Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

γεια σας γεια σας!!!

για προγραμμα υπνου ακουω λετε!τι να πω;εμενα παντως χτες την νυχτα δεν πρεπει να κοιμηθηκαν πανω απο μι ωρα σερι.μας ελιωσαν!ξυπνουσαν καθε μια ωρα κ ετρωγαν απο 60 ml η καθεμια.που το εβαζαν τοσο φαι δεν ξερω.βεβαια δεν ξερω αν κανει να τους δινω τοσο φαγητο σε τοσο μικρα διαστηματα.αλλα ολα τα αλλα ηταν οκ.πανες οκ.θερμοκρασια οκ.αγκαλια οκ αλλα ξυπναγαν με το που τις εβαζα κατω.α πιπιλα δεν παιρνουν!!!οποτε το μονο που εμενε ηταν να τους δινω φαγητο.κ το ετρωγαν.τωρα κοιμουνται αλλα ρε κοριτσια ενδιαμεσα στον υπνο μεσα στον υπνο τους μπορει να βγαλουν καμια τσιριδα κ μετα παλι υπνο.ειναι φυσιολογικο αυτο;αλλα εμεις ταραζομαστε γιατι δεν ξερουμε τι θελουν.

αααα...κ τριωρο ουτε να το συζηταμε.στο δυομισαωρο το πολυ σκουζουν για φαγητο.κ αφου δεν παιρνουν κ πιπιλα δεν μπορω να τις κρατησω κ πολυ γιατι κλαινε.

αυτα τα λιγα.

α μετακομιζουμε.αυριο!!!!!!!δεν γινοταν με τιποτα να μεινουμε εδω μεσα.το σπιτι ειναι πολυ μικρο κ πνιγομαστε στην κυριολεξια.αλλη μια μερα να μεινω εδω κ θα παθω κριση πανικου!!!!

σας μουρλανα!!!!

χαιρομαι που τα μπεμπακια σας ειναι καλα!

αλικη θα το κοιταξω αυτο το βιβλιο.ποτε δεν ξερεις!!!!!

κοριτσια ποσες μερες θα κατσετε σπιτι εννοω μεχρι να πανε να διαβαστουν τα παιδια;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΘΑ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ ΓΚΡΟΥΠ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΣΗΜΕΡΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑΜΕ ΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ. ΛΟΙΠΟΝ, ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΟΤΙ ΜΕ 2 ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!! ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ; ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΩΣ ΒΓΑΛΑΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΤΕ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΩΣ ΜΠΗΚΑΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ;;;;;;

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα... να ζήσουν τα μωράκια σε όσες μανούλες γέννησαν και με το καλό σε όσες τα περιμένουν... :) 2002, ή θα βάλετε και τα δύο μωρά στο πίσω κάθισμα χωρίς επίβλεψη όμως, ή θα κάνετε ό,τι κάνουμε κι εμείς από τη μέρα που φέραμε τα αγοράκια μας σπίτι, δηλαδή το ένα μωρό στο καθισματάκι του πίσω μαζί μου, και το άλλο στο μπροστινό κάθισμα (στο καθισματάκι του φυσικά) με τον αερόσακο απενεργοποιημένο όπως απαιτείται..... Με το καλό..... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 εγω σου απαντησα στο αλλο θεματακι αν κ ξεχασα να σου πω οτι μ αυτα τα καθισματακια αυτοκινητου που τα εβγαλα σγουμπιασαν τα μωρα.

Λιονταρακι μου εμενα κανανε κ 4ωρο αλλα δεν μ αφηνουν να τα αφηνω τοσο. Μακαρι ομως να τρωγανε κ εμενα τοσο πολύ. Οσο για την ευχη που λες για να βγουν εγω ρωτησα κ μου ειπαν οτι δεν δινουν την μιση γιατι ειχα ακουσει οτι στις 20 μερες εδιναν μιση ευχη αλλα δεν ισχυει. Τελος παντων εγω θα τα βγαλω κανονικά με το καροτσι σε λιγες μέρες. Ειμαστε 17 ημερων σημερα ε μεχρι το σαβατοκυριακο θα τους βγαλω. Τους εβγαλα με το αμαξι αλλα μετα θα βγουμε επισημως με το καροτσι.

Πιπιλα ουτε εμενα παιρνουν σωστα ο ενας την κραταει πιο καλά οαλλος δεν μπορει κ τοσο.

