Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

zetoula περαστικά κοπέλα μου! Καλά ε είσαι ήρωας που θηλάζεις αποκλειστικά και έχεις κι' άλλο παιδί!!!! Σε θαυμάζω!!!

Karamelenia μου σ' ευχαριστώ πολύ. Να χαιρεσαι και συ τα μωρουλίνια σου!

soula123 να σου ζήσουν και τα δικά σου. Μιας και το αναφέρεις. Ήθελα να ρωτήσω όσες κάνατε καισαρική μετά απο πόσο καιρό ανναρώσατε; Γιατί εγώ ακόμη δεν μπορώ να πώ οτι είμαι τελείως καλά. Νιώθω την κοιλιά μου σαν χτυπημένη και την τομή κάπως περίεργα....Την γιατρό που ρώτησα μου είπε πως θα συνέλθω. Το πότε όμως δεν μου είπε... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λενα να σου ζησουν και παλι!

θηλαζεις εσυ?

εγω ακομα ειμαι πρησμενη απο την καισαρικη. και ακομα νιωθω καποιες φορες πονακια. αλλα οχι συχνα.

γενικα μετα το σαρανταημερο η ολη τραγικη εικονα εστρωσε αλλα το πρηξιμο αργει λιγο.

ζετα! περαστικα! αν ειναι δυνατον τι επαθες τωρα!

παντως καλοριζικο το καινουριο μαγαζι! τι εμπορευεσαι αληθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

New mammy ναι θηλάζω την ημέρα και το βράδυ δίνω 1 γεύμα συμπλήρωμα. Η αλήθεια είναι οτι το βράδυ είμαι ράκος απο την κούραση και αν κλάψουν και οι δυο μαζί πανικοβάλομαι. Πάντως εμένα είναι στο στήθος αρκετές ώρες. Καμία σχέση με την Zetoula που λέει οτι τρώνε τόσο γρήγορα...Οι δικές μου αν πιάσουν την θηλή ξεχνάν να την αφήσουν.... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα εσενα ειναι πολυ μικρα βρε!!!

τωρα μαθαινουν να θηλαζουν!!!

ζετουλα περαστικα κοριτσακι μου!!!!!

κοριτσια χθες πρωτη φορα κοιμηθηκαμε 5 ωρες συνεχομενα!!!! :ymapplause:

τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena η ζετουλα ειναι θεα αστο!δεν υπαρχει!κ να δεις κατι θρεφταρια που εχει!!

new mammy καλα τοσα γαλατα εχετε αλλαξει;;;;φοβερο!!!

βασιλικη ετσι μπραβο!!!να δεις που ετσι θα συνεχισουν κ θα πανε κ καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕια σας κοριτσια μουυυυυυυυυυυ Αντε Βασιλική λιγο λιγο θα στρωσουν θα δεις.

Ελευθερια μου μηπως πονανε τα χρυσουλακια σου? μηπως εχουν αερια τιποτα κ τους ποναει η κοιλιτσα τους?

Καλέ κοριτσια ουτε θεα ειμαι ουτε τιποτα ερχονται ωρες που τσακιζω κ εγω απο την κουραση. Μην νομιζετε ειμαι δραστηρια αλλα κ οι αντοχες...

Εχω μαγαζί με παπουτσιαααααα. Ελευθερια μου πηγα στην πισω αγορά κοντα στο κρεοπωλειο κ απεναντι απο το εστιατοριο Σειρηνες.

Τωρα πινω κ εγω λιγο γαλατακι να συνελθω μιας κ ποναω κ εγω κ δεν μπορώ να φαω. Παντως ειμαι χαρουμενη γιατι εκανα τα παιδακια μου μπανακι κ μετα ηταν μες στην καλή χαρα. Εχουν αρχισει κ χασκογελανε δυνατα κ εχει πολύ γελιοοοοοοοο. Μονο η μικρή με παιδευει που την παρακαλαω τωρα τοσην ωρα να παει για υπνο για να μ αφησει κ εμενα να χαλαρωσω αλλα...

Α Ελευθερια γυρω στα τελη του ερχομενου μήνα θα ερθω παλι Πατρα. Η Βιλμα μου ειχε πει για τωρα αλλα δεν αντεχω μετακομιση μαγαζιου κ καπακι ταξιδι Πατρα κ θα λειπει κ η μαμα μου για να κρατησει το μαγαζι αρα ακυρον. Οποτε θα ερθω 29 Νοεμβρη που εχω κλεισει κ ραντεβου στο Ριο για βυθοσκοπηση οποτε θα κανω κ τον θυροειδη επαναληπτικη κ θα κανω κ τα εμβολια.

