Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

λενα εμενα οταν ηταν λιγων εβδομαδων ειχε βγαλει η μικρη αλλα δεν ηταν ατοπικη δερματιτιδα.ηταν απο τον ιδρωτα κ τη ζεστη.η γιατρος μου εδωσε μια ενυδατικη της avene δεν θυμαμαι πως λεγεται τωρα.ρωτα το γιατρο σου να σου πει.

new mammy καθε φορα που γραφεις στα πεθερικα πεφτω κατω απο τα γελια!!!!εισαι φοβερη!!! :lol::lol:

βασιλικη ή ο δημος ειναι ή ο νικος ή ο γιωργος.αυτοι ειναι στο προγραμμα των φυλακων νομιζω στη στροφη.τουλαχιστον μεχρι να παρω αδεια εγκυμοσυνης.εγω στη στροφη εκανα την εκπαιδευση μου.ημουν δηλαδη μεσα στην κοινοτητα σαν μελος (χρηστης) για δυο μηνες!!!πολυ δυσκολη φαση.τωρα δουλευω στην πατρα 8 χρονια τωρα.ειναι πολυ δυσκολη δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ ελευθερια, μου χαμογελασε προχθες ο γιος μου συνειδητα και τα εκανα πανω μου 8-}8-}8-}8-}

albiz αυτο το επιδομα το δικαιουσαι μονο αν εχεις γεννησει σε ιδιωτικο μαιευτηριο, ετσι δεν ειναι :?:

Αυτό δεν το ξέρω, γιατί εγώ γέννησα σε ιδιωτικό και νομίζω οτι αν γεννήσεις σε νοσοκομείο (δηλ. δημόσιο) δεν πληρώνεις μία για καισαρική, έτσι μου είπε μία γνωστή που γέννησε μία εβδομάδα πριν από εμένα.

Εγώ το έμαθα από σπόντα και μάλιστα στο ΙΚΑ δεν στο λένε για το συγκεκριμένο επίδομα, σου δίνουν, λέει, γύρω στα 300 ευρώ και πρέπει να κάνεις ένσταση για να πάρεις μετά από 2 - 3 μήνες γύρω στα 600;; Θα το κάνω και θα σας πω, ελπίζω να μην είναι ράδιο Αρβύλα και σας λέω ανοησίες.

Πήγαμε γιατρό, όλα καλά ευτυχώς!! Ο μπεμπουλίνος είναι από 2250 τώρα 2530 και

η μπουμπού από 2530 τώρα 2930.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.

Ελευθερια μου αυτο που κανεις ειναι πολυ ομορφο που φτιαχνεις πραγματα για τα παιδακια σου.

Καραμελενια μου ευτυχως δεν μας απαγορευουν να στολιζουμε την κολυμπηθρα απλα δεν θελουν κ τρελα πραγματα. Αν μπορεσω να ανεβασω θα σας βαλω καμια φωτο απο τα βαφτισια της κορης μου. Ηταν στολισμενα ολα απο δεντρα μεχρι κολονες με νεραιδουλες, μπαλονια, υφασματα κ γλυκακια για τα παιδια.

Εγω την Τεταρτη τελικά θα παω παιδιατρο για τα εμβολια κ να ψωνισω κ κανενα μπλουζακι για τα αντρακια μου. Κατα τ αλλα τρεχουμε αυριο εχω μετακομιση ουσιαστικη στο μαγαζί αλλα θελει πολύυυ δουλεια.

Οσο για τα γελια εχω παθει πλακα γιατι κανουν κ φωνουλες βεβαια κ το αγκου παει κ ερχεται. Οταν τους τραβαω τα χερακια τσουπ σηκωνονται αμεσως κ βαζουν πιο πολύ δυναμη πολύ γελιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν πατρα θα ερθεις ή κεφαλονια;

αν ερθεις πατρα σεωπεριμενω σπιτι εννοειται με τους γαμπρους της ευτυχιας!!!

στα τζαμπο ρε γμτ για τις ηλικιες της δικες μας μονο φορμακια εχει ολοσωμα.απο ρουχαλακια τιποτα.αυριο θα κανω κ γω μια επιδρομη στα μαδερκεαρ!!!