Αυτο παλι με τον υπνο το κανουν ολα τα παιδακια κ εμενα κ η μικρη κ τα διδυμα τυχαινει να ξυπνησουν αποτομα κ να ξανακοιμηθουν. ΦΙλακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ!!!!Κ147, ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΜΠΡΟΣΤΑ!!!! ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ (ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ)ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ, ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΟΠΟΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ.

ΖΕΤΟΥΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ, ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα κοριτσακι μου εγώ ειμαι εναντια στο να μπαινουν τα παιδακια μπροστα. Ακομα κ σε μεγαλύτερη ηλικια ποσο μάλλον τοσο μωρά. Εγώ την κόρη μου δεν την εχω βαλει καθολου μπροστά. Παντως ετσι που καθισα διπλα τους με βολεψε γιατι ημουν στην πορτα κ εβγαινα οποτε ηθελα κ απο την αλλη τα εφτανα κ τα δυο αν κ κοιμοντουσαν κ δεν χρειαστηκε κ τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας διδυμομανούλες και να μας ζησουνε τα μπεμπάκια μας!!!

Εμένα η μπουκιτσα μου γεννηθηκε 1900 και το μεζεδακι μου 2330. Τωρα φτασανε 5100 και 5700 !!! και 59 πόντους!! Μεγαλώνουνε πολύ καλά και πολύ γρήγορα. Κάναμε και το δευτερο εμβολιο εχτες.. και έγινε πάλι το Συστριγγλο!!!!!

Απο φαγητο, τρωνε καθε 4 ωρες και απο 80-130γρ η μπουκιτσα και απο 90-160γρ το μεζεδακι. Ακόμα το προγραμμα ειναι χυμα όμως, και καποια βραδια ξυπνανε για φαγητο. Οταν κλαινε μαζι... τρελός χαμός! Απελπισία! Ποια να πιάσεις και ποια να αφησεις!!! :laugh:

Κατα τα άλλα, το Σαββατο φευγουμε για το χωριο -πρωτα ο Θεός- και ελπιζω να κοιμηθω λιγακι, γιατι εχω αρχισει και αγριευωωωω!!! :laugh:

φιλακιαααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙτερ Πανννννννννν τι τελεια που μπηκες να τα λεμε κ παλι απο δω. Να ναι καλά τα μωρουλινια σου. Κοτζαμ παιδακια εγιναν. Να σε ρωτησω κ εσενα μπηκαν θερμοκοιτιδα τα μωρα σου? κ αν ναι μετα τους εκανες εξετασεις?

Απ οτι λες ξυπνανε καποια βραδια αρα κοιμασαι κ λιγο τυχερουλααααααααααααα.Εγω τώρα με τοσο συχνό θηλασμό δεν προλαβαινω να κοιμηθω κ πολύ αλλα τα πνιγω στις αγκαλιες την ωρα που ξυπνανε.

Τουλαχιστον δεν μου ξυπνανε μαζι μεχρι ωρας κατι ειναι κ αυτο.

Το γελιο ειναι οτι κ εγω λεω μπουκιτσα την κόρη κ μεζεδακια τα αντρακια μουυυυ χαχα. Να μπαινεις οταν εχεις χρονο να τα λεμε.

Σου ευχομαι να πας στο χωριο οπως λες κ να ξεκουραστεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla έγραψε:

ΠΙτερ Πανννννννννν τι τελεια που μπηκες να τα λεμε κ παλι απο δω. Να ναι καλά τα μωρουλινια σου. Κοτζαμ παιδακια εγιναν. Να σε ρωτησω κ εσενα μπηκαν θερμοκοιτιδα τα μωρα σου? κ αν ναι μετα τους εκανες εξετασεις?

Απ οτι λες ξυπνανε καποια βραδια αρα κοιμασαι κ λιγο τυχερουλααααααααααααα.Εγω τώρα με τοσο συχνό θηλασμό δεν προλαβαινω να κοιμηθω κ πολύ αλλα τα πνιγω στις αγκαλιες την ωρα που ξυπνανε.

Τουλαχιστον δεν μου ξυπνανε μαζι μεχρι ωρας κατι ειναι κ αυτο.

Το γελιο ειναι οτι κ εγω λεω μπουκιτσα την κόρη κ μεζεδακια τα αντρακια μουυυυ χαχα. Να μπαινεις οταν εχεις χρονο να τα λεμε.

