Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

τί τέλεια!!!κι εγω ανυπομονώ να αρχίσει να καταλαβαίνει το ένα το άλλο!προς το παρόν όταν τα βάζουμε να κοιτάζονται είναι απαθέστατα!

γιατί αντί να εμφανίζεται το τικεράκι με τα μωράκια μου εμφανίζεται ο κωδικός?πηγα στο φόρουμ, επεξεργασία υπογραφής και έκανα επικόλληση, τί κάνω λάθος? μη γελάτε, ξέρω είμαι πολύ άσχετη :?

Επειδη βλέπω ότι τα πήρες απο το ίδιο σαιτ στο τέλος θα κάνεις copy στο forum signatures το PseudoHTML, UBBCode and BB Code

Μην νομίζεις και εγω δεν είμαι ο Μπιλ Γκέιτς απο αλλού το διάβασα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και εγω προσπαθω μωρε με αυτα τα τικερ τοσο καιρο αλλα τιποτα...

μολις τελειωσα το ραψιμο του σλινγκ που εφτιαχνα!!ειναι πολυ ωραιο...εμφανισιακα τουλαχιστον..περιμενω να ξυπνησουν τα μωρα να βαλω κανενα μεσα να δω πως ειναι.

θα στειλω φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα τικεράκια ξεχασα να σου πω.

Στην επεξεργασία υπογραφής κάτω κάτω στις επιλογές έχει 3 κουτάκια με τικ μέσα. Βγάλε όλα τα τικ από τα κουτάκια και μετα copy

:roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΖΕΤΟΥΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!! ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ;););) ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ. Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΧΕΙ ΣΤΡΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 6 ΤΟΠΡΩΙ. Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΟΥΡΗΜΕΝΟΣ. ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ. ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ, ΟΠΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑΤΑΚΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠ' ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΜΑΪΟ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΞΑΡΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ :oops::oops: ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΓΙΑ ΚΟΥΜΠΑΡΙΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

κουκλια τα αξιοθεατα της Πατρας! φανταζομαι τι θα εγινε!

εμενα μου τη σπαει πολυ που μας κοιτανε σαν ατραξιον οταν βγαινουμε με το καροτσι αλλα αν ημουν μαζι με αλλη διδυμομανουλα δεν θα με πειραζε καθολου. θα εσπαγα κι εγω πλακα!

τωρα μου ειναι εκνευριστικο γιατι οοοοοολοι μα οοοοοοολοι λενε αααααααα διδυμα!

και μετα λενε αααααααα ενα κι ενα!!!!!!

και μετα λενε αααααααααα ειναι μικρουλια!!!!!!!!!!!

και μετα λενε -κυριως κατι γριες- αγορακια ειναι και τα δυο?

ενω βλεπουν οτι το ενα φοραει π.χ. ροζ!

ουφ!!!

φτου φτου φτου παντως τα μωρα, και λιονταρακι πιστευω οτι δεν φταει η ζετουλα αλλα η περατζαδα στην Πατρα και το "ματι" του κοσμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!

τα μωρακια μου κοιμουνται.

ειχα πολυ δυσκολο βραδυ χτες.οπως σας ειπα η μικρη κατι ειχε παθει κ ουρλιαζε.τελοσπαντων το βραδυ τις κανω μπανιο κ ταιζω στις 10 κ υπνο.η μικρη στις 1:30!!!! :shock::shock: ξυπνησε για φαγητο.χωρις πολλα πολλα την ταιζω γιατι δεν ειχα διαθεση να σηκωνομαι να της βαζω την πιπιλα.η μεγαλη ξυπνησε στις 5:30 κτην ωρα που παω να της φτιαξω το γαλα αρχιζει η μικρη ενα σκουσμαρι λες κ την εσφαζες.να την κραταω αγκαλια κ να χτυπιεται.παω να της δωσω το γαλα να μου το φτυνει στα μουτρα.κ εκει γινεται το αποκορυφωμα...σηκωνεται ο αντρας μου κ να φωναζει στο παιδι να σκασει :twisted::twisted: γιατι του χαλασαμε τη ζαχαρενια του βλεπετε κ μετα αρχιζε να μου λεει τι του εχεις κανει του παιδιου κ κανει ετσι πρωι πρωι [smilie=angry4.gif] .εννοειται οτι εφυγε κ εκλεισε κ την πορτα του δωματιου για να μην τον ενοχλουμε κ με αφησε μονη μου με το μωρο να ουρλιαζει.