μα να μην εχουμε ενα H & M;;;;;;εχει φοβερα παιδικα.τα ζαρα ετσι κ ετσι.δεν πεφτω κ κατω.αλλα ρε παιδια πανακριβα αυτα τα παιδικα γενικα.κ τα φορανε τοσο λιγο.δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσα αφορετα εχουν που απλα μπηκαν στην ντουλαπα.

τα φυλαω για την τριτη κορη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καρμεν σε παρακαλω πες μου αναλυτικα το προγραμμα ταισματων των μωρων.θελω να δω πως θα το κανω να τρωνε λιγο νωριτερα αλλα φυσικα να ξυπνανε λιγο αργοτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον τωρα θα παω κεφαλονια κ 28 Νοεμβριου θα ερθω Πατρα οποτε σιγουρα θα κανονισουμε δεν το συζητώ.

Οσο για τα ρουχα αστα να πανε πραγματικα ακριβα κ πραγματι τα φορανε λιγο. Εγώ εχω κ απο την κορη μου κατι καινουρια ακομα που δεν ξερω κ εγω γιατι τα φυλαω αλλα δεν μου κανει καρδια να τα δωσω ακομα.

Λοιπον να το παρω απο το πρωινο ξυπνημα που ειναι γυρω στις 7,30 μετα τρωνε 10 πριν παω στο μαγαζί. Μετά τρωνε 2-5-8,30-11,30. Βεβαια 9 η ώρα ειναι κ στην κρεβατα τους οπότε καταλαβαινεις οτι 11,30 τους σηκωνω κ τους βαζω στο στηθος κοιμησμενους αλλα παρολα αυτα τρωνε. Δηλαδη ουσιαστικά κοιμουνται απο τις 9 το αργοτερο μεχρι 7,30 με 8. Το νωριτερο που τους εχω ταισει ηταν 6,30 αλλα κπαλι προσπαθω αν σηκωθουν νωρις να τους βαλω πιπιλα για να μην μου χαλανε το προγραμμα κ τις περισσοτερες φορες εχει λειτουργησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ζετούλα πως κατάφερες με θηλασμο και δεν ταίζεις μες την νύχτα;Οι περισσότερες κοπέλες που θηλάζουν ταίζουν 2 και 3 φορές την νύχτα!!

Όντως πίκρα τα παιδικά ρούχα!!!Δεν ήξερα ότι τα H&M έχουν παιδικά!!Αν καταφέρω και κατέβωστο κέντρ της θεσσαλονίκης (που δεν το βλέπω) θα τα επισκεφτώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω τι να πω παντως κ στην κορη μου δεν σηκωνοταν ουτε αυτη για φαγητο την νύχτα κ γι αυτο κ αδιαθετησα κ τοσο νωρις κ στις δυο φορες μετα την γεννα γιατι αν θηλαζεις ολη την ωρα στο 4ωρο ας πουμε δεν ερχεται τοσο γρηγορα περιοδος αλλα εμενα τα παιδια κοιμουνται τι να πω. Κ ευτυχωςςςςςςςςςς.

Βρε κοριτσια παλι δεν βρισκω ακρη που θελω να αλλαξω την φωτο του προφιλ μου κ εχω ρημαξει ολες τις φωτογραφιες μου κ δεν παιρνει τιποτα οτι κ να κανωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...εμεις οχι απλα ξενυχτησαμε...το καψαμε!

ζετα ο γαμπρος μου παραμενει κουκλος!

πρεπει να γινει το προξενιο οπωσδηποτε!

ο διονυσης ειναι η ο .....δεν θυμαμαι το παληκαρι σου το αλλο???!!!

για πες ποιος ειναι ο γαμπρουλης μου γιατι εγω τον θυμαμαι με το ονομα ¨καρφακιας¨!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!!!!!!!

εμεις ειχαμε περιεργο βραδυ.....

χθες το απογευμα τα αφησα στις γιαγιαδες να κανω κατι ψωνια και μου χαλασαν το συντονισμο..

απποτελεσμα ηταν μεχρι το πρωι να τρωνε διαφορετικη ωρα το καθενα....

