Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσιααααααα τι μου κανετε? και το θεμα για τα βαφτισια μας ειναι... τι αλλο winnie the pooh κ η παρεα του. Εγω κ η νονα του μπεμπη μου εχουμε κολλημα κ ετσι δεν χρειαστηκε να το πολυσκεφτουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε κοριτσια μην με βρισετε αλλα την βαριεμαι ολη την προετοιμασια για τα βαφτισια!!!!!

γι αυτο δεν καναμε κ θρησκευτικο γαμο....βαριομαστε.....

θα μου πεις για τα παιδακια σου;;;δεν ντρεπεσαι;;;;οχι δεν ντρεπομαι!!!

αφου οι νονες με εχουν πρηξει να μαζευτουμε να κανονιζουμε σιγα σιγα αλλα ολο τους λεω ...εχουμε καιρο!!!!!αυτες μαλιστα εχουν αρχισει να αγοραζουν πραγματα!!!!

ουφ πρεπει να αρχισω να κοιταω μου φαινεται!!

α ..ηρθε χτες η μια νονα με μια φιλη της κ ξαδερφη του κωστα κ μας εφεραν ρουχαλακια απο τα mothercare που ηταν ομως πολυ μεγαλα.κ ιδια μεταξυ τους.κ εγω εχω κολλημα.δεν τους φοραω ιδια ρουχα.ε κ πηγα σημερα κ τα αλλαξα κ πηρα κ αλλα κ μετα πηγα κ στα prenatal κ πηρα κ αλλα!!!!

200 ευρω σε μια ωρα!!!ηθελα να παρω τα παντα!!οι μικρες παλι το κατα ευχαριστηθηκαν!!!κοιταγαν γυρω γυρω κ χαζευαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrio να σου ζήσουν οι κουκλίτσες σου!!!τί τέλεια που είχες την εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού, εγω αισθάνομαι ότι δεν καταλαβα τίποτα από τη γέννηση των παιδιών μου, εκανα απλά μια εγχείρηση!

λιονταράκι τις έβγαλες κιόλας για ψώνια?κοριτσάκια είναι πρέπει να μαθαίνουν από νωρίς! κι εμεις πήγαμε 2-3 φορές αλλά σπάστικα γιατί δεν έμπαινε το καροτσάκι σε όλα τα μαγαζιά.

αυτό με τα χεράκια είναι σίγουρα δόντια. εμεις αρχίσαμε πριν 2-3 βδομάδες και τώρα αρχίζουν τα δύσκολα! έχουν τόση φαγούρα και ενοχληση που ξυπνάνε τα βράδια. από τις 5 και μετά ξυπνάνε και τρίβουν με μανια τα ούλα και γκρινιάζουν. τους βάζω πιπίλα να ξεχαστούν αλλά τίποτα. και πάνω που είχα κακομάθει :( είχαμε σχεδόν 2 μήνες να σηκωθούμε στη μέση τις νύχτας. και κάτι μου λέει ότι θα κρατήσει καιρό αυτη η φάση.

εμεις λέμε να κάνουμε πολύ μικρή βάφτιση, περίπου 30 άτομα οπότε δεν θέλει και πολύ προετοιμασία, ελπίζω δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια θέλω τη γνώμη σας, έχετε κάνει κανένα ταξιδι μεγάλο οδικώς με τα μωράκια? εμεις έχουμε κάνει μονο μια ώρα δρόμο και κοιμόταν συνέχεια. βαφτίζει ο κουμπάρος μας το 2ο μωράκι του στην αθήνα και λέμε να πάμε. είναι περίπου 6 ωρες και με τη στάση για τάισμα 7, μηπως είναι πολύ παράτολμο? φοβάμαι μηπως πιαστουν στα καθισματάκια αυτοκινήτου τόσες ώρες και δεν κάθονται. έχουμε τα maxi cosi και δεν μου φαίνονται πολύ ανετα, είναι στριμωγμένα εκει μέσα. αν βγάλουμε τα μαξιλαράκια θα κουνιούνται πολύ. εσεις τί λέτε να το τολμήσουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω να σου πώ την αληθεια μου εχω παει ταξιδι με τους μπεμπηδες κ μονη μου μαλιστα οπου επρεπε να ειναι απο το πρωι στα καθισματα κ φτασαμε σπιτι μας το μεσημερι στις 4,30 ειχαμε παει για παιδιατρο κ ηταν καραβι αυτοκινητο κ αυτοκινητο καραβι κ αυτο απο τις 6 το πρωί οπότε φανταζομαι θα τα καταφερετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