τι να πω ρε κοριτσια.παλευω μονη μου με δυο μωρα ολη μερα,προσπαθω να μην τον επιβαρυνω γιατι δουλευει αλλα τετοια συμπεριφορα δεν την καταλαβαινω.εγω τι ειμαι δηλαδη;τελοσπαντων υπαρχουν πολλα προβληματα τελευταια κ δεν ξερω τι θα γινει.παντως δεν το περιμενα ετσι.ναι δυο μωρα ειναι δυσκολο αλλα τα δικα μας ειναι μια χαρα παιδακια δεν ενοχλουν καθολου.φανταστειτε τι εχει να γινει σε κανα χρονο που θα κανουν φασαρια,θα φωναζουν θα εχουν αλλες απαιτησεις.

σορρυ που σας ζαλιζω με τα προσωπικα μου αλλα ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι καλημέρα!

Μην ανησυχείς όλες λίγο-πολύ τα έχουμε περάσει.Οι άντρες όσο και καλή θέληση να έχουνε δεν μπορούν εύκολα να προσαρμοστούν σε μια καινούργια κατάσταση.Γι'αυτό γεννάμε εμείς.Τυχαίο...δαν νομίζω!!!

Ο δικός μου παρόλο που βοηθάει παρα πολυ με τα παιδια,έκανε τα κουλά του. 2 μηνών οι μικρές και μες στην νύχτα επειδη έκλαιγε η μια την πήρε με την καλαθούνα της και την έβαλε στην κουζίνα, ΜΟΝΗ ΤΗΣ, έκλεισε και την πόρτα και επέστρεψε στο δωμάτιο να συνεχείσει τον ύπνο του. :evil::evil::evil: Το οτι γλέιτωσε απο τα χέρια μου εκείνο το βράδυ το χρωστάει στην κόρη του γιατι ασχολήθηκα με το μωρό να το ηρεμήσω.Βέβαια την άλλη μερα που γύρισε απο την δουλεια... ποιος είδε τον θεό και δεν φοβήθηκε!!! :twisted::twisted::twisted:

Υπομονή καποια στιγμή θα αρχίσει να καταλαβαίνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΔΙΝΕΙΣ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΥΠΝΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΗΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΕΛΟ ΧΑΜΟ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΘΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΠΡΟΕΤΠΙΜΑΣΜΕΝΕΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΣΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ, ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗ ΝΥΧΤΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΛΙΓΟ ΖΕΣΤΟ KIDERTE ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ ΟΙ ΚΟΡΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε κοριτσια καταλαβαινω οτι θελει το χρονο του.

εγω δηλαδη δεν τον θελω;με το που γεννησα εγινα αυτοματα η εμπειρη μανα;που τα κανει ολα κ συμφερει;

προχτες ειχα κανονισει να παω για μασαζ σε φυσιοθεραπευτη γιατι η πλατη μου εχω που εχω προβλημα εχει σμπαραλιαστει.κ τι μου λεει;καλα γιατι κανονισες να πας σημερα που ειναι η μερα που παμε σουπερ μαρκετ;;;;; :x:x:x

ειναι πιο σημαντικο αυτο δηλαδη;οτι εγω υποφερω αλλα δεν το λεω κ σε κανεναν δεν μετραω;

πραγματικα νομιζω οτι φτανω στα ορια μου.να μην εχω προβλημα με τα παιδακια μου που ειναι αγγελουδια κ δεν με ζοριζουν κ να εχω με τον αντρα μου κ την επιλοχειο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην εχω προβλημα με τα παιδακια μου που ειναι αγγελουδια κ δεν με ζοριζουν κ να εχω με τον αντρα μου κ την επιλοχειο του. :lol::lol::lol:

Ακριβώς έτσι είναι, όπως το λες.

Η 2002 έχει δίκιο πρέπει εσύ να του πείς ποιες είναι οι ανάγκες σου και τι ζητάς απο εκείνον.Τους άντρες καμιά φορα πρέπει να τους παίρνεις απ' το χέρι και να τους δείχνεις τον δρόμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τί κανετε?

Καλό Φθινόπωρο!

Διάβασα ότι οι περισσότερες γεννησατε!! Να σας ζήσουν τα μπεμπάκια σας! Πάντα γερά και τυχερά!!

Εχω πολύ καιρό να "μπω" και βλέπω ότι άλλαξε "φουστάνι" το φορουμ! :D Έβαλε "τα καλά" του!