αληθεια κοριτσια ποτε αρχισατε να τηρειτε το τετραωρο :?:

εμενα πεινανε πιο γρηγορα τη μερα... να περιμενω η να τα καθυστερω απο τωρσα :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη ή ο δημος ειναι ή ο νικος ή ο γιωργος.αυτοι ειναι στο προγραμμα των φυλακων νομιζω στη στροφη.τουλαχιστον μεχρι να παρω αδεια εγκυμοσυνης.εγω στη στροφη εκανα την εκπαιδευση μου.ημουν δηλαδη μεσα στην κοινοτητα σαν μελος (χρηστης) για δυο μηνες!!!πολυ δυσκολη φαση.τωρα δουλευω στην πατρα 8 χρονια τωρα.ειναι πολυ δυσκολη δουλεια.

τωρα δεν ειναι βρε στις φυλακες, τον ρωτησα πως λεγετε το προγραμμα που ειναι τωρα , εξεληξη μου ειπε...

με ρωτησε κι αυτος το ονομα σου αλλα λεει δεν σε ξερει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!!μαζευτηκαμε απο τη βολτα μας εφαγαν κ τωρα κοιμουνται του καλου καιρου.

μαζεψα κατι ρουχα οχι κατι δηλαδη παρα πολλα ρουχα 0-3 να τα δωσω στην αδερφη μου που περιμενει αγορι!!!!δηλαδη της εδωσα μονο τα ουδετερα κ οχι τα ροζ!φανταστειτε λοιπον ποσα ακομα εχω!!να δω τι θα τα κανω...θα τα αφησω στην εκκλησια μαλλον να τα δωσουν σε καμια οικογενεια που εχει αναγκη.

βασιλικη πολυ κακως που δεν με ξερει ο γαμπρος σου....εγω ειμαι φιρμα στο ΚΕΘΕΑ!!!!!πλακα κανω..... :lol::lol::lol:

τα μωρα αρχισαν τα τεραωρα στους 3 μηνες περιπου.πριν απο κανα τριαρι βδομαδες δηλαδη.κ μην σου πω οτι κ παραπανω να τα αφησω κρατιουνται.τωρα τρωνε 200 μλ περιπου σε καθε γευμα.

new mammy κατω τα χερια απο το θεοφιλο (ρε συ καρμεν ο θεοφιλος δεν ειναι με τα καρφακια;;;;;)........ειναι δικος μας.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κ αμα θες να ξερεις τα παιδια μας εχουν γνωριστει κ εχουν βγει κ ραντεβου!!!πες καρμεν πες!!!!!!!!!!!!

ε ρε σουξε το μωρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευθερια νομιζω μου ειπε πως ξερει μια ρουμπινη στην πατρα...

εκεινο τον λενε ιορδανη.. αν ξερεις καποιον με αυτο το ονομα προφανως ειναι ο γαμπρος μου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μωρε τον ξερω τον ιορδανη!!!!!!καναμε μαζι κ ενα εκπαιδευτικο...κ αυτος σιγουρα με ξερει φατσικα απλα δεν με θυμαται....οριστε που τον βρηκαμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μωρε τον ξερω τον ιορδανη!!!!!!καναμε μαζι κ ενα εκπαιδευτικο...κ αυτος σιγουρα με ξερει φατσικα απλα δεν με θυμαται....οριστε που τον βρηκαμε!!!!!

τελικα μου φαινεται ο ιορδανης ειναι φιρμα.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

με τετοιο ονομα πως να μην ειναι.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδι μου λεω ποσο μικρος ειναι ο κοσμος....κοιτα τωρα που εχουμε κοινους γνωστους.

ετσι κ με την καρμεν ξεραμε την κουμπαρα μου που μενει στην ιθακη!

φοβερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου γλυκάααα. Ναι ο Θεοφιλος ειναι με τα καρφακια χαχα. Ναι με της Ελευθεριας εχουν βγει ραντεβου οφειλω να ομολογησω. Το κακο ειναι βρε παιδια οτι εχετε τοσες κορες που θα μου τους τρελανετε τους αντρες μου χιχιχι. Παντως μπορει να μην φαινεται αλλα ο Διονυσης ειναι το μωρο της διαφημισης δηλ ο ζουμπουρλουδικος με τις ζαρες κ το ασπρο δερματακι παρολο που εγω ειμαι σαν γυφτος.