Σου ευχομαι να πας στο χωριο οπως λες κ να ξεκουραστεις

Γεια!!! :)

Θερμοκοιτιδα μπήκανε την πρωτη μερα. Και μετα ήτανε απλα στο θαλαμο αυξημενης φροντιδας. Το μεζεδακι το πηραμε στο σπίτι βγαινοντας (την 6η μερα), τη μπουκιτσα την πήραμε μια εβδομαδα μετα στο σπιτι, αφού εφτασε τα 2200γρ. Μου εδωσαν και εκανα εξετασεις μολις κλεισανε τον πρωτο τους μηνα. Υπέρηχο ισχιων, ακουογραμμα και εξεταση αιματος. Στην εξεταση αιματος, ο αιματοκριτης τους ητανε πολυ χαμηλός και στην αρχη τρομαξα, αλλά μού ειπανε ότι ειναι φυσιολογικο. Τους δινω συμπληρωμα σιδηρο και βιτμινες Α και D.

Εγω δεν καταφερα να θηλάσω, εβγαζα με το θηλαστρο μεχρι και τον 2ο μηνα.

Να σου ζησουνε όλα τα παιδακια σου!!! :)

Στο χωριο θα παω μαλλον το Σαββατο -πρωτα ο Θεος- !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α σαν κ εμας δηλ πιτερ παν εμεις μπηκε ο ενας 8 ώρες κ σε οξυγόνο ο αλλος μπήκε σε ανοιχτη απλα προληπτικα για να τσεκαρουν οτι δεν τους κολλησα απ την γαστρεντεριτιδα κ επειδη ηταν κυριακη τους εφεραν σε εμενα Δευτερα πρωί. Αυτες τις εξετασεις τις εχουμε κ εμεις αλλα αυτο για τα ματακια κ τα αυτια θα τους το κανω σεπτεμβρη γιατι δεν μου ειναι ευκολο τωρα καλοκαιριατικα να ξαναπαω πατρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες να ρωτησω εδω που μαλλον θα τα εχετε δοκιμασει κιολας εσεις...

τι καροτσι πηρατε????

γιατι εγω ελεγα για το aria twin αλλα μου ειπαν οτι δεν μπορω να τα βαλω σε αυτο απο νεογεννητα γιατι δεν ξαπλωνει τελειως η πλατη... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυπικες ειναι οι εξετασεις, τις κανουν σε ολα τα μωρα.

Να πας όποτε μπορεις να τις κανεις, όποτε σε βολευει

φιλακιααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ εχω της mac laren k mothercare κ τα δυο ξαπλώνουν τελειως. Καποια κοπέλα νομιζω οτι το εχει παρει ομως αυτο που λές.

Πιτερ Παν να μπαινεις οποτε μπορεις να μας λές κανενα τρικ μιας κ εισαστε μεγαλύτεροι χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο θέμα με τα διδυμακια εγραψε η Γιάννα οτι ειναι δυο μηνών κ κοιμουνται ολη νυχτα τι τυχηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη. Κ εμενα η μικρή απο σαραντα μερων αρχισε να κοιμαται 12,30 με 7 για να δουμε τι θα κανουν τα μικρουλια αν κ νομιζω οτι θα ναι πιο δυσκολα τα πραγματα.

Λιονταρακιιιιιιιιιιιιιι πως τα πατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla έγραψε:

εγώ εχω της mac laren k mothercare κ τα δυο ξαπλώνουν τελειως. Καποια κοπέλα νομιζω οτι το εχει παρει ομως αυτο που λές.

Πιτερ Παν να μπαινεις οποτε μπορεις να μας λές κανενα τρικ μιας κ εισαστε μεγαλύτεροι χιχι

to maclaren ειναι καλο????

αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι δεν εχει αυτη τη μπαρα που εχει το αρια και τα πρισσοτερα μονα καροτσια..

δεν μου φανηκε και τοσο καλο οσο το αρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημέρα. Βαρβαρο σπορ το ξενύχτι τελικά κ ειχα ξεμάθειιιιι.

