Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

karamelenia κουκλες!!

ειναι ομοζυγωτικα διδυμα;μου φαινεται οτι μοιαζουν πολυ!!

αυτα τα παιδια δεν κουραζονται ποτε;;;ολο το μεσημερι τραγουδαγαν αγκου αγκου αγκου!καινουργιο σουξε! :lol::lol:

αλλα ας κανουν να κοιμηθουν τωρα.....δεν προκειται να τις αφησω!!!!θα τις εξαντλησω να πεσουν ξερες!!!

ολες εδω βλεπω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ!!!!

Αλίκη μην τρομάζεις μπορεί να είναι μια φάση και να περάσει ;)

Λιονταράκι όχι είναι ετεροζυγωτικά και πιστεψε μς αν τις δεις απο κοντά δεν μοιάζουνε καθόλου!!!!

Τα δικά σας διδυμάκια είναι ομοζυγωτικά ή ετεροζυγωτικά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια η μικρη μου κορη θελει να σας δειξω ενα πρωτο σχεδιο που εφτιαξε η μαμα της για τη βαφτιση τους!!!

ειναι πολυ απλο αλλα γλυκο!!!

post-10130-13873935274629_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως ακριβώς το είπες...απλό και γλυκό!!!!!!!

Είσαι χρυσοχέρα μπράβο σου.

Να υποθέσω πως θα δοκιμάσεις να κάνεις και μπομπονιέρες;; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα τοση ωρα κ σβηστικε αμαν πιά.

Καραμελενια ειναι κουκλεςςςςςςςςςςςς να σου ζησουν

Ελευθερια μου τελειο πραγματικά.

Εγω κοριτσια μου εκτος απο τα κειμενακια δεν εχω κανει κατι αλλο κ αυτα θελουν δουλεια.

Οταν ξαναπαω jumbo θα παω να ψωνισω γιατι εχω σκοπο να φτιαχνω λιγο λιγο τον στολισμο της κολυμπηθρας με χρωματιστο υφασμα κ αρκουδακια του winnie κ της παρεας του που θα μεινουν κ στα παιδια μετα. Κ γενικώς λεω να παρω τετοια πραγματακια για την διακοσμηση. Α κ σκεφτομαι να ξεκινησω κ το βιβλιο ευχων που θελω να φτιαξω μονη μου. Λογικα ενα δεν βαζουμε? εδω που τα λεμε ειναι πιο σωστο γιατι ποιος θα κατσει να γραψει σε δυο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετουλα σ' έυχαριστώ

Αν και φαντάζομαι θα το ξέρεις ήδη απο την μεγάλη σου κόρη, να ρωτήσεις την εκκλησία αν επιτρέπει στολισμό της κολυμπύθρας.Στην δικιά μας μας αφήσαν να στολίσουμε ότι θέλαμε εκτός της κολυμπήθρας.

Όσο για βιβλίο ευχων και εγω ένα είχα...αλλα γράψανε τρία τέσσερα άτομα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!

βλεπω ετοιμασιες για βαπτιση!!! :):):):)

παντως για μπομπονιερες οποια ενδιαφερεται, εχει και το χαμογελο του παιδιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

σημερα θα στρωσω τα χαλια.ειναι λιγο νωρις αλλα μωρε εχει υγρασια κ εχω κ τα μωρα στα ριλαξ στο πατωμα κ φοβαμαι.καλα το δωματιο τους το εχω ηδη στρωσει.

κ με παιρνει η μανα μου κ μου λεει:τα τζαμια τα εκανες;γιατι της λεω;ε πως θα στρωσεις αν δεν κανεις τα τζαμια!!!

αιντε!κ τωρα που τα κοιταω μια χαρα ειναι τα τζαμια μου;γιατι να τα πειραξω εγω με αυτα τα παλιοαπορυπαντικα;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

Σωστά Βασιλική, εμείς με τον άντρα μου είχαμε πει όταν με το καλό θα βαφτίσουμε, να πάρουμε τα προσκλητήρια από το ΧΑΜΟΓΕΛΟ.