Ευτυχως σημερα ειχε ωραια μερα. Κλαδεψα τις τριανταφυλιες μου κ εχω γινει κομματιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετούλα εκμεταλλεύσου τη ζήτηση και ζήτα προίκα!

εμεις χθες κάναμε 2 εμβόλια και από τότε επικρατεί πανικός!ολη τη νύχτα δεν κοιμήθηκαν καθόλου, εκλαιγαν και δεν ηρεμούσαν με τίποτα. από τις 3.30 είμαστε στο πόδι και ακόμη δεν έχουν κλείσει μάτι. εκαναν πυρτό 37.5-37.7. τα λυπήθηκα τα μωρουλίνια μου, πολύ ταλαιπωρία. αφού μετά από μηνες τα τάισα στις 4 και 5 τα ξημερώματα μήπως ηρεμίσουν αλλά τίποτα :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα ζυγίσαμε τα θρεφτάρια μου και ο μπέμπης είναι 7 κιλά & 63εκ. και η μικρούλα 6.200 και 62εκ. πήραν από 1.100 ενώ η παιδίατρος μου είπε ότι το φυσιολογικό είναι να πάρουν 500γραμμάρια! ελπίζω να μην συνεχίσουν έτσι και τα τρέχω από τώρα στα μποντυ λαϊν! τα δικά σας πόσο είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Αλίκη μπράβο σας μια χαρα τα ...θρεφτάρια σου!!!

Λιονταράκι σε παραδέχτικα στο "καταρέω" κρατιέμαι δύο μέρες τώρα με αυτή την ειρωνεία

Ελεος άλλος κανείς δεν γεννησε μονο η Μαριώ τον Γίαννη!!!!!!!!

Και τώρα που είπα Γιάννης...σήμερα ο καλός μου έχει γεννέθλια!!Να τον χαίρομαι!!!!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη θρεφταρια τα μωρα σου!!!!

τα δικα μου 3,5 μηνων ειναι δεν ειναι 5.5 κιλα κ 60 ποντους!ζουζουνιτσες μικρουλες!!!

μωρε τα πειραξε το εμβολιο ε;εμενα στο τελευταιο που καναμε το αντιθετο τα επιασε υπνηλια κ ξεραθηκαν στον υπνο.

μωρε καραμελενια ειπα να μην ασχοληθω αλλα δεν μπορω την ειρωνεια.αλλο υποστηριζω την αποψη μου κ αλλο την λεω επειδη με παιρνει που δεν με ξερει ο αλλος κ δεν με βλεπει.

να τον χαιρεσαι τον καλο σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη μια χαρα τα μωρακια σου!!!

εγω δεν τα λεω θρεφταρια διοτι ο γιοκας μου ειναι 5600 και 60 εκ. και δεν εχουμε κλεισει δυο μηνες :roll::roll::roll::roll::roll:[smilie=naka.gif]

καραμελενια να τον χαιρεσαι [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif]

εμεις εχουμε εμβολια την τριτη :?:?:? για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετε κοριτσια,θα ηθελα οποιαδηποτε πληροφορια εχετε να μου δωσετε για την τσιβελεκιδου ελενη γυναικολογο στην θεσσαλονικη...μετακομισα τωρα προσφατα μονιμα εδω στην σαλονικα και χρειαζομαι μια καλη γυναικολογο.οσες γνωριζετε κατι σας παρακαλω πειτε μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ!!!

Τι να πω και εγώ για τις μινιατούρες μου: 10 μηνών 7300 η μια και 7900 η άλλη ύψος 74 έκαστη!!

Η παιδίατρος βέβαια λέει ότι με βάση την πρωορότητα (2 μήνες πίσω) είναι μια χαρά!!

Όταν βλέπω όμως τις μετρίσεις του γιου μου 10 μηνων 12 κιλα και 82 ποντους...!!!!! :shock:

Τα δύο άκρα έπιασα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...