια οικονομική λύση για τα έπιπλα αφου μπορείς να έρθεις θεσσαλονίκη είναι το ικέα.Μπορεί να μήν είναι τόσο παραμυθένια αλλά είναι οικονομικά και καλά.Ηφίλη μου πήρε το κρεββατάκι της 1ης κόρης της απο εκεί και τώρα το ετοιμάζει για το 3ο μωράκι της!!!Επίσης έχει καλές και μεγάλες συρταριέρες.Εγω πήρα μια απο εκεί για το δωμάτιο των παιδιών και με βόλεψε πάρα πολύ σχεδόν όλα τα πράγματα των διδύμων παίρνει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karamelenia μου

σε ευχαριστω για την απαντηση!

Εδω και μερες τριγυρναει στο μυαλο μου η λυση του ΙΚΕΑ...χτες εριξα κ μια ματια στον καταλογο του..Εχεις δικαιο,δεν ειναι υπερπαραγωγη αλλα τα βρηκα λιτα,κομψα και οικονομικα!

Και ακουσα κ απο αλλες μανουλες οτι ειναι και αρκετα ποιοτηκα...μια βολτα θα μου λυσει τις αποριες...

Δεν θελω να χασω χρονο τριγυρνωντας κ βλεποντας πραγματα που θα δυσκολευτω πολυ να πληρωσω ή ακομα χειροτερα σε πραγματα που δεν τα φτανει η τσεπη μας! ;)

Αν καποια φιλη γνωριζει καποιο καταστημα-βιοτεχνια-εργοστασιο στην Θεσ/κη θα με βοηθουσε πολυ!

Και παλι ευχαριστω! Να χαιρεστε τα ζουζουνια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν περαστικα στα μικρα σου!!!!!!!!!! :(

new mammy δεν ειδα τιποτα απο αυτα που εγραψες...... κοιμηθηκε ο μπεμπης λιγο και το εκμεταλλευτηκα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...