Κοριτσια οι αλλες κοπελες που χαθηκαν? η marsoypilami, η gianna, katekargi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετούλα περαστικά!!

Κάπως έτσι πριν απο 2 χρόνια χτύπισα την ουρά μου πατώντας ένα αυτοκινητάκι έκανα πολλές μέρες να καθήσω σαν ανθρωπος :lol:

Μαγαζί με παπούτσιαααα!!!!!!!Χτύπησες ευαίσθητο σημείο :lol:

Λένα σ'ευχαριστώ, εγώ συνήλθα γρήγορα απο την καισσαρική.Θυμάμαι ότι το πρωτο βράδυ που γύρισα σπίτι κοιμήθηκά μπρούμητα.Απλώς είναι ακόμα μουδιασμένο το δέρμα στην τομή.

new_mammy αλήθεια γιατί τόσα γάλατα;;;;;

Βασιλική σιγά σιγα θα βρείτε τους ρυθμούς σας!!

λιονταράκι όντως μήπως τα καημένα τα ενοχλέι κάτι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.

και παλι καλα να λεμε που βρηκαμε και την ακρη απιτελους με το γαλα. αφηστε τι ειχαμε περασει.

νομιζω ειναι θεμα παιδιατρου. κοριτσια τελευταια φορα η παιδιατρος μου ειπε οτι πρεπει να αποφασισω αν θα κανω το εμβολιο του μηνιγγιτιδοκοκκου μαζι με ενα αλλο. εσας σας εχουν πει κατι τετοιο? γιατι λεει ειναι θεμα δικο μου αν θελω να τους κανω δυο εμβολια μαζι. εννοειται δεν θελω, αλλα για πειτε εσας σας εχουν πει κατι τετοιο?

λενα για το θηλασμο οταν καθονται ωρες μου ειχαν πει στο μαιευτηριο οτι πρεπει να τα ξεντυνεις και να τα ξαναντυνεις γιατι τα παιρνει ο υπνος και δεν τρωνε. εγω δεν το εκανα γιατι δεν μου εκανε καρδια να τα παγωνω. αλλα ας μας πει και η ζετα που ξερει καλυτερα. παντως τα δικα μου επειδη ηταν γυρω στα 2-2,5 κιλα δεν ειχαν καλες θηλαστικες κινησεις και παει ο θηλασμος. με το θηλαστρο προσπαθησα καιρο αλλα δεν καταφερα και πολλα.

κοριτσια να ρωτησω κατι αλλο?

χαλαουα κανει καμμια σας? εγω στο σημειο της τομης δεν νιωθω ακομα και πολλα και φοβαμαι να βαλω κερι μηπως καω. και βαζω ξυραφι και δεν μου αρεσει καθολου.

:?:?:cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

σημερα η μικρη παλι απο τις 4 ψιλοξυπνια αλλα οχι κ εντελως ξυπνια.νιρ νιρ μεσα στην κουνια κ τελικα ξανακοιμηθηκε στις 5 κ ξυπνησε για φαγητο στις 6:30.αλλα εγω βεβαια απο τις 4 ξυπνια.

τωρα ειναι ξερες!!!παιξαμε γελασαμε κ υπνο!!

σημερα θα τις παω στην πεθερα μου.εχουν ερθει κολλητοι μας φιλοι απο τις πολεις που μενουν κ θα κανουμε κλαμπινγκ!!!!!

καρμεν σε περιμενουμε!!1θα ερθετε σπιτι μας αυτη τη φορα!!βυθοσκοπηση γιατι θα κανετε;στα ματια δεν ειναι αυτη η εξεταση;λογικα θα πατε στην Εξαρχου στην παιδοοφθαλμιατρο.αν πατε σ αυτη ειναι εξαιρετικη.κ γω σ αυτην πηγα προχτες που πηγα τις μικρες για τα ματια.

new mammy να το κανεις το εμβολιο.ολα τα εμβολια να τα κανεις.κ εμενα μου ειπε οτι ειναι προαιρετικο αλλα δεν τεθηκε θεμα.σε ολη την ευρωπη το εμβολιο αυτο ειναι υποχρεωτικο μονο στην Ελλαδα ειναι προαιρετικο.