λιονταρακι υπομονη!δεν ξερω τι αλλο να πω!@

και μενα ο αντρουλης μου αργησε αλλα καταλαβε οτι εγινε πατερας!

ζετουλακαλα κανατε και περασατε ωραια!!! μην μαλωνετε για βλακειες! οι αντρες ειναι αποδεδειγμενο επιστημονικα οτι ειναι κουτοι!

/madrio να σου ζησουν και καλωσορισες!

πιτερ παν καλωσορισες και εσυ και να σου ζησουν και εσενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε σας και στα μωράκια σας :):)

Τι κάνετε;;

Εμεις εδω καλά...αρχισε και η δευτερη να πιάνει απο παντου και να σηκώνετε και εγώ κάνω τον τιραμόλα για να τις προλάβω και τις δύο να μην φάνε τα μούτρα τους :lol:

Εβαλα στο τραπεζάκι του σαλονιού προστατευτικά σιλικόνης στις γωνίες και οι τσούπρες πάνε συνέχεια και τα δαγκώνουνε! Τόσα παιχνίδια ειδικά και αυτές στο τραπεζάκι :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ετοιμαζομαστε να παμε να δει τα μωρα η προγιαγια τους.

η γιαγια μου ζωη να εχει εχει δει 4 δισεγγονα κ αλλο ενα που ερχεται 5.κ κρατιεται μια χαρα!ζωη να εχει.

λοιπον κοιμηθηκαν χτες στις 11 κ ξυπνησαν στις 7:30!!!!!τρομερο!!! [smilie=hello2.gif][smilie=kermit.gif] [smilie=smileinbox.gif] [smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

αχ πηγα σημερα στη δουλεια για να κανω την αιτηση για την αδεια μητροτητας που μας δινει το ΚΕΘΕΑ. εκτος απο την αδεια του ΙΚΑ μας δινει 7,5 μηνες κ με δυο μηνες την κανονικη αδεια του 10 και του 11 θα παω για δουλεια μεσα Ιουνίου.κ μονο που το σκεφτομαι με πιανει καταθλιψη.αλλα ειναι πολυ καλα τα λεφτα για να πω οτι θα κατσω σπιτι με τα μωρακια μου που πολυ θα το ηθελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε? εμεις μια χαρα μου χουν παρει τα μυαλα τα μεζεδακια μου μιλαμε για πολύ γελιο. Πριν ημουν ολο βολτες τωρα παω κ την βολτα μου παω κ στην δουλεια μου αλλα καθομαι κ σπιτι μου περισσοτερο κ παιζω μαζι τους ειναι τρελα. Τωρα θα αλλαξω μαγαζί μεχρι τον αλλο μηνα κ ειναι μεγαλύτερο το αλλο κ ετσι μπορώ να παρω κ εκει ενα παρκο κ να τους αφηνω κ του μπεμπηδες μου να ξεκουραζονται κ να μην ειναι ολο στο καροτσι. Τελος του μηνα πρεπει να ξανακανουμε εξετασεις μιας κ πρεπει να δουμε τι γινεται με τον θυροειδη αν κ η παιδιατρος μου ειπε οτι μαλλον ηταν ψιλοαλειωμενα τα αποτελεσματα μιας κ η μικρη ειχε περασει ενα συναχι κ μπορει να το περασαν κ οι μπεμπηδες αλλα επειδη θηλαζουν να μην το εμφανισαν. Θα δουμε. Αυτα τα νεα μας. Κατα τ αλλα ειχα φτιαξει ψαροσουπα κ κανω κ καμια δουλιτσα στο σπιτι μιας κ λεει για βροχες τις επομενες μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσακια βρε κοριτσακια..