Τι να σας πώ εχω ενα θεματακι εστειλα κ πμ στην frosobal που ειναι πιο εμπειρη διδυμομανουλα κ θηλαζει γιατι δεν ξέρω τι να κάνω. Βρε κοριτσακια μου ολη μέρα καλά αλλα το βραδυ που δεν τους ξυπναω μεχρι να ταισω να αλλαξω τον εναν κ να ξαπλώσω μετα απο μια ώρα ειναι ωρα κ ξυπναει ο αλλος να φαει να ταιστει να ξαναξαπλώσω κοντευει παλι η ώρα που θα ξυπνησει ο πρωτος κ ετσι ολη νυχτα ειμαι κ κανω βολτες απο κουνια σε κουνια. Οκ δεν λεω αντεχω αλλα δεν ειναι κ οτι καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετούλα κι εμεις τα ίδια έχουμε, μέχρι να φάει το ένα και να ρευτεί έρχεται η ώρα του άλλου. το βράδυ έχουμε βάρδιες με τον άντρα μου. μενει ο ένας ξύπνιος για να ταίζει από 12 μέχρι 5 και ο άλλος 5 με 10. βέβαια υπάρχουν φορές που είμαστε και οι 2 ξύπνιοι γιατί γκρινιάζουν ή πέφτουν τα γεύματα μαζί. πάντως τα βγάζουμε πέρα σχεδόν μόνοι μας, οι γιαγιάδες έρχονται το πολύ 2-3 ώρες τη μέρα ή και καθόλου. είναι λίγο κουραστικά αλλά δεν μου αρέσει και να έχουμε συνέχεια κόσμο στο σπίτι.

χθες πήγαμε την πρώτη βόλτα με το καροτσάκι!το ευχαριστήθηκα γιατί το σκεφτόμουν πολύ καιρό τώρα. ο μπέμπης καθόταν πολύ ήσυχα, σχεδόν συνέχεια κοιμόταν. η μπέμπα γκρίνιαζε λίγο και μόνο στην αγκαλιά του μπαμπά της ηρεμούσε όπως πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky μην σε απογοητευω αλλα οι κορες εχουν τρομερο δεσιμο με τους μπαμπαδες. Εμένα η δικια μου εχει ψυχωση μαζί του παρολο που ειμαστε ολη μέρα μονες μας μελεταει συνεχεια τον μπαμπα.

Οι βολτες με το καροτσακι πραγματι ειναι ωραιες γιατι κανουν καλο κ στα μωρα αλλα κ στις μαμαδες

Οσο για τον υπνο εμενα δεν υπαρχει κανενας. Ο αντρας μου πρεπει να κοιμαται γιατι δουλευει ολη μέρα. Ετσι σηκώνομαι κ προσπαθω να μην κανω ουτε θορυβο. Καταλαβαινεις βεβαια οτι το πρωί ειμαι εξαντλημένη. Προσπαθώ με το μικρό φωτακι για να μην ενοχλώ κ πριν καν κλαψουν σηκώνομαι αρον αρον να δω τι θελουν. Οι γιγιαδες δεν ερχονται. Η μαμα μου ειναι χωμενη στο μαγαζί κ ερχεται μόνο την κυριακή που θα κατσει λιγο να παω για ψωνια τρεχοντας κ για ενα συντομο μπανιο την μικρή. Η πεθερα μου ερχεται τελικά αραια κ που κ μπορει να κατσει κανενα μισαωρο για να πεταχτω για λογαριασμους κ αλλες τετοιες εξωτερικες δουλειες.

Οποτε εχω καταντησει ρομποτακι. Ευχομαι τουλαχιστον να με βοηθησει να χασω κ αλλα κιλα αυτη η ιστορια χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄καλημερα κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυ που εισαστε ολες? τρεχετε κ δεν φτανετε με τα μωρουλινια σας? εγω εχω φαει ξενύχτι τρελο κ αναγκάστικα να παρω τηλεφωνο την παιδιατρο να δω τι γινεται. Απο βαρος ειναι ικανοποιημενη κ δεν χρειαζεται να δωσω ξένο προς το παρον το θέμα ειναι ομως οτι ο ενας μπεμπης το βραδυ μου βγαζει την πιστη μεχρι να κοιμηθει. Μολις τον θηλασω κ τον βαλω κατω παρολο που ειναι σαν ζυμαρακι στα χέρια μου μετα απο 5λεπτα ξυπναει. Του βαζω πιπιλα ναρκωνεται κ σε 5 λεπτα που την χάνει ξαναξυπναει γενικώς πολύ ανησυχο υπνο κ ετσι δεν προλαβαινω κ εγω να ξεκουραστω μιας κ σηκωνομαι καθε λιγο κ λιγακι. Η παιδιατρος μου ειπε οτι φταιει η ζέστη κ ετσι θα προσπαθησουμε με το κλιματιστικό αποψε μπας κ δουμε αντι για ασπρη μερα ασπρη νύχτα κ γλιτώσω κ εγω λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια μου? τρεχετε? που χαθηκατε καλέ ολες?

εμεις πάμε λιγο καλύτερα. Χθες βράδυ κοιμηθήκαμε λιγο καλύτερα τουλαχιστον κοιμήθηκα κ εγω ενα 3ωρο σερί. Ναι μου φάνηκε πολύ καλό μιας κ ξυπνανε διαφορετικές ώρες.