εγω δεν παιζω μ αυτα.τα εμβολια για αυτο τα βγαλανε για να μην παθαινουμε ασθενειες απο τις οποιες παλιοτερα πεθαιναν.

κ εγω ξυραφι βαζω.αν κ ακομα στο σημειο της τομης νιωθω ενα ψιλομουδιασμα.

λενα κ εγω απο την καισαρικη συνηλθα αμεσως.την επομενη μερα σηκωθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακιααααααααααα. Εμενα το εγραφε το χαρτι απο το μαιευτηριο για καποιες προληπτικες εξετασεις κ λεω να κανω αυτο με τα μάτια. Ναι Ελευθερια μου στην Εξάρχου θα παμε στο Ριο κλεισαμε ραντεβου για 29 Νοεμβρη γιατι δεν ειχε για τωρα.

Την τομή ουτε εγω την νιωθω αλλα κ εγω αμεσως συνηλθα. Δεν μ ενοχλει καθολου ουτε με τις αλλαγες του καιρου που λενε καμια φορα. Οσο για το θεμα του θηλασμου εγω κάνω αυτο που μου ειχαν πει τοτε στο Μητερα. Δηλ τους τριβω λιγο το αυτακι η τους χτυπαω με το δαχτυλο ελαφρα την μυτουλα κ ξυπνανε. Αλλιως τους πειραζεις το ποδαρακι.

Κ εγω ξυραφι χρησιμοποιω κ δεν καταλαβαινω αν κ το ψιλοσκεφτομαι καθε φορα. Εγώ χθες αδιαθετησα για δευτερη φορα κ εχω κοσμοπλυμμυρα. Πολύυυυυυυυ αιμα. Μετα την γεννα της κορης μου δεν ειχα ετσι δεν ξερω αν παιζει ρολο η καισαρική? παντως πραγματικα εχω παθει πλακα. Κ μαζι με τον θηλασμο ειναι εξαντλητικό αλλα δεν πειραζειιιιιιιιιιι.

Λοιπον αιθανομαι τοσο γεματη συναισθηματα που δεν ξερω πως να τα περιγραψω. Αυτη η ζεστασια, αυτη η μυρωδια, η απολυτη παραδωση, η απολυτη εξαρτηση, τα γλυκουλια μικροσκοπικα χερακια κ πατουσακια δεν ξερω τι να πρωτοπω μου εχουν παρει τα μυαλα. Μα θα μου πειτε εχεις κι αλλο παιδι. Κι ομως ειναι απιστευτο τους λατρευω κ νιωθω τοσο γεματη που ειναι υπεροχοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις γυρισα απο την πεθερα μου.αφησα τα μωρακια μου εκει για αποψε.κ ηδη μου λειπουν.

νιωθω ασχημα οταν τα αφηνω αλλα δεν γινεται αλλιως.μια στο τοσο εχω αναγκη απο λιγο παραπανω υπνο.θα μου πεις αν δεν την ειχες την πεθερα σου τι θα εκανες δηλαδη;

βασιλικη εγω τα πηγα γιατι η μικρη κατι ειχε στο ματακι της κ την πηγα να τη δει.

καρμεν σε καταλαβαινω.δεν περιγραφεται αυτο που νιωθουμε.εγω λιωνω κ μονο που ακουω να ανασαινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

λιονταρακι εννοειται οτι θα το κανω αλλα εννοειται οτι δεν θελω να κανω 2 εμβολια μαζι. αυτο εγραψα.

εσεις μαζι τα κανατε?προτιμω το ενα να το κανουν αλλη ημερομηνια, δεν ξερω νομιζω πως ειναι καλυτερα.

κοριτσια εγω 4η φορα με περιοδο και απιστευτο αιμα. δεν ειχα τοσο παλιοτερα,τελικα λετε φταιει η καισαρικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!!αυτή η γλύκα!!!!!!!!!

Μπαινω στο δωμάτιο τους όταν κοιμουνται και τα 3 και θέλω να χωθω στο κρεβάτι τους,να νιώσω την ανάσα τους,την μυρωδιά τους!!!!!

Οταν ήμουν έγκυος στις δίδυμες φοβόμουνα πως δεν θα μπορουσα να της αγαπήσω όπως τον Δημήτρη μου... δεν ήξερα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενάκι να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου!!!