θα σας μαλωσωω.. αμ που χαθηκαντε βρε?

χμμ :oops: σωστα μαλλον εγω ψιλοχαθηκα.. :D

χεχεχε εχω πολυ καιρο να σας γραψω γιατι εχω πειξει και δεν μπαινω και για πολυ..

τι μου κανετε? ολα τα μωρακια αποοτι βλεπω καλαα ειναι!

εσεις? πως τα πατε αντεχετεεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλίτσα φούσκωσε πολύ η κοιλίτσα!πλησιάζεις κι εσυ!

τελικά θα το τολμήσουμε το ταξίδι και βλέπουμε.

τα μωράκια κάθε μέρα κάνουν καινούριες φωνούλες και είναι τέλεια!αν δεν είχαν και τις ενοχλήσεις στα ούλα θα ήταν ιδανικά!

λιονταράκι με το δίκιο σου πανηγυρίζεις, 11 με 7.30!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natalakiiiiiiiiiiiii που εισαι κοριτσαρα μου πως πας? ευχομαι να εισαι μια χαρα κ να χεις βοηθεια τωρα που φτανει κ το 4ο θαυμα σου. ευχομαι να καταφερουμε να τα πουμε καποια στιγμη συντομα

βρε κοριτσια αυτοματιαστικα. Τον επιασε τον εναν μπεμπη μια γκρινια που τι να πω ειναι κοντα 11 ηω΄ρα κ ενω απο τις 8.30 τον βαζω στην κουνια τον εχω εδω στο σαλονι κμολις πριν λιγο κοιμηθηκε στο ριλαξ. Τετοια γκρινια απιστευτη δεν μου εχει ξανατυχει. Κ τον επιασε την ωρα που ειχα κατεδαφησει ολο το δωματιο της κορης μου για να της το ξαναφτιαξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!

εμεις ξυπνησαμε ταυτοχρονα 11, 3 και 6... :(:(:(

πως τα κοιμιζετε εσεις οταν τα βαζετε για βραδινο υπνο?

εννοω αγκαλιτσα κτλ ή κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,

διάβασα εν τάχει τα μηνυματα σας. Mardio να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου. Τέλεια εμπειρία φαντάζομαι.

Εμείς πάλι στην ταλαιπωρία ήμασταν, μου ήρθε 2η περίοδος και είχα πάρα πολύ αίμα για 1 εμβομάδα και αυτό με χάπια για πήξη του αίματος. Σήμερα σταμάτησε και σηκώθηκα από το κρεβάτι. Άντε να δούμε πότε θα ησυχάσω με αυτές τις αιμορραγίες.

Τα μωράκια μου καλά είναι σε γενικές γραμμές, αυτή τη βδομάδα θα κάνουμε και τα πρώτα εμβόλια.

Θα σας ξαναγράψω μόλις στρώσουν λίγο τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καραμελενια μου για πες μας λιγο τα διαδικαστικά της βαπτισης διδυμων. Εννοω τι γινεται ξερω οτι λενε μαζι το πιστευω οι νονές κ τα βουτανε στο ιδιο νερό αλλα τι γινεται με τα υπολοιπα πχ στολισμός, μαρτυρικά κ τετοια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

μολις γυρισαμε απο την Αμαλιαδα που ειχαμε παει στη γιαγια μου.

περασαμε τελεια!τα μωρα ξεσαλωσαν!!!

εριξαν τοσο γελιο οσο δεν τα εχω ξαναδει ποτε!!! :lol::lol::lol::lol:

η γιαγια μου τρελαθηκε απο τη χαρα της.