Εμείς ειμαστε καλα. Σήμερα κλείνουμε τους 6 μήνες! Η μια μπέμπα, η μπουκίτσα-Αριάδνη, κάνει με τα χεράκια της κουπε-πε, και όλο "τραγουδάει". Η άλλη, το μεζεδάκι-Λουϊζα, γυριζει μπρούμυτα και μετά πάλι ανάσκελα. Μάς πήρε και ο μπαμπάς ένα παιδικό, ηλεκτρικό αυτοκινητάκι, και το Λουιζακι έχει ξετρελαθεί. Τη βάζουμε μέσα και τη δενουμε (σε χιλια σημεία τη δενουμε, γιατί δεν στέκεται μόνη της ακόμα καλά) και κάνει βόλτες (με τηλεχειριστηριο), και πατάει και την κόρνα! Στέκονται όρθιες στα ποδαρακια τους,γελάκια, λογάκια, ναζακια..,και όλα αυτα τα κάνουνε απο 5 μηνων! μεγάλη ευτυχια!!! Κι εγω χαζομαμα-κουκουβάγια!!!!

Η μεγαλύτερη επιτυχια στη ζωή μας και το νόημα της ύπαρξής μας, ειναι τα παιδιά μας! Δεν θυμάμαι τη ζωή μου πριν τα μωρά μου, και δεν με ενδιαφερει κι όλας! Εχω κάνει -και κάνω ακόμα- τα μεγαλύτερα και τα ουσιαστικότερα ξενυχτια της ζωής μου! Πολύ ξενυχτι βρε κορίτσια! Η Αριάδνη τις περισσότερες νυχτες γκρινιάζει, ή ξυπνάει, ή πεινάει.. ή δεν ξερει τί θέλει! Ευτυχως, το Λουιζακι κοιματε (τις περισσότερες) νυχτες. Τρώμε και φρουτοκρεμα το πρωι -λίγη και με μεγάλη προσπάθεια- και το απόγευμα κρεμούλα. Σε λίγες μερες θα αρχισουμε και χορτόσουπα!

..... αυτά τα δικά μας νέα!

Εσείς? Τί κανετε? Τα ζουζουνάκια σας?

φιλιά πολλά και γλυκά σε όλες ! και σε όοοοολα τα μπεμπάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καραμελένια ευχαριστώ, νομίζω τα κατάφερα!

αχ ρε λιονταράκι έτσι είναι, οι άντρες είναι πάντα οι άνετοι της υπόθεσης κι εμεις πρέπει να έχουμε 10 χέρια! ο δικός μου αν και γενικά βοηθάει πολύ αν δεν έχει όρεξη δεν κάνει τίποτα ενώ εγω φυσικά δεν έχω τετοια επιλογή!

τώρα πιά ειμαι τις περισσότερες ωρες μονη μου σπιτι και ειναι απιστευτα κουραστικο γιατι τα μωρακια μου δεν ειναι και τα πιο ησυχα. ο μπεμπάκος όσο μεγαλωνει γινεται και πιο αγκαλιτσας. οταν δεν ειναι αγκαλια συνεχεια κλαψουριζει κι αν δεν τον παρω εγκαιρα αρχιζει την τσιρίδα. τη μικρουλα την εχω ολη μερα στο ριλαξ και μου φαινεται οτι την παραμελω επειδη είναι ησυχη αλλα δεν με αφηνει ο μπεμπης να ασχοληθω πολύ μαζί της. και μετα λένε τις γυναικες γκρινιαρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου τι μου κανετε? δεν ξερω αν πρεπει να συζητήσω εγω για αντρες γιατι προς το παρον μολις πηγα λιγο σπιτι στην μαμα μου τρεχοντας με τα ποδια για να ξεθυμανω κ να μην τον σκοτωσω.

Ειναι να παμε σ ενα γαμο. Μ εχει ζαλίσει. Πριν φυγω για Πατρα του ειπα να δοκιμασει τα ρουχα του αλλιως να του αγορασω. Δεν δοκιμασε τιποτα κ ερχομαι πισω κ δεν του κανει τιποτα. 3 Κουστουμια κ κανενα δεν του πηγαινε. Κ αλλα 2 καλα παντελονια παλι το ιδιο. Κ τον πιανει πανικος κ να τρεχω σαν την τρελη σ ενα νησι που δεν εχουμε τιποτα να δω τι θα κάνω. Παει αυτο. Μετα να μου λεει ωραια αλλα τη μικρη θα την παρουμε μονο στο γαμο στο τραπεζι δεν παμε. Τι λες του λεω αφου η αδερφη της νυφης θα βαφτισει τον μπεμπη μας.