αχ ρε κορίτσια οι τελευταίες 5 μέρες ήταν μαρτυριο, γι΄αυτό χάθηκα! δεν ξέρω τί έπαθαν, έχουν αφηνιάσει!είναι όπως το πρώτο 2μηνο. κλαίνε όλη μέρα και το βράδυ ξυπνάνε 100 φορές. προσπαθώ να τα μάθω να κοιμούνται λίγο νωρίτερα το βράδυ αλλά τίποτα, αν είμαι τυχερή κοιμούνται στις 11.30. αλλά πολύ κλάμα, γιατί??? είχαν πολύ καιρό που έστρωσαν και τώρα πάλι τα ίδια???λέτε να είναι από τα δόντια? ελπίζω πάντως να είναι παροδικό γιατί κοντεύω να καταρρεύσω!

στεναχωριέμαι γιατί με όλο αυτό τον πανικό δεν μπορώ να τα απολαύσω, προσπαθώ μονο να τα ηρεμίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

ακομα να μαζεψω τα παιδια μου σπιτι η ακαρδη μανα!το απογευμα θα παω να τα παρω αλλα εχω τρελαθει απο το πρωι.του λεω του κωστα παω να τα παρω τωρα!!!!!!!!αλλα αστα λιγο ακομα!!

μιλησα με την πεθερα μου το πρωι κ μου λεει:κοιμηθηκαν στις 10:30 κ ξυπνησαν στις 8:15!!!!!!!!!!!!!

οριστε;;;;;;μετακομιζω της λεω!!!!ερχομαι εκει!!!!!!!!!!!!

αλικη μωρε σου κανουν νουμερα ε;;υπομονη.η αληθεια ειναι οτι οταν τα μωρα ειναι ανησυχα υπαρχει ενταση κ σε μας κ κουραση κ εκνευρισμος.μακαρι να τους περασει γρηγορα.αν δεν κανω λαθος εσενα ειναι περιπου 4 μηνων ετσι δεν ειναι;

α χτες βγηκαμε με τους φιλους μας οπως παλια!!!ολα ηταν ιδια!οι ιδιοι ανθρωποι,το ιδιο στεκι,το ιδιο κεφι αλλα με μια διαφορα.....εγω τωρα εχω δυο παιδακια!!!!!!!!!!!!τελεια!!!προχωραει η ζωη μας με τον καλυτερο τροπο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη μου μαλλον ριζοδοντιαζουν τα παιδακια σου κ γι αυτο γιατι κ εμενα που ειναι παρα πολύ ησυχα οταν βαζουν το χερι στο στομα κ εχουν πιο πολλα σαλια ξέρω οτι κ την ωρα του υπνου θα εχουμε γκρινουλα αλλα μολις κοιμηθουν κοιμηθηκαν.

Εμεις καναμε την ιδια μερα κ τα δυο εμβολια ενα σε καθε μπουτι κ ετσι ειχε γινει κ με την κορη μου. Αφου ετσι πρεπει ετσι γινεται.

Καραμελενια το ιδιο ακριβως κ εγω ειχα την μικρη κ λεω διδυμα κ αγορια δεν θα τα θελω δεν θα τα αγαπαω κ δεν νομιζω οτι θα μπορω να τους δωσω σημασια αλλα ελα που εχω παθει την πλακα μου κ μου εχουν κλεψει τα μυαλααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

εμείς χθες πήγαμε τα μωρά βόλτα μετά από πολύ πολύ καιρό, πήγαμε στο cosmos αν ξέρετε από Θεσσαλονίκη. Στη βόλτα όλα καλά, αλλά όταν γυρίσαμε έγινε ο χαμός τα έπιασε ανησυχία και εγώ που περίμενα να πέσουν ξερά. Ευτυχώς το βράδυ κοιμήθηκαν. Θα αργήσουμε να ξαναπάμε βόλτα μου φαίνεται. Πάντως σε γενικές γραμμές είναι ήσυχες.

Το πρόβλημα μου είναι δεν ξέρω τι να κάνω με τη μαμά μου. Τώρα μένει μαζί μας και μας βοηθάει πάρα πολύ, αλλά είναι λίγο δύσκολα να είναι όλη μέρα μαζί μας, ειδικά για τον άντρα μου. Αν φύγει από την άλλη, το σπίτι της είναι σε άλλη πόλη και φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω μόνη μου με 2 μωρά. Εσείς που έχετε λίγο μεγαλύτερα μωράκια, υπάρχει περίπτωση να στρώσουν κι άλλο τα πράγματα? Από την άλλη διαβάζω ότι πολλές έχετε αρχισει να έχετε προβλήματα με τα δοντάκια και δεν το αποφασίζω.