ευτυχως κ το ταξιδι ηταν μια χαρα κ με το που μπαινουμε σπιτι πριν απο λιγο επιασε μια βροχη...παλι καλα που δεν με επιασε στο δρομο.

new mammy στο ΚΕΘΕΑ δουλευω ναι στην Πατρα.ειμαι προσωπικο θεραπειας.ξερεις καποιον που δουλευει εκει;;;

καραμελενια ναι για πες καμια λεπτομερεια για τα βαφτισια.κ εγω σιγα σιγα ξεκιναω ετοιμασιες.το απογευμα θα παρω στην εκκλησια που θελω να γινει η βαφτιση να κλεισω ημερομηνια.βασικα ειναι ενα πολυ ομορφο μοναστηρι της παναγιας κ ειχα ταξει τα μωρα εκει οταν ημουν εγκυος.

καρμεν θα ερθεις παλι πατρα;;;;;;;;;; \M/ \M/ :-bd:-bd

σουλα μωρε ταλαιπωριεσαι με τις αιμοραγιες.

α...το προχθεσινο 7:30 ....δεν νομιζω να το ξαναδω..... :cry:

παλι στις 5 ξυπνησαν τα σκατουλια!!!

φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

μολις κοιμηθηκαμε! το υπολογιζω στα 4 ξυπνηματα εκαστο σημερα! μας πηρε νωρις ο υπνος!!!

λιονταρακι οχι δεν ξερω κανενα αλλα αν δεν κανω κατι με επανενταξη δεν ειναι αυτο?

σορυ αν κανω λαθος, παντως αν ειναι πρεπει να εχεις κοτσια ε?

εμεις σημερα δεν βγηκαμε καροτσαδα αλλα αυριο θα παμε απο το πρωι, ελπιζω να εχει καλο καιρο.

σας ειπα οτι ξεκινησαμε κρεμα? τρωμε την βιολογικη την frezylac ολικης ριζαλευρο και μας αρεσει παρα πολυ.

ειμαστε 5 μηνων τωρα πια!

για τη βαφτιση ζετουλα κι εγω ενδιαφερομαι να μαθω.

επισης ως πεθεροπληκτη πειτε μου κοριτσια πως να σωσω τον γιο μου απο το ονομα του ανεπιθυμητου???????

με τον αντρα μου πλεον δεν το συζηταμε καν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy την πεθερα μου την λενε γιωργια κ την φωναζουν Τζωρτζια κ ειχε γινει μαχη για να βγει το ονομα της στην μικρη. Μας εχει κανει παρα παρα πολλα κ δεν εχουμε τις καλύτερες σχεσεις παρολα αυτα ομως ο αντρας μου επεμενε να βγαλει το ονομα της μαμας του. Αφουλυσσαξανε περασε το δικο τους αλλα εγω την εκατσα κατευθειαν Ζετα. Οτι κ να λεγανε εκει εγω. Μουλωσε η πεθερα αρχισε να με κατηγοραει κ να με βλαστημαει αλλα τωρα κ η ιδια τις περισσοτερες φορες την φωναζει Ζετα. Της ειπα μια φορα ως εδω κ μη παρεκει εσυ δεν θελεις να σε φωναζουν Γιωργια ε λοιπον εφοσον δεν θελεις εσυ κ θες να σε λενε Τζωρτζια ε3ν θα μου λες πως θα λεω το παιδι μου. Και τερμα

Ελευθερια μου μαλλον πρεπει να ρθω αλλα το σκεφτομαι κ με πιανει ψυχοπλακωμα κ επαιρνα την Βιλμα να της πω αν ειναι να το κανω τουλαχιστον μετα τις εκλογες γιατι δεν αντεχω παλι πισω ταξιδι με 3 παιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla ευχαριστω για την απαντηση.

δυστυχως το ονομα του πεθερου δεν εχει υποκοριστικο...μονο Ακης θα βγει σαν υποκοριστικο, τιποτα αλλο.

Δεν γραφω το ονομα γιατι υπαρχουν και χακερ στην οικογενεια.