Βεβαια τα μωρα θα τα κρατησει η πεθερα μου (χαχα εδω γελαμε ναι ναι μιας κ εχουμε σχεσεις μισους κ αυτη τα μωρα δεν τα θελει κ ιδιαιτερα). Λοιπον μου λεει αρχικα θα παρουμε τη μικρη στον γαμο κ θα πουμε μετα στη μανα μου να κρατησει κ τη μικρη για το τραπεζι μιας κ θα κοιμουνται τα μωρα.

Κ σημερα ερχεται παλι ο καλος μου τωρα το μεσημερι κ μου λεει. Αστο θα πουμε ψεμματα να μην παμε στο τραπεζι γιατι θα μπλεξουμε κ θα αργησουμε. χα. Νευρα νευρα :evil::evil::evil::evil::evil:

Μετα του λεω οκ αυριο εχω κ γενεθλια να παω που θα τα κανουν σε μια παραλια κ θα ναι ωραια για τα παιδακια. Τελος παντων δεν συμπαθει ιδιαιτερα τον μπαμπα κ μου λεει ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ. Συγνωμη λεω αλλα αυτο δεν μου το ελεγαν καν οι δικοι μου οταν επρεπε που ζουμε τωρα εκατο χρονια πισω? κ τι θα γινει θα κανουμε το παιδι μας ακοινώνητο επειδη δεν γουσταρεις εσυ τον μπαμπά....? και παει λεγοντας. Σε καμια ωριτσα ειναι ο γαμος κ δεν μιλιομαστε οποτε καταλαβαινετε οτι θα ναι τελειαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακιαααααααααα. Λοιπον τα χθεσινα νεα. Δεν του εκανα την χαρη κ επεμενα τελικά να παμε στον γαμο κ πηγαμε. Ο καλος μου που δεν ηθελε να παμε στο τραπεζι λυσσαξε κυριολεκτικα στον χορό κ δεν ηθελε να φυγουμε παρα με τραβολογαγε κ για ποτο μετα κ ετσι καταληξαμε σπιτι μας 5 η ώρα παρακαλώ.

Οι αντρουληδες μου κοιμοντουσαν κ ηταν μια χαρα βεβαια μου ειπε η ηπεθερα οτι ο ενας εκανε γκρινουλα κ ο συγκεκριμενος δεν γκρινιαζει αλλα μαλλον επειδη δεν ηξερε την πεθερουλα ηταν. Τελος παντων.

ΤΟ καψαμε στο χοροοοοο κ τωρα πονανε τα ποδαρακια μου κ ολο μου το σωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με καλοσορίζω επίσημα στη παρέα σας,ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας τις διάβασα αν και καθυστερημένα και παραθέτω και εδώ τη δική μου ιστορία τοκετού...Απολαύστε την..