Επίσης με το θέμα του ύπνου ήθελα να ρωτήσω. Τις έχω σε ξεχωριστά δωμάτια και έτσι δεν ξυπνάει η μία την άλλη, θέλω όμως να τις βάλω μαζί, ποτε είναι η κατάλληλη περίοδος?

Από εμβόλια κάναμε ένα μέχρι τώρα το 5πλό, επίτηδες το καθυστερησα κανένα μήνα για να είναι πιο ώριμο το νευρικό τους σύστημα. Θα περίμενα κι αλλο, αλλά με πίεζε η παιδίατρος να το κάνουμε. Για άλλο εμβόλιο δεν συζητήσαμε ακόμη, μόνο για το επαναληπτικό σε 1 μήνα. Κορίτσια της ηπατητιδας Β πότε θα το κάνετε, εμένα μου φαίνεται λίγο υπερβολή. Εγώ το έκανα στα 25!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soula123 γειά σου!

Μην φοβάσαι να τα βγάζεις συχνα βόλτα και ας είναι ανύσηχα μετά.Όσο πιο συχνα το κάνεις τόσο πιο ευκολα θα συνηθήσουν. ;)

Το να μείνεις μόνη σου με τα μωράκια σου δεν είναι τόσο τραγικό όσο φαίνετε! Μπορεί στην αρχη να σου φανεί βουνό αλλά σιγα σιγά θα μπείτε στην ρουτίνα και θα βρείτε του ρύθμους σας.Ετσι και αλλιώς καποια στιγμή θα γίνει οπότε όσο νωρίτερα τόσο το καλύτερο.Μην φοβάσαι όσο περνάει ο καιρός τα πράγματα καλυτερεύουν :) Που ξέρεις μπορεί στην πορεία να ανακαλύψεις οτι είσαι καλύτερα χωρίς την μαμά σου γιατι θα αποκτήσεις αυτοπεποιθηση!!

Οσο για τα εμβόλια εγώ τα κάνω όλα σε όλους κανονικά.Ετσι και αλλιώς είναι υποχρεωτικά για αργότερα.

Πιστεύω πως τα ωφέλη τους αντισταθμίζουν το ρίσκο των παρενεργειών που είναι και μικρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω τα κανω τα εμβολια οπως προβλεπεται κ οπως λενε ολοι οι παιδιατροι θελω να ακολουθώ το προγραμμα.

Σουλα μου θα σου ελεγα να προσπαθησεις μονη σου γιατι ειναι πολύ σημαντικο κ για σενα κ για τα μωρα κ για τον αντρα σου. Εγω απο την ωρα που γεννησα ειμαι μονη μου με 3 κ με το μαγαζί κ μ αρεσει. Ναι φωναζω που κ που την μαμα μου οταν μπορει για να βγω μια βολτα με τον αντρα μου αλλα απο κει κ περα τα μωρα ειναι συνεχεια μαζι μου κ στο σπιτι κ εξω.

Δινει πολύ κακοκαιρια αυτες τις μέρες κ ανχωνομαι για το πως θα κανω την τελική μετακομιση στο μαγαζι μιας κ μεχρι την επομενη Κυριακη πρεπει να ειμαι μεσα. Δευτερα η Τριτη την ερχομενη εβοδμαδα θα παω ταξιδι για το εμβολιο κ τον ελενχο. Εμεις καναμε ενα στην αρχη μετα διπλό κ τωρα παλι ενα. Απ οτι μου ειπε η παιδιατρος κανει πυρετουλη αλλα τι να κανουμε θα περασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετουλα καλα τα λες αλλα εχει να κανει και με τα παιδια...

εμενα τα δικα μου δεν ειναι ησυχα και την μερα δεν κοιμουνται :!:

χωρις τη μαμα μου δεν θα τα εβγαζα περα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου όταν λες οτι δεν κοιμούνται ενοείς καθόλου ή απλως κοιμουνται λίγη ώρα;

Πάντως η αλήθεια είναι οτι οι πολλές αγκαλιές δυσκολευουν την κατάσταση με τα δίδυμα.Στο ρηλάξ δεν κάθονται;Εμένα μου είχαν λύσει τα χέρια μια κουνια και ένα ρηλάξ με δόνηση της φίσερ πράις που μου είχαν κάνει δώρο.