Χθες το βράδυ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ από τις 4 μέχρι τις 8:30 το πρωί!!!! ΓΙΟΥΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!

Πήραμε την πρωτοβουλία και αλλάξαμε του μπέμπη το γάλα και του δώσαμε αυτό που του έδιναν στην Κλινική. Ίσως να ήταν τυχαίο, δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα, όμως το άλλο που του δίναμε, αντιαναγωγικό, του καθότανε στο στομαχάκι μάλλον και τον δυσκόλευε να κοιμηθεί. Ο μπέμπης σε γενικές γραμμές αφού φάει, γλαρώνει τα ματάκια, σουφρώνει το μετωπάκι, ρίχνει κάτι ασυνάρτητα χαμόγελα που πολύ θα θέλαμε να απευθύνονταν σε μας και αρχίζει τα όνειρα.. Με το γάλα που έπινε, δεν νύσταζε παρόλο που τον ξαπλώναμε και άρχιζε τη γκρίνια (τη γκρίνια την ασταμάτητη).

Σήμερα έχουμε παιδίατρο κι έχω άγχος.. Θέλω να πάρει βάρος ο στανογάκος μου γιατί με πιάνει κακό.. ουφ!

Πριν από 2 Πέμπτες τέτοια ώρα είχα πάρει αγκαλίτσα το γαρδουμπάκι και τον σταγόνα μου.

Όσες γεννήσατε με καισαρική ξέρετε για το επίδομα καισαρικής από το ΙΚΑ έτσι;;

Άντε, σας φιλώ μανούλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Λιονταράκι,

ήδη τρελαινόμαστε, αλλά φαντάζομαι οτι θα μας αποτελειώσουν τότε.

Τα μωράκια έχουν το βλέμμα το απλανές και νομίζουμε ότι μας κοιτάζουν και ..τα κάνουμε πάνω μας.

Τώρα, λόγω του άγχους του καινούργιου, κάθε φορά που ακούω τον ελάχιστο θόρυβο ή αναστεναγμό τρέχω μέσα και κάνω το σταυρό μου και δεν ξέρω ποιο να πρωτοκοιτάξω.

Τα έχουμε στο δωμάτιό μας όπου έχουμε στήσει τη μία κούνια - κρεβάτι και κοιμόυνται μαζί. Την άλλη κουνια την έχουμε έτοιμη στρωμένη στο δικό τους δωμάτιο έτσι ώστε όταν αερίζω το ένα δωμάτιο να τα πηγαίνω στο άλλο και να μην κινδυνεύουν να μου κρυώσουν.

Αλήθεια, πότε ξεκινούν τα χαμόγελα τα συνειδητά;; Γύρω στον τρίτο μήνα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το προσκλητήριο τέλειο, είσαι ταλεντάρα λιονταράκι! βλέπω όλες κατι αρχίσατε να κάνετε για τη βάφτιση, μήπως να αγχωθώ? νομίζω ότι έχω χρόνο μέχρι τον ιούνιο.

σήμερα κοιμήθηκα μέχρι τις 11.00 :)):)):)) τάισα τον μπέμπη και μετά ξύπνησε ο αντρούλης μου κι εγω ξανακοιμήθηκα, τέλειο!!!

εκτός από τα γελάκια εγω τρελαίνομαι που πιάνουν και εξερευνούν τα πάντα, είναι απίστευτο πόσο γρήγορα μεγαλώνουν. τώρα έχω τη μικρούλα στο ριλαξ και παλεύει να σηκωθεί, σηκώνει το κεφάλι και τη μισή πλάτη, πολύ πλάκα!