σουλα περαστικουλια με τους πονους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τόση ώρα γράφω και με πέταξε.ουφ :x

Λοιπον για την βάφτισή:

Μπορείτε να κάνετε ότι θέλετε και σας βολεύει.

Εμείς, επειδή οι νονές είναι αδερφές τα καναμε ίδια (χρώματα, λαμπάδες, κλπ)

Μπομπονιέρες έκανα ένα σχέδιο με δύο διακοσμητικά για τους μεγάλους και ξεχωριστό σχέδιο για τα παιδάκια.

Αν οι νονοι ή εσεις δεν θέλετε ίδια μπορείτε να συνδυάσετε διαφορετικά πράγματα που να ταιριάζουν.

Αλλά και άσχετα να είναι δεν πειράζει.Διαφορετικοι νονοι διαφορετικά γούστα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι κομματια.

αδιαθετησα κ νομιζω πως ειλικρινα θα καταρρευσω.θελω να σηκωθω να κανω καμια δουλεια κ δεν μπορω.

ευτυχως που τα μωρα ειναι πολυ ησυχα κ δεν εχω να ασχοληθω κ πολυ μαζι τους.

καναμε τα εμβολια χτες κ τα εχει πιασει υπνηλια.

εχω τρεις μερες που τα εχω βαλει σε προγραμμα.

τα ταιζω 7 το πρωι,11,3,7 και τελευταιο 11.αν ξυπνησουν νωριτερα τις κραταω με πιπιλα μεχρι τις 7.

αν κ η μεγαλη μου εχει ξυπνησει προς το παρον νωριτερα γυρω στις 6.

θα δειξει.μονο λιγες μερες το κανω.

κλεισαμε για τα βαφτισια!!!!

22 Μαιου κυριακη στις 12.σε ενα πολυ ωραιο μοναστηρι που ειχα ταξει τα παιδια.πολυ χαρηκα χτες!!!

σας το ειπα;;;ειμαι κομματια.αφου ηρθε ο αντρας μου πριν απο λιγο κ με το που τον ειδα εβαλα τα κλαματα κ ανησυχησε.του λεω δεν μπορω να μαγειρεψω.εννοειται με καθυσηχασε κ παραγγειλαμε απ εξω!!!

ειπα στις μικρες να κοιμηθουν,να σηκωθουν το πρωι,να φτιαξουν γαλα να πιουν,να μαγειρεψουν τιποτα για μενα κ τον πατερα τους κ να κανουν κ καμια δουλεια!!!

λετε να τα κανουν!!!

φιλια

ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΟΛΕΣ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μουυυυυυυυυυυυυυ τους λατρευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω σας το ειπα?????

παρακρουση μ εχει πιασει.

Εχουν αλλαξει απιστευτα τα μωρακια μου κ εχω κολλησει πανω τους σαν βδελααααααααααα μα τι τρελα κ αυτη κ ελεγα οτι μετα την μεγαλη δεν θα αγαπησω κανενα ετσι αλλα.....

αποψε θα βγουμε κ δεν θελω θελω να μεινω με τους θησαυρους μουυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά εσεις βγαίνετε και μόνοι σας, συγκλονιστικο!ποιός τα κρατάει και τα 3 μικρούλια? εμεις έχουμε πολύ καιρό γιατί δυσκολα τα κρατάει κάποιος μόνος του, μαμά ή πεθερά, είναι και ζωηρούλια τα μικρά μου! ασε που όσες φορές βγήκαμε ήμουν κομμάτια από την κούραση και δεν το ευχαριστήθηκα καθόλου.

ακυρώθηκε το ταξίδι μας για χαζολόγους και πολύ στενοχωρήθηκα :cry::cry::cry: το περίμενα πώς και πώς να ξεφύγω λίγο.

τα μωρούλια είναι τέλεια, είναι δίπλα δίπλα στον καναπέ (στον οποίο έχουν κάνει κατάληψη από καιρό)και παίζουν, μας έφεραν δώρο παιδικό γυμναστήριο κι έχουν ξετρελαθεί, κάνουν όλο χαρούμενες φωνούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...