Και εμένα τον πρώτο καιρό ερχόταν η μαμά μου κάποιες ώρες τα πρωινά για να μπορω να πηγαίνω καμια βόλτα με τον μεγάλο μου γιατί ο κακομοίρης με είχε στερηθεί 1 μήνα που ήμουν στο νοσοκομείο και ήταν ο μόνος τρόπος να είμαστε οι δυό μας όπως πρίν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους τις πηρα πισω!!!!κοιμουνται τωρα οι σκατουλες!!

κοριτσια εγω καταλαβαινω οτι καποια παιδια ειναι πιο ζωηρα απο καποια αλλα.εγω ευτυχως εχω καλα μωρακια κ τα παω πολυ καλα μονη μου απο την αρχη.αλλα πιστευω οτι ειναι κ θεμα αυτοπεποιθησης.δηλαδη αν δεν ειχατε τις μαμαδες σας τι θα κανατε;θα τα βγαζατε σιγουρα περα κοριτσια εκατο τοις εκατο.τι θα γινοταν δηλαδη;ενταξει μπορει να εκλαιγαν λιγο πιο πολυ αλλα θα τα καταφερνατε.

κ σκεφτειτε οτι οντως δεν μπορει να εχετε τις μαναδες συνεχεια μεσα στο σπιτι σας.καποια στιγμη θα πρεπει να φυγουν.κ εκει θα τα παιξετε.γι αυτο πιστευω οτι οσο νωριτερα τα αναλαβετε μονες σας τοσο καλυτερα.

εγω το εχω ξαναπει.μην φοβαστε τα παιδια.καμια μας δεν ηξερε τιποτα απο μωρα αλλα να που εχουμε καταφερει να μεγαλωνουμε κ δυο κ τρια κ τεσσερα παιδια!!!!!!

επισης τα εμβολια οπως ξαναειπα εγω θα τα κανω ολα.κ αν υπαρχουν κ αλλα κ αυτα θα τα κανω.κ θα παω να κανω κ εγω το εμβολιο κοινης γριπης γιατι πρεπει οσοι ερχονται σε επαφη με παιδια κατω των 6 μηνων να εμβολιαζονται κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι το κάψαμε εχθες;;;;; :lol::lol:

Αλλά και οι κορούλες σου απ'οτι διαβασα πρίν καλοπέρασαν, ύπνος και άγιος ο θεός!!! ;)

Κορίτσια έχει δίκιο το λιονταράκι μέσα μας έχουμε αντοχες, δύναμη και υπομονή που ούτε καν το φανταζόμαστε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις πήγαμε βολτίτσα σήμερα και ήταν σχετικά ήσυχα σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες. πριν λίγο κοιμήθηκαν, ελπίζω μέχρι το πρωί! δυσκολεύονται να τα πάρει ο ύπνος, όταν κοντεύουν να κοιμηθούν γυρνάνε απ΄τη μια κι απ΄την άλλη νευρικά το κεφάλι 100 φορές με αποτέλεσμα να τους φεύγει η πιπίλα και να ξαγρυπνάνε! το κάνουν εδω και λίγες μέρες και μου φαίνεται πολύ περίεργο, το έχετε ξανακούσει?

εγω μένω μονη μου με τα μωρά σχεδόν όλη μέρα εδω και 1,5 μήνα που ηρέμισαν λίγο γιατί νωρίτερα ήθελαν 3 άτομα να τα κάνουν καλά, τα 2 κοντευαν να λιποθυμήσουν!εδω και 4-5 μέρες καλώ ενισχύσεις όταν λείπει ο άντρας μου γιατί είναι πολύ ανήσυχα. είναι ανάλογα στα μωράκια, αν μέχρι να ταϊσεις το ένα το άλλο μελανιάζει στο κλάμα δεν γίνεται με ένα άτομο. απ΄όταν άρχισα όμως να μένω μόνη μου μπορεί να κουράζομαι αλλά αισθάνομαι πολύ καλύτερα, ήθελα επιτέλους να μείνω λίγο μόνη μου στο σπίτι μου.

σήμερα κλείσαμε τους 4 μήνες!την τρίτη έχουμε από 2 εμβόλια και το σκέφτομαι από τώρα, τα λυπάμαι τα καημενούλια μου αλλά δεν γίνεται αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...