σήμερα έχουμε παιδίατρο και από 2 εμβόλια, κρίμα τα ζουζουνάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ελευθερια, μου χαμογελασε προχθες ο γιος μου συνειδητα και τα εκανα πανω μου 8-}8-}8-}8-}

albiz αυτο το επιδομα το δικαιουσαι μονο αν εχεις γεννησει σε ιδιωτικο μαιευτηριο, ετσι δεν ειναι :?:

σημερα η παρεουλα μου με τις μανουλες αυγουστου-σεπτεμβριου πηγαν για καφε στα ικεα!!!

ελεγα να παω αλλα τελικα με ερπιασε η αγοραφοβια μου :roll:

φοβαμαι να παω σε κλειστο χωρο με τοσο κοσμο απο τωρα :oops::oops::oops::oops::?:?:?

λιονταρακι τι να πω.... φτου φτου!!!

αφου εχεις τοσο χρονο να φτιαξεις και προσκλητηρια!!!!!! ζηλευω :-bd [smilie=icon_salut.gif] [smilie=icon_salut.gif] [smilie=icon_salut.gif] [smilie=icon_salut.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια να σας πω τι έπαθα πριν απο λίγο!!!

Τα μικρά μου κοιμόντουσαν και εγω βγήκα στο μπαλκόνι να απλώσω το αγαπημένο αρκουδάκι του γιου μου που το έπλύνα γιατί σκυλοβρόμούσε :sick:

Και ξαφνικά...μου πέφτει κάτω στον δρόμο :shock:

Τώρα τι κάνουμε;;;;Ο δρομος κεντρικός και να μην περνάει πεζος εκείνη την ώρα να του ζητήσω να το βάλει στην άκρη...να το αφήσω;; έτσι και καταστραφεί ή χαθεί βρείτε μου καράβι να φύγω :o

Τα μωρά τον ύπνο του δικαίου έτσι και γω κάνω εναν γρήγορο έλεγχο ότι δεν ειναι αναμένη κουζίνα ή θερμοσίφονο, αφήνω τα μωρά μόνα τους (κακουργα μάνα) και κατεβαίνω κάτω...απο τις σκάλες μην τυχων χαλάσει το ασανσερ και μείνω μέσα!!!!!!!!

η όλη "επειχήρηση" πήρε λιγότερο απο 1΄αλλά η ψυχή μου πήγε στην κούλουρη!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραβω κιμονο......θα τα τρελανω αυτα τα παιδια!!!!!!

καραμελενια μην αγχωνεσαι κ εγω το εχω κανει αυτο.εχω κατεβει στην πυλωτη να παρω κατι απο το αμαξι.βεβαια τα δικα μου ειναι πιο μικρα κ δεν προκειται να πανε πουθενα αν ειναι στην στην κουνια ή στο ριλαξ.αντε το πολυ να κλαψουν!

αλλα οντως τα παιζεις μεχρι να πας κ να ρθεις λες κ πας ταξιδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ το ΙΚΕΑ...........................

αν εμενα αθηνα θα ημουν καθε μερα εκει μεσα!!!εχω ερωτα μ αυτο τον παραδεισο για το σπιτι!!!

βασιλικη γιατι φοβασαι βρε;με τα μωρα εννοεις;;;;να μην φοβασαι κ βγες τωρα οσο προλαβαινεις γιατι χειμωνιαζει...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευθερια βγαινω απο πριν σαραντησω οποτε δεν βρεχει!!!

αλλα δεν μου πολυαρεσε η ιδεα να παω καπου με κλιματισμο και τοσο κοσμο...

λογω ιωσεψν βασικα... :?:?:?:?:?

ξεχασα να σου πω οταν ειπες που δουλευεις....

στο κεθεα ειναι καιι ο γαμπρος μου! εδω αθηνα βεβαια... ειναι ψυχολογος..

θυμαμαι τι ειχε περασει στην αρχη.... δυσκολα πολυ<!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας βαζω το πατρον απο το κιμονο που φτιαχνω για τα μωρα...