Ε ναι λοιπόν έφτασε η ώρα να μοιραστώ μαζί σας τη δική μου εμπειρία τοκετού των δίδυμων αγγέλων μας!Λοιπόν στις 15/9 έμπαινα στο μήνα μου και 14/9 είχα το τυπικό ραντεβού με το γιατρό 36 εβδομάδων ακριβώς.Πάμε κάνω υπέρηχο όλα καλά βλέπει τράχηλο με κοιτάει μου λέει έχουμε πλήρη εξάλειψη τραχήλου!!!Κοιτάω και γω σα χάνος πρωτάρα γαρ...Μου βάζει χέρι και μου λέει διαστολή 4!!Μένεις μου λέει νοσοκομείο και μέχρι το πρωί να αποφασίσεις αν θέλεις να γεννήσεις φυσιολογικά ή με καισαρική.Σοκ εγώ...ήθελα να γεννήσω αλλά μου ρθε ξαφνικό.Με καισαρική του λέω δε το συζητώ δίδυμα με φυσιολογικό,θα τα δώ όλα...Όλο το βράδι μόνη στο δωμάτιο του νοσοκομείου στριφογύριζα δε κοιμήθηκα λεπτό από την αγωνία.Το πρωί 07,30 έρχεται ο γιατρός μου με ένα χαρτί να υπογράψω ότι δέχομαι για καισαρική την νάρκωση.Με εξετάζει πρώτα και μου λέει διαστολή 6 για πρωτότοκος θα γεννήσεις μου λέει γρήγορα αν πάμε φυσιολογικά.Δε πονούσα καθόλου οπότε λέω ας πάει και το παλιάμπελο πάμε για φυσιολογικά..Έρχεται ο άντρας μου βάζουμε σε μια βαλίτσα τα πρώτα ρουχαλάκια των μωρών και κατεβαίνουμε στις αίθουσες τοκετών(δημόσιο νοσοκομείο στην επαρχεία).Ξαπλώνω μου βάζουν 08,00 τεχνητούς πόνους.08,30 άρχισα να πονάω σα δυνατή περίοδο.Στις διπλανές αίθουσες γεννούσαν άλλες 2 κοπέλες παράλληλα.Στη δική μου ήταν όλοι οι ειδικευόμενοι,δίδυμα βλέπετε μη χάσουν την εμπειρία.Μια μαία που ήταν εκεί με βοηθούσε με τις αναπνοές.Όταν έπρεπε να αρχίσω να σπρώχνω τα χρειάστηκα,πονούσα πολύ και δεν ήξερα και αν το κάνω σωστά ή αν έσπρωχνα στο γάμο του καραγκιόζη!!!Έτρεμα μη βγούν τα μωρά και δεν αναπνέουν από το ζόρι.Παρακαλούσα για επισκληρήδιο αλλά είχα λέει διαστολή 8 και ήταν πια αργά.Να μη τα πολυλογώ στις 09,57 βγήκε η πρώτη μπούμπα 2,300 μελαχρινή και μετά από 2 σπρωξίματα στις 10,00 βγήκε 2,970 η ξανθιά μας!!!Τις πήραν στον άντρα μου και στη μάνα μου η οποία από έξω είχε τάξει φανουρόπιτες σε όλους τους αγίους!!!Μετά άρχισε το ράψιμο,να ζητάω μια ξυλοκαίνη κάτι όχι να μου λέει ο γιατρός τελείωνουμε,τα είδα όλα.Οι μικρές έμειναν θερμοκοιτίδα μια μέρα η μια και λίγο περισσότερο η άλλη λόγω αναπνευστικού.Σύνολο κάτσαμε 11 μέρες νοσοκομείο γιατί έχαναν βάρος και έπρεπε να σταθεροποιηθούν.Τις θηλάζω αποκλειστικά από τη πρώτη στιγμή,μόνο που επειδή είναι στρουμφάκια δε πιάνουν τη θηλή και βγάζω με το θήλαστρο και τους δίνω με μπιμπερό( μανίκι ...)Τώρα είμαστε σπίτι μας κυκλοφορώ σα το ζόμπι όλη μέρα,πονάω όλα μου τα κόκαλα,θέλω να ξαπλώσω ένα τρίωρο σερί χωρίς να ακούσω κιχ αλλά χλωμό ακόμα.Μόλις όμως ακούω αυτό το κιχ που λέτε λιώνω η μάνα...Δε ξέρω ποια να πρωτοκοιτάξω και ποια να πρωτο παινέσω.Η ξανθιά ίδια ο μπαμπάς της η άλλη κάπως μου φέρνει.Αχ ζήστε κάθε στιγμή είναι όλα μαγικά η εγκυμοσύνη,η γέννα,τα ξενύχτια ναι ναι όλα.Α όσο για τα κιλά είχα πάρει 16 βγαίνοντας από το νοσοκομείο είχα χάσει τα 12 και τώρα έχασα άλλο 1.Τρώω φρούτα και πίνω νερά πολλά λόγω θηλασμού και πιστεύω βοηθάει.Μη φοβηθείτε να τα θηλάσετε είναι μεγάλη η ικανοποίηση ότι δίνεις κάτι τόσο δικό σου σε αυτές τις ψυχούλες.Καλέ σας ζάλησα...Ήθελα όμως τόσο να τα μοιραστώ μαζί σας...Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜADRID,με συγκίνησε η αφήγησή σου!!!

Σου ευχομαι ολόψυχα να είναι γερές και καλότυχες!

Συγχαρητήρια για την εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού,ήταν κατάλληλες οι συνθήκες ώστε να το τολμήσεις!!!!Συγχαρητήρια και για το θηλασμό,ευχομαι να συνεχίσετε για όσο θέλετε!!!