Το απόγευμα θα πάμε βόλτα με το καρότσι μας για να ξεσκάσουμε κ να αλλαξουμε παραστασεις. Εχουν ξεκινήσει να μας φέρνουν δωρακια κ μεχρι ώρας ειναι ολα πολύ ομορφα κ χαιρομαι για τα μωρουλινια μου.

Παρολο που εχω κ την μικρή μου το μεσημερι που κοιμαται για να μην ζηλευει κ αυτη τα παιρνω αγκαλιά κ δεν τα χορταινω πραγματικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά ψιλοχαθήκαμε με τόσο τρέξιμο!

εμεις πάμε λίγο καλύτερα. μας είπε η γιατρός να μην τα ξυπνάμε πλεον το βράδυ για φαγητό και ο μπέμπης ξυπνάει μόνος του κάθε 5 ώρες περίπου αλλά η μπεμπούλα με το ζόρι φτάνει 4ωρο. αν συνιθίσει κι αυτή θα είμαστε τέλεια!

πάντως δεν υπάρχει ελεύθερος χρόνος ούτε ελάχιστος, κλαψ!όταν είναι ήσυχα τα μωρά αποστειρώνουμε, πλένουμε και σιδερώνουμε!μέχρι και μπάνιο (στη μπανιέρα εννοείται!) με το άγχος κάνω!βέβαια δεν πρέπει να διαμαρτύορμαι γιατί είματσε 2 άτομα πάντα, ο άντρας μου δεν δουλεύει καλοκαίρι και τα κάνουμε όλα μαζί. από σεπτέμβριο ελπίζω να έχουν στρωσει τα πράγματα.

πάντως ηρέμισαν πολύ τα μωρακια μου σε σχέση με τις προηγούμενες εβδομάδες, νομίζω ότι απ΄όταν αλάξαμε γάλα σταμάτησαν οι κολικοί και είναι πιό ήρεμα. μεγαλώνουν πολύ γρήγορα, τα βλέπω και λιώνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ. ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ!!!

ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ. ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ 2800 Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΑΙ 2530 Ο ΜΠΕΜΠΗΣ. ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΓΑΛΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ, ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΒΑΛΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!!

ΗΡΘΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΕΠΙΠΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΑΝ. ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 2η ΜΕΡΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΛΛΑ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΦΤΑΝΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ Ο ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!!!! ΒΕΒΑΙΑ ΧΑΛΑΛΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ, ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ, ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΥΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΑΖΙ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ Η ΜΠΕΜΠΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΕΜΑΤΕΣ 3 ΩΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 1/2. ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΙΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΜΑΣ. ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ 25 ΑΚΟΜΑ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΜΕΤΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσουν τα διδυμομωράκια σας!!!

Αλικάκι, 2002 συγχαρητήρια!

Κοριτσάκια θα θελα τη βοήθειά σας στο νέο θεματάκι που άνοιξα για γιατρό εξωσωματικής...περιμένω να μου γράψετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυ 2002 να σου ζήσουν τα κουκλακια σου κ καλή λοχεια. Μην ανχωνεσαι ελπιζω οτι με τον καιρο ολα θα στρωσουν.

Αλικη πολύ παρηγορο αυτο που λες οτι εχετε βρει ρυθμους.

Κ εμεις λιγο καλύτερα. Βρε κοριτσια ομως εγω αισθανομαι ψόφια. Προσπαθώ να ξεκατουρησω την κόρη μου εχω την οικοδομή δίπλα εχω τα μωρα τα ψωνια τις δουλειες του σπιτιου κ το ξενύχτι ( παρολο που κοιμομαστε καλύτερα) κ ετσι τωρα αισθανομαι οτι δεν εχω καθολου δυναμεις.

Ο ενας μπεμπης κοιμαται δυσκολα. Ειναι μεχρι να βαρυνει ο υπνος του μετα κοιμαται ταβλα αλλα μεχρι να βαρυνει ειμαι συνεχεια κ κανω βολτες.

Η κόρη ευτυχως τωρα το χει παρει καλα με το ξεκατουρησμα κ παμε τουαλέτα δυο μερες τωρα αλλα πρεπει να ειμαι συνεχεια εκει. Αισθανομαι λιγο κουρασμενη κ νευριαζω ευκολα μιας κ δεν μου μενει χρονος καθολου κ δεν υπαρχει κ καμια κατανοηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...