μην με παρεξηγειτε που βαζω συνεχεια αυτα που φτιαχνω δεν ειμαι καμια ψωναρα ουτε κανω κ τιποτα σοβαρο αλλα η ραπτικη ειναι μεγαλη μου αγαπη κ μου αρεσει που μπορω να φτιαχνω πραγματα για τα παιδια μου

post-10130-13873935282121_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη στροφη ηταν, μετα πηγε στις φυλακες αυλωνα, ξαναγυρισε στροφη και τωρα να σου πω δεν ξερω αν παραμενει στη στροφη παντως βγαινει εξω για προσεγγιση χρηστων...

επισης η μαμα μου ειναι μοδιστρα....

αλλα εμενα δεν μου αρεσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι Συγχαρητήρια για τα κοιμονό! Θέλω να τα δώ και τελειωμένα εννοείτε... Που βρίσκεις όμως τον χρόνο απορώ! :o

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Η μεγάλη μου έχει βγάλει κάτι σπυράκια στο προσωπάκι της, (μύτη, πάνω απο τα μάτια, και στα μάγουλα), κάτι μικρούλικα σαν ιδρωτήρια...είναι κάτι που πρέπει να ανυσηχώ; 2 μέρες έχει που τα έβγαλε...λέτε να φύγουν απο μόνα τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα μου δεν νομίζω πως είναι κάτι ανησυχιτικό ΄το δερματάκι τους είναι τόσο ευαίσθητο που ερεθίζεται με το παραμικρό παρακολούθησε τα όμως για καλό και για κακό και μπορείς να βάλεις επάνω λίγη κρεμούλα για την αλαγή πάνας μήπως ηρεμήσουν.

Λιονταράκι όχι μόνο δεν σε παρεξηγω αλλά και σε ζηλευω κιόλας.Το ονειρο μου είναι κάποια στιγμη να έχω έναν χώρο δικό μου στο σπίτι για να μπορώ να ασχολούμε με δημιουργικά πράγματα και φυσικά να μάθω να ράβω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

στα γρηγορα να απαντησω στην λενα οτι ο γιοκας μου επαθε το ιδιο γυρω στον πρωτο μηνα που ειχε γεννηθει και η παιδιατρος μου συνεστησε να τον πλυνω με atoprel milky bath oil και μετα το μπανιο να βαζουμε atoprel emolient cream. ειχε ακριβως οπως το περιγραφεις, σπυρακια μικρα γυρω απο τη μυτουλα τα ματακια αλλα ετσι κι εγω ειπα στην αρχη δεν ειναι τιποτα και το αφησα 3-4 μερες γιατι ειχα διαβασει κιολας οτι τα μωρα κανουν ακμη οταν γεννηθουν αλλα δυστυχως δεν ηταν ετσι γιατι μια ωραια πρωια ξυπνησαμε και ειχε φτασει στους ωμους οποτε και ανησυχησα πολυ.

καλυτερα να παρεις τον παιδιατρο σου και να εχεις παντα στο μυαλο οτι μπορει να φταιει και το γαλα.

εμενα μετα την θεραπεια αυτη-την οποια και ακομη την συνεχιζω γιατι δεν ειναι και φαρμακο ειναι απλα

βιολογικα προιντα δεν εχει παρουσιασει ξανα κατι τετοιο.

η γιατρος μου ειχε πει οτι δεν ειναι αλλεργια στο γαλα και ετσι πολυ αργοτερα οταν αλλαξα μονη μου μετα το γαλα και πηρα το βιολογικο φτιαξανε και τα κακα μας με τα οποια ειχαμε μεγαλο θεμα.

τυχαιο???? δεν νομιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να προσθεσω οτι αυτο λεγεται ατοπικη δερματιτιδα και τα προιοντα αυτα ειναι για αυτην την περιπτωση και μονο

επισης να πω οτι αλλαξα και παιδιατρο!!

χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...