Φιλιά στις κουκλίτσες σου και καλη λοχεια σε εσένα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARDIO, να σου ζησουνε τα μπεμπάκια σου!!! Καλή δυναμη και υπομονή κοριτσάκι μου! Τα ξενυχτια δεν τελειώνουν, συνηθίζονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARDIO να σου ζήσουν τα μωράκια σου!!!!!!!

Να είναι γερά και να τα καμαρώνεις!!!!!!!!

zetoyla έτσι είναι όλοι τους όταν πρόκειτε γάμους ή βαφτίσια, μας γκρινιάζουν σαν μωρά ίσα ίσα να σου την σπάσουν και μετά...Καλά έκανες και δεν τον άφησες...ξεσκάσατε κιόλας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου να σου ζήσουν κ μπραβο που γεννησες φυσιολογικά. Θα περασουν ολα κ τα ξενυχτια κ ολα.

Εμενα χθες μου ελειψαν απιστευτα που τα αφησα κ να σκεφτειτε οτι μετα τον γαμο κ πριν παμε στο τραπεζι ηρθα να τους θηλασω αλλα κ παλι μου ελειψαν απιστευτα. Σχεση εξαρτησηηηηςςςςςςςςςςςς

Παντα ο αντρας μου ετσι κανει οτανειναι να παμε καπου κ μετα δεν μαζευεται κ μας μενει η γκρινια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!!

mardio να σου ζησουν κοπελα μου!γερα κ ευτυχισμενα να ειναι τα παιδακια σας!

χτες κοριτσια μας ειδε στο δρομο η παλια μου προισταμενη στον ΟΤΕ κ μου λεει: να σου ζησουν κ να ειστε παντα μαζι σαν οικογενεια να τα χαρειτε!

μου εκανε τοσο εντυπωση αυτη της η ευχη.αλλα με τοσα διαζυγια που βλεπουμε να βγαινουν ισως ειναι η πιο καλη ευχη.κ με τα νευρα που εχω με τον αντρα μου καποιες φορες θα τη θυμαμαι αυτην την ευχη.

κ ξαναλεω:γιατι τα μωρα μου τρωνε με μανια τα χερια τους;;;;;;;οεο;;βγαζουν δοντια απο τωρα;;;;;προσπαθησα να δω αν ειναι φουσκωμενα τα ουλα τους αλλα ως ασχετη δεν καταλαβα.

χτες κοιμηθηκαν κ τα δυο απο τις 11 μεχρι τις 5 κ μετα στις 10.μια χαρα τα βρισκω.αντε να το κοβουμε σιγα σιγα.

πηγαμε για τον κυριακατικο καφε μας κ τωρα κοιμουνται.μαλλον η μεγαλη εχει τρελαθει να τρωει το χερι της στον υπνο της!!

εφτιαξα κανελονια με κιμα!!αυτα!γεια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mardio να σου ζησουν κοπελα μου και παλι!!!!!

να ειναι τυχερες στη ζωη τους οι κουκλες σου!!!

πολυ τυχερη στον τοκετο σου!!! να εισαι παντα ετσι στη ζωη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ ξαναλεω:γιατι τα μωρα μου τρωνε με μανια τα χερια τους;;;;;;;οεο;;βγαζουν δοντια απο τωρα;;;;;προσπαθησα να δω αν ειναι φουσκωμενα τα ουλα τους αλλα ως ασχετη δεν καταλαβα.

τα μώράκια ανακαλύπτουν τον κόσμο με όλες τις αισθήσεις και στην αρχή κυρίως με την αφή και την γεύση!!!Γι' αυτό ότι πιάνουν το βάζουν στο στόμα τους. τα χεράκια τους του πρώτους μήνες είναι το αγαπημένο τους παιχνίδι και γι' αυτό τα "δοκιμάζουν" κιόλας :)

Παρόλα αυτά μπορεί όντως να έχει αρχίσει η φαγούρα στα δόντια. Αν προσπαθούν να τα τρίψουν στα ούλα τους τότε κατα πάσα πιθανότητα είναι απο τα δοντια χωρίς αυτο να σημαίνει ότι θα βγούν άμεσα...μπορεί να πάρει και μήνες!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!! MARDIO ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΟΙ ΚΟΡΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΕΣ!!!ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ. ΕΙΝΑΙ 4η ΚΑΤΑΣΕΙΡΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΕΡΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!! ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΙ!!!! ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ. ΠΕΤΑΝΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΦΟΥΣΚΟΜΕΝΑ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.

ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΡΕΛΑ ΓΕΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ!! Η ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ (ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΧΑΖΟΜΑΝΑ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...